Merktprijzen. Oostersche Oorlog. Schoon groot SSUIS, dry hangende Horlogiën (le lilas), Kleedingsloffen enSargien. Hofstede, Mcerscli eu Land Huis met Hof cn aanhangende Pakhuis TE HUREN: spanen I50PPESTAKEN, Mcuheis, Hooi, Strooi, Brandhout, Hooi, Slrooi, Brandhout, Mest, Landen, Bosch en Meersch, Verkooping van Meubels, PAARD, KOEI en RUND, 5000 HOPPESTAKEN, Vyfvoudige Vergiftiging. Dc gemeento Laken is dezer dagen hel looneel geweest van een der be- treurcnsweerdigste familiedramas, welke ooit deze vreedzame voorstad van Brussel hebben in opschud ding gebracht. Men zou er zelfs mogen byvocgen, dat er weinig voorgaenden bestaen van eene derge- lyke ramp. Woensdag 13 meert, rond den avond, begaven eenige inwoners der Kerkslraet. te Laken, zich naer het policie-kommissariael der Paleizenslraet, om er aen te kondigen .dat eeno hunner buervrouwen, Joanna Calharina lluygeus, eohlgenoole Antheunus, herbergierster, alsook hare vier minderjarige kinde ren ten prooi waren aen eene hevige pyn in de inge wanden. De policiekommissaris begaf zich onmiddel- lyk naer de aengeduide woning en deed de vrouw met hare vyf kinderen hel jongste is een zuigeling van twee maenden naer het gasthuis Si Marie brengen, dat zich juist rechtover de woning van Antheunus bevindt. M. de doktor Deconinck, die de eerste zorgen aen de zieken toediende, herkende weldra by allen de kenteekens van vergiftiging zonder den aerd van het vergil te kunnen aenduiden. De geneesheer diende hun terstond al de noodige terugwerkende middelen toe. Daerop kwam de man Antheunus te huis, die, zon der van iets te weten, gerust naer zyn werk was ge gaen en wien men aldaer was gaen verwittigen. Onmogelyk de hartverscheurende wanhoop te be- schryven van dien ongelukkigen huisvader, tegen over het verschrikkclyk tooneel dal hy voor oogen had zyne vrouw en zyne arme kleine kinderen ten prooi aen de hevigste folteringen en op het punt don geest te geven. Ondanks de krachtigste middelen der wetenschap, bezweek den volgenden nacht, V3n 13 lot 14 meert, de kleine Chorlotta Antheunus. Een weinig later, rond H uren 's morgends, blies een tweede slacht offer, Joanna Antheunus, oud 11 jaren, den laelslen adem uit. Eindelyk een derde, een lief vyfjaiig meis je, Calharina Antheunus, welker toestand tamelyk vol doende had geschenen, zoodat men hoopte haer in hel leven te behouden, stierf even als hare twee zusters. Dit was den 15 meert, ten 3 uren namiddag. De kleine knaep Louis Antheunus, oud 9 jaren, schynl te zullen ontsnappen aen de gevolgen van deze vergiftiging, welken lot nu toe met een geheim vollen sluier is omhuld. By hem schynen de onrust wekkende verschynsels te hebben opgehouden. Wat de moeder, vrouw Antheunus, betreft, wier toestand op dit oogenblik nog allyd zeer ernstig is, de ongelukkige vrouw is zeer kalm, en wanneer men ze daer gerust op liaer bed ziel liggen, zou men zich niet inbeelden dat zy nog in stervensgevaer verkeert. Zy heeft, onder hare oogen, in dezelfde kamer van hel gasthuis, hare dry ongelukkige kinderen zien sterven en dit zonder de minste ontroering te laten blyken, zonder een enkelen traen te storten en ziet er uil afsof zy niet wist wal er rondom haer gebeurt. Twee gasthuisnonnen en eer. polilie-agent zyn gedu rig by de zieke, welke, zooals wy alle redens hebben te gelooven, volkomen zinneloos is on hardnekkig weigert eene uitlegging te geven aengaende de oor zaken der vergiftiging. Alles doet veronderstellen dat deze vergiftiging veroorzaekt is door het opslorpen van zurkelzuur. Ons