Mcrhtprijzen. Belangryk bericht. HOVEN IERS LAND, Premie aen onze gcabonncerden, gaaibollimg, OVERJARIGE PANDEN, WE Eli SC IJ, BOSCH, 8000 HOPPESTAKEN, Verkooping van eene HOFSTEDE, sparren HOPPESTAKEN, Vendilie van MEUBELS, behuisde HOFSTEDE en LAND, Meubels, Zilverwerk en Wijn, Een getuige, de genaemde Oemol, verklacrdc aldaer, dal hy op 24 meert, met Barré eene kist van 1 meter lengte en 30 tot 40 centimeters hoogte in den Temple was gaen halen, en naer de wooning ge dragen had van een vriend van Barré, volgens deze zegde een student in de geneeskunde, welke eene groote hoeveelheid menschelyke beenderen bezat Aen de woning gekomen, wilde Oemol niet lot by den student gaen, ten einde zich niet in de tegen woordigheid van menschelyke ovcrblylsels te bevin den. Barré bekende alsdan dat hy de ongelukkige vrouw Gillet in de woning van zyn vriend op 23 meert ge lokt, en haer aldaer vermoord en in stukken gesne den had. Do romp, hel hoofd en de beenen konden alleen in de kist gelegd worden. De armen en de beenen heeft Barré in het hólel van de rue Poliveau geborgen De kist met do ovcrblyfsels werd naer de statie te Mans verzonden, om in het depot van reispakken be waerd te worden. Het parket van Parys heeft zich gisteren naer Mans begeven en heeft aldaer de kist terug gevon den deze had reeds meermacls de aendacht opge wekt der static bedienden, uitoorzaek van den eigen- aerdigen reuk welken zy verspreidde, doch men dacht dal zy eetwaren bevatte en had nooit een on derzoek daeromtrent ingesteld. In de kist werd liet hoofd en de romp van hel on gelukkig slachtofler gevonden, in een reeds gevor derden toestand van ontbinding. Na die vcrschrikkelyke ontdekking, heeft het par ket zich naer Angers begeven en aldaer twee vrou wen aengehouden, beschuldigd van verheeling en welke, naer men zegt, in betrekking waren met Bar ré en zyn medeplichtige Deze, wiens naem wv nog niet kennen, werd in den nacht van zaterdag lol zondag aengehouden. Tot nu toe welen wy niet of hy de bekentenissen, door Barré afgelegd, bevestigt, maer onweerstaenbare bewyzen van medeplichtigheid zyn in zynewooning gevonden, zoodat het liern weinig balen zou zyne misdaed te willen ontkennen. Barré en zyn medeplichtige werden gisteren ge- konfronteerd. Nadere by zonderheden.) Zooals wy hooger meldden, is de medeplichtige van den moordmaer Barré aengehouden. Het is de genaemde Lebiez, student in de genees kunde, welke met Barré kennis had gcmaekl in het lyceum van Angers, waer zy schoolmakkers waren. Ongeveer twee maeriden geleden, ontmoetten zy zich te Parys. Lebiez woonde in de rue Grange-aux-Belles en hel is slechls sedert twee maenden dat hy zich in de rue des Fossés-St-Jacques gevestigd had, alwaer hy, alsook de vrouw by wie hy inwoonde, op de verkla ringen van zyn medeplichtige, werd aengehouden. In de maend meert, hadden zy, volgens Barré vtr haell, besloten vrouw Gillet om te brengen, ten einde zich van haer geld meester te maken. Eens de mis daed besloten, noodigde Barré de vrouw Gillet op een ontbyt m zyne woonig. De ongelukkige nam de uitnoodiging aen. Natwelyks was zy in de wooning van Barré getre den, ol de twee moordenaers wierpen haer ten gron de en verworgden haer. Wanneer zy dood was, nam Barré de sleutels uit haren zak en ging naer hare wooning het geld en de weerden halen. Men besloot het lyk 's anderdaegs in stukken tesnyden en er een gedeelte naer hel departement van den Mans te zen den, en hel andere in een hólel te Parys te verber gen. Hoe dit geschiedde, en welke manier de mis daed ontdekt werd, hebben wy reeds vroeger gemeld. Maendag namiddag, werden Barré en Lebiez in de Morgue gekonfronteerd in de tegenwoordigheid