■it'll. Belangryk bericht. Bericht. GEMEENTESCHOOL, OVERJARIGE PANDEN, sparren KOPPESTAKEN, HO VEN IERS LAND, HEERSCH, BOSCH, Verkooping van ZAAILAND Verkooping van eene HOFSTEDE, 8000 HOPPESTAKEN, Meubels, Zilverwerk en Wijn, Waer zit 7 VerbondDe Indépendance moet bekennen dat de feiten, die men tegen een professor te Brussel aenliaelt, alle gedacht van schandelykheid te boven gaen. De Courrier voegt erby dat liet gesticht, waer die monslruosités waervan de Indépen dance spreekt, plaels hebben gehad, eene \ve- reldsche school is wereldsch men kan niet meer. Ziet dan en wy die dachten dat dit onmo- gelyk was in eene liberale school De monsterachtigheden zyn uitgekomen door een kleinen jongen, die ze bekend gemaekt heeftaen zyne ouders alvorens zyn eerste com munie te doen. De professor, aenhanger van de morale indé- pendanlewas een ieverig bevechter van al wat hy superstitie noemde hy had hel kind zynen scapulier en paternoster afgenomen, en "deze als superstitie verbrand Men schryft ons uit Hofstade, dat er aldaer morgen, zondag 5 mei, eene luislerryke mu ziekfeest zal plaets hebben aen de welke al de muziekmaetschappyen der omliggende ge meenten. zullen deelnemen. Deze feest zal, als naer gewoonte, veel volk naer Hofstade lok ken. Indien 't weder gunstig is, zullen de ael- stenaers er in getal zyn, want van oudsaf heeft de aelstenaer een zwak gehad, gelyk men te Antwerpen zegt, om zyne zondaegsche wande ling naer die vroolyke gemeente te richten. Wy lezen in de annalen der veeartseny- kunde dat in november 1877, in Saxen, eene koei besmet met kalverziekte, verwikkeld met ettergezwellen, geslacht en voor 't verbruik bestemd werd. De 206 menschen die van dit vleesch hadden geëeten wieiden ziek ver scheidene onder hen stierven er van. Men be- statigde by hen al de kenteekens van den asi- atische cholera.! De eigenaer die de besmette koei voor 't verbruik verkocht had, werd tot eene boete van 900 ponden en de twee slach ters ieder tot eene boete van 300 ponden ver oordeeld. Men schryft ons uit Aspelaere Eenige dagen geleden was't alhier volop feest. De heer Van den Haute, sedert 50 jaren onderwyzer in onze gemeente, kwam van Z. M. den koning het burgerkruis van 1° klas te ontvangen in belooning zyner lange en getrou we diensten met de meeste zellsoppoffering aen 't volksonderwys bewezen. De geestelyke en wereldlyke overheden met gansch de be volking hebben willen toonen hoe zeer de on derscheiding welke aen den heer Van den Haute kwam te beurt te vallen, hen verheugde. Een stoet samengesteld uit ruiters en een mu ziekkorps ging den heer Van den Haute in zyne wooning afhalen om hem naer 't gemeen tehuis te leiden. Aldaer aengekomen werden hem de vurigste gelukwenschingen door de heeren Pastor en Burgemeester toegestuerd, waerna het eereteeken op zyne edele borst wierd vastgehecht. X. Zondag avond is in een magazyn van linnen en wollen dekens, gelegen in de Aren- bergstraet, te Brussel, en toehoorende aen MM. Bauffe en Vanswae, een hevige brand uit- gebersten. De vlammen verhieven zich zoo hoog dat de lucht, van op de kazerne van het Kasteeltje aenschouwd, in vollen gloed scheen te slaen. De pompiers, die zich vroegtydig ter plaets bevonden, konden met moeite de om liggende gebouwen redden maer het gansche magazyn, dat koopwaren inhield voor eene weerde van 300,000 frank, is de prooi der vlammen geworden. Men weet niet waeraen de ramp toe te schryven. De eigenaers alleen hielden de sleu tels van hunne magazynen in wier nabyheid niemand zyn verblyf