gevoelen komt in opstand legen het denkbeeld, al3 zou hier eene ontaerde of zinuelooze moeder, en noglbans strekken al de inlichtingen door hel onder zoek ingewonnen, om dit denkbeeld te bevestigen. De oegelukkige vrouw lieefi geloochend dal zy zurkelzuer in haer bezit had, doch haer man be weert dat zy het gebruikte om plekken uil hel linnen te doen. De kleine Louis Antheunus verklaert dat het is na kolïie gedronken te hebben dat hy en zyne zusters ziek zyn geworden. Hy voegt er by dat hy, den koffie slecht van smaek vindende, er maer zeer weinig van heeft gedronken liet is waerschynlyk dank aen die omstandigheid dat hel kind nog niet gestorven is, alhoewel de geneesheeren nog niet durven verzeke ren dal hel buiten gevaer is. De ecbtgenoolen Antheunus waren beide 39 jaren oud. Zy kwamen goed overeen de man was bliksla ger en de vrouw hield eene kleine herberg. Eenige jaren geleden, te Schaerbeek, poogde vrouw Antheu nus, die in 1864 is getrouwd, zich by middel van verhanging te zelfmoorden, zonder dal iemand dacr- van de reden wistin august* van verleden jaer sprong zy in eenen put, doch haer man gelukte erin haer te redden. Het parket van Brussel, per telegraef verwittigd, beeft zich den eersten dag dezer gebeurtenis en de twee volgende dagen ter plaelse begeven MM. Hey- vaert, prokureur des konings, Gilmont, substituet, Verstrneleu, onderzoeksrechter en zyr.en griffier, waren vergezeld van de welsdoklors, MM. Delecosse en Semal, die zaterdag tol de ontleding der lyken zyn overgegaen. De ingewanden zyn ter hand gesteld aen den apotheker. M. Vandsvyver, om die scheikundig te onderzoeken. De begrafenis der dry meisjes, Charlotla, Joanna en Calharina Antheunus heeft zaterdag namiddag plaets gehad, op het kerkhof van Laken, ouder de algemeene droelheid en verslagenheid. (Nadere inlichtingen.) De brusselsche dagbladen bevallen nog de volgen de inlichtingen aengaende liet drama van Laken. Indien er eene misdaed bestaet in den vollen zin des woords, zeggen zy, zou de dryfveer de jaloers heid zyn. Dit verderfelyk gevoel, het zy het al of niet gerechtvcerdigd zy, zou by vrouw Antheunus reeds meer dan een3 gebleken zyn in de laeiste jaren van daer de twee pogingen lot zelfmoord welke vvy hebben meégedeeld, alsook verschillende zonderlin ge gezegden welke, ten rechte of ten onrechte, aen deze ongelukkige worden toegeschreven. Joanna Calharina Huygens is geboren in 1839, te Velthem-Beyssem, by Leuven en trouwde, iu den ouderdom van 25 jaren, te Brussel, in 1864, met Josef Antheunus, blikslagersgas', te Brussel geboren, insgelyks in 1839. De echtgenooten waren dus van denzelfden ouderdom en hunne karakters schenen goed overeen te komen. Acht kinderen werden gebo ren uil dat huwelyk dat onder de beste voorleekens was aengegaen vyf leefden nog toen, na dertien jaren huwelyk, de rampvolle gebeurtenis vau ivoens dag 13 meert laetstleden plaets had. Vrouw Antheunus en de kleine Louis, haer zoont je, schynen voor goed buiten gevaer te zyn. De zieke wordt nog altyd van naby bewaeltt, in het gasthuis St-Marie. Zy heeft gevraegd, waerom er nacht en dag een policieagent by haer bleef en scheen daer- over zeer verwonderd. De lyding der begrafenis van hare dry doebterkeus liet haer zoo kalm en onver schillig als al het overige. Toen men haer het over- lyden van het derde slachtoffer meédcelde, zegde zy alleenlyk op een zoo gerust mogelyken loon Zoo, ik meende dat hel kind buiten gevaer was. De wyze waerop zy zich zurkelzuer moet bezorgd hebben om haer vernielingswerk