Merhtpryzen. LOUISA LATEAU, FIJNSTE L0F0DINSCUE LEVERTRAAN IJZERHOUDENDE LEVERTRAAN, Jozef Rollier, Jaarlijkschc Gaai Lolling, I'rjskiimp mei den dikken Dal, Sparre HOPPESTAKEN, LANDEN EN MEERSCH HOPPESTAKE1Y, Hofslede cn Landen, Hofstede, Boomgaard 011 Meubels, Verkooping van Landen, Vendilie van Aleubels, Meubels, Zilverwerk en Wijn, Me» schryft uit Dooroyk, 23Maert In een huis der Kruisheerenstraet, had een dezer laetsie nachten een hevige twist plaets, tusschen deechtgenooten Üeperc. Eene buer- vrouw ging hen verzoeken zich stil te houden, aengezien hare twee kinderen ziek waren, doch Deperc wierp zich op haer en bracht liaer eenen messteek toe in den buik. De ongeluk kige vrouw is naer liet gasthuis gebracht en men wanhoopt haer te genezen. De policie heeft den moordenaer aengehouden, welke weldra volledige bekentenissen heeft gedaen. FRAXKRYK. In Frankryk wordt hel engelsch spreek woord struggle for power in den vollen zin des woords toegepast. AI de verschillende rraktiën der Nationale Vergadering worstelen om de macht in handen te krygen, zelfs vandaeg nog, nu de Kamer in vakantie is. De een verwyl den andere te veel aenmachliging, te veel toegevend heid, of wel zy beschuldigen elkander van kwaedwilhgheid, nalatigheid of onvergeefbare onvoorzichtigheid in politieke kweslién. Geluk kig, zegt de London Times, heeft de vakantie het uitbersten van de hevigste politieke hart stochten voor het oogenblik een weinig bedaerd en zal de Pacschtyd cenige kalmte in de ver hitte gemoederen doen terug keeren. Parys, 22 maert. Dy dekreet van 17 maert heeft maerschalk Mac-Mahon het ridderkruis van het Eere-Lcgioen verleend aen den vermaerden belgischen viool speler Hendrik Vieuxlomps. Van een andoren kant is de fransche schilder M. Carolus Durau, die in 1874 zyne werken te Gent tentoonstelde, door den koning der Belgen tot ridder der Leopoldsorde benoemd. Werkstaking. Men meldt uit Toulouse, 20 maert, dal de werkstaking der sigarenmaek- slers blyfl voortduren. Van de 1200 werksiers zyn er slechts een lOOlal naer de werkplaets teruggekeerd. Gisteren namiddag ontstond er eene samenscholing in de nabyheidder fabriek. Er waren ten minste 5000 persoonen vergaderd; de mannen waren het grootste in getal. De policie was machteloos om de menigte uileen te dryven en riep de gendarmerie ter hulp. Deze herstelde spoedig de orde, doch moest overgaen lot de acnhouding van acht mannen en eene vrouw. De correktior.neele rechtbank heeft gisteren twee sigarenmaeksters, die hare gezellinnen tot oproer tegen de policie hadden aengezet, ver oordeeld, de eene lol zes en de andere lol vier- tien dagen gevangenisstraf. Eene derde beschul digde werd vrygesproken. Algemeen Stemrecht. Te Voiren, de partement der Isère, hebben reeds dry kiezin gen plaets gehad, voor hel samenstellen van een municipalen raed doch geen van de dry heeft eenen uilslag opgeleverd. Dy de laelste proef vond men op 2,697 ingeschrevene kiezers. 