Merktpryzen. Ooslersche Kwestie. BURGERWACHT. PASTORE EL-HUIS. Openbare Verkooping van Meubels, BEHUISDE HOFSTEDE TE HUREN sparren HOPPESTAKE1V, 4000 HOPPESTAKEN, Landen, Bosch en Meersch, Verkooping. Hollandsclie Slaekvendilie, broederschap van den H. Franciscus-Xaverius de byzondere gunst verleend wordt al de ver- eenigingen van den H. Franciscus-Xaverius, in al de landen der wereld, in zich te mogen opnemen. Dynsdag nacht werd by M. Renoncle, ondernemer te Ukkel.een aenzienlyken diefstal gepleegd. De misdadigers hebben met een gla zenmakersdiamant eene ruit uitgesneden en zyn alzoo in de keuken gedrongen, alwaer zy 18 zilveren koeverten, eene zilveren tabaks doos en eenige andere voorwerpen hebben gestolen. Denzellden avond heeft de genaemde De- coster, toen hy uit eene herberg van bet Lan- geveld, naby Ukkel, met een zyner geburen trad, aen dezen een messteek in de volle borst toegebracht. Eene klacht is by het parket inge diend. Zendagavond wilde de genaemde Drughe, te Weiteren, voor bet huis zyns vaders, aen den oever der Schelde eenen steen oprapen hy deed een verkeerden stap, viel in de Schel de en verdronk. Hy was dronken op het oogen- blik dat hy in het water viel. Drughe lael eene weduwe zonder kinderen achter. Volgens wy zien in de brusselsche dag bladen heelt men op voorstel van M. Buis, de prysuitdeelingen in de scholen 'afgeschaft men zal in plaets van boeken, aen de kinderen voortaen medaliën geven. Wy hebben er niets tegen integendeel wy zyn teenemael met M. Buis tot akkoord. De keus van prysboeken is zoo schoon niet dat wy deze moeten aenmoedigen, en al prent men op die medalie al de teekens der vrymet- selary, de roode muls of wat dan ook, zy zullen nooit zooveel kwaed doen als een slecht boek Wy denken wel dat de medaliën niet van blek of tin, maer van goud en zilver zullen zyn in dat geval zullen zy in zeker oogenblik byzonder goed van pas komen Zondag 11. had een verschrikkelyk ongeluk plaets op de linie van Namen naer Brussel. De machinist, Lepas van den trein welke ten 6 uren -vertrekt, en die door den mist het signal niet goed onderscheiden kon, boog zich om zeker standpunt waer te nemen en viel van de lokomotief. Toen de trein te Rhisnes aen- kwam werd aenstonds eene lokomotief uitge zonden, die den gekwetste opnam en naer Namen bracht. De ongelukkige heeft den arm op verscheidene plaetsen gebroken en zyn hoofd is met wonden overdekt. Men vreest, voor zyn leven. Lepas is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. De policie van Lier wilde deze week de genaemden Gommarus Verschueren, byge- naemd de Vos aenhouden, beticht van diefstal met braek doch de kerel verzette zich en sloeg vier agenten ten gronde. Er kwamen twee gendarmen ter hulp gesneld, doch zy werden insgelyks door den kwaeddoener te gen den grond* geslagen en mishandeld. Ver schueren nam vervolgens de vlucht en sprong in de Neeth. Hy bereikte weldra den overkani en zette zyne vlucht voort in de richting van Duffel. In deze gemeente werd hy door den veldwachter en eenige boeren aengehouden, waerna men hem in de gevangenis alhier bracht. Verschueren is een gevaerlyke kerel. Reeds vroeger heeft hy te Antwerpen insge lyks de policie mishandeld. Verleden week had een persoon van fran- sche afkomst, de genaemde Vignaud, van het gemeentebesluer te Verviers de toelating be komen om, op zondag 8 dezer, op een der openbare plaetsen der stad een luchtbol te la ten opstygen, en de kosten daervan by middel inschryving te dekken. De inschryving werd geopend en klom tot van eene ongeveer 109 frank. Zondag namiddag omtrent 4 uren wachtte eene talryke menigte het