Merktpryzen. Landmeters-Examen. Te verkrijgen Bericht. Verandering van ivoonst. Het Vlccscli-cxtra&i van La Plata. CIRQITE, fiilandsch Ajuinzaad. 1- kwalileil van Ajuinzaad 8000 UOPPESTAKEN, Veiulilie van BOOMEN, UOPPESTAKEN EN BOONSTAKEN, VAN ZAAILANDEN, VAN EEN HUIS, 5000 Sparre Hopstaken, Sparren HOPSTAKEN, Zaeiland en Hoplochling Omstreeks 10 uren, had eene der leden van de vereeniging, gedurende het afleveren der titels dat opvolgend aen elk der zestig voor de wisseïagenlen bestemde guiehetten gedaen wordt, zyne brieven- tesch op eene tafel te nndden van het vertrek laten liggen, terwyl hy aen een der guiehetten de voor hem bestemde titels ging in het ontvangst nemen. Slechts eenige seconden had zyn afwezigheid ge- duerd, doch toen hy terugkwam, en zyn bricven- lesch wcêr opnam, vond hy daerin niets meer dan onbeduidende papieren en bankbriefkens ten beloope eencr zeer kleine som al de titels die er in hadden gestoken, waren ontvreemd. Het waren namelyk titels der ilaliaensche rente ten heloope van 42,500 frank en 425 obligatien der fransch-egyplische bank bedragende gezamenllyk van wel 700,ooO frank. Het zonderlingste nog in deze ongelukkige zaek is, dat de ingang van het lokael waer de diefstal werd gepleegd streng verboden is aen al de persoo- nen die vreemd zyn aen het besluer der Syndikale Kamer, onder wiens toezicht hel werk plae's heeft. Ongeveer twee maenden geleden, had schier onder dezelfde omstandigheden, een gelyksoorlige diefstal plaels, ten nadeele van M. Béranger. Doch toen was er slechts spraek van 15 spoorwegobligatiën. De schuldige werd nooit ontdekt. Nadere byzonderhtden.) Het is ten nadeele van M. Burat, wisselagent, dat de diefstal begaen werd. Ziehier hoe de zaek zich toedroeg Een der bedienden van dezen agent, die hoogge- plaetsle flnanciemannen lusschen zyne klienten telt, had den kassier van het huis n3er de syndikale kamer vergezeld. Omstreeks half tien waren zy daer aengekomen. Na eenige oogenblikken vertrok de kassier, wiens tegenwoordigheid niet langer ver- eischt werd. De bediende legde zyne bricventesch op een tafeltje néér en was onvoorzichtig genoeg om die daer te laten liggen, terwyl hy het een en ander aen de guiehetten verrichtte. Men heeft hoegenaemd geen spoor van den dief. Eene gewichtige belooning aen ahvie eenig naricht zal kunnen verschaffen, is uitgedoofd. De weerde der gestolenc titels bedraegt ongeveer 715,000 fr. Ramp Een verschrikkelyk ongeluk is te Duinkerke voorgevallen De zweedsche drymaster Oil Hollr was den avond te voren, van Peru komen de, voor de haven aengekomen. De kapitein, die wenschte aen land te komen, scheepte zich met een loods van Duinkerke, een loods van Kales, en vier man zyner ekwipage, in eene boot in. Een windslag deed dezelve omslaen en de zeven man verdwenen in de golven. Ondanks de aengebrachle hulp, kon alleen de loods van Kales gered worden. Hy lag huiten kennis, doch na verschillende uren van aenhoudende zorgen, werd hy tol het leven teruggeroepen. De kapitein laeteenc vrouw en vyf kinderen, de loods van Duinkerke, eene jonge vrouw en twee kinderen achter. DUITSCIILAND. Zaek van Marpingen. De Germania deelt den tekst meê van het arresi van het pruisisch verbre kingshof, waerby de voorziening wordt verworpen van den prokureur-generael van Sarrebruck, in de zaek der meisjes van Marpingen, die beweeren 0. L. Vrouw te hebben gezien, en welke het hof van beroep onschuldig beeft verklaerd aen list, bedrog of aflruggelary. Waerschynlyk zal deze tyding niet opgenomen worden door de dagbladen van hel vry onderzoek, die vroeger den telegram der Agencie Havas meê- deelden, meldendo dat de dry meisjes, op bevel van don vrederechter van St-Wendel, in de gevangenis waren opgesloten. ENGELAND. Slruikroovers.