Merhtprijze n LOUISA LATEAU, Druiven-Uorslhooig VOGELBOLLING. Men vraegl le huren OPENBARE WERKEN. Sparre HOPPESTAKE1X, HOPPESTAKEN, Zes Woonhuizen met Erve VERKOOPING GOED STRAETMEST, Veadilie van Meubels, HOPPESTAKEN, schoone It OP PES TA li EX, heeft men insgelyks blauwe kravatten en die- vengereedschap gevonden. Deze persoonen konden niet langer loochenen dal zy leden eener L-endc waren, die de op brengst der diefstallen onder hare leden ver deelt. Ondervraegd over den diefstal der 7,200 fr. hebben zy alles bekend, er by voegende dat zy alleen leden waren der bende van de blauwe kravatten, iels wat nader zal onderzocht worden. DUITSCHLAND. Mgr Förslor, prins-bisschop van Breslau, zal, volgens de Poste van Bcrlyn, voorliet hoo- ger geeslelyk gerechtshof gedaegd worden. De beschuldiging die legen hem wordt uitgebracht is zyne aensluiling by de pauselyke cneykliek. dooreen officieel dokumenl bevestigd. Des'.raf is de afzetting zyner weerdigheid. Hei Gulden Vlies. De calholyke dag bladen van Duitschland erinneren dat hel orde van hel Gulden Vlies, hetwelk aen Al. von Bis- mark is geschonken, ingesteld is tot belooning der diensten aen de calholyke kerk bewezen zy voegen er echter by dal deze dekoratie nog verleend is aen personen, welke met lot den catholyken godsdienst behoorden, zooals by voorbeeld prins Gortschakoffen AJ. Guizot. De Kollnischc Zeilung zegt dat de nieuwe lijders cene akte moeten teekenen en eene soort van eed zweeren vvaerby zy beloven de kelteryen te helpen vernietigen. Noglhans in sommige gevallen wordt de akte gewyzigd en den eed achtergelaten. Dit had pluelsl toen koning Leopold I van België tol ridder van hel Gulden Vlies werd benoemd. Deze vorst moest zich niet verbinden tot de uitroeiing der kelte- ryen. Hoewel er over de konferenlie der prui- sisclie calholyke bisschoppen te Fulda het grootste geheim bewaert blyft, wil de Költmche Zeilung niet te min welen wat daor verhandeld wordt. Het officieus orgaen van prins von Bis- I mark zegt, dat de bisschoppen alleen die verga dering belegd hebben om eene toenadering met het goevernement te bewerken. Achter die be- wering schynt echter een geheim verlangen van dit dagblad verborgen Je zyn, dat naluerlyk niets beters verlangt dan de geheele onderwer ping van iedereen aen den wil van zynen meester. Hel schynt dat er groole ontevredenheid is in de landbouwdislrikten van Duitschland welke I door het keizerlyk verbod van uitvoer van peer- den naer Frankryk getrollen zyn. De opschud ding we'ke hieruit ontstond vergroot dagelyks. Verscheidene groole grondbezitters zvn voor nemens eene petitie naer de Kamer te zenden om uitleggingen Ie vragen aen het goevcrnemenl nopens die ongehoorde handeling. ENGELAND. Moordpooging. Donderdag avond heeft de genaemde Thomas Owen gepoogd zyne vrouw te vermoorden, van welke hy sinds negen maen- den gescheiden leefde. Sedert hunne scheiding won de vrouw hel beslaen voor baer en bare dry dochters, met eenen kleerwinkel te houden in Fulhatn Roadte Londen. Owen begaf zich donderdag avond naer den winkel en vroeg 0111 zyne vrouw alleen te spre ken. Zy weigerde eeist, doch eindelyk stemde zy toe mol hem in de kamer achter den winkel te gaeu. Nauwelyhs een minuet vvaien zy alleen, toen een bloedverwant di zich in hel huis be vond