49 geldige en 49 ongeldige briefjes in de bus. Wat nog het worderstc van al is, de uitgebrachte stemmen verdeelden zich op niet minder dan 67 verschillende kandidaten. Vei leden zondag heeft men de proef moeten vernieuwen. lioNGERDOiD. Verleden maendag werd de genaemde Adèle S..., oud 27 jaren, dood ge vonden in hare kamer, op de zesde verdieping van een huis in de rue Saint-Denis, te Parys. De geneesher die de lykschouwing deed, stelde vast dat liet arme meisje van honger gestorven was, en ten minste zeven dagen zonder eten moest geweest zyn. AdcleS..., was pluimbereidster en werkte op een grooten winkel. Ten gevolge van eenen twist met de byzonderstc werkster van hel huis, was zy weggezonden en was aldus van alle be- staenmiddcls beroofd. DUITSCIILAND. Duilscliland is in feest om den verjaerdag van keizer Wilhelm te vieren. Overal, zeggen tele grafische berichten, werd den 22 meert met klokkengelui, kanongedommcl en waperende vlaggen bcgioct. Prins von Bismark zal zyn deel krygen in de feestviering want van prins zal hy tot Hoogheid, dal is, tot een soort van vorst verheven worden. Berlyn, 24 maert. M.von Nathnsius, hoofdopsteller der Lrciz- Zeitung, is veroordeeld lot 600 mark boete en waerschynlyk ook lot 10 dagen gevangenisstraf, voor een beleedigend anikcl tegen den opper sten kerkraed. Een telegram uil Munchen zegt dal de Bciersche troepen, in garnizoen te Ulm, eergiste ren moesten tegenwoordig zyn in eene plechtige mis, gezongen ter gelegenheid van den verjaer dag des keizers maer dat die mis geene plaets had, omdat de aelmoesenier weigerde aen liet altaer te treden. ENGELAND. Zinneloos. Een verschrikkelyk drama heeft dezer dagen te Londen plaets gehad. Een boek houder, genaemd Frederik Hunt, heeft zyne vrouw en zyn zevenjarig dochlerken, by middel van een scheermes, den hals afgesneden. Daerna poogde hy zyne beide zonen te vergiftigen door hun landanum, in wyn gemengd te doen drinken, welk vergif hy insgelyks innam Daer hy er niet in gelukte zich van het leven te berooven. ging hy zich, langs den yzeren weg van Dover, op de rails leggen. Daer werd hy opgenomen, aenge houden en voor de rechterlyke overheid ge bracht. Deze ongelukkige schvnt in de hersens geraekl te zyn door het verlies zyner plaets. Toen men hem zegde dal zyne beide zonen nog leefden, antwoordde hv Slyn God het spyt my dat ze niet by hunne moeder in den hemel zyn. SPANJE. Het gevolg van het verraed Cabrera zal dus zyn dat don Carlos het initiatief neemt van de regelmatige wetgeving in Spanje, terwyl hel goeverncment te Madrid, ofschoon officieel erkend door al de vreemde mogendheden, lerug- wykt voor het samenroepen eener Cortes. Eene niet minder opmerkelyhe zaek is dat ditzelfde gocvernemenl geen toevlucht meer weet, dan in het tol stand brengen van ren tweede dry manschap, waervan zouden deel maken Espar- tero, Serrano en Cabrera. Dat van Cadix be stond uit Prim-Esparlero-Topele. Uit een dcrgclyk verbond, wanneer dit lot stand komt, moet noodzakelyk volgendal Serrano-Sagasta, welke niet machtig genoeg waren hun besluer van 5 januari 1875 staende te houden, wéér bovenaen komen, omdat de invloed van den ouden Espartero nul is en dien van Cabrera beneden zeroslael. Het zonderlinge in de klucht zal nogthans zyn, dat de twee aerts- vyanden van den zevenjarigen oorlog, Espartero als aenvoerder der Christinos, Cabrera als lui- (enanl-generael der Carlislen, elkander de hand reiken, om beiden datgene te helpen vernietigen wat zy in jongere jaren met zooveel voer ver dedigden, zelfs ten koste van hun bloed hebben willen koopen. Espartero wordt de handlanger van den oud gunsteling der