Merlitpryzen. Nationale Militie. Te verkrijgen ALMANAKKEN, BURGERWACHT. NATIONALE MILITIE. eene behuisde HOFSTEDE eu LAND, Personnete Belastingen. Boonieu kaphout eu snoei, EEN SCHOON HUIS, Vendilie van BOOME1X, NATIONALE MILITIE. Verkoopiug van LAND, Meubels, Landbouwersalm, Verkoopiug van Plafonneerlalten, Boomen en Schaerhout, PARTIJ ZAAILAND, Kanada en Olme BOOMEN Bomvyrond en Land »~-\vïz«Dirda3V)'><<- 's-6. Aankondiging. Do houthakker deed alzoo, en weldra was het vat ten gronde. Dan zegde de voerman. Gy zyt een sterk gezel op myn woord kom, ik geef een pint van het lek kerste bier dat in het dorp te vinden is. De anderde weigerde en verwyderde zich met snelle stappen. Toen vroeg de voerman aen eenen voorbyganger wie toch die sterke kerel was. Die Dat is Gladstone, de gewezen voorzitter van den minislerraed. lilcn verbeelde zich de ontstel tenis van den voerman RUSLAND. Het Russisch leger. De aendaebt van Europa is op dit oogenblik gevestigd op do mobilisatie van het russisch legermen vracgi zich af welke legermacht dit keizerryk, dal 82 millioenen inwoners telt, kan onder de wapens brengen. Ziehier daeromtrent eeni- ge inlichtingen Do verplichtende krygsdienst is in Rusland inge voerd door eene ukase van den czaer Alexander II in hel begin van 1874. Elke russische onderdaen die den oudeidom van 20 jaren heeft bereikt en bokwaem is de wapens te dragen, is tot den dienst verplicht. De vrykooping en het remplacement zyn afgeschaft, doch or kunnen in uKzonderlyko gevallen, voorloo- pige vryslellingen worden verleend. Er heeft echter eene loting plaets die de milicianen in verschillende kalegoriën vordeell. De eerste num mers maken het jaerlyks konlingent uit door do wet geving bepaeld, en worden iu het weikdadig leger of in de marine gerangschikt. De volgeude nummers worden na drie lot zes weken leerlyd in de milicie geplaetst. In het werkdadig legert duert de dienstyd zes jaren waervan vier onder de wapens en twee in onbepaeld verlof, waerna de mannen voor negen jaren in de milicie overgaen. De soldalen der ruitery en der artillerie blyven een jacr langer onder de wapens. Na verloop van 15 jaren maken al do mannen deel van de milicie lot hun veertigste jacr. Die welke van eerst af aen in de milicie gerangschikt zyn maken daervan deel gedurende twintig jaren. Gedurende de vier eerste jaren zyn de milicianen, gezegd van den eersten ban, bestemd lot aenvulling van het leger in geval van oorlog, en maken aldus legerkorpsen uit welke kunnen gemobiliseerd wor den. De overigen maken den tweeden ban uit, die slechts gemobiliseerd wordt in geval van dringende noodzakelykheid. In uilvoering der nieuwe wet heeft de eerste loting, in geheel Rusland plaets gehad den 1/13 november 1874. Het jaerlijksch kontigent, het grootste van al de landen der wereld, is bepaeld op 144,000 man. Dit slaet met bel getal der lotelingen in do verhouding van een tot vyf, zoodat in Rusland jaerlyks 700,000 jongelingen den ouderdom van 20 jaren bereiken Rusland's staende leger beloopt in vredestyd tot 800,i'00 en in de lyd van oorlog tot 1,700,1'OU man, waervan 1,200,000 op staenden voel onder de wa pens kunnen worden gebracht. Van al die mannen zyn er maer 10 op honderd, die kunnen lezen en schryven, zoodat het zeer moeilyk valt om de kaders der onder-officiers aen te vullen. Eenige dagen geleden zyn op bevel van den czaer* tien legerkorpsen gemobiliseerd, in het zuid-westen van Europisch-Rusland. Een legerkorps