—Eene depeche door den Figaro ontvan gen meldt dat zaterdag lusschen Cannes en Antibes, de kondukleur van eenen spoorwegtrein werd over vallen door twee gemaskerde kerels, die zich zwar te kaproenen over het hoofd hadden gelrokken. Ter wyl een hunner den treinoverste by de keel vast hield, maekte zich de andere meester van een som van 20,000 frank in goud, die bestemd was voor eenen bankier van Cannes. Toen de trein in de na- byheid van Antibes gekomen, stiller begon te ryden, maeklen de dieven daer gebruik van om weg te ge raken. De gendarm Lerat schoot zyn geweer af in de richting welke zy genomen hadden, doch raekte geen van beiden. De gendarmerie zet hen achterna. Onverwachte Erfenis. In een kleinen restau rant in eene nederige wyk van Parys, kwam sedert dry jaren 's avonds en 's morgends, een grysaerd zyn mael nuttigen, die 's winters en 's zomers, ge kleed was met eenen met bont gevoêrden mantel van oud model. De geburen kenden hem anders met dan onder den naem van den man met den mantel. Gedurende twee jaren betaelde hy regelmatig doch toen bekende hy op zekeren dag aen zyne gast vrouw dal hem de geldmiddelen ontbraken, om haer langer zyn kalandisie te gunnen. Om het even, antwoordde de goedhartige vrouw, kom maer gelyk vroegerin betere dagen zult ge my betalen. Nu twee maenden geleden, hield de man eens klaps op Ie komen, en sinds had men niets moer van hem vernomen. Verleden donderdag, ontving Mad. R van eenen notaris eeuen brief, waerin hy haer verzocht zich te zynen kantoore te begeven. Toen zy des anderendaegs derwaerls ging, vernam zy met verbazing dat haer vroegere kalant gestorven was, haer een erfdeel vau 46,000 fr. achterlatende. PAUSELYKE STATEN. De nieuwsbladeren schryven tegenwoordig veel over de toekomende kiezing van den Paus. Volgens de eenen zou Pius IX de oude regels veranderd heb ben, en om alle politieke tegenkanting te vermyden, de cardinalen gemachtigd hebben te vergaderen zoo- haest en overal waer zy kunnen volgeus anderen, die beweren nog beier bericht te zyn, zouden de cardinalen in twee pariyen verdeeld zyn Eenige zouden eenen Italianer voor Paus. vragen anderen zoeken eenen vreemdeling. Zelfs zyn er, die beweren dat men eenen candidaet vooruitzei, die met Vietor- Emmanuel en met Bismark zou overeenkomen. Waerlyk zou men niet zeggen, dat deze schryvers de vergadering bygewoond hebben, waer alles be slist is. Onder de laelsl benoemde cardinalen is Mgr. Howard, engelschman van geboorte en toebehooren- de aen de oude en edele familie der hertogen van Norfolk. Men zegt dat koningin Victoria by den Paus zelf heeft aengedrongen om deze benoeming te be komen hetgeen min wonder zal voorkomen, als men zich herinnert, dat Mgr. Howard, vooraleer priester te worden, in de eerewaclu der koningin gediend heeft. De volgende dagen zyn bepaeld voor het hou den van konsistoriën. De 12 meert zullen de benoe