vervallen verklaerde koningin Isabella II, van hem die aen deze den troon deed ontnemen, om in hare plaets allyd lioogcr en hooger te klimmen Cabrera wordt de bond- geqpot van Espartero en wei kt mede lot het verdelgen van wat hy eens als liet hoogste geluk voor Spanje aenzag. tol de ondeidrukking van den oudsten stamboom van hel koninklyke huis, tot den ondergang van den kleinzoon en zoon zyner weldoeners, don Carlos, VI en don Car los, V, die den visscherszoon van Tolosa, van de laegs'e sport der samenleving tol de hoogste weerdigheid verhieven. Die toestand van don Alfonso en zyn kabinet wordt eerst recht duidelyk, wanneer wy eene korrespondentie uit den Memorial Diplomatique raedplegen. Die korrespondentie zegt, dat in Spanje geen openbaer gevoelen bestael, waerop de regeering van don Alfonso XII steunen kon. Zy kan niets uitrichten zonder eene Cortes en daerin vreest zy eene meerderheid te vinden, die aen de dynastie van koningin Cristina uiterst vyandig is. Zulke meédedingen zyn vooral belangryk wanneer die aeogetroffen wor den in dagbladen, welke als hooger genoemd, bekend staen voor hunne alfonisislisclie gezind heid. Voor Spanje is de held van den dag Ca brera, onder dien zin, dat er iedereen den mond over vol heeft. Naluerlyk neemt de officieele en oflicieuse drukpers den verrader omler zyne bescherming, tot zelfs zooverre dat de Epoca droomt van eenen aenslag legen zyn leven, waerlegen alle mogelyke voorzorgen genomen zyn. Hel dagblad waf tit zich echter te zeggen, wie de sluipmoordenaars zouden zyn ol de Carlisten, of zy die zich dien last hebben op den hals gehaeld, want nu hel ver raed mislukt is, kan het middel worden over boord geworpen. Hoofdkwaotier Eslella, 18 maert. Generael Echevarria, bevelhebber over het weede legerkorps der Alfonsislen, is ten gevolge der strengheid van hel jaergclyde gedwongen de helft zyner troepen terug te trekken van den Monte Esquinza, waerop deze hadden post ge vat en terug te zenden naer Tafalla en Lurraga. De bevelhebber-generael Quesada heeft aen het goevernement te Madrid, vergunning ge- vraegd dien berg geheel te ontruimen, dcwyl het getal zieken dagelyks aengroeil. Het goeverne ment heeft zich daerlegen verzet, maer gaf ver gunning de belli der troepen te laten aftrekken. In die telegrams naer Madrid zegt dezelfde generael dat hel hem onmogelyk is aenvallender wys te werk te gaen, indien hem geene verster kingen gezonden worden. Het goevernement heeft daerop geantwoord dat het geen man uil het centrumleger kon af zonderen. Er mag dus gezegd worden dat de operatiën voor eenigen tyd zullen rusten in Navarra. Eene depeche welke gisteren hier (te Eslella) ontvangen is, zegt dat koning don Alfonso ern stig ziek is en verzekert hel aenstuende huwelyk der gravin de Girgenti, zyne zuster, met een duitschen prins. Eenige partidas carlistas hebben gisteren een voorpost op de linie Carrascal aengevallen. hierby 14 Alfonsisten gevangen genomen, 10 kisten munitiën en verschillende oorlogseflVkten prys gemaekt. Onder de gevangenen is een ma joor en een luitenant. Generael Alemani, hoofdbevelhebber over liet korps der genie in de noorderprovincien, is naer Vergara vertrokken, om voor te zitten by het examen dat eersldaegs moet beginnen. Hel program is zeer ingewikkeld voor de