Merhtpryzen. Oostersche Oorlog. dry hangendeHoiiogiëo (le klas), Moutkeesten. BEHUISD»: HOFSTEDE Verkooping van Hiiismeuhelen, sparren HOPPESTAKE1V, Hofstede, Meersch en Land Huis niet Hof cn aanhangende Pakhuis TE HUREN Hooi, Strooi, Brandhout, Mest, Landen, Bosch en Meersch, slachtoffer was. De bediende zegde hem dat juist een persoon kiekens had opgezonden naer Luik, bureau restant. Zy besloten beiden zaterdag morgend te Luik den opzender aen de statie te gaen afwachten. Zy wachtten echter tot omtrent 1 uer 's mid dags zonder iemand te zien. Toen zy de statie verlieten, ontmoetten zy op hunnen weg den verzender van de kiekens. Een policie-agent, aenstonds verwittigd, hield den verdachte aen. Deze verklaerde dat hy de dader van den diefstal niet was, dat hy Viatour heette en in de rue Derriére-le-Palais woonde. Hy werd naer zyne woning gebrachthet was een kleine, slecht befaemde herberg. Toen zy in de kamer van Viatour kwamen, vonden zy al- daer eene vrouw, welke een kieken plukte. Terwyl de policie-agent haer ondervroeg, greep de aengehoudene een mes, sneed zyne menotten door, en richtte een revolver op den agent. Deze greep den misdadiger by de keel en het schot ging in de lucht af. De policie agent ging zynen gezel roepen, welke aen de deur des huizes stond terwyl zy den trap opgingen hoorden zy verscheide ne schoten. Zy vonden den ongelukkige aen de deur zyner kamer, hen nog altyd met zynen revolver bedreigende. Hy had zich zeiven reeds gekwetst en loste zich nog twee scho ten in de volle borst. Toen viel hy neer, en de policie-agenten konden hem ter hulp snellen. Hy had zes gevaerlyke wonden bekomen, twee in de borst, dry in den hals en eon in het aen- gezicht, en nog leefde hy. De ongelukkige is naer het gasthuis ge bracht er is weinig hoop hem te redden. Zyn echte naem is niet Viatour, maer wel W..., van Chineux. De eigenaer der herberg, waer hy zyn vertrek had, zegt dathy slechts sedert veertien dagen te Luik was. Verviers, 26 meert. Eergisteren na middag werd de policie alhier verwittigd dat een aenzienlyke diefstal van juweelen, zilver en kleedingstukken gepleegd was in eene hoe ve, gezegd Schmithoff, in de gemeente Wal- hem, nabij Aken. Aenstonds werden opzoekin gen gedaen en gisteren morgend hield de adjunt-kommissaris twee der misdadigers aen, op het oogenblik dat zy een deel der gestolen voorwerpen in den berg van bermhartigheid wilden te pand stellen. Op de inlichtingen der aengehoudenen, begaf de policie zich naer de Fabriekstraet en vond aldaer dry andere me deplichtigen, welke het overige van den dief stal nog in handen hadden. De vyf misdadigers zyn de genaemden Becker, Doster, Mith en twee vrouwen Johanna Gobbels en Margareta Schiermann. Allen zyn in Pruisen geboren en hebben reeds verscheidene stralïen voor dief stal ondergaen. Zy hebben reeds bekentenis sen voor den onderzoeksrechter gedaen en zullen ter beschikking van den prokureur des konings gesteld worden. Naer alle waerschyn- lykheid zal eene aenvraeg tot uitlevering van wege het duitsch goevernement gedaen wor den. Becker werd ieverig door de duitsche policie gezocht, daer men hem verdenkt van moord. Dc toe3la»d id het Oosten schynt nog niet verbe terd de houding van Rusland en Engeland blyft nog steeds dezelfde. De Pali-Mali-Gazelle zegt, wel is W3er, dat men te Berlyn geloolt, als zou Rusland ten minste op eenige punten toegeven, en, indien Enge land er in toestemmen wilde de artikelen van de be- raedslaging af te zonderen welke betrekking hebben op Bessarabië, eene overeenkomst nog mogelyk zyn zou doch, tot hiertoe blykt niet dal het goeverne ment der koningin zich door de argumenten van het kabinet van St-Petersburg zal laten overreden. Eene depeche van de 3gencic Havas, gedagteekend uit Bucharest, meldt dat de minister van buitenland- sche zaken v3n Rumenië, gisteren in de Kamer