Oostersche Oorlog. Mer/itpryzen. I' COMMUNIE 1878. KERKBOEKEN, Schoon groot HUIS, Boomen en Schaerhout, Hofstede, Mecrscli en Land MEUBELS en BOOMEN. Huis met Hof en aanhangende Pakhuis TE HUBEN Meubels, Hooi, Strooi, Brandhout, Hooi, Slrooi, Brandhout, Mesl, 6,000 HOPPESTAKEN, Verkooping van eene HOFSTEDE, PAARD, ROEI en RUND, 6000 HOPPESTAKEN, deur en deze voerde zyne woede bot op de ruiten eener glazen deur, waervan een scherf hem den polsader doorsneed. Een menschenvriend, bewogen door de byna dagelyksche verhalen van ongelukken, waervan de bedienden der spoorwegen zoo menigmael de slachtoffers zyn, heeft het staets- bestuer eene som van een hall millioerr aenge- boden. De intresten van deze som zullen, vol gens den wil van den gever gebruikt worden voor het onderwys en de opvoeding van de kin deren der spoorwegbedienden, die slachtoffers zyn geworden van spoorwegrampen. Men ver zekert dat de koning dien edelmoedigen men schenvriend, die hem door den heer Van den Peereboom, minister van den Staet is voorge steld, tot ridder van het Leopoldsorde heeft benoemd. De brusselsche liberalen van den Raed, hebben, dezer dagen, alle kruis- en alle beeld werk uit de scholen van de hoofdstad geweerd. Men wil niet meer dat de kinderen het kruis beeld voor oogen hebben Te Parys is men met hetzelfde werk bezig doch men is daer onze brusselsche hervor mers nog vooruit. De raed van Parys heeft majestueus beslist, dat de Sl-Nikolaesdag in de jongens -, en de Sl- Katharinadag in de meisjesscholenniet meer zouden gevierd worden. Hoerrah nu is het liberalismus gered. Allons, roept triomfantelyk een blad van Parys uit, allons. Ia sottise n'est pas prés de mou- rir en Francede gekkigheid is nog niet dood in Frankryk. Zoo min als hier, in België zeggen wy daer zal zeker 't liberalismus wel voor zorgen. Als het in Parys droppelt, regent hel hier binnen kort zal men den eersten heilige ook hier wel verbannen, ten minste als de lekker- bakkers die kiezers zyn, niet protesteeren Gelukkig dal de Greel van Halfvasten maer eenen ingesmokkelden heilige is, of hy werd even als St-Nikolaes en St-Katiien, de school en het huis uitgedreven. De Greef.zal in alle geval den titel van Sin te, die sommigen hem geven, moeten weglaten en goed doen de benaming aen te nemen van ci- togen-Greef. De Francais die hartelyk lacht met de libe rale afbrekers, vraegt ofSt-Nicolaesde patroon nog mag blyven van de sapeur-pompiers, en St- Kalrien van de ongetrouwde dochters Dat is eene kwestie, waerover de hooge raed van het liberalismus nog moet beslissen. In den nacht van zondag tot maendag, zyn te Waterloo twee huizen afgebrand. Het vuer is ontstaen in de hoeve van den genaem- den Berlraux Lebrun. Geheel de oogst werd de prooi der vlammen. De herberg-hoeve de Groene Koekoek, behoorende aen den genaem- den Tonglet, werd insgelyks in asch gelegd. De gendarmerie van Waterloo is ter plaetse geweest, ten einde een onderzoek in te span nen over die ramp, welke aen kwaedwilligheid wordt toegeschreven. De afgebrande gebouwen met hunnen inhoud waren verzekerd. Men meldt uit Adegem, 8 meert. Dezen nacht is er in den stal gebroken van den land bouwer Leo Dhurtur, in de Veldekensstraet, en daeruit is eene koe gestolen, ter weerde van 500 frank. Dezen morgend vroeg had Dhurtur, vergezeld van een slachter van Eec- loo, het spoor der koe over den akker opge volgd, tot op Staektevyver. Het bleek hun, dat de dief met de koe, de richting van Gent was