postu lanten naer een graed van officier by de genie. Een Slechte Raedgever. De Pull Mali Gazette zegt over hel verdrag van het spaenscli goevernement met Cabrera het volgende Hel spaensch goevernement en die agenten welke met generael Cabrera het zooveel be sproken verdrag opstelden, met hel doel een einde te stellen aen den oorlog, door de onder werping der voornaemste officiers van don Car los, zyn ontevreden over den verkregen uitslag. Zy beginnen in te zien dal er te veel belang is gehecht aen den invloed van den generael. Deze ook moet hel reeds betreuren een der- gelyk voornemen te hebben uitgevoerd hoewel zyn gevolgd gedrag ook algemeen wordt toege schreven aen zynen tegenzin voor don Carlos en de woede welke zich van hem meester maekte toen zyne raedgevingen niet gevolgd werden. Zyne overeenkomst werd met een weinig te veel overhaesling openbaer gemaekt, om aen Cabrera den tyd over te laten zyn woord te her nemen en, ofschoon er hem door het convenio eene uitgestrekte macht wordt toegekend, voor wal de belooning der officiers betreft die hem zullen volgen, weet ik uit goede bron, dat er slechts weinige zyn die vertrouwen in hem stel len. Even weinig wordt hel goevernement ver trouwd voor hetwelk hy zich heeft aengesteld als onderdanige dienaer maer dal is zeker, dat het getal officier die hem op hel ingeslagen pad zullen volgen, klein zeer klein is. Zy willen don Carlos niet vei laten om den nieuwen aenbidder van het goevernement Cano- vas del Castillo te volgen. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgoiic en zonder kosten, door de smakelykc gczondlicidsbloea van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Zcs-en twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uitslag den moeileyken eetlust, slechte spysverleringen, macgontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lust. de maegopwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekl, door borstontste king, keel, ademsiem, luehlpypen, blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy'hcefl reeds 7-%00O genezingen, bewerkstelligd, vvaeronder die van den graef Plus- kovv en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Dokters Campbell. Shorland, Ure, Angeislein, enz. enz., waervan uittreksel. Hoest, asiluna M. P. J. Imbrcchls van Longue- ville, by Nyvel, heeft van eenen hoest die hem sedert een jaer deed lyden, genezen geweest vier andere persoonen, zynen raed volgende, hebben van dc Revalenta gebezigt en zyn genezen geweest N° 48,614. Mevr. de markiezin van Drchan, van jaren leverziekte, van de maeg, vermagering, zenuwaandoening over geheel hel lichacm, zenuw- schokking en doodelyke treurigheid. N° 6-2,986. Mej. Martin, van opstopping der regels en Sintvilusdans, ongcnccsbacr verklaerd, vol komen genezen door dc Revalenta. N° 65,122. M. E. Payard von maegonlsteking en brakingcn. Hy kon zich op de beer.en niet staende houden, noch slapen, en hebbende allyd de maegput gezwollen. N° 62,845. M. Boillet, pastoor, van 36 jarigen hoesten nachlbeklcmdlieden. N° 70,421. M. A. Spadarn, van eene negenjarige hardnekkige verstoptheid, 'l was verschrikkelyk. en voortreflulyke dokters hadden reeds die ziekte ongc- neesbaer verklaerd. 