van Afgeveerdigden gezegd heeft, dal hy het traktael van San-Stefano, als -van geener weerde beschouwde, voor hetgeen Rumenië aengaet. Reeds protesteerden wy legen dit traktaet, ging de minister voort, en wy zullen nog protesteeren want de russisch-turksche overeenkomst is een geesel voor Rumenië. Het goe vernement zal geen afstand doer, van een enkel der rechten van het land. Uil Peslh wordt aen de Patrie van Parys gemeld, dat de hongaersche drukpers een verbond predikt met Rumenië tegen Rusland. Prins Ghika zou gedu rende zyn verblyf te Pesth openlyk hebben verklaerd, dat groothertog Nikolaes, toen hy voor Plevna lag, aen prins Karei van Rumenië den volgenden telegram zond Wy slaen u alles toe KomI over den Donau,of wy zyn verloren, en mei ons de zaek der krislenheid. Engeland zet voortdurend met den groolslen spoed zyne toebereidsels voort. Behalve de vaertui- gen, welke op verschillende plaetsen gestationneerd of in omvaert zyn, heeft het zeewezen bevolen zyne gekurasseerde schepen op oorlogsvoet te brengen, benevens 32 kanonneerbooten en 4 houten fregatten. Die schepen, deelmakende van de reservevloot, lig gen voor anker te Portsmouth, Chattam en Devon- port. Zy bevatten te samen 440 kanons en tt,800 officiers en soldaten. Hunne totale tonning is 165,000 ton. Eene depeche uit New-York meldt, dat het en- gelsch goevernement in de Staten van het westen en hel zuidwesten, agenten heeft gelast met den aenkoopvan 18,0u0 peerden. Men meldt ons, dal ingeval eener afbreuk der onderhandelingen tusschen Londen en St- Petersburg, de oorlog niet onvermydelyk volgen zou Maer zou Rusland, zelfs wanneer hetdeverze- keiinghad der onzydigheid van Oostenryk en Turkye, wel lang kunnen wachten De noolloltige toestand zyner financiën, de ziekten welke yselyke verwoes tingen onder 'l leger aenrichlen, terwyl de ruitery en de artillerie weldra geen peerden meer hebben zullen, by gebrek aen voedsel, dwiugen Rusland een einde te stellen aen dien toestand, en verydelen het plan van Engeland, dat schynt te beslaen in Rusland uil te pulten, door hel te dwingen zyne legers op oorlogsvoet te houden. Het zou onderden indruk van dien toestand zyn, dal Rusland de verwydering vra gen zou der engelsche vloot uil de Dardanelles FRANKRYK. De beweging der Internationale heeft in Frankryk eensklaps voor hel oog der Overheden een zoo ern stig karakter aengenomen dat er dagelyks nieuwe aenboudingen worden gedaen, welke vergezeld gaen door huiszoekingen en inbeslagneming vau byzonde- re briefwisselingen. Van welken aerd de in beslag genomen papieren zyu en welk belang de policie er aen wil hechten, weten wy niet, zegt de Patrie doch wy welen dat zekere ciloyens Grossetéte, Emile Gaulhier en Gregoire, gisteien avond in vryheid zyn gesteld, na door den onderzoeksrechter te zyn on- dervraegd. De fransche konservatieve dagbladen vin den hel zeer in het oogloopend, dat die beweging zich juist thans duidelyker afteekent, nu de toestand in het buitenland gevaervol schynt. Nog wyst de Palrie er op, dat Duitschland een zoo voornaem deel neemt aen de ontwikkeling der Internationale in Frankryk, en dat de komileilen van Geneve en Parys innig verbonden zyn met dc duitsche,wacrvan zy niet alleen uitgaen, maer zelfs hunne bevelen ontvangen. Met wantrouwen ziet men eveneens in Fraukryk op de welwillendheid, welke Duitschland toont voor hel republiekeinsch regiem. Dit regeeringstelsel is, ïn- derdaed, hetgene het best de belangen van Duitsch land dient, dank aen de gedurige rusteloosheid, werkstakingen en opruiingen door de Internationale, welke onbelwistbaer worden begunstigd door den toestand van onstandvastigheid, die eigen is aen elk republikeinse!) beheer. Nog te meer is die buitenge wone genegenheid, welke dc duitsche staeismaunen over hebben voor de republiek in Frankryk, onver- klaerbaer, daer juist thans de