?rktpryzen. Bericht. Te bekomen Bybelsche Geschiedenis, Bericht. Verknoping van Hoornen, ZAAILANDEN en BOUWGRONDEN, Verkooping van LANDEN. verkooping van BOO MIEN, 31 eubels, Slerberggerief, twee Hofsteden en Land, FIJNSTE L0F0D1NSGUE LEVERTRAAN IJZERHOUDENDE LEVERTRAAN, llovottiers-liofsleile cn Landen, MEUBELS en B008IEN, kanada. uiige est abrele H00MES, 6000 S-jsaiTe looppestaken, alleshesle Z. IE li. AND, Te Bordeaux, regen, hagel en donder gedu rende geheel den nacht van vrydag. Te Rouaen zyn de kaeien overstroomd door de Seine en de stroom is buitengewoon hevig. Te Nantes en te Havre heerscht sedert eenige dagen een hevige stormwind en de stortvlagen volgen ei kand op. In Calvados is de Ome veel gere zen. De Oise heeft reeds eene menigte wegen en leeg geleden gronden overstroomd. De Maes staet zeer lroog te Sedan, Charleville, enz. In het zuiden veranderen de minste vvalerloopen door den regen en het smelten van den sneeuw in stortvloeden. In de Gave, te Pan, dryven groote populieren, welke door den stroom ont worteld zyn. De eilanden gevormd door den samenloop der Gave, en dei- Ness zyn geheel overstroomd. Brand. Een brand die dreigde de erg ste gevolgen te zullen na zich sleppn, en die vergezeld ging met de hartroerendsle omstan digheden, heeft woensdag laelsl te Parys, rue Berger, 6 plaets gehad in het huis Bonbeau, wae/ een groot depot van eieren en kaes was. Het vuer ontstond op hel gelykvloers, door de onvoorzichtigheid van een persoon, die eene keersin een hoop strooi had laten vallen. In minder dan een kwartier lyds was de win kel door de vlammen omringd, die gevoed door de vettige stollen welke zich aldaer bevonden, zich met eene verschrikkelyke Snelheid uitbreid den tol de hoogere verdiepingen waer de oom van M. Bonneau, een ouderling van 81 jaren cn twee kinderen van vrouw Budor, een jongen van 17 en een meisje van 10 jaren zich bevon den. Een der pompiers van den post St. Euslache, die met alle liaest naer de plaets der ramp waren gesneld, poogde in het huis te dringen ten einde de persoon te redden die om hulp riepen doch op de eerste verdieping gekomen werd hy door de vlammen omringd en gedwon gen spoedig naer beneden te vluchten. Eenige minuten later stortte met groot gedruiseli de plafon in. De ouderling en de twee kinderen, den snel len vooruitgang der vlammen ziende, waren naer de bovenste verdieping gevlucht en slaek- ten hartverscheurende kreten. Men wist niet hoe de ongelukkigen ter hulp te komen, daer de hevigheid der vlammen niet toeliet eene lad der tegen den muer te plaelsen. Alsdan sprong de genaemde Girard, met eenen moed die boven allen lol verheven is. uil het venster der vierde verdieping van eene aenpalende wooning op hel dak van het brandende huis. Girard stak vervolgens een bedijken uil naer den jongen Budor die er zyne zuster aen vast- niaekte. fu zyne haesl had hy slechts eenen kroop gelegd en hel arme meisje zou van vier verdiepingen hoog naer beneden gestort zyn, haddo zy zich met krampzaclilig aen liet laken vastgeklampt. Gelyklydig beklommen eenige pompiers het dak langs de restauratie