Merhtpryzen. veroordeeld werd om 1800 fr. te betalen, om dat hy, ir. liet uitoefenen zyns beroeps, eene onvoorzichtigheid beging, die noodlottige ge volgen bad. Een jong meisje, ging by hem om Engelsch zout en de apotheker gaf surkelr.out. Na de dosis ingenomen te hebben, stierf ey in ysc- Jyke pynen. Er werd een proces ingespannen maer men kon niet vaststellen ol 't meisje sur- kelzout gcvraegd, dan wel of de apotheker verkeerd gehoord bediend had, en de apothe ker werd vrygesproken. Maer nu spande de familie een burgcrlyk proces is. De apotheker riep de uitspraek in waerby by van onvoorzichtigheid oi' van nalatigheid vrygesproken werd, maer de rechtbank van Charleroi en het beroepshof hebben beslist dat de apotheker eene onvoorzichtigheid in zyn beroep had begaen door te verwaerloozen aen het meisje welk hem eene schadelyke zelfstan digheid vroeg, te vragen lol welk gebruik zy het bestemde. Dit is een misslag, welke, al was hy te ge ring om den apotheker te straffen, toch vol doende is om hein schandeloosstclling te doen betalen. De krygsraed van Brabant erkend heb bende dat ieder burger, advocaet of niet, het recht heeft om eeuen betichte voor deze by- zondere juridictie te verdedigen zoo heeft de heer Eug. Boehart, gewezen gemeente- raedslid van Brussel, dubbel zyn proces ge wonnen met zaterdag laelst een soldaet te doen vry spreken, welke beschuldigd was van eene ontvreemding in de kazerne. 'I Was de derde vryspraek, welke hy sedert 15 dagen voor dezen raed bekwam. Heden 27 October pleitte de heer Boehart andermael voor het krygshof, en verdedigde een soldaet, door den krygsraed, tot 3 jaren gevang en tot vervalverklaring van den mili tairen rang veroordeeld voor aftroggelary. Het hof was samengesteld uil de lieeren Jamar, raedsheer by het beroepshof, voorzit ter, luitenant-generael baron Cliazal, kolonel de Quebedo en de majoors Kerrincks en Gerson. De zetel van het openbaer ministerie was bekleed door den heer Massart, substituel van den anditeur-generael. Op het pleidooi van den heer Boehart heeft het hof 't vonnis hervormd en de al te strenge straf aen soldaet Benard, eerst toegepast, op 6 maenden gebracht, niet voor aftroggelary, maer voor eenvoudige ontvreemding van kle dingstukken. Zondag II, werd alhier in de ruime zael des calholyken Krings L'UNION door deszclfs leden en eereleden, aen de lieeren V. Van Wambeke, Volksvertegenwoordiger en Burge meester onzer Stad, De Backer, Provinciael- raedslid te Lede, en Van den Bossche, Provin- ciaelraedslid en Burgemeester, te St. Lievens- Essche, ter gelegenheid hunner benoeming als ridders van 't Leopoldsorde, een prachtig banket aengeboden. Meer dan 80 leden van verschillige punten onzes arrondissements opgekomen, woonden deze schoone feest by. Verscheidene heildronken, voorafgegaen van meesterlyke redevoeringen, werden de ver gadering voorgesteld deze genoten allen den besten byval en werden met geestdrift toe gejuicht. n die redevoeringen mede ie deeleu. Bepalen wy ons te bestatigen dat vreugde en broeder- lykheid gedurende gansch de feest heerschte 't gene ons 't bevvys oplevert dat de calho lyken van 't arrondissement Aelst nog altyd nauw onder elkander verbonden zyn en met gerust gemoed de toekomst mogen afwachten, indien zy d;e goede verslandhouding onder hen blyven bewaren. PRIESTERLYKE BENOEMINCEN. BISDOM VAN CENT. Deeerw. heer De Clippcle, onderpastoor te Aelst, is pastoor van hel Hospitael in dezelfde stad benoemd. Zyn onderpastoor benoemd Te Gent op St-Jacobs, de eerw. heer Crombé, onderp. van Materte Zingem, de eerw. heer De Meyer, onderp. van Sint Martens-Laethem te Wachtebeke, de eerw. heer Présiaux, onderp. \an Desteldonk; te Santbergen, de eerw. heer Braet. M. De Veirman, uit het Seminarie, is profes sor benoemd in hel kollcgie van Ninove, dat omtrent 160 leerlingen telt. De vertrekuren der treinen op de yzerenwegen zullen te rekenen van 1 Novem ber verscheidene veranderingen ondergaen. Voor wat onze statie betreft roepen wy de aendacht onzer geëerde abonnenlen op de vol gende 1" De trein vertrekkende heden uit onze statie naer Dendermonde om 7 uer 35 min., 's morgens zal voortaen om 6 uer 50 min., vertrekken. 