to volbrengen, wordt op allerhande manieren uitgelegd. Wy zullen ons wel wachten al deze veronderstellingen hier te herhalen, doch wy kunnen meédeelen dat zy het overschot van den vergiftigden koffie heeft uitgego ten in eene riool, op twintig meters afstand van de binnenplaets harer woning. Zy heeft haren koffipot met zorg gezuiverd en al het gruis doer, verdwynen. Wy hebben gezegd dat vrouw Antheunus een zui geling had van 2 maenden dit kind genaemd Joanna Louise, is onmiddellyk by eene voedster geplaelst en bevindt zich in goeden toestand. Hel is de man zelve die, te huis komende op bel oogenblik dal zyne vrouw de hevigste pynen der ver giftiging leed, na den koffie te hebben gedronken waervan wy gesproken hebben, naer het gasthuis St-Marie is geloopen, en in de grootste ontroering de spoedige hulp van eenen geneesheer heeft gevraegd. Aldus heeft hy, om zoo te zeggen, den binnenlcer- ling M. De Smelh, die zich schier alleen in het ge sticht bevond, met geweld naer zyn huis meege sleept. Het is M. Desmelh die de eerste zorgen aen de slachtoffers heeft toegediend en ze naer het gast huis heeft doen brengen. Op de veemarkt, welke donderdag te Brus sel gehouden werd, waren 1009 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen, per kilo gram op voet zyn ossen, fr. 0-92 tot 1-09 stieren, Ir. 0-70 tot 0-99 koeien en veerzen, fr. 0-70 tot 1-02. Het gestolen uerwerk. Wy lezen in den Kempenaer van Turnhout Eenige jaren geleden het was in 1875 deed M. Georges M...., die tot een van de achtbaerste en voornaemste familiën van het land behoort en op dit oogenblik onze stad bewoont, eene reis naer Amerika. Te Quito, in de hoofdstad der republiek van Ecuador werd hy bestolen door een behendige gauw dief, die in zyne kamer drong en hem zyne gouden uerwerk met ketting ontroofde. Alle poogingen werden door de policie in het werk gesteld om den stoutmoedigen roover te ont dekken, doch alle opsporingen waren en ble ven vruchteloos. Intusschen verliet M. M... de hoofdstad van Ecuador, hy zegde ook vaerwel aen de Ver- eenigde-Staten en keerde naer België, naer zyn vaderland terug, tot hy zich eenige maen den geleden in onze stad kwam vestigen. AI. M.... rekende er zeker niet meer op nog ooit in het bezit te geraken zyner juweelen, toen het gouden uerwerk met ketting dat hem te Quito was ontstolen hem verleden woensdag hier te Turnhout, op heel onverwachte wyze werd terug bezorgd. Zielhier in welke omstan digheden Niet lang geleden kreeg de Amerikaen, die te Quito den diefstal pleegde, berouw over zyne misdaed hy sprak eene rechtzinnige biecht en vertrouwde de gestolene voorwerpen aen zynen biechtvader. De priester kon den rechtmatigen eigenaer nietwedervinden en bestelde de kostbaerheden aen Z. H. Algr den bisschop van Quito, die door zyne veelvuldige vroegere betrekkingen met Al. Al..., de ketting en uerwerk dadelyk herkende, en zich haestte de ontvreemde voor werpen toe te zenden aen Algr Vannutelli, pauselyken nuncius te Brussel, die dezelve overhandigde aen den voorzitter van den turn- houtschen Catholyken Kring, Amicilia, en zoo gebeurde het dat AI. Gustaef Van Pelt, liet uer werk met ketting, die in 1875 te Quito werd ontvreemd,verleden donderdag aen AI. Georges AI.... terug bezorgde. Onnoodig te zeggen dat AI. AI.... al heel aer- dig opkeek en zyne oogen niet gelooven kon, vooraleer hem heel den uitleg over die zaek was gedaen. Wy lezen in de Duinengalm van Oost ende Eene schamele weduwe met zes kin deren, waervan het oudste dertien jaren oud