Merktpryzen. Avondschool. quiévrauv, CREIL, Zondag 25 Juni, Tentoonstelling en verltoopiug Canada, Beuken en Eiken BOOMEN, 50 koopen STBAATMEST Te huren of' le koop. Eerste Communie 1878. IB O OME1T, Vendilie van BOOMEN1, Beste LAAD te koop. Verkooping van een WOONHUIS, PARTIJ LAND, eeue PARTIJ LAAD, Vendilie van Schaarhout, VENDITIE M8 koopen BOOMEA, Bueke en Eike BOOMEA, Verkooping Aalst-Mijlbeek Er wordt in onze stad veel gesproken over de klacht die zekere vrouw tegen haren man by onze stedelyke politie heelt gedaen. Gemelde vrouw beweert dat haer man gepoogd heeft haer te vergiftigen met fosforieke steks- kens in den koffy te laten koken. De man. van zynen kant, beweert dat de vrouw zelve de fosforieke stekskens in den koflypot heeft gedaen, enz., enz't Best zal zyn aen ieder een zyn werk te laten en hel gerecht, 't welk de zaek reeds aen 't onderzoeken is, zal beter dan wy kunnen oordeelen of er waerlyk een plich - tige voor handen is. Een brandstichting is dezer dag te Moor- sel gepleegd geweest door zekere Hendrik Collin, woonende ten gehuchte Mylbeke alhier. 'I Is eene hooimyt die hy in brand heeft ge stoken. Collin is een straetlooper en heeft nauwelyks den ouderdom van 14 jaren be reikt. De vroegtydige booswicht is onmiddelyk aengehoüden en ter beschikking des heeren Procureurs te Dendermonde gesteld. Zondag 17 Februari, rond 7 uren des avonds, is te Haeltert, wyk Kaltenstraet, eene twee woonst, toebehoorende aen Livinus Bee- rens en Pieter-Frans Van den Eeckhoutwevers aldaer, de prooi der vlammen geworden. Beide wooningen waren tegen brandgevaer verze kerd by de maetschappy L'Union de eer ste voor eene waerde van fr. 2,000 de tweede voor deze van fr. 1,200. De gezamenlyke scha de wordt begroot op fr. 5,000. Op min dan eene halve uer was alles tol puin en assclie gebracht. De oorzaek dezer ramp is onbekend, doch men vermoedt dat zy aen den slechten staet waerin de schouw zich bevondt, moet toegeschreven worden. De vernielde woonin gen bevonden zich op eenen afstand van slechts 25 meters van andere gebouwen, insgelyks met strooi gedekt. Gelukkiglyk blies de wind in eene tegenstrydige richting en dit heeft toe gelaten dat de geburen, dank aen moed, zelfs- oppoffering en werkzaemheid er in geslaegd zyn groolere rampen te vermyden. De Afrikaensche Expeditie. Eene depe- che van Zanzibar naer Aden, over zee verzon den en uit deze haven by middel van den tele- graef naer Brussel overgebracht, meldde de droevige tyding van het overlyden van MM. Crespel en Maes, overleden te Zanzibar, de eerste den 14 en de tweede den 24 januari. Nog bezit de afrikaensche associatie geene byzonderheden over deze beweenlyke gebeur tenis, welke geenszins te voorzien was. De laetste tydingen met de post ontvangen, waren gedagteekend van 9 januari en toen bevonden zich al de reizigers in volle gezondheid. De associatie zal slechts vollediger inlich lingen kunnen bekomen by de aenkomst van de aenstaende postboot, dat is binnen een veertiental dagen. MM. Marno en Cambier waren vertrokken om eeu verkenningstocht te doen op het vaste land. Het verlies onzer moedige en ongelukkige landgenooten, welke hun leven voor eene edel moedige zaek hebben opgeofferd, zal de uit voering niet verhinderen der ontwerpen van de afrikaensche associatie doch, hunne dood zal eene diepe droefheid verwekken by alwie hunne uitmuntende hoedanigheden heeft kun nen waerdeeren. De veroorzaekle schade te schatten, waren thans onmogelyk en dit zal waerschynlyk slechts binnen eenige dagen kunnen gedaen worden. De oorzaek der ramp wordt over het alge meen toegeschreven aen den slechten toestand