houdtM. Bauffe had ze ten 5 uren namiddag nog bezocht en toen gis teren avond ten 11 uren, beide familliën Bauffe en Vanswae, die het verjaringsfeest van Mad. Vanswae .gevierd hadden scheidden, was er nog niets van den brand te bemerken. Ten 12 uren werd M. Bauffe, die nog zyn dagblad las, verwilligd door de kreten der dienstmeid, welker vensters op den koer uit zicht hebben, en hy bemerkte met schroom dat op de 27 meters diepte van het magazyn er reeds 24 door de vlammen ingenomen wa ren. Heden morgend, ten 2 1/2 ure, was men het vuer meester. Den ganschen nacht heerschte er een hevige schrik in de aenpalende gebouwen, daer men langen tyd meende dat de Alcazar brandde. De verbrandde koopwaren zyn verzekerd. Geheimzinnige dood. Eenige dagen ge leden ontdekte men inde Willebroeksche vaert de lyken van twee jonge lieden, een jongeling en een meisje. Daer deze ontdekking met ge heimzinnige omstandigheden gepaerd gaet, wordt er veel over gesproken. Eenige dagen reeds voor de ontdekking had men aen de policie der stad en der voorsteden de verdwyning gemeld van den genaemden Ernalsteen, oud 21 jaren, wonende by zyne ouders in de Nieuwstraet, en van Lucie Lom bard, oud 20 jaren, wonende by hare tante, te Schaerbeek. Ernalsteen onderhield, sedert eenigen tyd, liefdesbetrekkingen met Lucie Lombard doch deze kreeg insgelyks aenzoek van twee andere jonge lieden, een telegraefbediende en een sergeul-major van een linie-regiment, te Ant werpen in garnizoen. Is het nu louter toeval, dat de twee laetst- genoemden, die zich dezer laetste dagen te zamen te Brussel bevonden, sedert de ver dwyning van Ernalsteen, nergens meer te zien zyn Zeker is het, dat het niet heel natuerlyk schynt en zeer geschikt om argwaen op te wekken. Donderdag avond, tusschen 3 en 6 uren, ontstond er brand in den kelder van een huis der Rogierstraet, te Brussel, (Schaerbeek.) Het vuer kwam voort van eene llesch naphte, die ontploft was, opliet oogenblik dat een zeventienjarige knaep bezig was, by middel van dit vocht, kleerstof te kuischen. De jonge ling is met erge brandwonden door de gebu- ren, langs het keldergat uit de vlammen ge red. Men heeft weinig hoop den knaep in het leven te bewaren. Wy vernemen dat de achtbare en eerw. heer Volksvertegenwoordiger Mgr. De Haerne, besloten heeft zyn vyftigjarigen jubilé van priesterschap te Kortryk te vieren. Mgr. De Haerne heeft vastgesteld dal de plechtigheid zou plaets hebben, op dynsdag 9 juli aenstaen- de hy zal eene mis van dankbaerheid zingen in de kapel van 't St-Amands-kollegie, voor hetwelk hy nog altyd eene byzondere genegen heid bewaerd. De gemeente Caprycke is erg getroffen door het onweêr van 22 april. Terwyl de don der zich liet liooren en de bliksem' de lucht doorkliefde, viel de regen, gemengd met hagel- steenen, of eerder met ysklompen, by stroo- men néér. De hagelvlaeg was echter beperkt in eenen omtrek van ongeveer een kwart uer, doch des te grootcr is de aengerichle schade. Behalve dat er veel fruitboomen geschonden zyn, is de groente in de hoven als verpletterd. In het veld zyn de pas geplante aerdappelen, alsook het gezaeide vlas, op veel plaelsen uil- gespoeld. Sedert menschengeheugen is aldaer zulke geweldige slortvlaeg niet te zien ge weest. De hagelsteenen waren zoo groot als kaetsballen. Zoo overvloedig waren die ys klompen, dat ze 's anderdaegs nog in de ho ven werden opgeschept en met wagens weg gevoerd. ITALIË, Hoe men Bandieten vangt Eenige dagen geleden verschenen voor het assisenhof le Rome twee ban dieten, de