van de overblyfsels van hun slachtoffer. Barré was ter néér geslagen en hernieuwde zyne verklaring Le hiez, welke eerst alle medeplichtigheid ontkende, werd insgelyks door hel schouwspel der bloedige overblyfsels getroffen en bekende zyne schuld. Twee vrouwen werden aengehouden, welke in be trekking met Barré waren; een van hen welke niet in de misdaed betrokken is, werd dynsdag in vryheid gesteld. De andere is Daer alle waerschynlykheid medeplichtig aen de gruweldaed zy was gelast uit Augers brieven aen Barré te scbryven, alsof zy hem geld afzond, ten einde de policie te misleiden in haer onderzoek naer de afkomst van het geld dat by Barré gevonden werd. Onvoorzichtigheid. Verleden maendag namid dag had aen jammerlyk ongeluk plaels in de rue du Long Pol, te Rysel. De genaemde Prosper Pollet, 19 jaren oud, stond op hel punt met zyne nicht, een meisje van 17 jaren uil le gaen. Terwyl deze n<x:h bezig was zich lot de wandeling gereed le maken, greep Pollet eene kara- bien, legde op zyne nicht aen, en denkende dat hel wapen niet geladen was, trok den haen over. Het schol ging af en hel ongelukkig meisje viel, aen de slapen getroffen, op den grond neêr. Krankzinnig door droefheid, liep Pollet de strael op, roepende Ik heb myne nicht vermoord Slaet my dood Eenigc geburen, op het gerucht der ontploffing toegesneld, haelden spoedig een geneesheer. Het on gelukkig slachtoffer was niet dood. doch haer toe stand wordt als zeer gcvaerlyk beschouwd Moord te Parys. Dynsdag avond omtrent 7 uren, ging do genaemde Piton, slotmaker, langs de binnenplaets van hel huis der rue Maraudwaer hy inwoont, naer zyne kamer, toen hy eensklaps in de rechterzy door twee steken getroffen werd, hem by middel van een schoenmakersmes, door den genaem- den Lefranc toegebracht. Deze, welke in hetzelfde huis woont, nam aenslonds de vlucht met zyne vrouw en zyn kind Het slachtoffer werd door eenigo geburen naer zyne kamer gedragen en stierf aldaer, twintig minuten na den aenval. Omtrent 10 uren werd de moordenacr herkend en aengehouden in eene herberg der rue de l'Orillon. Terwyl de ongelukkige naer het policie-bureel werd gebracht, hield men insgelyks de vrouw aen, welke met haer kind terug naer huis keerde. Toen de moord gepleegd was, had zy het mes, waervan haer echtgenoot zich had bediend met haren voorschoot gezuiverd en in eene gont geworpen, al waer het weldra teruggevonden werd. Er was geen bloed meer ep te bespeuren, doch bet was gansch vervrongen, ten gevolge van de lievigheid, vvaermeê de slagen toegebracht waren. Do moordenacr en het slachtoffer woonden in het zelfde huis en hadden dikvvyls twist, ten gevolge van hnisboudelyke praetjes. Piton laet eene weduwe met dry jonge kinderen na. DU1TSCHLAND. Een Vliegende Man. Verleden dynsdag is op hel Tempelhofervcld, naby Berlyn, eene 'proef genomen met eene reusachtige vliegmachien. Ife proef is jam merlyk mislukt. De man, dien men verwachtte binnen eenige minu ten hoog in lucht te zien zweven, heeft het niet ver der kunnen brengen dan tot dry meters boven den grond. Op die hoogte hoorde men eensklaps een ge- kraek en gerammel, en eer iemand er aen dacht, lag de man byna levenloos onder zyn gebroken toe stel op den grond. Hel was de zoon van den uitvinder der machien, een bekenden houldraeier, in de Sebaslianslrasse, te Berlyn. RUSLAND. Volgens een telegram, onder datum van dynsdag, uit Sl-Petersburg aen de Palrie van Parys gericht, zou de nihilistische beweging grooten voortgang maken in Rusland en een allezins dreigend karakter hebben aengenomen. De onrust daerdoor aeu het gouvernement verwekt, is zoo groot, dat men de vermeerdering aenkondigl van hel garnizoen