GEMEENTE JONGENSSCHOOL verkooping van Houtwaren tprijzen Gewooiie jaarlijksche Vogelholling, Verkooping van LANDËIV III AM ~MAVS. ZAAILANDEN, Vendilie van MEUBELS, Vendilie van MEUBELS, 8,000 HOPPESTAKEN Openbare Verkooping van Zaailand, Hooi en sparren Hoppeslakcn, Meubels en Landbouwerslialam, LANDEN BOSCH, spreiden. Het Russisch manifest dat \vy hier onder in zyn geheel meêdeelen, bevat hel be vel aen de troepen van hel Zuiderleger om den Pruth over te trekken en zich in Rumenië te begeven. Reeds is daermeé een aenvang ge- mackt en weldra zal de bulderende slem van hel kanon opnieuw weergalmen, over dat Europa, dat zoo trotsch is op de beschaving der negentiende eeuw, van die eeuw die door de bloedigste menschenslachtingeri is geken merkt. üe Patrie van Parys wyst terecht op de buitenge wone toegevendheid welke Rusland aen den dag legt ten opzichte van de Vereenigde-Slaten. Volgens een telegram uit Sl-Pelersburg zou hel russisch gouver nement inderdaed hebben verklaerl dat het de ame- rikaensche vaerluigen, welke krygsvoorraed naer Turkye brengen, niet zal verontrusten, want dat het niet van zin is de uitmuntende betrekkingen Ie sto ren welke lusschen Rusland en Amerika bestaen. De Patrie zou wel kunnen juist oordeelcn wanneer zy daerin eene voorzorg ziel van hel kabinet van St- Petersburg, om wellicht de Vereenigde-Slalen op zy.nen kant te krygen in geval ecner uitbersting van vyandelykheden met Engeland. Indien deze veron derstelling moest bewaerheid worden, dan zouden wy, in plaels van een europeschcn, een wereldoor log beleven. Manifest. Ziehier den tekst van het manifest, door den keizer van Rusland aen de mogendheden gezonden Onze getrouwe onderdanen kennen de levendige belangstelling welke wy allyd hebben geloond in het lot der christene bevolking, die door Turkye wordt verdrukt. Onze wensch om hun lol te verbeteren en te waerborgen wordt gedeeld duor geheel de rus sisclie natie, die zich bereid loont om nieuwe opof feringen te doen voor de verbetering van den toe stand der christenen in het schiereiland der Balkans. Do goederen en het bloed onzer g^jrouwe on derdanen zyn ons allyd duerbaer geweest. Onze ge- heele regcering bewysl de gestadige bezorgdheid van Rusland om de weldaden van den vrede te be waren. Deze bezorgheid was de onze, zonder op houden, sedert het begin der gebeurtenissen in Bos nië, in Herzegowina en in Bulgaric. Vóór alles had den wy ons ten doel gesteld, door vredelievende on derhandelingen en in overeenstemming met de euro- pische mogendheden, onze bondgenooten en vrien den, de verbetering te bewerken van het lot der christenen in het Oosten. Twee jaren lang hebben wy onophoudende po gingen aengewend, om Turkye over te halen tot het invoeren van hervormingen, die de christenen in Bulgarië, in Bosnië en in llerzcgowir.a zouden waer borgen, tegen den willekeur der plaelseiyke over heid. De uilvoering dezer hervormingen vloeide op eene volstrekte wyze voort uil de voorgaende ver plichtingen, welke Turkye plechtig had aengegaen vóór geheel Europa. Onze pogingen, alhoewel zy werden onder steund door diplomatische vertoogen gezamenllyk met andere mogendheden gedaen, hebben het ge- wenschte doel niet bereikt Turkvc is hardnekkig ge bleven in zyne stellige weigering van alle uaerborg voor de veiligheid der christenen het heeft de be slissingen verworpen der confereocie van Konstanli- nopel, die bezield was met het verlangen om alle mogelyke middelen van verzoening in 't werk te stellen. Wy hebben aen de andere goevcrncmenten voor gesteld een speciael protokol op te stellen, behel zende de byzondcrsle voorwaerden der conferencie en Turkye uitgcnoodigd zich aen te sluiten by deze internationale akte, waerin de uiterste grens onzer