werd versoln ikl door den kreet moord die van uit de kamer kwam, waer liv heenliep r-11 waer hy O wen, met een lang mes'gewapend, zyne vrouw zag vervolgen. Vrouw Owen trachtte langs de achterdeur te ontsnappen, doch deze deur was gesloten. Als dan plofte Owen liaer zyn mes in den rug poogende liaer den hals al te snyden, bracht hy liaer in de kaek eene snede loc, van af het ooi- tot aen den mond, en eindelyk wondde hy haer vrecselyk aen hel linkerbeen. Dc ongi-lukkige vrouw gelukte er in wanke lend de deur te bereiken en Owen zich op den loog neerzettende, deed geen pooging 0111 te vluchten. Toen hy aengi-houden en naer liet policiebureel. geleid werd, drukte hy zyn spyl uit dat hy zyne vronw niet gansch gedood had. Nietlegenstaende hare verschrikkelyke wonden hoopt men vrouw Owen in hel leven te behou den. Moord. Een afgrvselyk schelmstuk is zaterdag morgend gepleegd te Cardiff in het land van Wallis. De sluerman van eene sleep boot, genaemd Richards, die op de derde ver dieping van een huis in Bulle-Road woonde, heelt zyn vrouw vermoord en daerna gepoogd zich te zelfmoorden. Toen de policie hel huis binnendrong waer de moord had plaels gehad, vertoonde zich een verschrikkelyk schouwspel voor hare oogen. De ongelukkige vrouw lag dood op haer bed. Het schynt dat de moordenaer reeds langen tyd zonder werk was,-ten gevolge eener werksta king. Ten zeven uer 's morgends hoorde eene jonge vrouw, die eene nevenkamer bewoont, een zon derling gerucht. Verschrikt opende zy de dein en zag Richards legen zyne vrouw op hel bed worstelen en haer den eenen messteek na den anderen toebrengen. De jonge vrouw liep, zin neloos van schrik, hel huis rond, roepende dat Richards bezig was met zyne vrouw te ver moorden. Haer vader en bare moeder meenden dat zy liaer versland verloren had, en sloten haer in hare kamer op doch eene andere vrouw kwam hare gezegden bevestigen. Richards heelt na zyne vrouw vermoord te hebben, zyn wapen tegen zyn eigen persoon gericht en bevindt zich thans in liet gasthuis in bedenkelyken toestand. SPANJE. De drukpers van Madrid heeft beweerd en beweert nog, dat hot Va'ikaen het goeverne- mrnl van don Alfonso XII, ei kend heeft. Na- tuerlyk kan of mag de Paus niet anders hande len maer wanneer diezelfde drukpers blyft slaende houden, dat hel Valikaen de rechten van don Carlos op den troon van Spanje in twyfel trekt, die zelfs ontkent, begaet zy eene grove leugen. Ziehier wat eene officieele car- listische depeclie hierover zegta Wal ook de gezant van don Alfonso XllJjy het Valikaen als hiermede tegenslrydig inbrengt, zoo blyft hel niettemin de volle waerheid, dat Z. H. Pius IX, don Carlos en zy'n leger van harte zegent Er broeit stellig onheil aen den carlisli- schen gezichteinder, zeggen de alfonsislische dagbladen, want wjierdtn anders zou de junta van Na var ra uit Eslcüa naer San-Esleban zyn vertrokken? Er is^gevaer voor de Carlislen, want generael Aguirre strict met ongeveer 20 andere aenhangers van Cabrera aen de grenzen om Spanje binnen tè dringen. Er is gevaer voor de Carlislen, want generael Lomo staet natiwe- lyks aen het hoofd der division Villergas en Porlilla of de vooruitrukkende beweging naer Oud-Castilje en Asturië heeft opgehouden en don Carlos keert naer Durongo terug. Er is gevaer, ja maer niet vuor