Mer/tlprijzeh. Sl. Alarlinus-Jaermerkt. Wat de sclmldenaers van 't liuis betreft, deze hebben er bet grootste belang by dat er bun eenigen uitstel van betaling gegeven worde, om hunne schulden te kwyten en in dit geval vermengen zich. onder zekere be trekken, de belangen van den schukleischer en deze van den schuldenuer: want, eensklaps opgevallen, zouden zekere sclmldenaers on- middelyk in onvermogen vallen, welke, met een weinig tyd en hen wat .te sparen, hunne schulden zouden kunnen betalen, 't zy met hun eigen geld, 't zy door de lussclienkomst van nieuwe helpers. Voor den tinancieelen toestand van gansch Vlaenderen is hel te wensehen dat de tydelyke uilste1., door MM. Dujardin gevraegïl, hen toe- gestaen worde; en wy verlangen dat de schuld- eischers van dit trellelyk huis niet nalaten alle hunne byfeding te geven of te zenden. De Eloile voegt by dit artikel de volgende regelen, welke de opperste aendacht des lezers weerdig zyn, eu waerop wy niet geuoeg kunnen aendrmgen, want noteert wel, dat het de liberale ETOILE BELGE is die spreekt: Wij hennen eenen VERLOKEN artikel van 'I actiel Langrand, zegt de ETOILE, dat eene winst van 60 millioenen franks omgebracht heeft aen dengenen die het opgeraept en die hel tol. zyn persoonlijk profyt heelt doen dienen. Zietdaer de bevestiging van 't gene wy onophoudend hebben blyven slaende houden indien de partygeest, gevoed door de liberale drukpers, den volslagen ondergang der zaken Langrand niet bad veroorzaekt, elkeen zou ten vollen uit betaeld geweest zyn en niemand zou EEN CENTIEM verloren bebben. Wat moest men hiervoor doen? Tegenover de zaken Langrand handelen gelyk wy tegenover de zaken Dujardin doen, 't is te zeggen, aen de zaken haren natuerlvken loop laten volgen. Wy bedanken de Eloile veropenbaerd te hebben dat een VERLOREN artikel alleen van 't actief Langrand aen dengenen die hel opge raept lieert 00 MILLIOENEN FRANKS heelt opgebracht. Voegen wy by die GO millioenen de 157 millioenen welke de yzeren weg Kascliuu- Oderberg aen degene welke hem overgenomen hebben, opgebracht heeft en ook de overgroote winsten welke de Oltomansche spoorweg- lynen gegeven hebben, en laten wy 't publiek oordeelen. Onze geëerde lezeren zullen zich errinneren dal de Denderbode even als "de Patrie van Brugge, van in den beginne altyd heeft houden staen dat, had men aen de Langraiidszaken haren natuerlyken loop laten volgen, 't is te zeggen had de liberale drukpers, uit polilieken hact, deze zaken zoodanig niet verward, dat niemand meer de minste trouw in dezelve hadi, elkeen zou betaeld geweest zyn en nie mand zou nen enkelen centiem verloren heb ben. Nu eene vraeg aen de liberale drukpers Wat zegt gy van die verklaring der Eloile, gy, liberale schiyvelaers, die de treffelyksle lieden des Lands snoodelyk 't verwyt naer 'l hoofd hebt geworpen dat ze dieven en de- driegers waren Wal zegt gy, antwoordt als ge kuntGe zult zvvygen, loochenen of spolsgewyze deze bekentenis van de Eloile beliapdele.n, dit welen wy, maer uwe sliI- zvyygendbeid, uwe loochening of uwe spotter- nyen zullen des te meer schande op 't voor hoofd uwer eerlooze schryvelaers drukken, en niet te min de scliroomeiyke veranlwoor- delykheid doen blyven bestaen van de schreeu wende onreclitveerdigheid waermede gy de verliezers aen Langrand verpletterd en snoo delyk geruïneerd hebt. Onze jaermerkt van St. Martinus, door goed weder begunstigd, heeft dees jaer een weinig meer \olk naer onze stad gelokt dan voorige jaren. De Veemerkt alleen was buitengewoon wel voorzien, rond de 430 hoornbeesten