Merkt prijzen. Hoveniers - HOFSTEDE Verkooping van LAND. Verkooping van LAAD, Vendilie van schoonen BOOMEN, Kanada, Wilgen, Olmen, Esscheu eu Eiken Boomen, Stand- en Plaatsgelden Nationale Alililie. NATIONALE MILITIE. Y loersleenen in Cement. ■at van Opanci, niet verre van de posiiie waer de ge veinsde aenval heeft plaets gehad. Osman pacha voerde pcrsoonlyk het bevel over den uitval langs Etropol. Langs dien kant alsook langs den kant van Opanci, drongen de Turken dour lol in de verschansingen doch de uitval welke ten zuiden werd gepoogd, in de richting van Monl-Verde, tegen de troepen van Skobeleff, mislukte geheel. De Tur ken werden teruggeslagen en op hunne hielen dron gen de Russen binnen Plevna, van waerzy zich tegen Osman pacha keerden die wanhopige pogingen aen- wendde om door de russische limén te breken. Aldus stond Osman p-icha tusschen twee vuren. IIy werd gekwetst op tut einde van het gevecht en gedwongen de wapens neër Ie leggen. Hel russisch riimcnisch leger heeft den 10 zyne intrede gedaan te Plevna, van dry tol vier uren na middag. Groothertog Nikolaes heeft dien nacht in de stad overgebracht. Den 11 werd een Te Denm gezongen. Hel getal der krygsgevangeuen door de Russen te Plevna genomen, wordt geschal op 40,000 dat der zieken en gekwetsten op 20,000. Luiere berichten, Een officieel tegegram uit Bogot, t2 december, meldt het volgende Volgens de verklaring van der, slafoversle der turksche troepen te Plevna. Tevercn pacha is hel leger dat gevangen is, samengesteld uil 60 labors met 60 kanons, weinig ruilery en zeven pachas. Men gaet voort met de trofeën en de gevangenen te lellen. De poging van Osman pacha om door de inslui- lingsliniên te breken, was heldhaftig en wcerdig van geheel zyne voorgaende verdediging. De Turken hebben als leeuwen gevochten, doch zy hebben een even dapperen vyand ontmoet. Mehemet-Ali ia als hevelhebber der troepen van Sofia en Orkhanie vervangen door Chakir pacha. Hy zal de troepen in Herzegowina aenvoeren. Eisclien van Ruslund. De Kölnische Zeilung deelt, een bericht meê uit Wecnen, meldende dat Rusland zou toestemmen in een wapenstilstand, op voorwaerde dat Turkye do steden Silislric, Rulschuk en Widdin zou ontruimen. Hetzelfde dagblad voegde cr by, dal de vrye doorvaerl der Dardanellcn.'dc afstand van Klein-Azië, de onafliankclykheid van Bul- gariö, onder een nict-russischen prins, de onaflian kclykheid van Humemö eu Servië en de vergroolin» van Moulenegro, begrepen zyr. in de vredesvoor- waeiden, waervan Rusland niets zal willen afstacn en welke, naer men zegt, door Duitschland en Oos- tenryk zouden aengenomen zyn. Oorlog lot liet uiterste. Volgens een bericht uit KonslanliRopcl, mcégcdeeld door Renter's O/Jice zou men aldaer nog den moed niet opgeven. In hei ministerie van oorlog is gisteren een groole krygs- raed gehouden, waerm men beraedslaegde over'hel- geen er te doen slond r.a den val van Plevna. Deze krygsracd heeft besloten dal de oorlog lol hel uiter ste zal worden voortgezet. Een telegram uit Pesth aen den Standard moldl, dal Turkye vast besloten is den oorlog lol het uiterste voort Ie zeilen, en geene vredesonderhandelingen acn te knoopen, zoolang Konslantinopel niet m"de macht der Russen is. Daerenboven wordt aen het zelfde dagblad uit Weenen gemeld, dat Rusland be reid is onderhandelingen aen te knoopen, doch dat bel weigert inlusschentyd den optocht zyner troepen naer Andrinopel legen te houden Met gespannen aendachl wacht men af, welke houding Engeland nu zal aennemen. Reeds geeft de Standard te kennen, dal niet alleen aen Rusland macr aen de geheelc wereld zou moeten worden verklaerd dat de overtocht der Balkans en de bezetting van Andrinopel door de Russen voldoende zouden' zyn, om Engeland zyne onzydigheid te doen verlaelèn. De Times daerentegen vraegl, dal men geene betoo- j gingen zou doen, welke de Turken ten onrechte zou- den kunnen doen gclooven, dat Engeland genegen is voor hen den oorlog te voeren. Engeland, zegt de i Times verder, zal nooit willen lusschenkomen, om de j europische provinciën van Turkye te redden. Het is de plicht van hel goevernemenl, deze vvaerheden aen I Turkye wel te doen bcgrypen. FRAiYKRYK. Vergiftiging. Verleden zondag ging M. L..., op liet aendringen zyner vrouw, kampernoeliön zoeken, in do bosschen die hel stadje Blayc (Gironde) omrin gen Denzelfden dag maekle zyne vrouw do kampernoe- liën gereed, en at er van, alsook zyn dochlerken. In den nacht gevoelden beiden hevige pynen en brack- lusl. 