Baralle, by middel eener koordenladder en redden den ouderling en den jongen. Eerst genoemde werd in zeer bedenkelyken toestand naer het hopital de la Charilé overgebracht. ITALIË. In de italiaensche Kamer dreigt een parle mentaire krisis te zullen uilbersten. De ministe- rieele party, na de meerderheid behaeld te heb ben in de kiezing van eenen voorzitter, heeft zich die meerderheid zien ontnemen door de samen spanning der linkerzy met een deel van het recli- ter-centrum en eene groep loscaensche algeveer- digden, welke reeds lang dreigden liet goeverne- ment ongunstig te worden. Deze koalilie heeft de benoeming der vier ondervoorzitters in de rangen van gemelde groepen verzekerd. LFUVEN, 17 meort. OPLOSSINGEN. RaedselSteertsler. Vragen 1° Een houten paerd. 2° Beteekene. RAEDSEL Daer zyn er twee in 't leven, Zy manen dag aen dag Wat gy hun ook mogt geven. Zy manen dag aen dag, En tot hun dood, het klinkt heel raer, Blyft ieder menscli hun schuldenaer. VRAGEN Wat is liet sterkste dier? Welk oog geeft men het liefste weg? 'l Is trooslelyk gezegd 'k heb dit en dat gehad Wat bael ons nu du wyn, die gisteren was in 'l vat Zwyg liever van denslroèm.wvarnieer'i vorloopen ty is, Üe molens malen niet met wind, die al voorby is. Uttijgens Hebt gy al de brieven naer den post gebracht Jan Ja, mynheer. Er was er echter een onder zonder adres Ja, mynheer, maer ik dacht, dalgy dit opzettclyk hadt gedaen, omdat gy voor een ander niet weten wildèt, aen vvien hy gericht was. 26—75 13-50 Boekweit. 00-00 00—00 Brouvvcrsbaver. 23-00 00-00 Voederhavor 22-50 Geerst. 22-50 00-00 Hooi. 0( —00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 3-50 00—00 Aerdappelen roode. 0 - 00 0-00 Boter, den kil. 0-00 0-00 Eijeren de 26. 0—00 Koolzaedolie. 00-00 00-00 Lynzaedolie. 00-00 00—00 Bij Charles-Louis Van NufFel-Moens, te Moor- sel (dorp), in het Kaatsspel, zijn te bekomen, alle soorten van verfwaren, witkalk en lakmoes, hair voor de metsers, smeersels voor rijtuigen, verders al wat zijnen stiel betreft. ANTWERPEN, 17 meert. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,50 a fr. 3,72. r. betaelde men volgens zwaer gewicht fr. 1,90 L)e ponden of halve kih kwaliteit, fr. 1,(50 a 1,80 a 2,10. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,00 De eiers betaelde men per 23 stuks fr. 1,33 a 1,90 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per tüO kil. Rogge, Winiergeersl, Zomergeerst, fr. Een leerjongen al, rond vier ure, zynen boterham en telde altyd op zyne vingeren. De meesier, dit ziende, vroeg 'Wat rekent ge daer? De jongen antwoordde: Ik tel hoe veel kwade wyven er in onze straet zyn Nu, en hoeveel vindt gy er? Mei de'mees- teresse vind ik er zeven. -- Spitsboef daer en de jongen kreeg een oorveeg dat hy omver vloog Zeg my nu eens hoeveel kwade wyven er in de straet zyn Ha, meester, riep de'jon gen ai huilende, zonder onze meesleresse zyn er maer zes. naer op zyne De konservalieve drukpers toont zich zoo min als de radikale dagbladen te vreden over hel voorgelezen goevernciucnls-program. Zy noemen het een nevelachtig dokununt, dat