ingeslagen. Spoedig reed Dhurtur met den slachter naer Gent. Daer, op de Beestenmarkt, werd de gestolen koe door hen herkend en aengeslagen. Of de dief aengehouden is, weet men niet. Verleden Vrydag had er te Namen eene verschrikkelyke moordpoging plaels. Zekere Edward Okelet, 21 jaren oud, had eene 41 jari ge weduwe A. P..., geboren D., ten huwelyk gevraegd, doch ontving eene weigering. Ver bitterd begaf de afgewezene zich verleden vry dag, omtrent 5 uren 's avonds, naer de woning der weduwe D..., rue Puils-Cornette, met eene geladene pistool gewapend. Na een twist van eenige oogenblikken, loste hy zyn pistool op de ongelukkige, welke erg aen het hoofd gewond werd. Zy had eene verschrikkelyke wonde naby het oor bekomen en de helft der wang was afgeslagen. Indien zy zich niet had afgewend, toen Okelet vuer gaf, had haer on- getwyfeld de lading het hoofd verbryzeld. Men heeft 15 loodkorrels in de zoldering gevonden. De moordenaer is aengehouden. Maendag namiddag, is een verschrikke- lyk ongeluk voorgevallen te Corbais, aen de steengroef genaemd les trois Fontaines. Een zes-en-twintig jarige jongeling, met name J. B. Oleffe, gelast met het beslier der stoomma- chien, dienende tot het ophalen der waggons met blokken geladen, is uitgegleden en in een eng gat gevallen, waerboven zich het rader werk der mekaniek bewoog. Hy werd afgryse- lyk verminktal zyne kleederen waren leiter- lyk gemalen, behalve zyne kousen en zyne hemdsmouwen. Het bovenste gedeelte van zyn lichaem was echter niet gewond. Door een tiental zyner kameraden naer het huis zy- ner ouders gebracht, ontving de ongelukkige jongeling aldaer de eerste geneeskundige zor gen en werd, op zyn verzoek, bediend van de laetste Sakramenten. Zyn toestand is tot nu toe weinig veranderd en er zullen nog eenige dagen moeten verloopen eer men zal weten of er hoop is hem in het leven te houden. Karnaval. Men schryft uit Chiny, aen de Voix du LuxembourgDe luidruchtige vreugde van den karnaval, is te Chiny plotse ling in een stommen en onbeschryflyken schrik veranderd. Eene groep jonge lieden doorliep, lachend en springend de straten van die ge meente. Men trad eene herberg binnen en zet te zich aen eene tafel. Een der jongelingen blyft onbeweeglyk en neemt geen deel aen de kwinkslagen en het schaterlachen zyner kame raden. Deze schudden hem, spreken hem aen en noch antwoord noch bewezing bekomende, besluiten zy hem het masker af te nemen. De zwygende, stilzittende jongeling was niets meer dan een lyk Hoe de Duigaren beschermd worden. Een russisch rechtsgeleerde, M. Utin, heeft in een russisch dag blad een artikel afgekondigd, waerin men een ge dacht aentreft van de wyze der politieke en besticr- lyke herinrichting, waermede prins Tcherkasky Dul- garic begiftigd beeft. Onze broerkens (zoo noemen de Russen de Bul garen) kunnen my niet verdragen, zegde onlangs een distrikt-overste aen M. Utin maer zy durven niets tegen my uitrichten De eerste die weérsland biedt, doe ik vyf en twintig slagen toedienen met de ma- gaïka (de zweep.) Gy verwondert u daerover Indien gy wist welk afgryslyk en verloeilyk ras die Bulga ren zyn, zoudt gy bekennen dat zy alleen by middel van de zweep te besturen zyn. Toen wy ons in deputatie by den czaer bevon den, zegde een der byzonderste politieke nolabililei- ten van Bulgarië lol M. Utin, maekte men ons bekend dal wy niet moesten hopen eene nationale vertegen woordiging te bekomen, en toen wy trachten onze inzichten bloot te