der schouw van eene kachel, waerin men gis teren namiddag, vuer had ontsteken. M. de goeverneur had alle mogelyke voor zorgen genomen, door de toebereidsels van het avondfeest opgelegd rond middernacht bezocht hy in gezelschap van de dienstboden al de appartementen en bestatigde dat alles in orde was. De voornaemste stadsoverheden bevonden zich ter plaetse en de troepen, door hunne officieren aengeleid, legden den lofweerdig- slen iever aen den dag. Verscheidene brouwers boden hulp door hel zenden van tonnen water, welke in hunne woning gevuld en in vollen ren door de peerden op de plaets der ramp werden aengevoerd. Men had hulp gevraegd aen de naburige sleden Oostende zond twee spuiten, waer- van eene met stoom ongelukkiglyk heeft deze laetsle slechts een kwartier uers kunnen wer ken, tengevolge van het breken van een piston. Gent verzond, met een byzonderen trein, eene stoomspuit welke de grootste diensten heeft bewezen. Van Brussel kwam M. de burgemeester ins gelyks af aen het hoofd van twee stoomspui ten, die ten 9 1/4 ure aengekomen, niet heb ben moeten werken en in de statie zyn geble ven. Het arsenael der statie van Mechelen heeft insgelyks zyne stoomspuit gezonden. Veel personen hebben zich in deze gelegen heid door hunnen iever en hune zelfopoffering doen uitschynen. De kant van het gebouw, bewoond door het huisgezin van M. den goeverneur, alsmede de bureelen, zyn ongedeerd gebleven. De Etoile zegt dat onmiddelyk na de ont vangst der depeche, de voorzitter der associ atie, M. Greindl^ MM. Kervyn de Lettenhove, zoon, en Guillaume, zoon, beide bygevoegde sekretarissen, naer Doornik en Rysel, zyn ge zonden ten einde de broeders van M. Crespel van het ongeluk te*verwittigen dat hen ge troffen heeft en een rouwbeklag te brengen aen de moeder van M. doktor Maes, te Hasselt. M. Crespel, was infanteriekapitein en gebo ren op 4 december 1838. Hel was gisteren juist vier maenden gele den dat de afrikaensche expeditie de kusten van Engeland verliet. Brand te Brugge. Wy lezen in de Patrie van Brugge Woensdag morgend, een weinig na 4 1/2 uren, wekte de stormklok de bewoners der stad Brugge, en het geroep van den torenwachter der Halle, melde dal er brand was ontstaen, in het hotel van het provinciael goevernement. Weldra bevond zich eene groote volksme nigte in de straten, en liep naer de Groote Markt, alwaer men bovengemeld gebouw in vlam zag. Reeds was het personeel van het hotel te been. De portier Hubert was rond dry uren gewekt, door het aen stukkeu springen eeuer vensterruitHubert dacht dat er eene venster was opengebleven, doch toen hy in de zitting- zael kwam van den provincialen raed, be speurde hy het vuer en liep onmiddellyk om hulp te zoeken. Het was in die zael dat deu volgenden avond een bal moest plaets hebben. M. de goeverneur liep zyne buren der Brey- delsiraet wekken, en weldra begon men met de redding van eenige meubelen. Tamelyk veel tyd verliep, vooraleer er een spuit ter plaets was en nog was de eerste van Scheepsdale gekomen, onder geleide van M. Carlos Serweytens. Het gebouw", dat op de Groote-Markt uit geeft en met een dom gedekt is, stond reeds in vlam ten 4 1/2 ure. Het vuer dreigde zich te zullen meêdeelen, langs den eenen kant aen de Société littéraire en langs den anderen aen de herberg la Pi esse. Daer de wind Z.-Z.