Merktpryzen. Oostersche Kwestie. burgerwacht! P ASTOREEL-II LIS. Openbare Verkooping van Meubels, Huis met Hof cn aanhangende Pakhuis Meubels en Landbomversalem, sparren HOPPESTAKEN, 6000 510PPESTAKEN, Verkooping van Meubels, Verkooping. Ilotlandsclie Slaekvendilie, ongelukkige vrouw vatten, vuer. Toen men haer kon ter hulp komen, had zy reeds ver- schrikkelyke brandwonden bekomen, waeraen zy zaterdag namiddag overleden is. De policie van St-Gillis, heeft dynsdag aen de Zuiderstatie een jongeling aengehou- den van zeer verdacht voorkomen, en welke met ongeduld naer den eersten trein naer Parys wachtte. Op het policie-bureel werd hy in bezit gevonden van eene som van 4000 fr., alsook van eene gouden horlogie met ketting, ter weerde van 500 Irank, zooals het de fak- tuer, welke hy nog by zich had, aentoonde. De aengehoudene heeft geweigerd uitleggin gen te geven betreffende die weerden, alsook betreffende zyne middelen van bestaen. Onze lezers zullen zich nog wel errinne ren dat een edelmoedig man, een half millioen ter beschikking heeft gesteld van het goever- nement, ten einde te voorzien in de opvoeding van de weezen der spoorwegbedienden, welke in het volbrengen van hunnen dienst sterven. De akt welke die gift regelt, zal weldra in den Mo- niteur afgekondigd worden. De mildadige gever is M. Jacquet-Boulnygewezen afdelings overste by het ministerie. Hy geeft aen den Staet den blooten eigendom, l°'van liet onlangs nieuw opgebouwd huis, in de Louizalei, thans door den gever bewoond 2° van verscheidene andere huizen, samen geschat op 500,000 fr. 3° van een aenlal meubelen 4° van een bouw grond naby hel Exercitieplein, welke in eenige jaren eene weerde zal hebben van 100,000 Ir. De opbrengst dier eigendommen moet besteed worden voor de opvoeding van een bepaeld getal weezen van bedienden in hunnen dienst gestorven. Zoo als wy reeds gemeld hebben, heeft de Staet besloten, dat de dochters dier ongelukkigen in hetkoninklyk geslicht te Mee- sen zullen geplaetst worden. Moord of ongeluk le Boom. Dynsdag morgend, by la„-e ty, ontdekte men in eene kreek van den Rupel, te Boom, het lyk van eenen jongeling, dal in het slyk stak. Een ge neesheer, aenslonds ter plaetse geroepen, ten einde de dood te beslaligen, ontdekte weldra talryke kneuzingen, van min of meer ernstigen aerd op hel lichaem, en verklaerde dat er wel eene misdaed 2ou kunnen gepleegd zyn. De gemeente-overheid haeste zich het parket te verwittigen, en dynsdag namiddag begaven zich MM. Bocquet, procureur des konings, Dierckxens, onderzoeksrechter, Schoofs, grif fier en Van Kerckhove, wetsdoktor, ter plaet se. Deze laetste beslatigde insgelyks mishan delingen op het lichaem, en er werd een neer- stig onderzoek geopend. Men vernam weldra dat de persoon in kwestie zondag laelslleden in eene herberg getwist en eenige bierglazen gebroken had. Hy is ten 11 uren 's avonds heengegaen en sedert had men hem niet meer gezien. De persoon was ongehuwd. Uit de verdere lykschouwing bleek dat de jongeling verdronken is.- Zyn geldbeugel en uerwerk heeft men op het lyk teruggevonden. Het onderzoekt duert voort. Den 12 dezer heeft in de gemeente Etic- liove een brand een huis metschuer en stalling vernield. Een kalf is in de vlammen omgeko men. Men kent de oorzaek van den brand niet. Het vuer is in de stalling ontstaen. Men schat de schade op 7000 fr. Alles was verzekerd. Het parket van Doornyk heeft zich verle den zaterdag naer de gemeente Pottes bege ven, ten einde aldaer een onderzoek in te stel len in eene zeer ongelukkige zaek. Op maendag 8 april, den dag na zyne eerste Communie le hebben gedaen, speelde de jonge Leplat met eenige zyner makkers met een karabien-Flo- bert. Eensklaps ontving Leplat een kogel in de linkerzy. Sedert bevindt zich de ongelukkige buiten