volkomen de gerustheid van hel linker-cen trum en dalichtgeloovige hoop van het nieuw ministerie weerspiegelt. Met program belooft niets en vraegt evenmin. Men moet echter hel ministerie niet op dit program, daden beoordeelen. Men verzekert noglhans dat zich in het pro gram twee plactsen hebben bevonden, welke men kort voorde lezing heeft doorgeschrabt. De eerste plaets handelde over.de amnestie, tegen weiken maelregel het ministerie ver- klaerde zich te verzetten. De tweede gaf (e kennen dat het ministerie zich volkomen af scheidde van de radikalen en hunne leerstel sels. Op het laelste oogenblik schynt men echter beter gevonden te hebben, die twee punten onaengeroerd te laten. Men beschouwt als twee lei ten van groot belang de kiezing van M. Coiombet, konserva- tief, als sekrelaris van den Senaet tegenover M. Foubert, repubhekein der uiterste Iinkcnzy en de neörlaeg van M. Gent, radikael, tegenover M. Faye, konsei vatief, welke laetste tot kweslor in de kamer is benoemd. Uil de kiezing van M. Coiombet, na de n"ërlaeg van M. Jules Simon, voorgedragen als ondervoorzitter, maekt men or dal de Senaet, vast besloten konservalief is eit dat de vrienden der orde op die Vergaderin° kunnen staet maken. Hollow ay's Pillen. Hel groote Geheim. Met de veranderlyke weergesteldheid in dit land komen on gesteldheden ons bepruiken, tenzy men van (yd lot lyd hel bloed zuivere en de schandelyke sloffen uil het lichacm verdryve. Hierin kan ceri iedc-r zyn eigen geneesheer zyn. Holloway's Pillen kan men zich voor eene kleinigheid aonschafïon gobruiksacnwyzingen ontvangt men by de Pillen, en een weinig inachtne ming, gepaerd met eenige onthouding, stelt een ieder in staet om onder de ongunstige omstandigheden de gezondheid te bewaren. Deze Pillen werken als ge- heesversierkend- en purgeermiddel. Holloway's medecynen moet men altyd by de band hebben, om dadelyk toegediend te kunnen worden by de minste voorteekencn eener naderende ongesteldheid. Aelst, 18 Meert 1876. Heden werden er 0 zakken hop, nieuw ge was, ter merkt gebracht De verkoop was traegzaem k fr. 00 h 00 de 50 kilos. Haver, Boekweit, Boonen, Biltorpcën, 24 -73 a 23 -00 19 30 00-00 23- 30 00—Ou 00—(0 00—00 00—00 00—00 -00 - 5C -no -50 23 BURGERLYKE STAND* GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vrouwel. 7 IIU WEL Y KEN. P. Rollier, z. b. met J. Fosse, z. b. OVERLYDENS. A. BQone, wed. Roman, bez. 70 j. P straet. Vier kinderen onder de jaren. Ter. bureele van den Dendcrbode Molenslrael n° 6, naby 't nieuw Stadhuis. De Litanie van Onzc-Lieve-Vrouw, uitgelegd volgens de II. Schriftuur, de schriften der H. Vaders en andere leeraars der H. Kerk. door P. De Sutler, pastoor te Nieuwenhove (Geeraids- bergen), 4 boekd. in-12 van samen 850 bladz. Prijs 5,00. POPERINGE 17 MEERT. Hoppe 1875. Stad. Fn. Gemeenten 00—Ou 00—00 SPANJE. De Gaceta bevat eene redevoering, in de Cor tes aitgesproken door den minister van builen- landsche zaken, aerigaen'de de godsdienstige aengclegenheden, waerin hv zegt dat Spanje vertrouwen heeft in de welwillendheid van den H. Vader en de hoop uitdrukt, dat de Voorzie nigheid niet zal toelaten dat eer.e uitmuntend catholyke natie zich zou losscheuren van den Vader aller geloovigen. Men gelooft, dal het ontwerp van konstitutie .woensdag aenstaende in de Cortes zal aengeboden worden. 