is, vvierd allen onderstand van 't Armbestuer ontnomen En waerom Alweer dezelfde reden. Die vrouw had twee kleine kinderen in de school der Zusters tot op den dag dat onze geuzen hunnen hatelyken maetregel na men. Die vrouw, op dien oogenblik door de ziekte van haren man die welhaest kwam te sterven, dacht niet dat het haer mogelyk was te kunnen weêrstaen aen de beulen van den disch zy stemde toe en trok hare kinderen uit de school der Zusters. Daerom kreeg zy T WAELF franken ter maend van den disch buiten nog anderen onderstand. Alaerde arme vrouw die van treffelyke afkomst is, wilde hare kin deren, hare vryheid en moederlyke rechten niet blyven slachtofferen aengemoedigd door het voorbeeld van zooveel andere vrouwen, en haer betrouwen lellen op de milddadigheid der treffelyke en catholyke familiën, onttrok zy hare twee kinderen aen de school door de geuzery ingericht, bezocht en beschermd, en zy zond ze weder naer de Zusters. De boet moet zy betalenAls de maend uit is gaet zy om haer tvvaelf franken te ontvangen Uwe kinderen zyn in de stadsschool niet meer. Neen, mynheer. Waerom hebt gy ze uit getrokken Omdat het my zoo beliefde, mynheer. Doe daervan wat gy wilt, maer gy krygt niets meer van den disch. t> En de vrouw mocht met ydele handen henen gaen, en zy ging henen het herte vol van veront- weerdiging wanfzy zag daer eene sloor staen die slechts één kind heeft, en die zegde TIEN franken ter maend daervoor te ontvangen. Zy zag daer eene andere soort, weduwe sedert verschillige jaren, met een kind van een jaer oud, op den arm En die soort dewelke slechts vier kinderen heeft van haer wettelyk huwe lyk, waeronder twee reeds achttien of twintig jaer oud zyn, krygt onderstand van den disch Neen, zulk eene onbeschaemde wraekroe- pende handelwys kan niet ongestraft blyven Wee aen de verdrukkers der arme weduwen en weezen Een dagblad van Praeg, het Landwiith- schaftlihlies Wochenblatt verhaelt het volgende Eene vrouw, wier armen door het rhuma- tism verlamd waren, had hooren zeggen dat een landbouwer van dergelyke verlamming door een wespensteek genezen was. Zy wilde dit middel beproeven, en liet zich de armen door eene menigte bieën steken. Den volgenden nacht kon zy gerust slapen en waren alle smarten verdwenen. Het gezwel door de biesteken veroorzaekt verdween, na eene eenvoudige wassching, en sedert werd de vrouw nooit meer door het rumalism ge- plaegd. Bericht aen de lyders. Over zes weken werd een Fransche geeslelyke door den Keizer van Oostenryk ontvangen. De Keizer toonde den geestelyke eenen brief van den vermaerden pastoor van Ars, waerin de groote dienaer Gods eertyds aen Frans-Jozef schreefUwe Alajesteit zal in hetzelfde jaer de Russen in Konstantinopel, de dood van den Paus en Chambord weer op den Franschen troon zien. Het dagblad, waer- uit wy dat nieuw opnemen, voegt erby Wan neer deze Fransche geestelyke by den Keizer van Oostenryk was, waren de Russen by Konstantinopel, maer de Paus leefde nog. Het tweede deel in den brief van den pastoor van Ars is reeds een feit geworden zal Chambord zich weldra aen het hoofd van Frankryk be vinden De Daily Telegraph meldt »n eene depeche uil Wee- uen, dat Rusland op hel punt is eene nota te zenden aen de mogendheden, in welk stuk aen deze laelslen afzonderlyk het recht wordt toegekend, in de konfe rentie de beraedslaging te brengen op het eene of andere punt van het traktael. Rusland zou echter ver klaren, zich het recht.voor te behouden, te weigeren die zelfde punten aen de goedkeuring der mogend heden