telt onge veer 22,000 man, dus te samen 220,000 man. Al deze troepen liggen op de turksche grenzen en zyn gereed om op het eerste bevel op te trekken. De artillerie is voorzien van achterlaed-kanons cn bel voetvolk van bet uitmuntend geweer-Berdan AMERIKA. Brand te Brooklyn. Wy hebben Donderdag de verschrikkelyke tyding ontvangen, dal reeds 245 ly- ken waren opgehaeld uil het puin van den schouw burg van Brooklyn, die dynsdag avond door een hevigen brand is vornield. Nadere byzonderheden melden, dat de eersto vlammen slechts werden opgemerkt op het oogen blik dat de verlooning byna was afgeloopen. Er be vonden zich ongeveer negen honderd personen in den schouwburg. De toeschouwers der gaenderyen, geen uitgang vindendo dan langs eene kleine deur, zyn de een op de andere gedrougen, waerdoor eene" balustrade werd gebroken en al die menschen beueden in de zael vielen. Op de 435 toeschouwers welke zich in de bovenste rangen bevonden, zyn aldus twee lot dryhonderd door verslikking en verbranding omgekomen. Twee honderd lyken, welke op eenen hoop lagen, waren te zeer verkoold om nog te kunnen herkend worden. Onder de dooden zyn tweo akteurs. De schouwburg |3 ten gronde afgebrand. RAEDSEL OPLOSSING Goot-Toog-Oog. Opgelost door MM. Xavier De Triendt, Aelst; P. Keppens, Aelst; A. S. te Impde Ch. Joos, Hamme enJufvr. C. Van der Schueren, Nederhasselt. M. Joos, zendt ons de volgende oplossing Uw eerste woord is een gooi, Zy wordt gemaekt van zink o( lood Men plaetst ze op het huizendak Maer dient soms ook tot leidingstak, Van 't vuilig water van de straet. Uw tweede woord is eenen toog. Een letter min dan is het oog De toog dit is een priesterskleed, Dat valt de geuzen krygt veel leed. De oog is een onmisbaer ding, Dat soms de vorm heelt van een ring. ANDER RAEDSELS. Het is een vrucht gebruikt door boeren, In den herfst dan groeit ze fel, De jongens die haer zouden durven roeren, Zouden krygen op hun vel, Omgekeerd ben ik gelyk Uit vier letters bestaen ik, kyk C. Joos. 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolactin doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 32 en 60 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 32 cn 60 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en dc kruideniers. Du Baiiry en C°, [Voord llolwcrl.. 19, Brussel. Depot te Aelst. by Van den Herrcweghe, apothe ker. Georaerdsbergen, by D. Witlinck, apotheker. Ninove, by E. Uruwë-Jelie. Holloway's Zalf en Pillen. Rhumatick en Zenuw pvn. Hoewel de eerstgenoemde kwael onberm- liertig de jongen en sterken aentast, en de laetstge noemde onmeédoogend hare slachtoffers onder dc zwakken uitkiest, dezelfde geneeskundige behande ling beide kwalen onfeilbaer genezen. Nadat de pyn- lyke deelen herhaeldelyk met warme pekel gebet geworden zyn, en de Imid daerna afgedroogd is, moeten dezelve met Holloway's Zalf goed en met volharding, tweemael daegs gedurende eenige minu ten ingewreven worden, en zyne Pillen worden in genomen volgens de gedrukte voorschriften, die om iedere doos gewikkeld zyn. Beide Zalf en Pillen zyn vergezeld van onderrichtingen voor het publiek in het algemeen, en geen lyder, dio dezelve met aen daebt leest, behoeft verlegen te staen hoé zichzelven met goed gevolg te behandelen. POPERINGE S Hoppe 1876. Stad. Fr. Gemeenten DEC. 103—00 i00-00 MG—00 000—Ou Aelst, 2 December 1876. Heden werden er 7 zakken hop, nieuw ge was 1876, termerkt verkocht, aen fr. 114 120 1/2 de 50 kilos, volgens kwaliteit. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 cenlil. Tarwe fr. 29-Oö a 32—75 Mastuluin 26-00 27-73 Rogge 20-00 22-50 Geerst 00-00 00—00 Haver 20-00 23-00 Aerdap. (roodo dc 100 kil. 9-00 10-00 Idem, (witte. 0—00 0-06 Boter, dc 3 kilogram. 9-81 10-90 Eijers, do 25. 3—09 3-27 Vlas per 3 kilos. 4-00 61*0 Viggens bet koppel 60-00 70-00 NIN0VE, 5 Dec. - per hectoliter. 30—00 a 32—00 Rogge 22-00 23—00 Haver 22—00 23-00 Koolzned, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. 40—00 41—00 34—U0 35—00 Boter, per kil. 1-60 1-70 Aerdappelen per 100 kil. 9-00 10-00 SOTTEGEM, 5 dcc. - per 100 kilos. Tarwe. fr. 29-50 a 30-50 Masteluin. 25-00 26-00 Rogge. 21—50 22-50 Booneu. 25-00 26-00 Haver, per hectol. 95 liters. 24—CO 25-00 Boter, per kilo Eijeren, per 25. 3-25 3-53 3-20 3-30 Groote Konynen, stuk. 0-00 0-00 Kiekens, hot koppel. 0-00 0-00 .Men vraagt bekwame SCHOENMAKERS-GASTEN, bij Louis Dc Scliryvvr, l.angezoulstraat, N° 31, Aalst Onnoodig zich aan le bieden zonder wel zijn stuk te kunnen maken Hij laai ook liet geëerd publiek weten dal zijnen winkel gestadig voorzien is van eene schoone hoe veelheid WINTERBOTTINNEN van alle slach, voor mans, vrouwen en kinderen. Hij hoopt door dc goede hoedanigheid zijner waren cn dc gcmaligheid zijne prijzon, de gunst zijner medeburgers te verwerven. T/j hfifïfi Eene schoone karre zich te bevrac M is nirujt» gen by Conslantinus Do Corte Hekclghem, Bouchoul. ANTWERPEN, 8 dcc. De kuipboter werd beden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen do pryzen van fr. 3,OU a fr. 3,15. De ponden of halve Lilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,70 zwaer gewicht fr. 1,85 2,00. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,00 1,36. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 2,60 a 2,85. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. Rogge, - Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bittorpcën, 29 22 00—00 24-00 CO—00 00—00 00—00 21-50 50 a 00-00 50 23-00 00—00 24-75 to—uO 00—00 00—00 00-00 LEUVEN, 8 dec. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecyncn, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakclyke gezondhcidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARARICA. Zes-en-twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de brack- lust, do maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 75,000 gonezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. do professors Dcdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hior veel goed van uwe Revalenla zy heeftal vier genezingen gedaen. Van de Putte. N# 15,270. Teering. M. Roberts van eene nieren- verlcering, met hoest, brakingen, opstopping cn doofheid van 25 jaren. N* 68,413. M Lacaö, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, do armen en de long. 4 Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 moei haren prys in medecynen. In doozen 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr. 12 kil. 60. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van Tarwe. fr. 30-50 a 31-50 Kogge. 22-00 22—50 Boekweit. 00- 00 00—00 Brouwcrshaver. 23-50 00-00 Voederhavcr 22-50 00—00 Geerst. 22-50 00—00 Hooi. 00— 50 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen wille. 0-00 00—00 Aerdappelen roode. 0-00 00-00 Joter, den kil. 0-00 0-00 ïijeren de 26. 0-00 o—oe (oolzaedolie. 00—00 00-00 .vnzaedolie. 00-00 00—00 <6. BURGERLYKE STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 8 Vkouwel. 