kennis, zyn toestand is zeer ernstig en laet weinig hoop op genezing toe. Charleroi, 17 april. De landverhuizing der steenbakkers is dynsdag morgend begon nen verscheidene troepen zyn met den eer sten trein van den noorderspoorweg vertrok ken. De meesten begeven zich naer de omstre ken van Chauny, in het departement der Aisne. Men schryft uit Landen Verleden zon dag was de genaemde Flaba Virginie uitge- gaen, hare twee kinderen, het een 7 en het ander3jaer oud, alleen thuis latende gedu rende hare afwezigheid, speelde het oudste kind met fosfoorkens en stak alzoo zyne klee- ren in brand. Toen de moeder terugkeerde, vond zy het ongelukkig kind, zich op den grond wentelende, le midden der verschrikke- lykste pynen. Ondanks al de geneeskundige hulp, is het arm kind, een uer na de ramp, aen de bekomen brandwonden overleden. In dit jaer hopen zes vortelyke personen, de een zyn gouden en de vyf andere hun zilve ren huwelyksfeest te vieren. De eerste is her tog Max van Beieren (9 september); de vyf an dere zynhertog Ernst van Altenberg (28 april); de landgraef Frederik van Hessen (26 mei); koning Albert van Saksen (18 juni)ko ning Leopold van België (in augusti) en hertog George van Waldeck (26 sestember.) Voorts zullen er twee zilveren regeerings- jubilé's worden gevierd, namelyk op 8 juli, dat van den groothertog van Saksen-Weimar en op 5 augusti, dat van den hertog van Sak sen-Altenburg. Verviers, 17 april. Eergisteren avond, omtrent 5 uren, kwamen de gedaemden N.. en H.. beiden uit Frankryk afkomstig, in een paslywinkel der Martelaersplaets. N. kocht eenige pastyen en betaelde met een bankbiljet van 5Ü fr. waerop de winkelierster hem met klein geld terug gaf. Vooraleer zy echter nog het bankbiljet in de schuif kon plaetsen, deed H. insgelyks verscheidene aenkoopen. De win kelierster bediende II. die betaelde en met zyn gezel vertrok. Wanneer de vrouw het bankbil jet in hare schuil wilde leggen was hetzelve verdwenen. De policie werd aenstonds verwit tigd, en ten 7 1/2 ure waren de twee aftrugge- laers reeds aengeliouden. Gisteren morgend zyn zy ter beschikking van den prokureur des konings gesteld. Zy kwamen van Brussel en Antwerpen, waer zy ongetwyfeld insgelyks dergelyke diefstallen zullen begaen hebben". Hierboven melden wy de aftruggelary door twee Franschen in een pasteywinkel te Verviers gepleegd. Gisteren avond had weêr dezelfde diefstal plaets. Een persoon van fran- sche afkomst kwam met eene vrouw in het witgoedmagazyn van M. Hans. Mej. Hans en eene winkeldochter ontvingen de koopers, de eene aen den toog van den rechterkant, de andere aen den linkerkant. Terwyl de vrouw zich met Mej. Hans bezig hield, kocht de man een halsband en gaf in betaling een bankbiljet van 50 fr. Op het oogenblik dat hy het terug te geven geld opnam, vroeg hy een anderen halsband, en terwyl de winkeldochter dezen zocht, nam hy het bankbiljet terug. Nauwelyks waren de twee aftruggelaers vertrokken, of men bemerkte den diefstal. De policiekommis- saris werd verwittigd, en begaf zich met de winkeldochter naer de statie, waer zy weldra de twee koopers bemerkten. Deze werden aenstonds aengeliouden en heden morgend ter beschikking gesteld van den procureur des konings. De Kompasplant. In de prairiën van het zuidwestelyk deel der Vereenigde-Staten groeit een plant, die den reizigers als kompas dient, daer ze de byzonderheid heeft van altyd hare bladen naer 't noorden te richten zy be hoort tot de familie der Composilice en heel Silphium lacinialumin den regel bereikt ze eene hoogte van 2 tot 3 met. Terwyl by de meeste planten de bladen zoo gesteld zyn, dat ze met de vlakke zyden naer de hemel en naer den grond gericht zyn, hebben de bladen der kompas-plant een vertikalen stand, zoo, dat ze met hunne scherpe zyden naer boven