anti-liberale" strekking te Berlyn de bovenhand heeft M. von Slolberg-Wer- ningerode, bygevoegd-kanselier van het ryk en on dervoorzitter van den pruisischen ministerraed M. Hobrecht, die lot minister van financiën is aenge- duid die van openbaer onderwys, M. von Schelling, zyn algemeeue gekende konservalieven. Hoe zou men die volstrekt reaktionnaire strekkin gen overeenbrengen met de byzondere voorliefde, welke Duitschland in Frankryk voor dc republiek aen den dag legt, indien dit land in dezen laatslen regeeringsvorm geen voordeel zag voor het gelukken van een plan, dat door den duilschen kanselier on verpoosd wordt nagejaegd. Zonder echter Duitsch land te beschuldigen de wanorde in Frankryk aen te stoken, bestaligen wy enkel dat eerstgenoemd land, op behendige wyze zich te gebreken ten nutte weet te maken, die het republiokeinsche stelsel voor Frankryk heeft. DUITSCHLAND. Men schryft uit Berlyn aen de Univers, dat de per sonen die nooit den kulturkamf, dal is de vervolging der catholyken, met een goed oog aenzagen, hel meest in aenzien winnen by den keizer en het hof. Men dacht eerst dal die beweging tegen M. von Bis- mark was gerichtdoch de kanselier schynt zelf gunstig aen die beweging, en heeft biltere en sny- dende spotwoorden voor diegenen, welke hem vroe ger de kerk hielpen vervolgen. Is het berouw dal hem zoo doet handelen Toch niet. Is liet onmacht Evenmin. Men wil den vrede, de eendracht zien le- rugkeeren, zegt de korrespondent, omdat men eene europische botsing vreest. Men wil, zeggen wy, de vervolging staken.... tol nader orde. Duitschland voelt dat het eendracht noodig heeft om te gelukken, en daerom wordt er op dit oogenblik dubbel spel ge speeld. ENGELAND. Zondag heeft men te Londen de lyding ontvangen van eene yselyke zeeramp Dc Eury'dice, een oorlog schipder engelsche vloot, is zaterdag namiddag ge zonken, op weinig afstand dar kust van het eiland Wight en te midden van eencn sneeuwstorm. De schooner Emma, die zich niet ver van de plaets der ramp bevond, heeft slechts vyf mannen kunnen red den, wacrvan er nog dry zyn gestorven en de twee overigen, een luilenanl van het zeewezen en een matroos, zich nog in gevaervollen toestand bevinden. De Eurydicc keerde terug uit West Indië en had meer dan dry honderd passagiers aen boord, de beman ning inbegrepen. Luitenant Cuddiford die aen de ramp is ontkomen, heeft geni6ld dat op het laetste oogenblik, een groot getal passagiers die op hel dek waren gesneld, ge hoopt hadden te zullen worden opgenomen door de Emma, die men zeer goed opmerken kon. De luite nant is gedurende meer dan een uer boven water ge bleven, terwyl hy al zwemmend twee andere drenke lingen boven hield. Toen een vierde persoon zich aen hem vastklampte, moest de luitenant de beide andere personen loslaten, ten einde zyn eigen leven te kun nen redden. Sedert zag hy die or.gelukkigen niet meer terug. De Eurydice had voor bevelhebber kapitein Hare en vaerde naer Spitehead. De rukwind welke het schip omwierp was zoo geweldig als overwachl, en duerde slechts eenige oogenblikken. ITALIË. Bankroet van Florencië. Het bankroet van Flo rencië is thans een feit, en als de regeering de stad niet ter hulp komt, ziet hel er treurig met haer uit. Maer zal de regeering hulp uit de beroofde schatkist kunnen halen, vooral daer Florencië vermoedelyk niet de eenige slaJ zal blyven die hare betalingen heeft geslaekl Immers de toeslaud van Alexandrië er. Napels is zoo droevig, dat men in die sleden dezelfde ramp met snelle schreden ziet naderen. Een der voornaemste oorzaken van Florencie's ondergang is de volgende Toen de hoofdstad van Italië van Turyn naer Florencië werd geplaelst, was deze stad nog niet geschikt om liet leger van ambte naren met hunne familiën op te nemen en te huis vesten. Dc stad moest belar.gryk vergroot worden. De gemecnleraed leende meer