te St- Petersburg. Troepen van hel Donaufeger zyn naer Kiew en Moskou gezonden. Te Kiew zyn een groot getal studenten aengekomen er. men spreekt zelfs van de ontbinding van de universiteit dier stad. In- tusschen verdubbelt der werking der nihilistische propagandeoproerige plakkaerlen worden des nachts in al do groote steden van Rusland aengo- plakt en hel is thans allengs meer zichtbacr, dat de afloop van het proces Sassoulitch de oproermakers aenmoedigt. Lit Warchau wordt aen de Augsburger Zeilung ge meld dal de proklamatie van het oproerig, zoogezegd yalionael goevernemenl, in al de steden en zelfs in d< meest afgelegene dorpen van Rusland, als door on zichtbare lianJeii, by ontelbare exemplaren is rond gestrooid. Aen hel hoofd van dit dokumcnl, slael het begin eener redevoering van Robespierre Verplet- lerl de vyanden van het volk door den schrik, en de eer de republiek le hebben gesticht, zal u toe- behooren. Verder zegt het stuk Onze zaek is zeker, want zy is gegrondvest op het bloed. Wy laten hier een uittreksel van den tekst zelve der proklamatie volgen Ziehier de proklamatie, door de nihilistische be weging io Rusland rondgestrooid Staet op, moedig volk, grypt de wapens legen den lyran liet gunstig oogenblik is gekomen, want de toestand, waerin men ons geplaclst heeft, is on- verdraeglvk en wy kunnen hem ook met langer ver dragen. Van hel eencuiteii.de van hel ryk lol hel andere, is er geen enkele plek waer men zich in vei ligheid stellen kan voor de ambtenaers van den czaer. Na het bcsluer en het goevernemenl hevig gehe keld le hebben, gael de proklamatie voort De machtige hond van den czaer drukt op ons, op do kinderen, welke de openbare scholen bvwo- nen zoowel als op de grysaers, welke onder de vacndels geroepen worden, op gansch liet mensche lyke leven, van aen de wieg lol aen het graf, op onze vrouwen en kinderen, om ons le verpletteren volgens zyn willekeur. Men kan het te kort niet verbergen, dat in onzo financiën beslaet. Hel leven en de middelen van be- staen zyn vernielinghongersnood en ziekten zyn er de gevolgen van. Nauwelyks is de eene oorlog ge ëindigd, en reeds bedreigt men ons met een anderen, die verscbrikkelykcr zal zyn. De ellende, waerloe 90,000,000 inwoners ver oordeeld zyn, is haer einde niet nabv. Welk een schrikkelyk yzmgwekkend vooruitzicht'! De ellende des volks heeft zoodanige hoogte bereikt dat men nooit wanhopiger toestand zag. Zult gy nog langer dit eerloos juk verdragen Wilt ge nog langer tot spot aen de wereld dienen Broeders, zusters, te wapen te wapen, in naem van den vooruitgang, der vryheid en van ons recht. Europa dat ons thans slecht beoordeelde, zal ons moeten beschouwen als een vry volk. PAUSELYKE STATEN. De Voce deila Verila meldt dat de Paus, ter gele genheid van het Paeschfeesl, hel kollegie der kardi nalen heeft ontvangen. In antwoord op eene rede voering van den kardinael-deken Z. Em. di Pietro, heeft Zyne Heiligheid haren dank uitgedrukt voorde woorden van verkleefdheid, door den redenaer uit gesproken. De Paus drukte de hoop uil, dat de ver- dwaelde zonen der kerk eindelyk derzelver gezag, en dat van den roomseher. Paus erkennende, zullen ophouden hen le bestryden en zich zullen onderwer pen. AlexQndcr II. Deze waerdige zoon van een uitstekend vorst is een der vcrlichste monarchen van hel Heelal Hy is lot den troon van Rusland geroepen geworden op hel oogenblik dat dit Keizerryk met de Westelyke Mogendheden in oorlog was. Van den eersten oogen blik af, hield hy zich onledig met het welzyn van zyne onderdanen daerna, herstelde hy zyne buiten- landsche aengelegenheden op cenen vreedzamen voet. Zyne daerop volgende bezigheid was, de