Merktpryzen. Oostersche Kwestie. EXTRACT. EXTRACT. Verkooping van Huismeubelen, BEHUISDE HOFSTEDE VÏÏ.Ü D,irs ,2 j *p«' Huis met Ilof i'ii aanhangende Pakhuis TE HUREN: 10,000 HOPPESTAREN, Openbare Verkooping van Meubels, Landen, Bosch en Meersch, is gemeld van den genaemden De Coster, oud 66 jaer, gewezen rytuigmaker, wonende in de Jesussiraet, n° 36, te Antwerpen. Wy verne men dat het lyk van dezen persoon woensdag is opgevischt, uit de Kempisclie vaeri, op hel grondgebied van Merxem. De handen van den ongelukkige waren op den buik byeën gebon den de knoop van de koord' lag onder de handen. Een geneesheer werd onmiddelyk ter plaetse geroepen en beslatigde wouden en kneuzingen in het aengezicht van den verdron ken. Hel lvk zou ongeveer 8 dagen in het water gebleven zyn. In de zakken van hel slachtoffer vond men eene brieventesch, alsook eene adreskaert. De vrouw van De Coster, heelt het lyk van haren man herkend. Het parket is ter plaetse geweest en een neerstig onderzoek is reeds begonnen. Men beweerl dat acht dagen geleden, De Coster in de stad gezien is. Het is meermaels gebeurd dat deze persoon geduren de verscheidene dagen atwezig was, zonder dat men wist waer hy verbleefzyne vrouw hoopte nog altyd op zyne terugkomst. Wanneer De Coster uitging nam hy altyd eenig geld meé men heeft echter niets in het bezit van het slachtoffer gevonden. De Coster heelt geduren de verscheidene jaren op de St-Jacobsmarkt gewoond, en had veel kennissen in de stad en den omtrek. Terwyl Sarcey, en na hem zyne vrienden in België, dagelyks hunne banbliksems uitwer pen tegen de nonnen en de papen gaen deze onbeschaemd voort met de wereld, door hunne menschenlielde te verwonderen. 't Is inderdaed ongehoord en beleedigend voor het liberalismus Le Temps, een tamelyk rood blad, durft zelfs mee deelen, dat de zusters van liefde le Kon- stantinopel aller genegenheid tot zich trekken, en wat meer is, zegt het blad zy doen Frank- ryk meer en meer beminnen In de groote ellende die daer heerscht, \vy- den die liefdadige vrouwen hunne zorgen aen iedereen aen geloovigen en ongeloovigen, aen catholyken en zelfs aen die libre- farceurs, die, haer nieltegenstaende die weldaden, gedurig beleedigen. Vier zusters zyn gestorven, zegt het blad, terwyl zy de koorstlyders verzorgdenveertien lyden aen dezellde ziekte als die, welke hare medezusters heelt weggesleept. Bekent toch dat dit afschuwelyk is, niet waer Prècurseur, dal Le Temps, zóó'n papery meedeelt en niet liever een anekdoot uitvindt van eene non die een kind roostert, of een priester die kinderen afzweept en mishandelt. Het herculische meisje van Oevel. Ter gelegenheid van de jaermarkt te Oevel, gehou den den 25 maert, beroemde zich in eene her berg een landbouwers zoon over zyne sterkte, als een meisje zyner buert beweerde dat zy meer graen zou dragen dan hy, en den waerd verzocht van twee zakken, ieder met 100 kilos koren te vullen om den tweeden zak het noo- dig gewicht te geven was er jammerlyk 30 kilos te kort, heigeen het meisje betreurde. Eene flesch wyn zou betaeld worden door wie de zakken het minst ver zouden gedragen worden. De jonge, wiens beurt het eerst was, had nauwelyks de twee zakken op de schoft of zyne twee beenen begonnen te waggelen en de getuigen hadden nog slechts den tyd om hem van het gewicht le ontlasten dat hem mis schien ging verpletteren. Vervolgens gaf men de boerendochter den zak van 100 kilos op het hoofd, zy omarmde dien van 70 kilos van voor op de borst, deed eene wandeling van ver scheidene meters weg en weer, en by de ge tuigen weer komende zegde zy; hewel, sloffer, nu laet ik u toe u boven op den zak te plaetsen, ik zal er u nog by dragen. Men schryft ons uit Yzendyke. betreffende de dubbele moord in die gemeente gepleegd, in den nacht van zaterdag