Merkt pry zen. Vérilable Théatre Gtiignol, Belangrijk bericht. Openbare verpachting. van SCHAERHOUT le Denderleeuw, BOOMEN eu ceue partij MEERSCH, HUIZEN EN KELDERS, WAPENSCHOUWING Verkooping van BOOMEN SCHOONE BOOMEN, Deze verandering zou beschouwd worden als eene toenadering van Turkye tot de voorstel len van vrede. Doch latere berichten uit de turksche hoofdstad melden dat in den laelsten ministerraed niet over de kwestie van den vrede is gesproken. Integendeel gal de sultan last spoed te maken met het vcrveerdigen van wintei'kleêren voor de troepen. Uil dit alles kan men opmaken dat de pogingen der mo gendheden om tol den vrede te geraken, in dien zy beslaen, tol nu toe slechts weinig by- val hebben genoten. Konstantinopel, 15 nov. Moukhtar pacha meldt dat de bevolking van Erzerum zich gereed maekt voor eene verdedi ging tot het uiterste. Er komen turksche versterkingen aen. De Russen hebben het lort Aziza te Kars ge bombardeerd. Een langdurig gevecht heeft plaets gehad. Het sneeuwt hevig. Ahmed pacha, bevelhebber te Rutschuk, meldt aen de Porte dat de Russen by het bom bardeeren der stad, gedurig schieten op het gasthuis der gekwetsten, waerop de roode halve maen wappert. Een der muren van dit geslicht is gansch vernielt. Dit feit levert een nieuw bewys van den eerbied van Rusland voor de konver.tie van Geneve. FRANKRYK. Dynsdag werd in de fransche Kamer van Afgeveer- digden de beraedslaging geëindigd over hel voorstel van H.Albert Grévy, waerby een enkwest werd ge- vraegd over de kiezingen der olTiciéele kandidaten. Vooraleer echter de zitting van dynsdag te bespreken moeten vvy de aendachl inroepen op de krachtdadige en merkwecrdige redevoering van M. de Fourtou.die de politiek van het goevernement verdedigde, en daerby gelegenheid vond om de schandalen aen hel licht te brengen van hel zoogezegd goevernement der nationale verdediging. Het zyn juist die leden van dat goevernement, Gambetta en konsoorten, die nu hel meest kabael maken legen het goevernement van maerschalk Mac Mahon, dat, zooals de minister vcr- klacrde, niet vreest of niet vreozcn moet zvne daden in hel klaersle daglicht te stellen. Dan was de beurt aen M. de Broglie die niet min der welsprekend hel goevernement verdedigde en hel gevaer aenloonde dal Frankryk bedreigt, wan neer het in de handen der radikalen vallen moet. En zooals daegs te voren Jules Ferry op den minister van binncnlandsche zaken,antwoordde dynsdag Gam betta op den minister van justicie, namclyk met grove woorden en valscho beschuldigingen. Daerna had de stemming plaels vvaervan de uilslag gemakkelijk kon worden vooispeld, aengezicn de linkerzy besloten en verplicht is, blindelings alles te stemmen «at haer geheim komiteit (dat men reeds mei den naem van Gomité du satut public wordt bestempeld) in de Kamer doet voordragen. Het voorstel om een enkwest ie be velen werd dus aengsnomen met 320 stemmen legen 203. In den Senaelt is men dynsdag overgegaen lot de kiczing van vier nieuwe leden. Er waren 281 leden aenwezig. Dc nieuwgekozeiien zyn MM. de Chabaud met 152, Grelfulhe. met 149, Lucien Brun, met 148 en Grandperrel, met 141 stemmen. Alle vier deze ge kozenen behooren lot de rechlerzy. De kandidaten der linkerzy bekwamen MM. Victor kefranc 137, André 135, Jaureguiberry 131 en Allou 130 stemmen. L.alcrc berichten. De Union n'publicaineheeft haer bureel samenge steld uit MM Floquet, voorzitter Brisson en Boys set, ondervoorzittersLelièvre en Marcellin Pellet, sekrelarissen. Hel dagblad La France meldt, dal de ministers spreken van hun ontslag te geven. Volgens den National, zou het nieuw ministerie ïeeds gereed zyn, en beslaen uit MM. Daru, binncn landsche zaken en eerste minister de Vogué, bui- tenlandsche