en naer beneden wyzen. De stand van het blad is steeds in de richting van Noord en Zuid. Deze plant schynt reeds lang aen de bewoners en jagers dier streken bekend te zyn geweest en doet hun by donkere nachten als wegwyzer dienst. Heden zyn de politieke tydingen schier algemeen van vredelievenden aerd het schynt thans stellig dal Rusland eindelyk toegeven zal aen den engglaehen invloed. Zoo kondigt de Echo van Londen heden eene tyding af,die,indien zy bevestigd wordt, door gansch Europa grooten opgang maken zal, en met vreugde zal worden vernomen. Wy mogen melden, zegt het blad, dal de uitnoodigingen tol hel kongres heden avond zullen worden verzonden. De traktaten van 1856 en 1871 zullen aen hel kongres worden voorge legd, om vergeleken le worden met dat van San- Slefano. M. von Rismark heeft op acndringen van M. An- drassy er eindelyk in toegestemd, de onderhandelin gen over het vergaderen van een kongres te herne men, op voorwaerdc echter, dat hel verzoek om be middeling hom door Oostenryk-Hongarië, Engeland en Rusland zou gedaen worden. Het schynt niet dat de voorbereiding dezer onderhandelingen reeds afge- loopen is. Aen Ruslands goeden wil wordt le Berlyn niet getwyfeld, doch men vreest dal Engeland den onzekeren toestand w il rekken, door zich niet aen te sluiten by hel verzoek om Duilschlands bemiddeling, of door andere voorbehoudingen. Een byvoegsel der Londoii-Gazetle bevat eene proklamalie der koningin, yvaerby de uitvoer van torpedos, lorpedobooten en in 't algemeen van alle onlblofbacr oorlogstuig verbo den wordt. De korrespondenl van den Daily Telegraph te Weenen, bericht, dat M. von Rismark hel gedacht heeft uitgedrukt dat de ernst, waermede Engeland de zack doorzet, gevaer zou kunnen opleveren, omdat Rusland, volgens hem, te ver gedreven zou kunnen worden De Oriental meldt uit Weenen, dat aldaer in de oflicieëelc kringen, de samenkomst van het voor- loopig kongres als zeker wordt beschouwd, en dat Rusland voornemens zou zyn, tegenover de eisehen van Engeland een passieve houding aen te nemen. In hooge kringen te Sl-Petersbure, gelooft men dal En geland den oorlog wil. Rusland zal toegeven zoolang zyn nationale weerdigheid niet wordt gekrenkt. Eene minisicrieelo krisis welke le Konstanlino- pel was uitgeborsten, doch thans weer geëindigd is, kwam voort van eene oneenigheid, in den turkschen ministerraed ontstaen en betreffende de houding,door de Porte aen te nemen, ingeval er een oorlog lus- schen Engeland en Rusland uitbersten zou. Het groot ste gedeelte der ministers verklaerde zich voor de onzydigheid doch de eerste minister Ahmet Vefik pacha had echter het gedacht uitgedrukt, dat Turkye een verbond sluiten moest met Engeland, om tevens met deze mogendheid samen le handelen. Ziende dat hy alleen stond gaf Vefik zyn ontslag, hetwelk hy later introk, tengevolge eener'overeenkomst. De eer ste minister sloot zich dan ook aen by de politiek van onzydigheid, welke politiek Turkye misschien in den beginne zal kunnen volgen, doch waervan hel wel dra zou genoodtzaekt zyn af le zien, indien er inder- daed een oorlog lusschen Engeland cn Rusland uit bersten moest. De Kamer van Afgeveerdigden le Bucharest, houdt zich voortdurend bezig met de maetregels, le nemen legen de ontwapening van het rumenisch le ger en de bezetting van het grondgebied door de rus sen. De minister van builenlandsche zaken verklaerde dal hel rumenisch leger zich niet zal laten ontwape nen, en in de Karpalhen is teruggetrokken om een konfiikl met de russen te vermyden. De generael welke het bevel voert over het russisch legerkorps, dal zich ir. den omtrek van Bucharest bevindt, heeft het rumenisch goeverncment verwittigd dal hy aldaer blyven zal, tot hy naer Rusland weerkeert. Het ru menisch kabinet heeft uitleggingen