7" Pon Carlos. Het einde van den car- lislischen oorlog heeft aen twee italiaensche liberale dagbladen, gekend als opcnlyk vyandig aen dezaek van don Carlos, gelegenheid gege ven om hun oordeel over dien moedigen prins te kennen te geven. De Pcrseveranza van Milaen drukt zich uil als volgt Die man bezat vele hoedanigheden, welke hel volk by de vorsten bewondert. My had een vast geloof, een onbetwislbaren moed, eene beproef de standvastigheid en bezat de gaef om de sol daten en het volk aen zynen persoon te hechten. By het overtrekken dei Pyreniën kon don Car los zich troosten met hel denkbeeld dat zyn ryk, ofschoon kortstondig, arm en bestreden, langer geduerd heeft dan al de goevernemenle» die elkander in Spanje hebben opgevolgd, sedert de verjaging van koningin Isabella. De Liberia van Rome schryft de volgende regels, over hetzelfde onderwerp Wy brengen met genoegen aen don Carlos, nu hy overwonnen is, de hulde waerop dappere harten recht hebben. Zyn persoonlyk gedrag, wal men er moge over denken, verdient eerder lol dan alkeurmg. Zyne standvastigheid in den stryd, du zielekracht waermeê hy den grootsten tegenspoed heelt verdragen en het vertrouwen dat hy tot het einde toe bewaerd heeft, in den zegeprael zyner zaek, maken hem weerdig van de achting van alwie niet ongevoelig is aen edele en verhevene denkbeelden. Durgéiyke bekentenissen van rechtzinnige yanjen, kunnen zeker wel opwegen tegen den verVd di3D Cal!os tot in z>'"e ballingschap AELST, markt van heden. - Tarwe Mastcluin Rogge Geerst Haver. Raepzaed Lynzaed. Raepzaed-olie. Lynzaed-olie. Raepzaed koeken, de 1215 k. Lynzaed koeken Acrdap. (roode de 10e kil. Idem, (witte. Boter, do 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggcns het koppel NIN'OVE, 14 Meert Tarwé. Rogge. Haver. Koolzacd, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. SOTTEGEM, 14 Meort. Tarwe. Masteluin. Rogge. Boonen. Haver, per hectol. 95 liters. Boter, per kilo Eijoren, per 25. Groote Konynen, stuk. Kiekens, hot koppel. GEND. Tarwe. Rogge. Geerst, Haver. Boekweit Boonen. Koolzaed Lynzaed. Kempzaed Kool-olie de 100 kilos. Lyn-olie. Boter per kilo Eijers de 25. Aerdappelen de 100 kil. per 132 lit 50 eenlil. 'r. 25 00 a 26 50 21-00 23 -00 17-00 00-00 24-00 OU—00 00-00 00—00 00—00 Uitnoodiging om in te Scliryvcn op de bewerkt doorJ. G. Heeres, met honderd origineele platen van Gustave Doré. Jacrlyksverschvnen 12 ;i 16 Afleveringen. Dit werk is bestemd om zyne plaets Ie vinden in elk huisgezin, waer kunst- en godsdienstzin ge- waerdeerd worden. De mteekenprys is fabelachtig goedkoop gesteld, ten einde een ieder, zonder onderscheid j,van rand of stand, m de gelegenheid te stellen op dit onmis- bacr HUISBOEK to kunnen inschryven. Elke aflevering, bevattende aclH bladzyden' tekst in rolio cn twee prachtige platen van Gustave Dom; op zwaer gesatineerd papier gedrukt, kost 75 cen tiemen Het geheele werk zal kompleet zyn in 50 afleve ringen, betaelbacr per vier afleveringen. Men schryft in ten bureele van den Dendcrbode Molenslrael, n° 6, naby 't nieuw'stadliuis, te Aelst. 