dan 1UÜ miïlioen tegen hoogen intrest en begon daermcê eene reeks van buitengewone werken. Alle handen werden aen liet werk geslagen tallooze arbeiders vonden werk, en de nieuwe amblenaers konden gaen wonen in peperdure huizen, wal met de magere traktementen vooral der lagere ambtenaren weinig in overeen stemming was. Men geloofde dat de regeering een lange reeks van jaren te Fffirencië zou blyven, en de inbezitne ming van Rome misschien wel tot de pia vota zou blyven behooren. Doch in <870 trok de regeering met hare amblenaers naer Rome een deel van het volk ging meë, en een aental huizen bleef onbe woond. Daer dit een vreeselyken slag aen de belas tingen toebracht, moesten dezen onophoudelyk ver hoogd worden, maer dit had geen ander gevolg, dan dat ieder, die slechts eenigermate kon, de stad ont vluchtte. De bevolking verminderde dan ook elk jaar een aental kooplieden vonden hunnen ondergang, en ein- delyk is het zoover gekomen, dal de gemeenteraed heeft besloten alle betalingen dry maenden uit te stellen een maetregel die ook de onderkoning van Egypte eenige jaren geleden nam en welke men toen een bankroet noemde. Volgens het Journal des Débals is thans de halve stad Florencië te koop of te huer, en minstens dry-vierden van de kooplieden slaen op hel puut zich bankroet te verklaren of de stad te ver laten. PAUSELYKE STATEN. Prins Ouroussoff heeft aen den Paus een brief van den czaer overhandigd in antwoord op een schryven van den H. Vader. Prins Ourossoffzal te Rome "niet blyven als minister van Rusland, maer zal oen de russische ambassade te Weenen worden gehecht. De Paus van Rome bestatigt in zyne allokutie de groot heid van het pausdom van Pius IX en dezes deugden. De toe stand, zegde de H. Vader, is zeer bedroevend, niet alleen voor de burgerlyke samenleving, maer ook voor de catholykc kerk, en voornamelyk voor den H. Stoel, die, met geweld beroofd van zyne tydelyke macht, zyn gezag niet vry, onafhankeiyk of ten volle kan ten uitvoer brengen. De Paus zegde verder dat hy eventwcl niet heeft kunnen weigeren het pausdom te acn- veerden, aengezien hy gehoorzamen wilde aen de wil Gods, welke zoo duidelyk sprak, door den spoed en de eenparigheid waermeè de keus geschiede. De Paus beloofde plechtig al zyne zorgen te zullen besteden aen het behoud van het catholvk geloof, van de rechten der kerk en van den apostolischèn stoel. Dacrvoor beveelt hy zich aeu de hulp van het H. Kolle- gic. De Paus verklaerde gelukkig te zyn, het werk van Pius IX te kunnen voortzetten, namelyk de herstelling der hiërar chie in Schotland; hy eindigde door de kardinalen te verzoeken hem behulpzaem te willen zyn, voor het ongeschonden be waren van den Godsdienst en de verdediging van den H. Stoel, en tevens God te willen bidden, opdat na het onweér, het schipke van Petrus in veilige haven lauden zou. LAUWREN ZONDER VLEK. De zegeteekenen van een wetenschappelyk welslagen. Wanneer de dwaling de begoocheling heeft van eeuwen lange overhand, is zy een ontzaggelyke tc- genparly zelfs voor de vast beradenste en verlichtste kampioenen, der hervormingen en indien er ooit eene dwaling, beslaen beeft, die moeite zou hebben om op te houden is het gewis die van den ouden geneeskundigen Sleur of Slender. Holloway heeft, door eene op rede steunende en over alles zegevie rende Iheone, bevestigd door de duizenden men- schen, wier leven hy heeft behouden, miljoenen per sonen bekeerd, die doorgedrongen waren van de denkbeelden, v3n de oude medicale praklyk en hy heeft zulks gedaen door hun do grootc eigenschap pen te doen kennen, welke deze twee beroemde ge neesmiddelen bezitten. Overal in Zuid-Amerika vervangen deze twee on feilbare geneesmiddelen al de andere. Eenige dagen geleden vroegen wy aen een welbekenden handelaer, die altyd eene hoeveelheid van beide voorhanden heeft, voor hel gebruik der