's Anderendaegs verklaerde de geneesheer dat zy vergiftigd waren. Alle mogeiykc zorgen werden acngewend, maer hel was tc lael. De ongelukkigen zyn te midden der schrikkclyksle pynen gestorven. Vrouw L.... lael twee woczen na, een jongsken van acht jaer en een meisje van dry maenden. Eindelyk heeft maersehalk Mac-Mabon zooveel toegegeven aen de linkerzy dat een ministerie Dufaure is tot stand gekomen,waer van wy hieronder de samenstelling meédeelen. De president der republiek heeft er dan ook in toegestemd de ministers van builenlandsche zaken, oorlog en marine te laten vervangen door MM. Waddingion, generael Bopel en ad- mirael Pothuau en zou zelfs, naer men zegt, zekere waerborgen hebben toegestaen, zonder welke de linkerzyde bet ministerie Dulaure niet wilde aennemen. Volgens betgeen wy kunnen opmaken uit de onlvangene berichten, zou de maersehalk de benoeming van bet nieuw ministerie door eene boodschap aen de wet geving bekend maken. Hoe breed deze concessiën van den maer sehalk ook mogen voorkomen, toch hebben zy, 200 bet schynt, nog de radikalen niet geheel bevredigd want, volgens de inlichtingen der Patriezou de linkerzy voornemens zyn nog niet liet geheele budjet, maer alleen de recht- slreeksche belastingen en een twaelfde gedeel te der uitgaven te stemmen. Het geheele bud jet zou echter in januari worden gestemd, waersciiynlyk op voorwaerde dat bet radika- lismus over 31. Dufaure en zyne kollegas te vreden is in de veronderstelling dat zy in ja nuari nog aen het bewind zullen zyn, iets wat men in Frankryk moeilyk kan verzekeren. Het ministerie Dulaure is samengesteld en zal morgen in liet Journal O/fciel verschy- nen. De nieuwe ministers zynMM. Dufaure, juslicie, voorzitter van den ministerraed de Marcère, binnenlandsche zaken Waddingto», builenlandsche zaken; Bardoux, onderwys; Borel, oorlogadmirael Poihuau, marine Leon Say, financiënTeisserenc de Bort, koophandel, en Freycinet, openbare werken. ENGELAND. De Val van Plcvna. Wy vernemen op 't oogen- blik, zegt de Times, dat Osman pacha zich eindelyk heeft overgegeven. Alles duidt aen dat hy zyne dap perheid lol het laetsle oogenblik heeft volgehouden en Europa heeft in langen tyd geen voorbeeld gezien van zooveel geduld en vastberadenheid als Osman pacha en zyn dapper leger hebben geloond. De be velhebber was verplicht de plaets te verlaten of te sterven van honger achter hare verschansingen. Hy heeft de schoonste hoedanigheden van een soldael doen blyken indien een klein getal turksche gene raels slechts aen hem hadden geleken, de oorlog in Bulgarië zou eene geheele andere wending hebben genomen. Doch hoe dapperder en hardnekkiger de verdediging van Osman pacha was, hoe grooler ook de gevolgen moeten zyn van zyne overgaef. Deze is niet alleen het verlies van een aenzienlyk leger en eene machtig versterkte plaets hel is de laetste stuiptrekking van geheel den lurkschen veldtocht van dit jaer en de overwinning door Rusland, van geheel Bulgarië ton noorden der Balkans. De veldtocht van dit jaer is nu afgeloopen, zoowel in Azië als in Europa, en de uilslag was langs heide kanten in eens beslissend. De Russen hebben hunne zegeprael duer gekocht, en zullen wellicht niet gene gen zyn om nog verderen tegenstand van dien aerd uit te lokken Nu is hel oogenblik gekomen, waerop rle bemiddeling mogclyk is, en