waren er te koop gesteld, waervan liet grootste deel verkocht Is geworden. Met een woord, de grootste bedryvigbeid lieersclUe er onophou dend. De peerdenmerkt liet,volgens gewoonte, alles te wensehen sleebis een 4ülal peerden waren te zien. En welke peerden waren hel dan nog? Wy zullen 't zwygei. deze welke ze gezien bebben, kunnen er over oordeelen. Zou liet niet mogeljk wezen onze peerden merkt te doen bloeien enjie verlevendigen gelyk de veemerkt Men zal ongetwyl'eld met ons moeten bekennen dat, buiten 'i kwartier waer de veermerkt gehouden wordt, er schier geen yolk in de andere kwartieren der stad te zien is geweest. Dit laetsle feil doet ons by 'i ge dacht blyven dat wy twee jaren geleden lieb- bcn vooruitgezet, te weten dat byaldien men onze jaermerkt van St. Martinus wil waerlyk doen bloeien deze jaermerkt op den zaterdag vóór of na den feestdag van onzen paróohialen patroon, moet gehouden worden, en alsdan alles wal er ter merkt gebracht wordt vry van stand o/ plaelsgeld te laten. Twee jaer geleden, kon onze stedeljke Raed die vrye merkt niet inrichten omdat de verpachting der merkt- recliten 't jaer te voren gedaeu was geweest nu moeten deze rechten in December aen- staende wederom verpacht worden en zou liet dienen in 't kohier van lasten aengestipt te worden, indien de Raed later zou willen be sluiten eene groote vrye merkt omtrent St. Mar- linusdag in te richten. Wy roepen op nieuw de aendacht des Ge- meenteraeds op dit punt in, liern\erzoekende dc beslissing ie willen nemen dat voortaeu onze jaermerkt op den zaterdag vóór- of na den feestdag van St. Martinus zal gehouden vvorden en dat die dag een vrye merktdag zal wezen. WETGEVENDE KAMERS. Naer luid van 't artikel 70 der grondwet is de wetgevende zittyd 1874-73 dynsdag II. zon der troonrede geopend gewordeó. Na 'l onderzoek der volmachten van de nieuwe gekozenen zyn de beide vergaderingen overgegaen tot liet vormen van bun definitief bureel. Zyn gekozen In 't Senaet Voorzitter Z. II. Mgr. de prins de Ligne 1'"' Ondervoorzitter M. de Baron de Tor- naco 5de Ondervooreitter M. de Baron d'Anethau. Sekretarisskn MM. de Baron 't Kinl de Roodenbeke en degraef de Looz-Corswarem. In de Volkskamer Voorzitter: M. Thibaut. !,,e Ondervoorzitter M. Tack. 2dc M. Schollaert. Sekretauissen MM. Wouters, Reynaert, Hagemans en I'ety de Thozée. RECHTERLYK KRONYK. Het Assisenhof van Oost-Vlaenderen beeft, in. zitting van 24 October, den achtjarigen Frans De Glcrcq, van Woubreclitègem, vooi brandstichting,veroordeeld, om tol den ouder dom van 18 jaren ter beschikking van 'tGoe- vernement gesteld te worden. Deze jeugdige misdadiger zal den lyd lot welken bv veroor deeld is, in een verbfeteringshuis van den Stael overbrengen. P RI EST E R LY K E R ENO EM ING EN. BISDOM VAN CENT. Z. D. II. de Bisschop heeft de volgende be noemingen gedaen de Zeereerw. Heer De Meester, pastoor-deken van Oudenaerde, wordt titulaire kanunnik. De Zeereerw. Heer Kanunnik Janssens wordt algemeen Overste der Congregatie van de Zusters van Liefde, alsook voorzitter \an liet Genootschap der Dames die voor de noodlydende vrouwen zor gen. De Eerw. Heer Lambreclit, secretaris van Z. D. II., wordt algemeen Overste van de Gon- gregatie der II. Kindsheid. De Zeereerw. fleer Glaessens, pastoor-deken van Rcinze, gaet in de/.elfde hoedanigheid over naer Oude* naerde. Kiezing te Lokeren, van dynsdag 10 November II. Triomf der Catliolyken. De kandidaten der ealliolyke party voor de openslaecde plaelsén in den G^meenteraed, hebben eene meerderheid van 110 tot 120 stemmen bekomen. Donderdag