-O. was, waren deze hui zen het meest bedreigd en hunne inwoners namen in allerhaest de noodige maetregels tot het redden hunner meubelen. Ten 5 1/2 ure stortte de dom in van dit oogenblik af had men zich moeten vergenoe gen met het vuer te beperken en alle verdere uitbreiding te voorkomen, doch de wanorde welke zich gewoonlyk in dergelyke omstandig heden voordoet, gevoegd by de talryke bevelen welke iedereen bereid is te geven en niemand volgen wil, liet niet toe het vuer met de noo dige krachtdadigheid te bestryden. De pompiers die achtervolgens ter plaetse kwamen, werkten nogthans tamelyk goed, en ten 7 1/2 ure was men den brand byna mees ter. Het gedeelte des hotels voor de zittingen van den provincialenraed voorbehouden, was gansch vernietigd, alsmede een groot deel van de herberg La Presse. De groote zael, welke voor het bal van 's avonds was opgeschikt, bevatte een buffet, dat uitmuntend was voorzien, en was met de grootste pracht versierd. Honderden flesschen Champagne, Bordeaux, Oporto, Madéra, enz., zyn niet kunnen weggebracht worden, alsook een honderdtal zilveren koeverten, de bloemen en siraedplanten. De dwaling uitgeroeid de waarheid op der- zelver puinhoopeu opgericht. Het is een zware arbeid ooi oude dwalingen uit te roeien Het is nog een edeler taak, die door waarheden te vervangen! Het is nu omstreeks 25 jaren geleden, dat Holloway, de groote Geneeskundige Hervormer liet eerste dezer werken van Hercules ondernam, en sedert lang heeft hij het tweede tot stand gebracht. Hij vond den tuin der geneeskundige weten schap een klein doolhof der dwaling omringd door de Friesche Ruiters der vooroordeelen. Hij wierp dén ganschen boel omver, hij vestigde een nieuw stelselhij weidde zijne talenten, zijn vermogen en zijn leven aan de ontwikkeling er van. Dit stelsel is geslaagd, omdat de waarheid altijd zege viert. Zij zweeft over de geheele wereld. Dit stelsel is niet samengevoegd of ingewikkeld. Het bevat slechts twee geneesmiddelen. Pillen en Zalf de eerste voor de inwendige, de andere voor de talrijke menigvuldige ziekten, waaraan de mensch is blootgesteld. Al de natièn van de beschaafde wereld, en, ten minste, het vierde ge deelte van de wilde bevolking van den aardbol zijn in dt gelegenheid geweest om de weldaden van die weldaden te genieten en overal waar die geneesmiddelen ingevoerd zijn geworden, zijn de uitwerkingen er van geweest alles wat men ecnigzins kon verwachten of hopen. Sedert vele jaren, verrichten de Pillen en de Zalf van Hol- lovvay wonderen op de meest verwikkelde ziekten die in Zuid- Amerika heerschen. Zij hadden noch de officiële goedkeuring of bekrachtiging der verschillende gouvernementen, noch die van de Koningin van Spanje noodig, om het ontegenzeggelijk bewijs van hare voortreffelijkheid boven alle andere genees middelen te betoogen. Wij hebben een waarborg van hunne waarde in de duizende genezingen, die sedert lang betuigd zijn, voor dat het Spaansche Ministerie den invoer er van in dat Koningrijk had bevolen, lang voor dat Isabella Koningin van Spanje, Donna Maria.de overleden Koningin van Portugal, en Ferdinand II, de gewezen Koningin der Beide Sicilién, eii nog vele andere orsten, den Uitvinder ervan met hunne vorstelijke bescherming en welwillendheid hadden vereerd. Het schijnt, dat die twee preparaten bijzonder heilzaam zijn voor eene klasse van ziekten, welke in al die luchtstreken algemeen zijn. Indien onze bevolking niet onderhevig is aan verscheidene der ziekten, die in de koudere streken heer schen, zoo schijnt zij, daarentegen, meer dan haar aandeel te hebben in al de pijnlijke uitwendige kwalen. Over het gansche vaste land zjjn aandoeningen van mclaatschen aard, zoo wel als al de soorten van huidziekten, welke men zich kan voorstellen, de gecssel van zijne bewoners. Het koudere bloed van de inboorlingen der gematigde luchtstreken maakt hen minder vatbaar voor uitwendige ontstekingen dan de