8 j HUWELYKEN. J. Renncboog, broodbakker met D. Van Conings- loo, z. b. J. Rooson, kleerm. met V. Riclend, z. b. J. Meganck, werkman aan den yzeren weg met M. Van Holderbeke, dienstm. F. Van Lierde, werkm. met Van Driessche, mutsenrnaakster. OVERLYDENS. J. Mertens, z. b. 50 jaar, woonendo te Schaarbeek. P. Podevyn, wed. Podevyn, land. 86 jaar Mylbeek. J. Van Overstraelen, tvvynd. 13 jaar Schaarbeek. E. Beydlcr, drogist, 30 jaar overleden te Puers. M Van Hcddeghem, vr. De Scbryver, dagl. 21 jaar Mijlbeek. 8 kinderen onder de 7 jaar. Ten bureelo van den Dcnderbode, molenslraet n° 6, naby de groote markt. liet portret van den E. II. CAROLIS DE BL1ECK, jubilaris van 25 jaren Deken onzei stad. Prys fr. 1,50 GROOTE KEUS aan zeer voordeelige pryzen, ten bureele van den Denderbode, Molenstraat, N° 6, naby de groote merkt. Echte Guano van Perou. Zuiver en ongemengd, rechtstreeks voorlskomcnde van het huis der II0 Bel tranden Cie,de ccnigste consi- gnatarissen gelast met den verkoop voor Belgenland, door T Peruviaan6ch gouvernement. Te bekomen in liet groot en in hel klein, bij LEOPOLD BRUYLANDT, horbergicr in deu Casior te Gyscgem. Inschrijving voor de lichting van 1877. WAARSCHOUWING. De Burgemeester herinnert aan de persoonen, welke de zaak aanbelangt, de artikelen 6, 7, 8,10, 11 cn 12 der 'wel op de militie, artikelen luidende als volgt Art. 6. Alle Belg is verplicht, in het jaar waarin lnj den ouderdom van negentien jareli ten volle bereikt heelt, zich te doen inschrijven, ten einde deel te nemen aan de lotinj voorde lichting van het contingent des volgenden jaars. Degene die, jegens een welkdanig land, verpiichtinge.. hebbende door aanwervingswetten opgelegd, dc hoedanigheid van Belg zou verkrijgen zonder dezelve vervuld te hebben, zal zich moeten doen inschrijven in het jaar waarin hij deze hoedanigheid zal bekomen, indien hij vóór het einde van dit jaar de dric-cn-twintig jaren niet ten volle bereikt heelt. Art. 7. De in België residerende vreemdelingen zijn onderworpen aan de inschrijving 1° Indien zij in België geboren zijn tijdens dal hunne ouders er resideerden 2° Indien hunne familie sedert meer dan drie jaren in België resideert. vreemdelingen, die van geenc bepaalde nationaliteit bewijzen, moeten zich doen inschrijven in het jaar waarin zij hunne negentien jaren ten volle bereiken. De vreemdelingen die van eene bepaalde nationaliteit be wijzen, moeten zich maar doen inschrijven in het jaar vol gende op datgene, waarin de aanwervingswet van hun land hun eene verplichting oplegt waaraan zij niet voldaan hebbe zij zijn er niet toe verplicht, indien zij in België niet geborc... zijnde gedurende dat hunne ouders er resideerden, tot eene natie belmoren, die dc Belgen van den krijgsdienst vrijlaat. De vreemdelingen zijn niet tot de inschrijving gehouden, indien de verplichting niet ontstaan is vóór het einde van het jaar waarin zij hunne drie-en-twintig jaren ten volle bereikt hebben. Art. 8. Het voorgaande artikel zal toegepast ongeminderd de uitvoering van de internationale overeen komsten. Art. 10. Degene die in de loting begrepen is geworden en die beweert niet te moeten ingeschreven zijn, kan voor den militieraad reklameercn, die alsdan beslist zoo als in zake •ijsteUing. Indien zijne reklamatie aangenomen wordt, zal hij voor een jaar uitgesteld of delinitielijk ontslagen ver klaard worden, volgens dat hij al of niet nog aan de inschrij ving kan onderworpen worden. Art. 