genaemden Pea en Pelosini, beschuldigd van diefstallen gevvapender hand op den openbaren weg gepleegd, alsook van moordpogingen en de eersie, Pea, daerenboven nog van manslag. Een dertigtal veldbewoners volgden regelmatig het proces de policie, welke hare mannen kent, deed die liefhebbers van processen zorgvuldig bewaken en had weldra de zekerheid dat het niet slechts de nieuwsgierigheid, maer wel eene min of meer groote gemeenschap met de beschuldigden was, welke ben naer de rechtbank lokte. Eene aenhouding in massa werd bevolen en daer- toc werd hel volgende eenvoudige middel gebruikt. Een agent der geheime policie mengde zich tusschen de menigte en maekle by middel van een stuk kryt een kruis op den r^ig der verdachten. Wanneer de zitting geheven werd en de toeschouwers de een na den anderen de zael verlieten, bevonden zich aen de deur der zael eenige wachten, welke de geteekenden een voor een aenhielden en hun eene kamer in de gevangenis bezorgdeu. 's Anderdaegs was het een zonderling schouw spel te zien hoe de twee beschuldigden verwonderd opzagen, toen zy de bekende gezichten niet meer bemerkten. Pea en Pelosini werden, de eersie lot eeuwigdurende dwangarbeid, en de tweede tol cen- en-lwinlig jaren dwangarbeid veroordeeld. De ge vangen bandieten zullen weldra insgelyks voor de rechtbank verschynen. ZWITSERLAND. Verschrikkelijk.Het Journal de Genévc haelt de volgende verschrikkelyke gebeurtenis aen Onlangs had te Furstenau een brand plaets een zekere Ba randum werd aengehouden en deed gedurende het onderzoek volledige bekentenissen, welke zyne mis- daed in een veel vcrschrikkelyker licht stelden, dan men had durven vermoeden. Barandum woonde met zyn jongereD broeder en zyn tachtigjnrigen vader in een klein huis, dat legen brand verzekerd was boven de weerde. Om zich van die som meester le maken, besloten do rampzalige zonen de woning in brand le steken en bun vader in de vlammen te doen omkomen. Dit ware ongelwyfeld gebeurd, indien een gebucr, met gevaer van zyn leven, gedurende den brand in het huis niet gedron gen ware en den grysaerd op de schouders genomen en in veiligheid gebracht had. Zooals wy gezegd hebben, is de oudste broeder Barandum aengehouden de jongere is tot nu toe aen alle opsporingen ontsnapt. SPANJE. Valsch-Munters. Valsche goudstukken, waeron- der de meeslen met de beeltenis van Napoleon III, zyn op groote schaal in alle landen van Europa in omloop. Langen tyd heeft men niet geweten uit welk land zy voortkwamen, tot men nu onlangs de zeker heid heeft bekomen dal zy in Spanje verveerdigd worden. b De spaenschc valsch munters zyn ware roman helden, en de wyze waerop zy *hun gevaerlyken stiel uitoefenen, gaet soms alle verbeelding te boven. Zoo heeft longen tyd tusschen Barcelona, Port- Mnhon en Algiers een kleine stoomboot gevaren, welke een wezenlyke fabriek van valsche goudstuk ken was. De stoomketel diende om de muntmachien in beweging te stellen De munters landden van tyd tot tyd in verschillen de haven aen, alwaerzy de valsche goudstukken uitwisselen. Naer het schynt zou de politie in Spanje zich woi- mg met de valsch munters bezig houden, dewyl de goudstukken de fransche munt dragen en dat zv bvna allen naer Frankryk gezonden worden. VÊnEENIGDE-STATEN. Amerikaensche Zeden. Te Bethlehem in Pensyl- vamë hebben dezer dagen gebeurtenissen plaels ge had, welke, volgens de plaetselyk6 dagbladen, veel belangryker zyn dan de oosterscne kwestie. Zondag heeft de genaemde Henry Rice, wonende in de straet n. 2, na zyne vrouw geslageh