beeft in de gemeente Maria- kerke de genaemde Cornelius Gysels zynen bondersteii verjaerdag gevierd. Te dier gele genheid is er eene plechtige mis van dauk- baerheid gecelebreerd. Vóór deze plechtigheid werd bel magnificat gezongen en is door een Te Deum gesloten geworden. De grysaerd woonde bet misolfer byby werd aen dc kerkdeur door dc geeslelvklieid ingehaeld, de jubelkruk aengeboden en ontving er de een parige gelukvveuscliingeii der parochianen. Een 17 jarig Tibet penseurkeleerling van het conservatorium, wandelde verleden don derdag nacht in den omtrek der Steenkaei, te Brussel Deze n ach lel.vke wandeling was liet uitwerksel van een o\ermatig gebruik \an Sterken drank. De jonge ongelukkige, wiens verbeelding geen illusies, en wiens porte- momïaie geen centen meer bevatte, nam op eens bel lieldenbesluil, een einde aen zyn leven te stellen, en school op eens met het hoofd vooruit, als een snoek de vaert in. Twee persooncn, die langs de kaei kwamen en den zwanenzang van dien discipel der mot ale indépendanle boorden, gelukten er in, hem uit liet water te halen doch deze verslond dit niet zoo en wilde ten allen pryze een nieuwe duikeling beproeven. De politie kwam er zich mede bemoeien en geleidde hem naar den amigo, alwaar by zyn roos kon uitslapen, 's Morgei.s bracht men hem naer zyn huis, alwaar wy hopen, dal by mei al de zorgen zal ontvangen zyn, die de vaderlyke roede hem verschuldigd is. Een liberale volksvertegenwoordiger kwam, na den zittyd, naer buis. Eenige kie- zprs vroegpn hem, waerom bij nooit eenig geluid gal in de Kamer. lloe, geen geluid zei liy hebt gy dan nooit in den Monilwr ge lezen murmores sur tous les bancs Ah ja wy. Eiwel, ik was daer ook by. Geschiedenis f.f.ner schildert. Onder bovenstaenden titel lezeii wy in den Courrier de Brujelles liet volgende Wy hebben het verslag meégedeeld over een zonderling proces, ingespannen door den heer L. Hymans, legen een zoogezegd historie schilder, genaemd Leonard, die zich jegens den beer Hymans, had schuldig gemaekt aen laster, by middel van liet penseel. Ziehier eenige byzonderheden over bet ge beurde. Sieur Leonard (die naem is een pseu doniem) is een schilder, die tot de vooruitstre vende liberalen behoort, een radicael van het zuiverste water. Dewyl by een meseum tentoonstelde, kwam hy op liet gedacht onder de min of meer aer- dige stukken, die dit museum uitmaektcn, eene oliescliildery te plaetsen, waerop de heer Hymans was algebeeld, gekleed als een lakei en kloppende aen de deur van den beer von Bismark. Het portret, tot karieatüer gemaekt door de byvoeging van lange, harige ooren, was geschilderd naer eene pliotogralie alleen bad M. Leonard geen vertrouwen in zyn kun- stenaerstalenl en vreesde dat zyn onbehendig penseel niet genoeg zyn inzicht van gelykenis zou terug geven, en daerom droeg hy zorg zyne schildery le versieren met kenteekens die allen twjfel wegnamen. De lakei, in roode livrei, met lange ooren, die den pruisischen adelaer op den schouder droeg, hield onder den arm een pak nummers van den Echo du Pailement. Dit gedaen zynde, om volgens hem de ge lykenis le verzekeren, had de schilder nog gevreesd dit men zyn inzicht niet zou begry- pen. De livrei, de lange, ooren, de gebogen ruggraet en bel nederig kloppen aen de deur van de lieer von Bismark's kabinet, was dit alles wel genoeg om zyn denkbeeld duidelyk te maken? Even als hy zich mistrouwd had van zyn penseel, mistrouwde Leonard zich ook van de uitdrukking zyner gedachte en om dezelve klaer en duideljk te doen uilschynen, schreef liv onder