Oostersche Oorlog. 'ijzen. ÖS VERLOKEN GUANO VANPERU, Te Tentoonstelling en verkooping Tc Koop. Avondschool. QU1ÉVRA1N, CREIL, Zondag 25 Juni, Beste LA WD te koop. Verkooping. Verkooping van een WOONHUIS, Verkoophui van Boscliarond. v i:\di si»: eene PARTIJ LAND, Vendilie van Schaarhout, •118 koopen BOOMEN, Bueke en Like BOOM EN, 11A X BEE A A KS-IIIJIS, eene welgelegene behuisde Hofstede. Zaailand en 33eersch Verkooping Aalst-Mijlbeek had het slachtoffer in den put geworpen,waer van de moordenaer de opening by middel van de mand met kolen had gesloten. De politie-kommissaris, die juist voorby kwam, werd ingelicht over de misdaed, waer- van de tyding zich snel door de gansche stad verspreidde en overal afgryzen verwekte. Zaterdag morgend, ten 10 uren, heeft het parket zich ter plaetse begeven. Tot nu toe is de Vloeberglis van Gosselies ongekend, 't Is ten 9 i/2 ure 's avonds, dat de verdvvyning van het slachtoffer werd bestaligd en 't was nacht toen men het kind terugvond. De misdaed is gepleegd terwyl het meisje haer schoolwerk maekte. Nadere inlichtingen.) By het verhael dat vvy hooger meedeelen van de afschuwelyke misdaed van Gosselies, voegt een dagblad van Charleroi nog de vol gende byzonderheden Het gebeurde zeer zelden dat het jonge slachtoffer zich alleen te huis bevond, 't kind ging naer de school en het was slechts gedu rende de speeluren dat het zich eenigen tyd met het huishouden bezig hield. Waerschyn- lyk had het donderdag, als naer gewoonte zyne korte taek afgewerkt, toen de moorde naer is binnengekomen en zyn afgryselyk schelmstuk heeft gepleegd. Omtrent 4 uren kwam de oom te huis, om te eten doch hy vond zyn nichte niet. De ge- buren hadden haer niet gezien, en daer alles in huis zich in dé beste orde bevond, dacht hy dat het kind zyn speeltyd by een bloedverwant was gaen doorbrengen en bekommerde er zich niet verder over. Doch, toen de grootmoeder rond 6 uren te huis kwam en het kind niet zag, werd zy on gerust. Eerst ten 10 1/2 ure, na vruchtelooze opsporingen langs alle kanten te hebben aen- gewend, vatte men het gedacht op, in den waterput te zoeken. Immers, niets had tot hiertoe de aendacht op den put getrokken, aengezien de koolbak die zich op liet deksel bevond, daer zyne gewone plaets had. Maendag heeft de begrafenis van het arme kind plaets gehad, en de bevolking van de gansche stad heeft, door hare tegenwoordig heid, hare deelneming bewezen, in het onge luk dat eene achtbare familie heeft getroffen. Het parket van Charleroi is naer Far- ciennes geroepen, ten einde onderzoek te doen naer een moordaenslag die in den nacht tusschen zaterdag en zondag in gezegde ge meente gepleegd is. Ziehier welke byzonder heden wy over de misdaed hebben ingewon nen De genaemde Jos. Marliêre, oud-koolmyn- werker, bewoont met zyne vrouw en vier kin deren een huis dat hem toehoort, ter plaetse gezegd Wainage, op de baen van dit gehucht naer het dorp, alwaer hy herberg houdt. In den nacht, tusschen zaterdag en zondag, hoor de hy een ongewoon gerucht, waerop hy in het begin niet veel aendacht gafdoch daer hel bleef voortduren, stond hy eindelyk op. Hel gerucht werd veroorzaekt aen de staldeur, welke men poogde open te breken. In den stal staet eene koei en een verken. Er bleef dus geen twyfel over, dieven poog den die deur te openen. Zonder aerzelen greep