lot zondag. Zekere Voltier, ongeveer 54 jaren oud, bewoonde al leen met eene dienstmeid eene algezonderde herberg, de Blauwe Hofstede genaemd, op het gehucht Kapitalen Dam. Zondag, omtrent den middag, bemerkten de geburen dat de venster blinden by Voltier gesloten bleven. Nauwelyks had men de deur geopend, om de oorzaek daervan te vernemen, of een schrikke- Iyk schouwspel bood zich aen Voltier lag uit gestrekt in den gang, badend in zyn bloed op zyn lichaem, reeds koud en styf, lagen twee zakken met lynwaed. Verder in de kamer, on der eene tafel, vond men het lyk der dienst meid, die door verworging schynt omgebracht te zyn. Beiden waren nog gansch gekleed. Hun avondmael stond onaengeroerd op de kachel, en nergens was er aen het huis eenig spoor van uitwendige braek te zien. Het gerecht en de policie doen vlytige op sporingen om den moordenaer te ontdekken, met veel kans, naer men zegt, daerin te zullen gelukken. De policie heeft zekeren Edward Maertens te Gent aengehouden. welke men verdenkt de dubbele moord te Yzendyke gepleegd te heb ben. Hy werd door het openbaer gerucht als de dader aengewezen en had zyne woning, in de Abricoosstraet, te Gent, verlaten. Moordpoging en zelfmoord. Nogmaels is Gilly het tooneel geweest van een huiselyk drama. Valen tin Malfaire; koolmynwerker, oud 39 jaer, zyne vrouw Rosalie Scohy, oud 44 jaer en hun kind bewoonden een huis der Place Chantraine. De vrouw werkte in daghuor en moest door haren handenarbeid voorzien in al de behoeften van hel huisgezin, daer de man lui was en opvliegend, en in de herberg verkwistte wat zy met werken won. Zaterdag morgend was Rosaliie in daghuer gaen werken by Fr. Lefranyois, kofllehuishouder, Place des Haiesin dezelfde gemeente. Zy was haestig om haer werk gedaen le krygen, want haer kiod moest den volgenden morgend zyne eerste communie doen en daervoor moesten nog vele voorzorgen genomen worden. Vrouw Malfaire had dan ook ten 1 uer na middag hare taek verricht by Lefranf.ois. Zy keerde naer hare woning terug en toen zy be merkte dat er aerdappels te kort waren voor het middagmael van haren man, ging zy op weinig af stand van hare woning, by eenen groonlenverkooper, die gelyktydig herberg houdt, het ontbrekende halen. Valentin Malfaire was in die herberg. Hy was reeds een weinig dronken, sprak zyne vrouw by hel bin nentreden grof aen en eindigde met haer le zeggen Komaen, geel een glasje voor my en de vrien den Gy kunt wel een rondeke betalen. Rosalie weigerde en verweet aen haren echtgenoot zyne dronkenschap, er byvoegende dat het beter voor hem zou geweest zyn, dat hy aerdappels voor zyn geld kocht, dan alles in de herbergen te verkwisten. Valentin werd daerop rood van gramschap en be- leedigde grof zyne vrouw, die hy aen de deur wilde werpen. Rosalie verliet snel de herberg en keerde naer hare woning terug. Nauwelyks was zy eenige minuten te huis, of Malfaire verscheen daer ook en begon nieu we scheldwoorden en bedreigingen lu uiten. Daer Rosalie niet antwoordde, vergrootte nog zyne woede, hy greep haer met de linker vuist by den hals en sloeg met de rechter uil al zyne kracht op haer hoofd. Rosalie Scohy gelukte er in aen de handen van ha ren aenvaller le ontsnappen en buiten de woning te vluchten doch daer zy in de straet bleef, wierp Malfaire haer met steenen. Zy vluchtte verder, doch kortijxiaerna keerde zy terug en verzocht weenend haren man, haer te laten in huis komen. Wanneer ge durft lerugkeeren, gaf hy ten ant woord, terwyl hy dreigend de vuist verhief, zult gy door myue handen sterven Daerop keerde by terug naer binnen, nam zyn geweer van den muer en begon dit te laden. Rosalie, die niet wist wat hy uitrichtte, dacht dat hy haer toestond binnen le komen. Op het oogenblik datzy den drempel harer woning ging overschrvden, werd zy