zaken Depeyre of Baragnon, justicie en ger.eracl Douay, oorlog. Dit kabinet zou eene tweede ontbinding trachten te verkrygen. Afschuwelyke Misdaed. - De echlgenoolen Breton, landbouwers te Rouaen hadden dertien kinderen, waervan er nog acht leven het oudste is vyflicn, en het kleinste nauwelyk één jacr oud. Verleden jaer, in de maend juni, bood zich zekere Emile Després by Breton aen. en werd als knecht- aengenomen Després, een slechte kerel, verscheide ne malen reeds voor diefstal veroordeeld, knoopte betrekkingen aen met de vrouw van Breton. Deze vrouw raedde hom aen, haren man te doo- den, hem belovende met hem te trouwen, zoodra zy vry zou zyn. Gehoor gevende aen dien racd, bracht Després vrydag 's 3vonds, den ongelukkigen Breton een geweldigen slag op hel hoofd too by middel van eonen slok. Vervolgens verminkte hy deerlyk het lyk zyns meesters, dervvyze dal hel aengezicht on- kennelyk was. Onderlusschen kwam vrouw Breton binnen, die aen de deur was blyven staen, en vroeg aen Després Is het gedaen Ja, antwoordde de moordenaer. Maer, zyt gy zeker dal hy dood is t Ily heeft wat hy hebben "moet. Omtrent middernacht laedden de twee misdadigers het lyk op eene kar, voerden hel dry kilometers ver re en dacr lieten zy hel liggen. Het bloedspoor dat van die plaels naer liet huis leidde, heeft aen hel ge recht de woonst der moordenaers aengeduid. Toen men hel bloedig lyk vond, werd de gendarmerie van Duolair aenstor.ds vorwilligd. Després bekende zyne misdaed doch beweerde dat hei alleen de ophitsin gen van vrouw Breton zyn, die hem ertoe aengezet hebben. Beide zyn aengehouden en naer de gevangenis van Duclair gevoerd. Vadermoord. Een vadermoord heeft het dorp Ravanac in het arrondissement Limaux met afschrik vervuld. M. Laroque, twintig jaer oud, was op het punt naer het leger te vertrekken, toen hy verleden week poogde eenen os te verkoopen, die aen zynen vader, zaekwaernemer van het kasteel van Mauléon, toebehoorde. Hy leidde den os naer de markt van Quillon, verkocht hem, slak het geld in zynen zak en keerde terug naer huis. De vader van het gedrag zyns zoons verwit tigd, verweet hem in hevige woorden zyne schandelyke bedriegeryen. en meer en meer in gramschap ontstoken, gaf hy den jongeling eenen slag in 't aengezicht. De moeder kwam toegeloopen, en trok party voor haren zoon. Beiden waren van woede vervoerd, en God weet, van wat vreeselyk schouwspel het kas teel van Mauléon getuige was. Verleden zondag na de kiezing was alles in rep en roer in de gemeente Provenac, waer men nog altyd de kansen der kandidate bere kende. Eensklaps op een gevorderd uer van den avond zag men rookwolken en vlammen uit eene schuer van het kasteel omhoog stygen. Aenstonds was er volk te been om den brand Ie blusschende vrederechter werd verwittigd en de magistraet begaf zich ter plaels. Na vruchteloos gepoogd te hebben het vuer uit te dooven, ging de menigte zich verwy- deren, toen de slank van verbrand vleesch de opmerkzaamheid van den vrederechter gaende maekte, die nog altyd opzoekingen deed. Hy had reeds verscheidene malen den zaek waernemer van het kasteel doen roepen, maer vruchteloos alleen vrouw Laroque en haer zoon waren aenwezig, en ondanks alle opzoe kingen kon men den vader niet vinden. De overblyfsels van de verbrande schuer opdelvende, vond men welhaest het voorwerp dat den onverdragelyken stank uitwierp waer van wy hooger gewag maekten. Het was een menschep lyk.byna gansch ver brand, een lichaem zonder armen of beenen. De omsinenders weken van afschrik terug en de vrederechter bekwam welhaest de zeker heid dat er een afgryselyk schelmstuk moest gepleegd zyn. Voorioopig werd de zoon Laroque onder- vraegd, dien men verdacht, zyn vader ver