Marliêre zyn geweer en, om de dieven te ver schrikken, loste hy een schot door het ven ster. Na daerop zyn wapen te hebben herla den, ging hy naer beneden, opende de deur en zag toen iemand de vlucht nemen. Marliêre keerde daerop den hoek van zyne woning om, teneinde de staldeur te bereiken, alwaer een tweede persoon, die tegen den muer weggedo ken zat, eensklaps opsprong. Marliêre welke door die onverwachte beweging verrast was, legde aen, gaf vuer en de man die het mikpunt van zyn schot was, viel om niet meer op te staen. De gehèele lading van het geweer was hem door den schouder gedrongen en had hem de borst doorboord. Dit gebeurde rond 2 uren na middernacht twee uren later ging Marliêre naer den veld wachter der gemeente zyne verklaring afleg gen. De gedoode persoon is een genaemde Aug. Gigot, koolmynwerker, oud 55 jaren, ge boren te Tourinnes. Hy werkte in de koolmyn Fontenélle, by Fleurus. De overheid heeft een yzeren werktuig in beslag genomen, dat de vermoorde in de hand had, terwyl destalduer sporen draegt van po ging tot braek. De wclsdoklor Coppin, heeft een vyftiental loodkorrels uit de wonde ge- haeld. Ginot genoot eene slechte faem in het dorp. Hy had 35 frank 95 centiemen op zak, benevens een potlood. Marliêre is niet aengehouden. Het is op dit oogenblik buiten allen twyfel dal de engelsche vloot de Dardanellen is doorgevaren. Reeds gisteren meldde de Daily-Telegraph dat deze door- vaerl had plaets gehad, zonder andere tegenkanting vanwege Turkye dan eene krachtdadige protestalie, en dat de vloot tenminste sedert gisteren morgend voor Konstanlinopel moest voor anker liggen. Deze tyding werd bevestigd door een telegram uil St- Petersburg, welke de Times in eene speciale uilgaef heeft meegedeeld, en meldende dal hel russisch gou vernement reeds officieel bericht had ontvangen van de aenkomsl der engelsche oorlogschepen in den Bosfoor. Vandaeg ontvangen wy een telegram uit Weenen van den volgenden inhoud Het wordt be vestigd dal de engelsche vloot de Dardanellen is doorgevaren, ondanks de prolestatie van den bevel hebber der versterkingen. De vloot ligt voor anker naby hel Prinseneiland. De firman lol machtiging voor het binnenvaren der Dardanellen is insgelyks aen Frankryk en Italië geweigerd, terwyl op de vraeg van Oostenryk nog niet is geantwoord. Aldus zouden de dry laetstgenoemde mogendheden toch de toelating hebben gevraegd om de Dardanellen door te varen, en zich bygevolg bereid hebben getoond om hunne oorlogschepen by die van Engeland aen te sluiten. De telegram voegterby dat de betrekkingen tusschen Oostenryk en Rusland voortdurend in zeer gespannen toestand verkeeren. Vertrek van den Sultan. Van hel oogenblik dat de verschyning der engelsche vloot vóór konslan tinopel een voltrokken feit is, kan er ook geen twy fel racer besiaen acngaende de bezetting der lurksche hoofdstad door de Russen. Wel is waer beweert het Journal de Sl-Pélersbourg, in een artikel dat er by dit alles van niets anders spraek is, dan van het handhaven der ordo doch de sultan schynt het an ders te begrypen. Een telegramuil Weenen, zegt in- derdaed dal de diplomatische tydingen het vertrek van den sultan uit Konstanlinopel doen voorzien, ten gevolge van de intrede der Russen. Ook heeft de lurksche vorst alles in 't werk gesteld om dit uiter ste te voorkomen. Eigenhandig