leggen over de herinrichting welke het best met de noodwendigheden van ons land over eenkwam, sneed men ons brulael hel woord af, zeg gende dal men onzen raed niet noodig had. Toen wy vervolgens hel waegden eenige opmerkingen te ma ken over de domheden van hel bestuer, dal onze verlossers ons hebben verschaft, heeft men ons enkel bedreigingen toegevoegd, indien wy niet zwygen wilden. De Nord zegt dal het gansch natuerlyk is, dat Rusland de vertegenwoordiging bytreedl van Giio- kenland op het kongres. Hel is eene algeheelc mis kenning van de geschiedenis, der overleveringen en der menigvuldige banden, welke dit volk aen Rus land verbinden, voegt genoemd blad er by, te willen bevveeren dat Griekenland zou kunnen dienen om de werking van Rusland te belemmeren. Niets kan er op hel kongres ten gunste van Griekenland worden voorgesteld, dal niet reeds herhaelde malen door Rusland werd gevraegd en door de andere mogend heden bestreden. Duidelyk is het dus, dat Rusland de genegenheid van Griekenland lol zich wil trekken doch Engeland dal klaer ziet in dit spel, wil zich van het hellenism bedienen om eeucn stok te steken in de diplomati sche wielen van Rusland. Griekenland zal,in de han den van Engeland, den dam zyn tegen den woeslen stroom der desiderata van hel zegenvicrende Rus land. Hel kleine Griekenland kan alzoo geroepen zyn om eene groole rol te spelen op hel kongres, waer de cngclsche diplomatie hoopt hare revanche te ne men. Intusschenlyd wordt de toestand allengs meer gespannen de openbare denkwyze te Londen is lot hel hoogste peil opgehitst, zelfs zegt de Patrie van Parys, uit goede bron te weten, dat de toestand van M. SchouwalolT, de russische ambassadeur te Lon den, dagelyks moeilyker wordt, en dit in zoo hooge male dat er dezer dagen kwestie zou geweest zyn, hem vry te laten zyn paspoort te nemen, zoodra hy hel oogeublik daerloe gunstig oordeelen zou. DU1TSCHLAND. Verschrikkelyke Moord. In den nacht van zater dag tot zondag, had te Keulen eene verschrikkelyke moord plaels. Zekere Schlegel verliet omtrent It uren de herberg Der llenne, om zich naer zyn huis in de Ehrenstrasse te begeven. Aen den ingang zyner woning, werd hy aengeval- len. Zyne noodkreten werden eenige oogenblikken door de gebureii gehoord, doch hielden eensklaps op. De ongelukkige, vreeselyk verwond aen de sla pen en aen den hals, heeft nog de macht gehad, zich tot in zyne kamer te slepen, doch daer viel by néér en gaf oogenblikkelyk den geest. Hel gerecht werd aenstonds verwittigd. Hevige vermoedens drukten op den schoonzoon van hel slachtoffer. .Men begaf zich naer zyn huis en vond hem daer te bed, doch nevens zyne slaepstede, lag een hoop bebloede kleêren en in zyn aengezicht be merkte men kneuzingen, alsof by aen gevecht had deelgenomen. Hy werd aenstonds aengehouden men denkt dat hy zyn schoonvader vermoord heeft, ten einde zich spoediger zyne erfenis toe te eigenen FRANKRYK. Treinontriggclaers. Niet lang geleden hebben wy verhacld dal op verscheidene spoorwegliniën van Frankryk onlriggeliugen plaels hadden, veroorzaekt door kwaedwilligheid, en dal zelfs de misdadigers brieven aen de statieoversten zonden, waerin zy hun eene zekere som vroegen, indien deze de onl- riggeliug wildtn beletten. Dit gebeurde nog onlangs aen den statieoverste Ie Valenciennesde liniën werden strenger bewaekl dan ooit, doch twee dagen later had eene onlrigge- ling plaels naby Orchies. Eenige dagen later werd een nieuwe brief ontvangen, waerop