Merlitprijzen. Ooslersche Oorlog. sparren HOPPESTAKEN, van eene parlij Zaailand, Venditie van extra selioone Boomen, PARTIJ LAND, 6000 SIOPPESTAREN, Verkooping van eene HOFSTEDE, ÏOO koopen STAKEN, 20 koopen geleerd Koeimest prokureurs generael der beroepshoven van Gent en Luik een omzendbrief gezonden, aen- gaende dc kwestie of de funktiën van deur- waerder vereenigbaer zyn met die van gemeen- te-sekretaris en gemeente-ontvanger. De mi nister zegt dat de kwestie wordt betwistby is van gevoelen dat de vereeniging van gemel de funktiën verboden isdoch dal men ge- doogzaemheid moet in acht nemen jegens de deurwaerders, die in bediening zyn. In de toekomst nogihans zullen deze bedieningen niet meer door denzelfden persoon mogen uit geoefend worden. Brussel, 5 meert. Eergisteren hebben er twee ongelukken in de Nooderstalie plaets gehad. Rond 5 uren 's avonds, werd een werkman getroffen door den trein van Luxem burg. Hy was aen den voel onder en aen den rug gekwetst en werd naer 'l St-Jansgaslhuis gebracht. Denzelfden dag werd een ander werkman, door een lokomotief, de teenen van een zyner voeten afgereden. Woensdag heeft dealgemeene vergadering plaets gehad der maetschappy l'Union du Crédit, welke nu 3900 leden telt. Zy werd voorgezeten door M. Dansaert, Volksvertegenwoordiger, en ongeveer 1000 leden waren aenwezig. Om te bewyzen dat het bcetuer op den goeden weg is, deelde M. Dansaert vleiende brieven meê van MM. Pirson, gouverneur der Nationa le Bank, en Malou, minister van financiën, waerin deze erkennen dat de Union du Crédit opnieuw den weg is ingeslagen* waeraen zy 23 jaren voorspoed heeft te danken gehad, en waervan zy ongelukkig sedert 1872 was afge- dwaeld. De voorzitter maekte de vergadering bekend met de benoeming van M. Max Holle- voet, administrateur, tot ridder der Leopolds orde. Werden gekozen tot adminislreerder, M. Van Elewyek tot kommissarissen, MM. Gielen-Robette, Lauwers en Smyers, vader. Een dagblad van Brussel doet opmerken dat Emerique, de jood die de Union du Crédit heeft ten onder gebracht, door de kamer van inbeschuldigingstelling, te Parys, voor het as sisenhof moest verzonden worden, juist op Vastenavond, dat is op den verjaerdag der schandalige god- en zedelooze kavalkade door de brusselsche geuzery ingericht, naer men zegde, met het geld van Emerique of liever met dat der aktionnarissen. De liberale dag bladen die gemelde kalvakade zoo zeer hebben opgehemeld, moesten nu aen Emerique in zyne gevangenis, ter gelegenheid van dien verjaer dag, hunne gevoelens van deelneming te ken nen geven. Gent, 3 meert. Brooduildeelingen aen den arme der stad zyn gedaen, ter gelegenheid der "kiezing van den Paus Leo XIII, door de zorgen van bet komiteit van den St-Pieters- penning, en by middel eener inschryving die 4100 fr. heeft opgebracht. Men schryft uit Gent, 3 meert De ongelukkige treinwachter Karei Savoi, die vrydag aen de Pinte van den trein is ge vallen, is zaterdag morgend in het gasthuis onzer stad overleden. Zyn schedel was ver- bryzeld, alsook het voorhoofdbeen en de ge- laetsbeenderen. Hy had eene wonde aen het linker been. Brugge, 3 meert. Men is alhier de rechtgebleven muerbrokken van het afgebrand provinciael goevernement aen 't afbreken. Alles moet ten gronde toe afgebroken worden, vooraleer men tot de wegruiming der puinen zai kunnen overgaen. Doornyk, 5 meert. Het onderzoek over de moord van Lahamaide wordt neerstig voort gezet. Vrouw Üopchies