bin- nenlandsche aengelogeuheden van zyne Staten te regelen. De grootste weldaed, welke hy aen zyne onderdanen heeft geschonken is de Emancipatie der lyfeigenen eene hervorming door welke millioenen menschen tot hel maetschappelyk leven zyn verhe ven en duizende wezens zyn geworden. De lyfeigene bezat niets, dat hem aen het leven kon hechten, niets dal hem zou moeton overleven De vrye mensch heeft voor zich alles, wanneer zyn eerzucht hem aenspoori te streven zyn vooruitstrevende wandel is niet meer belemmerd door de vooroordcelen der verschillende Casten, noch door de wet vastgestelde beperkingen. Eene andere van de daden van den Czaer, die le weeg zal brengen, dal men zich zyncr met dankbaerheid zal herinneren, als den weldoener van zyn land (voorzeker Professor Holloway), is de Uskase, welke hy heeft nengekondigd van die van zyn vader Nicölacs 1 le herinneren en te bekrachtigen, namelyk die, uaerby de verkoop van de Pillen en de Zalf van llolloway's* niet alleen veroorloofd, maer zelfs sterk wordt aangemoedigd door geheel het Russische Keizerryk. Deze hulde bewezen aen een man zoo als Holloway die naer alles streeft wal groot en edel is, moet voor hem zeer strelend zyn. Nog- thans gelooven wy, dal zulks niet is lol stand geko men dan door zeer groote giften van goud aen zekere ambtenaren want het zou allerbespottelykst zyn, le beweren, dal de Pillen van Holloway of zyne Zalf by den Keizer van naby of van verre by hem bekeud zouden zyn maer het volt niet te betwyfelen, dat een zeer gunstig rapport nopens de heilzame eigen schappen en hoedanigheden van die geneesmidde len, ten gevolge van zeer dringende redenen, aen hoog geplaetsle ambtenaren is ingezonden of aenge- bodeo. Doch, om 'l even op welke wyze het is ge beurd, Holloway heeft da&r even als overal elders, zyn doel bereikt Hy heeft de scheidmuren van Rus land omver doen werpen en thans zien wy, dal zyne geneesmiddelen in de meeste sleden van dal uitge breid Ryk verkocht worden. Wy zullen ons niet aan matigen, te zeggen, welke de verdiensten er van zyn maer dal deeigenaer er van een der onderne- mendslc mannen onzer eeuw is, kan niet in twyfel getrokken worden, en wal hy eens verkregen heeft, Jaet hy niet los en zich niet ontglippen. Holloway heeft thans zyne Zalf in verscheidene hospitalen inge voerd, omdat men bovonden heeft, dat zy voor de genezing vat: oude open en ander wonden en etter gezwellen, alle andere geneesmiddelen overtrof. Bovendien lydt de Russische soldael veel aen huid ziekten en hy verkiest dat geneesmiddel boven elk ander. De vraeg is deze Heeft Holloway de geneeshee- ren door geschenken of anderzins op zyne zyde we ten te krygen dat er 't een of 't ander onverklaer- baersch achter schuilt, zulks lydt geen twyfel. Hollo way was in 1853 le St. Petersburg en hy werd door Keizer Nicolaos uilgenoodigd om de Groote Parade by le wonen, die, op omstreeks tien myleu afstand van de Hoofdstad plaels had. Jermont Eagle. vertrouwen dal uwe Revalenta my gered heeft, s Ernest Catté. Muzikant by het 63e linie-reg. Viermael voedzamer dan het vleesch, spacrl zy nog 50 mael haren prys in medeevnen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 7U fr- De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revaleuta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 30 en 70 fr. Opzending legen posl-mandaet, de doozen van 36 en 7n franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Bahry en C®, (limited) Iterg van 'l Hof, IO, Kruscd. Depots te Aclsl, by Vanden Hcrreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsborgen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jclie. Holloway Pillen. Behoedmiddel legen ziekten. Er