door een geweerschot aen den schouder getroffen.Rosalie slaekte eenen vreeselyken schreeuw en vluchtte naer eene gebuervrouw. Valentin volgde haer niethy sloot zyne deur, herlaedde zyn ge weer, bracht den loop daervan in den mond en trok met den voet den haen over. Het schot ging af en Malfaire stortte dood ten gronde. Eenige minuten later kwam de policiekommissaris van Gilly ter- plaetse. Aen de woning van Malfaire vond hy de deur gesloten. Deze werd door eenen smid geopend en men vond het lyk van Malfaire ne vens de sloof liggen. De ongelukkige vrouw Scohy werd aenstonds door de geburen verpleegd. Zy heeft veel bloed verloren, door de wonde; doch haer toestand is niet gevaerlyk en men hoopt dal zy weldra volkomen zal hersteld zyn. De cirkulaire van lord Salisbury houdt voortdurend de politieke wereld bezig en men denkt dat hel ant woord van Rusland op dit stuk zich niet lang zal doen wachten, ten einde daerdoor het effekt weg te nemen dat door gezegden brief is veroorzaekt. De russische drukpers is zeer verbitterd op den engelschen cirku laire de Nord ontveinst zich de beteekenis niet der verklaringen van den opvolger van lord Derby, het blad poogt ze in het belachelyke te trekken, en den minister in legenspraek te stellen met zich zeiven. Die spolternyen zyn echter geene argumenten, even min als verkeerde uitleggingen redeneringen zyn. Men meldt uil Weenen aen de Palrie van Parys dat, toen M Elliott aen M. Andrassy den omzendbrief van lord Salisbvry overhandigde, hy tevens verklaerde dal Engeland besloten is, leeelyk met Ooslenryk het lot te regelen van de bevolking der Balkans. Indien Rusland niet wykt, voegde sir Elliott erby,'heeft En geland voorgenomen hetzelve vyflig jaren te doen acbteruilgaen. De Weener drukpers stemt volmondig in met de tacl van lord Salisbury. Volgens geloof- weerdige inlichtingen, zyn dé goevernementen van Ooslenryk-llongarië en Engeland in grondbegin lot akkoord, betreffende de gedragslyn welke men vol gen zal. De duitsche invloed werkt voor het vereeni gen van een kongres. Volgens de agencie Mac-Lean zouden depechen, van Konslantinopel afkomstig en hebbende een authen tiek karakter, melden dat M. Layard.de engelscue gezant by den sultan, in den naem van Engeland een verbond met de Porte zou hebben gesloten. Een an der telegram uit Londen meldt dat in gansch Enge land, tengevolge, van de oproeping der reservetroe pen, eene groote opschudding heerscht. Te Londen vooral, waer door verscheidene nyverheidsgestich- len en kooplieden talryke werklieden worden ge bruikt, welke getroffen worden door de oproeping, ontmoet men veel moeilykheid om in den toestand te voorzien. Men leest in den Times, dat het niet alleen Ooslen ryk is, hetwelk deelt in de denkwyze van 't engelsch goevernement, betreffende hel traktael van San-Ste- feno, maer dat uit veeledei kenteekens blykt als zou Frankryk zich insgelyks aen de zyde van Engeland stellen. Rusland zou dus veel meer verlaten zyn dan Engeland. De Neue freie Presse van Weenen meldt dal M Fournier, ambassadeur van Frankryk te Kon- staulinopel, eene zeer duidelyke tael voert en die vlakweg in slryd is tegen de eischen, door Rusland aen de Porie gericht. De Posl van Berlyn kondigt een artikel af, dat wasrschynlyk geschreven is onder de ingeving van M. von Bismark, en dat een oprecht verzet tegen de russische politiek daerslell. Hel officieus blad zegt dat het vredeslraktaet van San-Stefano onuilvoerbaer is, ondanks al de diplomatische voorbehoudingen, welke men by de opstelling van hetzelve heeft in acht genomen. Indien Rusland voortgaet, besluit het artikel, de politiek van het traktael staende te bonden, zal bet zich weldra alleen bevinden, tegen over eene europische koalilie. Parys, 4 april. Het Journal dec Debais bevat eene depeche uit Wee