weër nieuwe ongelukken plaets hadden. ilet parket heefl een onderzoek ingesteld doch lol nu toe hebben de misdadigers aen alle opsporin gen ontsnapt. Hel schynl zelfs dal zy van looneel veranderd hebben. Verleden dynsdag namelyk, heb ben twee personen naby Boulogne sur-Mer een bus sel hout op de rails vaslgemaekt en eenigo mylen verder, te Walerhal, twee wagens op den spoorweg omgeworpen, zoodal eene ontriggeling onvermyde- lyk was, indien, men niet by tyds den treinwachter had kunnen waarschuwen. ITALIË. Stichtelyke Historie. M. Crispi, de befaem- de en opgehemelde minister van Italië heeft zyn ontslag gegeven de dagbladen vertellen te dezer gelegenheid de levensgeschiedenis van dien liberalen minister, die echter zoo ge durig gereed is, om anderen van oneerlykheid te beschuldigen M. Crispi is een Siciliaen, die door de Bour bons van Napels verbanuen, naer Parys kwam, waer hy betrekkingen aenknoople met een savooisch meisje, dat eene kleine bleekery hield. Deze vrouw met veel moed bezield, volgde M. Crispi, in Sicilië, toen deze de expe ditie noer Marsala deed. Als zoodanig krvgt die vrouw regelmatig een pensioen van het italiaensch goeverne- ment Eenigen tyd na de expeditie tegen Napels, trouwde M. Crispi te Malta met de bleekster MM.Tomaso en Fabrizi, vandaeg leden der Kamer, waren zyne getuigen. Ilet huwelyk luistert t was enkel gods dienstig door zekere byzonderheden werd de overschryving van het burgerlyk register ver geten doch zestien jaer lang trad de geweze- ne bleekster als de wettige vrouw van M. Crispi op, en zy werd zelfs als zoodanig aen prinses Margarelha voorgesteld. Eensklaps komt het uit dat M. Crispi den 20 januari, schier heimelyk getrouwd is te Napels met zekere juffer Barbagallo die, zegt men, heel komprometteerende papieren voor den itali- aenschen minister, in handen had. Op aendrang van den minister van justitie, Macini had de prokuteur-generael van Napels aen M. Crispi gerechtigd, om geen huwelyks- aenkondiging te doen eene gunst die slechts kan toegestaen worden in geval van buitenge woon zware en gewichtige toevallen. Andere onregelmatigheid 31. Crispi heeft zyn domicilium te Rome, en de trouw-akte meldt dat hy Napels bewoont. De meesten der rechtsgeleerden verklaren dat hier tweewyvery bestael. Men kondigt eene in terpellatie aen in het Parlement, om dit vraeg- punt duidelyk te maken. De eerste mevrouw Crispi pleit hare rech ten voor de rechtbank. Middelerwyl verlaet zy haren revolver geen oogenblik zy zal, zegt ze, den minister neerschieten, zoodra zy hem ontmoet. Wat de nieuwe mevrouw Crispi aen- gaet, die zal niet aen 't hof ontvangen worden, zoolang er geen licht in hare zaek komt. Wy durven wedden dat het vuilbladje uit de Kattenstraet 't welk allyd op schandalen aest, geen gebenedyd woordje van deze stichtelyke historie, zal meédeelen.... Doch moest minis ter Crispi,zelfs van verre, tot de calholyke denk wyze toebehooren, oh dan zou men er niet een maer twee, dry, ja vier kolonnen aen toe- wydenMaer nu zwygt 't stinkerke over deze zaek en pro causa. PAUSELYKE STATEN. De voorzegging van St-Malachias. Sint Malachias was bisschop van Armagh, in Ier land, in de XIIP eeuw. Men schryft hem eene voorzegging toe, die vele later van tyd is als de heilige bisschop. Of deze voorzegging weerde heeft, zullen wy niet beslissen. Maer zie hier de spreuken die zy geeft voor de Pau zen van deze eeuw, die wy tot nu toe gehad hebben. Peregrinus aposlolicus, (aposlelyke