don Carlos. Dat gevaer beslael \oor het goevcrnemenl van Aladrid, want ofschoon ook de drukpers in Spanje onder een yzcren juk gebukt gad, kan niet alles zoo bedekt gehouden worden, of er lekt wel hier of daer iels uit, dal een gedacht doet krygen over don wezenlyken toestand van het bestucr. De dagbladen zwvgeii in navolging van de Gaceta official over den benarden toe- Stand der financiën en de oncenigheden welke in hel huishouden outslacn door gebrek aen geld, zyn hel moeilykst te vereffenen. Wal de gevaren van minder onmiddelyken aerd betreft, zooals de aenklachl van generael Concha legen minister Jovellur, de onderduim- sehc handelingen van republiekeinen, radika- len en zuoveel andere gezindheden, die verlan gend naer een plaelske aen hel bes:uer uilzien, dacrover willen wy liefst zwygen. Hel gevaer dal dc Alfonsislen boven het lioold hangt schynt ons onder alle oogpunten veel giooter, dan liet ingebeelde gevaer hetwelk zich zou samenpak ken aen den gezichteinder legen don Carlos. Het Alfonsistiscii Bestuer. Hoe inge nomen iemand ook zyn moge met hel goever nemeut van don Alfonso, zoo mag er toch niet aen gelwyleld worden, of dit bestuer zal nog van korleren duer zyn, dan dc sabelregeering van maerschalk Serrano. Dit wordt ten iluidelykste bewezen door de engelsche dagbladen, die vroeger den lol zongen van hel goevernement Canovas del Castillo en vandaeg ontgoocheld hunne vergissing beken nen. Vooral de partikulicrc korrespondenliën van den Times uit Madrid, door mannen die in het vak gehard zyn, bewyzen dit teil overvloede. Ziehier wal de ivorrespondenliën zeggen over eene der vreeselyke plagen, waermede Spanje bezocht is, namely k over geldgebrek Er wordt berekend, dat de burgeroorlog eene dagelyksche uitgaef vordert van 5U0UÜ pond sterling of 1 I j'i milhoen, frank, iels wat per jaer maekt 436,250,000 fr. Dewyl de openbare gestichten niet kunnen beantwoorden aen de overgroote vraeg naer wapens, munitiën, uitrustingen voor land- en zeeleger, zoo volgt hieruit dat een groot deel dier som hel buitenland guel verryken. Hel land heeft tegenwoordig 247,980 man onder de wapens, waervan 6U.UU0, liet beste deel van dit cffeklief, worden gebruikt aen ver sier kingswei ken, welke hen toelaten vasten voet te houden in hel noorden tegen den vyand. Al de nationale hulpbronnen zyn opgedioogd ten gevolge van dit oorlogvoeren hel is oiimo- gelyk het btidjel in evenwicht te brengen of de scliuldeischers van den Staet te voldoen. Spanje kan niemand meer betalen en zyne schuld, waervan de intresten, indien die vof- daen werden, meer dan de helft zyner inkom sten zouden verslinden, die schuld groeit aen buiten alle verhouding met de voortbrengende macht van liet land. Hel jaerlyks tekort, dal reeds in 1866 tot 130 nullioen frank opklom, is naer alle waerschyn- lykheid ssdert hel begin van den oorlog meer dan verdubbeld. Het leger wordt voor byna alles wal het noo- dig heeft bevoorraed door vreemde leveranciers, die geene waer leveren dan tegen klinkende munt. Wat de rekeningen betreft, die ziel het land nooit en het is onmogelyk een blik te werpeu in dc donkere hoeken van hel budjet. Het goevernement leeft met den dag, waerin hel beslaet door behulp van onderhands be werkte transakliën. Het geld dal op die wys ver kregen wordt, kost