Merhtpryzen. Oostersche Oorlog. VEND1TIE VAN I1UISUEUHELS. Sparren HOPPESTAKEX Verandering van woonst. Huis le huren. Bericht. Huizen te Aalsl-JUijlbcke. HOVENIERS-HOFSTEDEN, Vy"- Vcrkooping van een Woonhuis, Land, Bouwgronden en Iloveiiierslaiiden. LAAD en SIEERSCII. HOOlüKAS-VEXD1TIE Op den dig der misdaed had tc Guyaquil, waer de scptember-omwentcling oorsprong nam, een bui tengewoon voorval plaets. Ken schrikkelyk orkaen woedde boven de stad en de velden en richllo daer vreeselykc verwoestingen aen. De onweders zyn sedert vermenigvuldigd, dc bliksem valt iederen stond neêr en de schielyke sterfgevallen zyn ook aen de orde van den dag. M. Augustin Roca, het hoofd der vervolging, die de Jesuieten had genoodzaekt hun kollegic te ver laten, heeft zich op Paeschdag gtzclfmoord. Men beweert dal de moordenacr van den aerls- bissehop, imloedryke vrienden hebbende, waer- scbynlyk ongestraft zal blyven Men is overtuigd, dat de aenslag dooi do vrymelselaerslogics is voor bereid. Op hel laetsle oogenblik vernemen wy, dat de giftmenger een officier van het leger van Vantimilla zou zyn, en dio voor zyne daed 30,Uü0 fr. zou hebben gelrokken. Gcvcelit Ie Itnlouin. Het Journal des Debuts ontvangt van zyn korrespondent te Konstantinopcl, den volgenden telegram, gedaglcckcnd Pera, 12 mei. De lyding van een beiangryken zegeprael der Turken in de omstreken van Batoum wordt bevestigd. Vier duizend Russen werden buiten gevecht gesteld dry slormloopen werden afgeslagen door de vrywiliigers uit Lazislan. Hetzelfde dagblad ontvangt van hel tuiksch gezant schap te Parys meèdeeling van het volgende bericht uit Konstantinopcl, 12 mei. Dc russen hebben in groot getal de posten acngevallen, welke in den om trek van Baloum door dc voorwacht der hulptroepen zyn bezet. Daeruil is een gevecht onlslaen dal uren heeft geduurd en dat uilliep op ecne volledige neër- laeg van den vyand. Hel verlies der russen bcdraegl meer dan 4000 man, het onze is belrekkclyk gering. De engelsche Telegraph deelt over den zegeprael der Turkon, de volgende byzonderheden meé, gedag- teekend Batoum, tt mei, te middernacht. Een groote zegeprael is hier vandaeg behaeld door de wapens van den sultan Dezen morgend, rond 5 uren, rukten de russische troepen, welke met het oog op den aenval groote versterkingen hadden ontvan gen, vooruil met hunne balteiven veldgeschut en deden een woedenden aenval tegen de hoogten wel ke Batoum langs de landzyde beschermen, en welke bezet waren door baschibouzouks. De turksche troepen waren zooals gewoonlyk op de. heuvelen verschanst en by het naderen van den vyand openden zy op zyne kolommen een verschrik- kelyk en goed onderhouden kanonvuur, wacrdoor de Russen lellcrlyk werden verpletterd. Zy vielen néér by honderden op dc vlakte beneden de turksche po sition en gedurende hunne pogingen om tegen hel geschut op te komen, mackle een korps turksche ruilery en voetvolk gekruik van het voordeel dal een dicht bosch langs den bergkant hen aenbood, om de russen van ter zyde acn te vallen nn richtte ecne groote slachting acn onder de vyandelyke troepen, welke zich op een gansch open terrein bevonden en geen andere keus hadden dan te vechten of to vluch ten. In korten tyd was de placls wacr de Turken dezen behendigen aenval hidden uitgevoeid bczaeid met doode en stervsnde russen doch dc vyand ontving spoedig nieuwe versterkingen en hel gevecht werd krachtdadig hernomen. Verscheidene uren hield de vyand zynen aenval wanhopig vol doch rond den middag begon zyn geschut langzamerhand te zvvygen en eindelyk ondernam hy den aftocht na zeer groote verliezen te hebben ondergaen. Men meldt uil Batoum, zaterdag avond, acn den Daily Telegraph De zegeprael door de