te hebben, haar eene koord met een strik om den hals gedaen, en het andere eind met de twee handen vallende begon hy met schokken aen de koord te trekken. Gelukkig werden de noodkreten van hét slacht offer by lyds gehoord eenige geburen drongen in huis on verlosten de ongelukkige vrouw, welke half vervvorgd op den grond lag, de long uit den mond en het aengezichl half rood en half blauw. De oudste inwoner der gemeente, welke mot de geburen in huis was gedrongen, verklaerde dal nog nooit derge- lyko afbculing te Bethlehem was gepleegd. De on- meedoogende vrouwenbeul werd aengehouden en naer de gevangenis gebracht. Terwyl de bevolking nog onder den indiuk dier verschrikkelyke gebeurtenis was, verspreidde zich m de stad hel gerucht dat John Hulh, de begrafenis- aennemer, deel maekte van een dievenbende en de gestolen voorwerpen in zyn huis verheelde. De mees te inwoners weigerden aen dit gerucht geloof te slaen doch weldra kwam de detective aen, welke ge last was eene huiszoeking te doen in de woning van John Hulh. In een der kamers werd eene kleine kist ontdekt, waeruit eene onverdraeglyke reuk opsteegtoen men hetzelvo opende, vond men er een kinderlvk in. Hulh verklaerde dat dit lyk hem was toever trouwd om begraven to worden doch daer de fa milie de begrafeniskosten niet kon betalen, wilde hy zich wreken door liet lyk niet te begraven. Een on derzoek is ingesteld en John Ilutb aengehouden. KAMPSTRYD van raedsels en grappige vragen. RAEDSELS. Hengcl-Engcl 2° Koor naer, graen- 1° Oplossingen aer. De beer Van der Heijden te Mechelen, heeft beide raedsels opgelost en de heer Jozef Schampheleer te Impe één. Bygevolg wordt de eersie prvs toegewe zen aen den l.ecr Van der Heijden. M. Schamphelcer, behaelt den tweeden prys. Proficiat GRAPPIGE VRAGEN. Antwoorden 1° de Maeg. 2° Vouwbeen (stuk alem door de boekbinders meest gebruikt Niemand der twee kampers heeft de vragen beant woord. Bygevolg moet 't lot beslissen. De loting zal plaets hebben, Zondag 5 Mei 1878, om 9 uren. Wy bedanken al de kampers, en zeggen hen tot toekomende jaer, als God belieft Uolloway's Pillen Slechte spysvertering en le verziekten. De spysvertering kan niet lang of ernstig ongesteld zyn, zonder dat die ongesteldheid zich op hel gf-lacl openbaert. Deze Pillen voorkomen die twee onaengename gevolgen. Zy verbeteren den eet lust en vermeerderen lerzelfdc'r tyd de vermogens der spysvertering en der gelykwording in de maeg. Do llolloway Pillen werken op de meest voldoende wyze op den bnslelden of ziekten toestand der tnl- ryke organen, die dienen tot de opslurping van hel voedsel in ons lichaem zoo als de lever, de maeg, de ingewanden op al dewelken zy den hcilzaemsten' in vloed uitoefenen. Wanneer men van den aanvang der ziekte, zyne toevlucht neemt tot die bloedzuiverende en afdryvende Pillen, zal degene, die door moeilyke spysvertering is aengetast, al spoedig zyne gezond heid leiugkrygen en zyne biccke kleur zal langza merhand verdwynen. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecyner., zonder purgalie en zonder kosten, door de smakclykc gezondheidshloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen Zy hestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlcringen, maegonlslckingcn, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al do wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypon; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelslein, enz., enz., waervan"uittreksel. N° 66,814.