mingen van kardinaels en bisschoppen plaets hebben, den 16, de mondopening der cardinaels, en den 19 de overhandiging der cardinaelshoeden aen de pre laten, die sedert 1870 tot de weerdigheid van cardi- nael zyn verheven. Gisteren is in het Valikaen, een telegram uit Mossoul ontvangen, meldende dal Mgr Audu en de Chaldeërs zich volkomen aen het gezag van den Paus onderwerpen. De H. Vader heeft deze tyding met veel genoegen vernomen. Ziehier de vastgestelde orde der ceremoniën voor do beuocming der cardinaels. De 12 meert kon- sistorie voor de benoeming vau cardinaels en bis schoppen. Mgr. Calaldi zal onmiddellyk de zeven cardinalen verwittigen, welke zich te Rome zullen bevinden Mgrs Apuzzo oii de Canossa zullen zich by Mgr. dc Fallouse bevinden, omringd van het diplo matisch korps en er te samen het bericht hunner be noeming ontvangen. Dei; 13 meert zal de Paus in de troonzael de barrel aen de cardinaels overhandigen, den 15 meert overhandiging der cardinaelshoeden en den 20 meert overhandu-ing van den ring, aen- duiding van den titel, mondopening en andere be noeming van bisschoppen. RAEDSEL. Oplossing laetste raedsel eene Viool. VRAEG. Antwoord don leugenaer daer niemand hem ge looft. RAEDSELS 1° Daeglyks dwingt men my te kruipen Door een eng, langwerpig gat Om twee vrienden te vcrcencn, Die een hand gescheiden had. Nu en dan mag ik niet werken, Maer men neemt my mcé te gast Hoe royn vriend ook moge werken, Altoos sta ik even vast. 2° Ik wordt door mannen veel gedragen zon der hoofd zit ik in ieder mensch. Hoe heet ik? GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londeu, gezegd REVALENTA ARABICA. Zes-en-twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontslekingen, de gal, de winden, dc zuerneid, het slym, dc braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uille ring, al de wanordeis veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 75,009 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. dc professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 15,270. Teering. M. Roberts van eene nieren- verteering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M. Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. t Vicrmael voedzamer dan bet vleesch, spaerl zy nog 50 mael hareu prys in Jmedecynen. In doozen 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr. 12 kil.: 60 De Beschuiten van Revalenta. in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 32 en 60 fr. Opzendiug tegen post-mandaet, dc doozen van 32 en 60 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, Noord DolwerL, 1», Brussel. Depot te Aelst, by Van den Herreweghe, apothe ker. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Pillen. Het verandcrlyk weder van dit klimaet, drukt op de zenuwen der zwakken en afgeleefden, en deze toestand verwekt ziekte, tenzy men een versterkend geneesmiddel, zooals deze zui verende Pillen, kan vinden om de dreigende onge steldheid le voorkomen. Holloway's meoicynen geven veerkracht aen het zenuwgestel, dat dc bron is van alle levensbewegingen, en over e'ke werking heerscht, die den groei en het welzyn van bel li- chaem bevordert. Niemand kan daeroni de noodza- kelykheid om de zenuwen goed te versterken, en dc gemakelykheid waermede deze Pillen dat doel be reiken, te boog schatten. Zy zyn de onfeilbacrs'ê geneesmiddelen voor slechte spysvertenng, ongere- gelden bloedsomloop, koppingen, misselyke hoofd- pyn en hardlyvigheid, die ooit zyn uitgevonden en gevolgelyk den groolsten verkoop en hoogslen roem hebben bereikt. POPERINGE 9 MAERT. Hoppe 1876. Stad. Fr. 10000 10500 Gemeenten 9000 00Ou Aelst, 10 Maert 1877. Heden wierd de Aelstersclie hop, gewas 1876, alhier ter beurs verhandeld van fr. 90 lot 100 dê 50 kilos, volgens hoedanigheid. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 cenlil. Tarwefr. 27—00 a 29—50 Masteluin 23-00 26-00 Rogge19-50 20-00 Geerst00-00 20—00 Haver22-00 24-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 9—50 10—50 Idem, (witte. 000 0—00 Boter, de 3 kilogram. 10—99 11—81 Eijers, de 25. 181 2—00 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—51) Viggens het koppel 40—00 50—00 N1N0VE, 6 Meert per hectoliter. Tarwefr. 28—00 a 29—00 Rogge19—00 20—00 Haver. 22—00 2300 Koolzacd, par 88 kil. 4100 4200 Lynzaed, par 100 kil. 35—00 36—00 Boter, per kil. 1—70 1—75 Aerdappelen per 100 kil. 9—00 10—00 S0TTEGEM, 6 Meert. per 100 kilos. Tarwe. fr. 27—50 a 28—50 Mastcluin. 24—00 25—00 Rogge19—50 2"—50 Boonen24—00 23—00 Haver, per hectol. 95 liters. 21—no 22—00 Boter, per kilo 3—50 3—80 Eijeren, per 25. 1 70 1 80 Groote Kouynen, stuk. 0—00 0—00 Kiekens, hel koppel. 0—00 0—00 ANTWERPEN, 9 Meert. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkochl, aen de pryzen van fr. 3,6o a fr. 3,75. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,60 a 1,80 zwaer gewicht fr. 2,00 a 2,30 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,00 h 1,36. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,15 Ziehier de pryzen der granen op dc merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—50 a 28—00 Rogge, 20 - 75 21—25 Winlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—50 24—00 Haver, 2*2—50 23—00 Boekweit, 00('0 00Oü Boonen, 23—50 24—00 Bitterpeën, 21—00 00—Ou LEUVEN, 9 Macrt. Tarwe. fr. 29—00 a 30—00 Rogge. 20—00 21—00 Boekweit00— 00 00—00 Brouwershaver. 22—ut» 00—00 Voederhaver21—50 oo00 Geerst22—00 00—00 Hooi. 12—00 00—00 Strooi 9—00 00—00 Aerdappelen witte. 0—00 0—Of Aerdappelen roode. 9—50 00—00 Boter, den kil. 0—00 0—00 Eijeren dc 26. 0—00 0—0G Koolzaedolie. 00—00 00— U0 Lynzaedolie. 0000 00—00 ST-NICOLAES, 6 Meert. per hectoliter Tarwe.fr. 25—00 Rogge.17—00 Boekweit21—00 Haver17-00 Geerst.15-50 Peerde en Duive Boonen, per heet. 22—00 Lynzaed. Idem. 27—00 RaepzaedOo—00 Aerdappelen per 100 kilog 9—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—50 Boler. 3—54 BURGERLYKE STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 7 .5. Vrouwel. 8 HUW ELY KEN. C. Meuleman, winkel, met M. Dujuzaine, naaister. OVERLYDENS. P. Temmerman, vr. Pyck, z. b. 62 j. Leopoldstr. A. De Veylder, wed® ilallaert, z. b. 41 j. Molen dries. Vyf kinderen onder de 7 jaren. Gemeentebestuur van Aalst. Dc Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, brengen Ier kennis der belanghebbende dal de kom missie ingesteld hij koninglijk besluit van 31 juli 1825, voor d"e examen der personen die liet diploma van landmeter verlangen le bekomen, zich opvolgen- lijk in denmanden april en augusli zal vcreenigen. De aanvragen vau toelating lot de bedoelde examen zullen moeten geschreven zijn op gezegeld papier en behoorlijk