moord te hebben, en gepoogd alle teekens van zynen vadermoord in dien brand ledoen ver- dwynen. En waerlyk van de eerste woorden af, die de beschuldigde uitbraeht, was er voor het gerecht geen twyfel meer mogelyk de zoon Laroque was schuldig en wierd aen stonds in hechtenis genomen. De ontdekking eener met bloed bevlekte byl en de sporen van het schelmstuk op de kleederen van de moe der en den zoon bevestigden ten volle die be- schuldigiug, en het is nu zooveel als zeker, dat na den twist in liet kasteel, de moeder en de zoon Laroque zich op den ongelukkigen zaekwaernemer geworpen hebben, hem op den grond gesleurd, hem vermoord, en ten laetste zyn lyk op de wreedste en baldadigste wyze verminkt hebben. Nog is het zeker dat by hel vallen van den avond die onweerdige moeder en zoon het verminkt lyk op eene berrie in stilte langs eene lange dreel gedragen en het in de schuer hebben verborgen, welke zy daerr.a met eigen hand in brand slaken. Moord. Een grysaerd van zeven- en zeventig jaer, met name Octave Simeoni, van jtaliaenschen oorsprong, is vermoord, in zyn huis, rue brasfroi, te Parys. Simeoni was niet ryk maer met behulp van zyn werk en van eène kleine rente die zyn dochter hem betaelde, leefde hy gerust, en kon van tyd tot tyd wel eens zyne behoeftige broe ders helpen, die .tot hem hunyen toevlucht namen. Verleden zaterdag kwam zyne dochter hem bezoeken vruchteloos klopte zy echter aen zyne deur. Angstig ondervroeg zy de geburen die haer zegden dat zy Simeoni sedert twee dagen niet meer gezien hadden. De porliersvrouw kwam naer boven en brak de deur open. Daer zag men het lyk van Sime oni geheel met bloed bedekt ter aerde liggen de ongelukkige had dry diepe wonden aen het hoofd. M. Lucciöni de policie-kommissaris werd aenstonds verwittigd, alsook een ge neesheer, die bestatigde dat de moord reeds sedert 48 uren moest gepleegd zyn. Simeoni is aengerand, terwyl hy zyn avond- mael nam, donderdag avond, tusschen zes en zeven uren. De geburen hebben alsdan een gerucht in zyne kamer gehoord, als dat van een vallend voorwerp. Men verdenkt zekeren Italiaen C..., de moord gepleegd te hebben. Simeoni had hem geweigerd geld te leenen en C... was vol woe de en dreigend weggegaen. C... zou dus om zich te wreken, den ongelukkigen grysaerd de dood toegebracht en terzelvertyd eene som van 80 fr. die men in de kamer van Simeoni mist, hebben gestolen. DU1TSCIILAND. Dc bond van ron Bismark. Varzin is den rouw gedompeld. M. von Bismark is door de levendigste droefheid getroffen. Zyn gunsteling. Nerodie de hand van hel keizerryk werd genoemd, is overleden. Zoo hel scbynt zou hy vergiftigd zyn. Toen hem hel overlyden van zyn getrouwen vier- voeligen vriend werd acngekondigd, school de kan selier in eene hevige gramschap en riep uil Indien al myn vrienden my zoo getrouw waren geweest als die goede Nero, zou ik zoo veel hoofd breking niet hebben .Na een onderzoek le hebben bevolen op het lyk van Nero, en nadat dc vergiftiging was vastgesteld, gaf du kanselier bevel dal het ingewand in eene blikken doos naer Berlyn zou overgebracht worden. Daerna deed hy zyn vriend plechtig begraven. Men legde strooi in eene kist en legde Nero daerin, ge wikkeld in een prachtig fluweelen dekkleed Acht werklieden van het kasteel, in 'l zwart gekleed, droe gen de kist in een byzondcr graf, dat in het park was gemaekt. M. Von Bismark cn zyne echtgenoole, hebben ieder 3'M' mark (725 frank) beloofd aen hem, die den moor denaer van Nero zou ontdekken. Als de schuld der misdaed, maer niet op de kleri- kalcn wordt gelegd Eene deputatie van 18 leden van den pruisi- schen Landdag, heeft keizer Wilhelm eon smeek schrift aengeboden, strekkende lot intrekking der meiwetten, voor zooveel