zyn verscheidene ziekten die in stille en langza merhand het lichacmgcslel van den mensch verwoes ten, door de aenslekingsiof, de nadeelige dampen, de bedorven lucht, en welke men zou kunnen ver- dryven door middel van eenige dosisen van dis won dervolle Pillen. De bedorven gassen dringen in de longen door, naer mato dat wy adem halen, en be smetten daer hel bloed, dat giftige stoffen door het geheel licbaem zal verspreiden, ten zy dal een of an der zuiverend middel, zoo als de Holloway Pillen in genomen worde, om hel lichacm te zuiveren. De Hol loway Pillen vtrdryven uil hel bloed allo schadelyke beslanddeelcn, zy zuiveren insgelyks de vaste deelen van alle ziekte verwekkende onzuiverheden. Is het gansche lichaem niet gevormd uit bloed, en uil niets anders dan bloed Hoe noodzakelyk is het dan niet, voor al degenen die prys stellen op hunne gezond heid, om van tyd lot lyd, eenige afdryvende genees middelen te gebruiken. OVERLYDENS. G. Van Tittelboom, vr. Rimbaut, kantw. 45 j. Mylbeke. D. Van Driessche, vr. Van Goethem, dagl. 21 j. Mylbeke. P. Van den Bergh, wed. De Ridder, 2. b. 80 j. Leopold- straet. Acht kinderen onder de 7 jaren. fj AELST, markt van heden. per 132 lit 50 eenlil Tarwe. fr 32-o0 33-00 Mastelnin 26-00 28-00 20 u0 22-00 00 00 00—00 Haver. 23-00 25-00 Aerdap. (roode dc 100 kil. 12-00 14-00 Idem, (witte). 0—00 0-00 Botei, de 3 kilogram. 6-72 8-36 Eijers, de 25. 1—72 1-90 Vlas per 3 kilos. 40 5-25 Viggens hel koppel 45- 00 55-00 ST NICOLA ES, 25 April. per 196 liters. Tarwe. fr. 28—50 17—75 18-50 Haver. 16-50 Geerst. 19—50 Lynzaed. Idem. 00-00 Erwten 21—00 Aerdappelen per 100 kilog 11—50 Vlas, per kilogr. ruw 5—00 Boler. 2-09 Hooi, 100 bussels 31-00 Eieren, per 26. 1 -82 Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 20 tol den 26 April 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 1 y Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN Gustaef Van den Berghe, 19 j. twynder, en Maria-Christina Heymans, 28 j. Handschoen- maekster. OVERLIJDENS C. Babelon, 72 j. z. b. wed. O. Bogaert, Hospitael. A. Nubourgh 68 j. z. b. wed. C. Neirinckx, Hospitael. T P hlivpn ^en schoon en gereiflyk huis mei hof, hebbende ruimo bene den en bovenplaelsen en magazyn, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen leAelsl, m de Lange Zoutslraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich le bevragen by M. A. Bul, in de Ka- pellestraet, n° 4, te Aelst. CAMILLE DE LOOSE, Wijnaftrekker en Tafeldiener, AALST. Dame Léhmans, gediplomeerde chirur- gvR-tandmeestersse, beeft de eer bet geaebt publiek van Aelst en omstreken bekend te ma ken dat zy zich alle dynsdagen en zaterdagen naer Aelst zal begeven om er hare zorgen aen te bieden voor alles wat den mond betreft. Zet amerikaensche tanden in zonder haken of veeren. Gewaerborgd. Orifieatie stoppingemailleering. plombeering en trekking zonder py nen. Consullalien van 9 uren vóór tot 5 uren na middag, by den heer Desiré Meganck-Rollier, Lange-Zoutstraet, 52, te Aelst. Bezondere INGANG. OPENBARE VERKOOPING van twee perceelcn te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE PAUW, te Aalst zullen, met gewin van palmslag en gelagen, in liet openbacr verkoopen Eerste koop. Eene partij LAND, gelegen te Aalst-Mijl beke, op «Jen Hovenierskauter, ook genaemd de Tien Da-wan den. groot 25 aren 25 centiaren, bekend bij kadaster," wijk E ex-nummers -4 l i en 442, palende oost sieur Commerman zuid den weg west d'erven Boone en noord Mmc De Craeeker- Domrner. Tweede koop. Eene partij LAND. gelegen tc Aalst-Mijl beke, op den Bergenkauter, groot 50 aren, gekadastreerd wijk r, nummer 683, palende oost den lieei Van Necke te Gent zuid de Hospitalen van Aalst, west d'erven van den heer Leunckens en noord dc Laiigehaag. De koopeis zullen van dc twee voorschrcvcnc perceclen land in het gebruik treden met de betaling hunner koopsom en prijzij der vruchten en vervocdheden. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG ID. 14 MEI 1878. VERBLIJF Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg i Het Culden hes bij Mmc \V« Steppe, te Aalst, aan dc Molenstiaatpoort. LEUVEN, 26 April. 32-00 21-50 Boekweit. 00-00 00—00 Brouwcrshaver. 22-50 00-00 Voederliavcr 22-5" on—00 Geerst. 25-50 00—00 Koolzaedolic. 83-00 00-00 Lynzaedolie. 67-50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen wille. 0-00 0—00 Aerdappelen roode. 12-00 oo—oo Boter, den kil. O-00 0—00 Eijeren de 26. 0-00 O-OC ANTWERPEN, 26 April. De kuipboler werd hedenmorgend Ier merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,60 a fr. 2,80. Dc ponden of halve kilogr. bctaeldc men volgens kwaliteit, fr. 1,28 a 1,50; zwaer gewicht fr, 1,75 a 1,95 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,80 h '2,00. Polder fr. 2,50 a 3,25. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,95. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden 00 a 29 -00 21 50 22-00 00—00 00—00 29-00 30-(0 23-00 23—50 00—00 tO—00 00—00 0O—OH 26 -50 27—50 Tp koon Eene Sroole Kwantiteit extra goed EBooi. Zich te bevragen by aen heer J. Moyersocn-vanden Hende, Slaliestraet, lu Aelol APPELTERRE-EIJGHEM. Tarwe, per 100 kil. fr. 28 Rogge, Wiulergeerst, Zomergecrsl, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, ter gelegenheid der verheffing tot den pauselyken troon van Z. H. Leo XIII. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry van Londeu, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechto spysverlcringen, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uille ring, al do wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, adcmslem, luchtpypcn; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waerondcr die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. N° 63,476. M. do Pastoor Comparet, van 18 jaren maegkramp. van maeg- en zenuwpynen, zwakte tn nachtelyke zweetingen. N° 47,422. Uitputting Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uit hoofde van jeugduitspanning Verdun, 16 Januari 1872. N® 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pynen in de rechte zyde en aen de uitholling der maeg, van slechte spysverteringen, enz. Ik aerzel met u toete- De Pauslyke Maetschappy van olieverfdruk te Bologna (Italië), heeft onlangs een wonder- baer portret, ter grootte van 33 centimeters op 26. uitgegeven van Z. II. Pius IX, de groote, zaliger gedachtenis. De zelfde Maetschappy komt een ander portret der zelfde grootte uit te geven van Z. H. Leo XIII, Paus gekozen te Roomen, den 20 Februari 1878. Dees portret is een getrouw afbeeldsel van den nieuwen Paus. De prys van ieder portret is fr. 5,00, doch ten gevolge eener overeenkomst gesloten tussclien bovengemelde Maetschappy en de Uitgevers van verscheidene catholyke dag- en weekbladen, kunnen de gèabonneerden van den DENDERBODE bedoeld portret bekomen ten pryze van fr. 1,50 te zenden per postmandaet. Onze geabonneerdeti welke twee portretten zullen vragen, behoeven maer fr. 2,50 c. te zenden. Van heden al zyn de portretten van HH. Pius IX en Leo XIII verkrygbaer. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Manneltk 9 VnouwEL. 