Turken te Batoum behaeld, waervan wy hoogcr spreken, is zoo volledig geweest als ik heb aengekondigd. Deze overwinning is te danken aen den moed en den geestdrift der baschi-bouzouks, wier gedrag by het verdedigen hunner positiën, alsook toen zv man te gen man met den vyand vochten, weerdig is geweest van al den lof dien men aen dappere soldalen schenkt. Hel getal der dooden en gekwetsten, langs den kant der Russen is grooter dan men eerst had ver moed. Het eigenlyk gevecht heelt meer dan 8 uren geduerd en hel is slechts met het vallen van den avond, dal de laetste vyandelyke troepen zyn afge trokken. Zooals ik u reeds heb aengekondigd zyn de verliezen der turken zeer gering. De russen hebben een groot getal kanons verloren, zonner een enkel turksch stuk geschut te kunnen machtig worden overigens hebben de baschi-bazouks de russen aen- gevallen zonder door het veldgeschut te zyn onder steund Indien zy, op 't einde van het gevecht, ge bruik hadden kunnen maken van hun geschut, is het te veronderstellen dal zy den vyand zouden vernie tigd hebben. De regelmatige turksche troepen bezetten binnen- waerls nog sterkere positiën dan die welke de russen vruchteloos hebben aengevallen. Deze positiën staen onder 'l bevel van llassan-Tahein pacha, die zyne troepen derwyze heelt ingericht om een nog heviger aenval te kunnen wcêrstaen. Khalim bey, bimbachi der onregelmatige troepen, is de eenige hoogc offi cier der turken die gedood is. Er heerschl een leven dige geestdrift by de turksche troepen en eiken dag komen zich nieuwe baschi-bazouks in groot getal by de voorwacht aensluitcn. Pera, 16 mei.Gisteren heelt admirael Hassan pacha, een opper-officier die zyne studiën in Enge- lgnd heeft gedaen, en die het bevel voert over dry turksche gekurasseerde vacrtuigen, de versterkingen van Soukhouw-Kalc, op den aziatischen over der Zwarte Zee gebombardeerd. Hy heeft tcrzelfderlyd een groot getal troepen aen land gezonden, waerby 3000 inboorlingen, vyandig aen de russen, zich hebben aengesloten. Een bloedig gevecht heeft plaets gehad en de russen werden uit Soukhoum-Kale verdreven. Vandaeg, dynsdag, heb ben meer dm 10,000 inboorlingen zicli aengesloten by de turksche troepen, die meester zyn van de ver sterkingen van Soukhoum Kale. Dc stad is aen de vlammen overgeleverd en geheel de bevolking der omstreken slact op om zich by dc turken aen te sluiten. De Standard, van Londen, die dit bericht meêdeell, voegt erby Soukhoum-Kale is gelegen aen den zee oever, juist op de plaets waer de cirkassische heu vels zich van de kust verwydcren. Hel is het belang- rvkste punt en de versterking is de sterkste van ge heel de kust. De inneming daervan door de lurken, zal een groolen invloed uitoefenen op het veldplan van Rusland. De turken hebben nu de macht in han den om de byzonderste gemeenschapslmie vin het russisch leger af te suyden, hun te beletten in Arme nië te vallen en opnieuw geheel de bevolking van den Caucasus tegen de russen te doen opstaen. Inneming van Souklioum-Kulë. De officieelc lyding der inneming van Soukhoum-Kalé heeft te Konstantinopel een grooten geestdrift verwekt. De turksche bevelhebber meldt dat do Russen volledig verslagen en in wanorde gevlucht zyn, na aenzien- lyke verliezen te hebben geleden. De turksche troe pen worden overal door de bevolking met opene armen ontvangen en de Cirkassiërs zyn op verschil lende plaetsen in opstand gekomen. Een turksch gekuraseerde stoomboot is uit de haven van Soukhoum Kalé naer Batoum vertrokken ten einde er geweren en munitiën te halen om die aen de Cirkassiërs uil te deelen, die voortdurend de Russen bevechten. Een ander officieel bericht uil Konstantinopel ont vangen. meldt dat by de inneming