2" De trein vertrekkende heden uit onze statie naer Brussel om 7 uer 09 min., zal in T vervolg om 7 uer 19 min., vertrekken. 3° De express-trein van 5 uer 14 min 's avonds naer Brussel en degene van 5 uer 33 min.,'s avonds naer Gent zyn beide afge schaft. De doctrinairen van Brussel en van andere groote sleden maken opnieuw beweging om eene inrichting op breede scliuel van de burgerwacht te bekomen, waervan zy eene soort van land weer zouden willen maken. Hopen wy, dat onze ministers hel oor zullen sluiten voorde schyn- heilige en verderfelyke raedge/ingen, welke zv in dien zin ontvangen. Indien zy dc zwakheid hadden van ze te aenhooren, zouden zy hunnen toestand, en volgens ons, ook de hoogste belnn* gen van het vaderland, in gevuer brengen. Wy hebben overigens de voldoening te kunnen ver zekeren, dat lot heden de thesis der burgerlyke militaristen een slecht onlbael heelt genoten van wege de ministers, generael Thiebauld, minister van oorlog, er by begrepen. (ia Paix.) - Bund zes uer hield er zaterdag avond een rytuig stil voor de woning van den wisselagent de heer Delantsheere. De koetsier stapt af en belt. Een knecht komt open doen. Dan vertoont zich eene dame aen het portel die aen di n knecht vraegt, dat hy een der klerken, dc lieer X., van Sinl-Jans-Molenbeek zou willen roepen om een oogenblik aen de deur te komen. Eenige oogenldikken nadien biedt deze jon geling zich aen en onmiddelyk haelt de dame uit liet rytuig een revolver te voorschyu en schiet Gelukkig beefde bare hand en miste de kogel zyn duel. De vrouw is acngehouden en naer hel Kar melietengevang overgebracht. Zy is omtrent 25 jaren oud. De klerk in kwestie is pas 17 jaer oud Een ander drama, dat dc zoo geroemde morale indèpendanle voor oorzaek had, bracht gister dc volkryke wyk van den Berg van 't Hof in opschudding. Een 21 jarig meisje, naeister van beroep, verliet haer huis in de Dry Koppen- slraet gelegen, en bemerkte op eens haren vader, die den arm gaf aen eene vrouw, waer- mede hy in schuldige betrekkingen leefde. Sedert .ge rui men lyd had liet slechte gedrag liaers vaders, dien zy beminde er eerde, de rust nit het gemoed der arme naeister gerooid doch teen zy ooggetuige was van zyn schandig gedrag, viel zy op de slraet neer enstierf. Sedert het in werking treden der wel op hel gebruik der Vhemsche tael by de rechter- lyke colleges, welke ceuigen lyd geleden te Ant werpen met een luister!yk fceslmael, ter eere van haren voorsteller, den afgevaerdigde Core- mans, gevierd werd. hebben zich hier en daer zonderlinge incidenten opgedaen, die opnieuw aenioonen, hoe weinig die tael door sommige beambten verstaen wordt, en boe noodzakelyk het is, dat daervun meer werk worde gemaekt. Zoo werd onlangs aen eenen betichte by de cor- reclionneele rechtbank te Brussel, die verzocht had, dal de debatten in hel Vlaemsch zouden plaets hebben, door den voorzitter op zulke ge brekkige wyze voorlezing gedaen van een vonnis in de Ylaemsche tael, dat men verplicht was I-et nader aen den belichte Ie doen vertolken, die verklaerde zoodanig Vlaemsch niet te begrypen. Een andere betichte, die