5 Voedzamer dan het vleesch, spaert zy 50 macl 'den prys der medccyncn. In doozen van 14 kil fr. 2,23 1/2 kil. 4 fr. t'kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil. f>0 fr De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr - Den Chocolade-Revalcnla in doozen van fr. 2,2'> van 575 lassen 6' fr. Verzending legen poslmandael. Depot hy de apothekers eu kruide niers. Du Barry en C®, Boulevard du Nord, 19, te Brussel. Depot te Aalst by P. Schalt in en Vanden-llerre- vyeghe, apothekers Gccracrdsbergen bv I). Wit- tinck, apolhekcr Ninovc by E. Druwé-Jelic. Hollow ay's Zalf en Pillen. Bevryding van Ziek ten. De verborgen oorzac-k, de onverdachte bron van menige kwyncnde zieklc en verminderende krachten, is door deze bewondorensuaerdige Pillen aen hel licht gebragt, en dc acnwendig der Zall voor de aldus ontdekte ziekte heeft menig koslelyk men- schcnleven van eene voortdurende kwelling cn vroeglydigen dood bcvryd. Aenheycn cn al dc ver schillende vormen onder welke zy het menschdom kwellen zoo als fisleis, zameulrekkiiigen, ontstekin gen, verzweringen, hetzv in- of uitwendig, nieuw of verouderd, zyn daerdoor veilig en spoedig verzacht, en daerna volkomen en duerzaem genezen. Beide, Zalf en Pillen, zyn onschadclvk in samenstel, beide zyn genezend, zuiverend cn verzaehlen.1, heide wer ken zacht cn te zamen, elkander, allyd helpend cn de erkende natucrwelten nimmer schadende. POPERINGE 26 MAERT. Hoppe 1874. Stad. Fr. 000—00 000—00 Gemeenten 000—00 000—00 Aelst, 27 Maert J875. Heden zyn er 01 zakken hop ter merkt ge bracht geweest. De 1"® kwaliteit weidt ver kocht aen fr. 175 a 000 en de 2de kwaliteit a fr. 000 a 000, de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 hl 50 eentil. Tarwefr. 23-50 a 26—75 Masteluin 20—50 24-Oh Rogge19-00 19-50 Gcerst00-00 00—00 Haver23-00 26-50 Aerdap. (roode de 100 kil. 7-50 8 25 Idem, (witte. 0—CO 00 Boter, dc 3 kilogram. 9-36 10—27 Eijers, dc 25. 1—54 1—72 Vlas per 3 kilos. 4—li« 6 18 Viggens het koppel 45-00 62—0n GEND. 26 Maert. per hectoliter. Tarwe. fr. 19-00 a 00—00 Rogge. 14-00 00- 00 Gcerst 15-00 00- 00 11-00 00-00 Boekweit 48-00 00—00 19-011 00—00 Koolzaed 35-00 00-00 Lynzaed 33-50 00 -00 hempzaed 18-00 00-00 Kool-olie de 100 kilos. 70-00 00-00 Lyn-olio 69 - CO 00-00 Boter per kilo 3-00 0—00 Eijers de 25. 1 90 0-00 Aerdappclcn de 100 kil. 8--50 0—00 LEUVEN, 26 Maert. Tarwe. fr. 26-20 a 00—00 Rogge. 19 57 00—00 Boekweit. 00- 00 00-00 Brouworshaver. 25—00 00-00 Voederhavcr 24-50 00—00 24-00 00—00 Hooi. 11—50 00—00 Strooi 4—50 00—00 Aerdappelen wille. 6-0O 00—00 Aerdappelen roode. 00-00 00-00 Boier, den kil. 3-50 0—00 Eijercn dc 26. 2—25 0—00 Koolzaadolie. 67-00 00-00 Lynznedolie. 60- 00 00-00 Huiden Ossen, per kilo fr. 1-15 <0-00 ld. Koeien en Vaerz. 1 15 f0-00 ld. Kalveren. 1-60 09—00 Roet per kilo. 0-73 00—00 ANTWERPEN. 19 Masrt. De kuipbotcr werd heden morgend Ier merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,72 a fr. 3,85. Dc ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,70 a 1,80 zwaer gewicht fr. 1,95 a 2,00. De ncrdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,00 a 1.27. Polder fr. 1,40 a U,00 De eiers belaelde men por 2o sluks fr. 2,00 a 2,20 Versche fr. 0.00. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in lici Bolleken geliowlen Tarwe, per 100 kil. fr. 24—00 a ?4 -25 Rogge, 20 - 00 20-23 Winlergccrsl, 24—50 25—00 Zomergeerst, 00—00 60—00 Haver, 25—50 00u0 Boekweit, 22—50 0000 Boonen, 2600 0000 Billerpccn, 21-50 00—00 VAW HEDEN AF IS Verkrygbaer ten bureele van den Denderhode, in de Molenstraet n° 6, beter geker.d onder den naem van 't gat van de Merkt, naby 't Landhuis, te Aelst. LEVENSBESCIIRYVING de kruiswonddragende van Bois-D'FIaine, vol gens geloofwaardige dokumenten, door Hen- derik Van Looy, Baccalaureus in Godgeleerd heid, letteren en wetenschappen. Een schoon boekdeel in 8° van 216 bladz. PRYS 75 CENTIMEN. BURGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 6 IIUWELYKEN. I. Hunniuck, wever, met D. De Groot, dagl. V. De Wolf, werkman, met S Van Rossem, dagl. OVERLYDENS. C. Droesbekc, m. Dc Smet, klecrm. 71 j. Leopold- stract. J. Eeman, wed. De Hacck, kanlw. 61 j Langcriddorslraet. C. De Brouwer, vr. Coppens, z. b. 42 j. Keizerlykeplaels R. Van den Brocck, Schocnm 48 j. Laugcridderstraet. Twee kinderen onder do 7 jaren. van II. SARDEMANN, le Emmerik, on derzocht en aanbevolen door Dr. M. FREYTAG, Professor le Bonn. Dr. M. FRESENIUS, Geheim Hofralh en Profes sor le Wiesbaden. Deze uitsluitend voor medicinaal gebruik bereide Levertraan is, hij hare erkende geneeskunde waarde, vrij van eiken on- aungenanien reuk en smaak en wordt vooral door kinderen gemakkelijk inge nomen en verteerd. Verkrijgbaar per flacon a fr. 1,25. Een uit deze chemisch bereide door voorname Nederlandsche en Duilsclie ger.eeslieeren aanbevolen tegen bleek zucht, klierziekte, longtering, verzwakking, bloedarmoede, enz., is verkrijgbaar per flacon a fr. 1,73, le Aalst, bij A. Chysse- linck, Apotheker te Brussel, in de Phar- macie Normale, Pharmacie de la Bourse te Gent, bij J. Leers, Apotheker, F. de Rast te Gecrardsbergen, bij E. Van den Daelen le Lokeren. hij Buyse-Stremersch; Ie St. Nicolaas, bij Ch. Mabille, Apothe ker te Dendermonde, bij A. Gorus. Heeft d'eer het publiek kenbaar le maken dal bij zich komt te vestigen te Aalst, in de St. Jorisstraat, n° 28, uitoefenende den artikel van MERCERIE door de goede hoedanigheid zijner waren verhoopt hij de gunst van een ieder. Vogelschieting met de Bol, naar Geldprijzen, bij Frans Boelaerl, le Aalsl-Schaarbeke, paden- hoek, op Dijnsdag 6 April 1875. Inschrijving van 2 tot 4 uur. Inleg 55 cenlimen. De Sekretaris, De Voorzitter, Ah. Bayens. V. De Sadelefr. GEMEENTE APPELTERRE-E1JCIIE.M. gegeven door de Maatschappij de Gelukzoekers, op Zondag II April 1875, bij M. Jan De Vos. 170 Fr. 25 35 50 35 25 Fr. 170. Er zullen 2 zilveren eermetalen geschonken wor den aan twee vreemde Maatschappijen. Eene aan de meest inleggende pelotons, en eene aan de verst- komende, bestaande uit 5 personen en 30 pelelons spelende. Art. 1 Men schrijft in per pelotons van 10 per sonen, van 2 lot 4 uur. Art. 2. De inleg is bepaald op fr. 1,05, per peleton van 2 bollen. Art. 3. De Maatschappij behoudt het zevenste, voor 't dekken der kosten. Art. 4. In geval van slecht weder kan do bol ling in 'i droog geschieden. Art. 5 Nadere voorwaarden zullen voor 't spel bekend gemaakt worden. De Voorzitter, Aug. Schulyscr; de Ondervoorziller, J. B. V. D. Schucren de Koning, Aug. Libyns de Schatbewaarder, Jan De Vos de Sekretaris, P. V. D. Linden. STAD AELST. OP DE HAND, aengebotlen door d'heer Felix De Nil, op dc IBoutmnrLt. Naer 5 