nen. zeggende dat "tiet bewezen schynt als zouden de gevolmachtigden der Porte, by hel onderlcekenen van hel traktael van San-Stefano verklaerd hebben, dat het onuilvoerbaer was en Europa er nooit zou in toestemmen. Men gelooft dus dat Turkye dit traktael nooit verdedigen zal. 9e pogingen van Rusland, ten einde te winnen als bondgenoot, kunnen wyzigingen toebrengen aen het traktael, in oenen zin die voor de Porte gunstig is. Er is daervan reeds kwestie. Rusland zou name- lyk zeker grondgebied in Azië afslaen. Beambten der engelsche inlendencie zyn te Smyr na aengekomen, ten einde maetregelen le nemen tot de bevoorrading van hel engelsch leger. FRANKRYK* Gelukkige vond. Te Marseille in de rue Lerrin-Solicrs woonden twee zusters van gevorder den ouderdom, welke zich gelast hadden met de twee kleine kinderen van een lid harer familie, onlangs gestorven. Dezer dagen overleed eene der zusters, en de overblyvcndo wilde aen een oudkleerkooper een aental oude kleedingslukken verkoopen, welke aen de overledene toebehoord hadden. Terwyl de kooper de kleederen uitkoos, bemerkten de kinderen eene oude jak, met rood geborduerd. Zy vroegen dit bor- duersel aen den kooper, welke de jak aen de oude vrouw gaf om hetzelve los te snyden. Terwyl deze met hel werk bezig was, voelde zy tusscheri de voering als een stuk papier, en toen zy dit er uittrok, vond zy dat hel zes bankbiljetten waren, twee van 500 fr. en vier van 100 fr., in het geheel 1400 fr. Men begrypt dat ondanks het aendringen van den oudkleerkooper, de koop niet gesloten werd, en de tanto al de kleuren goed heeft onderzocht. 01 echter de bankbiljetten nog andere gezellen hadden, weten wy Diet. Spoorwegramp. Een vreeselyk ongeluk heeft in den nacht van vrydag tot zaterdag plaets gehad, op de spoorweglinie Tours-Mans. Tengevolge der zware regenvlagen van de laelste dogen, zyn al de vloeden en rivieren op onrustwekkende wyze gezwol len en in den nacht van 29 meert, drong de rivier Escotais buiten hare oevers en de vloed verbryzeldc de brug van den spoorweg tusschen St-Paterne en Dissay-sousCouriellon. Eenige minuten later kwam een koopwarentrein aen, beslaende uit 17 wagons. De gebeele trein ver dween in de rivier. Van de vyf bedienden, die den trein vergezelden, werden er twee op den slag ge dood, terwyl de dry andeie in oniuslwekkenden toe stand gered werden. Een aerdiqe bruiloflsdag. Op 27 meert had te Artonne, naby Brom. ter gelegenheid van hel huwe- lyk van eene weduwe dier gemeente met een cige naer van Bicon, eene ware slractrevolutie plaets. Dit huwelyk had de goedkeuring niet bekomen der familie van den bruidegom en naer het schynt ook niet die der bevolking. De bruidegom welke dit wist, had gevraegd dat dit huwelyk zou plaets hebben, laet in den avond doch die voorzorgen baelten niet, en toen de stoet uit het stadhuis kwam, werd hy zoo als men zegt, op ketelmuziek onthaeld. De nieuwgehuwden werden gestampt en geslagen en konden slechts met moeite hun rytuig bereiken, te midden van een hagel van steenen. De bruid be kwam eene wond aen hel oog en het rytuig werd erg beschadigd. De gendarmerie is aenstonds ter plaetse gesneld en heeft eenige der brutaelsle kerels aenge- houden. ITALIË. Fabriek van Ministers. De overgroote moeilyk- heden, door M. Cairoli by hel samenstellen van hel nieuwe ministerie ondervonden, gaven de Unila Cal- lolica aenleiding tot de volgende opmerkingen Gedurende de zes dagen der minisleriëele krisis werden M. Benedetto Cairoli 64 personen voorgesteld om er ministers van le maken. M. Cairoli bood aen 53 van die 64 personen portefeuilles aen 12 waren kandidaten voor het ministerie van oorlog, 11 voor dat van fiuanlien, 9 voor de marine, 8 voor openbare werken, 8 voor de juslicie, 5 voor binnenlandsche zaken, 5 voor buitenlandsche zaken, 3 