18-2 00—00 25 —00 Ü0-0(t 00—00 00- 00 00—00 0—00 1 81 5—UO 70-00 per hectoliter Ir. 26—00 18 no 19-00 2-00 24—00 4200 34—00 10-00 per 100 kilos. 18—50 19-50 7 00 du i:C 0-00 0—CO 17 Meert. pu hectoliter. 00-00 a 00—00 00 0 00—00 00—00 16--50 19-25 4-1 ■14-00 00- 00 00- 0( 80—00 00 3-60 2-90 0— 00 OU -00 fr. 21 14-50 13-00 21-80 25-00 00-00 5 6 18 3-41 De ondergeleekendc heeft dc eer het publiek kenbaar te maken dat er hij hem te bekomen zijn alle soorten van eerste Communie Hoe- dekens in Castor en Zijd.', alsook Manshoeden, Zijde en Elaslieke Mutsen, aan zeer geringe prijzen en beveelt zich in de gunst van eenieder. G. DE WINTER. TE NI EU WERK ERKEN. De Notaris DE VRIENDT, le Aalst, zal op Vrijdag zi Maart 1876. (e beginnen om een uur namiddag, openbaarlijk verkoopen 40 schoone en zware kanada Boornen, eenen extra schoonen eu zwaren Notelaar, Kerselaar enz. Men zal vergaderen ter.herberg van den lieer Leo De Niel, te Nieuwerkerken, aan 't dorp om een uur stipt. OPENBARE VERKOOPING van schoone te Hillegem, omtrent de Statie van llerzele. De Notaris LAMMENS, te Gent, zal open baarlijk verkoopen Koopeu 1 tot 9. Verscheidene partijen Zaailand, te llillegem, wijk Meere, langs den steenweg van Andenaarde naar Aalst, groot 2 hectaren 66 aren 28 centiaren. En koopen 10 tol 22. Verscheidene par tijen Zaailand, nlsvoren, bij den ijzeren weg vat. Kortrijk naar Denderleeuw, groot 6 hectaren 56 aren 02 centiaren. In pacht bij de weduwe Karei Louis De Smet Alles breeder bij plakbrieven en gedrukte plans beschreven. Instil Dinsdag 28 Maart .C.P Verblijf id. 11 April '°'6, Telkens ten 1 uur namiddag, in de afspanning de Gouden Leeuw, op de groote Markt, te Sot legem de GroeDineersch, 5 Verkooping- van 74 koopen schoone Ganadas van 1,50 tot 2 meiers 50 cent. dikte, te Wichelen, Schoonaarde en Audegem, op goederen van Mijnheer den Volksvertegenwoor diger Janssens-Beeekman te Sl. Nicolaas door het ambt vao den Notaris Joseph VERliBUG- GHEN, Ie Aalst, op Dijnsdag 28 Maart 1876 om 8 ure «'morgens lu beginnen, te Wichelen op d'11 ti 1st, tegen Cherscamp. Schieting met de BOLLE naer Uollandschen Kaes op Zondag 19 Maerl 1876 (Sïnt-Josephs- dag), bij Petrus Roelandl in liet Brouwershuis te Nieuwerkerken (dorp.) Inleg 55 centiemen. Vooruit eere kas lekkere Havanacigaren. Maatschappij De Scherpschutters. Vogelschieting met du BOLLE, in het droog bij A. De Nil, lu Ërembodegem, Hoogewc. Op Zaterdag 25 Maart 1876, om 3 uur na middag. Inleg 60 centiemen, bolrapersgeid medebcgrepen. Vooruit 10 Corrinlliebroodcn. Een bijzonder groot brood aan de Maatschap pij die hel meeste getal bollen speelt. De Sekrelaris, [)e Voorzitter, J. Verhofstaedt. F. Verg De Notaris VERISRUGGHEN, te Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen, opeubaarlijk verkoopen Aalst-Miglbeck. 1° 50 aren 98 centiaren Land, aan het Slee- nenkrim, wijk I), nummer 560, gebruikt door Jufvrouw weduwe Matlhys. 