de schildery le liuien of te koop. Ziedaer, wal hem lot acht dagen gevan genis heelt doen veroordeelen. Ongeluk op den yzerenwec. Men schryft uit Leuven, in datum van den 9 dezer Cisier, om 8 uer *s avonds, is door eenen dikken smoor, op eenen afstand van 300 meiers van den platten weg te Kessel-loo, naby Leuven, de reizigerstrein, uit Brussel komende, op dezen van Meclielen, die hem volgde,^gestern ten De lieer Pierre, van Leuven, onderpastoor der Ryke-Klaten van Brussel, is, verzekert men, van den trein gesprongen, en werd liet hoofd verpletterd by is byna oogenblikkelyk gestorven. Verscheidene persoonen zyn gewond, vier of vyf rytuigen van den trein zyn verbryzell. Al de Signalen en vuren waren regelmatig ge geven en de exceniriekwacliters waren op bun nen post. Zoohaest liet noodsein gegeven was, is liet persooneel der statie ter plaels gegaenom 11 uer was de baen geruimd en de dienst der treinen is byna niet onderbroken geworden. De lieeren Henot en Vandenliove substituten van den procureur des konings hebben ter plaels een eerste enkwest geopend. -- Diefstal in st-amasdusk\pel, ie Antwer pen. Verleden nacht is in St-Amanduskapel eene stoutmoedige inbraek gepleegd, opge volgd door diefstal, Toen dezen morgend, ten 5 uer, dé koster de kapel binnentrad, eu licht had ontstoken, ontdekte hy pp den vloer vreemdsoortige voorwerpen, zooals eenen metsersweèi Uaek, een stuk yzer, voortskomende van een bouw- alifter, enz. Dit was wel een bewys dat er des nachts dieven in de kapel waren gedrongen. Weldra bad de koster dan ook beslatigd, dat er vyf olferblckken opengebroken en leeggeroofd waren. De kerkroovers hadden gepoogd met den achtergelaten weérbaek liet tabernakel te ope nen, waerop duidelyke sporen waren achter gelaten van die heiligschennis. In de vont hadden de dieven de kist wnerin de vaendels bewaerd worden geopend en doorzocht. Kortom de deugnieten lieten niéts, waer ze dachten buil te vinden, onaeugeroerd. liet middel dat de dieven aenwendden om binnen de kapel te dringen was hoogst een voudig. Zy hebben zich bediend van eene der sponden van eenen stootwagen om de ven sier te hereiken, uaerna zy eene ruil verbry- zelden, die hen den ingang opende. Er zyn twee verschillende voetstappen in hel s.lyk ontdekt, onder bet venster langs waer de inbreuk plaets greep, de eene klein, de andere buitengewoon groot. Eene koord die door de dieven is achtergelaten, bewyst dat zy zich van deze bediend hebben om in de kapel neer te dalen. Men denkt dat de kerkroovers met twee waren, waervan de eene te oordeelen naer de voetstappen, eene grove kerel moet zyn, ter- wyl de andere slechts een jongeling zou wezen. Die jongen zou bet eerst door hel geopende venster in de kerk gedrongen zyn, en langs de koord zyn neêrgedaeld, terwyl zyn hand langer buiten de ke> k die koord vasthield. Zoodra de eerste op vasten grond stond, moet hy eenige stoelen op elkander getast hebben en hierover zou de grove kerel, zoodra hy de stukgeslagen ruit was doorgekropen, tot op den kapel vloer zyn neêrgedaeld. In de vont zyn op het kussen van eenen stoel insgelyks de voetstappen van den groo- icn dief ontdekt. Zoodra de kerkroovers bun onderzoek had den geëindigd, zyn ze langs dezelfden weg vertrokken langsvvaer ze gekomen waren. Dat is reeds de derde mael dat er in korte jaren 's nachts in de St.