die toepasselyk zyn op het openbaer onderwys. De keizer heeft geweigerd de deputatie te ontvangen, en die naer M. Folk, minis ter van onderwys en eeredieuslen verzonden. AMERIKA. Hel vervoer van versch vleesch uit Zuid-Amcrika schynt goed le zullen gelukken. Reeds is dit hel ge val met de eerste reizen van La Plata naer Frankryk. De stoomboot Paragay van Talro Julién en C' is nu bezig eene lading versch vleesch van 10,f00 schapen voortkomende, aen boord te nemen om het naer Marseille le vervoeren. By de toekomende reis zal hy hel vleesch von 50,000 schapen meebrengen. Indien men veronderstelt dat de maelsohappy vier reizen per jaer doel zal men het vleesch van 800,000 schapen ter weerde van 4 millioen frank overvoeren. Hoij.oway's Zai.f en Pillen. Nimmer hebben medeCynen zulke wonderen verricht als deze, zoowel in Java als elders. Verouderde wonden, zweren en ettergezwellen welke elk ander middel tegenstand boden, en als ongeneesbacr beschouwd werden, ver dwenen gereedelyk door hel gebruik dezer Zalf, by zondcr waer dezelve bygeslaen werdl door de Pillen, welke terstond hunnen invloed uitoefenen op de vochten des lichacms, dadelyk eene gelukkige om wenteling in hel gestel veroorzaken, en niet alleen de genezing gemakkelyk maken maer verhoeden dat de ziekte terug komt. Dezelve zyn zamengesteld uit zeldzame balsems onvermengd met een grein van eenig delstof, en zyn zoo onschadelyk dal hel leedcr- stc meisje of jongste kind dezelve kan innemen zon der het minste gevaer. Voor alle ongesteldheden zyn deze médecynen een volkomen geneesmiddel. GEWONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gczondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Zcs-en-twinlig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de brack- lusl, demaeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanordeis veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blacs, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 75,000 genezingen, bewerkstelligd, wacrondor die van den graef Plus- kow cn de markiezin Bréban, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angeistcin, enz., enz., waervan uittreksel. N° 63,476. M. de Pasloor.Comparcl, van 18 jaren maegkramp, van maeg- eu zenuwpynen, zwakte cn nachtelyke zweelingen. N° 47,422. Uitputting Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uil hoofde van jcugduitspanning. Verdun, 16 Januari 1872. N° 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pvnen in de rechte zyde cn aen de uitholling der macg, van slechte spysverleringen, enz. Ik aerzel niet u loete- vertrouwen dat-uwe Revalenla my gered heeft. Ernest Catté. Muzikant by het 63' linie-rog. Viermacl voedzamer dan hel vleesch, spacrl zy nog 50 mael baren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolact, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 32 en 60 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Do Barry cn C°, (limited) Herg van 'I Hof, 1G, Brussel. Depots le Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druvvé-Jelie. POPER1NGHE 16 NOVEMBER. Hoppe 1877. Stad. Fr. 51—00 58—00 Gemeenten 00—00 00—00 Aelst, 17 November 1877. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 46 k 48 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 eenlil. Tarwefr 30-00 a 34-Oü Masteluin 28—00 30 -00 Rogge22-00 23 75 Geerst20-(0 23—00 Haver21—00 24 50 Aerdap. (roode dc 100 kil. 10-00 42-50 Idem, (wille). 0—Oo 0—00 botei, de 3 kilogram 8-00 9—27 Eijers, de 25. 3—09 3—27 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens het koppel 45-00 50—00 GEND. 16 nov. per hectoliter. Tarwe. fr. 28-50 00-00 Rogge. 17—50 00- co Geerst. 17—00 00- 00 Haver. 