2° 38 aren 44 centiaren Land, aan de Breede- -aat, wijk D. nummer 359, ook gebruikt door July rouw weduwe Matlhys. 5° 59 aren 55 centiaren Land, op het Hoog veld. achter de woning van M. Judocus De Cock, vvijk D, nummer 292, insgeüjk gebruikt door Jufvrouw Matlhys en een deel door de weduwe De Coen. Ilerdersem. 4° 51 aren 6 centiaren Land, op de Wee, wijk nummer 548, gebruikt door Louis Kieckens ea de weduwe De Vlieger. Moorsel. 5° 22 aren 13 centiaren Land, op hel Broeks- ld, aan de Hollestraat, wijk D, nummer 67, gebruikt door Jufvrouw wed. Van Varenbergh. Instel Maandag 27 Maart(0-, Verblijf id. 10 April Ten 4 ure namiddag, in hel Brussels-Hof, hij d heer De Winter-Van de Meerssche, te Aalst, aan de Overdekte Markt. 1 1876. Studie van den Notaris VERBRUGGllEN, te Aalst. GROOTS te Moorsel en Aa'st-Mijlbeeli. Op Maandag 27 Maart 1876, te beginnen om 10 uren 's morgens 1° Te Moorsel, kanadas. 2° te Aalsl-Mijibeek, om 11 uren 's morgens 5 kanadas, aan ue Groenstraat en 2 wilgen, aan de Moorselschebaan. 3" Ook te Anlst-Mijlbeek, om 12 uren 's mid dags 150 koopen kanadas, abeelen en wilgen, aan goederen van den lieer Judocus Dc Cock- Hofman, aan den Deatrixdiies en elders. Gewoone kondilien en lijd van betaling, mits borg. VENDITIE VAN Mest, Hooi, Strooi, enz., TG MOORSEL, MELDERT EN AALST-MIJLBEKE. De Nolars Gcstaaf VAN WICHELEN, te Moorse', zal, op Dijnsdag 21 Maart 1876, openbaarlijk ver koopen Om 9 uren voormiddag, te Moorsel. 1° Namens den heer Burgemeester Reynlecs, aan zijne woonst (Waver) 15 koopen Mesten 30 koopen Brandhout, Snooi en Ervvlrijs. 2° Namens sieur Benoil Bceckman, (Dorp) Circa 2a koopén ingelegd Loof, op de Gijnsbekc. 3° Ten huize van sieur Frans Moens, (Beugem) t'! koopen Hooi, 8 koopen Strooi en 10 koopen ingelegd Loof. Te Moldert. 4° Ter hofstede van den heer J B. Van Frachen, (Koeisteert)20 koopen Mest, 20 koopen Brandhout. En om 2 uren namiddag, te Aalst-Mijlbeke. 5° Ter herberg van den beer J. B. Van Geit Verscheidene f olmc tafels, 19 olmc cn andere stoelen, banken en canapés, 2 kaskens, koperen niarmit en koffljpot, melkkuip en botervat, koperen kandelaars, sloven, koffer, linnen- en aardon liters, pintglazen en andere, loquetten, flesschon cn meer ander herberggeriefalsmede nog verscheidene koopen geteerd paardenmest en droog kanada berd, bascule, balance, huissel, herselaren ervvlrijs cn meer andere voorwerpen, teveel om te melden. Men zal beginnen te .Moorsel, gehucht Wavcr, cn aldus het hierboven aangeduid order volgen. Do venditiezal geschieden op gewoone voorwaarden en tijd van betaling, mits goede en gekende borgstelling. VERKOOPING Van TE ilOOIiSEL. Ue Nolaris öustaaf Van Wichelen, le Moorsel, zal met winst van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen 1° Eene behuisde HOFSTEDE, te Moorsel, op het Kruisabcel, groot volgens meting 5 aren "6 centiaren. Boom- en liaagprijs fr. 50,00. 