van Soukhoum- Kalé geheel het russisch garnizoen is omgekomen, d3t de stad is afgebrand en dat de Cirkassiërs in den omtrek in vollen opstand zyn. Een bericht uit Pera, 16 mei, meegedeeld door den Daily Telegraph, geeft nog de volgende byzon derheden. Ongeveer dry weken geleden begaven vyf cirkassische opperhoofden zich van Konstantinopel naer Batoum. Hel waren lladje, Hussicn, bey, Mand- kambekat bey, Manernim bey, Hadje Ali bey en Me- hemed bey. Zy hadden een zorgvuldig bestudeerd plan van aenval opgemaekt met de turksche overhe den en hunne eigene landgenoolcn. Te Batoum aen gekomen begaven zy zich aen boord van het eskader van Hassan pacha, die aenstonds met vyf gekurasseer de vaeiMuigcn naer Soukhoum-Kalé koers zette. De turksche oorlogschepen vertrokken in de duis ternis, den 3 mei, het anker lichtende ten 3 uren 's morgends. Zy zetten plotseling de cirkassische opperhoofden aen land, met een aental mannen dra gende 6f 0 geweren en munitiën, welke spoedig werden uitgedeeld onder hel met geestdrift wach tende volk. Dc bevolking was zoo spoedig opgestaen dat toen hel volkomen dag was de beys niet minder dan 3ü00 Cirkassiërs byecn hadden. Dan zulte Hassan pacha andere troepen aen land, samengesteld uit Cirkassiërs, Kurdcn, Lazis en Turken, en, lerwyl de oorlogschepen een hevig kanonvuer tegen de ver sterking openden, vielen do beys met hunne vry wiliigers en hulptroepen, met wanhopige vastbe radenheid de stad aen. De Russen boden een krach- tigen doch vruchteloozen tegenstand en leden ver- schrikkelyke verliezen. Na dezen aenval verspreidde de oproer zich als een vuer over geheel de streek. De inwooners van allerlei wapens voorzien, schaerdcn zich met duizen den rond dc turksche vlag. Zy dreven het russisch garnizoen hel dislrikt uit en vervolgden hel tot aen Gangara, welke placls zy insgclyks vernielden. Na liet behalen van deze \oordeeleu liet Hassan-paeha ecnen nieuwen voorraed geweeren en kardoezen voor dc Cirkassiërs aen land brengen en een onlzag- gelvk korps werd gevormd met het doel langs de spoorweglinie van Tilfiis op Kulais aen te rukken. Een ander deel werd uitgezonden om de streek in opiocr tc brengen, wacr dc Russen zich bevinden die Batoum aenranden. Toon Hadji Hassein bey Soukhoum-Kalé verliet om dit groot nieuws naer Batoum te brengen, dat is zes dagen geleden, was geheel de streek legen de Rus sen opgestaen. De oproer heeft zich spoedig langs de zeekust en in de bergen uitgebreid, ten gevolge der groolo hoeveelheden wapens en uilrustingen door do Turken gezonden. Verbrande Dorpen. Een telegram uit Ragusa, 16 mei, meldt de dorpen Unae, Tigevo, Preodar en Vidovesclo afgebrand zyn door dc Turken, die ue eigendommen hebber, geplunderd en acht vrouwen naer Pelrowar hebben mcégcnomen. De inwoners vluchtten in Ooslcnryk. De oproerlingen hebben geen tegenstand geboden. De russische generael Ricler heeft zynen tocht voortgezet naer Montenegro. RAEBSELS. In de afkondiging van den uitslag des kampstryds van grappige vragen hebben wy eene misgreep begaen. Wy hebben den heer Joannes Limpens van Aelst, gerangschikt by de persoonen welke slechts 4 vragen hebben beantwoord, terwyl die heer er 5 heeft opge lost. Bygevolg mag de heer Limpens dus mede kampen. De oplossing van 't laetsle raedsel is Ker mis Kennis. Opgelost door M. P. Keppens, Aelst. ANDER RAEDSEL Ik ben een zieke anders niet, Ik baer het pluimgediert verdriet Dry letters heb ik als gy telt. En 't is gelyk hoe gy my spelt. Ik zeg niets meer, het is te klaer, Kom, rader, schryf het woordje daer. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door dc smakelykc gezondheidshloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Zes-en-twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegoiilstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, dc macg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uille ring, al dc wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, adcmsiem, luchtpypcn; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 75,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Biéhan, MM. de professors Dédë, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, l're, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Rcvalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering.SI. Roberts van eene meren- vertcering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. SI Lacan, vader, van t jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. Vicrmael voedzamer dan hel vlocsch, spaert zy nog 50 macl haren prys in medecynen. In doozen 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr. 12 kil.: 60 De Beschuiten van Revalenlain doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocoluel, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 32 en 60 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 32 en 60 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C", Aoord Holwei-k, 114, Itrusid. Depot te Aelst, by Van den Herreweghe, apothe ker. Geeracrdsborgen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Ilolloway's Pillen De beste Vrienden. Als ziekte ons overvalt, hoeveel zouden wy dan niet wil len geven om er van bevryd te worden Holloway geeft alle kranken de middelen aen de hand. Om voor eene kleinigheid hunne gezondheid te herwinnen, en hur.ne zwakke krachten te vernieuwen. Zyne Pillen leveren onvcranderlyk de meest voldoende uitkom sten waer de spysvertering, bloedsomloop of zenu wen falen. De Pillen zuiveren hel bloed, herstellen het evenwigt in rieszelfs omloop, versterken de maeg, wekken in de lever eene gezonde werking op, en overmeesteren alle pynlyke aendoeningen der ingewanden, waerop zy zacht maer met goed gevolg als een purgeermiddel werken. POPERINGE 18 MEI. Hoppf. 1870. Stad. Fr. 90—00 00—00 Gemeenten 80—00 00—Ou Aelst, 19 Mei 1877. Heden wierd de Aelstersche hop, gewas 1876, alhier ter beurs verhandeld van fr. 00 de 50 kilos, volgens hoedanigheid. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 eentil. Tarwe fr. 35-00 a 37-00 Masteluin 27-00 33-50 Rogge 23-00 25-00 Geerst 00-00 00-00 Haver 20-00 24-00 Aerdap. (roode de tOO kil. 11-00 13-00 Botc-i', de 3 kilogram. 7-09 8—54 Eijers, de 25. 1-64 1-81 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-75 Viggens hel koppel 44— 00 48 -00 N1N0VE, 15 Mei per hectoliter. 35—00 a 36—00 Rogge 24-00 25—00 Haver. 24-00 25-00 Koolzaed, par 88 kil. 41—00 42—00 Lynzaed, par 1Ü0 kil. 37—00 38—00 Boter, per kil. I—40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 13-00 14-00 ANTWERPEN, 18 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,75 a fr. 2,95. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,24 a 1,40 zwacr gewicht fr. 1,80 a 1,90 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. verkocht fr. 1,30 1,50. De ciers betaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 1,90 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 32-50 a 33-00 Rogge, 27 - ('0 00—00 Wintergeerst, 27—00 27—25 Zomergc-erst, 00—00 uo— 00 Haver, 21-5') 25—00 Boekweit, 00—00 00—00 Booncn, 24—50 00—00 Bilterpeën, 21 -00 00— Ou GEBOORTEN^ Mannelyk 6 .J. Vrouwel. 9 HUW ELY KEN. F. Van Mol, novenier, met P. Podevyn, z. b. F. De Juzaine, schoenmaker, met C. Coppens, z. b. R. De Mont gomery Love, ingenieur, met A. De Coninck, z. b. OVERLYDENS. P. Vail Driessche, vr. Van der Vincken. z. b. 63j. Mylbcke. C. Van Nuffelteren, schoenmaker, 22 j. Stoofstraet. J. NValgraef, wed. De Meyer, z. b. 78 j. Langeridderstraet. L. De Srneilt, twyndersg. 