oogenblik der opsty- ging af. De policie had zich ter beschikking van Vignaud gesteld en deed de plaets ruimen waer de opstyging moest geschieden. Vignaud deed met eene vrouw eene geld- omhaling in de menigte en in de naestgelegen koffyhuizen, die hem ongeveer 20 fr. opbracht. Daerna kwam hy met eene kleine montgolfiëre te voorschyn,welke echter nog geborsten was. De policie die uit hare oogen begon te zien, verwittigde Vignaud, dat zy ging vertrekken. Vignaud verklaerde dat de opstyging onmoge- lyk was en wilde zich uit de voeten maken, doch werd aenstonds aengehouden en naer de gevangenis gebracht. Maendag morgend ontving men te Verviers het bericht dat de genaemde Vignaud gezocht werd door de policie van Jodoigne, en dat de onderzoeksrechter te Nyvel een aenhoudings- mandaet tegen hem had uitgeleverd, uit oor-- zaek van oplichleryen. De vrouw die Vignaud vergezelde is met 't geld der inschryving en der omhaling ver dwenen en tot nu toe niet ontdekt. In eene zitting van den gemeenleraed van Doornik heeft een liberael schepene erkend dat er verleden jaer zeven leerlingen van het atheneum zyn weggezonden voor feiten van ongehoorzaemheid. Straet en atheneum gely- ken in Doornyk al fel op elkander Sedert veertien dagen wordt de gemeen te Vothem door eene bende misdadigers uitge plunderd, welke 's nachts in de huizen drin gen en alles aen stukken slaen. Gedurende den nacht van zaterdag tot zondag drongen vier hunner in eene herberg der gemeente. De herbergier werd gewekt door het geblaf van den hond hy nam eene pistool, loste dezelve op een der misdadigers, welke zich in den hof bevond. Aenstonds waren de vier kwaeddoe- ners op de vlucht, zonder eenig spoor na te laten, waeraen men hen zou kunnen herken nen. Een byzondere wachtdienst, zegt de Ga- zette de Liège, is in de gemeente ingericht. Verleden maendag heeft het parket van Charleroi de aenhouding bevolen der genaem den Descamp en Desomberg, koolmynwerkers te Morlanwelz, welke men in den* morgend van 5 april, ongeveer ten vyf uren, heeft zien naer huis keeren. Een hunner droeg eene bael goed, aen den ongelukkigen Jaupin ontstolen. De moord werd gepleegd omtrent het kwart na 4 uren op dit oogenblik verklaren een aental getuigen een geweerschot gehoord te hebben. De twee betichten zeggen dat zy ten 5 1/2 ure hunne woning verlaten hebben, alhoewel getuigen verklaren hen omtrent 5 uren gezien te hebben, toen zy van de plaets, waer de moord gepleegd was terugkwamen. Wat de bael betreft de een zegt liaer gevon den te hebben in de kar, de andere op den openbaren weg. Tot nu toe heeft men het wapen nog niet ge vonden waermeê de moord voltrokken werd. Al de bornputten werden onderzocht, doch vruchteloos. De kogel, in het lyk van het slachtoffer ge vonden, is zeer klein en was in een stuk van het dagblad den Figaro gewonden. Het traklaet van San-Stefano is voor de Russen als een onder Plevna geworden Europa erkent de geldigheid niet van hetgeen er gedaen is, en dacr- door wordt de uitslag van den militairen en diploma- tisehen veldtocht, waerop Ruslai.d zoo fier was, op nieuw in de onzekerheid gebracht. Rusland, dat door alle middelen gepoogd heeft Engeland, zyn voor- naemslen tegenstrever, af te zonderen, ziet zichzelve allengs meer verlaten Hel goevernement van den czaer, dat eenige weken geleden zulken hoogen toon aensloeg en zich zoo brutael onhandelbaer aenstelde, voolt zich dan ook genoodzaekt, stap voor slap toe naderingen te doen. Een nieuw blyk der meerdere mschikkeiykhcid, waerloe Rusland overkomt, vindt men in eeti artikel van liet Journal dc Sl-Pelersbourg, waeriu gezegd wordt dat, indien Europa dc