schoone Zilveren Cylinders, voor de laelste overwinnende party cn eene som van 25 Franken, voor de voorlaelsle overwinnende parly. V00RWAERDEN Art. 1. De inschryving zal plaels hebben van t Februari lot den 15 Maert medebegrepen, om op den 1 Zondag der maend April hel spel om 3 uer namid dag aen te vangen. Art. 2. De inleg is bcpocld op één frank per portvwaervan 50 cenlimen zullen teruggekeerd worden op den dag dal iedere parly de eerste mael speelt. Art. 3. Iedere parly moei beslacn uit vvf man nen indezelfde stad of gemeente woonende nog thans zal hel toegelaten zyn eenen ontleenden man van eene andere stad of gemeente voor den vyfdcn man le nemen. Alle liefhebbers worden lol den Pryskamp uitgc- noodigd, ter uitzondering van de grootc parly der Stad Aelst ten zy de manschappen welke ze uitma ken in andere partyen verdeeld waren. Dc inschryving zal plaels hebben op bovengemel de!) dag, by Felix De Nil, op de Houtmarkt. De Voorzitter, De Gebeimschryver. Henricls De Latter. Benedict Clinckaert. VENDITIEN VAN 9,000 BOONSTAKEN' EN PANLATTEN, TE EREMBODEGEM, aen de Denderbrug en aen de Statie, Op Dynsoag 30 Maf.rt En Donderdag i April telkensom 1 uer namiddag. Door'1 ambt van den Notaris DESMET, te Erembodegem. VERKOOPING VAN te Ilerdersem en Moorsel. De Notarissen DE PAUW en DE VRIENDT, le Aalst, zullen ter herberg liet Keizershof le Moorsel Dorp, op Maandag 5 April aanslaan de om 4 uur namiddag, openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. i° 55 aren 80 centiaren LAND en MEERSCH, op den Hijger. 2° 47 aren 66 centiaren LAND, op de Zand- puiten. 5° 30 aren 17 centiaren LAND. op den Heuvel. 4° 21 aren 50 centiaren LAND, op liet Lan- geveld. 5° 51 aren 55 centiaren LAND, op Katte- sleert. Gemeente Ilerdersem. 6° 27 aren 50 centiaren LAND, genaamd clen Boer of Wisselveld. GROOTE VERKOOPING van 10,00(5 allerschoonste EN 2,000 BOONSTAKEN, TE AALST, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, en op de Zaad, De Nolafis DE VRIENDT. te Aalst, Zal, op Maandag 29 Maart 1875, (2rt® Paaschdng) om 2 uur namiddag, openbaarlijk verkoopen, de ten hoofde gemekte hoppesluken, al van de beste hoedanigheid. VERKOOPING VAN eene TE MOORSEL. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Woensdagen 7 en 14 April 1873, telkens om 4 uur namiddag, ter herberg bij den heer Donatus Buyle, le Moorsel, aan de kerk, open baarlijk verkoopen l 1° Eene HOFSTEDE, le Moorsel, op de Molcnkauter. groot 55 aren 76 centiaren, sektie B, n°' 486. 487, 488 en 489. Verdeeld in 2 loten. 2° 21 aren 83 centiaren LAND, le Moorsel, op Terhaegen. 5° 13 aren 60 centiaren LAND, te Moorsel, op rerliaegcn. Men zie de plakbrieven. VERKOOPING VAN EENE TE MAXENZELE. De Notaris DE VRIENDT, le Aalst, zal, met gewirf van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene HOFSTEDE met Schuur, Stallingen en Boomgaard, gelegen te Maxenzele, aan de Dorpslraal, wijk A, N°* 446 eu 447, groot 13 aron 12 centiaren, palende noord de Dorpslraal, oost hot Straaije, zuid Hendrik Michiels en Picler Du Cock, west den volgenden koop. Tweede koop. Etnen BOOMGAARD, Moeshof cn lloplochling, genaamd de Kloek, aan gemelde Dorpslraal, wijk A, N° 445, groot 12 aren 99 centi aren, palende noord dc Dorpslraal, oost den voor gaande» koop, zuid I'ieler De Cock en Hendrick