voor minister van koophandel en 2 voor onderwys. Aen verschei dene personen werd zelfs meer dan een ministerie aengeboden, by voorbeeld aen den Afgeveerdigde M. Farini, 5, aen M. Zanardelli, 3, 3en MM. Durando, Seiswit-Dobe, Tapni, Aloisi en Lovito, 2. De overigen hadden slechts eene kandidaluer. Als kandidaten stelden zich onder anderen voor10 Se- nateurs en 10 personen, die geen Senaleur of Afge veerdigde waren. De dievenbenden bloeien in het koninkryk Ita lië op eene geduchte manier. Verscheidene personen werden aengehouden en hebben rantsoen moeten betalen. PAUSELYKE STATEN. Rome, 2 april. Baron d'Anelhan heeft aen Z. II. Paus Leo XIII, de geloofsbrieven overhandigd, die hem akkrediteeren als gezant van België by hel pauselyke hof. Rome, 3 april. De Paus is byzonder tevreden over de keus van M. de Gabriac, tot gezant van Frankryk by den H. Stoel. Leo XIII had zelfs niet willen kiezen tusschen de dry kandidaten door het fransch goevernement voorge steld. M. de Gabriac. wordt omtrent Paeschen ver wacht. Gedurende de Goede Weck zal de H. Vader aen hel graf van St-Pieler, in de St-Pieterskerk een bezoek afleggen, doch de poorten zullen voor het publiek gesloten blyven gedurende dit bezoek. CHINA. Kindermoorden. Het is verschrikkelyk na le gaen hoe de kindermoord in China byna eene ge woonte is geworden. Oueng, prefekt van Fou-lcheon- fou, hoofdstad der provincie To kin, heeft onlangs een edikl afgekondigd betreffende die misdaed. Wy hebben bestatigd, zegt Oueng, dal de pasgebo ren kinderen van het vrouwolyk geslacht in groot getal verdronken worden, in de plaetsen aen ons ge zag onderworpen. De arme ouders zeggen, als ver ontschuldiging, dal zy hunne kinderen niet kunnen opbrengen, de ryken dal zy hun later geen bruid schat kunnen bezorgen. Reeds dikwyls heelt de besluerlyke overheid wet ten tegen dit afschuwelyk gebruik afgekondigd, doch te vergeefs. Onlangs heeft men nog beslaligl dal ver scheidene kinderen verdronken geweest waren te Shang-kan, en op eene en dezelfde plaets heeft men tien kinderlykjes gevonden. Om die verschrikkelyke gewoonten uit te roeien, heeft Oueng besloten niet slechts de daders van eene kindermoord, maer insgelyks al degenen die er ken nis van hadden en ze niet aen de overheid bekend maekten, en zelfs de verwanten en de geburen vree selyk te straffen. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringeu, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uille ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heefl reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie s M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van do doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle geuezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darteren door hel gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. N° 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverieerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N® 46,270. M. Roberts, van eene longlering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N® 46,210. M. de doktor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverhitting van 15 tot 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N® 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N® 18,744. M. de doktor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N® 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraektheid in de blaes en lidmaten, ten gevolge van overtollige uilspanning in de jeugd. i. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandael, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideuiers. Du Barry en C®, (limited) Berg van '1 Hof, 1G, Brussel. Depols te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apolhekers. Geeraerdsbergen, by D. Witiinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. LEUVEN, 5 April. IIolloway Pillen. Voortrcffelykheid van het Geneesmiddel. Niels overtreft die hersteller der ge zondheid. Welk de ziekte zy, waer zich de zetel er van ook beviude, die wonderbare en bloedzuiverende Pillen, zullen daerin, van zelve doordringen, en zeer spoedig de' geuezing tol standbrengen. Zy zuiveren bel bloed, en door dat middel voorkomen, maer nog bovendien wakkeren zy de opslorpende deelen aen, om al de bedorven en verteerde zelfstandigheden te verdryven. Op die wyze zyn de Holloway Pillen er toe gekomen om al de algemeene achting te verwer ven, welke men niet kan erlangen noch behouden dan langs den goeden weg. De beteekenis van deze bemerking zal beaemd worden door de duizende lieden, die deze Pillen als hun laelste redmiddel gebruikt hebben en die hunne gezondheid hebben zien herstellen, na, om zoo le zeggen, alle hoop le hebben opgegeven. Tarwe. fr. 30-00 a 32-00 Rogge. 20—56 00—00 Boekweit. 00-00 00-00 Brouwcrshaver. 21 00 00- 00 Voederhavcr. 21-CU 00—00 Geerst. 25—50 00—00 Koolzaedolie. 88—00 00-00 Lvnzaedolic. 67-50 00-00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00-00 Aerdappelen wille. 0-06 0—00 Aerdappelen roode. 13-00 14—00 Boier, den kil. O-00 0—00 Eijeren de 26. 0—00 0—00 ANTWERPEN, 5 April. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,90 a fr. 3,20. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,80 a 1,95 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,80 h 2,50 Polder fr. 2,50 a 3,00. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,oO Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29-50 Rogge, 22 - 50 22"5 Winlergeerst, 0000 0000 Zomergeerst, 28—50 29—50 Haver, 22-50 23—50 Boekweit, 00—00 0000 Boonen, 2350 0O0o Billerpeën, 26 -50 27—50 Bij vonnis contradictoire in date 3 Novem ber 1877, heeft de Correctionnele Rechtbank, zittende te Audenaarde, provincie Oost-Vlaan- deren, Minnaert Bernard, oud 44 jaar, zoon van Jan- Baptiste en van Maria-Petronella Adriaensserts, geboren te Aijgem, gewezen fabrikant te Aijgem, overtuigd van enkele en bedrieglijke bankbreuk verwezen uit hoofde van enkele bankbreuk in eene gevangzitling van eene maand en,uit hoofde van bedrieglijke bankbreuk in eene gevangzitling van drie maand. Voor gelijkvormig extract. DE GRIFFIER L. GRAU. Aelst, 6 April 1878. Heden werd alhier de hop gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 00 de 50 kilos. Bij vonnis bij verstek in date 16 Februari 1878 beeft de Correctionnele Rechtbank, zit tende te Audenaarde, provincie Oost-Vlaan deren, Vanderlinden Henri, oud 64 jaar, voorgaandelijk deurwaarder te Sottegem, nu vluchtig of weggestoken, als overtuigd van enkele en bedriegelijke bankbreuk, verwezen uit hoofde van enkele bankbreuk in eene ge vangzitting van zes maenden en uit hoofde van bedrieglijke bankbreuk in eerie gevang zitting van een jaar. Voor gelijkvormig extract, DE GRIFFIER, L. GRAU. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEiN. Mannelyk 6 Vrouwel. 8 HUWELYKEN. P. Boone, kaioentw. mei A. Van Coninckxloo, z. b. E. Van d6 Maelen, bedienden aen den yzerenweg te Anderlecht, mei 11. Meerl, z. b. OVERLYDENS. J. De Slobbeleir, m. De Vos, z. b. 74 j. Vaert. J. Francois, vr. De Neef, z. b. 40 j. Schaerbeke. F. Van Assche, wed. De Coninck, bierbrouwer, 59 j. Molenslraei. J. De Block, wed. Vinck, landb. 77 j. Mylbeke. J. Cauiaerl, m. Hooreman, z. b. 81 j. Zoul- sirael. F Beoverlé, z. b. 48 j. le Gheel overleden. Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, marklvan heden. per 132 lit 50 centil, Tarwe. fr. 30—oO a 32—50 Masteloin 26-00 28-00 Rogge20-u0 20-50 Geerst00-00 00—i Haver22-50 25-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 12—00 14—50 Idem, (wille). 0—0ü 0—00 Boter, de 3 kilogram. 7-63 9—63 Eijers, de 45. 1—63 i 8u Vlas per 3 kilos. 