gelyk verzoek ge daen had, had een Waelsch advocaet tot verde diger, die in hel Fransch moest antwoorden op liet Vlaemsch rckwisiloir van hel opei.baer mi nisterie. Gedurende de vacantie de«3d zich an dermael het geval voor dat iemand in de Vlaem- sche tael verlangde gevonnisd Ie worden. Het gold eene aenfclaehl van diefstal en vernieling van te velde staende vruchten. Na liet getuigen verhoor van hel openbaer ministerie volgde liet belanglyk rckwisiloir lh rekicereert de appli cation van den artikel 555 van den stra/hock (sic). De verdediger, door zynen client gemachtigd, om in Krausciie tael te pleiten, verklaerde daer- op gelukkig te zyn zich in eene tael te kunnen uitdrukken, die de betichte niet verslond, aen- gezi- ii de/.? een waenzinnige was, die zich ver beeldde eigenaer te zyn van hel land, waer liet feit gepleegd was, en zelfs een kasteel te bezit ten, waervan hy de helft als honorarium aen zynen advocaet had beloofd. De rechtbank ver oordeelde den betichte in het Vlaemsch tol twee maenden gevangenisstraf. Men sellryft uil Antwerpen De mirakulfuze lecning van 1874, zooals deze op de Hems genoemd wordt, is gekwoleerd aen 80, dus 50 c. minder dan de uitgifte. Dynsdag was de kiezing te Turnhout voor ccn Geineenleraedslid. De worsteling was er hevig. De liberalen hadden alles wal mogelyk is, gedaen om hunnen knndidaet te doen lukken, en d'lmael werkten zy met meer moed, rekende zelfs op den uitslag, daer zy vroeger door on genoemde middelen er in gelukt waren eenige hunner party in den raed te brengen. Docli alles was vruchteloos zy zyn er met eene davc- ring van een lionderlal stemmen van afgekomen. Eere aen de kalholyken van Turnhout Ttaifip gebeurd. De oudste zoon der weduwe Verschelde, een driftige jager, van 23 jaren, ging naer hel veld om te z.aeicn en nam zyn ge- ladec geweer mede, in de hoop wild te kunnen treilen. Hy plaetste zyn wapen iu een kromhut, en lerwyl hy aen 't zaeieu was ontwaerde hy eenen liaes en liep snel om zyn geweer uit den brouihul te trekken, maer hy was hier by zoo onvoorzichtig, dal een der takskens aen den stang haperde en liet schot afging, mot hel droe vig gevolg dat Verschelde in de zyde gelroiren en gedood werd. Genezingen. Te Korlryk is eene won der fyke verkregen genezing gebeurd, in de vol gende omstandigheden Therese Vcrslraele, van Ingelmunsler, is ziek geworden als zy 30 jaer oud was zy heeft als dan dry jaer lang te bedde gelegen en dikwyls in gevaer van sterven geweest. Van 'l jaer 1869 tol in September 1874, lag zy onder de zorg van doclor Parel, van Ingel j munster. Zy viel van de eene kwalykte in de I andere, schuimde, beet op hare long, enz. O1 jaren kon zy nog op krukken naer de kerk gaen, maer, sedert lang bleef zy t'huis en lag meesten deels te bedde, onder andere van February laelst lot September.dat is den lyd van acht maenden, lydende, gelyk eene marleluresse, al de zenuwkwalen, die bekend zyn daerby had zy eenen lastige» snik, die lot twee maenden lang bleef aenlioudcn. Alle middels zyn in 't werk geleid geweest, zegt doclor Parel, om die dochter te "helpen, :naer vruchteloos zy was op het einde zoo doorlegen dal zy op hare knieën en ellebo gen cindelyk ook opengegaen en verkankerd was. 