13 j., Mylbeke. M. DeSmet, vr. De Üriiyn, herberg. 62 j. Sebaerbeke. L. De Grauw, werk man, 22 j. Vaert. C. De Yulder, wed. Verleysen, z. 1). 79 j. Sebaerbeke. A. Batens, schoenmaker, 20 j! Mvlbeke. A. Van Langenhove, hovenierster, 73 j. Mvlbeke. Thomas, vr. Tas, z. b. 35 j. Mylbeke. T. Dommer, wed. Van Bever, gep. arrondissementskommissaris, ridder van het Leopoldsorde, 68 j. woonende te Brussel. F. Beeckman, vr. Spaens, kleerm. 31 j. St-Joristract. Tien kinderen onder de 7 jaren. Bij sterfgeval. Maatschappij De \erecnigdc Vrienden. Vogelsclheling mei de BOLLE, in '1 Droog, naar Geldprijzen, bij Petrus Cardon, in Leopold, te Ercm- bodegem, statie. Op Zondag 10 Juni 1877, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centimcn per scheut, bolra- persgcld medebegrepen. Vooruit25 Franken. De Sekretaris, De Voorzitter, Fr Van den Steen, Ad. De Backer. De Ondervoorzitter L. Verleysen Zilverwerk, Wijnen, Boeken en AniïkeleUenoude Schilderijen, en een alom vermaard ivoiren Christus beeld, (toegeëigend aan Dupuesnoy,) in de Paslorij van Meire, Statie Erpe-Meire, bij Aalst.) De Notaris JOSEPH VERBRVGGHEN, te Aalst, zal, op Maandag 4 Juni 1877, en des noods den volgenden dag, tel kens te beginnen ten 8 uren 's morgens, ter Pastorij te Meire, sterfhuis van den F.erw. Heer K. Dansaert, overleden Pastoor dier gemeente, opcnbaarlijk verkoopen, de roerende voorwerpen, aldaar te bevinden en bestaande voornamelijk in HUISMEUBELEN Zooals eenen volledigen Huisraad van Koperen- Tinnen- IJzeren- en Aardenkeukengerief, Jachtcon- foor, Stoven en Kachels, Pendule, Spiegels, Tapijten, Com- moden en andere Kassen, waaronder een zeer antieke, Se cretaire, Coulissetafel in acajou, andere Tafels, Stoelen, lied- koetsen met Ressort en andere, Nachttafels, Matrassen en ander Slaepgerief, Hammclakens, Servetten, schoon antiek kompleet chineesch Tafelservies van 118 tclloorcn, met ver dere noodige Schotels, Soepterrien, enz., veel ander oud Porselein, Kollijstelsels, cristalen- en ander Caraffcn, Roo mers en Glazen, Likcurkas,Rijtuig, gezegd Tilburg en Har- nussuren. ZILVERWERK Soeplepel, Dienlepel, 18 Serviesen, 10 Kollijlepelkens, Porte-Carafe, Zout- en Pepervatcn, Mostaerd- potten. Suikertang, alsmede eene gouden Zakhorlogie. WIJNEN800 flessehen, flacons, van verschillige soorten. BOEKEN'Bibliotheek met een overgroot getal Boeken van theologie, historie en andere. SCHILDERIJEN'Vele schoone oude en nieuwe schilderij en, Gravuren en Printen. En verders meer andere voorwerpen te veel om tc melden. Gewoonc konditien en tyd van betaling, mits borgstelling. N'. B. net Crucifix en de Schilderijen, de voornaamste stukken en de Wijnen zullen den Maandag, ten 1 uur nanoen, verkocht worden. VENDIT1E VAN 6000 en eene party Toemaet Ilooi en Strooi, Te Erembodegem aen de Denderbrug en aen de herberg de Draeyboom op de Brusselschen- st een weg. Op Dynsdag 22 Mei 1877, om 1 uer namiddag. Door liet ambt van den Notaris DE SMET, te Erembodegem. Vijftigjarige Jubelfeest van Z. II. den Paus. VERLICHTING. Belgische, Yenetiaan- sehe lantaarnen, ballons, Pauskroonen en Bou- giën te bekomen, aan gematige prijzen, bij Michel Van de Putte-Venvack, Kerkstraat. 