11. Dc inschrijving heeft plaatsin de gemeente der werkelijke residentie van den vader des ingeschrevenen van de moeder bij gëbreke van den vader van den voogd bij gebreke van de moedervan den ingeschrevene zeiven indien de vader, de moeder en de voogd overleden, in inter dictie of zonder bekende residentie in België zijn, indien hij zijne een-en-twintig jaren ten volle heeft bereikt of indien hij getrouwd is. De residentie wordt vastgesteld door een jaar voortdurigc bevvooning in dezelfde gemeente en wordt maar verloren door eene voortdurige bewooning van denzelfdrn di eene andere gemeente. Wanneer de residentie niet vastgesteld kan worde schiedt de inschrijving in dc gemeente welke de laatste woonplaats is. Het kind 't zij rechtstreeks door eene gemeente, 't zij door derzelver godshuizen of deszells weldadigheidsbureel opgeno men, wordt in'deze gemeente ingeschreven. Art. 12. De inschrijving geschiedt op het aanzoek van den vader, van de moeder, van den voogd of van den inge schrevene zeiven, volgens de onderscheidingen vastgesteld in dcu voorgaande artikel. Geene reden stelt van de inschrijving vrij. Wordt als achterblijver beschouwd, degene die niet op de alphabctische lijst ingeschreven is vóór de sluiting vermeld in het artikel 16 der wet. Er zal in het Gemeentehuis een register worden geopend bestemd voor de inschrijving der Belgen (al of niet getrouwd), geboren in 1857, alsook der vreemdelingen die, volgens de bovengemelde art. 6 en 7 geroepen zijn deel te nemen aan de loting voor de lichting van 1877. Dit register zal gesloten worden op 31 december aan staande, ten 4 uren 's namiddags. De lijst der ingeschrevenen zat afgekondigd worden den 3'" januari en zal aangeplakt blijven tot den I0r" denelfde maand. Dc reclainatièn ter zake van onverschuldigde inschrijving of van weglating moeten gezonden worden aan den Burge meester vóór dcu I2Jru januari. Degene die verwaarloosd zullen hebben de inschrijving te .vragen van den t"eo tot den 3ldc" december, zullen gestraft worden met eene boet van 26 tot 200 francs (art. 92)." Plaatsvervanging. De Burgemeester herinnert insgelijks dat om'de toelating te hekomen om zich te doen vervangen, de militianen zich moeten gedragen haar de volgende voorschriften Art. «4*. De ouders of voogden van hen die zich willen doen vervangen, moeten, vóór den 1'"» februari hunne vraag iu het Ministerie van Oorlog indienen, er bijvoegende eene kwittancie bewijzende de storting van eene som van 200 francs, in de kas .van den Ontvanger der registratie van het ressort waar in zij hunne winning hebben. Art. 6Is. Deze geldstortingen worden ontvangen te reke nen van den 2n januari van elk jaar voor de militianen van de nieuwe lichting. Na den 22"en januari mogen zij niet meer ontvangen wor den. Te Aalst den 26 november 1876 De Burgemeester, V. VAN 'WAMBEKE. Gemeente-Bestuur van Aalst. INSCHRIJVING VOOR 1877. Het Kollegic van Burgemeester en Schepenen Gezien den omzendbrief van den heer Gouverneur dezer Provinlic, in dato 2 October laalsleden Gozicn de artikels 8 en 9 der vvel|van 8 Mei 1848, betrekkelijk de inschrijving voor de Burgerwacht Verwittigt zijne bestuurden,geboren in 't jaar 1855 dat zij gehouden zijn zich te doen inschrijven voor den dienst der Burgerwacht, ter stads-sekretarij, van den 1 tot en met den 31 December aanstaande. Gevolgcntlijk aanzoekt hij de zelve zich voor ge meld tijdstip ter inschrijving aan te bieden, alle-dagen van 9 uren 's morgens