4—(0 5—25 Viggens het koppel 45—00 55—00 Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 30 Maart lot den 5 April 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 0 O VERLIJ DENS M. Th. Torrekens, 45 j., Ilospilael, z. b. A. Bou- langier, 54 j., winkelierster. Graanmarkt. S. A. Langhendres, 61 j., bez., wed® Jozef De Mets, Burgt- siraal. Twee kinderen onder de 7 jaren. TP harpt) Een sc'100n en gereiflyk huis JE /til» U/t» met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaetsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen le Aelst, in de Lange Zoulstraet, Ihans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich le bevragen by M. A. Dylin de Ka- peilestrael, n® 4, le Aelsl. Rpi'ichl ^3er ,s z'nk van 10 franken de UcllLlll. ion kilos beier koop dan den zink van de Vieille Montagne. De merkeu en hel gewicht der nummers berusten by E. De Coen, Aelst. BELANGRIJK BERICHT. Ferd. ROGGEMAN LUYTGAERENS, koopman in Wijnen, Likeuren, Glas, Gleiswerk, porseleinen Spiegels, enz. in de Leopoldsiraai, n" 46 le Aalst, heefl de eer het geëerd publiek kenbaar te kennen, dal,builen de onlangs onlvangene Fransche en Spaan- sche wijnen, hij er in de aanslaande maand Mei, nog eene aanzienlijke hoeveelheid moei ontvangen, uil Spaniën en Portugal. Alle deze wijnen zijn echl van de besle hoedanig heid en zijn verkrijgbaar aan builengewoone lage prijzen Hij beveelt zich nog bijzonderlijk aan bij de eer waarde heeren geestelijken, voor zijne uitmuntende en door de geestelijke overheden aangenomene wij nen, ten gebruike van het II. Misoffer. CAMILLE DE LOOSE, Wijnaftrekker en Tafeldiener, AALST. bekaljde Trekkoci, DriewielkarreHooi en Strooi. TE ERPE, DORP. De Notaris Eonian, le Erpe, zal, op Donderdag 11 April 1878, om 9 uren voormiddag, le Erpe, aan hel Dorp, overgaan lol de openbare verkooping van Huismeubelen, zooals Stoelen, Tafels, Kas- ken, Banken, l\3napé. Pendule, hangende Horlogie, poiseleine Tassen en Bloempollen, Koffljmolcn. Ver- sijp, rellooren, linnen Liters en Thepot; 3 Toogen, Pinten, Flesschen en ander Herbcrggerief.Moslaarl- molen, groote Bakkersmouillie, Vleeschkuip, eene bekalfde Trekkoei van derde kalf, eene Dieuwe Driewielkarre of Slorlkarre. dobbel Ladder, nieuwe Aalpomp en ploeg, Paardenharnassuren, Eiken Boom- Duigen, en Planken, Princesslaken, Betleraven, eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest, enz. Op gewoone voorwaarden en met lijd van betaling. OPENBARE VERKOOPING van eene ALSMEDE VAN MEUBELS, Boerenalem, Hooi, Strooi en 1 Rund, TE MEIRE. De Notaris Ecman, te Erpe, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk vorkoo- pen: Eene Behuisde Hofstede gcslaan en gelegen lo Meire, nabij de Olterbeekstraal, gekadastreerd wijk A, numuiers 840bis, 841 bis en 842a bis, met eene grootte van 11 aren 80 centiaren, palende oosten zuid de Zwaimslraal, west den heer Philips en noord d'heer Livinus Callebaut en andere. ZITDAGEN Telkens om 5 uren namiddag, lor herberg genaamd De Vos, bij d'heer Seraphinus De Pauw, te Meire, Beek. Meubelaire "Verkooping. Op hierbovengemelden insleldag, 9 April, ten 9 uren voormiddag, zal de Notaris Ecman, ler hoven- genoemde hofstede, overgaan lot de openbare ver kooping van Huismeubelen, Boerenalem, een Rund, drij Geilen, Mesl, Aal, Belleraven, Aardappelsplant soen en andere, Wortels, eene groote hoeveelheid Hooi en Strooi, Brandhout en Berd. te Aalst, Keizerlijke Plaats. De Notaris VERBRUGGHEN, (e Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoopen Onder den eersten koop Een schoon en groot HUIS, voortijds bewoond geweest door den heer Notaris Vanderheyden, en nu laatst door Madame De Puller-Van Wambeke, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde ter Keizerlijke Plaats, hebbende groote kelderingen vesti