is vrydag voor den on derzoeksrechter verschenen. De beschuldigde is 50 jaren oud zy ziet er niet brutael uit, maer beeft een arglistig voorkomen. Men weet dat zy verklaerd heeft onschuldig te zyn aen de dood van haren man,die, volgens haer, van den zolder is doodgevallen. Doch bet geneeskundig onderzoek heeft bewezen dat de schedel van het slachtoffer, welke op de greftie is neerge legd, verbryzeld is by middel van hamerslagen. Onder de overluigingsslukken bevindt zich een hamer, waeraen nog hair van het slachtoffer is geplakt. Alles duidt aeu dat er eene misdaed gepleegd de justicie moet alleen nog ont dekken wie de plichlige is. Men schryft uit Geldenaken aen den Counier de Nivelles dat, verleden zondag rond 6 uren 's morgends, M. K. Previnaire, koop man in granen aldaer, bet slachtoffer is ge weest van eene laffe aenranding. Op het oogen- blik dat hy zyn huis verliet werd hem door een persoon, zonder spreken, een hevigen slag op het hoofd toegebracht. M. Previnaire viel ten gronde en werd door de buren, die op zyne kreten waren toegesneld, in zyn huis gedra gen, waer hy tot 's middags buiten kennis lag. Men heeft naest het slachtoffer een zwaren steen gevonden, waervan men denkt dat de aenrander zich zal bediend hebben. M. Previ naire is nu buiten gevaer, doch de geneesheer heeft verklaerd dat de slag, één centimeter leeger, doodelyk zou geweest zyn. Zware ver moedens drukken op een persoon uit den om trek van Geldenaken. De Union de Charleroi meldt, dat zondag avond, naby de statie van Fleurus, eene bot sing beeft plaets gehad tusschen een trein van den belgischen Ooster-spoorweg -en een van den Grand-Central. De machinisten hadden alles gedaen wat mogelyk was om den schok, die plaets had tengevolge eerier verkeerde richting, door den wisselwachter te geven, zooveel mogelyk te verzachten. Slechts dry reizigers werden gekwetst, alsook de machi nist en de oppertreinwachter van den Grand- Central. Het verkeer op de beide liniën was voorloopig onderbroken en de stoffelyke scha de zeer aenzienlyk. Verviers, 6 meert. De Union Libérale meldt dat zondag 3 meert, rond 7 uren 's mor gends, het lyk van een vermoorden persoon is gevonden, in den dubbelen tunnel tusschen de rue Manguay en den doorweg der rue du Pont. Het slachtoffer was onkennelyk de van elkan der gescheiden stukken van het lyk werden in eenen zak byeengeraept en naer het gasthuis gedragen. Op eenige stappen afstand van liet lyk vond men een ledigen, zwart leêren por- temonnaie, met koperen slot, een briefke van den berg van barmhartigheid van Verviers, dragende de dagteekening van 21 meert 1877, en meldende de verpanding van een zilveren uerwerk dit briefke is geldig tot juni 1878 en draegt het nummer 9,200. Het slachtoffer droeg een blonden knevelbaerd en was gekleed met een versleten paletot in donker blauw laken, zwart zyden klak, witten halsdoek met zwarte bollekens, wollen kousen, witte katoenen on derbroek eu een paer leerzen met hooge hielen. In een zyner zakken, heeft men een gewonen huissleutel gevonden. De vrede is dan eindelvk gesloten en liet fameuze testamen1 van Petcr-dc-Groote wel is waer, een min ol' meer valscb dokument heeft eene reuzenschrede gedaen op den weg zyner ten uitvoerlegging. Van den kant der overwonnen Porte is de vrede onderteekend door Safvet pacha, minister van builenlandsche zaken en Saedullah bey, minister van koophandel, bvgestaen door Serkis elTendi, algemeene sekre- taris