aen hetzelve een schreeu wenden intrest en op die wyze wordt hel open- baer krediet dagelyks meer 111 gevaer gebracht. De Cuartel Real bevalde volgende berich ten Don Carlos heeft in de laetste dagen te Durango vele bewyzen van toenadering ont vangen, van wege oude parlygangers van gene rael Cabrera zoowel uil Spanje als uil Frank- ryk. Allen drukken levendig hunne trouw uil aen den wettigen troon en veroordeelen krachtda dig hel verraed en deschurkery zonder voor- gaende, bewerkt door den gewezen graef de Morella. De Ilavas heeft eene vroolyke lyding meege deeld, wanneer hy zegde, dal generael Echague al de krygskundige position van Macslrazza had genomen. De alfonsislische generael heeft niets geno men dan zynen weg van Vinaroz naer Caslillon, 0111 langs de kust aen de Carlislen te ontsnap pen. Hy is reeds veilig achter de muren van Caslillon geborgen. De toestand der alfonsislische troepen te Oria wordt dagelyks erger. Reeds 15 of 20 dagen hebben de soldaten geene genopgzame nacht rust meer genoten. Zy worden hevig geplaegd door ongedierte en klagen sterk over hunne officiers. STA LIE, Rome. 1 April. Dc nieuwe kardinaels, welke door Z. II Pius IX lot die weerdigheid verheven zyn, heli- hen de volgende titels gekregen Mgr. Gianelli, dien van Saint-Agnes Mgr. Manning dien van Sint-Andreas en Sinl-Joris; Mgr. Dechamps dien van Sint-Bernardus en Mgr. Barlolini dien van Sint-ÏN'ikolaes. AMERIKA. Een Dikzak. De dagbladen van New-York melden liet overlyden van den zwaerslen per soon der Vercenigde-Slaten, M. Husard Relley, die 560 pond woog. Hy is bezweken aen eene aderbreuk, veroorzaekt door den val van zvn peerd, op de baen van Goshen, die met yzel be dekt was. Zyne doodkist was 3t duim breed en men had 15 man noodig 0111 hem naer zyne laetste rustpluels te dragen. I11 uitvoering "van zyn laetsten wil, is zyn graf in steen opgemet seld en met een gewelf overdekt, ten einde zyn liehaem te bevryden voor den regen en de voch tigheid. Aerdbeving. De dagbladen van New- York bevallen de volgende nadere byzonder- heden over de verscln ikkelyke gevolgen eener aerdheving in Mexiko, en die boven de dood van "0 personen, onschatbare sloffelyke verhezen heeft veroorzaekt. Op vryaag 11 februari, ten 8 uer 's tivonds deed een hevige schok zich gevoelen in de hoofd stad van Guadalaxara. Dit ging vergezeld van een zonderling or.deraerj.^h gerucht. De lucht was stikkend 'en de grond beefde en trilde onder de voeten gedurende een tiental sekonden. Al de gebouwen werden geschokt en het scheen alsof alles in de aerde zou zinken. De bevolking, zinneloos van schrik, vluchtte langs alle kanten en verdrong zich op de mark ten en de openbare plaetsen. Een groot getal openbare gebouwen hebben zeer veel geleden, onder ander liet Instiluet, de kapellen \an O.-L.-V. van Lorelle, van de Merced var. Jesus, enz. Een gewelf in de gevangenis en een toren der katliedracl zyn lellerlyk in twee deelen ge scheurd. 