vredelievende eischen was aengeduid. Onze verwachting heeft zich echter niet verwe- zenlykt. Turkye heefl niet toegegeven aen den wensch van het christen Europa het heeft de be slissingen van het protokol niet acngenomen. Na aldus al de vredelievende pogingen te heb ben uitgeput, vonden wy ons verplicht, door de hoogmoedige koppigheid van Turkye, lot beslissen der akte over Ie gaen. Het gevoel van billvkheid en van onze eigene weerdigheid heeft ons dringend bevolen zoo te han delen. Door zyne weigering heeft Turkye ons in de noodzakelykheid gesteld onzen toevlucht te nemen lol de macht der wapenen. Diep overtuigd van de rechlveerdighetd onzer zaek, vertrouwend in den bystand en de gratie van God, maken wy aen onze getrouwe onderdanen be kend dal hel oogenblik is gekomen om de woorden van Moskou toe te passen, waerby geheel Rusland zich heeft aengesloten. Wy hebben hel voornomen uitgedrukt afzouder- lyk te handelen zoohaest wy bet noodig zouden oor- deelen en zoodra de eer van Rusland dit van ons zou eischen. Vandaeg, den zegen Gods inroepende, over onze dappere legers, bevelen wy hun de turkschc grens over te trekken. Gegeven te KischenefT, den 12/24 april van het jaer van gratie 1877, het 23' jaer onzer regeering. (Gtteekenil) ALEXANDER. De engelsche dagbladen vellen over 'l alge meen een ongunstig oordeel over het manifest van den keizer aller Russen. Üe Times zegt dat Rusland geen recht meer heeft om te spreken in naem van Europa, te meer daer het aen de mogendheden de verzekeringen niet heeft gege ven, welke deze in rechte waren te verwachten. De czaer heeft een ernstigen misslag begaen door nalelaten zich te verbinden, om in elk ge val geen lioogenaemd deel van het turksche grondgebied in te palmen. Hy mag er zich dus ook niet over beklagen, indien men uit dit stilzwygen eene slechte gevolgtrekking opmaekt. Het manifest en de omzendbrief getuigen van eene overhuesting welke niet te streng kan wor den veroordeeld. Een telegram uil St-Pelersburg zegt, dal Turkye voornemens is de bemiddeling der mo gendheden te vragen, doch dat de goeverne- menten niet bereid zullen zyn dit voorstel aen te nemen, aengezien er geene kwestie is van een byzonder geschil lusschen Rusland en Tur kye, maer van een geschil lusschen Turkye en Europa, voortgesproten uit de hoogmoedige weigering van het turksch goevernemenl om de eenparige wenschen van Europa in te willigen. Men heeft reeds per telegraef aengekondigd dat Turkye zich inderdaed op de bemiddeling der mogendheden beroept. Wy twyfelen of die bemiddeling nog mogelyk is doch de toou der engelsche dagbladen zegt genoeg dat Rusland zich bedriegt, indien het meent dat geheel Eu ropa party neemt voor hein legen Turkye. De Politische Correspondenz bevat een tele gram uit Konstantinopel, meldende dat de vraeg van Turkye, voor de bemiddeling der mogendheden, krachtens artikel 8 van hel trak- taet van Parys, volkomen mislukt is. Een tele gram uit Bucharest meldt dat gisteren 15000 Russen de brug van den Barboche hebben in bezit genomen. Gisteren avond zyn 50,000 man van het russisch leger op rumenisch grondge bied gekomen. De Turken houden zich tot hier toe onbeweeglyk op den oever van den Donau. Er is nog geen geweerschol gelost de Turken verlaten in alle haest Widdin en nemen de rich ting der Dobrutcha, waer zy den aenval der Russen schynen af te wachten. Zy hebben niet gepoogd Kalafal Maqurelli, Ollenilza of Guir- gevo te bezeilen. Het russiseh leger nadert langs Bolgrad, Lenva en Jassy. Binnen eenige dagen zal het russisch hoofdkwartier te Jassy gevestigd zyn. Een telegram uil KischenelTzegt dat keizer Alexander dyusdag ten vyf uren namiddag te Ungheni is ontvangen, door den melropolilaen der moldavisehe gecstelykheid en eene