bule, grooien en kleinen salon, eetplaats, twee keukens, schotelhuis, remise, koer en aange- namen hof6 bovenkamers, 2 zolderkamers en groote zolderingen, verders pomp- en regen water. Ingesteld fr. 13,000-00. En onder den tweeden koop Een PAKHUIS, zeer welgeschikt om lot woonhuis verkeerd te worden, ook le Aalst, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, hebbende twee verdiepingen. Ingesteld fr. 6,000. Deze goederen makeD eenen Eigendom uit ter grootte van 8 aren. Instel Zaterdag 50 Maart .R-8 Verblijf o 15 April Ten 4 uren namiddag, ter herberg hel Café de VUnivers le Aalst, op den hoek der Espla nade. Het schoon RENTENIERSHUIS met HOF, te Aalst, in de Statiestraat, laatst bewoond ge weest door wijlen Madame De Schryver-Vander- heyden. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris Verbrugghen. VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten lloek, achter de Statie. Op Maandag 8 April 1878, om 2 uren na middag, door het ambt van den Notaris DE VR1ENDT, te Aalst. Dij verandering van Woonst. te Sottegem, aan de Statiestraat. Dijnsdag 23 April 1878, (3® Paaschdag) Deurwaarder MICHAEL-FRAN'S VAN DE PUTTE, le Sottegem, zal, ten aanzoeke en aan de woon van den heer Livinus Roos, aan de Statiestraat, le Sottegem, op Dinsdag 23 April 1878, om tien uren voormiddag, openbaarlijk aan de meestbiedende verkoopen 1° Tafels, Commode, veel Aard, Steen, Uzer- en Koperwerk, Sloven, Spiegels, Printen, Jacht, Bed stoelen, goede Bascul, nieuwe Kortewagen, Standen Spade, Draak, Rieken, Aal- en Vleeschkuip, Brand hout en Boonstaken. 2° Eene hoeveelheid Pintglazen, Wijnroomers, Flesschen, 32 nieuwe notelaren Krulbollen, en ver der Herberggeriefalsmede 50 kilogr. allerbesten Tabak. Alles op gewoone konditien en lyd van betaling, voor de koopen boven de 3 franks, mils stellende goede en gekende borgen. OPENBARE VERKOOPING van te Vlierzele, Erondegem en Erpe. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslag en gela gen openbaarlijk verkoopen 1° Eene partij Land, le Vlierzele, in het Sijp, gekadastreerd sectie C, n® 161, groot 28 aren 60 centiaren. Boomprijs fr. 160,00. 2® Eene partij Bosch, alsvoren, op Slrij- meersch, genaamd Rooienmeersch, gekada streerd seclie B, n° 405, groot 50 aren 80 centi aren. Boom en Houlprijs fr. 455,00. 5° Eene parlij Land, alsvoren, op de d'Heijo, gekadastreerd seclie B, n°97, groot 11 aren 60 centiaren. 4° Eene parlij Meersch, te Erondegem, in het Sijp, gekadastreerd sectie A, n° 795, groot 15 aren 84 centiaren. 0 Eene partij Land, te Erondegem, ge naamd den Aalstweg, gekadastreerd seclie B, n° 100, groot 15 aren 40 centiaren. 6® Eene parlij Land, le Erondegem, op den Molenkauter, genaamd den Groenenweg, geka dastreerd sectie B, n° 520, groot 17 aren 90 centiaren. 7® Eene parlij Land, te Erpe, op den kleinen Boschkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n° 182, groot 3 aren 85 centiaren. 8° En eene partij Land, te Erpe, op den groo ien Bosch, gekadastreerd sectie A, n° 229, groot 9 aren 30 centiaren. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 2 J0-0 Verblijf Jid. 16 AP"' ,8'8- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Doruinicus Van den Eeckhout, aan de gemeente school, le Erondegem. Studie van den Nolaris BRECKPOT, le Aalst. UST ER HAND TE KOOP. 1° Eenen welbeplanten Roombosch en Spar renbosch, gelegen te Smetlede, in de Zandpul- ten, groot 1 hectaar 22 aren 99 centiaren, ge kend bij kadaster seclie A, nummer 159. Onverpacht. 2® En eene partij Zaailand en Meersch, gele gen te Erembodegem, nevens den trekweg van den Dender, gekadastreerd wijk A, nummers 1909 en 1910a, groot 57 aren 20 centiaren. In gebruik zonder voorwaarde, bij sieur Emma- nuël De Wael, veldwachter le Erembodegem.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3