's Anderdaegs meldde de telegraef, dat al de sleden t<*n oosten lol aen Leon, ten noorden tot aen Chalchihuite, ten zuiden tot aen Zacoalyo en ten westen tot aen den Stillen Oceaen, dc aerdbeving min of meer lievig hadden gevoeld doch de zwaerste schokken werden gevoeld in de nabjheid van den vuerberg van Ceboruco. Ie San Cristobal zyn byna al de huizen der stad vernield. Op 16 februari baJ men, buiten de gekwetsten en verminkten, reeds 70 dooden van onder de puinen gehaeld. De stad telde slechts 800 inwoouers en men mag zeggen dat zy op dit oogenblik niet meer bpslael, want zy is in een puinhoop veranderd. De huisgezinnen welke het gevaer ontkomen zyn, verschuilen zich in het open veld, onder dc hoornen. By liet vertrek der l.iclsle lydinge» hoorde men nog een gezucht uit «Je puinen opstyg'ii. Het is on mogelyk hel juist getal der slachtoffers op te geven. GEZONDHEID AEN' ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgaiic en zonder kosten, door de smakeljke gczondlieidsbloeu van Du Barry von Londen, gezegd REVALENTA ARABfCA. Zes-en twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrvdl met goeden uitslag*den moeileykcn eetlust, slechte spysverleringen, macgonlstekingcn, dc gal, de winden, de zuerheid, hei slym, do braek- lust. de macg opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoes!, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door*borslonlslc- king, keel, ademsiem, luchlpypcn, blacs, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en hel bloed. Zy'heoft reeds 7\00o genezingen, bewerkstelligd, waerouder die van den graef Plus- kow en dc markiezin Brchan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Dokters Campbell. Shorland, lire, Angelslein, enz. enz waervan uittreksel. Lessinc, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Rcvalcma zy heeft al vier genezin gen gedacn. Van de Putte. iV 45,270. Teering. M. l'.oberls van cent nieren- vertecring, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M. Laean, vader, van 7 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. 4 Voedzamer dan bel vlccsch, spaert zy 50 mael den prys der medecynen. In doozen van 1/4 kil fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. I kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil. 60 fr De beschuiten van Revalenla in doozen van 4, 7 en 16 fr. - Den Chocolade-Rcvalcnla in doozen van fr. 2,27 van 575 tassen 6' fr. Verzending tegen poslmandael. Depot by de apothekers en kruide niers. Du Barry en Cc, Boulevard du Nord, 19, te Brussel. Depot te Aalst by P. Scliallin en Vanden-Herre- weghe, apothekers Geeraerdsbcrgen by D. Wil- linck, apotheker Ninovc by E. Druwó Jelic. Hollowav's Pillen. Geene verontschuldiging. Wanneer duizenden vrywillig verklaren, dal deze middelen lion van vreeselyke ziekten hebben bcvryd, welke hunne gezondheid verwoesten en hun leven bedreigden, dan is er geene verontschuldiging voor lyders, welke weigeren dezelve te beproeven. Hollo- way's Pillen zyn byzonder geschikt om alle ongere gelde werking der hersenen, longen, hart, maeg, lever, nieren en ingewanden te' herstellen Deze bewonderensvvaerdige Pillen werken versterkend en zamenlrckkend op de dielyke vezels, wekken den eetlust op, verbeteren de spysverter.ng, versterken de zenuwen, regelen de werking der lever, longen cn het hart, «311 verwekkend opgeruimdheid. Zulke uilgcbreidc weldaden waren nooit tc voeren hekend uit eene enkele bron tc vlocijcn, maer Professor Hollowny vraegl alleenlyk alle lyders, hoe ernstig ongesteld ook, eenen proef te nemen cn dan zelve le oordeelen. POPERINGE 2 APRIL. Hoppe 1874. Stad. Fn. 195—00 000- -00 Gemeenten 000—00 000 -00 Aclst, 3 April. 