gefrankeerd, aan het provinciaal bestuur toegezonden worden, 'l zij vóór den 15 maart, Tzij vóór den 15 juli. De verzoekers zullen bij hunne aanvraag eene verklaring moeten voegen afgeleverd door de be voegde overheid vaststellende dat zij hunne wezen lijke woonstede in eene gemeente dezer provinlie hebben. Hel programma der vereischle bekwaamheden be rust ter inzage van de belanghebbenden, ter slods- sekretarij en in de burcclcn der 3de afdecling van hel provinciaal bestuur tc Gent. Geda9n en afgekondigd le Aalst, den 23 Februari 1877. Het Kollegie De Sekrelaris, Dc Burgemeester, J. Verleysen. V. Van Wambeke. Ten bureele van den Dcndcrbodemolenstraet n° 6, nabv de groote markt. Het portret van den E. II. CAROLUS DE BL1ECK, jubilaris van 25 jaren Deken onzei slad. Prys fr. 2.00 EERSTE COMMUNIE. Louis Sïc Seliryver, Lange-Zoutstraat, 31, te Aalst, heeft de eer het geëerd publiek le laten welen dat zijnen winkel grootelijks voorzien is van alle slach van schoenen en bollinnen voor de eerste communie, zoo voor meisjes als jongens. Men zal zich verwondereu van de sehoone en goede hoe- daanigheid, alsook van de geringheid der prijzen Eerste Communie. Guiliaume De Winter. Molenstraat, te Aalst, heeft de eer het publiek te laten weten, dat er bij hem te bekomen zijn, alle soorten van eerste Communie mutsen en hoedekens, als ook manshoeden in zijde en costor, zijde mutsen aan zeer geringe prijzen. Hij yerhoopl de gunst van eenieder le zullen bekomen. Koninklyke rys amcldonk. VEROORDEELING VAN TWEE NAMAKERS. By arrest des Beroephofs van Parys. in date 8 Juli 1876, (zie voor Belgie de IN DEPEN DANCE van 15 October en de ETOILE BELGE van 14 der zelfde maend) zyn een fabrikant van ameldonk, in het departement der Oise, en boekdrukker te Parys tot boete en schadeloos stelling veroordeeld geweest, als plichtig er kend aen namaking van den ameldonk E. RE MY EN C°. Het fabriekmerk op het uitwendig der pak ken eischcn. E. REMY EN C° Eugeen Waterinckx korte zoutstrael 4, Aelst, maekt bekend, als dat hy komt te ontvangen een groote kwantiteit Fransche slypsteenen, de goedheid dezer overtrelt alles wat er daervan tot heden bestaen heeft, en zyn voordeeligger in pryzen. Te bekomen de litc klas van kloefen andere alam, keukengerief, basculs, balancen, gewig- ten, maeten, beddens, wiegen, spaijen, braken, gaffels, inlandsche wolle voor matrassen, res sorts, zeegras, erin, enz. enz. Vermindering van prijs op verscheidene artikels. Voor de uitverkoopers zal er op de slypstee nen, eene afkorting van prys gebeuren. Hy verhoopt de gunst van eenieder le ver werven. Gustaaf Keydler, hebbende zijn diploma vau Apotheker met onderscheiding bekomen, heeft de eer het publiek le verwittigen dat hij eene nieuwe Apotheek komt te openen, op de Botermarkt, te Aalst, nevens 't Sl-Jorishof. De goede zorg welke bij in 't uitoefenen zijner kunst zal bijbrengen, als ook de geringe prijzen waarmede hij eenieder zal bedienen, aanziet hij als eenig middel om het algemeen vertrouwen te ver werven. Depót van alle belgische en vreemde specialiteiten. BEHAEGEL, gewezen bestuurder der apo theek Van Peteghem, Korte Zoulstraat, 11, Aalst. WIJNEN en LIKEUREN, aan alle prijzen. Wordt verkocht in potten van een pond, en ook van een half, een vierde en een achtste pond. Hel Vleesch-extrakl (merk van den