laek in hel Oosten te vervullen, op zich wil nemen, in den zin van de vrymaking der christenen, Rusland zich daertegen niet verzetten zaldoch de beraedslaging daerover moet in onderling vertrouwen en zonder eerzucht geschieden. Inlichtingen aen goede bron geput, laten ons toe te bevestigen dat het rumenisch goevernement staende houdt hetgene er in de diplomatische korres- pondencie is meêgedecld, betreffende de sameu- spraek, welke te Si-Petersburg plaets had tusschcn MM. Ghika en Gortchakoff, en wacrin de russische kanselier zou gedreigd hebben hel rumenische leger te doen ontwapenen en het prinsdom op eene groo- lere schael te doen bezetten, indien hel rumenisch goevernement protesteerde tegen art. 8 van het vre- destraktaet en welke proleslalie later aen de mo gendheden is gezonden. Men schryfl uil niet minder zekere bron, dat de agent van Rumenië gemachtigd is geweest te verkla ren, dat hel leger van Rumenië zich eerder zou laten verpletleren'dan do wapens neêr te leggen. Prins Karei heeft van zynen kant, aen den russi- scheh agent te Bucharest, M Stuart verklaerd, dat hy zynen plicht zou weten te doen en zich verzetten zou legen de ontwapening van zyn leger. Men leest in den Memorial diplomatique Eene belangrvke tyding wordt ons uit Londen overgeseind. Hel engelsch goevernement zou een verslag doen opmaken over hel getal en de lonning der vaertuigen van alle vlag, welke de Dardanellen in-of uitvaren. Er is kwestie een tolrecht voor te stellen op de koopvaerdyschepcn van de ganscho wereld, in den Bosphoor, en de opbrengst daervan aen te wenden lot de betaling der schuldcischers van Turkye. liie lol zou geheven worden gedurende*een tyd- verloop van vyflien jaren en geregeld zyn volgens hel tarief der kanalen van Suëz en Sulina. HOLLAND. Fortuin gemaekt. In 't jaer 1829, werd een druk ker of letterzetter aen do landsdrukkery van den flaeg gepensioneerd. Het was een man die in 't ge heel niet was afeelccfd toen hy zyn pensioen kreeg. Dit laetsle bewees hy door den eersten stool te ge ven aen het Cenlenfonds. Zyn schoonzoon namelyk was kleermakersgast en had zich met oen konfraler geassocieerd voor 't verhuren van rouwgoed voor begrafenissen, waermeë zy een goede zaek maekten. De schoonvader zag dit en kwam op hel gedacht of die begrafenissen nog niet produkliever te maken waren. Zoo ryple langzamerhand by den gepensio neerde het denkbeeld, van een fonds tot verzekering van uilkeeringen by overlyden, tegen betaling van weke- lykschc kleine premiën. Zyn schoonzoon en diens kompanjon zien daer da- delyk een behoedmiddel in tegen bankroeljes voor hunne verhuerdery, en hebben wel oorcr. naer het geen de oude man hun uilcenzet. Deze begeeR zich naer een kleinen amblenser aen een der departemen ten, wien hy verzoekt, om eens zoo'n reglemenlje op te stellen hy zou daerom zoo vry willen zyn om mynheer aen te bieden, boekhouder van het fonds te worden tegen een evenredig deel van de winst De amblenaer belast zich met het maken van het reglement, maer wyst met hoogheid hel boekhouder- schap af hoe wil hy, een amblenaer, zich lol den knecht maken'van twee kleérmakers en een gepen- sionneerd drukker, voor een loon dat by de week op centen berekend was Er werd dus een ander boekhouder gezocht en het fonds kwam, met de twee kleermakers als direkteu- ren lot stand. De hooghartige amblenaer zal latei- wel eens spyl over de afwyzing van hel boekhouder schap hebben gevoeld, want die betrekking leverde spoedig meer dan 80 gl. in de week, meer dus dan in dien lyd de sekrelarissen-generael van de departe menten aen traktementen ontvingen. En hoe hel met de twee kleermakers