van builenlandsche zaken, als gevolmachtigden. De over- winnaer was te San-Stcfano vertegenwoordigd, behalve door generael Ignatieff en M. Nclidoiï, door een-en-dertig duizend russen, bereid om het vredestraktact by middel hunner bloe dige bajonnetten te onderteekenen. Onder voorwendsel de christenen te beschermen volvoert dc noorderkolos het program zyner builenlandsche politiek i uitbreiding van Rusland tot Konstantinopel en schynt gansch te vergeten dat de christenen hoegenacnul niet hebben gevraegd, door de russen te worden beschermd, verre van dacr. Alhoewel de vredesvoorwaerden eerst binnen acht dagen officieel zullen afgekondigd werden, zyn reeds de meeste byzonderheden van dit verdrag gekend. Dc Russen zullen langs den Rosfoor huiswaerts keereu, de bulgacrsche forten zullen geslecht worden, de Turken zullen die kaelgesehorene provincie aen zich zei ven overlaten, en eene bulgacrsche militie zal aldaer worden iugericht. In elk van de 70 bataillons dier milicie zullen 8 russische officiers en 20 russische onderofficiers geplaetst worden. Het kommando zal in de russische tael worden gegeven. Gansch het lot van het ongelukkig Polen staet in Bulgarie voor de deur. Verdere uitleggingen zyn overbodig. Dwingclandy in tael, zeden en eigendommen zyn de midde len, waerdoor Rusland zyn schrikbewind vestigen wil in zyne overwonnen gewesten. Zoo zullen niet alleen al de muzelman nen Bulgarié te verlaten hebben, maer ook hunne eigendom men zullen zy binnen de twee jaren moeten verkoopen of deze zullen in beslag genomen worden. Dit artikel bevat den ondergang der mahometaensche bevolking. Men begrypt ge- makkelyk welke opolTenngen die eigenaers zich zullen moe ten getroosten, ten einde aen de algehcele bcrooving te ont snappen. Wanneer Rusland de hand zal gelegd hebben op Bessara- bie, Ardahan, Bayazid, Batoum en Kars, als betaling van dry vierde gedeelten der oorlogssehadcloosstelhng, zal Turkye nog een miïlard vijhonderd millioenen schuldig blyven. Tc ver geefs vraegt elkeen waer Turkye al dit geld halen zalmen spreekt wel is waer van een onderling akkoord doch welke schikking kan men bedoelen, daer men voorheeft niette zul len raken aen de inkomsten, die tot waerborg zyn gesteld der vroegere leeningen Er is nog niets bepaeld besloten aengaendc de konferencie of het kongres, evenmin als van het program dat men er aen de mogendheden ter bespreking geven wil. Men zal eventwel de gevolmachtigden niet naer Berlyn of Baden kunnen roepen zonder dat deze onderricht zyn van hetgene er hun zal wor den voorgesteld. Rusland, Turkye en Duitschland zyn voorze ker ingelicht over hetgene er besloten isdoch Engeland, Frankryk, Italië en Oostenryk zyn er totael mee onbekend. Indien alles op voorhand besloten is, en men aen de gevol machtigden niet meedeelt vvaerovcr zy te beraedslagen hebben en men van hen enkel eene al of niet bekrachtiging van een onvcranderlyk program vraegt, waertoe dient dan die byeen- roepingder mogendheden? Volgens eene tyding, door den Temps meegedeeld en sedert reeds bevestigd door dc agencie Havas, zou Duitschland ins- gelyks den weg der vriendschapsbetrekkingen met Frankryk, zyn ingetreden. Duitschland zou, op hetherhaeld acndringen van Frankryk, besloten hebben zich op dc wereldtentoonstel ling van Parys, in de afdceliug der schoonc kunsten, te doen vertegenwoordigen. Indien die tyding officieel bevestigd wordt, zou zy zoo niet liet onweér doen afdryven dat blykbaer