liggenden Os is zyne goede facm en den voorkeur welken hy geniet, ver schuldigd aen zyne volmaekte zuiverheid, zyne ryk- heid, zynen goeden smack en zyne oplosbaerheid. CHOCOLADE-PLATA, inhoudende 3 °/0 Vleesch-ex- trakt is de uitmuntende hersteller voor weeke vrouwen en kinderen, genezenden, zieken, ouder lingen, enz., enz. Depots te Aelst, hy MM. Arys, broeders en zusters en Locus, pastyhakker, beide woonende in de Leo- poldstraet. MEN ZOEKT. Te huren, een huis, gestacn in een der bezonder- slc stralen dezer slad, dienstig voor winkel. Zich le bevragen ten burcelc van den Denderbode, molen straet n° 6, te Aelst. Stad Aalst. Esplanade. onder de directie van M. Paul DASSIE. De Director heeft de eer hel publiek van Aalst en omliggende plaatsen ter kennis ic brengen, dat hij met zijnen ronden CIRQUE op de esplanade geplaatst, acht buitengewone vertooningen zal geven, tc weleu: Zondag tl, Maandag 12, Dijnsdag 13, Woensdag 11, Donderdag 15, Zondag 18, Maandag 19, Dijnsdag 20 Maart 1877, telkens om 7 uren juist des avonds. Den Vrijdag en Zaterdag zullen er geene vertoo ningen gegeven worden. Donderdag 15 en Zondag 18 Maart 1877, dagver- looningen, om 2 uren namiddag, voor familiën en kinderen. De troep is samengesteld uit 14 personen van beide geslachten en 10 gedresseerde paarden, in vrijheid en la haute êcole. Bij hel gezelschap bevindt zich de heer Paul Das- sie, Director, ecrsle rijder der cirken Loissel en Ran- cy, gedecoreerd van Belgie, Frankrijk en Holland. Prijzen der plaatsen18,° rang fr. 1-50; *2de rang fr. l-0u 3de rang 50 centimen. Het bureel is open van 12 uren 's middags tot 2 uren namiddag. Inkomst voor het publiek van 5 i/s ure 's avonds. BEKENDMAKING. Het oud-huis J. VAN PETEGHEM, naby de groote kerk te Aelst,beveelt zich by voortduring 'tgeërd publiek aen voor de goede hoedanigheid zyner wynen, likeuren, fyn-olie, 'wyn-azyn en smeer-olie. Tc bekouicu allerbeste Riga's tonnezaad, aan zeer voordeelige prijzen Bij S VAN WEZEMAEL, te Erembodegem ter Joden, hof te Lokeren. Te bekomen allerbeste inlandsch Ajuinzand, aan 8 franken de kilog., bij Petrus Leleu, nabij de groote merkt, in den ouden koning van Spanje, te Aalst. Bericht aan de Landbouwers. Te bekomen bij d'heer Renneboog Louis, Rijks-veearts, te Aalst, nieuwstraat, n°7, eerste klas van RIGAS TONN'EZAAD en allerschoonste ZEEUWSCH ZAAIL1JNZAAD, aan eenen civie- len prijs. eigen gewin, te bekomen aan den prijs van 8 FRS. bij J. B. VAN DE STEEN, landbouwer en koopman in houillekolen, le Aalst-Mijlbeke Botermelkslraal, nabij 't kasteel ten Roozen. VERKOOP1NG VAN te Aalst aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Maandag 12 Maart 1877, om 2 uren namiddag, door '1 ambt van den Notaris DE VRIEND 1', te Aalst. Studie van Meester Tyman, Notaris, te Gent, Brabantdam, 21. Maandag 19 Maart 1877, om 1 uur juist, ter eslamincl Thierry Martens, le Aalst, openbare verkooping, bij eenige zitdag, der volgende vaste goederen Gemeente Aspelare. Koop 1. Zaailand, Langeveld, sectie A, 606a, 15 aren 40 canliaren. Koop 2. Land en meersch, worlelboomveld, sectie A, 944, 59 aren 50 centiaren. Boomprijs fr. 150-00 Knopen 5 en 4. Meersch beplant met gavige canadas, bovenmeerschen, sectie A. 909, 58 aren 56 centiaren. Boomprijs fr. 1,450 00 Koop 5. Weide beplant met kapbare sehoone canadas, wijmenier, specie