— M. de pastoor A. Bruncllière, van eene slechte spysvertering van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige macuden meer le zullen leven. N° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophouden voor do wateropstopping en de maegzieklen, brengt dit don bosten uilslag voort en vordryftde zwaerbloedigheid. e. Langcvyn, pastoor. Viermacl voedzamer dan bel vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prvsin medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 'I Hof, 1G, Brussel. Depots le Aclst, by Vanden llerreweghc en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil Tarwefr. 31-00 a 32-75 Masteloin 27—00 29-00 Rogge. 20—00 22—00 Geerst00-00 00—00 Haver24-00 25-50 Aerdap. (roode de 100 kil. 10—00 42—00 Idem, (witte). 0—00 0—00 Botei, de 3 kilogram. 6—72 8—54 Eijers.de 25. 4-63 1-81 Vlas per 3 kilos. 4—CO 5—25 Viggens bel koppel 45—00 55—00 ST NICOLAES, 2 Mei. per 436 liters. Tarwefr. 28—50 Kogge. 17-75 Boekweit48—50 Haver.47-50 Geerst19—25 Lynzaed. Idem. 00—00 Erwlen21—00 Aerdappelen per 100 kilog 10—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—CO Boter. 2-28 Hooi, 100 bussels 31—00 Eieren, per 26. 1 —82 LEUVEN, 3 Mei. Tarwefr. 30—00 a 32—00 Rogge20—50 21—50 Boekweit00- 00 00—00 Brouworshaver. 22—50 00—00 Voederhaver. 22—5u 00—00 Geerst00—0o 00—00 Koolzaedolie. 88—00 00—00 Lynzaedolie. 65—50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0—06 0—00 Aerdappelen roode. H 00 00—00 Boter, den kil. O—00 0—00 Eijeren de 26. 0—00 0—0C ANTWERPEN, 3 Mei. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,50 a fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40 zwaer gewicht fr. 4,60 a 4,88 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,80 k 2,00, Polder fr. 2,50 a 3,25. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,95. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. Rogge, Wintcrgeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, t Boonen, Bitlerpecn, 28—50 a 29-00 24 - 50 22—00 00—00 00—00 29-50 30-10 23-00 23—50 00—00 10—00 00—00 011—00 26 —50 27-00 13. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Manwelyk 9 V ROUWEL. 6 HUWELYKEN. J. Crick, bez. te Assche, met A. Van Puyvelde, bez. C. Moens, diensik. met C. De Gols, naeist. C. Redant, wev. met M. De Man, dagloonst. P. Panne, huissctnld. met J. Vincent, z. b. A. De Pril dagl! met M. De Reu, landbouwst. M. Mertens, mandenm. met P. De Saedelecr, z. b. L. Meert, kaloenspind. met T. Wagcman, z. b. OVERLYDENS. A. Hulsebaut, wed' Cleemput, wev. 79 j., Scbaerb. C. Lebon, wed0 Dierick, kanlw. 37 j., Verkensm. J. Van de Walle, twynd. 17 j., Verkensm. A. De Vos, man Van de Voorde, dag!. 48 j., Schaerb. R. Cornand, wed0 De Sacdeleer, z. b. «2 j., Leopoldslr. M. Thybaert, z. b. 29 j., Leopoldslr. R. Li- brechl, z. b. 17 j Kerkslr. M. Nys, kleermaekst 27 j., Scbaarb. S De Cuyper, Beggyn, 62 j., Beg- gvnhof. Een kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 27 April lot den 3 Mei 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN L. K. Carlier, twynd. en J. Van Lierde, har.dscboen- maakst. P. Gysselinkx, Iwijnd. en V. De Clerck, hmdschoenmaakst. R. L. De Winno, schrijnw! en J. De Bremaecker, handschoenmaakst. P. De Clercq, landb. te St. Antclinckx, en B. Lauwervs, dienstm. te Ninove. OVERLIJLENS L. L. Wachtelaer, 67 j herberg. Geeraardberg- seheslr. man A. De Haen. N. Van Dcrhoogenbrouck 35 j., herbergierst. Aalsterschensleenw. vr. L. De Boom. Dame Léhmans, gediplomeerde chirui' gyn-inndmeestersse, heeft de eer het geacht publiek van Aelst en omstreken bekend te ma ken dat zy