verging Hunne afstammelingen houden nu eigen rytuig, be zitten groole huizen en buitenplaetsen, in en oin dc hofstad. Een nieuw en overtuigend bewys hoe groole dingen uil kleine oorzaken kunnen voortko men, en hoe verkeerd men doet met den neus op te trekken voor zaken die men niet kent. Een Nieuwe Kever. De erwtenkever, in de omstreken van Berlyn ontdekt, schynl ook in ons land reeds voor te komen. Een inwoner uit Meers- sen, (Limburg) heeft een groot aental dezer diertjes in door hem bewaerde erwten gevonden. Zy komen juist overeen met de beschryving daervan in de prui- sische dagbladen gegeven. De redaklie van den Limburger Courier. die een aental erwten gezien heeft, vermeent te hebben opgemerkt, dal de kever zich enkel in de gele pooterwl voordoet. Te Bladelin, Noord-Brabant, heeft men den zoozeer gevreesden erwlenkever ontdekt. Deze kever die den gehcelen erwtcnhoogsl met totalen ondergang dreigt, is 4 millim. lang en 2 mijüm. breed, zwart van kleur en op den rug geel gevlekt. Oppervlakkig gezien, schynt de erwt geheel gaef, behalve dat ergens een vlekte is, da', er als een zweerje uitziet. Zoodra men op die plek de oppervlakte heeft afgeschaefd, kruipt dc kever naer builen en laet de erwt els ledig hulsel achter. DLITSCHLAND. Trams in de lucht. Een te Berlyn woonende amc- ïikaensche kapitalist heeft het plan opgevat, in de straten der hoofdstad, welke om hare smalte, den aculcg van tramways niet toelaten, zoo genaemde elevated railways te bouwen dal zyn wegen, die on geveer op de hoogte der eerste verdiepingen der huizen zyn aengelegd. Er zyn namelyk op tien meters afstand, sterke yzeren pvlers opgericht, die zich van boven in twee armen vcrdcelcn en waerop de rails vastgemaekt zyn. Het gewicht dal op de sporen drukt verhinderd het omslaen der wagens. Deze ryden boven de hoof den der voetgangers, zonder dat het licht er veel door verdonkerd wordt. Op sommige punten heeft men op de eerste verdiepingen der huizen, wacht kamers aengelegd, vanwaer men by middel van eene brug in de rytuigen komt. Sedert verscheidene jaren zyn deze spoorwegen in werking, zonder dat men ongelukken te betreuren heeft. ENGELAND. Het Engelscli Parlement. Een opmerkelyk schouwspel levert tegenwoordig eene zitting van het parlement op De koelheid en bedaerdheid, die overal jn den vreemde als twee kenmerkende eigen schappen van de EDgelschen worden beschouwd, hebbeo plaets gemaekt voor koortsachtige opgewon denhuid van den selfcontrol, die met zoovee! zorg wordt aengekweekt door allen, aen welke dc opvoe ding der jeugd is toevertrouwd, is geen spoor meer over by de vertegenwoordigers des volks en by hel publiek, dat de zittingen bvwoont. De loge voor de vreemde gezanten bestemd is elkcu avond bezetgeen der vertegenwoordigers van de vreemde mogendheden slaet eene zitting over. Inzonderheid bevindt zich de duilschc ambassadeur, graef Münsler, steeds tydig op zyn post, somtyds zelfs voor dal de vergadering wordt geopend. Waer- schynlyk begeeft de graef zich naer de Kamer met hel doel den loop der debatten nauwkeurig op te nemen, en 't is hem zeker onbekend, dal by op zyn beurt in al zyn doen en laten wordt gade geslagen lly stoort er zich althans in 't gèheel niet aen, maer verricht onder de oogen van die honderden nieuws gierigen, zyn werk met hetzelfde gemak, alsof by zich in zyn studeervertrek bevond. Gemakkelyk is de laek niet, die graef Munster heeft te volbrengen. Van lyd lot lyd ziel men hem haestig opstaen en naer het bureel van den telegrafist snellen, om zyne de- peches te verzenden, tol groot vermaek van zyn buerman, den spaenschen ambassadeur, voor wien de moeite, welke zyn ambtgenoot zich geeft, een oiiuilpullelyke bron van vroolykheid is UITSLAG VAN DEN PRYSKAMP van RAEDSELS GRAPPIGE VRAGEN uitgeschreven in den Aelsterschen Klappervoor 1878. OPLOSSINGEN. Raedsels 1° Kat. 2° Lakei. 