huisgezinnen, welk on derscheid is er tusschen de geneesmiddelen van Hol loway en die, welke gewoonlyk door de Faculteit worden voorgeschreven en hy antwoordde my, glimlachend Het onderscheid is, dat de eerste de ziekte en de helste den zieke vernietigen. De waerheid ligt in dit spottend gezegde. Wy heb ben hel kwik, in schrikbarende dosisen toegediend, de meest bedroevende gevolgen zien te weeg bren gen, cn, daerentcgen hebben wy door de uitwerking van de Pillen van Holloway, in gevallen van denzelf den aerd, in weinige dagen genezingen zien te weeg brengen, en wel zonder bet gestel in 't minst te krenken. Nogthans zyn wy geneigd te gelooven, dal de Zalf van Holloway lot dus verre, in dit land, van meer nul is geweest dan zyne Pillen. De uitwendige ziekten zyn, helaes zeer algemeen in Zuid Amerika de roos, de melaetschheid en de uilslag van de huid van allen aerd hebben in alle gedeelten van het land de overhand en schynen zich, met eene buitenge wone boosaerdigheid aen de slachtollers er van vast te Klemmen. Maer geen uitwendige ziekte, welk de aerd er ook van zy, geen open wond, noch ettergezwel, waer- door onze bevolkingen geteisterd worden, kunnen de ontsteking tegenwerkende eigenschap, welke deze Zalf bevat, weérstaen. Zy doet, door opslorping en uitwaseming, de plaelselyke koortsen verdwynen, verdryft de koortsachtige slof, die in de huid en de klieren aenwezig is, en, binnen een byna ongeloof- lyk korten tyd, vernietigt zy al de sporen der ziekte. De geueesheeren, die de uilwerkingen er van heb ben gade geslagen in dergelyke zieklen, die de wel verdiende straf schynen te zyn der zinnelijke verma ken, zeggen, dat men alle vertrouwen mag stellen in die Zalf, en wel in de ergste gevallen, dan zelfs wanneer het overdreven gebruik der minerale medi- cynen alle hoop schynt te hebben vernietigd. Inder- daed, om T even waer de koortsachtige stof zich be vindt, of waer zy ook moge hebbe doorgedrongen door de opslorporganen, zal deze heilzame, en do verrolling tegenwerkende Zalf binnendringen. Wy welen ook, dal zy met een verrassend goed gevolg aengewend is geworden in gevallen van aenbeijen, die sedert verscheidene jaren aenwezig waren, en als geheel ongeneeslyk beschouwd worden. Door deze daedzaken mede te deelen, zyn wy geleid door hel vurigst verlangen om den zieken en lydeuden eene dienst te bewyzen, en, door hunne aendacht te vestigen op de zoo dikwerf herhaclde en onweer- sprekelyke getuigenissen van de heelende eigen schappen van dc geneesmiddelen van Holloway, doen wy niels anders dan daedzaken herhalen, die by dry vierden der beschaefde natiën bekend zyn. The Traveller. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd RE VA LENTA AR A BIC A. Deriig jar6n onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydl met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, liet slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. N° 63,476. M. de Pastoor Compare!, van 48 jaren maegkramp. van maeg- en zenuwpynen, zwakte en nacblelyke zweetingen. N° 47,42-2. Uitputting Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uit hoofde van jeugduitspanning. Verdun, 16 Januari 1872. N° 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pynen in de rechte zyde en aen de uitholling der 'maeg, van slechte spysverteringen, enz. Ik aerzel niet u toete- verlrouwen dat uwe Revalenta my gered heeft. 5 En nest Catté. Muzikant by het 63e linie-reg. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Cliocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Bakry en C°, (limited) Bere van 'I Hof, IG, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydlcr apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf en Pillen. In Java is elk in- wooner blootgesteld aen ernstige aenvallen van rhu- maliek. Deze medecynen feilen nimmer om de pyn te verliglen en de ziekte uil te roeien. Men kan uil. zoo vele duizende gevallen van genezingen dc volgende melden. Een lieutenant der dragonders genezen van rhumatiek door Holloway's Zalf en Pillen Deze officier in d6 Nederlandsche armee, vermeldt dat Holloway's Zalf en Pillen hem volkomen geneesden van rhuma tiek ofschoon zyn geval uiterst hopeloos scheen, daer noch de zeebaden, noch dampbaden, noch me decynen aengeprezen als zekere geneesmiddelen hem hel minste goede deden, en de behandeling des doc tors na eene proelneming van verscheidene maenden zonder gevolg bleef. Hy begon deze Pillen in te ne men, en wreef de Zalf wel in de ongeslelde plaetsen hetwelk hem volkomen geneesde in den loop van zes weken. Aelst, 30 Maert 1878. Heden werd alhier de hop gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 00 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 cenlil. 29-00 31-00 Masteluin 24-00 27-50 Rogge 18 00 20-00 Geerst 00 -00 00-00 Haver 22-00 24-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 12-00 14-00 Idem, (wille). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8-54 10-36 Eijers, de 25. 1-64 1-80 Vlas per 3 kilos. 4—f0 5-25 Viggens het koppel 45-00 55-00 LEUVEN, 29 Maert 31-00 31—25 Rogge 00-00 00-00 Boekweit 00-00 00—00 Brouwershaven 00—00 00-00 Voederhavcr 00—co 00—00 Geerst. 00—0O 00—00 Koolzaadolie. 00—00 00-00 Lynzaedolie. 00-00 00—00 Hooi. 0-00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0-06 0—00 Aerdappelen roode. OÖ-OO ou—eo Boter, den kil. 0-00 0—00 Eijeren de 26. 0-00 0-06 ANTWERPEN, 29 Maert. De kuipboler werd hedenmorgend Ier merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,32 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,80 a 1,90 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 k 2,00. Polder fr. 2,50 a 2,90. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,u0 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29—00 Rogge, 21 - 00 2150 Winlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 28—50 29—Ou Haver, 22-00 23—00 Boekweit, a 00—00 CO—00 Boonen, 22—50 23—0n Billerpeën, 26 -PO 27—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 10 .f Vrouwel. 4 OVERLYDENS. P. Tavier, gep. ridder van 't Leopoldsorde, m. Van Boeckel, 7U j., Schaerbcke. A. Gilles, vr. Brys, kantw 26 j., Kalfstraetje. M. De Vidts, vr. Ernst, kantw., 29 j., Schaerbekc. F. Schollaert, m. Do Peller, wever, 65 j.Sohaerbeko.—C. Vanderheyden, wed® Rimbaut, z. b., 71 j., Leopolslraet. J. Pau wels, wed' Van den Brempt, z. b.,74j., Leopolslraet, 0. Boeykens, werkm., 24 j., te Brussel overleden. Een kind onder de 1 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 23 lot den 29 Haart 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 - Vrouwelijk a 1 HUWELIJKEN B. Staels, 39 j., schaapherder, te Iddergem, en M. Adriaens, 42 j., handschoenmaakster, alhier. OVERLIJDENS M. Van der Vorst, 10 j z. b., Nederwijk. Een kind onder de 7 jareo. TP hm'Pti **en schoon en gereiflyk huis met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaelsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen te Aelst, inde Lange Zoulstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich te bevragen by M. A. Byl, in de Ka- pellestraet, n° 4, te Aelst. EERSTE COMMUNIE. LOUIS DE SCHRYVER, Lange-Zoutstraat, 31, heelt de eer het geeerd publiek te laten welen dat zijn magazijn voorzien is van eene aanzienlijke hoeveelheid SCHOENEN en BOT- TINNEN' VOOR DE EERSTE COMMUNIE, voor beide geslach ten. Alles naar de laatste nieuwe goesting. Men zal zich grootelijks verwonderen zoo \an den schoonen grooten keus als van de buitengewoone lage prijzen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid zijner waren zijne talrijke kalanten nog te zien aangroeien. Guill. Dc Winter, Molcnslrnel, 39, Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat er by hem te bekomen zyn alle soorten