B, 851, 51 aren 5ü centiaren. Boomprijs fr. 1,000-00 Voornaemste aangelanden Van den Bossche, De Raedt, Spileers, De Pril, De Deyn, De Bot, De Winter, Buyse, Snoeck, den arme van St- Anlelinck, Notlez en Ongeval. Gemeente Erpe. Koop 6. Zaailand, de Putlingen, sectie A, 25, 17 aren 70 centiaren. Koopen 7, 8 en 9. Land en meersch, de Put tingen, sectie A, 19, 1 heelaar 15 aren 20 cen tiaren. Boomprijs fr. 850-00 Voornaamste aangelande de Godshuizen van Gent, den heer Schockaert en andere. Gemeente Impe. Koopen 10 en 11. Meersch, harderick, sectie A, 250, 70 aren 10 centiaren. Boomprijs fr. 1,400-00 Aangelanden: De Bast, De Craecker,Dommer, De Coorde en De Buck. Cemeente Mespelaare. Koop 12. Land en meersch, schootlage, eeni ge sectie, 290 en 291, 55 aren 50 centiaren. Koopen 15 en 14. Land, schootlage, eenige sectie, 294 en 29160 aren 27 centiaren. Boomprijs Ir. 200-00 Voornaamste aangelanden Heyvaert, den ar me van Mespelare en De Meyer. Gemeente Audegem. Koopen 15 en 16. Zaailand, de Bosschen, sec tie C, 57 en 38, 76 aren 25 centiaren. Boomprijs fr. 200-00 AangelandenVermeulen,De Sruet.Veldeman. Vercruyssen, Van Boven, De Brandt en Everaert. Gemeente Lede. Koop 17. Zaailand, Boschslraat, sectie B, 240, 35 aren 40 centiaren. Boomprijs fr. 100-00 Koop 18. Zaailand, in de wan, sectie C, 368, 29 aren 19 centiaren. Koopen 19 en 20. Zaailand, Grootkauler, sec tie C, 373, 71 aren 14 centiaren. Koop 21. Zaailand, Grootkauter, sectie C, 376, 27 aren 80 centiaren. Koop 22. Zaailand, ledezijde, sectie B, 124, 41 aren 80 centiaren. Boomprijs fr. 100-00 Koopen 23 en 24. Zaailand, grootkauter, de pijpe, sectie D, 987, 69 aren 10 centiaren. Koopen 25, 26 en 27. Zaailand en water, dc klei, sectie C, 26, 97 aren 20 centiaren. Boomprijs fr. 200-00 Voornaamste aangelanden Baron Dellafaile, De Letter, De Clercq-De Crombeen, De Cortc, De Vos, Merlens, Lallemant, De Seliryver-Van der lleyden, de Godshuizen van Gent, het Wel dadigheidsbureel van Impe, De Groot, Van der Eist, hel Weldadigheidsbureel van Lede, Van den Bossche, De Backer, De Grauw, De Limon- De Loose, De Sadeleer, Lammens en De Kerc- hove Vital. OPMERKING. De verkooping moelende voor 6 uur geindigd zijn, zal op de juiste uur aanvang nemen. Snoeihout, Braudhout, Hooi, Strooi, Wortels, Loof en eene Koei. TE MOORSEL EN MELDERT. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, le Moorsel, zal, op Dijnsdag 20 Maart 1877, om 9 uren voormiddag openbaarlijk verkoopente Moorsal, Kattenbroek, Kokstraat, Spruithoek, Molen, Beugem, en Dorp en te Meldert Clair- liaag. De ten hoofde gemelde voorwerpen. VENDITIE VAN te Aalst aan de Zwarten Hoek achter de Statie. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel,zal Donderdag 15 Maart I877,ten2ure namiddag, ter bovengemelde plaets verkoopen. 8000 Hoppeslaken en 4000 Boonstaken. Studie van den Notaris YAN WICHELEN, te Moorsel. Uit er hand le koop, twee onlangs nieuwe aan elkander hangende Huizen gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, moorselschebaan. Zich le be vragen ten kantoore van genoemden Notaris. Studie van den Notaris VERBRUGGllEN, te Aalst. Publieke Verkooping van 62 aren 20 centi aren LAND, le Erembodegem, op het Lokeren- veld, sectie B, N° 1242. Gebruikt door Callebaut en De Gendt. Verdeeld in drie deelen 1° deel ingesteld