'Pp lipLoiiion l'e vved- bolle- -ic uthuiuuti. De Smelt l0 Aelsl( K)ap. slraet N® 18, alle soorten van Bougicn, Wassen- en Roelen-keersen, en Wimpels. Men verhuert kaloen, aen zeer gematige pryzen. Rpriphf De heer Alberl Van ULIlCIll. de Maele, beeft de eer het publick kenbaer te maken dal hy liet alom geken de estaminet Au Pavilion, aen dc groote merkt, recht over het nieuw Stadhuis, le Aelst, komt over te nemen. Camille Praet, goud- en zilversmid, heeft de eer het publiek bekend te maken dat hy van heden af, zyne woon- en werkhuis heeft gevestigd in de Mo- lenstrael, n° 34, zynde de van ouds gekende Brouwe- ry van vvylen den heer Fobus. By sterfgeval. TE KOOP, eene schoone groote Koe, op hel punt te kalven. Zich te bevragen by Franciscus Van der Vincken, te Aelsl-Mylbeke, (Smodde.) Te Aelst Keizerlykeplaels, met hof beplant met fruilboomen. Zich le adresseren by Jan- •"'dip Van den Berghe, te Okegem. BLANKENBERGHE. HOTEL DES FLAK DDES, en face de la Station, tenu par G. Capiau-NVets. Table dillóte a 1 heure. Diners particuliers pour Sociètés. Beaux appartements d Louer. PRIX TRÈS-MODÉRÉS. Mime propriétairc digue de mcr lre escalier. Grand magasin de Tabacs et Cigares secs de la lluvanc. Eugeen Waterinckx korte zoutstraet 4, Aelst, maekl bekend, als dat hy komt te ontvangen een groote kwantiteit Fransche slypsleenen, de goedheid dezer overtreft alles wal er daervan tol heden bestaen heeft, en zyn voordeeligger in pryzen. Te bekomen de \,te klas van kloefen andere alam, keukengerief, bascnls, balancen, gewig- ten, maelen, beddens, wiegen, spaijen, braken, gaffels, inlandsche wolle voor matrassen, res sorts, zeegras, erin, enz. enz. Vermindering van prijs op verscheidene artikels. Voor de uitverkoopers zal er op de slypstee- nen, eene afkorting van prys gebeuren. Hy verhoopt de gunst van eenieder le ver werven. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis, erf en bouwgrond, groot 2 aren 74 centiaren, te Aalst-Mijlbeek, Moorselschekal- seide, zijnde de herberg De Haas. En een Huis met erf daar nevens, groot 96 centiaren. Instel 4 Verblijf 16 Juni 1877, om 4 uren namiddag, ter voormelde herberg De Haas te Aalst-Mijlbeke. GELD. Bij de Notaris MICHIELS, te Wiche len, is er altijd geld te bekomen, aan gewoonen intrest, mits bezet op grondgoederen. Studie van den Notaris ARENTS, te Haeltert. De Notaris ARENTS, ter residentie Haeltert, daartoe benoemd door vonnis der rechtbank van Audenaarde, op date 15 April 1877, zal, in eenen zitdag, ingevolge de wet van 15 Augustus 1854, openbaarlijk verkoopen, op Dijnsdag 29 Mei 1877, om 5 ure 's namiddags, ter herberg het nieuw Zaagsken, bewoond bij d'heer De Vuysl, Geerardsbergschensteenweg, te Erem bodegem, nabij de stad Aalst. Eenen in steen gestichten Graanwindraolen, met Woonhuis, Moestuin, enz., groot in het geheel dertien aren vier en zeventig centiaren, gelegen te Erembodegem, Lokerenveld, gekend bij kadaster sectie B, nummers 1226, 1227, 1228 1229c, palende oost en zuid de erven De Geest, west de rijbaan of Ninofsche weg, noord Pieter-Jan Caulaert, met de wederhelft van den grond en de batimenlen erop staande. Dit goed is ingesteld vijf duizend franken. VERKOOPING van ZAAILANDEN, MEERSCH EN BOSCH, tc Aalst-Mijlbeke, Herdersem en Wieze. De Notarissen De Vriendt en Boone, te Aalst, zullen met tusschenkomst van den heer vrederegter des kantons Aalst, met gewin van palmslag, opcnbaarlijk verkoopen AALST-MIJLBEKE. 1° 26 aren 56 centiaren Land en Meersch, op hel Boschveld, sectie D, N° 599 en 600bis. In gebruik bij Joannes Van de Velde en Louis De Leeuw. 2° Eene Hoveniershofstede, aan de Boter- melkstraat, groot 55 aren 70 centiaren, sectie E, N° 71, 72 en 75. In gebruik bij Louis De Leeuw-Poddcvyn. 5® 54 aren 20 centiaren Land op de Wilde- breek, sectie E, N® 126. Pachter Jean Poddevyn. 4° 19 aren 26 centiaren Land, op het Bosch veld, sectie D, N° 515. Pachter Jean Poddevyn-De Leeuw. 5° 55 aren 64 centiaren. Land, op het Bosch veld, sectie D, N® 405. Gebruikers Louis De Leeuw en Jean Podde- 6° 57 aren 77 centiaren Land, aan den ouden Dendermondschensteenweg, sectie D, N° 585. Gebruikers Louis De Leeuw en Jean Podde vyn. 7° 11 aren 82 centiaren Hoveuierslocbling, aan de Botermelk- en Geldhofstraat, siclie D, N" 812. Gebruiker Jan Poddevyn. 