be- wooners der keerkringen. Hier hebben wij er van een zeer lastigen aard open wondt-n, etterbuilen, gezwellen, huid ziekten, puisten, uitslag en ontstekingen, voortkomende uit steken van venijnige insekten. Voor het gansche menschenras, is de Zalf van Holloway van eene onschatbare w aarde. Het is den zieke, welke die Zalf in zijn huis heelt, of die haar gemakkelijk kan aanschaffen,de helft van zijn angst wegnemen, door hem te onderrichten dat eene volkomen genezing binnen zijn bereik ligt. Wij gcloovcn niet, dat eemg geneesmiddel ooit zoo populair, in eenig deel der wereld geweest is, als het alom de Pillen en de Zalf van Hollow ay zyn. In Venezuela Nieuw-Grenada, in de Keerkringen, Pezu, Chili, Buenos-Ayres' en Uragaai, mag men zeggen, dat die geneesmiddelen m het Entrepót worden opgeslagen, als handelsartikels. Tot dus verre is nog niets zoo heilzaam uitgevonden als die Pillen voor de aandoeningen van de Gal, die zoo menigvuldig worden aangetroffen in het geheele dal van Rio de la Plata en lan^s de zeekust aldaar, in de ongezonde jaargetijden; en wij weten, dat de agenten, in de voornaamste steden van die landen woonachtig, liet, sedert één jaar, noodzakelijk geoordeeld hebben, hunne invoeren van die twee geneesmiddelen te ver dubbelen. Zuid-Amerikaansch Dagblad. HollOway'l Pillen. Galachtige hcofdpyn en alle onge steldheden des lichaems worden door het innemen dezer Pillen zeer spoedig genezen. De moeielykste gevallen van ongemak- kelyke spysvertering, ongeregeldheid in de werking der lever, welke in dit eiland of ergens anders in Indie plaets vonden, werden gereedelyk door dit ki3chtdadis en heilzaem genees middel ten onder gebracht. Ongemakkelyke spysvertering en ongesteldheid der lever zyn onscheidbare meegezellen, want de maeg en lever sympathéren, en daer de/e Pillen tegelyker- tyd werken op beide deze organen wordt de genezing met zulk eene juistheid, snelheid en volkomenheid bewerkstelligd dat men in de archieven der geneeskundige'praktyk derzelve we derga niet vinden kan. Men kan zich vciliglyk op dezelve verlaten als een huismid del, want ofschoon krachtig in werking kunnen ze door de teederste persoon van het vrouwelyk geslacht even zoo gerust ingenomen worden als door het jongste kind. Aelst, 23 Februari 1878. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 00 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 cenlil. Tarwefr. 28-oG a 29 Maslelbin Geerst Haver Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (wille). botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel 23-00 18-00 00 -00 22-00 12-50 0—00 8-00 2—09 4—(0 45— 00 75 25—75 19-75 00-00 24-00 14-00 0—00 9-54 2-27 5-25 55- 00 GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, dooi de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertcringen, maegonlslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte! ring, al de wanordeis veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luclitpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en liet bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus! k°w en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Overgeving, inncgzickten, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1863. - Dank aen de Revalenla heeft,de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziektc, hert- en lenden pyn, afwezenheid van slaep, enz. M Johncn Guisse, van Couillet, (Henegauwen scliryfl ons Had ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N- 18,SM. - M. en M~ Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Bevalen la beeft my weder jong gemaekt Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voel, myn geest is hel der en het geheugen frisch. 