deputa tie der burgery van Jassy, aengeleid door den goeverneur dezer stad. De czaer heeft, op de gelukwenschen van den melropolilaen, geantwoord dat hy zich zeil en zyn leger onder de bescherming stelde der ge beden van de orthodoxe gecstelykheid, en dal hy hoopte in de rumenische naiie vriendschap pelyke gevoelens aen te treffen. Het zesde regiment der genie, het 12* linie regiment, de 8° regimenten ruiteryen artillerie zyn in oogenschouw genomen aen den oever van den Pruth in de tegenwoordigheid van eene groote menigte Russen en Moldaviers, die van beide oevers der rivier waren toegesneld. Het rytuig van den keizer is door de dichte rangen der soldaten en van liet volk gereden, onder een overgrooten geestdrift. By het verlaten der troepen heeft de czaer gezegd God beware u Gy zult de eer der russische wapens verdedigen. Te middernacht kwam de keizer voor het hotel van den goeverneur te KischenelT aen. De stad was geïllumineerd. Latere Berichten. De Russen en de Turken hebben reeds hunne krachten gemeten. Een officieel bullelyn uit Konstantinopel. gedagtee- kond 26 april, luidt als volgt a In een eerste gevecht te Tschurakson, naby Baloum, zyn de Russen verslagen en op de vlucht gedreven, met verlies van 800 man. De vyandelykheden gaen dus spoediger vooruit aen de grens van Azië dan wel op de oevers van den Donau, waer zich tot nu toe het kanon nog niet heeft laten hoo ien. HOLLAND. Naer wy vernemen, hebben Hunne Hoog- weerdigheden de aertsbisschop en de bisschop pen van Nederland een adres tot den koning ge richt, waerin zy, wyzendc op de wetten, die blykens de jongste allokutie, door de inlaliaen .sclie regeering tegen de vryheid van den 11. Stoel zyn ontworpen, Z. M. eerbiedig verzoeken aen hare regeering te gelasten, om in overeen stemming of in overleg met andere mogendhe den tot de regeering van Italië zoodanige ver toogen te richten of zoodanige maetregelen te nemen, als strekken kunnen, om inde handha ving der vryheid van den H. Stoel hel recht der nederlandsche calholykcn te verzekeren. gen volkomen welstand terug. Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die van onze vrien den, vervullen wy slechts een chrislelykcn plicht jegens hel publiek door het ten sterkste aen te he velen. De pillen en zalf van Holloway, de eerste wegens inwendige ongesteldheden, de tweede voor uitwen dig gebruik hy wonden en zweren, welke elk ander zoogenaamd middel, hebben weeisland geboden. New York Atlas FRANKRYK. De beruchte smokkelaer Tronet, de mededin ger der gebroeders Delannoy, en die even als zy er in gelukt was by vollen dag zyne gevangenis te ontvluchten, is cindelyk op nieuw aengehou- dcn. Zondag namiddag werden de gendarmen verwittigd dat hy zich in het dorp Langucnesse bevond. Zy reden aenslouds derwaerts, en von den den beruchten dief, die op zyn gemak den dans nazag. Hy werd geval, gebonden en naer Saint Omer gevoerd. Gisieren avond, keerde de wed. B..., ren tenierster te Parys, na een lange afwezigheid in hare woning wéér, en bemerkte toen, dal een boosdoener ten harent met valsche sleutels was binnengedrongen. Hare meubels waren openge broken en doorsnuffeld, en liet beloop der ont vreemde speciën zilverwerk, juweelen en kost bare voorwerpen, was ongeveer 40,000 frank. DU1TSCHLAND. Valsche Munters.Te Grielhausen, op de hollandsche grenzen is eene werkplaets ontdekt, waer men zich niet hel verveerdigen van valsche munten bezig hield. De burgemeester vau Ellen is op het spoor van de zaek gekomen. By een weduwe beeft een huiszoeking plaets gehad men vond in hare woning valsche nederlandsche guldens en valsche l-murkslukken daerenbo- ven werktuigen, nietael. enz, welke naer men onderstelde waren bestemd, om valscli geld te verveerdigen. Valsche geldstukken, guldens en marken werden in '1 bezit van verschillende in woners aengetroffen, die ze in de hand waren gespeeld door personen, behoorende tol de fa milie der weduwe, by wie de huiszoeking was geschied. Dry broeders en hun oom allen wo nende by de gemelde weduwe, zyn in verzeker de bewaring genomen en opgezonden naer Kleef. RAEDSELS. Oplossing vootig raedsel1° Hoogstraten. 