gevraegd. Verder verklaerde de minister van buitcnlandsche zaken dat er in Bcssarabië ongewone feilen gebeurden en dat hy pogingen aenwenden zou om le beletten, dat de doortocht der russen door Rumcnië verlengd wordt. De vergadering besloot vervolgens, in geheime zitting le zetelen lol er een antwoord zou zyn gekomen, op de vraeg tol het bekomen van uitleggingen, door den minister aen het russisch goevernement gedaen FRANKRYK. De Iranschc daghladen houden zich voortdurend bezig met de reis van M. Gambctla in het buitenland. Het Journal du Loiret zegt, dat toen men aen Hl. von Rismark meldde dal M. Gambetta van zin was een bezoek by hem af te leggen en de gewezen diklalor verlangde met hem te onderhandelen, over den we- derafstaiul van Lotharingen, de kanselier de schou ders ophaelde en antwoordde Ik meende dal bv een man van versland was In stukken gesneden vrouw. Hel slachtoffer is gekend. Het is zekere vrouw Gillet, melkverkoopster die verdwenen is den 23 meert, op den dag dat de twee vreemdelingen de kamer n. 2 iD het hotel der Poliveaustraet zyn komen huren. T Is eene barer oude kennissen, zekere vrouw Grand, wier man rytuigverhuerder is, die deze in lichtingen heeft gegeven. De byzonderheid van het fitscl aen den arm, bedekt met een klimop-blad, heb ben haer op het spoor gebracht. Voor dei: rechter heeft de vrouw Grand verklaerd dal zy van hetzelfde land was als vrouw Gillet en dat zy te samen in de shals bereiding hadden ge werkt. De linkerduim van vrouw Gillilwas, door een on geval, geplellerd en droeg nog een lidteeken het fitsel had zy zich gezet omdat zy aen eene galziekte leed, en dit fitscl had vrouw Grand berhaelde malen verzorgd. Ook heeft deze een oud kleed, waerin bel slofl'elyk overschot gedraeid was, herkend. Vrouw Gillit was 55 jaer oud, bezat ongeveer 2o,0ö0 fr. was zeer gespreekzaem. vertelde lichtelyk hare zaken en maekle geen geheim van hare kleine bezitting. Een kleine persoon, bruin van haer, heb bende knevels en bakkebaerden, en die hare gelde- lykc belangen verzorgde was haer komen halen om eenige obligation aen drager om te zetten, in nomi- nelieve stukken. Wen denkt dat hy den 23 terug kwam. De misdaed heeft niet in het huis van vrouw Gillet plaets gehad, liet gemak is geledigd, en in eene kas, in eene mand met stukken brood, vond men nog 250 fr. in icnten en eenige obligatiën. Voor de assisen van Aveyron is verschenen, Joseph iUoDcet, 18 jaer oud, van eene achtbare fami lie en die reeds alle sporten der misdaed heeft door- loopen. Eindelyk heeft hy een dronkaerd vermoord, om hem... 19 fr. te ontstelen Pierre Coupiac zal in de maend januari in dezelfde her berg als Moneet. De eerste was dronken en men weigerde hem drank, ofschoon hy een stuk van 20 fr. liet zien. Toen Cou piac geen wyn meer krygen kon, ging hy naer ande re herbergen, altyd opgevolgd door Moneet, die hem met sleenen heeft doodgeworpen en hem in het water sliet, na hy hem zyn geldbeugel met 19 fr. 50 c. afnam. Moneet is veroordeeld lot eeuwigdurenden dwangarbeid en heeft in de zitting heen enkel woord van berouw of spyt laten hooreu. DU1TSCHLAND. Wal Schurk. Te Lemberg is een woekeraer aen- gehouden. Peter Sukin genaemd, een deugniet, die een aenlal pensioenlrekkende weduwen reeds sinds geruimen tyd had benadeeld. Hy schoot haer namelyk geld voor, tegen eene maendelyksche rente, die op ongeveer de helft van hel pensioen kwam. Naluerlyk nam hy dan hel man- dael, waerop zy het pensioen konden ontvangen, in beslag Maer omdat men ten kantore van den betael- meesler niets daervan zou bemerken, gaf hy tegen den dag der uitbetaling het papier aen de weduwe terug en nam, om zeker le zyn dat zy hem hel geld zou ter hand stellen, een of meer kinderen in pand, waerby de ongelukkige moeder dan een verklaring moest