zich alle dynsdagen en zaterdagen naer Aelst zal begeven om er hare zorgen aen te bieden voor alles wat den mond betreft. Zet amerikaensche tanden in zonder haken of veeren. Gewaerborgd. Oriflcatie stoppingemailleering, plombeering en trekking zonder py- nen. Consullalien van 9 uren vóór lol 5 uren na middag, by den heer Desiré Meganck-Ilollier, Lange-Zoutstraet, 52, te Aelst. Bezondere L'nnu Extra goed Hooi, aen gematigde iivujj. piys by M üo coninck-De Smedl korte-zoutslraet te Aelst. Albert De Loose-Noteris, Brabandstraal N° 43. Lijnwaad en waschbleekerij, aan de Pontstraat- poort, of Brusselschen-sleenweg. Laat weten dal bij zich gelast met Waschen, Strijken en Cylindcren er zijn, bij hem ook ie bekomen alle soorten van Likeu- V en. Allerbesten Genever. en eersie klas van fijn Olie. IL'll Ier hand le koop. Bij E. Moens, landbouwer Wetlercn.drij driewielkarren.een vierduimer (wagen) een nieuwen beerbak voor wagen, en een merrie paard (jaarling.) 3..oiii? Be Schryvcr. Liingc Zoutslrnai, 31, Aalsl, heeft de eer het geëerd publiek te berichten dat zijn magazijn zeerwel voorzien is van alles wat zijnen artikel betreft voor het zomer seizoen, voor mannen vrouwen en kinderen. Alles naar de hooge laatste nieuwigheid. Alsook eene aanzienlijke hoeveelheid zeildoeke- schocnen in alle kleuren dewelke in hoedanigheid alle de gewoone overtreffen. Men zal zich grootelijks verwonderen zou van den schoonen grooten keus als van de buitengewoone laege prijzen. N. B. Dc persoonen welke bij ongeval iets van mijn werk zouden hebben dal los gegaan is, mogen het mij terug brengen hel zal kosteloos hernaaid worden. Alles is gewaarborgd. STAD AALST. OPENBARE AANBESTEDING der werken van opbouwing eencr TE AALST-MIJLBEKE. Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen, zal, op Vrijdag 17 Mei 1878, ten 41 uren voormiddag, ten Stadhuize, ter Zittingszaal van hetSchepenonkollegic onder de nadere goedkeuring van de bevoegde Overheden, overgaan tot de openbare aanbesteding der opbefuwing van eene nieuwe gemeenteschool voor jongens, te Aalst-Mijlbeke, aan de Binnenstraat. Het bestek der Werken beloopt tot fr. 27,959-09. De aanbesteding za! bestaan uiteen lot en gebeu ren met aanbiedingsschriften aan bel Kollegie van Burgemeester en Schepenen, bij bezwaarde brieven (lettres chargées) toegestuurd, ten minste drij dagen vóór den bepaalden dag der aanbesteding in de post van Aalst besteld ('t isle zeggen vóór den 14 Mei 4878.) Deze aanbiedingsschriften zullen moeien op zegel geschreven zijn, en de namen, voornamen, hoeda nigheden en woonplaats van den aanbieder en van zijne borg behelzen en door hun beide geteekend zijn. De aanbiedingsschriften, zullen bepalen dat de ondernemer zich verbiudt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens de bepalin gen en voorwaarden te voltrekken en uil le voeren en de som of aaDbiedingsprijs in volle letters aan duiden. Alle aanbiedingsbiljet zal moeten vergezeld zijn van het ontvangstbewijs afgeleverd door den heer Gemeente-Ontvanger der stad Aalst, vaststellende dat do bieder, ten titel van borgstelling, eene som som 2000 francs in geldspeciën of in nationale lood sen gestort heeft overeenkomstig het kohier van lasten. De aanbiedingsschriften zullen toegezonden wor den onder dubbelen omslagde eene (de uitwendige) het adres van het Kollegie hierboven genoemd dra gende, alsook de woorden aanbieding voor de on derneming van openbare werken en de andere (de binnenste) voor opschrift dragende Aanbieding voor dc onderneming der opbouwing