10-00 00- -00 Boekweit 15--50 00—00 18—0C 00-00 Koolzaad 38—00 00-00 00 -00 tiempzaed 00—00 00-10 Kool-olie de 100 kilos. 90-00 00—00 65 - 00 00-00 Boter per kilo 2-34 2-41 Eijers de 25. 2-40 2—50 Aerdappelen de 100 kil. 10-00 0-»0 LEUVEN, 16 Nov. Tarwe. fr. 31-00 33—00 Rogge. 2I—0O 21-50 00-00 00-00 Rrouwershaver. 21—50 00- 00 Voederliavcr 21-50 00—00 Geerst. 25—00 00—00 Koolzacdolic. 93 -00 00-00 Lynzaedolie. 73-00 00—00 Hooi. 00—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen wille. 0-00 0—Of' Aerdappelen roode. 10-00 00—00 Boter, den kil. 0-00 0-00 Eijeren de 26. 0—00 0-00 ANTWERPEN, 16 Nov. De kuipboler werd hedenmorgend Ier merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,5e a fr. 2,90. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 1,40 zvvaer gewicht fr. 4,50 a 1,60 De nieuwe aerdappelen zyn perl/4 heet. verkocht fr. 1,40 k 1,80. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 2,50 a 2,75 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 28—50 a 30-00 Rogge, «i 23 - 00 23—50 Wintergeersl, 00—no 00—00 Zomergecrst, 27—50 28-00 Haver, 22-50 00—00 Boekweit, 00—00 (0—00 Boonen, 00—00 00—0o Bitlerpeén, 22 -50 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. MANNELYK 6 V nou wel. 4 HUWELYKEN. J. De Troel), werkman, met M. Roclandt, twynster. A. Boelens, daglooncr, rnetC. Roelandt, twynster. J. Limpens, winkelier, met R. Coppeus, z. b. C. Van Cauter, smid, uiet E. De Backer. OVERLYDENS. 10. VILLE D'ALOST. I'. Arents, schipper, 42 j., te Gent overleden. F. Yan- derheyden, z. b., 10 j.. Schaerbeke. J. De Meyer, z. b., 72 j., Langeridderstraet. Een kind onder de zeven jaren. Burgerlyke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 10 tot den 17 November 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 0 9 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS A. F. De Wit, 71 jaren, huishoudster, onge huwd, kerkhofstraet. V. A. Van Bogaert, 22 jaren, kandidael-notaris, kerkhofstraet. 1 kind onder de 7 jaren. XBitnlscltnppij - de %'erecnigdc Vij eraurs. - Venekering tegen brandgevaar. Agent, XI. Achilles Eemnn, Molendries te Aalst. Hpi'ifllf De W® H. BUYS brengt ter kennis a u' aan't publiek, dat de koophaudel van Houillekolen, zoo in 't groot als in I-el klein, als vroeger door haer zal voortgezet worden. Zij beveelt zich aan dc gunst van eenieder. ïtDrif'hl H. JANSSEN,horlogiemaker, heeft de eer hel publiek kenbaer te ma ken dat hy zicli alhier komt le vestigen in de Statie- strael, n° 26. Horlogiër. in alle slach zyn by hem le bekomen. Hy zal ook alle reparalien maken'. Hy beveelt zich in ieders gunst. Avec la permission de l'Aulorilé. On commencera ii 6 heures, Ikiuianclie IS Ao- vciiibi'c 1S77. Representation Extraordinaire dounée pour celte fois sculement, a la salie du Théatre, par lc a l'inslar de Paris. Ce TliéMre de salon se mooie el se démonle en unc demi heure. Spectacle amusant dediè aux families. avis! Mesdames el Messieurs, L'accueil bienveillant el le succès incontestable que les Xlarionricfles I'nrisicnncs out obtenu dans les meilleures Sociélés des villes que j'ai par- courucs, et nolamnienl Bruxelles, oü j'ai cu l'hon- neur de jouer a la Fancy-Fair présidée par Sn Majestc la Reine, me permetlent d'espérer que vous voudrez bien m'honorer do voire présence. Ch. GOBERT. Propriétaire brevetó des Théötres Enfantins dc FRANCE et de BELGIQUE. 