te onderwerpen, zelfs in het geval wanneer dit door de meerderheid van het kongres zou ver langd worden. Hel Tagblatl van Wcenen houdt staende dat Rus land pogingen aenwendl om de mahomelaensche Staten van Azië lol zich te trekken hel blad verze- kerL insgelyks dat er een verbond bestaol lusschen Rusland en Perzië, hetwelk door Achmed, de broe der van den 3hah zou geteekend zyn. Hel Khanaet van Midden-Azië zou bereid zyn met de legers van den czaer op te trekken. De russische politiek zoo alzoo ten doel hebben den invloed van Engeland en Azië te dooden, terwyl zy zich in Europa slechts lot de verdediging bepalen zou. Waerschynlyk pul het Tagblalt zyne gevolgtrekkingen uit de indische tydin- gen, welke door de engelsche dagbladen worden De Polilische Correspondcnz meldt dal Rusland voortgaet zyne kusten te wapenen, even als vóór en gedurende den oorlog. Al de beschikbare oorlogs- vaerluigen worden strydveerdig gemaekt en men bouwt onophoudelyk torpedobooten van alle stelsels. Met den meeslen spoed worden nieuwe troepen mi- licianen onder de wapens gebracht, terwyl hel azia- liscli leger te samen getrokken wordt, op de noorde- lyke kust der Zw arte-Zee. Dc voornaemste handels huizen verzenden hunne koopwaren met den groot- sten spoed, als vreezen zy door de gebeurtenissen veriast ie worden. Dit alles getuigt niet zeer ten voordeele van het vertrouwen, dat men in Rusland stelt in de vrcemdzame oplossing der ooslersche kweslie. ITALIË. Te Rome zingt men reeds straatliedjes op M. Cai- roli, op zoek naer zyn ministeriezelfs de romein- sche korrespondent der XIX"" Siècle houdt zyne vrienden voor den gek en lacht hen uit. Wanneer men van de dagclyksche wandeling in de Villa Bor- ghesa weérkeerl, over de Plazba del Popoio, waer zich de woning van Cairoli bevindt, zegt het blad, bemerkt men aldaer onophoudelyk eene menigte volk, die ziel naer.ecne groote schouw welke boven dit huis uitsteekt, en waeruit tegen hel middaguer een zwarte rookpluim opslygt. Men veronderstelt alsdan dal Al. Cairoli zyne minislerieele samenstel lingen verbrandtmen noemt dat de sfumala en men lacht. Holloway's Pillen en Zalf. In Java en alle andere eilanden in hel Oosten was vroeger calomel maer al te populair, doch sedert dat Holloway's Pillen en Zalf naer deze gewesten gezonden zyn geworden, hebben ze gelukkiglyk dat gevaerlyk geneesmiddel geheel en al vervangen. De Pillen zyn bereid uit zeldzame cn kostbare balsems, en zyn even zoo schadeloos als krachtdadig in derzeiver uitwerk selen. De teederste persoon der schoone sekse kan ze met de grootste veiligheid innemen. Wanneer de lever vadsig, de gelaelskleur bleek en hel lichaem vermagerd is, dan veroorzaken deze Pillen eene verandering meer gelyk aen de uitwerking van een toovermiddel dan dal van een geneesmiddel. In huid ziekten is de Zall wonderbaer krachtdadig. Uitslag en alle soorten van uitwendig zeer worden met het gelukkigste gevolg geheeld door deze onvergelyke- lykc Zalf. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. N° 66,811.— M. de pastoor A. Brunellière, van eene slechte spysvertering van 5 jaren, nadat de ge neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophoudenvoor dc waleropslopping en de maegzieklen, brengt dit den besten uitslag voort en verdryll de zwaerbloedigheid. e. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 'l Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPERINGHE 22 MAERT. Hoppe 1877. Stad. Fr. 00—00 0000 Gemeenten 0000 0000 Aelst, 23 Alaert 1878. Heden werd alhier de hop nieuw gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 k 00 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil. Tarwefr. 