heeft hy aen koningin Victoria geschreven, om haer te verzoeken dat zy van het zenden harer vloot zou afzien doch de ko ningin van Engeland antwoordde dal zulks onmoge- lyk was, er byvoegendc dat hel binnenvaren der vloot met een vredelievend doel gebeurde. Vooraleer dit antwoord van koningin Victoria te ontvangen heeft de sultan, volgens een telegram uit Parys, den czaer verwittigd van zyn schryvcn aen de engelsche vorstin, en den keizer aller Russen ver- i zocht, de intrede zyner troepen te Konstanlinopel uit te stellen tol dal de sultan met hel antwoord van Hare Majesteit zou bekend zyn. De czaer weigerde echter op zyne beurt en hield zich aen de verklarin gen van M. GorlchakofT, in zyn telegram-circulair van 10 februari. Bygevolg moeten de Russen, die zich op t5 wersten afstand van Konstanlinopel be vonden, onmiddelyk zyn vooruitgercikl en het is stellig dat, op hel oogenblik dat wy schryvcn, Kon stanlinopel te lande door de Russen is bezet en te water wordt behccrschl door het engelsch eskader. Nu zal spoedig blyken wal hel gevolg dezer ontmoe ting zyn zal en met welk vredelievend doel de twee mogendheden, welke elkander liet meest wantrou wen, zich aldaer tegenover elkander bevinden. Zal Duitschland militaire voorzorgen nemen tegen over den tegenwoordigen toestand Zoo men be weert heeft keizer Wilhelm herliaelde samenkomsten gehad met generael von Slosch, bevelhebber dor duitsche zeemacht. Men beweert dal er spraek is ge weest van hel duitsch eskader te versterken, dat zich op dit oogenblik in liet Oosten bevindt. Noglhans denkt men dal dit ontwerp niet zal uitgevoerd wor den, ten ware de mogendheden overeenkwamen vooi eene gezamenllyke handeling, welke zou bc- staen in bet zenden hunner oorlogschepen naer Kon stanlinopel. FRANKRYK. Gisteren heeft M. Albert de Mun in de iransche Kamer van Afgevoerdigden hel goevernemenl gein- lerpcllcerd, aengaende een artikel van den Reveil, waerin hel 11 Kollegie der kardinalen wordt belee- digd. M. de Marcète heeft den beleedigenden aerd van hel artikel in kwestie niet geloochend, macr al leen vcrklaerd dat hel goevernemenl aen het parket de zorg had willen overlaten vervolgingen in te span nen, indien het zulks noodig oordeelde. Deze ver klaring heeft hel incident gesloten en daerna heeft de Kamer de beraedslaging geëindigd over de bud- jellen van marine, koloniën en openbaer onderwys ENGELAND. In de Lordskamer heeft lord Richmond een wets ontwerp ingediend tol beslryding der runderpest. Dit ontwerp verbiedt den invoer niet van vee uit Rusland, Duitschland en Belgic. doch laet aen den geheimen Raed de macht over, den invoer van vee te verbieden uit die landen, waer de runderpest heerscht. Alle builenlnndsch vee, dal bestemd is voor het verbruik, zou op de landingsplaels moeten geslacht worden. ITALIË. Ziekte van koning Humbert. De Voec della Verita, van Rome, deelt de volgende regelen mede Te Rome blyfl aenhoudend hel gerucht in omloop, dal de gezondheid van koning Humbert in ernstig gevaer verkeert. Brieven uit Rome, aen de dagbladen der provinciën, bevestigen dit gerucht. Waerom zeggen de ofBcieuse bladen daer niets van. Van zyuen kant deelt de Bien Public van Parys cenen brief mee uil Rome, volgens welken koning Humbert, sedert lang onderhevig zou zyn aen bloed spuwing. Doch de droevige omstandigheden welke hy