1875. Heden zyn er 01 zakken hop ter merkt ge bracht geweest. De l51*1 kwaliteit werdt ver kocht aen fr. 175 a 000 en de 21'" kwaliteit a fr. 0U0 a 000, de 50 kilos. AELST, markt van hcileu. per 132 lil 30 centil. Tarwe Tr. 23-00 a 27-50 Mastel uin 22-00 23 -25 Rogge._ 19-00 20—00 Gcerst 00 -00 00-CO Haver. 25-00 26-00 Aordap. (roode dc 100 kil. 6- 25 8-00 Idem, (wille. 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8-65 9 56 Eijers, dc 25. 1—73 1—91 Vlas per 3 kilos. 4-0» 6-18 Viggens hel koppel 45-00 61 -0» SOTTEGEM, 30 Maori. per 100 kilos. Tarwe. fr. 24-50 a 25-50 Mastelum. 22 -75 23-75 Rogge. 18—00 19 -00 Booncn. 25—00 27—00 Haver, per heetol. 95 liters. 26—00 27-00 Boter, per kilo 3-00 3-20 Eijercn, per 25. 1-50 1-63 Groole Konyncn, stuk. 2-50 3-00 Kiekens, liet koppel. 2-50 3—55 ANTWERPEN, 2 April. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 3.09 a fr. 3,45. De ponden of halve kilogr. betaclde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,80 a 1,90. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,00 a 1,27. Polder fr. 1,40 a 0,00 De ciers betaclde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,18 Verschc fr. 0.00. Ziehier de pryzen der granen op dc merkt in hei Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 24—00 a 24-50 Rogge, 20 - 00 20—23 Wintergcersl, 25—CO 25—50 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, u 25-50 26—00 Boekweit, 00—00 00—00 Booncn, 26—00 00—00 Billcrpcën, 21—50 00—00 GEND. 2 April. per hectoliter. Tarwe. fr. 19—00 a 00—00 Rogge. 13-50 00- 00 Geersl 14—00 00- 00 Haver. 10—00 00 -06 Boekweit 48—00 00—00 Boonen 19—00 00—00 Koolzaed 35—00 00—00 Lynzaed 33 -50 00 -00 ïvcmpzaed 18 -00 00-00 Kool-olie de 100 kilos. 70-01» 00—00 I.yn-olic 69-00 00 -00 Boter per kilo 3— 00 0-00 Eijers de 25. 1-80 0-00 Aerdappelen de 100 kil. 8--P0 0—00 LEUVEN, 2 April. Tarwe. fr. 26—50 a 00—00 Rogge. 19-75 00—00 Boekweit. 22- 00 00—00 Brouwershaven 24-75 00-00 Voederhaver. 24-50 CO—00 Geersl. 24—00 00—00 Hooi. 12—00 00—00 Strooi 4-50 00—00 Aerdappelen wille. 6-50 00—00 Aerdappelen roode. 00-00 00 -00 Boier, den kil. 3-50 0—00 Eijercn de 26. 2—25 o-oc Koolzaedolie. 67—00 00-00 Lvnzaedolie. 60-00 00-00 Huiden Ossen, per kilo fr. 4-15 (0-00 ld. Koeien en Vaerz. 4—15 fo-uf ld. Kalveren. 4—60 09—00 Roet per kilo. 0-73 00—00 VAW HEDEN AF IS Vcrkrygbaer ten bureele van den Dendei bode, in de Molenslraet n° 6, beter geker.d onder den. naem van 't gat van de Merkt, naby 't Landhuis, te Aelst. LEVENSBESCIIRYVING VAN de kruiswonddragende van Bois-D'FIaine, vol gens geloofwaerdige dokumenten, door Hen- denk Van Looy, Baccalaureus in Godgeleerd heid, letteren en wetenschappen. Een schoon boekdeel in 8° van 2I6bladz. PRYS 75 CENTIMEN. BURGESvLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 10 Vrouwel. 