tusschen beide landen broeit, dan toch tydelyk eene vriende- lvke zonnestrael werpen tusschen de sombere wolken, welke boven westelyk Europa dryven. ENGELAND. De tyding der onderleekening van den vrede is in het eugelsch Parlement beter onthaeld dan door de drukpers van dat land. Zoo ver- klaert de Times, die onlangs nog aen de zyde van Rusland stond, dat het eene misgreep zyn zou, te denken dat alle gevaer thans geweken is. Rusland, zegt het blad, heeft nog met Euro pa af te rekenen uit eigen beweging is dit land tel hel uiterste gegaen doch het zou nog wel aen het begin zyner beproevingen kunnen zyn. De Times hoopt echter dat de overwiu- naer niet aendringen zal op eenige voorwaerde, die door Engeland niet zou kunnen aengeno- men worden De Morning-Post, de Standard en de Daily Telegraph werpen angstige blikken, op de nieuwe gedaente, welke de ooslersche kwestie thans heeft aengenomen, en vragen ongeduldig, wat men nu zal doen tot vrywaring der engelsche belangen. De Standard wil de Dardanellen blokkeeren en Egypte bezetten, lerwyl 'de Daily Telegraph het goevernement aenzet zich op de ontzaggelykste wyze te wa penen en tot oorlogvoeren te bereiden. AMERIKA. Dood van df.n Paus. New- York Freemans Journal deelt eenige byzonderheden meè, over de eerbiedige betoogingen welke in Amerika hebben plaets gehad, by het ontvangen der tyding dat de Paus overleden was. In al de ca- tholyke kerken werden lykdiensten gecele breerd. Op bevel van den burgemeester van New-York, werd de stadsvlagop de City Hall halftop geheeschen, en de burgemeester M. Ely, woonde met geheel de stads-overheid den lykdienst in de catholyke hoofdkerk by. Ook de protestantsche dagbladen waren vol eerbied. Het fransch dagblad van New-York, de Cournier des États-Unis, waervan de strek king alles behalve catholyk is, schreef, onder andere, het volgende Het overlyden van Pius IX heeft eene diepe ontroering verwekt in Amerika zoowel als in Europa. Het zal het voorrecht van dien edelen man zyn, tol in het graf gevolgd te zyn door den eerbied en de sympathie van de ge- heele wereld, door hen die hem als hun gees- telyk opperhoofd erkenden en ook door hen die een ander geloof beleden. Het algemeen gevoelen is eenparig om zyn karakter te pry- zen en zyn gedachtenis te vereeren. Cathoiyken en piolestanten hebben slechts eene stem om hulde te brengen aen zyne deugden, en zyne lange loopbaen tot voorbeeld te stellen aen hen die zyn erfdeel zullen ontvangen. PAUSELYKE STATEN. De kroning van den Paus. De Uiiivers be vat de volgende nadere byzonderheden over de plechtigheid der kroning van Z. H. Leo XIII. Zondag 5 meert, ten 9 1/2 ure 's morgends, werd de II. Vader, op de sedia processiegewys naer de sixtynsche kapel gedragen. Na de ge- loofsbelydenis te hebben afgelegd, is hy op zynen troon geklommen, waer hy de hulde heeft ontvangen van de kardinaels, aertsbis- schoppen, bisschoppen en penitenciers. Deze hulde beslaet, voor de kardinalen in hel kus sen van den voet en de hand en den handdruk, voor de aertsbisschoppen en bisschoppen in het kussen van den voet en het kniekleed, en voor de penitenciers in den voetkus alleen. Op het einde der plechtige mis ging men over tot de kroning van den H. Vader, die zynen zegen, met vollen aflaet gaf aen al de omstanders. De Paus werd vervolgens, op de sedia terug naer zyne kamers gedragen, waer hy de geluk- wenschingen van het H. Kollegie ontving, welke hem door den kardinael-deken