Michiels, west genoemden Pieter Cock. Voorsehrevene goederen worden gebruikt bij den verkooper, den heer Guilliclmus De Smo!. ZITDAGEN Instel Donderdag 25 Maart Verblijf id. 1 April 13'5' Telkens om 5 uur namiddag, ter herberg bewoond hij den heer Sekretaris Jooslcns, te Boardegem, aan de kerk MEUBELS. Op den Instel, Donderdag 25 Maart, tc beginnen om 12 uur 's middags, zullen ter gezegde hofslede van d'heer Guilliclmus De Smet, le Maxenzele, op 't Dorp, openbaarlijk verkocht worden, al de Voor werpen aldaar le bevinden, en bestaande in Huis raad, Laudbouwersalm, 5 Melkscliapen, groote soort, Biën, Strooi, Mest, Hout, enz. TE MOORSEL. De Notaris DE VRIENDT te Aalst, zal, op Dijnsdagcn 23 en 50 Maart 1875, telkens om 4 uur namiddag, ter herberg Den Vijfhoek bij Ferdinand Vermoesen, te Moorsel op het houten kruis, openbaarlijk verkoopen 1° 9 aren 10 centiaren LAND, te Moorsel, op hel Heijenveld, sec. E deel van nD357. 2° 56 aren 52 centiaren LAND en MEERSCH te Moorsel, genaamd de Ploeg, sec. A, n°2öl. Landbouwershalam, 2 koeien vol kalf, 2 vaerzen vol kalf, 1 rund en 1 varken. TE ERONDEGEM. De Nolaris Guslaaf VAN WICHELEN, le Moorsel, zal op Woensdag7y[ Maart 1875, te beginnen om 9 uur voormiddag, ter Hofstede van d'heer Franciscus De Ras, te Erondegera aan de Zandstraat, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. Alles op gewoone voorwaarden. Door het ambt van den Notaris Gustaap VAN WICHELEN, te Moorsel. Openbare verpachting van eenen extra goe den MEERSCH, te Aalst-Mijlbeke, nabij Her- dersem, groot 1 hcclanr 64 aren 52 centiaren, palende aan d'bofstede van d'heer Judocus De Cock. Op Dijnsdag 30 Maart 1875, om 4 uur na middag, ter herberg den ouden Hert, bij sieur Iliano le Aalst-Mijlbekc. Rij Sterfgeval. VENDITIE van tegen de Nieuwe Kerk, le Wichelen, (Margot). De Nolarissen VERBRUGGHEN, te Aalst, en MICHIELS, te Wichelen, zullen op \VoEns* dag 31 Maart 1873, cn was 't noodig den vol genden dag), te beginnen om 8 uur 's morgens, ten Slerflmize van Jufvrouw weduwe J. B. Eeckhaut, te Wichelen, aan de Nieuwe Kerk, ten verzoeke van haren Executeur, Testamen taire Mijnheer P. R. Roggeman, te Wichelen, openbaarlijk onder gewoone voorwaarden ver koopen I. Al de Meubelen aldaar (e bevinden, be staande in eenen schoonen volledigcn Huisraad van Aardewerk, Koper, Tin, Chrislalen en Gleijzewerk, Slooven, Stoelen. Spiegels. Kas sen, Tafels, Reddens, veel Beddegocd, Matras sen, Lakens, cn Serviel ten, enz., enz. II. A. Zilverwerk Louche, a. 6 Lepels en Fourehetlen. 6. 6 Lepels en Fourchetten Sui kertang, a. 6 Kafelepelkcns, b. 6 Kafelepelkens Snuifdoos, a. Zakliorlogie, b. Bril Oud Geld, 1 Kroon, 1 stnk van 3 gulden, 2 Plaketten. B.Goud: a I paarOoringcn, b 1 paarOorin- gen, (Emnillé), Broche, 4 Ringen, llalsketings- ken mei Schuifsleen. C. Diamant a. Ring. b. Ring. C. Wijnen Witte, Roode, enz. Rond de 400 flesschen en flacons goede Wij nen. Verdeeld in koopen van 12 stuks. Men zal den Wijn oproepen per een flesch of flacon. Dc koopers van ieder soort van Wijn zullen zooveel het hun beliefd de verdere koo pen van zelve soort op hun vorig gebod mogen aanvoerden. ORDE DER VERKOOPING 's Woensdags om 8 uur, Mobilicr, enz., om 1 uur fix 's noens. dc voornaamste Meubels, Zil verwerk en Wijnen.

De Denderbode | 1875 | | pagina 5