't Is omtrent dien tyd, dal zy voor den tweede keer eene novene deed doen, in de kapel van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, in 'l Beggyn- hof te Korlryk. Op den achtsten dag van de eerste novene had de snik schielyk opgehouden, op den twee den dag van de tweede novene kreeg zy eene schrikkelyke vlage van zenuw krankheidmen peisde dat ze dood was, waer ze lag. Op den laelsten dag van de novene, krygt zy wederom cencn geweldigen aenval, maer, een kwaerl nadien, gevoelt zy schielyk, door geheel haer licbaem. een gemak en een welzyn, dat on- beschryflyk is zy moest absolucl opstacn zv vraegt hare schoenen die al lang verkocht wa ren zy doet hare zusters schoenen aen en gaet over en weer inden huize alsof ze nooit ziek geweest was. Het vel aen hare knieën en aen hare ellebogen is geheel en gansch hersteld en ongeschonden zy is al met eenen keer, zoo flinks als een jonkheid van 20 jaren. Iedereen weel nu tot Ingelmunsler dat The rese Verslraele, de bedlegerige zieke van over vyf jaren, gaet, stael, eet, drinkt, werkt, ja tol vyf of zes uren verre doet te voet, zonder de minste vermoeidheid. Doclor Parel, van Ingelmunster, en doctor Roelandts, van Meuleheke, getuigen alle twee, dat zy de ziekte van over lang voor ongeneeslyk aenzagen, en dat zy, al met eenen keer, en lee- nemael, genezen is. Wie heeft ze genezen vraegt doctor Pa rel, in eenen openen brief door hem ondertee- kend, a «ie heeft ze genezen en waermeê? Gy die alles uitlegt, legt my dat uit Ik voor my, al ben ik ook van Thomas volk, ik buig myn hoold en ik Geloof. Eere zy aen Hem, die komt helpen als er van de menschen gecne hulp meer te verwachten is. Men leest in de Gazette de Liègc, dat eene vrouw, die tot de werkende klas der St.-Mar- tensparochie behoorde, hare moeder door den dood verloren had en zich naer het stadhuis begaf, om benevens den gemeenlelykwagen een begraviugsbillet tc vragen. Dit begravings- briefke hield in. dat de begraving op het onge- wydde kerkhof van St.-Walburgis zou geschie den, doch de brave vrouw, die vast besloten had liet |yk barer moeder te behoeden voor de schande eener begraving zonder godsdienst, kruis of priester, gelukte er in, van liet gemern- tebesluer van Yottem de toelating te bekomen, hel lyk barer moeder op hel heikhof dier ge meente te doen begraven. Toen de l.iuksrhe lyk wagen niet het lyk te St-Walburgis kwam, toonde de vrouw deze toe lating, doch men weigerde hel Ivk elders te voeren dan naer hel geiizcnkerkhof. De vrouw dat men haer ten minste de doo-lkist mei liet lyk zou teruggeven, opdat zy en hare vrienden hel naer Vollen zouden kunnen brengen, doch dit ook werd haer geweigerd, ondanks hare klachten, bedreigingen of smeekingen. De beambte van liet Luikse lm gemcenlobe- sluer blyft tol liet einde toe onvcrzclbaer liy vreesde te zeer, zegde hy, door zyuc overheid hiervoor gestraft Ie zullen worden, en na dry kwart tiers gemeekt te hebben, moest de onge lukkige vrouw hare kaïholyke moeder, legen wil en dank, in de ongewydc aerde zien gegra ven. Zoodanig is de vrygeid van Godsdienst te Luik, cn dit zyr. de vruchten van een schandig beheer, dat een kalholyk ministerie, volgens men zegt, aerzelt tc doen ophouden Een beireurensweerdig ongeluk is verle den zondag namiddag op het grondgebied der gemeente Caggevinne-Assenl voorgevallen. Iu de bosschen die deel maken van de jagt van M. Cools, had men de tegenwoordigheid van een damhert bemerkt. Eenige jonge heden, verge zeld van den genaemden Victor Vurings, die met een geweer gewapend was, gingen het dier opzoeken. Onder hen bevond zich de genaemde Frans Kemps die in eenen hosch ging op de hukken zitten, om het dier heter af te spieden. Eensklaps loste Vuiings een geweerschot en school hy nu te hoog. of is de kogel schuins af geweken door hel treffen van eenen boomstam, zeker is het dat Kemps, getroffen in volle borst, op den slag gedood werd. Dat ongeluk heeft eene lalryke familje in den rouw gedompeld. Kemps, die nauwe!) ks zes en dertig jaren telde, werd als een bracf en werk- zaem man algemeen