8° 10 aren 12 centiaren Land, op den Hove- nierskauler, sectie E, N° 450 en 451. Gebruiker David U'ilaese. 9° 8 aren 81 centiaren Land, op het Neder- sleenberg, sectie D, N° 828. In gebruik bij de kinderen Cornelis Van Mol. 10® Eene Hofstede met 2 wooningen, er nog opslaande aan den ouden Dendermondschen steenweg, tegen de herberg, De drij sleutels, sectie D, N" 709, 710, 711a, 712a, 712b en 712c, groot 48 aren 97 centiaren. In pacht bij Jan en Joseph Commerman, We Commerman en Joannes Medas. 11® 25 aren 15 centiaren Land, aan den ouden Dendermondschensteenweg, op het Ne- dersteenberg, sectie D, N° 856a, met de nieuwe eropgebouwde kapel. Het niet bebouwd Laud. le gebruik bij den heer doktor Monfils. 12° 59 aren 87 centiaren Land, aan den ouden Dendermondschensteenweg, op de bovenste hertshage, sectie D, N° 795. In gebruik bij Louis De Leeuw en Jean Pod devyn. 15° 28 aren'69 centiaren Land op de Herts hage, sectie D, N® 796. Gebruiker Joseph Commerman. 14° 50 aren 80 centiaren Land alvorens, sec tie D, N° 784. In gebruik bij de wed. Jan Baptiste De Cock. 15" 20 aren 04 centiaren Land alvorens, sec tie I), N® 786. Gebruiker Jan Baptiste Valckaert. 16° 54 aren 58 centiaren Land alsvoren, sec tie D, N° 761 en 762. In gebruik bij de wed. Jan Baptiste De Cock. 17® 59 aren 20 centiaren Laud alsvoren, sec tie l>. JN° 748. Gebruikers Frans Keymolen, Louis De Leeuw, en Jan Poddevyn. 18° 70 aren 85 centiaren Land alsvoren, sec tie D, Nc 765 en 764a. Gebruikers Jacobus en Frans Van de Meers- sche. 19" 22 aren 45 centiaren Land, op het Hoore- beekveld, sectie 1), N° 491. Pachter Joseph Van der Maelen. 20° 29 aren 18 centiaren Land, op hel Hoore- beekveld sectie D, N® 444. In gebruik bij de wed. D'Haeseleer. GEMEENTE HERDERSEM. 21° 22 aren 54 centiaren Land, op Wee, sec tie B. N® 507bis. Gebruiker Joseph Van der Maelen. GEMEENTE WIEZE. 22® 59 aren 20 centiaren Land, op het Leunl- jen, sectie A, N° 755. Gebruiker Casimir Van Gyseghem. ZITDAGEN Instel Woensdag 6 AO—- Verblijf id. 15 Jum 18"" Telkens om 2 uren nanifddag, ter estaminet Het Brusselshof,hij den heer Petrus De Winter te Aalst, Botermarkt. Studie van den Notaris BOONE, tc Aalst. De Notarissen Boone en De Vriendt, te Aalst, zullen ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palm slagen Eerste koop. 71 aren 90 centiaren land, te Hol'stade, op de achterste baardebrug, sectie C, nummer 501Verdeeld in twee gelijke deelen, ieder van 55 aren 95 centiaren. Het oostdeel is in gebruik bij wed. David Van Mauwermeiren en de kinderen Van Cakenbergh. Boompi'ijs fr. 60,00 Hel westdeel is in gebruik bij Dom. Samuel en de kinderen Van Cakenbergh hierboven. Boomprijs fr. 60,00 Tweede koop. 96 aren 93 centiaren land en deel meersch, tc IJofslade, blekte, aan de kor- tenhoekslraat, sectie C, nummers 525, 526, 527. Verdeeld in 3 deelen. Het deel ten westen, in gebruik bij David Dacl- man, groot 28 aren 58 centiaren. Boomprijs fr. 188,00 Hel middendeel, in gebiuik bij de kinderen Jac. Daelman en Xavier Van Gyseghem, groot 37 aren 44 centiaren. Boomprijs fr. 196,00 Het d«*el ten oosten, in gebruik bij F. Hers- sens, DonatenX. Van Gyseghem, groot 50 aren 91 centiaren, Boomprijs fr. 190,00 Derde koop. 50 aren 10 centiaren land, te Hofstade, in het voorste denderland, sectie B, nummer 501. Pachter Anlhoon De Valk. Boomprijs fr. 187,00 Vierde koop. 94 aren 16 centiaren land, le Hofstade, in het voorste denderland, sectie B, nummers 270, 271, 2"2, 273 en 279. Verdeeld in 5 deelen ieder van 31 aren 59 centiaren. Het oostdeel, in gebruik bij F. De Bop. Boomprijs fr. 