2° Jobslyding. Het eerste raedsel alleen is opgelost door MM. P. Keppens, AelstJ. C. Voorde, en Jufv. Hort. Van Varenbergb, te Erembodegem. NIEUWE RAEDSELS: 1* Hoort nu wat ik zeggen zal Ik volg de menschen overal, 'k Ontvlucht hem, die my vangen wil, En sta met hem weêr aenstonds stil. 2° Wat doen de dooden zooveel als de levenden 5° Welke baerden groeien niet GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medeeynen, zonder purgatie en zonder kósten, door de smakelyke gczondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Zes-en-twiniig jaren onveranderlyko uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, sleehle spysverlcnngen, maegonlstckingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanordcis veroorzaekl, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 75,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Brélian, MM. dc professors Dédé, Wurzer, Poktors Campbell, Shorland, Ure, Angelslein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 66,811.— M. de pastoor A. Brunellière, van eene sleehle spysvcrlering van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N° 69,719. Watrizuc|it, opslopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophouden voor de wnleropslopping en de maegzieklen, brengt dit den besten uilslag voort en verdryft de zwaerbloedigheid. c. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan liet vleesch, spacrl zy nog 50 mael haren prys in medeeynen. In doozen 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. I 'kil. 7 fr. 12 kil.: 60 De Beschuiten vau Beralenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. Dc Revalenta Chocolaelin doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 32 en 60 fr. Opzending tegen post-mandacl, dc doozen van 32 en 60 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Baiiry en C°, R'ooi-d Blolwerk, BW, IBrusscl. Depot te Aelst, by Van den Herreweghe, apothe ker. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apotheker. Ninove, by E. Druwë-Jelie. OPENBARE AANBESTEDING van eene op Ie bouwen MET ONDERWIJZERSWOONST TE LEDE. liet holtegie. van Burgemeester en Schepenen, der gemeente Lede, Arrondissement Aalst, Provincie Oost- Vlaandcven Maakt bekend dat er op Donderdag 17 Mei 1877, om 2 ure namiddag, ten Gemeentehuize te Lede, zal worden overgegaan onder nadere goedkeuring der bevoegde overheid, tot de open bare aanbesteding der opbouwingswerken van eene Gemeen te- Jongensschool met Onderwijzerswoonst. Deze aanbesteding zal plaats hebben bij op zegel geschreven biedingsbiljetten, gelijkvormig aan het model, ten \oete dezer aangeduid. Niemand zal tot deze onderneming mogen mededingen, indien hij niet voorafgaandelijk, in de kas van den plaatselij ken ontvanger ccnen borgtocht gestoit heeft van 2000 franks. De kwittantie deze storting vaststellende, zal aan het biedings biljet moeten gehecht zijn hetwelk daarenboven door eene begoede borg, in België gehuisvest, zal moeten onderteekeud wezen. Dc Biedingsbiljetten zullen aan den Burgemeester van Lede, moeten toegestuurd worden bij bezwaarde brieven, ten post kantoor overhandigd uitterlijk den maandac H mei 1877, onder dubbelen omslag, waarvan de bovenste liet opschrift van den Burgemeester zal dragen en de woorden Biedings- biljet voor de aenneming van openbare ivcrken de binnenste omslag zal het volgende opschrift