geacht. Dus wcêr een noodlottig voorval te meer aen te tcckenen in de treurige bladzyden der wild- slroopery Moge die bloedige les allen voor deel ig wezen. De dader van den onvrywilligen doodslag is te Loven ondervraegd geworden, doch bevindt zich voor hel oogenblik op vryen voet. M. Cools, burgemeester van Becquevoort, en eenige vrienden die niet verre van de plaets des ongeluks aen 't jagen waren, zyn er, na eene halve uer in gelukt den damhert te dooden. liet dier is prachtig en zeer raer in onze streken. HOLLAND. zuiïïïeA" k^klfó\rfr\iaciin re'èn lnm/def"wor9ï aen de hand gedaeu ter voorkoming van spoor wegongelukken. Het middel bestaet daerin, dat vóór eiken trein steeds een kleine locomotief (locomotief-conducteur) ryde op remmings-af- stand, dien afstand, welken dun trein nog moet doorloopen, alvorens tol staen te worden ge bracht. Deze treingids moet van een signael voorzien zyn ('s avonds een licht) dal zoowel den trein die van de andere zyde nadert, kan worden waergenomen, en welke wegneming een leeken is. dal dc weg niet vry is en dus de trein of de treinen tol stilstand moeten gebracht worden. Met zulk een voorzorgsmaetregel zou den de ongelukken van Warmond, Norwich en Metz voorkomen zyn. By ongelukken door brand, verzakking defect aen de locomotief, kon tevens dc conduc teur dienen om van de naesle statie hulp te ontbieden, en ongelukken met andere treinen te voorkomen. Er zullen wel vry wat meer ma chinisten en locomotieven noodig zyn dan thans, maer voor de veiligheid, welke deze inrichting aen biedt, waer liet zoovele menschenlevens geldt, kan gcene opoffering te-groot zyn, cn zou zells eene verhooging van vraclilpryze» gewet- ligd zyn. By „krommingen van den weg, by wel ke de conducluer korten lyd uit Jiet oog ver- dwynt, behoort de snelheid der treinen vermin derd Ie worden, om den remmingsafstand te verkleinen, en ook gelooft dr. A., dut bekwame machinisten wel in stael zullen zyn, steeds op den behoorlyken afstand te blyven. FRANKRYK. In Frankryk heerscht vreugde over den voor* treffelyken wynhoogsl van dit jaer. o Van de vlakten in Champagne tolde heuvelen in den Bor- delais,» roppt de Economiste Francais uit, van de oevers der Loire tol die van de Rhone, schiet de zon hare gouden stralen over meer dan twee millioen hectaren wynvelden, die aen meer dan zeven milliocn landbouwers werk verschaffen en zeventig milliocn hectoliters wyn voortbren gen. Deze hoeveelheid, zoo schryfl de Parysche correspondent .van de Times, wordteen maxi mum gerekend, dal slechts eenmael bereikt is, namelyk in J869. De jaren van 1874 tot 1857 waren een uitgezonderd tyd vak, waervan de eerste jaren tol de beste belmoren welke men toen kende, en sommige van de bietsten zich kenmerkten door verwoestingen ten gevolge van hel oïdium. De opbrengst in 1854 was nog geen 11 mi!- lioen heelolilers en in 1855 iets meer dan 15 ioen. De elf jaren van 1863 lol en met 1873 brachten gezamenlyk op 592 milliocn hectoli ters, zynde gemiddeld 53 millioei) per jaer, en ook in 1870 verkreeg men, ondanks den ooi log, .lezelfde hoedanigheid. Het ongunstige wynjaer van dit lydvak was 1873, toen de opbrengst nog geen 36 milliocn hectoliters bedroeg maer bet laet zich aenzien, dat liet jaer 1874 grootendeels in het tekort van dat slechte jaer zal voorzien. In hel geheel worden 4 1/4 percent van Frank- ryks oppervlakte voor den wynteelt gebruikt, terwyl in tien departementen in hel geheel geen wyn verbouwd wordt. De verwarring doet vooruitgang in de partyen, die in de Nationale Vergadering ver tegenwoordigd zyn. Men poogt nog, de verbin ding der centrums te bewerken men droomt van ccn