-Amanduskapel ge stolen is. HOLLAND. Eergisler werden op de begraefplaels te Gouda dry lyken ter aerde besteld van perso nen, die op eene treurige wyze bun leven hadden verloren Een hunner was een mili tair, die sinds circa 3 weken vermist en voor een paer dagen opgêvjsclït werd. He beide andere waren scliipperlieden, die te Rodegra ven liggende, in hunne schuit door kolendamp verstikt waren, terwyl de klap, dien zy open hadden laten staen, door aenvaririg van een andere schuit scfiynt dichtgeslagen te zyn. Gister werd weder een kind opgevisebt, het welk sedert enkele dagen vermist werd. FRANKRYK. Een akt van liefdadigheid. Vrydag, rond 2 uren, aen bet uiteinde der brug van Auslerlitz over de Seine te Parys, deed een man, die van koude bibberde, oefeningen met gewichten. De toeschouwers waren tal- ryk, maer de ontvangst was meer dan mager, hetgeen geenszins den armen kunstenaer aen- moedigde, die een ontevreden gezicht trok. Zyne kwade luim vermeerderde nog toen hy hel gesprek van twee vrienden afiuislerde. Zoudt gy dat ook kunnen, zegde de eene. En zelfs meer, antwoordde de andere. De kunstenaer sprong op Kom eens hier, dikke luiaerd builde hy. Op hetzelfde oogenblik kwam een gedeco reerde lieer, geliandschoend, een par-dessus op den arm, een signer in den mond en de glimlach op de lippen. Uit zynen zak eenen porte monnaie te yoorschyu halende, nam by een vylliankst'uk en legde bel op een gewidil van 20 kilos. Dan liet gewicht uitstekende, maekle by tweemaél dén 'toer van .den kring, die op ieder oogenblik vermeerderde. Eens deze operatie gedaen, zette hy liet ge wicht, waerop al liet geld lag, aen de voeten van den lierkuel, en maekte zich uit de voeten, te midden der geestdriftige toejuichingen dei- toeschouwers. De kunstenaer verwonderd lelde de ont vangst. Zy bedroeg 32 fr. De persoon, die deze zonderlinge akt daer- gesteld heelt, is dokter G..., oppergeneeslieer van een hospitael, wiens lichamelyke macht buitengewoon groot is. Zaterdag morgend werd te Dieppe eene indrukwekkende plechtigheid gevierd. Eene julvrouw Demares woonde er eene mis by, die gecelebreeid werd ter gelegenheid van haren, I00,D verjaerdag. Zy heelt zich nog te voel van hare woning naer de kerk begeven. DLITSCHLAND. De heer von Arnim wordt beschuldigd op de Beurs gespeeld en gespeculeerd te hebben hiertoe zou hy depêches hebben gegeven aen den Echo du Parlement, die tot daling of klim ming der kwoleering aenleiaing geven kon den. Het blad loochent niet alleen de specula tie, maer ook depêches van den heer von Arnim ontvangen ie hebben. Heel welnaer de IS'eue Presse van Weenen schynf te verzeke ren, dat de depêche, die de Echo meêdeelde, van den heer von Arnim kwam en dal dé pu blicatie ervan gebeurde na overeenkomst nipt den beer von Bismark. Bekent met ons dat de zaek schrikkelyk pikant wordt Droevige geschiedenis. Een beenhou wer bad eenen papegaei, eenen slimmen vcygel, die gansch dpn dag klapte, 't Was de vreugd van geheel het huis. Dit duerde echter maer tot op den dag, dat een der gasten die in zyne veertien dagen was, aen de papegaei leerde zeggen Dat is koevleescli Men begrypt dat deze eenvoudige woorden, al waren ze maer door eenen papegaei gezegd, niet aengenaem in de ooren des beenhouwers klonken, die de pretentie had van niets dan ossenvleesch te verkoopen Onophoudend lierhaelde onze papegaei die woorden en meer dan eens zag de buisbaes zich verplicht te zeggen, dat de vogel loog. Met den tyd zegde de beenhouwer tot zich zelve Maer is liet wellicht geene les, welke de Voorzienigheid my wil geven, is liet geene waarschuwing? Ily kocht koeien en verkocht liet vleescli. Een dag, dat hy aen een zyner kalanten een schoon filet van de koei voor een filet van den os verkocht, kwam dp papegaei op den toog gesprongen, bekeek het