dezer dagen beleefde en de vermoeinissen die hy onderstond, hebben de ziekte verergerd, lol dusver dat eene reis naer Turyn, door den koning ontwor pen, is moeten verdaegd worden. Doktor Sagliane verzekert dal er geen wezenlyk gevaer bestael, alhoewel de koning in zyne vertrek ken moet blyven en het hem niet toegelaten is de Kamer van Afgeveerdigden te openen. Vroeger had men allyd de kwael van den erfprins verborgen ge houden, doch het is thans noodig, aen hel volk de oorzaek te doen kennen van de vertrading, welke zou kunnen te weeg gebracht worden in hel behan delen der politieke zaken. Naluerlyk doelen wy bovensl3cnde inlichtingen onder alle voorbehouding mede. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gczondheidshloed van Du Barry van Londeu,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bcslrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al do wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchlpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dcdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (58 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en ganscb van zyne darteren door hel gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. N° 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverteerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,2iu. m. de doktor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverliitting van 15 lot 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doktor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraeklheid in de blaes en lidmaten, ten gevolge van overtollige uitspanning in de jeugd. i. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. it- 2,25; t/2 kil 4 fï. 1 kiï. 7 fr.12 kil. 70 fr. Dc Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewacrplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Bariiy en C°, (limited) Kers; van t HBof, IO, Krus^el. Depots te Aelst, by Vanden llerreweghe en Beydler apothekers. Gccraerdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie Holloway's Pillen en Zalf. Builen en vurigheid. Deze lastige ongesteldheden welke zoo vaek de in woners van Java plagen, kunnen immer spoedig ge nezen worden door deze krachtvolle en volkomen onschadelyke medecynen. Wanneer de Zalf op een stukje bruin papier of linnen wordt gesmeerd en op de buil of wonde wordt gelegd met de hand, op dat gedeelte des lichaems hetwelk het meest lydt door de vurigheid, dan wordt die vyand van slaep en rust ten spoedigste bevredigd en overwonnen. In beide ongesteldheden behoort het gebruik der Zalf verge zeld te gaen met de inneming der Pillen welke lael- ste dadelyk het bloed zuiveren en koelen, en aen hel gansche gestel eene veerkracht geven door de spys- verieering te bevorderen. POPEIUNGHE 15 FEBRUARI. Hoppe 1877. Stad. Fr. 58—00 60—00 Gemeenten 00—00 00—00 Aelst, 16 Februari 1878. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 48 50 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 cenlil. j Tarwefr. 28 uö a 30—00 Masteluin 25—00 28—00 Rogge18- 00 20 -00 Geerst00—00 00—0C Haver20—00 22—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 13-00 44—50 Idem, (witte). 0—00 0—00 botei, de 3 kilogram 8-90 10—36 Eijers, de 25. 2—27 2-45 Vlas per 3 kilos. 