onderteekenen, dat zy by gebrek van betaling de kinderen ter zyner beschikking liet. Zóó had hy onder andere reeds lang met de wedu we Wanda Pawlowcka gehandeld. Den 1 dezer maend kwam deze by hem en verklaerde,geen kind te heb ben meégebracht, omdat haer zoontje erg ziek lag en hel andere kind, een zestienjarig meisje, het zieke kind moest oppassen. Daer Sukin nu ten stelligste weigerde, haer het mandaet le geven w3ermee zy haer geld kon ontvangen, bleef er voor haer niets anders over, dan het meisje by hem te brengen. Doch wat gebeurde er Op weg naer den belael- meester verloor de vrouw hel mandaet. Zy ging naer Sukin terug, bad en smeekte hem, hare dochter vry le laten tot dal zy by de bevoegde overheid een ander mandaet had gekregen doch de wockeraer bleef voor alle klachten doof, tol dal de vrouw ein delyk, nadat de deugniet hel meisje reeds eenige dagen opgesloten had, de justicic ter hulp riep, die zyn laegharligen handel naer verdiensten zal weten te straffen. Fortuin gemaekt. Wy hebben reeds melding gemaekl van de dood van Albert Börsig, den beroem den fabrikant van lokomotieven, te Berlyn. De vader van Bürsig was de zoon van een timmerman te Bres- lau hy begon in 1837 een kleine machinefabriek, waerin 50 man werk vonden. Dank zy zyn talent en ondernemingsgeest, had deze fabriek zich by zyn dood in 1854, derwyze uit gebreid, dat zy 50U0 werklieden in dienst had. Hy stelde zich voornamelyk op het maken van lokomo tieven, waervan er in de laetste jaren, jaerlyks onge veer 70 werden afgeleverd. Zyn zoon, die na zyn dood aen't hoofd der fabriek kwam te slaen, was een weerdige opvolger van den stichter der fabriek in 1858, vier jaren na de dood van den ouden Börsig, werden IGO lokomotieven afgeleverd in latere jaren steeg dat getal tot 250 lokomotieven met tenders. De honderdste lokomotief der fabriek, werd in 1846, de vyfhonderdste in 18.-4 voltooid. In hel voor- jaer van 1873, werd de dryduizendste lokomotief afgeleverd, cn zonderde krisis, die de nyverheid in de laetste jaren heeft moeten doorstaen, zou de vier- duizcndsle zeker reeds lang het etablissement verla ten hebben. Börsig is, in wcérwil van het groot vermogen, dat hy van zyn vader erfde en dat onder zyn bestuer be- langryk had toegenomen, in zyne levenswyze steeds eenvoudig gebleven. Hel welvaren van de duizeuden arbeiders, wier hoofd hy was, ging hem zeer ter harte. Twee mael werd hem de verhelïing in den pruisischen adelstand aengeboden, doch twee mael wees by die onder scheiding van de hand. RUSLAND. Diefstal van 8 1/2 millioen. De dagbladen hebben reeds eenige dagen geleden, den diefstal gemeld, waervan het russische Grondkrediet het slachtoffer was. Wy ontvangen betreffende den schuldige, den kassier Youkantsof, de volgende byzonderheden Youkantsof was in den beginne een ondergeschikte bediende van het bestuer der accynsen in een pro vincie. Later kwam hy te Sl-Petersburg, alwaer hy hel hart en de hand won van de dochter van een der rykste bankiers der hoofdstad. Dit huwelyk, dat echter niet gelukkig was, voerde hem in de hooge kringen van de financiewereld. Youkantsof bekwam een zeer winstgevende plaets in het Grondkrediet,en ontving den titel van edelman der kamer. You kantsof, van zyne vrouw gescheiden, leide een slecht en verkwistend leven. Hel le kort in de kas van het Grondkrediet bevon den, beloopt 2,123,295 roebels 62 kopeks 1/2 of ongeveer 8 1/2 millioen franks. In de wooning van Youkantsof heeft men 7000 p. sl. in engelsch papier en ongeveer 19,000 roebels gevonden. De vereenigmg van Grondkrediet heeft een ver toog uitgegeven, waerin zy nacht uit te leggen hoe de ontvreemdingen gepleegd zyn, zonder dal de be- stuerders die bemerkten. Ondanks al haer schryven, blyft het echtei bewezen dal het toezicht over de kas slechts