van EERSTE COMMUNIE-HOEDEKENS en MUTSEN, aen aeer geringe pryzen, alsook alle soorten van Manshoeden, in zvde en castor, zyde en elastieke Mutsen. Hy verhoopt de gunst van eenieder te zullen bekomen. By rede van Sterfgeval, Heeft de Wed.NEETENS.Nieuwstrael 47,de eer het geërd publiek kenbaer te maken, dat zy de artikelen van behangen zal voortzetten tot den uitverkoop en alle nieuwe ingekomene papieren zal verkoopen aen zeer goedkoope pryzen. IUaii ^en bediende ten bureele der ItlCII vlucgt. registratie te Aelst. Ta bnnn Een allerscboonsten Jachthond, uitmuntend den jachtdienst ken nende. Zich te bevragen by J. B. Van Cackeobergh, te Nieuwerkerken, Mael. Rprichl J-LOMBAERT, meubelmaker, M_FC 1 14_ l11K0rte Nieuwstraat, n° I!, aan de Keizerlijke Plaats, te Aalst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, daler bij hem te bekomen zijn, alle soorten van meubels als Accajouen, Kerselaren en andere houtwaren, aan zeer voordeelige prijzen, alsmede eene schoone eiken kieerkas. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. PRYSB OLLING naer Bv Charles DE ROP, te Moorsel, Houten kruis. De partyen moeten beslaen uil liefhebbers van een en zelfde gemeente. Men mag eenen geitenden man nemen. Inschryving van heden lot den 2eD Paeschdag. op welken dag den pryskamp zal aenge- v3ngen worden. Ta Itnnn Extra goed MEST, voorts- M e nuujJt komende van Tabaksteelen, wel gebeerd, gesmeerd en geleerd. Zich te bevragen in de herbergen Den Oievaer, n° 2 in de Vischmyn, n° 6 by vrouw Lanen, n° 8 of by d'heer Dacus- Daelman, tabakfabrikant, n° 7allen in het Caiime- lietestraetje, naby de Veemarkt, Aelst. Bij Domien Baetens brusselschensteenweg, Melle, fbij Gent,) zijn voortdurend schoone Moutscheuten, gezuiverd van zaad en stof te bekomen. OPENBARE VERKOOPING van eene ALSMEDE VAN MEUBELS, Boerenalem, Hooi, Strooi en 1 Rund, TE MEIRE. De Notaris Eciuan, te Erpe, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoo pen Eene Behuisde Hofstede geslaan en gelegen te Meire, oabij de Olterbeekstraal, gekadastreerd wijk A, nummers K40bis, 841 bis en 842a bis, met eene grootte van 11 oren 80 centiaren, palende oosten zuid de Zwalmslraat, west den heer Philips en noord d'heer Livinus Callebaut en andere. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 9 ,87ft Verblijf id. 16 Apr" ,810- Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg genaamd De Vos, bij d'heer Seraphinus De Pauw, te Meire, Beek. Meubelaire Verkooping. Op hierbovengemelden insteldag, 9 April, ten 9 uren voormiddag, zal de Notaris Eeman, ter boven genoemde hofstede, overgaan lol do openbare ver kooping vao Huismeubelen, Boerenalem, een Rund, drij Geiten, Mest, Aal, Belleraven, Aardappelsplant soen en andere, Wortels, eene groote hoeveelheid Hooi en Strooi, Brandhout en Berd. trekkoei,driewielkarre,hooi strooi, TE ERPE, DORP. De Notaris Eeman, le Erpe, zal, op Donderdag 11 Apr// 1878, om 9 uren voormiddag, te Erpe, aan het Dorp, overgaan tol dc openbare verkooping van eene hoeveelheid Huismeubclen, zooals Stoelen, Tafcis, Banken, Kanapé, 2 Toogen, Broodmouillie, Mostaartmolen, eene Trekkoei van derde kalf, nieu we Driewielkarre of Stortkarre, Eiken Boom en Duigen, Belleraven, eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest, enz. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling. VEND1TIE VAN 6,000 EN 2,000 boonstaken en strooilatten, le Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Maendag April 1878, om I uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. TE GYSEGHEM. De Notaris VERBRÜGGHEN, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen,openbaarlijlc verkoopen, de volgende Goederen, te Gyseghem, Hoek I. 18 aren 37 centiaren Meersch en deeltje Land. II. 21 aren 25 centiaren Behuisde Hofstede. III. 9 aren 84 centiaren Lochting. Te zamen eenen blok uitmakende gebruikt door