2 Een nieuw opgebouwd HUIS, zijnde do herberg Het Kaartspel, gelegen nlsvoren, groot volgens meting 5 aren 6 centiaren. liaagprijs fr. 40,00. En eene partij ZAAILAND, gelegen als- voren, groot volgens meting 7 aren 95 centiaren. Boomprijs fr. 30,00. ZITDAGEN ïnStel Woensdag 15 ,r Verblijf id, ^aar' 1876. Telkens om 4 uren namiddag, (er voormelde herberg Het Kaartspel, bewoond door Louis Van de Meerssche. HEYLEN. saismtsasgBs&er. van 11 SARDEMANN, te Emmerik, on- der zocht en aanbevolen door Br M. FR E VLAG, Professor te Bonn, Dr. M. FRESENIUS. Geheim Holfrath en Profes- sor te Wiesbaden. Deze uitsluitend voor medicanaal gebruik bereide Levertraan is, bij hare erkende geneeskunde waarde, vr ij van eiken on- aangenatnen reuk en smaak en wordt vooral door kindereu gemakkelijk nomen en verleerd. mge- ST NICOLA ES, 16 meert. per hectoliter Tarwe. Rogge- Boekweit. Haver. Geerst. Peei-dc en Duive Boonen, per heet' Lynzaod. |jel!], Raepzaed Aerdappelen per 106 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Verkrijgbaar per flacon a fr. 125' Een uit deze chemisch bereide I door voorname Nederlandsche en Duitsche geneesheeren aanbevolen tegen bleek zucht, klierziekte, longtering, verzwakking, bloedarmoede, enz., is verkrijgbaar per flacon a fr. 1 75 te Aalst, bij A. Ghysse- linck. Apotheker te Brussel, in de Dhar- macle Normale, Pharmacie de !a Bourse te Gent, bij J. Leers, Apotheker. F. dé Bast te Geerardshergen. bij E Van den Doelen te Lokeren, bij Buyse, Slremersch te St. Nicolaas, bij Ch. Mabille, Apothe- I te Denderrnonde, bij A. Gorus. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone TE AALST-MIJLBEEK. De Nolaris Ju. VERBRUGGllEN, te Aalst, zal, open- baarlijk, met gewin van palmslag en gelagen ver koopen, de volgende goederen, alle gelegen te Aalsl- M ijl beek, te welen Eerste koop. - Eene Behuisde Hofstede, gestaan en gelegen aan den Moorselschen-steenweg,gekadas treerd suklie E, Nos 396a, 396b, 396c, groot hij me ting 19 aren 17 centiaren, palende oost de erven Van B reu gel, zuid den steenweg, west den heer Prosper Dommer en noord de erven Van Mol. Prijs der vruchten cn vetten, fr. 90,00. Ingesteld fr. 6000. Tweede koop. Een parcee! Bouwgrond, gelegen alsvoren, aan den Moorselscben-steenwcg, nevens de herberg Roubaix, gekadastreerd sektie F, N°G84a groot bij meting 9 aren 22 centiaren, palende oost' de erven Podevyn, zuid Jozef Quick, west den beer Louis Borreman en noord den steenweg. Boomprijs fr. 190,00 Prijs der vruchten en vetten fr. 25.00 Ingesteld fr. 800. Dcp.de koop. Eene partij Land, gelegen aan de Beek, bekend bij kadaster sektie F,']1;0 873, groot bij meting 28 aren 43 centiaren, palende oost Martin Seheerlinck, zuid Jufv, wed. Frans Eeman, west de erven Podevyn en. noord de Beek. Boomprijs fr. 25,00 Pi ijs der vruchten en vellen fr 130,00 Ingesteld fr. 3200. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen nls- vo-'en aan de beek, bekend bij kadaster sektie F, N° 8 12a, groot bij meting 20 aren 64 centiaren, palende oost Jufv. wed Frans Eeman, zuid Cornells Muylaerl, west de kinderen Van Wezemael en noord dc iosbaan medegaande aan de erven Podevyn. Boomprijs fr 90,00 Prijs der meslvelten fr. 40,00 Ingesteld fr. 1800. Vijfde koop. Eene partij Land, gelegen op het Leckhout, gekend bij kadaster sektie F, Nu 474a,groot bij meting 13 aren 86 centiaren, palende oost Jozef Callebnut, zuid den heer De Wolf-Coevoel, west en nor rd het hospitaal van Aelst. Prijs der mestvclten fr. 60,00 Ingesteld fr. 1780. Zesde koop. Eene partij Land, gelegen op den Bcrgekauler, bekend bij kadaster sektie F, N° 801a groot bij meting i9 aren 83 centiaren, palende oost over don voelweg d'heer Jan Van Geit, zuid de wed. Meganck, west JuTv. wed. Nackers te Moorsel en noord de wed De Smet. Prijs der meslvelten en vruchten fr. 50,00 Ingesteld fr. 1500. ZITDAGEN: INSTEL DONDERDAG 9 MEERT 1876, bij d'heer Ed. 1 yck, ter herberg de steenebrug te Aalst, aan de verkensmarkl. VERBLIJF DONDERDAG 23 MEERT 1876, bij d'heer J. Pyck, ter herberg a ea ville de mons Ie Aalst, in dG Yaartslraal. Telkens om 4 uren namiddag. VEN DIT! E VAN te Moorsel, Kokstraat. De Notaris G-ustaaf Van Wichelen, te Moorse!, zal, op Donderdag 23 Maart 1876, te beginnen om 9 uren voormiddag, ter hofstede van Petrus Moens, te Moorsel, Kokstraal, open- baarlijk verkoopen, alle de Meubels en nienbe- laire voorwerpen, zich aldaar bevindende. En om 2 upen namiddag: 50 koopen Boornen, te Moorsel, aan St-Slephanus-kapelIe. VEN DIT IE VAN schoone en zware TE NI EU WERK ERKEN A De Notaris Edmond BRECKPOT, (e Aalsl, zal, op Maandag 27 Maart 1876, om 1 uur namid dag, openbaarlijk verkoopen ■1° Over liet armbestuur der gemeente Nieu werkerken 44 kanada boornen eu 4 abeelen, staande aan den siesegem, gehuchte maal, edix- veld en larenbroek. 2" Over de heeren Alexander en Guillaume De Clercq, grondeigenaars, te Antwerpen o kanadas, aan den broekmeersch» 3° Over den heef Adolphe Van de Velde'en Zusters, grondeigenaars, (e Aalst52 kanadas en 2 zware abeelen, in den herdinck, in do broekmeerssclien en in den larenbroek. 4° En over den heer' Constanlinus De Meyer, grondeigenaar, te Vlierzele 2 zware wilgen en 5 abeelen, op den herdinck. Men zal vergaderen op den siesegem, aan liet gebruik van Jufvrouw weduwe Eylenbosch. VENDITIE VAN te Ërembodegem, aen dc Statie. Op Vrydag 24 Meert 1876, om 1 ure nanoen. Door 't ambt van den Notaris DE SMET, te Ërembodegem. OPENBARE VERKOOPING vau eene party TE EREMBODEGEM. De Notafis DE PAEPE, te Herzele, zal, ter tus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Ërembode gem, ten verzoeke van Petrus Van Haver, te Ërem bodegem, met gewin van palmslag en gclaeen opcnbaerlyk verkoopen Eene party Zaeilabd, gelegen to Eremhodegcm, op den bener.ensten Zwalmkaitter, groot voFens li:"| 12 ar en 92 centiaren, gekend by'kadaster onder do sektie B, nummers 716a cn 71 "Ut met eene grootte van t,l aren, palende oost den Wdleweg en den heer Ch. Ls. De Vuyst, zuid den zeilden heer Dc Vuvsl en J. B. Vanderburght, west de erven de Feyler en noord de weduwe Bernard Van de Velde. Landprvs fr 65 Dc koopers zullen er van in gebruik komen met do betaling hunner koopsom. ZITDAGEN Instel Woensdag 15 Verblijf id. 22 Maert !876- Telkens om i ure namiddag, ter herberg van Jozef Vaojaerenbergh, te Ërembodegem, aen tie Dender-

De Denderbode | 1876 | | pagina 3