vleescli en riep spot tend uit Dal is koevleescli Verwondering van den kalant en woede des beenhouwers, die, zyn geduld verliezende den armen papegaei by den nek vat en hem met geweld naer buiten werpt. Hel arm beestje komt stervend in de riool gevallen, die voor het buis liep. De bond des beenhouwers, getuige van liet tooueel, niet wetende wat bet beteekende, begint hy Jiet zien van zynen armen stervenden huisvriend, te blaften meer en meer woedend geeft de beenhouwer aen zynen bond ook eenen ducli- ligen stamp en de arme vierpooter vliegt in de riool naest den armen papegaei Dan, al zyne krachten tot zich roepende, beft de arme vogel droevig liet stervend hoold op, en met afgebrokene slem zegt hy tot zynen rampgenoot Gy hebt dan ook gezegd dal bet koe vleescli was Voor eene moord. De rechtbank le Dusseldorf heelt uitspreek gedaen in de zaek der studenten V-V. Wissmann en E. F. Ger- lacli, de eerste beschuldigd van met den luite nant Zacliau te hebben geduelleerd, de tweede van hem in duel te hebben gedood. Beiden hebben hem wegens beleediging uitgedaegd, waerby was bepacld, dat hy eerst met Wiss mann zou vechten. In duel deed iedere party een schot op 13 passen afstand. Geen van beiden was gewond, maer beiden hielden liet er voor, dat aen de eer was voldaen. In liet duël met Gerlach kreeg Zacliau eene wond, waeraen hy binnen weinige oogenblikken overleed. Wassmann is veroordeeld tot dry maenden, Gerlach lol twee jaer vestingarrest. SPANJE. De Union meldt, dat don Carlos don Alphons met eene belangryke zending by de vreemde boven gelast heeft. Deze zending, aen welke de ernstige militaire gebeurtenissen, die op bel punt zyn in Spanje voor te vallen, een aen- zienlyk belang hechten, was sedert eenigen tyd te voorzien. De onrust in Spanje is grootmen vreest dat de republikeinen, ziende dat hunne zaek eiken dag verliest, internationale verwikkelin gen zullen trachten op te werpen. De toestand van Irun is altyd onzeker. De Carlisten hebben gister de beschieting voort gezet. De republikeinsche dagbladen vermel den eene nieuwe verplettering van de Carlis ten. Dit yvil zeggen dat de Carlisten eenen nieuwen zegeprael beliaeld hebben. Ziellier liet bewys daervan inde volgende depêche, den 41 November uit Hendaye overgeseind Generael Lorna heeft zicli met aenzienly- ke legerbenden naer onze,stellingen gericht, op eene uitgestrektheid van 3 uer, en beeft de beschieting op gansch de lyn begonnen. Om 1 uer heelt hy zyne reservep langs den kant van San-Marco byeengebraclit, en onze lyp op dit punt afgesneden. De liukerzyde van ons leger, haer strydfront veranderende, heelt zich oogenblikkelyk naerde reclnerzyde der republikeinen gericht, en deze in hunnen voortgang gestuil. De vyand, zyn vernielend en brandend werk vervolgende, verwoestte al de eigen dommen, die by op zynen weg ontmoette, en mishandelde de ongelukkige bewooners. Onze reclnerzyde begon alsdan een welgevoed vuer, en deed de republikeinen den afioclit blazen. De verliezen zyn van beide kanten aenzien- lyk. Z. M. koning Karei Vil en maerschalk Elio bebben des avonds het slagveld bezocht. Eene andere depêche, die op bet laetste oogenblik toekomt, bevestigt dal liet konink- lyk leger geheel bet slagveld, door de repu blikeinen verlaten, bezet, en dal hy, met den maerschalk Elio en den brigadier Egaua, de vlakte doorloopeude, door de geestdrilligste toejuichingen der soldaten ontliaeld is gewor den. Karei VII beeft zich te Lecuaria, in bet zicht van den vyand, die Asligaraye bezet, geves tigd. Wat vertellen nu de liberale bladen Dat Karei