de weduwe Verleysen. Instel 21 Maart JQ-Q Verblijf 4 April Telkens eenen Donderdag, ten 4 uren namid« dag, in den Uil te Gyseghem, Dorp. le Aalst, Keizerlijke Plaats. De Notaris VERBRÜGGHEN, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Onder den eersten koopEen schoon en groot HUIS, voortijdsbewoond geweest door den heer Notaris Vanderheyden, en nu laatst door Madame De Putter-Van Warabeke, gestaan en gelegen le Aalst, ten voorhoofde ter Keizerlijke Plaats, hebbende groote kelderingen vesti bule, grooten en kleinen salon, eetplaats, twee keukens, scholelhuis, remise, koer en aange- namen hof6 bovenkamers, 2 zolderkamers en groote zolderingen, verders pomp- en regen water. En onder den tweeden koop Een PAKHUIS, zeer welgeschikt om tot woonhuis verkeerd te worden, ook te Aalst, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, hebbende twee verdiepingen. Deze goederen maken eenen Eigendom uit ter grootte van 8 aren. Instel Zaterdag 30 Maart .s-ft Verblijf a 13 April Ten 4 uren namiddag, ter herberg het Café de TUnivers te Aalst, op den hoek der Espla nade. Het schoon RENTENIERSHUIS met HOF, te Aalst, in de Statiestraat, laatst bewoond ge weest door wijlen Madame De Schryver-Vander- beyden. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris Verbrugghen. VENDITIE VAN 20 Eiken en 6 Esschentronken, 8 Eiken,6 Buken en 4 Esschen Boomen, van 2 tot 3 meters dikte, te Moorsel, Beugemmolen, op Maandag 1 April 1878, om 2 uren namiddag, door 't ambt van den Notaris VAN WICHELEN, te Moorsel. VENDITIE VAN te MOORSEL en MELDERT. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Maandag 1 April 1878, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, binnen de gemeente Moorsel, ter plaatsen ge naamd beugêm, Kattenbroeck, 't hof texel, kruisabeel, molen en Liedekensboschen te Meldert, aan de herberg Den Koeisteert de ten hoofde gemelde voorwerpen. OPENBARE VERKOOPING van te Vlierzele, Erondegem en Erpe. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslag en gela gen openbaarlijk verkoopen 1° Eene partij Land, te Vlierzele, in het Sijp, gekadastreerd sectie C, n° 161, groot 28 aren 60 centiaren. Boomprijs fr. 160,00. 2° Eene partij Bosch, alsvoren, op Strij- meersch, genaamd Rooienmeersch, gekada streerd sectie B, n° 405, groot 50 aren 80 centi aren. Boom en Houtprijs fr. 455,00. 3° Eene partij Land, alsvoren, op de d'Heije, gekadastreerd sectie B, n° 97, groot 11 aren 60 centiaren. 4° Eene partij Meersch, te Erondegem, in het Sijp, gekadastreerd sectie A, n° 795, groot 15 aren 84 centiaren. 5° Eene partij Land, le Erondegem, ge naamd den Aalstweg, gekadastreerd sectie B, n° 100, groot 15 aren 40 centiaren. 6" Eene partij Land, te Erondegem, op den Molenkauter, genaamd den Groenenweg, geka dastreerd sectie B, n° 320, groot 17 aren 90 centiaren. 7° Eene partij Land, te Erpe, op den kleinen Boschkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n° 182, groot 3 aren 85 centiaren. 8° En eene partij Land, te Erpe, op den groo ten Bosch, gekadastreerd sectie A, n° 229, groot 9 aren 30 centiaren. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 2 10_0 Verblijf id. 16 APnl 18'8- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Doniinicus Van den Eeckbout, aan de gemeente school, te Erondegem. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. UIT ER HAND TE KOOP. 1° Eenen welbeplanten Boomboscb en Spar- renboscli, gelegen te Smetlede. in de Zandput- ten, groot 1 hectaar 22 aren 99 centiaren, ge kend bij kadaster sectie A, nummer 159. Onverpacht. 2° En eene partij Zaailand en Meersch, gele gen te Erembodegem, nevens den trekweg van den Dender, gekadastreerd wijk A, nummers 1909 en 1910a, groot 57 aren 20 centiaren. In gebruik zonder voorwaarde, bij sieur Emma nuel De Wael, veldwachter te Erembodegem.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3