dragen. Biedingsbiljet voor de onderneming der opbouwingswerken van eene gemeente jongenschool met onderwijzerswoonst, Be Biedingsbiljetten wier uitwendige omslagen een post merk zouden dragen van latere dagteekening dan den laat- sten dag voor de nederlegging bepaald, zullen als niet toegeko men aanzien worden. Het bijzonder kohier van lasten en het algemeen kohier van lasten, toepasselijk op dc ondernemingen van openbare ge meentewerken in deze provïntie, alsmede de plans en begroo- tingstaat, zijn nedergelegd ten Gemccntenhiiize alhier, alwaar eenieder er dagelijks kennis kan van nemen dc Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan te Lede, den J6 April 1877. Namens 't Kollegie. DE SEKRETARIS, 'l KOLLEGIE VOORNOEMD. (Get.) S. P. DE CORTE. (Get) Aug. COPPENS, Ch. MASEN. Alex. BLANCQUAERT. ter herberg <i 77et Klein Gent, Nicuwstraat. De Notaris DE VRiENDT, te Aalst, zal al daar, op Maandag 7 Mei 1877, om 8 uren 'smor- gens, ter voormelde herberg, openbaarlijk ver- koopen, de voormelde voorwerpen. Holloway's Pillen. De Levenswet Het is thans eene geschikte gelegenheid om de aen- dacht te vestigen op de weinige punten waer de gezondheid van ai hangt. Alle onzuiverheden moeten uit hel gestel verdreven worden, zoodra men derzelver tegenwoordigheid ontdekt. Het door den tyd afslyten der lichaemskrachlen moet vergoed worden door geschikt voedsel, hetwelk wanneer het geheel verleerd is, het bloed door deszelfs voedende bestanddeelen verrykt. De genezende eigenschappen der Holloway's Pillen voorzien niet alleen volkomen in deze behoefte, maer oefenen ook op hel gestel zulk eene by- zondere en eigenaerdige kracht uit in hel ver sterken der zenuwen en regelen des bloedsom- loops, dat daerdoor de afscheiding en lozing nauwkeurig geregeld worden. Aelst, 28 April |1877. Heden wierd de Aelstersche hop, gewas 1876, alhier ter beurs verhandeld van fr. 80 tot 86 de 60 kilos, volgens hoedanigheid. AELST, markt vau heden. per 132 lit 50 cenlil. Tarwefr. 36-00 a 38—00 Mastelnin Rogge. Geerst. Haver. Aerdap. (roode dc 100 Idein, (witte, boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos, Viggens het koppel 29-00 25-00 00-00 24-00 11-00 0—00 7-63 1—71 4-75 44-00 32-00 27-00 00-00 26-00 12-00 0—00 9—00 1-91 5-50 48-00 NINOVE, 24 April. per hectoliter. Tarwe. Kogge. Haver. Koolzaed, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. fr. 34—00 a 36—00 24-00 25—00 22- 41—00 36—00 1-45 11—00 24-00 42—00 37—00 1-55 12-00 13. Eindelyk de Rechteof Vourailgang op het gebied der Geneeskunde. Mei niet weinig trots en zelfvoldoening hadden wy onlangs de eer voorgesteld te worden aen een der uilstekendsle mannen dezer eeuw, namelyk aen Professor Thomas Holloway, een man, die meer voor den vooruitgang op het gebied der heelkunde gedaen heeft dan ieder ander, die verdient genoemd te worden, wie hy ook zyn moge, zelfs de beroemde Abercrombic, Rush, Clark of Majendie niet uilgeslo- len. Wel is waer in zyn naem aen ons publiek over bekend, maer eensdeels wegens de zware belastin gen op den invoer van medicynen, anderdeels wegens de onwilligheid van geseesheeren en dro gisten om de belangen te vorderen van ceif collega, door wiens meerdere kennis en bekwaemheid, hunne eigen aenspraken dreigden overschaduwd' te worden, slacl het debied alhoewel reeds aenzien- lyk. op verre na nog niet gelyk met do veelvuldige aenvragen in 't geheel Europa, Australië, öost Indien en de meeste gedeelten derbeschaefd wereld. Door trapsgcwyze op uitsluitend wetensehappelvke groo- den voort te gaen kwam de Professor reeds in den aenvang van zyne loopbaen tot eëne ontdekking, welke hem verre boven alle mededingen verhief. Hy bemerkte hoe kwakzalverachtig de zoo zeer geroem de geneeskundige wetenschap