werden aengeboden. De kardinael na hulde gebracht te hebben aen de nagedachtenis van Pius IX, zegde dat de wereld nu verheugd was over de kiezing van den Paus Leo XIII, wiens wysheid en deugden hy roemde, hem vergelykende aen David. De kardinael wenschte den nieuwen Paus ten slotte eene regeering van lange jaren. De H. Vader bedankte den kardinael en het H. Kollegie, antwoordende dat hy, minder dan iemand, zich had verwacht aen zyne kieziug tot hei Pausdom. Het gewicht der sleutels, zegde hy, is altyd zwaer geweest, doch nu vooral is hel te duchten. Z. tl. vertrouwde echter op de meewerking der kardinalen en de liefde der geloovigen. Hy eindigde met de verklaring, dal hy zyne zwakheid onder de bescherming stelde der H. Maegd en der Apos telen. 's Avonds was de stad verlicht, tot groot ongenoegen van een zeker getal oproermakers, die in het Gorso eenige ruilen hebben gebro ken. De troepen zyn er moeten tusschenkomen om de orde te herstellen, en de policie lieefl verschillende aenhoudingen gedaen. De Itussische Agencie verhaclt de onlusten als volgt, in een telegram uit Rome, 4 meert. Gisteren avond, ter gelegenheid van de verlichting der catholyke huizen, hebben een honderdtal personen voor hel paleis Theodoli geroepen Weg met de verlichting Zy heb ben eenige steenen in de ruiten geworpen, uaerop de gewapende macht is tusschen ge komen en de ruststoorders zonder tegenstand heeft uiteengedreven. IIolloway's Zalf. De dames in Java behooren acht le geven in hoeverre zy zich kunnen verlaten op de gewone schoonheid-bevorderende waters. Indien IIolloway's Zalf eenen niet even zoo aengenanien reuk bezit als andere middelen van dien aerd, is de zelve toch oneindiglyk veiliger en bezit ze eene veel grooter heelende kracht voor alle verbrandingen der zon, zomersproeten, uitslag, puisten en alle huid ziekten, dan eenige andere Zalf of water, hoe kost- baer of geurig ook, by bet toilet gebezigd. Voor dezelve wykt legelykertyd de ziekte en haren oor sprong, en doet niel, als de andere hierboven ver melde toebereidselen, de ongesteldheden naer bin nen dryven en hel gansche lichaemsgeslel ondermy- nen, integendeel, deszelfs invloed is altyd hcilzaein voor het gestel en de geiaetskleur. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecyncn, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gczondheidsbloed van Du Barry van Londeu, gezegd REVALENTA ARARICA. Derlig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dcdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie: M. J.-J. Noël van Thuillies (Henc- gauwen), vaji twintig jaren dyspipsic. llarlres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aen zyne ouderdom (SS jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darleren door het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. N° 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverleerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270 M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid eu doofheid van 25 jaren. N® 46,210. M. de doklor-chirurzyn Marlin, van eene buiklooping en eene maegverhitting van 15 lol 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N® 18,744. M. de doklor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N® 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraeklheid in de blaes en lidmaten, ten gevolge van overtollige uitspanning in de jeugd. i. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25-v 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Bevaleuta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Baiiry en C®, (limited) Itorg van '1 lBof, IC», ICriisscl. Depots le Aclst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. SOTTEGEM, 5 Meert. per 100 kilos. POPER1NGHE 8 MAERT. Hoppe 1877. Stad. Fn. 00—00 00—00 d Gemeenten 0000 00—00 Aelst, 9 Maert 1878. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 00 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil. Tarwefr. 28-oG a 30—50 Masleltiin 24—00 27 -00 Rogge19-50 20-50 Geerst00-00 00-00 Haver21 -00 23-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 12—00 44—00 Idem, (vviite). 0—00 u—00 Boter, de 3 kilogram 8-18 9—81 Eijers, de 25. 4—63 1 8u Vlas per 3 kilos. 4—f0 5—25 Viggens hel koppel 45—00 58—00 N1N0VE, 3 Macrt per hectoliter. fr. 29—00 a 30—00 19-00 30—00 Haver. 20-00 2-2-00 Koolzaed, par 88 kil. 44—00 45—00 Lynzaed, par 100 kil. 34-00 35—00 Boter, per kil. 1-40 4-50 Aerdappelen per 100 kil. 43—00 14-00 Tarwe. Masteluin. Rogge. Boonen. Haver, per hectol. 95 liters. Boter, por kilo Eijeren, per 25. Vlas, per 3 kilos fr. 28-50 a 30-50 ST NICOLA ES, 7 Meert. per 106 liters. 47-75 44-50 Lynzaed. Idem. 24-00 20—00 Aerdappelen per 100 kilog 14—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—20 Boler. 2-72 Hooi, 400 bussels 41-00 Eieren, per 26. 1-94 23-50 20—00 21-50 25—<0 2-79 1-63 0-UU 24- 50 21 -00 0001» 26-50 3-18 1-80 o—oo GEND, 8 maert. Tarwe. Rogge. Geerst. Haver. Boekweit Boonen. Koolzaed Lynzaed. hempzaed Kool-olie de (00 kilos. Lyn-olic. Boter per kilo Eijers de 25. Acrdappclen de 100 kil. per hectoliter. fr. 23—50 :i 00—00 16-00 00- 00 17-50 9—50 47-00 18-00 36—00 34-00 00—00 89-00 66-00 3- 00 1-90 11-50 00- 00 00 -00 00—00 00—00 00—00 00 -00 00-to 00—f0 00 -00 O-00 0—00 0-10 ANTWERPEN, 8 Maert. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,10. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,34 a 1,50 zwaer gewicht fr. 1,80 a 2,00 De aerdappclen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 h 1,80. Polder fr. 2,20 a 2,80. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,30 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 26—00 a 27—50 Rogge, 21 - DO 0000 Winlergeerst, 27—PO 27—50 Zomergeerst, 25—00 26—Ou Haver, 22-00 23-00 Boekweit, 00—00 10—00 Boonen, 22—00 On—Oo Billerpeën, 27 -00 2750 Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwershavcr. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lvnzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen wille. Aerdappelen roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. LEUVEN, 8 Maert. fr. 28-25 a 30—25 19—On 19—50 00-00 00—00 20—50 00-00 2C-5" 00—00 25-50 00-00 88 -00 00-00 67-50 00-00 0—00 00—00 0—00 00—00 0-06 0—OP 00-00 00 -00 (1—00 0—00 o—oo o—oe Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 10 Vrouwel. 8 OVERLYDENS. S. Neetens, m. Meganck, tapis. 29 j. Nieuwstraet. D. De Schryver, m. Hendrickx; voerman, 33 j. woonende te St-Jans-Molenbeeck. D. Cornand, wed. Dierick, borduerst. 65 j. Vcrkensmarkt. M De Dekker, vr. Joos, z. b. 70 j. Vaert. H. Van der Slockt, wed. Corlen, z b. 40 j. Werf. Vier kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 23 Februari tol den 9 Maart 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 - Vrouwelijk 4 OVERLIJDENS K L. Buyl, 20 j. twynd Geerardsbcrgschestrael. M. Van den Berghe, 25 j. huishoudsl. Ho3pilael. Th. De Roeck, 75 j. z. b. Lavendeistraet. M. Th. Standaeit. 