VII bet beleg van Irun heeft opgebro ken. Dat is niet zoo. De Carlisten hebben hunne positie voor die stad lydelyk verlaten, ten einde de troepen, uit Madrid tegen hen gezonden, te bevechten, Bovenslaende ver heel der ontmoeting is bet antwoord op de liberale bewering, die nogmaels liare wen sehen voor wezenlyklieden beeft genomen. Uit liet noorden van Spanje komen ons eenige inlichtingen toe over den toestand van Irun. De generaels Laserna en Lorna hebben verleden zondag die stad bezocht, en bestatigd dat zy zich nog eenige dagen kan verdedigen. den grond gedrongen is. De verliezen zyn overgroot en een groot getal mynwerkers zyn door die ramp voor langen tyd van arbeid en broodwinning beroofd. ENGELAND. De desertie in bet Engelsche leger neemt op schrikbarende wyze toe. Verledene maeiid maekten niet minder dan 800 soldaten zicli daeraen schuldig. Het Parlementslid, overste North, heeft thans in eene redevoering, door hem te Banbury uitgesproken, voorgesteld, alle deserteurs de letter D. op den rug te branden. Eene onderaerdsciie brandramp.,De koolmynen van Mui-ton Collery staen in brand meer dan 100 werklieden bevonden zich aen hun werk in de pulten toen 't vuer zich ver toonde. docli allen bebben den lyd gehad om naer boveii te komen. Daerna beeft men de. paerden en een deel van bel materieel boven- gebaeld en de mynen onder water gezet. Zoo haast bet water in de mynen drong hoorde men ontzaglyke ontploffingen damp en rook stegen op uit de openingen en onderbraken langen tyd de poogingen welke men aenwendde om de vlammen uit te dooven echter hoopt men daer in gelukt te zyn. De gaenderyen der mynen bebben eene uit gestrektheid van aehtmylen. Vooraleer daeriu néér le dalen, zal men moeten wachten tot dét liet water waermeê men ze heeft opgevuld, in ROOMEN. Volgens een brief uit Rome, van 5 dezer, rekent men in de nieuwe Kamer op eene meer derheid van ongeveer 80 stemmen ter gunste van liet ministerie en zou dit gunstige resul- lael vooral le danken zyn aen de ondersteuning, welke hel kabinet van Sella ondervindt. TLRKYE. De vervolging in Turkye wordt met een gansch Pruisisch geweld voorgezet. Al de ker ken, scholen en hospitalender Armenisclie- catholyke gemeenschap, die nog in handen der Hassomiisten le Constantinope! en in de provin ciën waren, zyn op bevel van den groot visier aen de scheurmakers gegeven Onlangs heeft de ontruiming van hel hospitael van Pera plaels gehad. Al de zieken, zonder uilzondering, ge weigerd hebbende de overheid van Mgr. Kupi- ban, le erkennen, voorwaerde, op welke men hun aen bood hum.e lieldadigheidsverblyl, te mogen behouden zyn om zoo te zeggen aen de deur gezel. De zusters van den II. Vincenlius-a-Paulo, hebben hun acnveerd en in liet Frausch burger- lyk hospitael te Pera geïnstalleerd, 's Apde- rendaegs was het de beun van eene meisjes school, door Mgr. Ilassoun zelf over een Iwm- tiglal jaren geslicht. Zy is ook door de macht der overheden ingenomen, om aen de scheur makers gegeven te worden. Er blyftaen de Has- SQuriislen maer eene kleine kapel te Bouynck- déré over, die ook welliaest in handen van hunne tegenstrevers zaf gaen. Alle wederstand van hunnen kant wordt nutteloos, in aenzien van de, handelwys der overheid. Men meldt uit An gora (Klein Azië), dat op een beslissend bevel van den Groot-Vizier, de goeverneur le midder nacht door de gewapende macht.de hoofdkerk en liet Armenisch-catliolyk bisdom doen over weldigen, en ondanks den weerstand der eallio lyke bevolking, reeds door den hongersnood ge tergd, doen geven heeft aen een twintigtal