ingericht was. Iedere maend werd de kas overzien. De titels wa ren in pakken gerangschikt en verzegeld. In plaets echter van die by iedere herziening te onderzoeken, werden die pakken telkens slechts geleld, en wan neer hel getal juist bevonden werd, ging men verder. Daer echter Youkanlsef zelf de pakken kon verzege len, was het hem gemakkelyk zyne ontvreemdingen te verbergen. De groote uilgaven van den kassier maekten ein delyk de aendachl des bestuerders gaende Eene ern stige herziening der kas werd bevolen en duerde zes dagen. Youkanlsoff zegde dal hy ziek was cn bleef thuis. Toen men na de ontdekking der ontvreemdin gen, naer de woning van Youkanlsoff snelde, deed hy zelf open en liet zich gerust aenhouden. Ily bekende alles en zegt dat de gelden, die hy ontvreemd heeft, reeds verleerd zyn en mei: er mets van terugvinden zal. Uolloway Pillen. Behoedmiddel tegen ziekten. Er zyn verscheidene ziekten die in stilte en langza merhand hel lichaemgeslel van den mensch verwoes ten, door de aenslekingstof, de nadeelige dampen, de bedorven lucht, en welke men zou kunnen ver- dryven door middel van eenige dosisen van die won dervolle Pillen. De bedorven gassen dringen in de longen door, naer mate dat wy adem halen, en be smetten daer hel bloed, dal giftige sloften door het geheel lichaem zal verspreiden, ten zy dal een of an der zuiverend middel, zoo als de Uolloway Pillen in genomen worde, om het lichaem te zuiveren. De Uol loway Pillen vtröryven uit het bloed alle schadelyke bestanddeelen, zy zuiveren insgelyks de vaste deelen van alle ziekte verwekkende onzuiverheden. Is het gansche lichaem niet gevormd uit bloed, en uit niets anders dau bloed Hoe noodzakelyk is hel dan niet, voor al degenen die prys stellen op hunne gezond heid, om van tyd lot tyd, eenige afdryvende genees middelen te gebruiken. Aelst, 20 April 1878. Heden werd alhier de hop gewas 1877 ter markt verkocht aen fr. 50 k 00 de 50 kilos. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londeu, gezegd REVALENTA ARAB1GA. Derlig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zucrheid, het slym, de braek- lust, de maeg', opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 8ü,0l)0 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. do professors Dcidé, VVurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, uiaegzlcktcn, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenta heeft de vrouw van M L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegziekte, hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillel (Henegauwen) schryft ons Had ik de Revalenta, die my de doc tors voorgeschreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. cn Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N* 68,671. M. den Abt Pieler Castelli, van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta heeft my weder jong gemaekt. Ik predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rcdc- lyke lange leizen te voel, rnyn geest is helder en het geheugen frisch s Viermael voedzamer dan het vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendiug tegen post-mandact, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C#, (limited) WerK van T Hof, Iti, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, ajiotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 cenlil Tarwefr. 32-00 a 33—00 Mastelhin 26-00 27-50 Rogge 21-00 22-50 00 -00 00—00 23-00 24-75 Aerdap. (roode de 100 kil. 12-00 14-50 Idem, (witte). 0—00 0-00 Botei, de 3 kilogram 5-45 8-18 Eijers, de 25. 1—63 1-80 Vlas per 3 kilos. 4—10 5-25 Viggens hel koppel 45-00 55-00 LEUVEN, 19 April. Tarwe. fr. 30-00 a 32—00 Rogge 20-5'» 21—00 Boekweit 00-00 00-00 Brouwershaver. 22—50 00-00 Voederhavcr. 22-5" 00—00 Geerst. 25—5» 00—00 Koolzaedolio. 87-00 00-00 Lynzaedolie. 