5 HUWELYKEN. C. Noenfnet, ingenieur der koolmyncn, te Montignies, by Leus, met E. Meerl, bezondere. L. De Poorter, bez. le Doornyk, met P. Meert, bez. E. Defcufe, sasmeester, met M. Marcel, kleerm. R. Meert, winkelier, met P. Roelandt, dicnslm. G. Lenoir, schoenm. met S. Sedevn, z.. b. J. De Neef, metsersgasl, met A. Ringoir, kantw. C. De Loose, lyn- wacdbleeker, met M. Van den Broeck, mulsem. OVERLYDENS. J. Geudens, z. b. 21 j., Vryheidstraet. A. Jacob, wedc Van Driessche, z. b. 69 j., Myl- beke. G. Van der Noot, bez. 42 j., Koizer- lyke plaels. Twee kinderen onder de 7 jaren. uit dc eenigc conc. fabriek van W 11. ZICKENHEI- MER te Maim, zoo als bekend is bet beste, zoo niet ccnigc. huismiddel legen eiken verouderden hoest, borstkwalen, langdurige schorheid, ver- slijming, keelpijn, kinkhoest der kinderen, is voortdurend echt le bekomen 4 Frs. 2.5u de tlcsch met gebruiksaanwijzing ie Aalst, bij A. Ghysse- linckx, Apotheker le Brussel, bij B. Dnpuv, Pharm. anglaise Pharmacie Normale, Pharmacie de la Bourse le Gent, bij J. G. Puls, Apotheker F. de Bast, Apotheker; J. Leers, Apothekertè Geerardsbergcn, bij E. Van den Daelen, Apothe ker le Lokeren, bij Biivse-Stremersch te 5t Nicolaas, bij Ch Mabille," Apotheker te Dender- monde, bij A. Gorus. Bij kinderziekten is dit kostelijke extract on misbaar, daar het niet allc-en zeer voedzaam is, maar ook den trek naar eten en drinken gaande houdt, de borst van slijm beviijdt en slechte ei: verdorven sappen verwijdert. Dit extract heeft nog in de uiterste gevallen van kinkhoest en uillering, waar ue krachten bijna geheel uitgeput waren, onfeilbaar hulp aangebracht. 'rer voorkoming van bedrog is /nS- e"iC nacon voorzien van een rood ■a!K5'lca|,so'e met nevenslaandc Fu- Sjbriekslcmpel, terwijl buitendien \'-y «V/ de naam van den Fabrikant w- ZICKENHEIMER, le Ilainz, in de kuik gebrand is. Goniccnlc DoixlerwindiLc. Mynhecren, wy hebben voorgenomen, dezen Prys- kamp le geven op Zond3g 25 April 1875, ter herberg genaemd bel klein Ninovc by Mannus Van Ros som, aen de plaels. HONDERD ZESTIG FRANKEN. Oppervogel 40 Fr. Zydevogel 30 30 04M> Fr. 1# Kalle 20 Fr. DG» 20 l 2e Kalle 10 v 10 VOORWAARDEN Art. 1. Dc inleg is bepacld op fr. 1,10, per peloton van 2 bollen, bolrapersgeld medebegrepen. Art. 2. leder is bet toegelaten zyn eigen bo len le gebruiken, doch blyven in 't gemeen. Art. 3. Ieder speelt voor zich-zclven zooveel pelotons of hel hem belieft. Art. 4. Niemand mag meer dan twee achtereen volgende bollen spelen. Art. 8. De Vogelen met de bol niet afgespeeld, zullen verlot worden Art. 6. Inschryving van 1 lot 4 uer namiddag, om daerna aenstonds bel spel te beginnen. De Sekrelaris, De Scbathewaerdcr, De Voorzitter, Cu. Van Gaiter, G. Raspé Ed. Tiubaüt. GEMEENTE LEDE (DORP). GROOTE PRYSKAMP MET DEN DIKKEN BAL OP DE HAND, De pryzen zullen beslaen uit zeven schoone zilveren Zakliorlogien waervan vyf voor de laetste overwinnende party, één voor pluim en één voor handschoen. leder party zal beslaen uit vyf mannen. De inschryving zal plaetsl grypen by de heeren Charles Saey, Gustaef Keppens en Theodoor Keppens, om aenvang te nemen mei den eersten Zondag van Mei 1875. Gezien en goedgekeurd door het kollegie van Burgemeester en Schepenen. Op bevelGet. Aug. Coppers. De Sekrelaris, Get. S. P. De Corte. een BUI I ENGOED met bof, aen den prys van 500 a 400 franks. Brieven franco le Adresseren aen M. D. N. le St. Servais, n° 150, by Namen. /Qari de ilcRtcbbci-s van pluimgedierte. J. VERLEYSEN, stoof- en kachelmaker, in de Kapelstraat, le Aalsl, heeft zich volledig gemonteerd in mecanieken tol liet vlechten van allerlei Traliënwcrken, in ijzerdraad, voor alle soorten van vogelmuiten en is in staat Volières van alle grootens le ondernemen, ver onder den