52 j. landbouwst. vr. Felix Van der Schueren, van Voorde, Langemunislraet. P. J. Van der Schueren, 73 j. oud-nolaris, Beverstraet. Th. Van Wynendaele, 78 j. naeister, Hospilael. 5 kinderen onder de 7 jaren. met hof, hebbende ruime bene den en bovcnplaelsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, geslaen le Aclst, in de Lange Zoutstrael, Ihans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich le bevragen by 11 A. Byl, in de Ka- pelleslrael, n® 4, le Aelsl. By rede van Sterfgeval, Heeft de Wed.NEETENS,Nieuwstraet 47,de eer het geerd publiek kenbaer te maken, dal zy de artikelen van behangen zal voortzetten lol den uitverkoop en alle nieuwe ingekomene papieren zal verkoopen aen zeer goedkoope pryzen. IIaii &en bediende ten bureele der Al UI VIuCjjl. registratie le Aelst. '■"■p bftftn Een allerschoonslen Jachthond, uitmuntend den jachldiensl ken nende. Zich le bevragen by J. B. Van Cackenbergb, le Nieuwerkerken, Mael. Maatschappij De Kloppelingen. Vogelschieting met de Bolle, in het Droog, naar Geldprijzen, bij Leop. De Schryver, in St.-Rochus, le Erembodegem, Dorp. Op Zondag 24 Maart 1878, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centimen bolrapcisgeld medebegrepen. VOORUIT 10 FRANKEN. Dc Sckretaris, De Voorzitter, Frans Van den Steen. Adolf Dc Backer. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, Leop. Verleyzen. Leöp. Verleyzen. Maetschappy Dc Vereenigde Vrienden. Vogelschieting met dc Bolle, in 'l droog, naer Gcldprvzen, by Petrus CardoD,in Leopold,te Erem bodegem, statie. Op Zondag 10 Meert 1878, om 4 uren namiddag. De inleg is bepaeld op 60 cenlimeu per scheut, bol- rapersgeld medebegrepen. Verdere kondilien naer gewoonte. Vooruil10 Frauks. De Sckretaris, De Voorzitter, Fred. Eckeman. Jan Verleyzen. De Schatbewaerder, De Ondervoorzitter, Const. De Schryver. Felix Limpens. VENDITIE VAN 4000 Loof en Strooi, te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal, op Maendag 11 Maart 1878, om 12 uren 's middags, in het naschreven order, openbaerlyk verkoopen t® Namens de kinderen Temmerman, aen huone hofstede, op den Hoogenweg2 koopen Loof en Strooi. 2® Namens J. B. Verdoodt, aen zyne hofstede, op den hoek 6 koopen ingelegd Loof eu eene hoeveel heid Strooi. 3° Namens d'heer J. Meerteene party Loof daar nevens. 4® Namens Jud. Verdoodt, ook daeromtrentStrooi. 5® Namens J. B. Janssens, ook daernevens Strooi. 6® Namens Fidelis Denil, op zyne hofstede, aen de Leuveslraet: 11 koopen ingelegd Loof en eenig Strooi. 7° Namens Charles en Petrus Camu, aen hunne hofstede, in 't Crimmenneel: Strooien ingelegd Loof. 8° 400ö sparren Hoppestaken, acn de Denderbrug. 9° 3 koopen Loof op do Goede Zyde. OPENBARE VERKOOPING TE LEDE. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, le Moorsel, zal, met winst van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND le Lede, wijk Suikerstraat, groot volgens meling 43 aren, 31 centiaren. Gebruikt door de kinderen De Wilde, en Vic tor D'hondt. Verdeeld in tweedeelenoosthelflen westhelft. ZITDAGEN Verh/ijf Wïd.'SdaB .3 «™- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Den bonten Os, bij Joseph Annaert, te Lede, wijk Bril. TE 1MOORSEL. De Notaris G. K. VAN WICHELEN, le Moorsel, zal, len verzoeke van -den lieer Baron Ferdinand Van der Noot, le Meldcrt, op Donderdag 14 Maart 1878, ten 1 uur namiddag, openbaarlijk verkoopen I® 14 koopen Esschen, Wilgen, Olmen en Abeelen