4—50 5 25 Viggens liet koppel 44-00 55—00 NINOVE, 12feb per hectoliter. Tarwe fr. 29- 00 30- -00 Hogge 19- 00 20- -uo Haver 20- 00 22- -00 Koolzacd, par 88 kil. 44- 00 45- -00 Lynzaed, par 100 kil. 34- UO 35- -00 Boter, per kil. 1- 40 t- -50 Aordappelen per 100 kil. 13- 00 14 -00 SOTTEGEM, 12 Feb. per 100 kilos. Tarwe. fr. 30- 00 31- -00 Masteluin. 24- U0 25- -00 Rogge. 19- 00 21 -00 Boonen. 2 i- 00 00- -00 Haver, per liectol. 95 liters. 24- '0 00- -00 Boter, per kilo 3- 40 3- -60 Eijeren, per 25. 2— 27 0- 00 Vlas, per 3 kilos 4- 50 5- -50 Tarwe. fr. 27—50 Rogge. 17 UO Boekweit. 17 50 Haver. 14-00 1S CO Lynzaed. Idem. 22-50 20 00 Aerdappelen per 100 kilog 11—00 Vlas, per kilogr. ruw 5-30 Boter. 2—C9 Hooi, 100 bussels 41-00 Eieren, per 26 2—55 te Aalst of in den omtrok dezer stad. cenen witten JACHTHOND met bruine vlekken, (tcef), dc noem is Mina. Goede bclooning aen den persoon welke hem ten bnreele van den Denderbodc, Molenslraet, n° 6, naby liet nieuw Stadhuis, zal wederbrengen of inlichtingen zal bezorgen welke oenen goeden uitslag zullen op leveren. Men gelieve het voorts te zeggen. Rericbt aan do Wloerholdcrs. By Benedictus BORMS, herbergier, in den Molen kAvter, Moorselschebaan, Aalst Mijlbeke, zijn er 15 FRANKEN gratis af te bollen. Men kan zich van heden laten inschrijven, om op Zondag 24 dezer hel spel, ten 8 uren des namiddags, aan te vangen. gewaarborgd zuiver en zonder vervalsching DEPOT TE AALST, BIJ VAN DEN BOSSCHE-SEPS, 10, BRUSSELSCHESTRAAT, 10. te bevragen by "den lieer P. J. Raes, zelfde slraet. Sl li t>pn Een schoon en gerieflyk huis, cia. in de pjieuwslraet p.° 42. Zich ANTWERPEN, 15 feb. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,20. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,14 a 1,40 zwaer gewicht fr. 4,60 a 1,80 De aerdappclen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,30 k 2,00. Polder fr. 2,50 a 3,O0. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75 Ziehier de pryzen der granen op de mcrln in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26—00 a 27-00 Rogge, 2o - 00 20—50 Winlergeersl, 00—PO 00—00 Zomergeerst, 27—00 27—5o Haver, 22-00 23—00 Boekweit, a 00—00 i0—00 Boonen, 22—00 Ou—00 Bitlerpeën, 26 00 27—00 Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwersliaver. Voederliavcr Geerst. Koolzaedolie. Lyuzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen wille. Aerdappeleo roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. LEUVEN, 15 feb. fr. 28—00 19—Ou 00-00 20—50 2C-50 25-50 88 - 00 67-50 7—00 5—00 O-OG 12-00 2-75 2—30 a 30-00 19-50 00—00 00- 00 00—00 00—00 00-00 00—00 00—00 00—00 0—00 00—00 0-00 0—0G MaeischappyDe Vereeniyde Vrienden. Vogclschieling met dc Bolle, in 'l droog, naer Geldpryzcn, by Petrus Cardon,in Leopoldte Erem- bodegem, statie. Op Zondag 10 Meert 1878, om 4 uren namiddag. De inleg is bepacld op 60ccntimcu per scheut, bol- rapersgeld medebegrepen. Verdere kondilien naer gewoonte. Vooruil 10 Franks. Dc SekrelarisDe Voorziller, Fred. Eckeman. Jan Verleyzen. De Schatbewaerder, De Ondervoorzitter, Const. De Schryver. Felix Limpens. SociëteitDc Jongelingen. Vogclschieling mcl de BOLLE, in het droog, naar vijf ij zere prijzen, bij J B. Van Lippevelde, in de Kroon, te Erembodegem, Leuvcstraal. Op Zon dag 17 Februari 1878, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 cenlimen per scheut, bolra- pcrsgeld medebegrepen. Vooruit Twee Scluippcn. De