4 HUWELYKEN. J. Cassier. bez. te Gent, met II.Leirens, bez. H. Vinek, landb. met M. Heireman, landb. L. Rimbaut, katoentw. met M. Verleysen, z. b. H. Bosman, huiddevettersg. met M. Buys, kleerm. F. DeTroyer, twynd. metM. Redünt, kantw. J. De Vulder, werkman, met A. Dezaer, twynst. A. Daelman, schrynw. met M. Colpaert, kleerm. P. Vermoesen, metsersg. met V. Limpens, dagl. Maatschappij DE GELUKZOEKERS. Zondag 28 April 1878 bij Jan De Vos. ÏÏO© fr. Vooruit fr. 200. EN 25 KLEINE VOGELS VAN 1 FRANK. 15 franken zullen verdeeld worden aan Uvee vreemde Maatschappijen eener Stad of Gemeente fr. 7,5'i aan de meesiintoggendc en fr. 7,50 aan de versikomende, ten minste vijf persoonen en 35 pelo tons spelende, leder Maatschappij moet voorzien zijn van een wettig getuigschrift en hetzelve afleveren vóór drie uren. Men schrijft in per peloton van 10 persoonen Inleg t frank per peloton van 2 bollen. Mon mag zijne eigene bollen gebruiken, doch zij zijn in 't ge meen. Al de geschillen zullen door de Commissie beslist worden. Verdere voorwaarden zullen, voor 'l spel, kenbaar gemaakt worden. N. B. Wij verzoeken vriendelijk al de bolders zich bij tijd le laten inschrijven om onmiddellijk na 4 uren 'I spel te kunnen aanvangen. De bolling zal in T droog geschieden. (I\'ota.)Zondag21 Juli toekomende,2C Prijskamp. Het Lokaal is slechts tien minuten afgelegen der statie van Santbergen. DeSekrelaris, De Schatbewaarder. De Koning. P. V. D. LINDEN. J. DE VOS. Aug. LIBYNS. De Ondervoorzitter, De Voorzitter, PI. V. D. SCHUEREN. Aug. SCHUTYSER. I.oui? Dc Schryvcr. Lange Zoiilslrnnl, ttl, Aalst, heeft de eer het geéerd publiek tc berichten dat zijn magazijn zeer wel voorzien is van alles wal zijnen artikel betreft voor het zomer seizoen, voor mannen vrouwen en kinderen. Alles naar de hooge laatste nieuwigheid. Alsook eene aanzienlijke hoeveelheid aeildoeke- schoencn in 3lle kleuren dewelke in hoedanigheid alle de gewoone overtreffen. Men zal zich groolelijks verwonderen zou van den schoonen groofen keus als van de buitengewoone laege prijzen. N. B. De persoonen welke bij ongeval iets van mijn werk zouden hebben dal los gegaan is, mogen bet mij terug brengen het zal kosteloos hernaaid worden. Alles is gewaarborgd. Berg van Bermhartigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN Op Woensdag 8 Mei 1878, om 1 ure nar.ocn, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm- heriigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldslraal, door liet ambt van Deurwaarder RINGOIR,openbaarlijk verkocht worden, de over hun nen tijd staande panden der maanden Januari Fcb- bruari, en Maart 1877, bestaande in: gouden en zilvere voorwerpen, horlogién, ooringen,"juweelen, koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op lijd van betaling, mils stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle koslen. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE 1'AHTY en eene party Zaeiland TE WELLE. De Notaris DE PAEPE, te llerzele, zal, melius- schenkomsl van den Notaris DE SMET, le Erembode- gem, ten verzoeke van die hel behoort met gewin vau palmsfeg en gelagen openbaerlyk verkoopen eerste KOOP. 18 aren 12 centiaren Mcersch gelegen te Welle in de Elskens, sektio B N® 31 xbis >afende oost den heer Notaris Arents, zuid Petrus Boterbergh, west Petrus Botcrbergh met hel weder deel, noord den heer Victor Meirschaut. tweede koop. 14 aren 76 centiaren Bosch, gele gen als voren, te Welle, seklie B, deel der N°» 28a, 27\ bis, palende oost en zuid Petrus Botcrbergh,' west het Armbestuer van Welle, noord Petrus Van Bever en Engelbert Vandensteene. derde koop. 18 aren 03 centiaren Zaeiland, gele gen als voren, te Welle, sektio B, deel der Nos 25 bis 24a, 23b, palende oost Petrus Botcrbergh met liet wederdeel, zuid denzolven west de losbaen noord den heer Louis Borreman-Waltens. De koopers zullen er van in gebruik komen met de betaling der koopsom. ZITDAGEN: Instel Dynsdag 7 Verblyf id. 14 Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Mei 1878. Josephus Van Vaerer.bergh de Denderbrug. te Ercmbodegem, aen VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Dunsdag 30 April 1878, om 2 uren na middag, door T ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. DOOR STERFGEVAL. Woonhuizen, Zaailanden, Meubels, 2 Koeien, 2 Varkens en Landbouwersaletn, TE MOOBSEL. De Notarissen De Vriendt, te Aalst en Van Wichelen, le Moorsel, zullen oponbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. 1° Eene Hofstede, aan de Leopoldslraat, groot 10 aren 54 centiaren. Bewoond en gebruikt bij de weduwe De Scliaepmeesler. 2° 4 aaneenhangende Woonhuizen, nevens voorgaande hofstede, groot 3 aren 75 centiaren. 3° 9 aren 15 centiaren Land, op hel Sleenveld. -±° De helft ten westen van 39 aren 23 centi aren Land, op het Vinkenveld. ZITDAGEN Instel Woensdag 1 Mei 1878, ter herbcr» In het huis van Commercie, bij Emmanuef De Meyst, le Moorsel, Leopoldslraat. Verblijf Woensdag 8 Mei 1878, ter herberg In den Bonten Os, bij Desiré De Meyst, tc Moorsel Leopoldslraat, telkens om 5 uren namiddag. 13. VENDITIE VAN 5,000 TE EREMBODEGEM, aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Donderdag 2 Mei 1878, om I uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE SMET, te Ercm bodegem. Bij Sterfgeval. Landbouwershalcm, 2 Melkkoeien, 2 Viggens, Trekhond, Mest, Hooi, Strooi, Visschersboot en Vischnetten, TE AALST, DAM, ten ster/huize van wijlen J. Van Geem. De Notarissen EEMAN, te Erpe en DE PAUW, tc Aalst, -rullen op Donderdag 2 Mei 1878. om i uren stipt namiddag, ten vermelde sterfliuize openba«rlijk verkoopen, eene hoeveel heid Huismeubelen, zooalsTin- Kooper en Aardewerk, Stoelen, Tafels, Kassen, Ucdstoelcn met toebehoortcn, Stoefj Keern- Melk- W'asch- en Aalkuipen, Wanmolen, Kortewa- gens, Schuppen, Draken, Rieken. Haken, Hooi Strooi, Mest, twee schoone Melkkoeien, twee Viggens, Kiekens, allerbeste Trekhond, alsmede eenen Visschersboot en Vischnetten. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling. De koopen van en beneden de drij franks moeten komptant betaald worden, OPENBARE VERKOOPING van eene TE MOOBSEL. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen 1° Eene behuisde Hofstede, te Moorse!, wijk Beugem, gekadastreerd sectie D, nummers 769a "*i 769b, groot 15 aren. 2° En eene partij Land, alsvoren, wijk Beu gem, gekadastreerd, sectie D, nummers 757 en '57bis, groot 11 aren 50 centiaren. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 .0„0 Verblijf id. 16 18/8. Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg den gekroonden Os, bij Fr. Moens, le Moorsel, Beu gen». Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING eener groote hoeveelheid kostbare en gerieflijke TE AALST. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal aldaar ten sterfhuize van Madame weduwe Lievens, aan de Vaart, op Maandag 20 Mei 1878 en volgende dagen, telkensom 9 uren 's morgens, openbaar- lijk verkoopen Eene partij schoone mahoniehouten, (acajou) en andere meubels, porselein, cristal, antiekileiten, lijnwaad, tin, koper en keukengerief, goede en oude wijnen, likeuren en eene hoeveelheid aller schoonste zilverwerk en andere voorwerpen le veel om le melden. Gewoone conditiën en tijd van betaling. Op Maendag 29 April 1878, om 2 uren na noen, verkooping van 9 koopen GRAS en NA GRAS, aen hel Verbrandhof, wegens den heer Van Assche. Door het ambt van Deurwaerder RINGOIR. Op Zaterdag 4 Mei 1878, van 2 uren nanoen aen de Bierkaei le Aelst, verkooping van 500 schoone sparre Hopstaken. Door Deurwaerder RINGOIR. mwaeruer

De Denderbode | 1878 | | pagina 3