2 HEURES DE RECREATION ON JOUERA 1° LE C0FFRE MAGIQUE Piece féerie en 1 acte. 2° LE MARQUIS DE BAS-R0UGE Grande bastonna de, 2 tableaux. PRIX D'ENTRÉEPremières 1 Franc. Deuxièmes 56 centimes. Les enfanls payeronl demi-place aux premieres. Séances Particulières. lagere, lez-Bruxelles. - S'adresser 68, rue Po- STAD AALST. VERANDERING VAN WOONST. Jufv. Amelia Xlocns, heeft de eer ter kennis van T publiek te brengen, dat zij haar magazijn van Kleedingstoffen, Lakens, enz., enz., komt over le brengen van de Langezoutslraat naar de XIOLEA- STB6AAT, iV II, oud huis Van Achter, beter ge kend onder de benaming van Gal van de Harkt. Zij beveelt zich in de gunst van eenieder. Ferdinand ROGGEMAN-LUYTGAERENS, koopman in wijnen, likeuren, glas, gleiswerk, porceleinen, spie gels, enz., in de Leopoldslraat, n°46, te Aalst, heeft dc eer hel geèerd publiek kenbaar te maken dat hij in den loop der maand januari aanslaande moet ont vangen, eene groole hoeveelheid fransche wijnen, van Bordeaux en 3ndere; alsmede verschillige spaan- sohe wijnen, alle van zeer goede hoedanigheid en aen prijzen buiten alle mededinging. Om van de voordeelen, welke de bestellingen per stuk aanbieden te genieten, is het hoogst noodig dat men zyue bestellingen doe vóór einde december 1877. Hij beveelt zich nog bijzonderlijk aan bij de Eer waarde Heeren geestelijken, voor zijne uitmuntende en door de geestelijke Overheden aangenomene wijnen, ten gebruike van bet H. Misoffer. Rprif'lll ^ES, beeldhouwer, Nieuw- uciiLlili slraet, verlangt leerlinhen lot bel aenleeren der beeldhouwkunde, onnoodig zich aeu- lebieden zonder goed lezen en schryven te kunnen en ten minsten twaelf jaer oud zynde. ARMBESTUUR VAN AALST. Zaterdag 24 November 1877, ten 5 uren 's avonds, ter zittingszael van het Bureel van Weldadigheid, te Aalst, aan de Houtmarkt, zal de Notaris Joseph VERBRUGGHEN, itt het openbaar overgaan tot de heroproeping en verpachting voor9 jaren in te gaen den 31 de cember 1877, van de volgende goederen Aalst-ScUaarbeke. 30 aren 33 centiaren hofgrond, Zoutstraat- poort, pachter G. De Paepe. 25 aren 30 centiaren land, Ajuinkauter, pachter E. Brulin. 50 aren 15 centiaren land,Ajuinkauter,pach ter L. Van Campenhout. 56 aren 20 centiaren land, Siesegemkauter, pachter D. Van Sande. Een hectaaroaren 98 centiaren land, kleine Broekhaeg, pachters kinderen Van Hauwer mei ren. 40 aren 24 centiaren meersch, Bekelinge- meerschen, pachters ook kinderen Van Hau- wermeiren. Erpe. 40 aren J4 centiaren land, Braemland, pach ter Ch. De Kegel. Extra vermindering van prijs bij BEIIAEGEL, gewezen bestuurder der Apotheek VAN PETEGHEWT, tc Aalst, liortc Zoiilstranl, n« Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. OPENBARE VERKOOP1NG en zwaerstammige BOOMEN, TE WELLE, EREMBODEGEM EN AELST. De Notaris DE SMET, te Erembodcgem, zal, op Woensdag 28 November 1877, in het naschreven order, openbaerlvk verkoopen A. Om 12 uren 's middags, ter herberg van de wed. J. B. Van Cauter, in den Hert, te Welle. ■F> Ten verzoeke van Madame Van den Ilendc, te Aelst6 koopen Schaerhout, wassende op haren bosch te Denderleeuw, wyk Lecuwbiiigge. 2" Ten verzoeke van den heer F. Burny-Burny, bierbrou wer, te Aelst9 Abeelen Doornen, staende te Welle, op liet oud-kerkhof, aen het land in gebruik b\ de de wed. Jos. Van Cauter. B. Om 1 uer namiddag, ter herberg van Frans Sonck te Ercmbodegem, aen de Statie. Ten verzoeke van den heer L. E. Abbeloos 2 Canadas achter de hofstede van de weduwe J. B. Cooman-Verhofstadt, te Ercmbodegem, aen den Duit- schenweg. 4 Canadas en 2 Wilgen te Aelst, aen de street lei dende van Aelst naer Ercmbodegem, tegenover het buitengoed van den heer F. De Vidts. C. Om 2 uren namiddag, te Erembodegem op het Ressche- beke, omtrent de herberg den Doggen. Ten verzoeke van de kinderen Frans Boterberg 40 koopen schoone en gave Eiken, Esschen, Abeelen en Canada Doornen, verscheidene van 2 tot 5 meters dik, en waeronder een Eik, dienstig voor molenas. D. Om 3 uren namiddag, tc Ercmbodegem op Bouccautberg, aen den Briisselschcnstcenweg. Ten verzoeke van Bernard Van Vaercnbergh 41 koopen Canadas, waeronder verschei