reiziger,1 Pius VI, die inderdaed neg al gereisd heeft. Aquilla Rapax, (Roovende Arend,) Pi us VU, die door Napoleon, den roovende arend, ver volgd wierd. Canis et Coluber, hond en slange,) Leo XII, om reden van zyne concordaten met de mo gendheden en zyne veroordeelingen der ge heime sekten van vrymetselaers, enz. Vir religiosus, (godvruchtige man,) Pius VIII, die uitmuntte door zyne godvruchtigheid. De balneis Etruricc, (Uit de badplaetsen van Etruriën,) Gregorius XVI, die uit Etruriën was. Crux de cruce(kruis van 't kruis,) Pius IX, die gekruist wierd door het kruis van Savooien. Lumen in ccelo (licht in den hemel.) Leo XIII, die eene zilveren steertsteire op een hemel blauw veld in zyn familiewapen draegt. Volgens die voorzegging, zou Leo XIII nog 10 opvolgers hebben, waervan de aenkomst voorspeld wordt door de volgende spreuken 1. Ignis aniens, laeiend vuer 2. Religio depopulata, de godsdienst ver woest 3. Fides intrepida, onverschrokken geloof 4. Pastor angelicus, engelachtige herder; 5. Pastor et nauta, herder en stuerman 6. Flos/lorum, bloem der bloemen 7. De medietate Luna, van t'balven de mane. 8. De labore solis, van 't werk der zonne. 9. Gloria olivae, glorie yan de olive. 10. Petrus Romanus, Petrus de Roomsche, of Petrus II. Dan moet Roomen vernield wor den en de Rechter komen oordeelen. De wereld zou alsdan 2000 jaer staen na Christus, gelyk zy 2000 jaer stond voor den zondvloed, en 2000 tussehen den zondvloed en de geboorte Christi. Dat geven wy enkel om de nieuwsgierigheid te voldoen. Wy hechten geen prys aen die dingen, die kunnen waer zyn, maer waerover de H. Kerk nooit uitspraek gedaen heeft, noch doen zal. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecyner., zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypcn; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heefl reeds 60,000 genezingen, bewerkstelligd, vvaeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Brëhan, MM. de professors Dédë, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Rcvalenta .zy lieeft al vier genezingen geüaon. vAN De Putte. N° 15,270. Teering. M. Roberts van eene niercn- verleering, met hoest, brakingen, opslopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. t Viprmael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1 li kil. fr. 2,25; 1/2 ki'l. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Devalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandael, de doozen van 36 en 7" franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en do kruideniers. Du Bakry en C°, (limited) Iterg; van 'l BBof, 14», EErus«el. Depots to Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holtoway's Zalf en Pillen. In het regenachtige seizoen te Java, is het lichaemsgcslel der Europeürs, verzwakt dooi de hitte, onderhevig aen alle soorten van rhumaticke onge steldheden. De wonderbaerste genezingen van hcupjicht, styve gewrichten, beroerten en andere pynlyke krankheden der beenderen, zenuwen en spieren zyn door Hollowav's Zalf bewerkstelligd geworden. Inderdaed ze is de eenige Zalf, waerop men zich, in dusdanige gevallen, gerustelyk kan ver laten. De Pillen zyn even zoo wonderbaer. Beide belmoren tegelvkertyd gebruikt te worden, want de werking der Zalf wordt grootetyks bevorderd door de inneming der Pillen. Men moet de Zalf goed inwryven op de zeere plaetsen cn de Pillen innemen overeenkomstig de gedrukte voorschriften welke zich rondom elk doosje bevinden. POPERINGIIE 15 MAERT. Hoppe 1877. Stad. Fit. 62—00 00—00 p p Gemeenten p 00—00 00—00 Aelst, 16 Maert 1878. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 00 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lit -50 cenlil. Tarwefr. 28—00 a 30—00 Masteluin 24—00 27—00 Rogge18-00 19—50 Geerst00 -00 00—00 Haver22-00 23—50 Aerdap. (roode de 100 kil. 13—00 <4—50 Idem, (wille). 0—00 00 Boter, de 3 kilogram. 8-63 9—90 Eijers, de 25. 154 1 72 Vlas per 3 kilos. 4—f0 5—25 Viggens het koppel 44—00 54—00 ST-N1COLAES, 14 Meert. per 106 liters. Tarwefr. 28—00 Rogge17-75 Boekweil18—00 Haver.15—00 Geerst.19—23 Lynzaed. Idem. 2400 Erwten20—0<» Aerdappelen per 100 kilog 11—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—10 Boler. 2-63 Hooi, 100 bussels 41 00 Eieren, per 26. 1 —82 N1NOVE, 12 Maert per hectoliter. Tarwefr. 29—00 a 30—00 Rogge19-00 *0—00 Haver20—00 22—00 Koolzaed, par 88 kil. 44—00 45—00 Lynzaed, par 100 kil. 34—U0 35—00 Boler, per kil. 1—40 1—50 Aerdappelen per 100 kil. 13—00 14-00 ANTWERPEN, 15 Maert. De kuipboter werd hedenmorgend Ier merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,70 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. bctaclde men volgens kwaliteit, fr. 1,36 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,75 a 2,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heel. worden vcrkochl fr. 1,60 h '2,U0. Polder fr. 2,70 a 2,9ü. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,e0 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26-50 a 27-00 Rogge, 21 no 00—00 Winlergeerst, 27—50 28—50 Zomergeersl, 26—50 on— Ou Haver, 22—00 23—00 Boekweit, a 00—00 CO—00 Boonen, 22—00 23—0n Bitterpeën, 26 50 27—00 LEUVEN, 15 Maert. Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwershaver. Voederhaver. Geerst. Koolzacdolie. Lvnzaedolie. Hooi. Slrooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. fr. 28-25 a 30—95 19—üo 19—50 00-00 20—50 2C-51' 25—50 88—00 61-50 0—00 0—00 0-00 14 -00 0-00 0—00 00—00 00- 00 00—00 00—00 00-00 00-00 00—00 00—00 0—00 00-00 0—00 0—os Burerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 14 qc Vrouwel. 8 HUWELYKEN. F. Dc Trog, wever, met M. De Neef, kantw. OVERLYDENS. A. Schuermans, m. De Buysscher, bez. 67 j. Visehmarkt. F. De Trog m. Van Geert, wever, 32 j. Schaerbekc. A. Dc Maseneire, wed. Van dc Velde, z. b. 91 j. Zoutstraet. P. De Cré, dagloonster, 57 j., Schaerbekc. G. De Meetor, winkelierster, 48 j., Zoutstraet. R. Schuermans, weduwe Borreman, bez. 71 j., Nieuwstraet. Zeven kinderen onder de 7 jaren. Bureel van den DENDERBODE Molenstraet, N° 6, naby de Groole Merkt. GROOTE KEUS van vlaemsche en fransche in alle soorten van banden, met en zonder sloten, kanten- en andere beeldekens, pater nosters, printen, enz., enz. Ig|p GEMATIGDE PRYZEN. HP hiivpn Een scIl00n 00 gereiflyk huis l' mei hof, hebbende ruimo bene den en bovenplaetsen en magazyn, groole kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestnen te Aelst, in de Lange Zoutstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich te bevragen by M ,1. Byl, in de Ka- pelleslraet, n° 4, te Aelst. EEKSTE COHHIABE. LOUIS DE SCHRYVER, Lange-Zoutstraat, 51, heeft de eer het geéerd publiek te laten weten dat zijn magazijn voorzien is van eene aanzienlijke hoeveelheid SCHOENEN en BOT- TINNEN VOOR DE EERSTE COMMUNIE, voor beide geslach ten. Alles naar de laatste nieuwe goesting. Men zal zich grootclijks verwonderen zoo van den schoonen grooten keus als van de