Boomen, wassende aan eenen Meersch gelegen te Moorsel, gehuchle Waver, aan de waverscbe kalsei- de. 2° 14 schoone Canada Boomen 17 extra schoone Abeelen Boomen, waaronder van 3 tot 4 meters dikte, slaande op den Kasteelmeersch, nabij het kasteel van Moorsel, aan den steenweg van Aalst naar Opwijck. Men zai vergaderen ter herberg Batavia, be woond bij Jufvrouw weduwe De Wever, en verbor gen ter herberg Den Ossenkop, bewoond bij den heer Petrus Moens. De verkooping zal geschieden op gewoone voor waarden en tijd van betaling, mils stellende goede en gekende borge. Ter studie van bovengeuoemden Notaris VAN WICHELEN, te Moorsel, kan men gesladie groole en kleine kapitalen bekomen, mist goed bezet. OPENBARE VERKOOPING. van eene goede TE MOORSEL. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal ten verzoeke van wien het behoort, met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND, gelegen le Moorsel, op den Kaalberg, gekadastreerd wijk D, nummer 694, groot bij meting 78 aren 21 centiaren, palende oost Louis Meert, zuid denzelven en andere, west Bernard Cau- dron en noord Pieler-Jozef Caudron. Verdeeld in drij dcelen. Instel Dijnsdag 5 ,87fi Verblijf id. 12 Maarl 1Ö7H' Telkens om 4 uren namiddag, Ier herberg het Kaatspel. bewoond bij d'heer Charles-Louis Van Nuf fel, te Moorsel, Dorpplaats. Ter siudie van bovengenoemden Nolari3 VAN WICHELEN, te Moorsel, kan men gestadig groote en kleine Kapitalen bekomen, mits goed bezet. VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Maandag 18 Maart 1878, om 2 uren na middag, door het ambt van den Notaris DE VRIENDT, le Aalst. Door het ambt van den Notaris DE VRIENDT te Aalst, zal er op Woensdag 13 Maart 1878, om 4 uren namiddag, ter herberg bewoond bij de weduwe Victor Lievens te Meire. Oosldorp, openbaarlijk worden verkoeht 13 aren 64 centiaren LAND, ten oosten van 31 aren 5 centiaren LAND, le Herzele op Helle- sijp sectie B, nummer 62. te Impe, aan t Dorp. Dc Nolaris DE vrjendT, le Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP: Eene BEHUISDE HOFSTEDE, geslaan en gelegen le Impe, aan 't Dorp, groot 4 aren 42 centiaren, pa leode oosl Honoré Daeten, noord do straat, west Theophile Smetryn3 en zuid do kinderen van Jan De Corle. ZITDAGEN INSTEL VRIJDAG 15 ma art iatb VERBLIJF 22 MAART 1878- Telkens om 4 uren namiddag, Ier herberg Den Dam, bewoond bij den heer Jan Lievens, te Lede, op Ledezijde. Studie van den Nolaris BRECKPOT, te Aalst, BESLISSENDE TOEWYZING. Op Zaterdag 23 Maart 1878, om 4 uren namid dag, ler estaminet le Comte d'Egmont, bij den heer Edmond Banneville te Aalst, groole markt, van een schoon en welgelegen Hande- laarshuis te Aalst, Alberl-Lienarlstraat, n® 28, groot in gronde 1 aar 31 centiaren, slechts ge bracht, boven eene rente van fr. 3931 op de som van fr. 10,000. SCHOONE VENDITIE TE AALST. Op Maandag II Maart 1878, van een uur nanoen, venditie van 100 koopen Slaken, aan het plein van d'heer Jelie, door Deurwaerder R1NGOIR. VERKOOPING VAN 20 koopen ingeleid Loof 3,000 kilos Beteraven 300 bussels extra goed Hooi 30 koopen schoon Olmen en Canada Erwtrijs 50 koopen Muisaart en 10 schoone Olmen Boomen op het kasteel achter het Roklijf; te Aalst-Schaarbeke. Op Zaturdag 46 Maart 1878, om I uur na noen, zal er wegens d'heer Jeiie-Van der Noot, door Deurwaarder RING01R, worden verkocht de hier vorenslaende koopen, betaalbaar Octo ber 1878, mits borgstelling.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3