3° Koppel. 4° Mossel. 3° Cacao. 6° Woudduif, Boschduif. 7° Kapdoos. 8° Pafzak.— 9° Grompot, Knorpot. 10° Gladbek (Blancbec). 11° Angel-Anjelier. 12° Tortelduif. Hebben 11 raedsels opgelost MM. Vanderheydcn te Mcchelen en Jozef Schamphelecr te Jmpe. HeeH 10 raedsels opgelostM. A. Lelcu te Aclst. Hebben 9 raedsels opgelostMM. Joannes LimpensteAelst; V. J. De Wever teWambeeck Jan Caudron teMoorselP.Van den Eeckhaute te MeiieJufv. Ros. Ghysens te Erembodegem, ten Bosch. Hebben 8 raedsels opgelostMM. Alf. Van Landuyt te Wet- tcren P. De Schryver en Frans De Bruyn te Denderhautem. Dc twee heereu welke 11 raedsels hebben opgelost, moeten, volgens de voorwaarden, de twee volgende raedsels oplossen, binnen de veertien dagen, 't is te zeggen, voor 1 Mei aen- staende, om te beslissen wie van beide den lcn of den 2n prys behaelt. In geval van gelykheid zal 't lot beslissen. De derde prys wordt toegekend aen den heer A. Leleu te Aelst. Proticiat! RAEDSELS 1° 'k Bood menigeen het lokaes aen En bracht hem zoo ten val, Maer laet gy my hel hoofd afslacn, Dan ziet gy een wezen voor u staen, Dat elk vereeren zal. 2° Ik groeide op uit der aerde nacht, En biocide in eene stille pracht. Wanneer de lucht suist rondom mv, Beweegt myn gouden hoofd zich bly. Het water slaet my soms ter neer, Maer door de zon herleef ik weer. Eens wordt ik heel tot stof gckrackt, En door het vuer tot spys gemaekt. Grappige Vrages 1° Omdat hy er niet opvliegen kan. 2° In de beschuit. 3° De priester want niemand spreekt hem tegen. 4° De wederhelft (in 't huwelyk). 5° De horlogie. 6° Water. 7° De maen, dewyl zy haer licht van de zon ontvangt en het ons dan geeft.8* De munt, de boter. 9° Hartenvrouw in 't kaertspel. 10° Moord- droom. 11° Voetstappen, zyn spoor. 12° In 't midden der weck. Heeft I I vragen beantwoordM. V. J. De Wever, te Wambeeck. Hebben 9 vragen beantwoordM. A. Leleu te Aelst en Jufv. Bos. Ghysens te Erembodegem. Hebben 8 vragen beantwoordMM. Joannes Limpcns, AelstYanderheyden, Mechelen P. J. Van Damme, Voorde J. B. Van Caeckenberghe, Nieuwerkerken. By gevolg wordt de 1' prys toegekend aen M. V. J. De Wever, te Wambeeck, en moet M. A. Leleu en Jufv. Ros. Ghysens, de twee volgende vragen beantwoorden voor 1 Mei aenstaende, ten einde te beslissen wie den 2n prys behaelt. In geval van gelykheid zal 't lot beslissen. VRAGEN l°8Wie is er op een vastendag het slechts aen toe. 2° Welk been maekt men van beenen De prvzen zullen te rekenen van den 5 Mei afgeleverd worden. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatic en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed^-van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Derlig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoesl, de belemmering aen ademhaling, de uille ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, adcmslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Biéhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, maegzieLten, enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenla, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekle, hert- en lenden pyn, afwezenheid van slaep, enz. M Johnen Guisse, van Couillel, (Henegauwen,) scliryR onsHad ik de Revalenla, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik cr nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. en Mrac Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenla heeft my weder jong gemaekt. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is bei der en hel geheugen frisch 3. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prysin medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Itcrg van '1 Hof, 1G, IKrussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. flolloway's Zalf cn Pillen. Byna elk schip dat uit England stevent, naer welk deel der wereld ook, is bevracht met eenen voorraed dezer onschatbare Medicynen, en Java ontvangt zyn vol aendeel var. het edelste beschermingsmiddel voor hel menschelyk leven ooit door de geneeskunde uitgevonden. In alle ziekten zoo eigen aen de verzengde luchtstreek, be werkstelligen ze de wonderbaerlykste genezingen. Voor huidziekten, ettergezwellen en zweren behoort men de '/.alf aen tc wenden aeti do ongezonde li- chaemsdeelen, en waer geenc byzondere teederheid beslaet, moet men ze krachtig in wryven, want in dat gevahseene onophoudelyke vvryving het best. De Pillen houden alle ontstekende ziekten in toom, zuiveren hel bloed, en geven veerkracht aen hei gansche Iich3emsgestel en sterkte aen den geest. Aelst, 13 April 1878. Heden werd alhier de hop gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 k 00 de 50 kilos. AELST, markt van beden. per 132 lil 50 eentil Tarwefr. 32-oG a 33—00 Masteluin 26—00 28-25 Rogge20-u0 23—5u Geerst. 00 -00 00—00 Haver. 23 00 25—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 14—00 16 00 Idem, (wille). 0—0ü 0—00 botei, de 3 kilogram 7—27 9—00 Eijers, de 25. 1—80 2—18 Vlas per 3 kilos. 4—CO 5—25 Viggens hel koppel 45—00 55—00 LEUVEN, 12 April. Tarwe. fr. 30-00 a 32—00 Rogge. 20 50 21—00 Boekweit. 00-00 00—00 Brouvvei'shaver. 21-50 00- 00 Voederhaver 21-50 00—00 Geerst. 25—50 00—00 Koolzaedolie. 86-00 00-00 Lvnzaedolie. 67-50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0-06 0—PO Aerdappelen roode. 13-00 oo—oo Boter, den kil. O-00 0-00 Eijercn de 26. 0—00 0—0G ANTWERPEN, 12 April. De kuipboler werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 3,05. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50; zwaer gewicht fr. 1,75 a 1,95 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,25 h 2,50 Polder fr. 2,80 a 3,00. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,95 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29-00 Rogge, 22 - CO 00—Ou Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 29-00 30-00 Haver, 22-00 23—00 Boekweit, o 00—00 tO—00 Booncn, 23—00 24—0o Billorpeën, 26 -50 27—50 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 2 q VnouwEL. 7 j HUWELYKEN. L. Lefebvre, baDdelaer, met L. Van Langenbove, bez. OVERLYDENS. F. Van den Bossche, m. Seps, koopm., 61 jPont- straet. I. Van den Bossche, landb 71 j., Schaor- beke. P Caudron, handschoenm., 33 j., te Parys overleden. C. De Craecker, z. b., 18 j., Mylbeke. P. Van Geem, wed' Coene, landb., 82 j., Dam. M. Van Ginderdeuren, wed* Van Geit, z. b., 73 j., Vrylicidslraet. M. Jacobs, spinster, 18 j., Schaer- bekc. M. Van den Bossebe, wed® Lievcns, eige- naersler, 79 j., Yaert. J. Sergeant, wed* De Neef, z. b.. 8t j., Nazarelhslraet. F. Temmerman, werk man, 3'2 j., woonende te Erembodegem. Een kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 6 tot den 12 April 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk o 5 HUWELIJKEN Ed. De Cooman, twijnder en M. Th. Meert, hand schoenmaakster. L. Jh. Branckaert, twijnder en M. Eeckhout,dienst meid te Voorde. OVERLIJDENS H. Deprez. 