prijs van diergelijke fabrieken van Brussel of elders. Gemeente Maria-Livrde. AANBESTEDING VAN De Leden van het kerkbestuur, te Maria- Lierde, zullen, ten Gemeentehtiize aldaar, op Maandag 19 April 1875, om 9 uur voormiddag, overgaan lot de openbare aanbesteding bij go- heiine biedings-billellen en zonder afbod, in een lot, van al de werken tot het opbouwen van een nieuw Pastorcelhuis, waarvan bet bestek beloopt tot fr. 16,170. De plans, begrootingen der werken en kosten en hel laslkohier, berustten t'elks inzage in het Gemeenle-Sè'k'retariaat, te Maria-Lierdc. De Sekrelaris, De Voorzitter, Tèirlinck. Van den Broekk. VEND III EN VAN 8,000 EN PANL VTTK.N, TE EREMBODEGEM. aen de Dendcrbrug en aen de Statie. Op Donderdag 8 April 1875, om 1 uer na middag. Door 'i ambt van den Notaris DES .MET te Erembodegem. MAARKWAARDIGE VERKOOPING van 12,000 allerbeste en schoone EN 12,000 BOONSTAKEN, TE AALST, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, en op de Zaad, De Notaris DE VRIKNDT. le Aalst, zal, op Dijnsdag 6 April 1875,(0. L. V. Boodschap) om 2 uur namiddag, opetlbaarlijk verkoopen, de ten hooide vermeide hoppe- en boonstaken, al van de beste hoedanigheid. VERKOOPING VAN TE AELST. De Notaris DE VRIENDT, le Aalst, zal, op Maandagen 19 en 26 April 1875, telkens om 4 uur namiddag, ter herberg A l'Univers bij d'heer Van den Broeck, te Aalst, Espla nadeplein, openbaarlijk£verkoopen 1° Een Woonhuis met Stallingen en Erve, (e Aalst, aan de Nieuwstraatpoort, zijnde de her berg de 4 Eemers groot 5 aren 20 centi aren. 2° Een Woonhuis nevens voorgaande. Beide in gebruik bij Joseph De Naeyer. 5° Een Woonhuis alsvoren, aan de Nieuw straatpoort, groot 3 aren 67 centiaren. Bewoond bij Charles Bockxslael. 4° Een Woonhuis alsvoren. Bewoond bij Con stant Van Driessche. 5° Een Woonhuis nevens voorgaande. Be woond bij Charles Louis De Clippelc. 6° Een Woonhuis te Aalst, in de L.inge-rid- derstraat. Bewoond bij Philippus Barrez. Studie van den Notaris VERBRUGGHEN te Aalst. van een perceel LAND, gelegen le Aalst-Mijl- beke, Poperodedries. groot 15 aren 9 centi aren. In gebruik geweest bij Guslaaf De Koniuck. ZITDAGEN Instel 40 .Q_„ Verblijf 24 APnl f8'8' Telkens om 5 uur namiddag, bij d'heer Fr. Podevyn-Lenssens, in de Wederkomst, le Aalst, aan de Varkensmarkt. VERKOOPING VAN op het plein, naby de Osbroekcn, TE AELST. Deurwaerder NOTERIS, zal, ten aenzoekc van de W° Van Geit, op Zaterdag 10 April 1875, ten 2 uer nanopn.opcnbaerlyk verkoopen 40 loten extra goed STRAETMEST,Ier plaels hierboven aengewezen. Op gewoone konditien. Landbouwers-halam Hooi, Strooi, enz., tc OTTERGEM, wijk Keer. De Notaris Guslaaf VAN WICHELEN, le Moorse!, zal, op Dijnsdag 6 April 1875, om 2 uur namiddag, ten sterfhuize van sicur Jan Baptisle De Boeck, opcnbaarlijk verkoopen, de ten hoofde gemelde voorwerpen. VENDU IE VAN 10,000 extra schoone Op Donderdag 8 April 1875 5000 Stal.cn, aan het Sas, te Wieze. En op Zaterdag 10 April 1875: 5000 Staken, tc Aalst, op de Zaad. Telkens om 2 uur slipt namiddag. Door het ambt van den Nolans Gustaaf VAN WICHELEN, tc Moorsel. VERKOOPING VAN 5000 te Aalst, aan de Kaai, (legen de woonst van den heer Jelie.) Op Donderdag 15 April 1875, om 2 uur na noen, door hol ambt van den Notaris BOONE, te Aalst.

De Denderbode | 1875 | | pagina 3