buitengewoone lage prijzen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid zijner waren zijne talrijke kalanten no" te zien aangroeien. lie Winter, ftlolenslrnct, S'3, Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat er by hem te bekomen zyn alle soorten van EERSTE COMMUNIE-HOEDEKENS en MUTSEN, aen zeer geringe pryzen, alsook alle soorten van Manshoeden, in zvde en castor, zyde en elastieke Mutsen. Hv verhoopt de gunst van eenieder te zullen bekomen. Maatschappij Eendracht Maakt Macht. Vogelschieting met dc Bolle, in het droog,!naar Geldprijzen bij J. F. Kiekens, brusselschen-stecnweg, Aalst-Mijlbeke op Zondag 17 Maart 1878. Inleg 60 cent. per scheut, holrap'ers- geld medebegrepen. Inschrijving om 3 uren. Vooruit flO (.'orintlielirooden. De Sekretaris, Dc Voorzitter, SERAPH1EN LIMPENS. FREDERIK LIMPENS. te Koop ofte Huren. Celegen aan de Houtmarkt, te Aalst, beslaande, beneden, uit Salon. Kamers, Cabinet, ruime Kelders, Eetzaal, Keukens, Kantoor, Remisen, Magazynen.Jmet Gaslicht in al de beneden plaatsen, hebbende twee verdiepingen met schoonc Kamers, vvelbeplanlen Lusthof, grooten gekalseidcn Cour met Koetspoort langs de Slerreslraat en uilgang op de Houtmarkt, uitmakende eene oppervlakte van 17 aren 44 centia ren, en dienstig voor alle bedrijven. Te bevragen in de Pontstraat, n° 46. Dy rede van Sterfgeval, Heeft de Wed.NEETENS,Nieuwstraet 47, de eer het geërd publiek kenbaerle maken, dat zy de artikelen van behangen zal voorlzellen tol den uitverkoop en alle nieuwe ingekomene papieren zal verkoopen aen zeer goedkoope pryzen. \ÏDI1 IJp<iaiy| Een bediende ten bureele der IwUII registratie te Aelst. Tp Sa HOD Een allerschoonslen Jachthond, nuu1!?. uitmuntend den jachtdienst ken nende. Zich te bevragen by J. B. Van Cackenbergh, te Nieuwerkerken, Mael. OPENBARE VERK00P1NG VAN te Denderliaulem cn Erembodcgem. De Notaris DE SMET, te Erembodcgem, zal, op Donderdag 21 Meert 1878, ten verzoeke, van Jufvrouw de weduwe en kinderen P F. Pauwels, te Welle, in hel naschreven ordo, openbaerlyk verkoopen A. Om 8 uren's morgens, door bevoegd ambt, binnen de gemeente Dcnderhautem, aen hunnen meersch op den Kwaden Aerd, achter het hof van Jan Wynant28 Canadas en Abeelen Boomen van 1 m. 50 lot 2 m. dikte. B. Om 2 uren namiddag, binnen de gemeente Erembodegem, op hunne bosschen, gelegen Ier plaels genaemd den Eenenbcrg en Ten Bossche42 koopen Eiken, Esschen en Canada Boomen, van l m. 50 tot 2 m. dikte eenige koopen Snoei en om trent 6u koopen Schaerhout cn Esschen Bandhoul, dienstig voor kuipers. Voorden aenwys der Boomen en Hout te Erembo degem, vervoege men zich by Xaveer Van der Burght, op Ten Bossche. Eu dacrna aen de herberg van Gabriël Coenen, te Erembodegem op Ten Bosscheeene hoeveelheid Hooi, Slrooi en Klaverhooi, namens Jan Baptist Robyns, te Hekelgent, BSEDBEia EI BOOMEN. TE GYSEGHEM. De Notaris VERBRUGGUEN, te Aalsl, zal, met winst van palmslag en gelagen,openbaarlijk verkoopen. de volgende Goederen, te Gyseghem, Hoek I. 18 aren 37 centiaren Meersch en deeltje Land. II. 21 aren 2o centiaren Behuisde Hofslede. III. 9 aren 84 centiaren Lochling. Te zamen eenen blok uitmakende gebruikt door de weduwe Verleysen. Instel 21 Maart .