dene van 2 nieters dikte. OPENBARE VERKOOP1NG van te Haaltert, Eijgetn, Lamdries. De Notaris G. K. VAN WICHELEN, Ie Moorsel, zal, openbaarlijk verkoopen. op Woensdag 28 November 1877, ter herberg» de Vier Wegen», bewoond bij sieur Jozef Lievens, te Meire, op Gieteghcm. Ten 1 uer namiddag 68 Canarla Boomen, waar onder eenige van 2 lot 2 i/a meters dikte, en 4 Abee len, wassende op eenen meersch, gelegen le Haal tert, Aijgem, Lamdries, genaemd de Koclsbroeken. Ten 4 uren namiddag, ter zelfde herberg, DEFINI TIEF VERBLIJF van bovengemelde party MEERSCH, groot 12 aren 30 centiaren, palende noorden oost don heer Marquis de Rhodes, zuid d'erven Van den Herreweghe cn west d'erven Coppens. STAD AALST. OPENBARE VERPACHTING van gelegen Ie Aalst. alsmede van dc Plaatsen Standgelden ter Markten cn Visclimiju, hel vischrecht in den ouden Dender, <lt Studs- bel, het Kooirecht en het ruimen der Beeren Pissijn- putten binnen de Stad. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter kennis van het publiek, dat er op Maandag 3 December 1877, ten 2 uur namiddag, ten Stadhdize, ter Mili tiezaal, zal overgegaan worden, onder nadere goedkeuring van den Gemeenteraad en der bevoegde overheid, tot de openbare Verpachting, voor eenen termijn van drie achtereenvolgende jaren te beginnen met I Januari 1878 en te eindigen den 31 December 1880, van het volgende, te weten 1° Lot. Een WOONHUIS, met 7 aren grond, gestaan en gelegen tc Aalst, buiten dc Leopoldstraatpoort, nevens het oud-kerkhof. Bewoond en gebruik bij K. Ketels. 2C Lot. Een WOONHUIS, gestaan aan de Werfkapel, gezegd het Weeghuisken. In gebruik bij Augustus Hoe- beeck. 3C Lot. Een WOONHUIS, deelmakende van het lokaal des Burecls van Weidanigheid, gestaan aan de Houtmarkt en Zonnestraal. Bewoond bij C. Buys. N. B. De huuraar van dit huis is, zonder vergelding en boven en ongeminderd zijne huursom, gelast met het bewa ken van het magazijn des burecls van Weldadigheid. i« Lot. Een HUIS gestaan in de Langcridderstreat. Gebruikt bij Jacobus Gits. 5' Lot. Eenen KELDER, onder het oud-Stadhuis, aan de groote markt, hebbende zijnen ingang langs de Lcopold- straat. •- Gebruikt bij den lieer P. Leleu. 6' Lot.Eenen KELDER, onder het oud-Stadhuis, aan de groote markt, hebbende zijnen ingang met groote poort, langs de markt. Gebruikt bij M. Louis Bumy-Antheunis, brouwer. 7® Lot. Eenen KELDER, onder het lokacl, der middel bare school, aan dc Graanmarkt. Gebruikt bij den heer Pyck-Sanders. 8® Lot. Het plaatsgeld ter Vleeschmarkt. 9® Lot. Het plaatsgeld ter Verkensmarkt. 10' Lot. Het plaatsgeld ter Graanmarkt. 11' Lot.Het plaatsgeld ter markt van het brand- en timmerhout, fruiten, haring en schollen. 12' Lot. Het plaatsgeld ter markt van het vlas, hennep of kemp, uithckeling van werk. 13' Lot. Het plaatsgeld ter Kiekensmarkt. 14' Lot. Het plaatsgeld op de eiers- en botermarkt. 15' Lot. Het plaatsgeld ter Groenselmarkt, ter markt van Hopkeesten en Plantsoenen, van Aard- en Gleiswerk eu het plaatsgeld van Kramen op de onderscheidene markten. KJ' Lot. Het plaatsgeld en de Meet-en Weegloonen, ter Aardappel- en Ajuinmarkt. 17' Lot. Het plaatsgeld ter Vischmijn. 18° Lot. Het Vischrecht in den ouden Dender. 19' Lot. De Stadsbel tot het bekendmaken van verkoo- pingen, enz. 20' Lot. Het Kaairccht. 21' Lot. Het ruimen van de beerputten a) Aan de Stadsjongensschool, in de Vrijheidstraat. b) Aan de Stadsmeisjesschool, in de Schoolstraat. 