Ku- pelianisten. Er zyn van weerskanten eenige persoonen gewond. De depêche zegt HeUs door hel geweld, dut Mahomet het Islamisme geslicht heeft, en hel is ook door hel geweld, volgens hel schynt, dut IJussein-Avni pacha den zege van hel Kupelianisme wil verzekeren. GEZONDHEID AEN' ALI.EN teruggegeven zonder mcdecynen. zonder purganc en zonder Koslen, door de smakelyke. gezonülieidsbloca van Du Barry van Londen, gezegd R EVA LENT k ARABICA. Zes-en twintig jaren onvcrandcrlyke uitslagen. Zy beslrydl met goeden uilslag den moeilevkeu eetlust, slechte spvsverleringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid. hel slym, de braek- lust, de maeg opwerp en uitwerping, den buikloop, dep hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, doorborsióniste- king, keel, ademsiem, luehlpypen, blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende.uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 7.\0<hl genezingen, bewerkstelligd, waeróuder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM., de professors Dé'dé, Warzer, Dokters Campbell. Shorland, Ure Angelstern, enz. enz., waervan uittreksel. N° 66,881. De heer pasloor A. Briinnellière var» eene slechte spvsverlcring van .1 jaren, nadat de geneesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N° 69,719 Waterzucht opstopping. Dry zyn cr volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest bv eer.e verkoud heid opgedacn. ophouder,voor de wateropstopping en de maegziekten, brengt dit den besten uilsla" voort en verdry ft de zwaarmoedigheid. Langevyn, pasloor. e. Voedzamer dan het vleescli, spnert zy 50 mael den prvs der incdecvnen. In doozen van I 4 kil. fr 2 25 - 1/2 kil. 4 fr. t'kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil 60 fr' De beschuiten van Rcvalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr - Den Chocolade Revalenla in doozen van fr. 2,25 van 575 tassen 6' fr. Vérzending legen poslmandael. Depot hy dc apothekers en kruide niers. Du Barry en Ce, Boulevard du IS'ord, 19, le Brussel. Depot le Aalst by P. Schaltin en Vanden-Herrc- weghe, apothekers Gecracrdsbergen by D. Wit- linck, apotheker. Ninove by E. Druwé-Jelie. POPERINGE 43 NOVEMBER. Hoppe 1874. S'l'ndFr. 000—00 000—00 Gemeenten b 000—00 000—09 Aelst 14 November 1874. Heden zyn er zakken 00 .hop ter merkt ge bracht geweest. De Is'- kwaliteit werdt ver kocht aen fr. 133 a 157 en de 2dc kwaliteit a fr. 150 a 151, de 50 kilos. AELST, inarkt van heden. Tarwe Masteliiin Kogge Geerst Haver Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie. Lynzaed-olie. Raepzaed koeken, dc 1215 k. Lynzaed koeken Aerdap. (roode de lOu kil. Idem, (wille. Boter, de 3 kilogram. Eijers, dc 25. Vlas per 3. kilos. Viggens hel koppel per 132 lil fr. 25-00 23-75 20-1 o 23 -00 26 —10 00—00 00-00 00—00 00—00 00—no oo—oo 7-00 0—co 9-45 2—91 4—0» 40-00 30 centil. a 27—(O 26 - o» 20—50 23-50 28-00 00—00 00— 00 00-00 00- 00 00—PO 00-00 8-25 0 00 10—27 3-09 5-25 50—01» SOTTEGEM, 10 Nov. per 100 ki os. Tarwe. fr. 24-30 a 25- -50 Masieluin. 22 -00 23- -00 Rogge. 19-00 20 -00 Boonen. 25—00 26- -00 Haver, per heclol. 95 liters. 25—00 27- -00 Boter, per kilo 3— 18 3- -45 Eijeren, per 25. 2-18 2- -35 Groote Konynon, stuk. 2 -50 3- -00 Kiekens, bel koppel. 2 - 50 3- -50 ST NICOLAES, 12 Nov. pei hectoliter. Tarwe Kogge Boekweit Haver. Geerst. Peerde en Duive Boonen, per heel. Lynzaed. Idem. Raepzaed Acrdappelen per 100 Kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. fr. 22—50 16-00 19—50 17-00 17-00 23-00 00—00 CO-OO 7-50 5—45 3—18

De Denderbode | 1874 | | pagina 2