zevenjarig besluer der vergadering, als tegenhanger van hel zevenjarig besluer van den inuerschalk, en a! deze droomen worden in de dagbladen ernstig betwist. Er is geene politieke hersenschim, die niet eenen tolk in de druk pers vindt, om ze als onfaelbaer voor testellen. Het rechter centrum kan wnerlyk zyn werk met hoogmoed beschouwen, iu afwachting van de toekomende verrassingen. Naer men zegt, doen de legitimisten op het oogenblik stappen, om den graefvan Cliambord te Bewegen naer Frankryk terug te keeren. Zy willen, dat hy tevens een manifest in de wereld zeilde, wal voor de uiterste rechter/.vde gedu rende de volgende zitting der Nationale Verga dering als programma zou kunnen dienen. Ook zegt men, dat de Graef besloten heeft om zvne pnrtvgnngers voor het alternatief óf monarchie of ontbinding, te plaelsen. Waerschylyk zyn dit alles slechtsgezegden De tunnel onder het kanael zal, volgens de berekeningen van eenen ingenieur, die be weert goed op de hoogte te zyn, in hel geheel 200 millioen kosten, als men liet ontwerp volgt, door den lieer Thomé de Gamond bestudeerd. I)c uitgaven voor voorloopige werken /.uilen 20 millioen bedragen, en niet 150 lot 200 millioen, zooals door sommige bladen gezegd is. De tun nel zou 50 meters onder de bedding der zee liggen, en niet 120. Een Belg, de heer Jerómc Wenmaeckers, heeft thans een ontwerp ge maekt. volgens welk de tunnel in het geheel maer 120 millioen francs zou kosten, wat eene bespariBg van ten minste 80 millioen geeft. Daerenboven zou men met zyn stelsel de wer ken kunnen uitvoeren in 5 jaren, terwyl er anders 10 tot 15 jaren zullen noodig zyn, en niet 5 jaren, zooals de Presse beweert. Voor be voegde mannen is het zonneklaer dal men met enkel twee ingangen in zee dergelyk werk in geene 5 jaren zelfs in geene 10 jaren kan uit voeren. 't Is voldoende daerom dc cubiekmelers aerde. zand, enz., te beleekcnen, die moeten uifgehaeld wordtu. Papegaeibn. Iels vcrschrikkolyks heeft verleden vrydag plaets gehad in de rue de Moines, 118, te Batignolles. Op de tweede ver dieping van dit huis woonde een jong gehuwd paer de heer Chabban cn zyne vrouw, die twee prachtige papegaeien, een blauwen en een roo- den bezaten. Vrydag morgen bad men dezelfvs alleen in dc kamer gelaten met het kind van den lieer Chab ban, dat nauwelvks viertien dagen oud is. Hoe nu de papegaeien uil hunnen kooi geraekt waren, weet men niet doch toen men een uer daerna terug kwam vond men de vogels op dc boorden der wieg zitten, waer zy met hunne kromme bek ken het aengezicht van hel arme wichtje ver- schuerden. Ünuoodig te zeggen dal de ouders vol wanhoop zyn. De vader heeft, in de "eerste opwelding zyner woede, de beide vogels dood geslagen, Misgreep. Verleden zaterdag moest de begrafenis plaets hebben van eenen lieer, die overleden was in liet IJötel dc France, tc Parys. Ten tien tier 's morgens kwamen de lykbidders met de kist, om hel lyk af te halen. Het is op de 2° verdieping, werd hun gezegd. De lykbid ders gaen op de 2C verdieping, zien een sleutel op eene deur steken en treden binnen. In het bed lag een menschelyk licbaem uitgestrekt. De lykbidders zetten de kist op den grond, gaen tot het bed en grypen den doode vast maer deze laelsle werd eensklaps levendig, richtttzich on slaekte een kreet van schrik op net zicht der zwarte mannen u. ...i.». links vuistslagen uit te deelen. De lykbidders zinneloos van angst sprongen de trappen af, achtervolgd dour den gewuende doode. Ziehier wat er gebeurd was De mannen niet de kist hadden eene verkeerde deur genomen en waren binnengetreden by den lieer V., besluerder van het Café dc Suède, die in 'l geheel nog