ö-ö Verblijf 4 April Telkens eenen Donderdag, ten 4 uren namid dag, in den Uil te Gyseghem, Dorp. Op bovengemelden dag. van Instel 21 Maart, len 9 uren 's morgens, zal, de Notaris VER- BRUGGIIEN, ter voorschrevene hofslede, over gaan tot de openbare verkooping van eene hoe veelheid Huismeubeleti, alsmede van 24 koopen Kanada BOOMEN. te Aalst, Keizerlijke Plaats, De Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Onder den eersten koop Een schoon en groot HUIS, voortijds bewoond geweest door den beer Notaris Vanderheyden, en nu laatst door Madame De Putter-Van Wambeke, geslaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde ter Keizerlijke Plaats, hebbende groole kelderingen vesti bule, grooien en kleinen salon, eelplaats, Iwee keukens, schotelhuis, remise, koer en aange- namen hof6 bovenkamers, 2 zolderkamers en groole zolderingen, verders pomp- en regen water. En onder den tweeden koop Een PAKHUIS, zeer welgeschikt om lot woonhuis verkeerd le worden, ook te Aalst, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, hebbende twee verdiepingen. Deze goederen maken eeuen Eigendom uit ter grootte van 8 aren. Instel Zaterdag 30 Maart J0-0 13 April 18'8* Verblijf Ten 4 uren namiddag, ter heiberg hel «Café de Dlnivers te Aalst, op den hoek der Espla- Het schoon REfiTEMERSHUIS rad HOF, le Aalst, in de Statiestraat, laatst bewoond ge weest door wijlen Madame De Schryver-Vander- heyden. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris Verbrugghcn. VENDITIE VAN TE NIEUWERKERKEN. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag 23 Maart 1878, ten 1 uur namiddag, openbaarlijk verkoopen, le Nieuwerkerken, aan de dorpplaats en te Nieu- werkerken-Maal, de ten hooide gemelde voor werpen. VENDU IE VAN te MOORSEL en MELDERT. l)e Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag 1 April 1878, oin 9 men voormiddag, openbaarlijk verkoopen, binnen de gemeente Moorsel, ter plaatsen ge naamd beugera, Kattenbroeck, 't bof texel, kruisnbeel, molen en Liedekensboschen te Meldert, aan de herberg Den liocislecrt de len hoofde gemelde voorwerpen. VERKOOPING VAN TE AALST. aan den Zwarten Hoek, achter de statie. Op Woensdag 20 Maart 1878, om 2 uren na middag door 't ambt van den Notaris VAN WICHELEN, te Moorsel. te Impe, aan 'f Dorp. De Notaris DE vrifndt, le Aalsl, zal, met gewin van palmslag cn gelagen, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOF Eene BEHUISDE HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Impc, aan 't Dorp, groot 4 aren 42 centiaren, pa lende oost llonoré Baeten, noord de straal. west Theophile Smelryns en zuid de kinderen van Jan Do Corle. ZITDAGEN INSTEL VRIJDAG 15 m «nT ,R7S VERBLIJF 22 '"AART ,878- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Den Dam, bewoond bij den heer Jan Lievens, le Lede, op Ledezijde. VERKOOFÏNG van een Landbouwersalm, Berd, Hooi, Strooi, Mest, Wagen, Karren en BOOMEN, te AALST, Lasgestra at, ten hove van den heer Petrus Coppens. Op Woensdag 27 Maart 1878, om 1 ure namiddag door het ambt van den Nolaris DEVR1ENDT, te Aalst. Men zal beginnen in de binneslraal, aan de hofslede van de \Ve Muvluert. VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Maandag 18 Maart 1878, om 2 uren na middag. door het ambt van den Notaris DE VR1ENDT, te Aalst. Studie van den Nolans BRECKPOT, te Aalst. BESLISSENDE TOEWYZING. Op Zaterdag 23 Maart 1878, om 4 uren namid dag, Ier esiaminet le Comtc d'Egmont, bij den lieer Edmond Bauneville te Aalst, groole markt, van een schoon en welgelegen Hande laarshuis te Aalst. Alberi-Lienarlstraat, n° 28, groot in gronde 1 aar 31 centiaren, slechts ge bracht, beven eene rente van fr. 5951 op de som van fr. 10,000.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3