66-00 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. O-OG 0—00 Aerdappelen roode. 13 -00 00—00 Boter, den kil. »-00 0—00 Eijeren de 26. 0—00 0—0G ANTWERPEN, 19 April De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 3,05. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50; zwaer gewicht fr. 1,75 a 1,95 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,25 k 2,50 Polder fr. 2,80 a 3,00. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,95 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden 29—00 a 29-50 22 - 25 22-75 Tarwe, per 100 kil. Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bilterpeën, 00—00 28-50 22-50 00—00 23—50 26 -50 00—00 29 -5o 23—50 10—00 0O—01' 27-50 15. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 6 OVEKLYDENS. E. Van der Smissen, m. De Schryver, fabiikant. ridder van 't Leopoldsorde, 66 j., Keizerlykeplaels. II. Thomas, z. b., 75 j., Mylbeke. J. Van Ney- gem, z. b., 74 j., Vischmerkt.— C. Meert, m. Goens, bediende aen den yzerenweg, 54 j., Hoogslrael. Twee kinderen onder de 7 jaren Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 13 tol den 19 April 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 4 OVERLIJDENS E. Van Cauler, 18 j., schrijver, Brussels! R. Goubert,20 j., handschoenmaakster, vr. Jh. Renders, Nederwijk. Een kind onder de 7 jaren. Inschrijving der manschappen hebbende hunnen diensttijd in het leger volbracht en der genen vóór den ouderdom van 50 jaren van dienst ontslagen. De Burgemeester en Schepenen verwittigt de miiilianen der klas 1870, die aanzien zijn als vrij van dienst, sedert 1 April 1878, als ook de manschappen die, vóór de 50 jaren van den militairen dienst ontslagen zijn, dat zij zich, binnen de veertien dagen te rekenen van heden op het stadssekretariaat, zullen moeten doen inschrijven voor de Burgerwacht, over eenkomstig de schikkingen der wet van 8 Mei •1848. Gedaan, afgekondigd en aangeplakt den 11 April 1878. Terordonnantie, De Burgemeester en Schepenen De Sehretaris, (get.) Van Wambeke. (get.)J. Verleïsen. Gemeente St. Goorix-Audenhove. OPENBARE AANBESTEDING van het Het Bureel der Kerkmeesters van Sinl-Goo- rix-Audenhove, Kanton Sollegem, Provintie Oost-Vlaanderen, verwittigt hel publiek, dat er op den Dijnsdag 23 April 1878, om 2 ure na middag, ten Geraeenlehuize te Sint-Goorix-Au- denhove, zal overgegaan worden lot de openba re aanbesteding, bij geslolene biedings-biljetten der werken van opbouwing van een nieuw Pas- toreel-huis, waarvan het bestek beloopt tot Fr. 14,505-76. Het kohier van lasten, plan en bestek, liggen ter inzage van eenieder ten Gemeenlenhuize. Sl-Goorix-Audenhove, 5 April 1878. Hel Bureel der Kerkmeesters. DeSekretaris, De Schatbewaarder, De Voorzitter, P. SEEUWS. M. DESMET. C. 110ERENS. TP hu vp ti Een schoon cn gereillyk huis 'tti# tfe. met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaetsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- cn regenwater, gestaen le Aelst, in de Lange Zoulstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich lo bevragen by M. A. Bijl, in de Ka- pelleslrael, n° 4, te Aelst. Maatschappij a De Kloppelingen. Vogclschieling met de Bolle, (in het droog) naar Geldprijzen, bij Leop. De Schryver, in St-Roclius, te Erembodegem, dorp Op Zondag 12 Mei 1878, om 3 uren namiddag Inleg 60 centimen. VOORUIT: 12 FRANKEN. De Sekretaris, De Voorzitter, J. F. V. D. Sleene. A. De Backer, De Schatbewaarder, De Koning, Jos. Verleyzen. L. Verleyzen. Dij verandering van Woonst. TE SOTTEGEM, AAN DE STATIESTRAAT. Dijnsdag 23 April 1878, (3° Paaschdag) Deurwaarder MICHAEL-FRANS VAN DE PUTTE, te Sollegem, zal, ten aanzoeke en aan de woon van den heer Livinus Roos, aan dc Statiestraat, te Sollegem, op Dinsdag 23 April 1878, om tien uren voormiddag, openbaarlijk aan dc meestbiedende verkoopen 1° Tafels, Commode, voel Aard, Steen, IJzer- en Koperwerk, Stoven, Spiegels, Printen, Jacht, Bed- stoelen, goede Bascul, nieuwe Kortcwagen, Standen, Spade, Braak, Rieken, Aal-en Vlecschkuip, Brand hout en Boonstaken. 