28—oü a 30—00 Masteluin 24-00 27-00 Rogge18—uO 19-50 Geerst00-00 00—00 Haver22-00 24-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 12—00 14—50 Idem, (wille). 0—00 0-00 Boter, de 3 kilogram. 8-64 10—09 Eijers, de 25. 1—54 1—72 Vlas per 3 kilos. 4—CO 5—25 Viggens hel koppel 45— 00 55— 00 LEUVEN, 22 Maert. Tarwe. fr. 29—00 a 31—CO Rogge19-0» 19—50 Boekweit00-00 00—00 Brouwcrshaver. 2100 00—00 Voederhaver. 21—Cu oo—00 Geerst25—50 00—00 Koolzaedolie. 81—50 00—00 Lynzaedolic. 62—50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0—00 0—00 Aerdappeleu roode. 13-00 14—00 Boter, den kil. O—00 0—00 Eijeren de 26. 0—00 0—05 ANTWERPEN22 Maert. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,15. De ponden of halve Kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,32 a 1,50 zw3er gewicht fr. 1,75 a 1,90 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 2,00. Polder fr. 2,50 a 3,00. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,80 a 2,10 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—00 a 28-00 Rogge, 21-uO 00—00 Winlergeerst, 27—50 28—50 Zomergeerst, 27—00 0"—Oo Haver, 22-00 23—00 Boekweit, 0000 lO—00 Boonen, 22—50 23—0b Bitterpeën, 26—50 27—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 .ft Vrouwel. 9 HUWELYKEN. C. Schellekens, dagl. met A. Biebaut, dagl. A. De Waele, landb. met B. Bleys, landb. OVERLYDENS. J. Ringoir, m Bombeeck, dagl. 56 j. Molenslraet. F. Maes, m. Van Kelecom, winkel. 6*2 j. Hoppe- markt. B. Dc Nil, vr. Moyersoen, z. b. 43 j. Myl- beke. B Roelandt, vr. Van der lleyden, winkel. 62 j. Scliaerbeke. V. Schoon, vr Van Aerschot, herb. 26 j. Zonneslraet. G. Van Langenhove, hoven. 6-2 j. Mylbeke. Een kind onder de 7 jaren. Doodgeboren Tist van Aelst. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 9 tol den *22 Maart 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS Tb. M. J. Wauters. 49 j. vr. C. F. Haegeman, Groote Markt. J J. Egirickx, 58 j. twynder, m. B. F. Steppé, Kerkhofstraet. Vier kinderen onder de 7 jaren. 1P huren ^en schoon en gereiflyk huis av uui vu, mel hof. hebbende ruimo bene den en bovenplaelsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen te Aelst, in de Lange Zoulstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich te bevragen by M. A. Byl, in de Ka- pelleslraet, n° 4, te Aelst. EERSTE COMMUNIE. LOUIS DE SCHRYVER, Lange-Zoutstraat, 51, heeft dc eer het gceérd publiek te laten weten dat zijn magazijn voorzien is van eene aanzienlijke hoeveelheid SCHOENEN en BOT- TINNEN VOOR DE EERSTE COMMUNIE, voor beide geslach ten. Alles naar dc laatste nieuwe goesting. Men zal zich grootelijks verwonderen zoo van den schoonen grooten keus als van de buitengewoone lage prijzen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid zijner waren zjjne talrijke kalanten nog te zien aangroeien. 6uill. lie Winter, Molenslrnel, 32, Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat er bv hem te bekomen zyn alle soorten van EERSTE COMMUNIE-HOEDEKENS en MUTSEN, aen zeer geringe pryzen, alsook alle soorten van Manshoeden, in zyde en castor, zyde en elastieke Mutsen. Hy verhoopt de gunst van eenieder te zullen bekomen. te Koop ofte Huren. Gelegen aan de Houtmarkt, te Aalst, bestaande, beneden, uit Salon. Kamers, Cabinet, ruime Kelders, Eetzaal, Keukens, Kantoor, Rcmiseu, Magazynen, met Gaslicht in al de beneden plaatsen, hebbende twee verdiepingen