22' Lot. Het ruimen der pissijnputten aAan de Keizerlijke plaats. b) Aan de Groote markt. Het kohier van lasten berust ten kantoore van den Stads- sekretaris, alwaar ienieder er van kennis kan nemen, en ook alle verdere inlichtingen nopens deze Verpachting bekomen, alle dagen van 10 uur vóór- tot 4 1/2 uur namiddag, de Zon en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan den 6 November 1877. HET COLLEGIE De Sekretaris, De Burgemeester, JOZEF VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. Stad Aalst. Militie. van de in onbepaald verlof zijnde Manschappen. De Burgemeester, Gezien de verwittiging van den heer Distriktbevelhebber van Dendermondc. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N® 4099, wijzigende het besluit van den 18 Oktober 1874 N® 3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschouwing bij voormelde koninklijke besluiten voorgeschreven in deze Stad zal plaats hebben, den .Maandag 20 November 1877, ten Stad- huize, ter Militiezaal, ten 8 uren 's morgens, voorde klassen van 1808 en 1872 medehegrepen en voor de andere den zelf den dag, ten 10 uren voormiddag. Dc manschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgsef- fekten en drager zijn van hun dienstboekje (livret.) Dc Burgemeester herinnert aan de manschappen dat degene welke zouden nalatig blijven zich tot de Wapenschouwing op gemelden dag en uur aan te bicden. zullen gestraft worden met eene terugroeping in dienst van één tot 6 maanden, over eenkomstig het art. 22 des koninklijk besluits van den 18 Oktober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 7 November 1877. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. Stad Aalst. Burgerwacht 1878. Het Kollegic van Burgemeester cn Schepenen Gezien den omzendbrief van den heer Gouverneur dezer Provintie, in dato 0 October laastleden Gezien de artikels 8 en 9 der wet van 8 mei 1848, betrek kelijk de inschrijving voor de Burgerwacht Verwittigt zijne bestuurden, geboren in het jaar 1856, dat zy gehouden zijn zich te doen inschrijven voor den dienst der Burgerwacht, ter Stadssekretarij, van den eersten tot en met den een-en-dertigsten december aanstaande. Gevolgentlijk aanzoekt hij de zelve zich voor gemeld tijdstip ter inschrijving aan tc bicden alle dagen van 9 uren 's mor gens tot den middag, en van 2 tot 5 uren namiddag, de Zon- Feestdagen uitgezonderd. De gone hieraan nalatig blijvende, zullen voor de rechtbank van enkele politie gebracht worden, ten einde tot bij de wet vastgestelde straffen te worden veroordeeld en daar en boven ambtshalve te worden ingeschreven. Gedaan en afgekondigd ten stadhuize te Aalst, den 28 Oc tober 1877. De Sekretaris, JH. VERLEYSEN. De Burgemeester en Schepenen, VAN WAMBEKE. te llofstade, Aalst -Mijlbeke en Moorsel. De Notaris DEVRIENDT, te Aalst, zal, open baarlijk verkoopen De Notaris DEVRIENDT, zal, openbaarlijk verkoopen TE UOFSTADE. Op Maandag 19 November, om 2 uren namid dag, namens de heeren Graaf Cornet en Goos- sens 3" Wilgen, 7 Kanadas en 1 Abeel. Te vergaderen bij Vanderest, kamdries. De Notarissen DEVRIENDT en MICHIELS, zullen, openbaarlijk verkoopen te hoorsel. Op Maandag 26 November, om 9 uren, des morgeuds,namens de erven der overledene echt genote van Constant Saeys en M. Hutsebaut. 107 koopen Abeelen, Kanadas en eenige Eiken, Wilgen, Esschen en Olmen. Te vergaderen ter herberg van d'heer Dona- tus Buyl, le Moorsel, aan de kerk. VERKOOPING van extra te Otter gem. De Notaris Guslaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal op Donderdag 22 November, 1877, om 10 uren voormiddag, namens d'heer De Saedeleer,burgemeester te Ottergem, en ande re eigenaars, openbaarlijk verkoopen 70 koopen schoone Canadas meest allen van 2 1/2 meters dikte, 4 koopen Wilgen, 1 Popu lier, 1 Abeel, I Notelaar en 1 Eik van i meter 60 centimeters dikte,allen gestaan te Ottergem aan de hofstede des heeren Burgemeesters, in d'Alsnij en aan de Rustslraat. Men zal beginnen aan voormelde hofstede*

De Denderbode | 1877 | | pagina 3