2 Viermael voedzamer dan het vleësch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. -,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil 70 Beschuiten ran Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenlu Chocolaet, in doozen van fr. «,i5, 4 fr. 7 fr. 3(j en 70 fr. Opzending legen posl-mandael, de doozen van 30 en 70 franco Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers Du Barhy en C°, (limited) Berg van 1 Hof, IG, Brussel. Depols le Aelst, by Vanden Il6rreweglie en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. ANTWERPEN, 22 feb. De kuipboler werd liedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,10. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,60 a 1,84 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 h 1,80. Polder fr. 2,00 a 2,80. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26—00 a 27-00 Rogge, 20 - 00 20—50 Wintergeerst, 00—co 00—00 Zomergeerst, 27—00 27—50 Haver, 22-00 23—00 Boekweit, 00—00 (0—00 Boonen, 22—00 Oo—0n Bitterpeën, 26 -00 27—00 Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwcrshaver. Voederliaver Geerst. Koolzaedolie. Lvnzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. LEUVEN, 22.feb. fr. 28 J- B. Colson, esplonadeplaats alhier, brengt hiermede ter kennis van 'l publiek, dat hij mei iile Maai t aanstaande, eene avondschool opent, waarin hij, benevens andere vakken van onder wijs, ook onderricht zal geven in de vlaemsche en fransche taal. JOZEF BEKEBET, Hoogstraat, Aalst, laat welen dalver bij hem le bekomen zijn IBonqnels voor huwelijks- en patroonfeesten, alsook zeer fraaie bloemen in potten en eenen schoonen keus van struikgewassen. Alles aan zeer geringe prijzen Herielit aan de Vloerbolders. By Benediclus BORMS, herbergier, in den Molen kAuter, Moorselschebaan, Aalst-Mijlbeke, zijn er 15 FRANKEN gratis afle bollen. Men kan zich van heden laten inschrijven, om op Zondag 24 dezer hel spel, ten 5 uren des namiddags, aan te vangen. MaetschappyDe Vereenigde Vrienden. Vogelschieting met de Bolle, in 'l droog, naer Gcldpryzen, by Petrus Cardon,in Leopold,te Erem- bodegem, statie. Op Zondag 10 Meert 1878, om 4 uren namiddag. De inleg is bepaeld op 60 cenlimeu per scheut, bol- rapersgeld medebegrepen. Verdere kondilien naer gewoonte. Vooruil 10 Franks. De Sekretaris, De Voorzitter, Fred. Eckeman. Jan Verleyzen. De Schutbewaerder, De Ondervoorzitter, Const. De Schryver. Felix Limpens. GEMEENTE HEKELGEM. Schoone prijsvluchten met reizendende DUIVEN voor 1878. Voorgedragen door de Maatschappij de Nieuwe Bond, gevestigd bij J. M. Courtmans, herberg in Roomen, Brusselschensteenweg, op MAANDAG 22 APRIL, (2de Paaschdag,) en op 125 fr. vooruit fr. 125. De inleg is bepaald voor beide prijskampen op 2 fr. per duif. Loslaling der duiven voor ieder prijs kamp om 7 uren 's morgends. De Sekretaris, P. Lanens. De Schatbewaarder, P. Van de Velde. De Voorzitter, F. Roggeman. De Ondervoorzitter, M. Vao den Bossche. 00 a 30—00 19-00 19- 00- 00 20-50 2C-50 25-50 88—00 67-50 7—00 5—00 0-00 12-00 2-75 2—30 00—00 00-00 00—00 00—00 00-00 00—00 00—00 00—00 0—00 00—00 0—00 0—0G VAN REISDUIVEN. Alle zondagen, te tekenen van 10 Februari tot 3 Maart aanstaande, tentoonstelling en verkoopmg van een zeker getal reisduiven, voorlskomendc van den heer Fr. Van Rillas, en andere liefhebbers, ter esta- mincl St-Ivo, Keizerlyke plaats, Aalst. De tentoonstelling zal open zyn van 8 uren 's mor gens tot 's middags. Al de tentoongestelde duiven zullen uit ter hand verkocht worden. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mamnelyk 8 Vrouwel. 