met schoone Kamers, welbeplan'.en Lusthof, grooten gekalseiden Cour met Koetspoort langs de Sterrestraal en uilgang op de Houtmarkt, uitmakende eene oppervlakte van 17 aren 44 centia ren, en dienstig voor alle bedrijven. Te bevragen in de Pontstraat, n° 46. By rede van Sterfgeval, Heeft de Wed.NEETENS.Nieuwstraet 47,de eer het geërd publiek kenbaer te maken, dat zy de artikelen van behangen zal voortzetten lol den uitverkoop en alle nieuwe ingekomene papieren zal verkoopen aen zeer goedkoope pryzen. üïnn Een bediende ten bureele der Mill VI uCglt registratie te Aelst. Tp Irrtftn Een allerschoonslen Jachthond, b UU|J» uitmuntend den jachldienst ken nende. Zich te bevragen by J. B. Van Caekenbergh, te Nieuwerkerken, Mael. Korte Nieuwslraat, n° 11, aan Keizerlijke Plaats, te Aalst, heeft de eer hel publiek kenbaar te maken, dal er bij hem te bekomen zijn, alle soocten van meubels als Accajouen, Kerselaren en andero houtwaren, aan zeer voordeelige prijzen, alsmede eene schoone eiken kleerkas. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. PRYSBOLLING naer By Charles DE R0P, te Moorsel, Houten kruis De pariyen moeten bestaen uit liefhebbers van een en zelfde gemeente. Men mag eenen geleenden man nemen. Inschryving van heden tot den 2en Paeschdag. op welken dag den pryskamp zal aenge- vangen worden. Armbestuur van Aalst. AANBESTEDING VAN De Besturende Commissie des Bureels van Welda digheid der Stad Aalst, laat welen dat zij in een barer aanslaande zittingen zal overgaan tol de aan besteding op staal voor het leveren van de volgende voorwerpen, tol den dienst der Armen noodig, ge durende bet loopendc jaar, te weten 60 meters Blauwen Bast500 meters Ruw Lijn waad 70 meiers Kolonnetle voor kleederen 60 meters Siamoise 30» meiers Demitte 100 meters Ruw Katoen 10/4 400 meiers Ruw Katoen 7/4 40 paer Vrouw- en Meisjeskoussen 70 Neusdoeken 300 Katoenen Sargién. Het kohier der voorwaerden van de aanbesteding ligt l'elks inzage op het Sekretariaat van 't Armbe stuur, aan de Houtmarkt. De Soumissien cn Stalen moeten vóór Zalurdag 30 Maart aanslaande, le middag, ingeleverd zijn, het zij op gezegd Sekretariaat, het zij aan den beer Voor zitter des Bureel3 van Weldadigheid. Gedaan in zitting van den 17 Maart 1878. Namens het Bureel De Sekretaris, Dc Voorzitter, P. DE WINTER. M. F. GHEERAEDTS. MEUBELS EN BOOMEN TE GYSEGHEM. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal. met winst van palmslag en gelagen,openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen, te Gyseghem, Hoek I. 18 aren 37 centiaren Mcerscli en deeltje Land. II. 21 aren 25 centiaren Behuisde Hofstede. III. 9 aren 84 centiaren Lochling. Te zamen eenen blok uitmakende gebruikt door de weduwe Verleysen. Instel 21 Maart Verblijf 4 April Telkens eenen Donderdag, ten 4 uren namid dag, in den Uil te Gyseghem, Dorp. te Aalst, Keizerlijke Plaats. De Nolaris VERBRUGGHEN, (e Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoopen Onder den eersten koop Een schoon en groot HUIS, voortijds bewoond geweest door den lieer Notaris Vanderheyden, en nu laatst door Madame De Puller-Van Wambeke, gestaan en gelegen le Aalst, ten voorhoofde ter Keizerlijke Plaats, hebbende groote kelderingen vesti bule, grooien en kleinen salon, eetplaats, twee keukens, schotelliuis, remise, koer en aauge- namen hof6 bovenkamers, 2 zolderkamers en groote zolderingen, verders pomp- en regen water. En onder den tweeden koop Een PAKHUIS, zeer welgeschikt om lot woonhuis vprkeerd le worden, ook le Aalst, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, hebbende twee verdiepingen. Deze goederen maken eenen Eigendom uit ter grootte van 8 aren. Instel Zaterdag 30 Maart Verblijf 15 April Ten 4 uren namiddag, ter herberg hel Café de PUnioers le Aalst, op den hoek der Espla nade. Het schoon RENTENIERSHUIS met HOF, le Aalst, in de Statiestraat, laatst bewoond ge weest door wijlen Madame De Schryver-Vander- heyden. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris Verbrugghcn. VENDITIE VAN 5,000 panlatten, brandhout en nooi, le Erembodegem, aen de Dendei brug en aen de Statie. Op Dynsdag 26 Maert 1878, om I uer namiddag. Door 'i ambt van den Nolaris DE SMET, le Erem bodegem. VENDITIE VAN TE NIEUWERKERKEN. De Nolaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag 25 Maart 1878, ten I uur namiddag, openbaai'lijk verkoopen, le Nieuwerkerken, aau de dorpplaats en te Nieu- werkerken-Maal, de ten hooide gemelde voor werpen. VENDITIE VAN te MOORSEL en MELDERT. De Nolaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag I April 1878, oin 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, binnen de gemeente Moorsel, ter plaatsen ge naamd beugem, Kattenbroeck, 't hof lexel, kruisabeelmolen en Liedekensboschen te Meldert, aan de herberg Den Koeislcert de ten hoofde gemelde voorwerpen. OPENBARE VERKOOPING van te Vlierzele, Erondegem en Erpe. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslag en gela gen openbaarlijk verkoopen 1° Eene. partij Land, te Vlicrzele, in het Sijp, gekadastreerd sectie C, n° 161, groot 28 aren 60 centiaren Boomprijs fr. 160,00. 2° Eene partij Bosch, alsvoren, op Strij- meersch, genaamd Rooienmeersch. gekada streerd seclie B, n° 405, groot 50 aren 80 centi aren. Boom en Houlprijs fr. 455,00. 3° Eene partij Land, alsvoren, op de d'Heije, gekadastreerd seclie B, n° 97, groot II aren 60 centiaren. 4° Eene partij Meersch, te Erondegem, in het Sijp, gekadastreerd sectie A, n° 795, groot 15 aren 84 centiaren. 5° Eene partij Land. te Erondegem, ge raamd den Aalstweg, gekadastreerd sectie B, n° 100, groot 15 aren 40 centiaren. 6° Eene partij Land, te Erondegem, op den Molenkauler, genaamd den Groenenweg, geka dastreerd sectie B, n° 320, groot 17 aren 90 centiaren. 7° Eene partij Land, le Erpe, op den kleinen Boschkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n° 182, groot 3 aren 85 centiaren. 8° En eene partij Land, le Erpe, op den groo ien Bosch, gekadastreerd seclie A, n°229, groot 9 aren 30 centiaren. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 2 J0-0 Verblijf id. 16 APnl 48'8' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Doniiiiicus Van den Eeckliout, aan de gemeente school, te Erondegem. 2 Koeien, 2 Varkens en Landbouwershalam, tf. MOORSEL, nabij het dorp, ten sterfliuize van wijlen M. P. De Schaepmeesler. Op Dijnsdag 2 April 1878, om I ure slipt namiddag door T ambt van de Notarissen DE VKIENDT en VAN WICHELEN, respectieve lijk verblijvende te Aalst en te Moorsel. VERIIÖOPÏWG van een Landbouwersalm. Berd, Hooi, Strooi, Mest, Wagen, Karren en BOOMEN, tf. AALST, Langestraat, ten hove van den heer Petrus Coppens. Op Woensdag 27 Maart 1878, om I ure namiddag door het ambt van den Nolaris DEVR1ENDT, te Aalst. Men zal beginnen in de binnestraal, aan de hofstede van de Wc Muylaert. VERKOOPING VAN en 1500 Boonstal^n te Aalst, aan den Zwarten Hoek, acfiter de Slatie. Op Maandag 25 Maart 1878, om 2 uren na middag, door het ambt van den Nolaris DE VR1ENDT, te Aalst.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3