uil den legenwoor- digen tyd was, en hoe weinig men werkelvk bekend was met de wetten der menschelyke physiologic. Terwyl by zyn onderzoek voortzette, werd* hernials hel ware. eene gelukkige gedachte ingegeven, en hy plaetsle den oorsprong van welken aerd ook, in hel bloed. Het bloed bevat levenskrachten het bloed is zelf leven hel wordt zelfs in de Heilige Schrift, het leven des menschen genoemd. Indien die stroom des bestaens onzuivers is, hoe zou de mcnscli anders dan zvvak, uitgeput vermagerd en meer verschillende soorlen van kwalen gekweld kun nen zyn. Hel bloed zuiveren, en hel bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen, baer- invalicde, die alle hoop op herstel reeds opgegeven heeft, kan weder als een vernieuwd en sterk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alle ongesteldheden uilof zy voortspruiten uil de maeg, de lever, de nieren, de longen, het hart of de huid, hy schryft hun oorsprong aen het bloed loc eu brengt hel aengctas'.e orgaen weder tot zyn vori- BIJRGERLYKE STAND GEBOORTEN. Mannelyk 5 V nou wel. 8 HUWELYKEN. D. Van Cauwenbcrgh, metser, met C. Van den Bergh, winkel. F. Roosen, sehrynw. metM. üiciïck, kleermaakster. B. Claessens, werkm. te Hofstade, met M. Be Nutte, dienstm. OVERLYDENS. G. Van den Berghe, twynd. 17 j., Mylbeke. T. Van der Borght, vr. Slachmeulen z., b., 75 j., Leopoldstraet. P. Van Geem, wed. De Vulder, twynd. 73 j., Nieuwstraet. c. Van der Haegen, wed. Timmerman, z., b., 60 j.. Pontstraet. G. Üe Schryver, schoclierst. lij., Mylbeke. T. Mat- thys, man, Pilate, winkel. 71 j., Molendries. D. Van Mul ders, man, De Smedt, postbode, 53 j., St-Jorisstract. L. D'Haese, man Van de Sype, wink. 74 j., Nieuwstraet. J. De Brul, wed. Menez, z., b., 87 j., te Lede overleden. J. De Smet, 10 j., Mylbeke. F. Vlasschaert, man Sergant, landb. 63 j., Schacrbekc. J. Gillade, wed. Bonner, z., b., 73 j., vischmerkt. Zestien kinderen onder dc 7 jaren. GEMEENTE OU LIRE. Maatschappij i de Standvastige Vrienden ter herberg van d'heer P. J.Van Bk\er, te Oultrc, bij Eijchem op Donderdag 10 Mei 1877, (O. II. Hemelvaart). f IO Fr. 15 SO 3© 3015 I Fr. B DO Twee premiën van fr. 7,50 ieder zullen aan twee vreemde maastchappijcu geschonken worden, voorzien van een wettig getuigschriftéëne aan de maatschappij de meest pelotons inleggende, en eëne aan de verst afgelegene maatschappij, bestaande uit 5 mannen en 20 pelotons spelende. De getuig schriften moeten om 4 uren ingeleverd zijn. Voorwaarden volgens gewoonte. In geval van. regen zal de boiling in 't droog plaats hebben MODEL VANBIEUlNGSBILJET(teschrijvenopzegel fr.0,45) De ondergeteekendc (naam, voornamen, beroepen woon plaats van den bicder) verklaart bij deze, na volledige kennis genomen te hebben van het bijzonder en van het algemeen kohier van lasten, benevens van de plans en den bcgrootings- staat, betrekkelijk de te ondernemen werken, zich tc verbin den, op zijnen persoon en goederen, zoo roerende als onroe rende, de opbouwingswerken van eene Gemeente Jongens school met Onderwijzerswoonst uit te voeren, mits eene sorn van (in volle letters.) De medeondergetcekende (naam, voornamen, beroep en woonplaats van de borg,) verklaart zich borg te stellen over voornoemden bieder en zich met hem als wezenlijke en voor elkander verantwoordelijke ondernemer te verbinden. Hierbij is gevoegd het kwijtselirift bewijzende de storting eener som van 2000 franken in de kas van den heer Plaat selijken Ontvanger te Lede. Gedaan te den 1877 Dc P°rg. De Bieder, TE NlEUU'ERkERKEN. De Notarissen DE VRIENDT en BRECK- POT, te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Gemeente NIEUWERKEKKEN. 1° 37 aren 38 centiaren LAND, op den Huil, Siclie C, N° 424. 