2,00 Het middendeel, in gebruik bij Al. De Ridder, en Melch. Van Poel. Boomprijs fr. 42,00 Het westdeel, in gebiuik bij A. De Valk. Boomprijs fr. 28,00. Vijfde koop. 57 aren 20 centiaren land, te Hofstade. op d'oppchaese, sectie A. nummer 815. Verdeeld in zuid- en noordhelft, ieder van 28 aren 60 centiaren. Pachters: AL Somers, D. Van der Gucht en Schólliers. Zesde koop. 1 hectaar 9 aren 44 centiaren land, te Hofstade, op d'opperhaase, sectie A, nummers 796a en 798a. Verdeeld in 5 gelijke deelen, ieder van 56 aren 48 centiaren. Het oost- en middendeel, in gebruik bij J. Schampheleer. En het westdeel, in gebruik bij denzelven en bij de wed. Leo Thybaert. Zcvcnste koop. 15 aren 48 centiaren land, le Holslade, meerveld of duiverspuiten, sectie A, nummer 90. Pachter A. Somers. Achtste koop. 15 aren 60 centiaren land, le Gysegem, bovenste kruiskouler, sectie B. num mer 516. Pachter Fr. Daelman, te Hofstade. Negenstc koop. 45 aren 2 centiaren land, to Aalst-Mijlbeke, sleenenkruis, sectie D, nummer 570. Pachter Em. Van Neck. Tiende koop. Een schoon huis met erf, le Aalst, hoppemarkt, sectie A, nnmmer 1008c. Bewoond geweest door wijlen den heer Beeck- man-Matthys. ZITDAGEN Instel Donderdag 7 .0»„ Verblijf id. 14 Jim' iS,/* Telkensom 1 uur nanoen, ter estaminet Ta verne Flamande, hij den heer Frans De Bruyn, te Aalst, Statieplein. TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris De Vriendt, le Aalsl, zal open- oaarlijk verkoopen 1" Een Woonhuis, zijnde de herberg in den nieuwen Hovenier, te Aalst-Mijlbeke, in de Lan- gestraat, bekend bij kadaster sectie F, nummers 449c en 450a, met eene groote van 4 aren 50 centiaren. 2" Eene partij Land, zeer wel geschikt voor bouwgrond, gelegen le Aalst-Mijlbeke. aan de Langeslraat, groot 14 aren 21 centiaren, sectie r, nummer 617a. ZITDAGEN Instel Vrijdag 18 Verblijf id. j »le.l877. Telkens om 4 uren namiddag, ter vermelde herberg in den nieuwen Hovenier, le Aalst- Mijlbeke, Langeslraat. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen, de volgende bouwgronden en bovenierslanden gelegen te Aalst-Mijlbeke, Molenstraatpoort, le weten I. Hofstede, uitmakende 2 wooningen, aan de Groenstraat, groot 15 aren 10 centiaren. lng. fr. 3620. II. Land, op den Hovenierskauler, groot 31 aren 56 centiaren. lng. fr. 4360. III. Land, og de Reukens, aan de Bolermelk- straat, groot 2o aren 91 centiaren. Jng. fr. 2200. IV. Land, op de Herlshaag. groot 24 aren 14 centiaren. jng. fr. 3600. V. Land, aan de Geldhofslraai. groot 37 aren 84 centiaren. lng. fr. 4400. VI. Land, aan de Moorselschebaan, nabij het Slachthuis, groot 60 a. 17 c. Ing. fr. 7260. Breeder beschreven op de plakbrieven. Instel Vrijdag 18 Mei 1877, ter herberg ge naamd Oostenrijk, aan de Molenstraalpoort. Verblijf Vrijdag 1 Juni daarna, Ier herberg genaamd Mechelen, aan den Molendries. Telkens ten 3 uren namiddag. Dc Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen I. 9 aren 4 centiaren land, te Aalst, St-Job, op het Groolbeekveld. Ing. fr. 900. II. 15 aren 62 centiaren land, le Aalst, op den Molen- of Siesegemkautcr. Ing. fr. 1820. III. 15 aren 95 centiaren meersch, te Erpe, in de Molenmeerschen, nabij den watermolen, van d'heer De Boeck. Ing. Ir. 1400. Instel Dijnsdag 15 en verblijf Dijnsdag 29 Mei 1877, ten 4 uren namiddag, in den Posthoorn aan de Nieuwsirautpoorl, le Aalst. Door het ambt van den Notaris I. VEBBRUG- GHEN, le Aalsl, op Maandag 28 dezer maand Mei, om 5 uren namiddag, ten gehuchte Mijl beek 1° Op het buitengoed der EE. PP. Jesuieten 15 koopen Hooigras. 2° Op den meersch van den heer Rossel-De Coninck, aan den watermolen, moorsel- sche-baan 7 koopen Hooigras en navolgende Toemaat.

De Denderbode | 1877 | | pagina 3