waerop de Turken mogen verwachten tot eene overeenkomst tc gera ken met den vyand of dit rechtstreekse!! gebeurt of met de lusschcnkomsl van eene andere mogendheid, is van minder belang. Europa zal geerne de redelyke voorwaerden aennemen, welke worden voorgesteld De mogendheden zullen hel niet der moeite weerd denken hunne eigene macht in gevaer te brengen voor de verdediging van eene verlorene zacken de Russen zullen evenmin genegen zyn om de ern stige vraegslukkcn aen te raken welke uit die zaek zouden kunnen opryzen. Het is nu hel oogenblik om de uitslagen van den ooriog als voltrokken feiten aen te nemen en hel is te hopen dat ous goeverne menl alles zal aenwenden om Turkye daertoe te doen besluiten. De Daily Telegraph is van gevoelen dat de val van Plevna eene zoo ernstige ramp is voor Turkye, dat MM von Bismark en Andrassy, indien dit wezenlyk hun inzicht is, niet langer moeion wachten, om hunne bemiddeling aen te bieden. Wal Engeland betreft, zou hel dwaes zyn te loochenen, dat de eischeu van Rusland, vergeleken by de inzichten welke Turkye heeft laten blyken, weinig hoop tol eene toenadering overlaten. De onderhandelingen hebben echter plaets gehad eer de zegeprael der Bussen was bereikt cn toen de Turken nog dal volle vertrouwen hadden in de dapperheid van hun leger, en in de heiligheid hunner zending, hetwelk hunne verdediging weerdig heeft gemaekl gerangschikt te worden tusschen de schitterendste der geschiedenis. Nu zullen wy zien of de val van Plevna zulk ucne verandering zal te weeg brengen inde cischen van Rusland, dal het mogclyk zy een rcchlvcerdigcn eervollen en ducr- zamen vrede te sluiten. PAUSELYKE STATEN. De Capitate uil Rome, van 7 dezer, meldt het vol gende Eergisteren nacht, tusschen li 1/2 en midder nacht, zou iemand, die het Sl-Pielersplein overgegaen ware, dacr eene koels gezien hebben, die naby de poort van hel Valikaen stil slond. Het was helsch donker, wal zeker de ongelukkige koetsier, die dry kwart uers inden regenen wind stond, getuigen kan. liet geheimzinnig ryluig naderende, zou men op hel portier een naemcyfcr mei een kroon er boven gezien hebben, een naemcyicr, dal te goed bekend is om verborgen gehouden te worden. lnderdaed er zyn er, die verzekeren en er by alle heiligen op zweren, dat zy een voornaem persoon ge zien liabben, die den ouden priester op het Valikaen een bezoek zou gebracht hebben er is sprake van vergiffenis zegeningen en andere dingen mis schien wel van de vernieuwing cener oude belofte. Hel schynt dat de aenzienlyke persoon lichter van gemoed het Valikaen verlaten heeft. Op dal oogenblik vergal hy dat de zegeningen van den Paus ongeluk aenbrengen. De romeinsche korrespondent van den Univers merkt hierop hel volgende aen <c lk wist gisteren morgend niet het feit, maer wel het gerucht, dat daerover liep. Is het feit waer? Heeft Victor-Emmanuel den Paus willen zien, hem vergiffenis willen vragen, zich willen vernederen, op de borst kloppen en den angst schetsen, die hem overstelptlk durf die vraeg riiel beantwoorden. Al leen geloof ilc den koning in stael die rol te spelen voor den Stadhouder van Christus, wiens dood hy naby waenl. Maer men ontrukt den Paus moeilyker een zegen dan een stuk land. Tot dit laetste zyn slechts een hevel der logie noodig met de medeplicli tiglieid van Europa, kanonnen, soldaten en generaels als Bixio en Cadorna. Voor een zegen zyn noodig een oprecht berouw, een daed van volledig herstel, een daed van leruggaef, een daed van volkomen onder werping, cn daer deze dry daden onmogclyk zyn, is de zegen het eveneens Toestand van den Paus. Rome, 9 dec. Hel is zeer moeilyk om juiste be richten over Z H. den Pans te hebben men publi ceert in het Valikaen geen bulletin en men laet ook niet iedereen toe. De ziekte van den Paus is hel rhu- malism, dat by het veranderen van het saizoen gedu rig terugkomtdoch ditmacl met meer hevigheid. De H Vader lydt veel