2° 29 aren 96 centiaren LAND, op Broekveld, sectie C, N° 1083a. 3" 18 aren 60 centiaren LAND, op Teerlings- veld, sectie C. N° 540c. ZITDAGEN Instel Woensdag 9 Verblijf id. 16 Mei Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg be woond bij Petrus-Slagmulder, te Nieuwerker- ken Edixvelde. 1877. STAD AALST. Director van de Renbaan, staande op bel Esplanadeplein. De director zal in de renbaan Dassie twee vertooningen geven op Donderdag 3 en Zondag 6 Mei aanstaande. De troep is samengesteld uit30 arlislen en 26 paarden, werkzaemheden in deze twee ver tooningen door geheel het personneel en door de paerden op alle wyze gedresseerd. Tot slot der verlooning BAECKELANDT, Pantomine Gendarmslag. Pryzeu der Plaetsen ls,e Plaets 2 fr. 2J* 1 fr. 3dc 60 centimen. Bureel open om 6 uren om ten 8 uren stipt te beginnen. OPENBARE VERKOOPING van le Ercmltodcgcm cn Burst. Dc Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. Eerste koop. Eene partij Land gelegen op den Vossel, bekend bij kadaster seklie A, nummer 952, met eene grootte van één heklaar 52 aren 70 centi aren en bij meting groot bevonden één hektaar 48 aren 96 centiaren, palende oost bel gebruik van den brouwer hoer Moorlgat, zuid de losbaan. west den voetweg en daerover den heer Bernard Callebaut en de kinderen Van de Maele, en noord den waterloop en daarover den voetweg. In gebruik bij de kinderen Bolerbergh, Jozef Ghy- sens. Petrus Gols en Domien Van Geert, al te Erem bodegem. Verdeeld in vijf deelen, zoo volgt Eerste deel 25 aren 96 centiaren ten westen, naast en langs den voetwegIngesteld fr. 1200. Tweede deel30 aren 75 centiaren oostwaarts langs en nevens voorgaande deelIng. fr. 15oo. Derde deel 30 aren 75 centiaren oostwaarts langs en nevens het tweede deeling. fr 1700. Vierde deel 30 aren 75 centiaren oostwaarts, langs en nevens het derde deel Ing. fr. 18)0. Vijfde deel30 aren 75 centiaren ten oosten, naest en langs hel gebruik van M. Moortgal. Ing. fr. 1850. Tweede koop. Eene parlij Land gelegen op deii Hoek, bekend bij kadaster seklie A, nummers 691, 692 en 693, met eene grootte var. 89 aren 10 centi aren en bij meting groot bevonden 88 aren 98 centi aren, palende oost Andreas Brys, zuid Felix Van Hoef als gebruiker, west den voetweg en daarover den arme van Aalst en noord den dreef of losweg In gebruik bij Jozef Arys en Andreas Brys Verdeeld in drie gelijke deelen Eerste deel: 29 aren 66 centiaren ten westen,naast en langs den voetweg, daarover den arme van Aalst; I«9- fr. 4800. Tweede deel29 aren 66 centiaren te midden n J 1 Jig.fr, I9t0. Derde deel29 aren 66 centiaren ten ooslen, naast en langs den eigendom van Andreas Brys. Ing. fr. 4600 Gemeente Burst. Derde koop. Eene parlij Land gelegen op den Hasselt, bekend bij kadaster seklie A, nummers 43, 44, 15, 46, 17 en 18. met eene grootte van 97 aren en bij meting groot bevonden 98 aren 44 centiaren, palende oost den heer Charles Dooreman, zuid den heer Vervier, west den heer Cannaert en noord het gescheed van Zonnegem. In gebruik bij Frans De Geyler, August Lahayc, de kinderen Frans Dc Smet, al te Burst. Verdeeld in drie gelijke deelen Eerste deel 32 aren 81 centiaren ten westen, naast en langs den eigendom van den heer Cannaert Ing. fr. t S00. Tweede deel32 aren 81 centiaren ten ooslen lig. Jr. 4900. Derde deel 32 aren 81 centiaren len ooslen, naast en langs den eigendom van den heer Dooreman. Ing. fr. 2000. Zittingen Instel .Maandag 23 April) <0_, Verblijf id. 7 Mei t87T' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg het klein Gent, bewoond bij den lieer Jan Roelandl, te Aalst, Nieuwsiraat. GELD.Grooto en kleine kapitalen zijn te bekomen bij bovengenoemden Notaris DE VRIENDT, mits goedo hijpolheek. Landbouwerscn wagenmakershalm, Karren en Wagens, te Nieuwerkerken, Kleinderbeek. Ter hofstede van Frans Cool-Wellekens. Op Dijnsdag 8 Mei, 4877, om 1 ure slipt na middag. Door 'l ambt van den Notaris DE- VRIENDT, te Aalst. Door Sterfgeval. Becstialen, Landbouwer shalm en Ilcrbvrggerief, te AALST-MYLBEKE, Langestraal, ten sterfhuize van de weduwe Petrus Joannes Claessens. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Woensdag 9 Mei 4877, te beginnen om 8 ure s morgens, ten gemelde sterfhuize, openbaar lijk verkoopen, aide voorwerpen, aldaar te be vinden. VERKOOPING VAN en 3,000 Boonstaken te Aalst aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, Op Maandag 30 April 4877, om 2 uren na middag, door 't ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. te Moorsel Kattenbroek. De Notaris De Vriendt, te Aalst zal, op H'oe/is<%en 25 April en 3 Mei 1877, lelkeus om 4 uren namiddag, ter hei berg bewoond bij The- opliile Vermoeseri, te Moorsel, houteu kruis, open baarlijk verkoopen 53 aren 33 centiaren LAND, te Moorsel Kat tenbroek. VENDITIEN VAN te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Erembodegem zal, binnen zelfde gemeente, ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk verkoopen A 4° Op Maendag 30 April 1877, om 12 uren s middags 400 koopen Mooi, aen de hofstede van Jufv. wed. J. B. Van Vaerenbergh-Verleysen, aen den Hoogenweg. En 50 koopen Hooi, aen de woonuig van Jozef Van Vaerenbergh, aen de Denderbrug. Men zal beginnen aen de hofstede van Jufv. wed. Van Vaerenbergh. 2° Op zelfdenj Maendag 30 April 4877, om 2 tier namiddag. 7000 Sparren Hoppestaken, aen de Dender brug en aen de Statie. B. Op Donderdag 5 Mei 1877, om 1 ver na» middag: 7000 Sparren Hoppestaken, aen de Dender brug en aen de Statie. VEND1TIE VAN te Meldert aan het Dorp. De Notaris Guslaaf VAN WICHELEN, te Moorsel. zal op Dijnsdag 1 Mei 1877, om 9 uren voormiddag, ter bolstede van sieur Victor Rans- beke, te Meldert aan de Dorpplaats, openbaar lijk verkoopen, de ten hoofde gemelde voorwer pen. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar- lijk verkoopen AALST, Nieuwstraatpoort. Een hectaar 22 aren 70 centiaren Land, ach ter Sl-Anna, wijk C, N° 590 en 594 gebruik- ster weduwe Van den Bossche. Ing. fr. 12080. 20 aren 90 centiaren Land, nabij voorgaande, wijk C, N° 583 en 584 gebruikster weduwe Colpaert. I„g. fr. <500. MOORSEL. Een beclaar 53 aren 90 centiaren Bosch, in de Biesebroeken, wijk D, N° 166 gebruikers Bosnians en Vermoesen. Ing. fr. 4000. WANZELE. 82 aren 10 centiaren Land, aan de Wanzele- straat, wijk A, N° 64 en 65 gebruiker Jozef Dacus- Ing. fr. 3500. CHERSCAMP. 30 aren 80 centiaren Land, op de Vijver- dammen, aan de Boschstraal, wijk D, N° 21 gebruiker A. Wezepoel. Ing. fr. 90o! 31 aren 90 centiaren Land, op den Hofkauter wijk D, N° 132 gebruiker F. Roelandt. Ing. fr. 1000. RESSEGEM. 23 aren 20 centiaren Land, aan het gescheed van Ilerzele, wijk A, N° 189 en 190; gebruiker Ch. Vcrmassen. ing. fr. 1530. 29 aren 90 centiaren Land, aan de baan naar Aijgem, wijk D, N° 339 en 340gebruiker Boxslael. ing. fr. 1020> 5 aren 70 centiaren Land, aan den Kluizen- nieersch, wijk A, N°538; gebruiker Ch. De NaJr>'cr- Ing. fr. 380. 2b aren 50 centiaren Land, op den Veldhoek wijk A, N° 670; gebruiker Ch. De Naeyer. Ing. fr. 1800. AALST, ZOUTSTRAATPOORT. 27 aren 90 centiaren Land, op den Hoesen- kauler, wijk B, N° 81 gebruiker Ls. Quinlyn. P- o va t j In2* fr. 3000. bo aren 50 centiaren Land, op den floesen- kauter, wijk B, N° 24dgebruikers de kinderen iolleneer. Ing. fr. 6120. 20 aren Land, als voorgaande, wijk B, N° -"his gebruikers de kinderen Tolleneer. Ing. fr. 1800. INSTEL ZATERDAG 21 APRIL VERBLUF 5 MEI °77* „Te? 2 ure namiddag, in liet BROUWERS- HUIS, te Aalst, aan de groote kerk.

De Denderbode | 1877 | | pagina 3