tot den middag en van 2 tol 5 uren namiddag, de zon- en feestdagen uitgezonderd. Degonc hieraan nalatig blijvende, zullen voor de rechtbank van enkele politie gebracht worden, ten einde tol bij dc wet vastgestelde straften te worden veroordeeld en daarenboven ambtshalvcn te worden ingeschreven. Gedaan en afgekondigd ten stadhuizc le Aalst, den 26 October 1876 De Burgemeester cn Schepenen, De Sekrelaris, V. VAN WAMBEKE Ju. VERLEYSEN. dicnslontslaging verlangen te bekomen hunne vra gen zullen moeten vergezeld zijn A. Hel doodextrakl van het gezegde lid hunner familie. B. Een getuigschrift van aanwezigheid bij het korps, ten aanzien van den reclamant, voor zooveel ïïïj ingelijfd is. C. Een tabel, door ons kollegic voornoemd opge maakt inhoudende al de noodige inlichtingen om aan gemelde deputatie loclelaten op de vraag in volko men kennis van zaken le beslissen. D. Een getuigschrift insgelijks door ons kollegic af te leveren en den toestand der militiaans vaststel de, met betrekking tol zijne ouders, der overleven dc onder hun, zijne grootvaders of een hunner, zijne broeders en zusters of zijne kinderen. Gedaan en afgekondigd den 9 December 1876. Op bevel Het kollegic voornoemd, De Sekretaris, M. F. GHEERAERDTS. J VERLEYSEN STAD AALST. Plaatsvervanging door hel departement van Oorlog. Dc Burgemeester cn Schepenen, hebben de eer ter kennis hunner bestuurden brengen, dat het konink lijk besluit van den 8 October -1876, in het staatsblad van S derzclvc maand, opgenomen, op zestien honderd franks, \oor hel jaar 1877, den prijs der plaatsver vanging door het departement van oorlog heeft be paald. Zij verwittigen insgelijks de nnliliaans die recht streeks zullen doen vervangen voor de provinciale militie commissie, bij toepassing van art. 64 N° 7 en 8 der wet, en zich van alle verantwoordelijkheid zouden wilton vrijwaren, krachlens art 72, in dc kas van plaatsvervanging hij den lieer ontvanger der registratie van het ressort, eene som van acht hon derd franken zullen moeten storten, gelijk aan die welke op de premie der vrywilligers is voorbehou den, krachtens het koninklijk besluit van 24 Septem ber laalsleden. Gedaan en afgekondigd ten Stadhuisc te Aalst, den 8 December -1876. De Sekretaris, De Burgemeester eu Schepenen, J. VERLEYSEN. M F. GHEERAERDTS. VERKOOPING VAN TE MOOllSEL. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsei, zal met winst van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen I Eene partij land te Moorsei, wijk Rijger, groot 14 aren 90 centiaren, sectie L), n° 514. Boomprijs frs. 20-00. 2° En eene behuisde bolstede, alsvoren, groot in gronde 27 aren 70 centiaren, sectie D, nummers 404, 405, 106 en 407. Boomprijs fr. 50-00 ZITDAGEN Instel Maandag 11 Verblijf 18 j Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg HET kaatsspel, bij d'heer Ch. L. Van Null'el, te Moorsei, aan de Dorpplaats. December 1876. Gemeentebestuur van Aalst. BERICHT. Do Burgemeester der Stad Aalst, overeenkomstig het art. 52 der wet van 28 Juni 1822, brengt ter kennis van het publiek dat dc uitdceling der aangiften voor de personnele belasting voor 1877, zal geschie den, te rekenen van den 15 December aanstaande, en dat de afhaling der zelvo ten huize van de belas tingschuldigen zal beginnen met den 2 Januari 1877. Gedaan en afgekoudigd te Aalst, den 9 December 'f>- »E BURGEMEESTER, (Get.) VAN WAMBEKE. VEN Dl TIE VAN schoone Cumulus. Abeclen, Olmen, Sparren en Larix op het kasteel van