niet dood is. DUITSCHLAND. Graef von Arnim is,op het bericht der rechtbank van eersten aenleg, en onder borg, lydelyk in vryjieid gesteld. De gezondheidsstael, door zyne aenlioudiug zeer geschokt, was in deze laetste dagen verergerd. Hel onderzoek van zyn proces is ten andere byna geëindigd, cn de opeuing der debatten moet aenstaende zyn. SPANJE. De Cuartel P>eal kondigt, in datum van den 21 October, ae», dat Z. M. koning Karei VII verschillige brieven uit Europa en Amerika heeft ontvangen, in welke men hem geluk wenschl voor zyn heldhaftig en edel gedrag, en voor dit van zyn leger. Vac eenen anderen kant meldt men, dat de toestand van Pampeluna begint moeilyk te wor den. Wil Moriones het verlies der belangryke stad niet lyden, hy zal zich gedwongen vinden opnieuw eene groote bevoorrading poogen te doen, en men mag zich dan aen eenen groote» veldslag verwachten. Eene depeche, uit Eslella, van 26 October, meldt, inlusschen dal Moriones werkeloos blyft, hoewel hel goeverncmenl van Madrid hem 'l be vel gezonden heeft om de Carlisten aen te val len. De kening bezoekt eiken dag het terrein, waer het leger werkzaeni is. Verscheidene hooge politieke persor.nagcs van Spanje hebben hcui een bezoek gebracht. Holtowaz's Pim.en. Oprechte Overtuiging Eene voordeeligerc geldbeleggingen kan cr niet zyn dan die, welke eme goed gezondheid verzekert, liet is nu onhetwisibarr. dal llolloway's Pillen, die slechts ccne kleinigheid kosten, met goed gevolg elke ziekte beslryden en overmccsieren. In welke dor vele vormen gebrekkige spysveriering zich ook mooge verloonen, zy kan door deze zuiverende en zacht purgeerendo Pillen volkomen verdreven wor den, met inachtneming van een eenvoudig en matig dieet. Langduiige ong sleldheid, voortvloeiende uit gebrekkige eetlust of onvolkomene assimilatie, wyt voor deze krachtige behandeling, cn misselyk- keid, onaengename smack ii: den mond, lioofdpyn en de lasiige ophooping van slym, die gewoon lyk den maeglyilcr der morgens plaegt, worden door deze verzachtende cn versterkende Pillen voor goed verdreven. GEZONDHEID AEN' ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgaiie en zonder kosten, door de smakelykc ge/ouUhcidsbloed van Du Barry van Louden, gezegd REVALEXTk ARABICA. Zes-en twintig jaren onvcrandcrlykc uitslagen. Zy bestrydt inel goeden uitslag den moeileykcn eetlust, slechte spysvcrleringen, niacgontstekmgen, de gal, de winden, dc zuerheid, hel slym, de braek- lust, de macg opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, dc belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, adenistem, luchtpypen, blacs, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 7'»,00o genezingen, bewerkstelligd, vvaerouder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzcr, Dokters Campbell. Shorland, Ure, Angelstein, enz. enz., waervan uiltreksel. Lessine, 21Jdecember 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezin gen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. —Teering. M. Roberts van cent nieren- verteering, niet hoest, brakingen, opstopping cn doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M. Lacan, vader, van 7 jaren lam* beid in de beenen, de armen en de tong. Voedzamer dan het vleesch, spaert zy 50 niacl den prvs der medecynen. In doozen van 1/4 kil fr. 2,25 1 •1/2 kil. 4 fr. I kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. Den Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2,25 van 575 tassen 6' fr. Verzending tegen postmandact. Depot by dc apothekers en kruide niers. Du Barry en C°, Boulevard du Nord, 19, te Brussel. Depot te Aalst by P. Schallin en Vanden-Ilcrrc- weghe, apothekers - Geeraerdsbergen by D. Wit- linck, apotheker Ninove b) E. Drnwé-jèlic. POPEK1NGE 50 OCTOBER. Hoppe 1874. Stad. Fr. 140—00 165—00 Gemeenten 140—00 165—00 Aelst 31 October 1874. t^Heden zyn er 75 zakken liop ter merkt ge- bracht geweest. De Is" kwaliteit weidt ver kocht aen fr. 150 a 155 en de 2,Jr kwaliteit a fr, 145 a 147, de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lit 30 cenlil. ITALIË» De Daily Neu?s bevat eene lyding uil Rome, dato 26 dezer, meldende dat de Paus van keizer Wilhelm een antwoord heeft ontvangen op /.vne klachten, over de vervolgingen der Duilsche Kerk. In dit antwoord zegt de keizer, dat Duilscbiand alles doet om met de Kerk in vrede te leven, maer dat het verplicht is, den Staet te beschermen tegen de lievige aenvallen en sa menzweringen der kaïholyke geeslclykheid. PAUSELYKE STATEN. Z. H. de Paus. den bisschop van Verdun ontvangende, heeft in byzonder welwillende be woordingen van Frankryk gesproken, en onder andere gezegd, dat hy beefde over het denk beeld der gevaren, die dit land bedreigen. Z. H. heeft aengedrongen op de noodzakolykheid voor de kalholyken om al hunne krachten te vereenigen, ten einde die gevaren af te keeren, en de vyanden der Kerk en der samenleving krachtdadig te bevechten. In Italië is de kipsbeweging zeer vinnig. Op sommige plaelsen zyn tot vyf kandidaten voor oenen zetel. Garibaldi zal waerschynlyk te Rome gekozen worden, want hy heelt er de kandida- tuer aengenomen, op voorwaerde van niet te zetelen dan... wanneer liy liet goedvingen zal. Tarwe. fr. 25- -50 i i 27- -50 Masteluin 22- -50 26 - (lO 211- - to 20- -50 21 -00 23- -(0 Haver. 26- -10 2I>- -e0 uaepzaeu 00- -00 U0- -00 Lynzaed 00- -00 00- -00 Raepzaed-olie. 00- -00 00 -00 Lynzaed-olie. 00- -00 00- - 00 Baepzaed kockeu, de 1215 k. 00- -00 00- -ue Lynzaed koeken 00- -00 00- -00 Aerdap. (roode de 100 kil. 7 00 7- -75 Idem, (witte. 0- -00 0- -00 Boter, de 3 kilogram. 9 -27 10- -\Ü Eijers, do 25. 2- -5» '2, -68 Vlas per 3 kilos. 4- -0O 5- -45 Viggens hel koppel 36- -00 43- -Ou SOTTEGEM, 27 Oct. per 100 kilos. Tarwe. fr. 25- -00 a i 26- -50 Masleluiu. 22- -00 23- -00 Rogge. 20- -00 21 - -00 Boonen. 25- -00 26- -00 Haver, per licelol. 95 liters. 25- -00 27- 00 Boter, por kilo 3- - 18 3- -27 Eijercn, per 25. o_ - 18 2_ 27 Groote Konyncn, stuk. 2 - -00 2- 50 Kiekens, hot koppel. 2 - 00 2- -50 ST NICOLAES, 29 Oct. pei hectoliter. Tarwe. fr. 23—00 Hogse 16—50 Boekweit 20—00 Geerst. 18-00 Peerdc en Duive Boonen, per heel. 23-00 Lynzaed. Idem. 23—50 oo—oo Aerdappelen per 100 kilog 6-50 Vlas, per kilogr. ruw 1—63 Boter. 3-63 NINOVE, 27 Oct per hectoliter. fr. 26—09 a 28—00 21-00 22—00 Tarwe. Rogge. Haver. Koolzacd, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelcn per 100 kil 24-00 33—00 34—00 1-60 5—00 26—00 33—50 35—00 ASSCIIE, 27 Oct. per 100 kilo Tarwefr. 27-00 a 28- -00 Rogge 00-09 00- -ou Haver 28—00 29- -50 Geerst 00—00 00- -00 Koolzaed 00—00 00- -00 Aerdappelcn per 100 kilos 00—00 00- -00 Boter per kilo 2—97 3- -24 Eijers, per 25 2—50 2- -75 Konynen 1—50 3- -00 Kiekens t 50 3- -00 Hesp, por 1/2 kilo, gedroogde. 1-71 1- -80 GEND. 30 Oct. per hectoliter Tarwefr. 25—CO a 27- -50 Rogge. 15—50 00- 00 00—CO 00- 00 Haver 15—00 19- -95 Boekweit 46SO 00- -00 20—00 00- -00 Koolzaed 34—00 00- -00 Lynzaed 35-00 00- -00 tvempzued •18—00 00- 00 Kool-olie de 100 kilos. 65-00 00- -00 Lyn-olie 64-00 00- -00 Boter per kilo 3-45 3- -55 Eijers de 25. 2—50 2_ 60 Aerdappelen de 100 kil. 0—00 0- -00 Versch Roet par kilo. 0—62 0- -68 Koeijen- Veerzen- en Ossen-buiden 1—22 1- -28 Kalfsvellen. t—22 1- -28 Sliershuiden. 0-92 0- 98

De Denderbode | 1874 | | pagina 2