Sckrctaris, De Voorzitter. Joannes Perdaens. C. De Clippel. De Schatbewaerder, De Koning, Leopold Van Vaerenbergh. Mollaerl. VAN REISDUIVEN. Alle zondagen, te rekenen van 10 Februari lot 3 Maart aanslaande, tentoonstelling en verkooping van een zeker getal reisduiven, voortskomende van den heer Fr. Van Rillas, en andere liefhebbers, ter esla- minet St-Ivo, Keizerlyke plaats, Aalst. De tentoonstelling zal open zyn van 8 uren 's mor gens tol 's middags. Al de tentoongestelde duiven zullen uit ter hand verkocht worden. Twee groole Kamions, een ex tra schoon werkpaard en 25 le dige wijnslukken. Bij M. Fr. Moyersoen, Nieuwstraat, Aalst. GROOTE VERMINDERING VAN PRIJS. Coke (Gaskolen) aan 85 centimen den 1/2 heet. (liter), in het Gasgeslicht van Aalst. 9. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vrouwel. 5 HUWELYKEN. L. Van den Sleene, koopman in wynen, met A. Eeman, bezondere. OVERLYDENS. C. De Meetor, wed. Rmgoir, z. b. 85 j. te Gent overleden M. Tiron, hovenierster, 83 j. Mylbeke. D. De Gusmc, m. De Dier, broodbakker, 55 j. Mylbeke. C. Podevyn, m. Plilips, schoenmaker, 69 j. Mylbeke. F. Walgraef, kaloenlw. 18 j. Myl beke J. Van Goelliem, wed. Van de Perre, z. "b 72 j. Mylbeke. C. Paelinck, m. Moorlgal, slokorsg. 65 j. Mylbeke. A. Everaert wed. Caudron, iandb. 61 j. Mylbeke. L. Van den Broeck, m. Gcrineau, winkel. 28 j. Molestraet. J. De Meyer vr. Eemans, z. b. 43 j. te Lede overleden.F. De Ryck, m. Dc Boeek, dagl. 72 j. te Evere overleden.—* A. Scbol- laert, wed. Persoons, herbergierster, 60 j. Mylbeke. Zes kinderen onder de 7 jaren. rSEen schoon en gereiflyk huis met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaelsen en magazyn, groote kelder eu voorzien van pomp- en regenwater, geslaen te Aelst, in de Lange Zoulstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepc. Zich te bevragen by M. A. Byl, in de Ka- pellestraet, n° 4, te Aelst. J. B. Colson, esplanadeplaats alhier, brengt hiermede ter kennis van 't publiek, dat hij met lsle Maart aanstaande, eene avondschool opent, waarin hij, benevens andere vakken van onder wijs, ook onderricht zal geven in de vJacuisclie en Iransche taal. BURGERLIJKE GODS- EN WEESHUIZEN, van Aalst. De vragen tot het bekomen der plaets van spkretaris der Burger Godshuizen, in vervanging van den heer Eeman ontslaggever, zullen moe ten nedergelegd worden ten bureele van het sekretai iaat in hel oudvrouwenhuis, voor den 19 dezer maand februari. JOZEF BEREBET, Hoogstraat, 28, Aalst, laai welen dal er bij hem te bekomen zijn Roiujuets voor huwelijks- en patroonfeesten, alsook zeer fraaie bloemen in potten en eenen schoonen keus van struikgewassen. Alles aan zeer geringe prijzen. GEMEENTE HEKELGEM. Schoono prijsvluchten met reizendende DUIVEN voor 1878. Voorgedragen door de Maatschappij de Nieuwe Rond, gevestigd bij J. M. Courtmans, herberg in Roomen. Brusselschenstceuwcg, op MAANDAG 22 APRIL, (2d8 Paaschdag,) en op 125 fr. vooruit fr. 125. De inleg is bepaald voorbelde prijskampen op 2 fr. per duif. Loslating der duiven voor ieder prijs kamp om 7 uren 's morgends. De Sekrelaris, Dc Voorziller, P. Lanens. F. Roggeman. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, P. Van de Vcldo. M. Van den Bossche. TV* L aon 2500 ki'03 «ei'ste klas bettera- «vtjujl. vec> nan fr 3_q(, de |10n(ierd kilos, bij Frans Van Caekenberghe, op de Bleekte, te Hof- stade. ilpa'l^ihï B - *'an der flappen, Drogist, 1 Cl Kapellestraal, N'° I, Aalst. Handel in Drogerijen, en alle slach van fijne kruidenierswa ren, gevrevene en ongevrevene verwen en kleuren, vernissen en alle soorion van borstels. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal Ier herberg Hel Brusselshof te Aalst, aan de Botermarkt, in het openbaer verkoopen Eene zeer goede partij LAND, gelegen buiten de Zoulstraalpoort, op het Lokerenveld, groot 62 aren 20 centiaren. Gebruikt zonder termijn door Callebaut en De Ghendt. Verdeeld in drij perceelen. ZITDAGEN Instel Maandag 18 Verblijf id. 25 Ten 4 uren namiddag Februari 1878. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen, op Maandag 18 Februari 1878, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, om 1 uur namiddag 3000 extra sterke Hoppestaken. ook dienstig voor schippers. En ten hove van den lieer Van Severen, te Aalst, aan den Tragel, om 2 uren namiddag 2000 drooge mutsaards, groote hoeveelheid delen hout en droog kanada berd, 500 meters eiken 6 4, verscheidene koopen brandhout en en goed paardenmest. TE AALST. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdagen 15 en 20 Februari 1878; telkens om 4 uren namiddag, ter herberg de Sterre, bewoond bij den heer Van Limberghen, te Aalst, Graanmarkt, openbaarlijk verkoopen Een schoon Woonhuis, zijnde de herberg de Meerlaan, te Aalst, aen St-Martinuskerk. Bewoond bij August Corlhals. Ingesteld fr. 5300. TE WIEZE. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Vrijdagen 15 en 22 Februari 1878, telkensom 4 uren namiddag, ter herberg bewoond bij de weduwe Petrus Boulonne, te Herdersem aen '1 Dorp, openbaarlijk verkoopen 8 aren 60 centiaren boschgrond, te Wieze, in de Hanuarden. van Hooi, Strooi, Meubels, Loof, Brandhout, eene lioei, enz. te Moorsel. De Notaris G. VAN WICHELEN, te Moorsel, zal op Vrijdag 1 Maart 1878, om 9 uren voor middag, namens verscheidene eigenaars, open baarlijk verkoopeu, binnen de gemeente Moor sel, ten gehuchten Kruisabeel, Tinnenhoek, Triest. Kokstraat en Beugem, de ten hoofde gemelde voorwerpen. Men zal beginnen aan de hofstede van Judo- cus Verbeiren, te Moorsel, Kruisabeel. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeek. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal met gewin van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND, te Aalst-Mijlbeek, ge naamd liet Hoogveld, gecadastreerd sectie n° 292b bis, groot 35 aren. Verdeeld in 2 deelen noordhelft en zuidbelfl. ZITDAGEN Instel Woensdag 20 .0_0 Verblijf id. 27 1 cl)r ui>n 1878- Telkens om 4 uren namiddag, ter estaminet van d'heer Louis Foncé,te Aalst, Molendriesch. Meubels, Hooi, Strooi, enz., te Hof stade. Do Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsol, zal, op Maandag 4 Maarl 1878, om 9 uren voormid dag, openbaarlijk verkoopen 1° In 'i jachtperk van den lieer P. F. Mallhys, bur gemeester, te llofslade. 2U5 koopen Schaarhout, Snooi en Sparren, dienstig voor baDden eu hoppestaken. 