fr. 2,700-00 2e 2,560-00 3e o a 1,020-00 Instel Woensdag 28 Februari 4Ö-- Verblijf 14 Maart ""7' Telkens om 4 uren namiddag, bij M. P. De Winter, te Aalst Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING te Erpe en Nieuwerkerken. De Nolans BRECKPOT, le Aalst, zal open baarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koop. 20 aren 40 centiaren LAND, te Erpe, op den Navaal sectie A. N° 339. Tweede koop. En 16 aren 91 centiaren LAND, te Nieuwerkerken wijk Maal, op het Viclorveldeken, sectie A. N° 186c. ZITDAGEN Instel Donderdag 8 AQn~ Verblijf ld. 15) Maart 187'" Telkens om 5 uren namiddag ter herberg de Afspanning, bij d'heer Jan Sonck, te Nieuwer kerken, Dorp. OPENBARE VERKOOPING TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen, met gewin van palmslagen gelag, op Maandag 12 Maart 1877, om 3 uren namiddag, ter herberg van d'heer Philemon De Smedt, le Aalst-Mijlbeke, Langestraat. Een huisje met 3 kamers le Aalst-Mijlbeke, in de Langestraat, groot in gronde circa 92 cen tiaren. Bewoond geweest bij den verkooper Sebasliaen Sterck. Studie van den Notaris BRECKPOT le Aalst. Vervolg der venditie van EHegoederen, be slaande in zijdens, satins, veloers, Fijne lakens, witte montonné witte cachemire en meer ande re stoffen, op maandag 12 maart 1877, om 1 uur namiddag, aan het woonhuis van den heer Léon Vervack-Cobbaert le Aalst, in de korte- zoulstraat.. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIE VAN en 400 Joeffers, te Aalst, Vaartkaai. Op Zaterdag 17 Maart 1877, om 1 uur na middag. VENDITIE VAN 10,000 Te Erembodegem aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Maendag 12 Meert 1877, om 1 uer namiddag. Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van 2 partyen TE EREMBODEGEM. De Notaris De Pncpe, le Herzele, zal, ter tus- scheukomst van den Notaris De Smel, te Erembo degem, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbacrlyk verkoopen Eerste koop. Eene partij Zaailand en Hoploch ling, gelegen ie Erembodegem, op Bouecauiberg, groot volgens titel 21 aren 52 centiaren, en volgens cadaster 21 aren 20 centiaren, gekend by kadaster onder de seklie A, N° 769, palende oost Jozef Ghy- sens, zuid den Drusselscliensteenweg, west Jozef De Wolf, noord den heer Van der Doodl. Tweede koop. Eene party Hoplochling, gelegen le Erembodegem, op de leege Vosholle, groot vol gens titel 8 aren 96 cent. en volgens cadaster 9 aren 10 centiaren, gekend by kadaster onder de sectie A, N° 649, palende oosten zuid Guilielmus Verbeken, west Josephus Ghysens, noord Van Langendriescb. Voorschrevene goederen zyn in gebruik by Jozef Dicrickx te Erembodegem, tot 24 December 1877. Zitdagen Instel Vrydag 9 J0_, Verblyf ld. 16 »eort 1877. Telkens om *2 uren namiddag, ter herberg van Bc- nodictus Meert, te Erembodegem, aen den Brussel- schensleeenweg. Uit hoofde van Bankbreuk. VENDITIE VAN 40 STUKS grauw Lijnwaad en Handdoekgoed, TE AALST. Op Zaterdag 17 Maart 1877, van één uur na noen, zal er, ten verzoeke van d'heer ende Mees ter Liupens, advokaal, ia zijne hoedanigheid van Cujaleur der Bankbreuk van Jozef en Augt. Roeland t, openbaar laten verkoopen door Deur waarder RINGüIR, in den Graaf van Egmont, aan de groote Marktplaats, te Aalst, 40 stuks Lijnwaad en Handdoekgoed, met gereed geld en 10p penning.

De Denderbode | 1877 | | pagina 3