pynen aen de wonde, die zich aen hel linkerbeen heeft opgedaen. Men durft die wonde niet sluiten. In alle geval, zooals reeds ge zegd is, zal Z. II. het gebruik der beenen niet meer terug krygeu. Voor hel oogenblik is er echter mets dreigends in den toestand der ziekte doch men ver geel niet, Z. II. is oud en het saizoen zeer onvoor- deehg voor hem. De Patrie zegt dal het italiacnsch goevernemenl reeds alle maelregels genomen heeft, om hol 11. Kol- legie, by hel afsterven van Z. H. den Paus, te be schermen Zoodra de Paus zal overleden zyn en tol na de proklamatie van zynen opvolger, zullen al de troepen van 'nel garnizoen gekonsigneerd en er zal een militair kordon rond hel Valikaen getrokken worden. Als dat maer niet uitwendig heel beschermen Gezondheid van den Paus De Univers ont vangt uil Rome hel volgende telegram Rome, 13 december. De tydingen betreffende den Paus zyn uitmuntend en de rust, die hy heeft genoten, heeft hem veel goeds gedaen De II. Vader heeft verscheidene kardi nalen ontvangen kardinael Rëgnier zal vandaeg een tweede gehoor bekomen. Hel konsislorie is verscho ven lot 28 december. RAEDSELS. 1° Kunt ge uit tien en twee wel lezen Wat wel niemand graeg zal wezen, Maer wat menigeen toch is Kunt gy 't raadsel niet verklaren 'k Zou er u dan onder scharen, En met volle recht gewis. 2° Nauwelyks groei ik weder, Of men maeit my neder. Doet de maeier 't niet goed, Dan stort de akker bloed. Holloway's Pillen. Elke ballingschap uit iemands geboortegrond is meer of mm eene beproeving voor hel Hart en vaek ook eene beproeving voor hel lichacmsgeslelmaer de laetste dezer twee kwalen kan men verhoeden wanneer men zorg draegl altyd deze ouvergelykelyke genezende medecynen gereed te hebben, zoodat de eerste aenval eener ziekte ter stond en krachtdadig beteugeld wordt. De Europeesche bewoners van Java cn der andere ei- anden inden Oosterschen Archipel hebben, gelukkig voorhunzelve.dieonldekkinggemaekt,en groolccon- signalicn zyn onlangs in dal gedeelte der wereld aen- gekomen, redding verschaffende aen duizenden van de gewone ziekten zoo eigen acn dat klimaet, zoo als slechte spysvertering, lever en maeg ongesteldheden, roode loop, koortsen en algemeene verzwaktheid. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Zes-en-tvvinlig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlenngcn, maegonlslekingcn, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 75,0ü0 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédë, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Uro, Angelsiein, enz., enz., waervan uittreksel. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenla zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° t5,270. Teering. M. Roberts van eene nieren- verteering, met hoest, brakingen, opstopping cn doofheid van 23 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 7 jaren lam heid in de becncn, de armen en de tong. Viormael voedzamer dan hel vleescb, spacrl zy nog 5o mael haren prys in medeevnen. In doozen, I/» kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. i kil 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenlu, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolact, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandael, de doozen van 32 cn 6" franco. Bewacrplaclscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Baiiry en C°, (limited) l&crg va» 'I flflof, 14», fiCmssel. Depots le Aolsl, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie POPEBINGHE U DECEMBER. Hoppe 1877. Stad. Fr. 54—00 56—00 Gemeenten 50—00 0000 Aelst, 15 December 1877. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 52 k 53 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil. 32- -u0 Ma3leluin 26-50 29 -75 Rogge. 19-50 21- -50 Geerst. 22-CO 23- -00 20-00 23- -00 Aerdap. (roode de 100 kil. 10-00 1-2- -50 Idem, (wille). o—oo 0- -00 boter, de 3 kilogram 7 —27 9- -27 Eijers, dc 25. 