5 HUWELYKEN. C. Vermoesen, twynder, niet F. De Vos braeistcr. J. inck, twynder, met M. Franque, z. b. A. Liebaut, twynder, met M. Gbysbrecht, kleermaekster. C. De Schryver, dagl. met P. Thienpont, dagl. D. Van den Berghc, wever, met M. De Koninck, dienstin. OVERLYDENS. C. Meganck, z. b. 33 j. Groote Merkt. J. Van Huffél, wed. van Huffel, tamboer-majoor der burgerwacht, 83 j! Vryheidstraet. N. Nichels, vr. Van Gysegliem, z. b. 70 j. Zonnestract. C. Cardon, vr. Colson, z. b. 70 j. Zonne- straet. G. Van Opdenbosch, twynder, 20 j. Schaerbeke. C. Van Cauter, vr. Vermoesen, z. b. 62 j. Schaerbeke. L. Van Baelen, m. Cool, herberg. 49 j. Langeridderstraet. M. Mertens, vr. De Pierre, z. b. 58 j. St. Job. J. Van Holen, m. Hoffelinck, wever, 70 j. Schaerbeke. J. De Saedeleer! m. Ringoir, kleerm. 58 j. Vischmarkt. R. Meert, 10 j Hoogstract. 7 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 9 tot den 22 Februari 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN J.-Urb.-A. De Merlier, fabrikant, te St-Nikolaas, oud 27 j., en Z.-M.-A. Fransman, bijzondere, 26 j., te Ninove. Ch.-Gust. Van de Keulen, pasteibakker, 29 j. en Th-J Plaetsier, handschoenster, 35 j., te Ninove. OVERLIJDENS Corn. Van der Kiepen, 63 j., z. b., Kerkstraatjc. Henr. Van den Mecrseh, 55 j., handsehoenster, vr. Pct.-Jh. En°els, St-Jorisstraat. Vier kinderen onder de 7 jaren. <!<-'!• Slappen, Drogist, Kapellestraat, N° 1, Aalst. Handel in Drogerijen, en alle slach van fijne kruidenierswa ren, gevrevene en ongevrevene verwen en kleuren, vernissen en alle soorten van borstels. VENDITIE VAN SCHOONE waaronder vele ter dikte van 2 tot 5 meters, le AALST-MIJLBEEK en BAARDEGEM. De Notaris Ecman, te Erpe, zal, op Donderdag 7 Maart 1878, openbaarlijk verkoopen Om 8 uren 's morgens 20 koopen schoone en gave Canada Boomen, le Aalst-Mijlbeek, aan den dreef van den watermolen. Om 12 uren 's middags: 50 koopen Beuken en Eiken Boomen, le Baardegcm nabij den Kloeteneer, in den Bosch van de erven Podevyn-Muylaert. Gewoone konditien en met tijd van betaling. VENDITIE VAN op het plein nabij de Osbroecken. Op ZATERDAG 2 MAART 1878, om 2 uren namiddag, door 't ambt van Deurwaarder NOTERIS, le Aalst. 1P lilirpn ^en schoon en gereiflyk huis met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaetsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen te Aelst, in de Lange Zoulstrael, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich le bevragen by M A. Ityl, in de Ka- pelleslraet, n° 4, te Aelst. Een huis naby de groote merkt, hebbende vyf plaelsen, gelykvloers, vyf bovenkamers, twee groote zolders, koer, aehlerbouw, groote remiezic en bof met pomp en regenwater, dienstig voor alle bedry- Bcriclil aan de Taslcnnvondzollen. Enule VERNIMMEN, woonachtig in het Brouwers huis, alhier, maakt bij deze bekend, dat er met de aanslaande vaslenavonddagen, geene verklecde personen in zijne Eslammel zullen toegelaten wor den. JOSEPH DE FEYTER, aen hei dorp le Erpe, maekl bekend dat er by hem te bekomen is, l5,c klas van peruviaenschen Guano, zuiver en onvervalst. Hy hoopt door de goede hoedanigheid zyner waren de gunst van eenieder te verwerven. F. Callaerl, 5, Lange Zoutstraal 5, te Aalst. Heeft de eer het geacht publiek te berichten, dal hij thans voorzien is van een overgroote keus Eerste Communie hoeden, laatste mode, gansch nieuw en gewaarborgd goede hoedanigheid van 3,50 tol 8 franks. Eerste Communie klakken in zijde, velours en laken le beginnen van 95 centiemen tot 6,95. Hij neemt deze gelegenheid te baat,om de aandacht le kekken op den belangrijken keus van strooien hoeden voor het aanslaande seizoen, als Marins, Regalias, Paille d'llalie, Brésiliens en Panamas, le beginnen van 45 centiemen tot 18 franks. - Zijden hoeden voor huwelijken van 10 lol 16 franks. Feuler hoeden van 4,50 lot 9,50 beste kwaliteit. Zijden, Laslieken, Laaken en Feuter klakken aan prijzen ouder alle concurrencie. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. GROOTE VERKOOPIflJG van TE LIEDEKERKE. Maendag 25 Februari 1878, om 9 uren voormiddag 280 koopen Eiken en Abeelen. Schaerhout, Loof, Strooi, Hooi en droog Berd, te Erembodcgem. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal, op Maendag 25 Februari 1878, om 8 uren 's morgends in 't naschreven order, openbaerlyk verkoopen 1° Aen d'hofstede van Ferdinand Arvs, op het Stilebreek Eenig Strooi en eene party Loof, in het Denderland. 2° Aen d'bofstede van Charles Suys, aen de Kleistraet18 koopen ingelegd Loof. 5U Aen d'hofstede van Em. Suvs, daernevensingelegd Loof. 4° Namens den heer Frans Callebaut21 koopen Snoei, op ten Bossche. 5° Namens den heer Victor Wellekens 15 koopen Eiken, Beuken, Esscben en Canada Boomen, en 13 koopen Schaer hout, beneden Boucautherg, op den Ecncnberg. 6° Aen d'hofstede van August De Grevc, aen den steenweg Hooi, Strooi en eene party Loof, op den Leegenvosholle en op 't Boschveld. 7° Namens den heer Constant Gietsi koopen Loo'f, op het Boschveld. 8" Namens den heer Louis Nelis 2 koopen Loof daerne- vcn, en Hooi en Toemact aen zyne Hofstede. 9° Aen d'hofstede van Ch. L. De Greve, aen den steenweg 8 koopen ingelegd Loof, Strooi, en 2 koopen Loof op het Boschveld. 10° Namens C. De ilde 5 koopen ingelegd Loof, op den Heuvel. 11° Aen d'hofstede van D. De Schryver, aen den steenweg Hooi, Strooi, Toemaet, Berd. Stampbak en 5 koopen Klavers. 12° Aen d'hofstede van B. Boel, daeruevens 2 koopen Hooi. 13° Aen d'hofstede van Ch. Phlips, ook daernevens Strooi, en 3 koopen Loof op 't Hofzomergem. 14° Namens den heer Verleysen, Doktor en Burgemeester Eene party Loof, omtrent den Watermolen. 15° Namens de weduwe Frans Van der EistEene party Loof, op de Goede Zydc. 16° Namens Judoeus Van Pottelsbergh Eene party Loof, op de Goede Zyde, aen den Melkweg, alwaer ook liet Loof van genoemden heer Burgemeester Verleysen,» zal opgeroepen worden. De Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal ter herberg o Hel Brusselshof le Aalst, aan de Botermarkt, in hel openbaer verkoopen Eene zeer goede partij LAND, gelegen buiten de Zoulstraatpoort, op het Lokerenveld, groot 62 aren 20 centiaren. Gebruikt zonder termijn door Callebaut en De Ghendt. Verdeeld in drij perceelen. ZITDAGEN Instel Maandag 18 Verblijf id. 28 j Februari Ten 4 uren namiddag. 1878. Studie van den Notaris DE VBIENDT, te Aalst. zijnde de berberg de Meerlaan, le Aalst, aan Sl-Martinuskerk. Gebracht op fr. 6000-00. Derde zitdag Maandag 25 Februari 1878. Om 4 uren namiddag, ter herberg de Sterre, bewoond bij d'heer Van Limberghen, te Aalst, Graanmarkt. OPENBARE VERKOOPING. van eene goede TE MOORSEL. De Notaris GustaafVAN WICHELEN, te Moorse!, zal ten verzoeke van wien het behoort, met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND, gelegen te Moorsel, op den Kaalberg, gekadastreerd wijk D, nummer 694, groot bij meting 78 aren 21 centiaren, palende oost Louis Meert, zuid denzelven en andere, west Bernard Cau- dron en noord Pieter-Jozef Caudrou. Verdeeld in drij deelen. Instel Dijnsdag 5 Verblijf id. 12 'tfaarl 1878. Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg het haatspel. bewoond bij d'heer Charles-Louis Van Nuf fel, le Moorsel, Dorpplaats. „„T.er s,ludie van bovengenoemden Notaris VAN vv ICHELEN, te Moorsel, kan men gestadig groote en kleine Kapitalen bekomen, mits goed bezet. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeek. De Notaris Guslaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal met gewin van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND, te Aalst-Mijlbeek. ge naamd het Hoogveld, gecadastreerd sectie D, n° 292b bis, groot 33 aren. Verdeeld in 2 deelen noordhelft en zuidhelft. ZITDAGEN Instel Woensdag 20 Verblijf id. 27 Febr»a« 1878. Telkens om 4 uren namiddag, ter estaminet van d'heer Louis Foncé.te Aalst, Molendriesch. Meubels, Hooi, Strooi, enz., te Hof stade. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag 4 Maart 1878, om 9 uren voormid dag, openbaarlijk verkoopen 1° In 't jachlperk van den heer P. F. Malthys, bur gemeester, le Hofsiffde. 205 koopen Schaarhout, Snooi eo Sparren, dienstig voor banden en hoppeslaken. 2° En te Hofslade, aan de Hoogstraat Eene groote hoeveelheid allerbeste hooi, strooi loof, aardappels eD eenige huismeubels, enz. De verkooping zal aanvang nemen in den bosch van den heer burgemeester Malthys. Verders gewoone voorwaarden en tijd van beta ling, mits stellende goede en gekende borg. van Hooi, Strooi, Meubels, Loof, Brandhout, eene Foei, enz. te Moorsel. De Notaris G. VAN WICHELEN, te Moorsel, zal op Vrijdag 1 Maart 1878, om 9 uren voor middag, namens verscheidene eigenaars, open baarlijk verkoopeu, binnen de gemeente Moor sel, ten gehuchten Kruisabeel, Tinnenhoek, Triest, Kokstraat en Beugem, de ten hoofde gemelde voorwerpen. Men zal beginnen aan de hofstede van Judo eus Verbeiren, te Moorsel, Kruisabeel. De Notaris BOONE, te Aalst, zal, openbaar lijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een groot en .schoon GEBOUW, geschikt voor allen koophandel, alsnu dienende voor hoppemagazijn, groot 2 aren 53 c., te Aalst, Koophandelstraat, rechtover de statie van den ijzerenweg, bevattende gelijkvloers en op de drie verdiepen, extra schoone en ruime plaat sen voor magazijnen, 2 hoppepersen, (nieuw stelsel) vier hoppenasten en eene ronde pers, bureelen, enz. 5* ZITDAG VRIJDAG 1 MAERT 1878. Om 4 uren namiddag, ter estaminet Thierry Martens bij den lieer Th. Vandersmissen, Esplauadeplein, te Aalst. VERKOOPING VAN te Lede, Impe en Erondegem. De Sekretaris SCHOCKAERT, le Erondegem, zal door bevoegd ambt op Donderdag 28 Febru ari 1878, om 9 uren voormiddag, verkoopen 80 koopen Kanadas, 25 koopen Eiken, 2 koo pen Wilgen en een Abeel, allen gestaan te Lede inliet Rijst, le Impe op de Stokte, den Casi- man en Moorlhoek, en te Erondegem, in het Sijp en Schra ven veld. Te vergaderen te Lede in het Rijst, nabij de windmolen van Leo Loslrie. VENDITIE VAN 126 KOOPEN alsmede van 4 koopen op stam staande Sparren en 6 koopen Eike Grondliout, TE CHERSCAMP, OP DE 3IEZEWEIDE. De Notaris BRECKPOT. le Aalst, zal door het ambt van Deurwaarder RINGOIR, le Aalst, ten verzoeke van die hel behoort, op Maandag 25 Februari 1878, om 9 uren voormiddag, open baarlijk verkoopen, de ten hoofde gemelde boo men, sparren en grondhout, slaande gemakke lijk voor den transport. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, za openbaarlijk verkoopen I. 24 aren LAND, met drij Huizen, Dender- mondschekasseide, in 5 koopen II. 32 aren LAND, Popenrode III. 13 aren 80 centiaren LAND, Popenrode IV. 10 aren 80 centia ren LAND, op het Sijp. INSTEL 2. VERBLIJF 9 MAART 1878, om 3 uren namiddag, in het Hof van Schaarbeek, achter het gasgeslichl, te Aalst. GELD. Bij den Notaris MICHIELS, te Wiche len, is er altijd geld te bekomen op intrest, mits

De Denderbode | 1878 | | pagina 3