2° En te Hofslodc, aan de Hoogstraat Eene groole boeveelheid allerbeste hooi, strooi, loof, aardappels en eemge huismeubels, enz. Do verkooping zal aanvang nemen in den bosch vau den heer burgemeester Maitbys. Verders gewoone voorwaarden en lijd van beta ling, mits stellende goede en gekende borg. De Notaris BOÜNE, te Aalst, zal, openbaar lijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een groot en schoon GEBOUW, geschikt voor allen koophandel, alsnu dienende voor hoppemagazijn, groot 2 aren 53 c., te Aalst, Koophandelstraat, rechtover de static van den ijzerenweg, bevattende gelijkvloers en op de drie verdiepe», extra schoone en ruime plaat sen voor magazijnen, 2 hoppepersen, (nieuw stelsel) vier lioppenaslen en eene ronde pers, hureelen, enz. 5° ZITDAG VRIJDAG 1 MAERT 1878. Om 4 uren namiddag, ter estaminet Thierry Martens hij den lieer Th. Vandersmissen, Esplanadeplein, te Aalst. VERKOOPING VAN te Lede, Impc en Erondegem. De Sekrelaris SCHOCKAERT, te Erondpgem, zal door bevoegd ambt op Donderdag 28 Febru ari 1N78, om 9 uren voormiddag, verkoopen 80 koopen Kanadas, 25 koopen Eiken, 2 koo pen Wilgen en een Abeel, allen gestaan te Lede in hel Rijst, te Impe op de Stokte, den Casi- man en Moorthoek, en te Erondegem, in het Sijp en Schravenveid. Te vergaderen te Lede in het Rijst, nabij de windmolen van Leo Lostrie. VENDIT1E VAN 126 KOOPEN alsmede van 4 koopen op stam staande Sparren en 6 koopen Eike Grondhout, TE CHERSCAMP, OP DE 8IEZEWEIDE. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal door het ambt van Deurwaarder RINGOIR, te Aalst, ten verzoeke van die het behoort, op Maandag 25 Februari 1878, om 9 uren voormiddag, open baarlijk verkoopen, de ten hoofde gemelde hoo rnen, sparren en grondhout, slaande gemakke lijk voor den transport. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon en welgelegen te Aalst, in de Albert-Liénarlslraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een onlangs nieuw en sterk opgebouwd Huis, mei zijne erve, ie Aalst, in de Albert-Liénarl- slraat, recht over de statie van den ijzeren weg, groot in gronde 1 aer 51 centiaren, geteekend Verblijf Zaterdag 23 Februari 1878, om 4 uren namiddag, ter estaminet le Comte d'Eg- mont, te Aalst, aan de Groote Markt, bewoond bij d'heer Edmond Banneville. OPENBARE VERKOOPING VAN TE HAALTERT. WIJK BRUL. Da Nolaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eene behuisde en bebouwde Hofstede, te Haaitert, Brul, groot in gronde 24 aren 29 cen tiaren, opleg booraprijs fr. 200-00. Verblijf Vrijdag 22 Februari 1878, om 4 uren namiddag, ter lierberg van d'heer Benoil Muy- laert, le Nieuwerkerken, Laar. te Erembodeg-em en Liedekerke, OPENBAARLIJK TE KOOP. De Nolaris BRECKPOT, le Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 11 aren 14 centiaren land le Erembodegem, aan de Groenstraat. 2° En 22 aren 75 centiaren meersch te Liede kerke. In gebruik bij sieur Franeiscus Arys, te Aalst - Mijlbeke. Derden en laatsten zitdag Donderdag 21 Februari 1878, om 5 uren na middag, ter estaminet hel geicezen Gravenhof, bewoond bij sieur Franeiscus Arys, te Aalst- Mijlbeke, Langestraat. De Nolaris MICHIELS, te Wichelen, zal openbaarlijk verkoopen I. 24 aren LAND, met drij Huizen, Dender- mondseliekasseide, in 3 koopen II. 32 aren LAND, Popenrode III. 13 aren 80 centiaren LAiND, Popenrode IV. 10 aren 80 centia ren LAND, op het Sijp INSTEL 2, VERBLIJF 9 MAART 1878, om 5 uren namiddag, in het Hof van Schaarbeek, achter het gasgeslicht, te Aalst. GELD. Bij den Notaris MICHIELS, te Wiche len, is er altijd geld le bekomen op intrest, mits bezet.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3