Regelsbrugye, ST-JODJ te Nieuwerkerken bij Aalst. De Notaris Ju. VEBBRUGGHEN, te Aalst, zal. op Donderdag 14 December 1876, le beginnen om 12 ure 's middags, ten verzoeke van de liecren Graven de Wauthier dc Regchbrugge cn Zuster, op hel boven gemeld kasteel, openbaarlijk verkoopen /.60 koopen schoone Canadas, Abeclen, Olmen, Sparren en Larix Doornen, waaronder van 2 lot 3 meters dikte. II. 80 koopen Kaphouten Snooi. Op gewoonc konditien ei: lijd van betaling mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van TE 110 EST A DE. De Notaris Jn. VERBRUGGHEN, te Aalst, zal, niet gewin vau palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Een HUIS met koeislal, schuur en werkhuis, le Hofslade, aan de Zijpstraat, nabij het dorp, wijk A, N° 1098, U02 en 1099a, groot 21 aren 10 centiaren, palende ten noorden aan P. Van Caeckenbergh, ten oosten aan A. Moerenhout, ten zuiden aan Jh. Everaerl en Julv. wed. Dael- man, ten westen aan de straat. Verdeeld als volgt i$te lot, het Woonhuis met lochling groot 9 aren 89 centiaren. 2'1'-' lot, het Werkhuis met den grond daar achter groot 10 aren 82 centiaren. SUPERABONDANTEN ZITDAG Donderdag 14 December 1876. Om 4 uren namiddag ter herberg uoos, bij J. B. Van de Sandc, le Ilofstade aan den steenweg. TE SJOORSEL. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, (e Moorsei, zal, op Dijnsdag 12 December 1876, om 2 uren namiddag, namens d'heeren Felix Thomas te Moorsei en Petrus Coppens te Aalst- Schaarbekc, openbaarlijk verkoopen Circa 40 koopen extra schoone Canada, Bue- ken, Abeclen, Olmen, Esschen en Wilgen Boo men, meest allen van 2 tot 5 meters dikte, te Moorsei. wijk Waver, aan d'hofstede van Felix lbomas en aan den Liekenbosch. Men zal beginnen aan d'hofstede van Felix Thomas. Gemeente-Bestuur van Aalst. AANBELANGEND BERICHT. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen, der Stad Aalst, gezien artikel 29 der wet van 3 Juni 1870, gewijzigd door die van 18 September 1873, op de militie in verband gebracht met de N" 3, 4 en 5 van artikel 27 der zelfde wel, heeft dc eer aan dc belang hebbenden kenbaar le maken dat do ingelijfde militi aans en degenen nog niet aan de krijgsoverlieid afge leverd, dio door het overlijden van een lid hunner familie, een titel tol vrijstelling bekomen hebben, gelijk aan dien welke zij zouden gehad hebben, in dien het overlijden hunner aanwijzing lot den dienst ware voorgegaan, zullen zich schriftelijk tol den heer Gocvcrneur moeien wonden, indien zij van dc bestendige deputatie hun voorloópig of bepaaldelijk TE WAMBEEK. De Notaris DE VR1ENDT, te Aalst, zal, met gewin an palmslag cn gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene partij ZAAILAND, gelegen lo Wambeck, ge naamd dc Vierschoof, op liet Poelveld, groot bij meting 34 aren 93 centiaren, bekend bij kadaster sektieA, N° 46, palende nooid-oost de weduwe Jan Borremans, zuid west Amandus Van den IJove, zuid oost de erven van Cardinael Sterckx, noord-west de weduwe Paul Sterk cn Amandus Van den Hove. Ik gebruik bij de Weduwe Josephus Mertens. EENIGE ZITDAG: Instel cn VerblijfZaturdag 23 December 1876, om 4 uren slipt namiddag, ter herberg dl sterrl, bewoond bij den heer II. Van Limberghe, Graanmarkt, Aalst. VERKOOPING VAN Paard, Koei, Varkens, Brandhout, enz. TE A A IjST, Gciilsclion-Stcemvcg. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal op Maandag 18 December 1876, om 9 uren 's morgends, namens den lieer Petrus-Jacobus De Smet, eigenaar te Aalst, Gentschen-steen- weg, ter hofstede hij hem bewoond, open baarlijk verkoopen, de ten hoofde gemelde meubelaire voorwerpen. Eiken en Beuken planken Popelieren hout, Kanada en Abeelen Paneelen, TE AALST, ter herberg het Klein Gent, bij d'heer Roelandt, op Maandag 11 December 1876, om 2 uren namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. VENDITIE VAN TE EREMBODEGEM. Dc Nbtaris Ï>E S9ZET, te Ercmbodegcm, zal, op Donderdac 21 December 1876, om 12 uren 's middags, in hel nageschreven order, opcnbncrlyk verkoopen, dc volgende koopen Boonion er, Scliacr- houl. I Namens den heer De Blieck, Notaris te Lebbeke en den heer Francois Burny-Burny, brouwer te Aelst. 44 koopen Abeelen, Canada en Eiken Doornen, staende beneden Bouccaulberg, togen den Duivcls- pul, aen eener, mecrsch in gebruik bv Ch. Meert, te Ercmbodegein. 2° Namens de wed' Ch. Arys, te Ercmbodegcm, op 't Resschcbeke. 25 koopen Schacrhout, wassende op haren bosch tegen dcD Aelslgracht, omtrent de herberg den doggen op 't Resschebeke. OPENBARE VERKOOPING van eene goede gelegen te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Edmond BRECKPOT, te Aalst, zal, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen Eene goede partij ZAAILAND, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op liet Wijngaardsveld, groot bij meling 2 hektaren 23 aren 77 centiaren, gekend bij kadaster sectie D N° 100, in gebruik bij Augustin Bruylandt, Ch. D'hondt en J. B. Boel, en verdeeld in 7 deelen, zooals bij plan staande op de bijzondere plakbrieven is aan geduid. De koopers zullen alle gemak bekomen tot het betalen hunner koopsom. ZITDAGEN Instel Woensdag 20 December 1876. Verblijf 3 Januari 1877. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet a la maisox de commerce, bewoond bij d'heer Petrus Cornand, te Aalst, aan de groote markt. MERKWAARDIGE VENDITIE van 171 koopen zeer zware en zuivere te Aalst-Mijlbeke, Moorsei en Meldcrt. De Notaris Edmond BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen, op Maandaq 18 December 1876 Eerst om 8 ure voormiddag, te Aalst-Mijlbeke. 44 koopen schoone en zware Kanada Boo- men, op den bergehbosch, tegen den brussel- schensleenweg, gebruik van sieur Petrus Pode vyn en andere. ii. En vervolgens 37 koopen zeer zware, zui vere en Jioogstammige Kanada Boomen, aan d'hofstede van sieur Petrus Cleeniput, moorscl- schebaan. en TEN TWEEDEN om 1 uur namiddag a. Tc Moorsei, aan den waverschen dreef, 18 koopen schoone Olmboomen. li. En le Meldcrt, Allligeni, tegen de woon van sieur Egidius Meert, 72 koopen zeer zware en zuivere Kanada Boonien. Onder voormelde Boomen, staande allen zeer gemakkelijk voor den transport, bevinden er zich verscheidene van 2 lot rond de 5 nieters dikte. OPENBARE VERKOOPING TE MOORSEL. De Notaris Edmond Breckpot, le Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koo:> Eene partij Bouwgrond, le Moorsei, omtrent het dorp, groot circa 15 aren 38 centiaren, verdeeld in 2 deelen, helft-zuid en helft-noord. Tweede koop En een allerbeste perceel Land te Moorsei, aan het dorp, groot 8 aren 45 cent. Telkens om 2 ure namiddag, Ier herberg de klok, bij sieur Benedictus Bosnians, te Moor sei, aan het dorp. Op Maandag U December 1876, om 1 uur nanoen, Verkooping van Kanadas, schaarhout en brandhout, in 't beluik van het buitengoed van den heer De Schaepdryver-Ghecraerdls, lo Aalst-Mylbeke. Door het ambt van Deurwaarder Noleris.

De Denderbode | 1876 | | pagina 3