3—45 3- -63 Vlas per 3 kilos. 4—00 5- -25 Viggcns hel koppel 41-00 48- -o0 NINOVE, 11 dec per hectoliter. Tarwe. fr. 30—00 32- -00 Kogge. 20-00 22- -oo Haver. 21-00 22- -00 Koolzaed, par 88 kil. 45—00 46- -00 Lynzaed, par 100 kil. 35-00 36- -U0 Boter, per kil. 2—7Ü 2- 90 Aerdappelen per 100 kil. 11—00 12- 00 S0TTEGEM, 11 dec. Tarwe. Maslclum. Rogge. Boonen. Haver, per heotol. 95 liters. Boter, per kilo Eijercn, per 25. Groole Konyncn, stuk. Kiekens, hot koppel. per 100 kilos, fr. 31 00 a 32-50 26-00 00-00 20—'0 20-50 21—00 2-2-00 21(JO 22-00 2-50 3-00 3-00 3-50 0-00 0- 00 0_00 0—00 ST NICOLAES, 14 dec. per hectoliler Tarwefr. 29—00 Rogge18-00 Boekweit17—00 Haver.16—50 Geerst.18-00 Pecrde cn Dutve Booncn, per beet. 22—00 Lynzaed. Idem. 25—50 Raepzaed00—00 Aerdappelen per 100 kilog lu—00 Vlas, per kilogr. ruw 6—50 Botor. 2—36 GEND. 14 dec. Tarwe. Rogge. Geerst. Haver. Boekweit Boonon. Koolzaed Lynzaed. hempzued Kool-olic de 100 kilos. Lyn-olie. Boter per kilo Eijers de 25. Aerdappelen de 100 kil. - per hecloliter. fr. 25—50 a 00—00 16—50 00- 00 16—00 9—00 16--50 17—0C 36—('0 34 —00 00—00 39-00 66-00 2- 50 2-83 10-50 00- 00 00- -00 00—00 00—00 00-00 00 -00 00—to 00—f'O 00 -00 2-60 2-91 0--0 LEUVEN, 14 Dcc. Tarwe. fr. 29—00 a 31—00 Rogge. 20—5H 00—00 Boekweit. 00-00 00—00 Brouworshaver. 21 06 00-00 Voederhavcr 21-CO oo—oo Geerst. 26—00 00—00 Koolzaedolie. 93—00 00-1)0 Lvnzaedolie. 75—00 00—00 Hooi. 00—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen wille. 0-00 0—Of Aerdappelen roode. 10-00 00—00 Boier, den kil. o—oo 0—00 Eijeren de 26. 0—00 o-oc ANTWERPEN, 14 Dcc. De kuipboler werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 2,6G a fr. 2,92. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,lu a 1,30 zwaer gewicht fr. 1,40 a 1,6o De aerdappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. 1,40 h 2,00. Polder fr. 2,65 a 2,85. De eiers beiaelde men per 25 stuks fr. 2,60 a 2,85 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—50 a 28-00 Rogge, 23 HO 23-50 Wintergeerst, 00—po 00—00 Zomergeersl, 27—50 28—70 Haver, 22-50 23—00 Boekweit, a 00—00 0—00 Boonen, 00—00 0»—0<* Billorpeën, 22-50 00—00 10. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 4 VnouwEL. 6 HUWELYKEN. L. De Neef, melsersgast, met F. D'Hoogh, braeisler. OVERLYDENS. L. Sanders, koopman in boter, 33 j.Denderstract. J. Colaert, z. b. 78 j., Schaerbekc. J. De Decker, wed. Roelandt, 8o j., Geeraerdsbergschestraet. G. Merlens, weduwenaer Van der Donck, z. b., 72 j., Leopoldslrael. P. De Coen, vr. De Haeck, z. b., 45 j., le Antwerpen overleden. Dry kinderen onder de 7 jaren. UN CRI D'ALARME Brochure d'aclualité. Prix ItO centimes. S'udresser chez tous les Libraires. L. De Schryver, Lange-Zoutstraat, Jtl, Aalst, laat aan hel geëerd publiek welen, dat zijn magazijn gestadig voorzien is, van alle soorten van Schoenen, Botlinnen, Panloeffels, enz., voor mannen, vrouwen en kinderen. Schoon en gewaar borgd werk, aan prijzen onder alle concurrentie. Maatschappij Eendracht maakt macht. Vogelschieling met de Bolle (in het droog) naar Geldprij/.en, bij J. F Kiekens, in hel klein kasteel brusselscheusteenweg, Aalst-Mijlbeke. Op Woensdag 26 December 1877, (2* kerstdag). Inleg 60 cenlmien, per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. inschrij ving van 3 lol 4 uren. Vooruit10 Corinlhebrooden. De Sekrelaris, De Koning, De Voorziiler, Semap. Kiekens. Gust. Kiekens. Frederic Limpens. eenen commis konnende VI Uuyi corresponderen in bel duilsch, Iransch en vlaamsch schrijven. Men wendde zich ten bureelc van dit blad onder de letters A. B. C. 510. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van eene LAND EN MEERSCH, gelegen te Aalst-Mijlbeek, Molenstraat poort. De Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal, over de kinderen van den heer Philippus Podevyn, met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen de volgende goederen, om er met de betaling der koopprijzen in het gebruik van te tredeu, te weten AALST-MIJLBEEK, MOLENSTRAATPOORT. Eerste koop. Eene behuisde Hoveniers-Hofstede, aan de Binnenstraat, gekadastreerd wijk D, nummers 859 en 860, niet eene grootte van 61 aren 40 centiaren, en volgens meting 61 aren 39 centiaren, palende ten oosten aan eene hofstede van M. Louis Boone, te Tuinhout cn aan de straat, ten zuiden ook aan de straat, en met den weg aan den heer Alexander Podevyn-De Bruyn, ten westen aan de kinderen Van Langen- hove en ten noorden aan eene hofstede van den heer Philippus Van Mol en aan gezegde hofstede behoorende aan M. Boone. Verdeeld in 3 loten, als volgt Het eerste lot, zijnde 5 aren Hof, gelegen langs den kalsei- de en d'hofstede van M. Boone. Ingesteld fr. 1200. Het tweede lot, 4 aren 48 centiaren Hof met Schuur crop- staande. Ing. fr. 1400. Het derde lot, zijnde 54 aren 91 centiaren Beliuisdc-Hof- stede, met stallingen, hoppenast, enz. Ing. fr. 11000. Tweede koop. - Een perceel Land, op den Wijngaard, ge kadastreerd wijk D, nummer 86a, met eene grootte van 31 aren 50 centiaren en volgens meting groot 32 aren 11 centi aren, palende ten oosten met half weg aan de heeren gebroe ders Van Assclic, ten zuiden aan den heer Philippus Van Mol, ten westen aan Carolus Van Vaerenbergh en ten noorden aan den heer A. De Clippele-Dc Schaepdryver. Ing. fr. 3950. Derde koop. Een perceel Land, op het Hondekensveld, gekadastreerd wijk D, nummer 57Jg, met eene grootte van 16 aren 20 centiaren en volgens meting groot 17 aren 22 centi aren, palende ten oosten aan de Dompelstraat, ten zuiden aan den heer Petrus-Frans De Bruyn, ten westen aan jufvrouw Maria Van de Velde en den heer De Bruyn, ten noorden aan den heer Cornelis De Pauw. Ing. fr. 1920. Vierde koop. Een perceel Meersch, op de Hertshage, ge kadastreerd wijk D, nummers 770c en 771c, met eene grootte van 39 aren 70 centiaren en volgens meting groot 39 aren 50 centiaren, palende ten oosten aan d'ervcn Beeckman en de weduwe van Cornelis Beeckman, ten zuiden aan de hospicien van Aalst, ten westen aan den tragel en ten noorden aan de kinderen van den heer Auguste Van de Meerssche. Ing. fr. 4500. Vijfde koop. Een perceel LAND, genaamd de Seinerstede, aan de Binnestraat, gekadastreerd wijk E N° 74, met eene grootte van 39 aren en volgens meting groot 39 aren 39 cen tiaren, palende ten oosten aan d'ervcn Beeckman, ten zuiden aan M. Fraters, ten westen ook aan M. Fraters, Augustus Longé en de weduwe De Leeuw en ten noorden aan de straat. Ing. fr. 4100. Zesdf, koop. Een perceel LAND, op de Drevelden of Molenkauter, gekadastreerd wijk E N°371en 371bis, met eene grootte van 51 aren 20 centiaren, en bij meting groot 31 aren 9 centiaren, palende ten oosten aan den heer Pctrus- Joannes De Prez, ten zuiden aan Martinus Scheerlinck, ten westen aan J. B. Staes en het sterfhuis van d'hcer Cornelis De Poorters en ten noorden ook aan Martinus Scheerlinck. Ing. fr. 4300. zevenste koop. Een perceel LAND, op den Molenkauter, aan den steenweg van Moorsel, gekadastreerd wijk E N° 393, met eene grootte van 32 aren en volgens meting groot 51 aren 63 centiaren, palende ten oosten aan d'heer Josephus Van der Biest, ten zuiden aan de kalseide. ten westen aan den heer Rornain De Bruyn en ten noorden aan den heer Petrus Cop- pens en d'erven De Groot. Ing. fr. 4100. Achtste koop. Een perceel LAND, ook op den Hove- nierskauter, gekadastreerd wijk E N® 412c en 414b, met eene grootte van 33 aren 80 centiaren en volgens meting groot 38 aren 56 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw Francis- ca Podevyn en aan den heer Franciscus Van de Meerssche, ten zuiden aan de Groenstraat, tenwesten aan d'erfenis van Jufvrouw Isabella Podevyn, en ten noorden over den weg aan d'heer Petrus-Joannes Van Gecm. Ing. fr. 6100. Necenste koop. Een perceel LAND, ook op den Hove- nierskauter, gekadastreerd wijk E N° 414d, met eene grootte van 19 aren 30 centiaren en volgens meting groot 19 aren 71 centiaren, palende ten oosten aan de Groenstraat, ten zuiden aan d'heer Joannes Van de Meerssche. ten westen ook aan Jufvrouw Francisca Podevyn cn ten noorden aan Joannes Commerman en andere. Ing. fr. 2360. ZITDAGEN INSTEL DONDERDAG 6 nFfFMRFR <877 VERBLIJF ID. 20 DECESIBER *877. Ten 3 uren namiddag, ter herberg DE ARK VAN NOË bij den heer Jozef Foncé, tc Aalst, in de Hoveniersstraat. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal, ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot MICHIELS van Berlaere, met winst van palm slag en gelagen,in het openbaar verkoopen I. 25 aren 90 centiaren Land te Lede, op liet Hofveld, wijk A N° 527. II. 25 aren 50 centiaren Land te Gijsegem, op den Molendijk, wijk B N° 26. III. 59 aren 50 centiaren Land le Dender belle, op den Rabbelaar, wijk A N°556. INSTEL MAANDAG 10 VERBLIJF o 17 Ten 5 uren namiddag, in den Hertog van Brabant, bij d'heer Jaspaert, le Schoonaarde, Dorp. DECEMBER 1877. TE MOORS EL. De Notaris DEVRIENDT, te Aalst, zal, op Maandagen 17 en 24 Degember 1877, telkens om 4 uren namiddag, ter herberg bewoond bij Jozel Van de Meerssche, le Moorsel, kokstraat, openbaarlijk verkoopen Een perceel LAND, te Moorsel, genaamd Zavelland, groot 55 aren 41 c.; in gebruik bij de w® Jan Van de Meerssche. le Hofstade en Lede. De Nolans BRECKPOT, le Aalst, zal,den Donderdag 27 December 1877,le beginnen om 8 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen, de volgende Boomen kerst 5 Eiken, 1 Esch cn 18 Kanadas, op eenen bosch te Hofslade, aan de Baardebrug of Blekte, achter de hofstede van Frans Reynier. ten tweeden 2 Eiken en 2 Kanadas, op eenen bosch te Hofstade, Kaaidrieseh, achter de gewezene herberg de beroesle Pan. ten derden 1 Buuk en 9 Eiken, op een boschje te Lede, aaD de Boschstraal, nabij het kasteel van den heer Blanckaert. en ten vierden 3 Kanadas. aan eene partij land, op het Overbroeck, aan de Vondelbeke, te Hofstade. Alles op gewoone kondilien en tijd van betaling. De Notaris BOONE, te Aalst, zal, openbaar lijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een groot en schoon GEBOUW, geschikt voor allen koophandel, alsnu dienende voor hoppemagazijn, groot 2 aren 55 c., te Aalst, Koophandelstraat, rechtover de statie van den ijzerenweg, bevattende gelijkvloers en op de drie verdiepen, extra schoone en ruime plaat sen voor magazijnen, 2 hoppepersen, (nieuw stelsel) vier hoppenasten en eene ronde pers, bureelen, enz. INSTEL VRIJDAG 14 VERBLIJF DEC™Eli '8"- Om 4 uren namiddag, ter eslaminet Thierry Martens bij den lieer Tli. Vandersmissen, Esplanadeplein, te Aalst. VEN DIXIE VAN 100 KOOPEN allerschoonste alsmede van iOOkoopen allerschoonste SCHAARHOUT dienstig voor Ericlrijs, op hel kasteel van BcgelsbruggeTE AALST, St-JOB. De Notarissen DEVRIENDT en BRECKPOT, beide te Aalst, zullen ten verzoeke van Mijnheer Charles Liénarl, bankier en grondeigenaar le Aalst, open baarlijk verkoopen, op Maandag 24 December 1877, om 9 uren 's morgends, de volgende. Boomen, slaan de in en builen het beluik vau zijn kasteel van Regelsbruggc, te Aalst, St-Job, le welen 1° 45 koopen allerschoonste Kanadas en één Olm, waarondervan 1 i/stot2 mclersomlrek,staande buiten het beluik van zijn kasteel. 2° Binnen't zelfde kasteel 7 koopen Kanadas, 10 koopen Wilgen, 8 koopen Olmen en Eiken, en 7 koo pen allerschoonste Esschen, waaronder van 2 meters dikte verscheidene koopen Kanadas, in den bosch achter bet kasteel. 3° Twee koopen Deuren en Brandhout, op het Kas teel. 4° 6 koopen allerschoonste Kanadas, achter het kasteel, aan het land in gebruik bij Leander Cardon, te Nieuwerkerken, Dries. 