2° Eene hoeveelheid Pintglazen, Wijnroomers, Flesseben, 32 nieuwe notelaren Krulbollen, en ver der Herberggeriefalsmede 50 kilogr. allcrbesten Tabak. Alles op gewoone konditien en tyd van betaling, voor de koopen boven de 3 franks, mits stellende goede en gekende borgen. te Aalst, Keizerlijke Plaats. Dc Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal. met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Onder den eersten koop Een schoon en groot HUIS, voortijds bewoond geweest door den heer Notaris Vanderheyden, en nu laatst door Madame De Pulter-Van Wambeke, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde ter Keizerlijke Plaats, hebbende groote kelderingen vesti bule, grooten en kleinen salon, eetplaats, twee keukens, schotelhuis, remise, koer e"n aange- namen hof6 bovenkamers, 2 zolderkamers en groote zolderingen, verders pomp- en regen water. Ingesteld fr. 13,000-00. En onder den ticeeden koop Een PAKHUIS, zeer welgeschikt om lot woonhuis verkeerd te worden, ook le Aalst, ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, hebbende twee verdiepingen. Ingesteld fr. 6,000. Deze goederen maken eenen Eigendom uit ter grootte van 8 aren. DERDE ZITDAG: Zaterdag 27 April 1878. Ten 4 uren namiddag, ter herberg het Café de VUnivers le Aalst, op den hoek der Espla nade. VENDITJE VAN TE MOORSEL. De Notaris Gostaaf VAN WICHELEN, le Moorse], zal op Donderdag 25 April 1878, om 9 's morgens, ten sterfhuize van jufvrouw U. Th. Gillis, weduwe J. B. Uulsebaul, te Moorsel, Beugem, openbaarlijk verkoopen, de ten hooide gemelde voorwerpen. VENDITIE VAN 8,000 TE EREMBODEGEM, aen de Dendei brug 9n aen de Static. EN EENE HOEVEELHEID HOOI, aen het hof van d'lieer F.A.De Cock, aen gemelde Statie. Op Donderdag 25 April 1878, om 1 uer namiddag. Door *'t ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. CAMILLE DE LOOSE, Wijnaftrekker en Tafeldiener, AALST. VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten lloek, achter de Statie. Op Maandag 22 April 1878, (2d« PaaschdagJ om 2 uren namiddag, door 't ambt van den No taris DE VR1ENDT, te Aalst. Door Sterfgeval. Paard, vier Melkkoeien, Landbouwersalem, gedorsche Granen, Geerst,IIaver,Mest, Hooi, Strooi, TE NIEUWERKEBKEN, DRIES, ten sterfhuize van wijlen den heer Jozef De Gendt, Op Donderdag 25 April 1878, om 9 uren 's morgens, door 't ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. De Notaris BOON E, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen, met gewin van palmslag en ge lagen 1" Eene schootte HOFSTEDE, met nieuwe gebouwen bestaande in Woonhuis, Stalling, Schuur, Remisie, Houillemagazijn, ruime Kel ders, enz. te Aalst-Mijlbeke'op het Ilondsveld, aan de Dompelstraal, sectie IJ, n° 571e groot 18 aren 40 centiaren. 2° Een perceel LAND, le Aalsl-Mijlbeke, op den Zavel, sectie D, n° 689f, groot 16 aren 30 centiaren. boomprijs fr. 20,00. Bewoond en gebruikt door den eigenaar Sera- fien Van de Velde. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 30 April .0-0 Verblijf id. 7 Mei 18/8' Om 4 uren namiddag, ter eslaminet St-Mar- tinus, le Aalst, Molendriesch, bij d'heer J. Donckers. Door het ambt van voornoemden Notaris BOONE, ter hierboven gemelde hofstede, op Maandag 29 April 1878, om 1 uur nanoen van Huismeubels, Hoveniersalem, Verkens, Trek hond, Hoppeslaken, Hout, Mest, Beer, Hooi, Strooi, enz. VAN 6000 STUKS. Aen de fabriek van d'heer Jelie le Aelst, op Maendag 22 April 1878, om een uer nanoen. Door het ambt van Deurwaerder RINGOIR.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3