15 j., handschoenmaakster, Geerards- bergschestraal. F. F. De Paepe, 63 j., winkelier ster, wcde J. G. De Mont. burgldam. Drie kinderen onder de 7 jaren. Inschrijving der manschappen hebbende hunnen diensttijd in het leger volbracht en der genen vóór den ouderdom van 50 jaren van dienst ontslagen. De Burgemeester en Schepenen verwittigt de mililianen der klas 1870, die aanzien zijn als vrij van dienst, sedert 1 April 1878, als ook de manschappen die, vóór de 50 jaren van den militairen dienst ontslagen zijn, dat zij zich, binnen de veertien dagen te rekenen van heden op het stadssekretariaat, zullen moeten doen inschrijven voor de Burgerwacht, over eenkomstig de schikkingen der wet van 8 Mei 1848. Gedaan, afgekondigd en aangeplakt den 11 April 1878. Ter ordonnantie, De Burgemeester en Schepenen De Sekrelaris, (get.) Van Wambeke. (get.)J. Verleïsen. Gemeente Sl. Goorix-Audenhove. OPENBARE AANBESTEDING van het Het Bureel der Kerkmeesters van Sinl-Goo- rix-Audenhove, Kanton Sottegem, Provintie Oost-Vlaanderen, verwittigt het publiek, dat er op den Dijnsdag 23 April 1878. om 2 ure na middag, ten Gemeenlehuize te Sinl-Goonx-Au- denhove, zal overgegaan worden tot de openba re aanbesteding, bij geslotene biedings-biljetlen der werken van opbouwing van een nieuw Pas- toreel-huis, waarvan het bestek beloopt lot Fr. 14,505-76. Het kohier van lasten, plan en bestek, liggen ter inzage van eenieder ten Gemeentenhuize. St-Goorix-Audenhove, 5 April 1878. Het Bureel der Kerkmeesters. De Sekrelaris, De Schatbewaarder, De Voorzitter, P. SEEUWS. M. DESMET. C. HOERENS. Sociëteit: De Jongelingen. Vogclschicling met de Bolle, in hel droog, naar Geldprijzen, bij J. B. Van Lippevelde, inde Kroon te Erembodegem, Leuvestraat Op Zondag 21 April 1878, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 cenlimcn, bolrapersgeld medebegrepen. VOORUIT 10 FRANKEN. De Sekrelaris, De Voorzitter, L. VAN VARENBERG. C. DE CLIPPEL. De SchatbewaarderDc Koning, J. PERDAENS. E. MOLLAERT. Bij verandering van Woonst. te Sottegem, aan de Statiestraat. Dijnsdag 23 April 1878, (3® Paasclidag) Deurwaarder MICHAEL-FRANS VAN DE PUTTE, Ie Sottegem, zal, ten aanzoeke en aan de woon van den heer Livinus Roos, aau de Statiestraat, te Sottegem, op Dinsdag 23 April 1878, om tien uren voormiddag, openbaarlijk aan de meestbiedende verkoopen 1° Tafels, Commode, veel Aard, Steen, IJzer- en Koperwerk, Sloven, Spiegels, Printen, Jacht, Bed- sloelen, goede Bascul, nieuwe Kortewagen, Standen, Spade, Braak, Rieken, Aal- en Vleeschkuip, Brand hout en Boonstaken. 2° Eene hoeveelheid Pintglazen, Wijnroomers, Flesschen, 32 nieuwe notelaren Krulbollen, en ver der llerberggeriefalsmede 50 kilogr. allerbesten Tabak. Alles op gewoone kondilien en lyd van betaling, voor de koopen boven de 3 franks, mits stellende goede en gekende borgen. OPENBARE VERKOOPING van eene TE MEIRE. De Notaris Eüeuuui, te Erpe, zal met de pleegvor men der wet van t2 Juni 1816, openbaarlijk verkoo pen: Eene Behuisde Hofstede geslaan en gelegen lo Meire, nabij de Olterbeekstraal, gekadastreerd wijk A, nummers 84übis, S41bis en 842a bis, met eene grootte van 11 aren 80 centiaren, palende oosten zuid de Zwalmstraat, west den heer Philips en noord d'heer Livinus Callebaut en andere. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 9 ,ft78 Verblijf id. 16 APnl i878' Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg genaamd De Vos, bij d'lieer Serapbinus De Pauw, te Meire, Beek. Het schoon RENTENIERSHUIS met HOF, te Aalst, in de Statiestraat, laatst bewoond ge weest door wijlen Madame De Schryver-Vander- heyden. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris Verbrugghen. Tf huren Een schoon en gerieflyk huis, u,cn' in de Nieuwstraet n° 42. Zich te bevragen by den heer P. J. Racs, zelfde straet. VEND1TIE VAN 8,000 TE EREMBODEGEM aen de Denderbrug en aen de Sialic. en 650 oude Hoppestaken, te Erembodegem, op 't Resschebeke, boven d'herberg den Beêr, op den hoplochting van den heer Petrus Moens, te Aelst, welke oude Staken zullen opgeroepen en verkocht worden aen gemelde Denderbrug. Op Maendag 15 April 1878, om I uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. VERKOOPING VAN EN 5500 BOONSTAKEN. te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Slat ie. Den Notaris DE VRIENDT, tc Aalst, zal ep Maandag 15 April 1878, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. OPENBARE VERKOOPING van te Vlierzelc, Erondegem en Erpe. De Notaris Guslaaf VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslag en gela gen openbaarlijk verkoopen 1° Eene partij Land, te Vlierzele, in het Sijp, gekadastreerd sectie C, n° 161, groot 28 aren 60 centiaren. Boomprijslr. 160,00. 2° Eene partij Bosch, alsvoren, op Strij- meersch, genaamd Rooienmeersch, gekada streerd sectie B, n° 405, groot 50 aren 80 centi aren. Boom en Houlprijs fr. 455,00. 3° Eene partij Land, alsvoren, op de d'Heije, gekadastreerd sectie B, n° 97, groot 11 aren 60 centiaren. 4° Eene partij Meersch, te Erondegem, in het Sijp, gekadastreerd sectie A, n° 795, groot 15 aren 84 centiaren. 5° Eene partij Land, te Erondegem, ge naamd den Aalstweg, gekadastreerd sectie B, n° 100, groot 15 aren 40 centiaren. 6" Eene pari ij Land, te Erondegem, op den Molenkauler, genaamd den Groenenweg, geka dastreerd sectie B, n° 320, groot 17 aren 90 centiaren. 7° Eene partij Land, te Erpe, op den kleinen Bosch ka uier, ^gekadastreerd sectie A, deel van n° 182, groot 3 aren 85 centiaren. 8° En eene partij Land, te Erpe, op den groo- ten Bosch, gekadastreerd sectie A, n° 229, groot 9 aren 50 centiaren. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 2 J0_0 Verblijf id. 16 APnl 18 i8' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Dominicus Van den Eeckhout, aan de gemeente school, Ie Erondegem. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen, met gewin' van palmslagen ge lagen 1° Eene schoone HOFSTEDE, met nieuwe gebouwen bestaande in Woonhuis, Stalling, Schuur, Remisie, Houillemagazijn, ruime Kel ders, enz. te Aalst-Mijlbeke op hel Hondsveld, aan de Dompelstraat, sectie D, n° 571e groot 18 aren 40 centiaren. 2° Een perceel L\ND, te Aalst-Mijlbeke, op den Zavel, sectie D, n° 689f, groot 16 aren 50 centiaren. boomprijs fr. 20,00. Bewoond en gebruikt door den eigenaar Sera- fien Van de Velde. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 30 April .e_Q Verblijf id. 7 Mei 18 Om 4 uren namiddag, ter estaminet Sl-Mar- tinus, te Aalst, Molendriesch, bij d'heer J. Donckers. Door het ambt van voornoemden Notaris BOONE, ter hierboven gemelde hofstede, op Maandag 29 April 1878, om 1 uur nanoen van Huismeubels, Moveniersalem, Verkens, Trek hond, Hoppestaken, Hout, Mest, Beer, Hooi, Strooi, enz. VAN 6000 STUKS. Aen de fabriek van d'heer Jelie te Aelst, op Maendag 22 April 1878, om een uer nanoen. Door het ambt van Deurwaerder RINGOIR. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. UIT ER HAKfD TE KOOP. 1° Eenen welbeplanlen Boombosch en Spar- renboscli, gelegen te Smetlede, in de Zandput- len, groot 1 heclaar 22 aren 99 centiaren, ge kend bij kadaster sectie A, nummer 159. Onverpacht. 2° En eene partij Zaailand en Meersch, gele gen te Erembodegem, nevens den Irekweg van den Dender, gekadastreerd wijk A, nummers 1909 en 1910a, groot 57 aren 20 centiaren. In gebruik zonder voorwaarde, bij sieur Emma nuel De VVael, veldwachter te Erembodegem.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3