5° En 100 koopon allcrschoonsle Snoeihoul, dien stig voor Erwtrijs, in en rond het beluik van gemeld kasteel. Voormelde Boomen slaan zeer gemakkelijk voor hel vervoer, als zich bevindende aan en legen de Kalseide van Aalst op Nieuwerkerken. Alles op gewone kondilien en lijd van belaling- Stad Aalst. OPENBARE HERVERPACHTING van de ter VleeschmarktGroensclmarktEieren- en KickenmarktenGraan, Aardappel- en Vlasmarkten, en van de Sladsbel. De Gemeenteraad de goedkeuring niet verleend hebbende aan de openbare verpachting, van 3 De cember laatst, der Sland- en Plaatsgelden, ter Vleeschmarkt, Groensel, Eieren, Kiekens, Graan, Aardappel- en Vlasmarkten, en van de Sladsbel, zal het Kollegie van Burgemeester en Schepenen, op Maandag toekomende, 18 December 1877len 3 uren namiddag, ten Stadhuizc, ter Mililizaal, onder de na dere goedkeuring van den Gemeenteraad en der Be stendige Deputatie, overgaan, tol do openbare her verpachting, voor eenen tormijn van 3 achlereenvol ger.de jaren, in le gaan met 1 januari 1878 en te ein digen den 31 december 188i), van de Stand- en Plaats gelden, ter verschillige markten, en van de Sladsbel, hierboven gemeld. Hel kohier van lasten berust, l'elks inzage, ten kar.toore van den Gemeentesekretai'is. Gedaan den 12 December 1877. De Burgemeester cn Schepenen, De Sekrelaris, VAN WAMBEKE. JH. VERLEYSEN. Plaatsvervanging door het Departement van Oorlog De Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, hebben dc eer ter kennis hunner bestuurden tc breu- gen,^ dal een Koninklijk besluit van 8 september jl., n° 4724 den prijs der plaatsvervanging door hel De partement van oorlog voor het jaar 1878 op zestien honderd franken (frs. I6C0) bepaald heeft. Zij verwittigen insgelijks dc belanghebbenden dat de mililianen die zich rechtstreeks voor de provin ciale Militie Commissie zouden doen vervangen, bij locpassing van art. 64, n" 7 en 8 der wet, en zich van alle verantwoordelijkheid zouden willen vrijma ken, in de plaatsvervangingskas, bij den heer Ont vanger der registratie van hel ressort, eene som van acht honderd franken moeten storten, gelijk aan de gene die op de premie der vrijwilligers af gehouden wordt om hem bij alloop zijner verbintenis le wor den uitbetaald. lg£edaan en afgekondigd te Aalst, den 12 december De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, VAN WAMBEKE. JH. VERLEYSEN. Aanbelangend bericht. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst. Gezien art. 29 der wet van 3 Juni 1870, gewijzigd door die van 18 September 1873 op de militie, in verband gebracht met de nummers 3, 4 en 5 van art. 27 der zelfde wel. Heeft de eer aan do belanghebbenden kenbaar te maken dal de ingelijfde militiancn en degene noch met aan dc Knjgsoverheid afgeleverd, die door het overlijden von een lid hunner familie, een titel van vrijstelling bekomen hebben gelijk aan die welke zij zouden gehad hebben, indien het overlijden hunner aanwijzing lot den dienst ware voortgegaan, zullen zich schriftelijk tol den heer Gouverneur moeten wenden indien zij van de Bestendige Deputatie hun voorloopig ol bepaaldelijk dienstonlslnging verlangen le bekomen. Hunne viagcn zullen moeten vergezeld zijn van A. Het exlrakt van overlijden van hel gezegde lid hunner familie. B. Een getuigschrift van aanwezigheid bij het korps, ten aanzien van den reklamant, voor zooveel hij ingelijfd is. C. Een tabel door ons Kollegie opgemaakt inhou dende al dc noodigc inlichtingen om aan gemelde Deputatie toe le laten om op de vraag in volkomen kennis van zaken le beslissen. D. Een getuigschrift insgelijks door ons Kollegie af le leveren, den loesland der mililianen vaststellende, met betrekking tol zijne ouders, den overlevenden onder hun, zijne grootvaders of een hunner, zijne broeders cn zusters of zijne kinderen. Gedaan en afgekondigd den 12 December 1877. liet Kollegie voornoemd, De Sekrelaris, VAN WAMBEKE. Jh. VERLEYSEN. Stiernon, Zonnestraal, H, te Aalst. Specialiteit voor Vloerlichels, voor Plaukiers, Koe ren, Remisen, Fabrieken, enz. De groole der vormen en rijke kleuren zijn naer keuze, enz. Cement aan ge ringe prijzen.

De Denderbode | 1877 | | pagina 3