van de nieuwe Ge meenteschool, te Aalsl. De aanbiedingsschriften waarvan den buiten om slag den stempel van de post van Aalsl, met eene latere dagteekening dau die van den laatsten dag voor de nederlcgging bepaeld (44 Mei) dragen zou, zullen niet in aanmerking konnen genomen worden. De plans, bestekken en het kohier van lasten en voorweardan berusten ten bureeie van Stadsbouw- kundige, M. Engéne Carrette, als ook ten kabinet van den Gemeeole-Sekrclaris, alwaar men alle dagen er van kennis kan bekomen van 9 uren 's morgends, lol 's middags en van 2 i/i tat 5 uien namiddag, de Zon en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan den 30 April 4878. HET KOLLEGIE: OP BEVEL De Sekretaris, De Burgemeester, JOZEF VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Woensdag 8 Mei 4878, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid le Aalst, en in deszclfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraal, door het ambt van Deurwaarder RINGOIR,openbaarlijk verkocht worden, de over bun nen tijd slaande panden der maanden Januari Fcb- bruari, en Maart 1877, bestaande in: gouden en zilvere voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwecien, koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen le veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. VENDITIE VAN 7,000 TE EREMBODEGEM, aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Donderdag 9 Mei 4878, om 1 uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE SMET, le Erem- bodegem. De Notaris G. K VAN WICHELEN, te Moor- sel, zal met de pleegvormen der wel van 12 juni 1616 openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede groot 15 aren, en eene partij Land groot 11 aren 50 centiaren, gelegen te Moorsel wijk Beugen). ZITDAGEN Instel Donderdag 9 10-0 Verblijf id. )6)SleH8'8- Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg den gekroonden Os, bij Fr. Moens, le Moorsel, Beu- gem. OPENBARE VERKOOPING van twee pcrceelen te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen EEMAX, te Erpe, en DE PAUW, te Aalst, zullen, met gewin van palmslag en gelagen, in liet openbaer verkoopen Eerste koop. Eene partij LAND, gelegen te Aalst-Mijl- beke, op .len llovenierskauter, ook genaemd de Tien Dagwan- den. groot 25 aren 25 centiaren, bekend bij kadaster, wijk E, ex-nummers 414 en 142, palende oost sicur Commerman, zuid den weg west d'erven Boone en noord Mm< De Craecker- Dommer. Twei.de KOOP. Eene partij LAND. gelegen te Aalst-Mijl beke, op den Bergenkauter, groot 30 aren, gekadastreerd wijk F, nummer 685, palende oost den heer Van Necke te Gent zuid de Hospitalen van Aalst, west d'erven van den heer Leunekens en noord de Langehaag. De koopers zullen van de twee voorschrevene perceelen land in het gebruik treden met de betaling hunner koopsom en prijzij der vruchten en vervoedheden. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 14 VERBLIJF ID. 21 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Het Culden hes t bij Mmc \V< Steppe, te Aalst, aan dc Molenstraatpoort. MEI 1878. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE PARTY en eene party Zaeiland TE WELLE. De Notaris DE PAEPE, te Ilerzele, zal, roet lus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Erembode- gem, ten verzoeke vin dio hel behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen eerste koop. 18 aren 12 centiaren Meersch, gelegen te Welle in de Elskens, sektio B. N° 3lAbis, palende oost den hoer Notaris Arcnls, zuid Petrus Bolerbergiv, west Petrus Bolerbergh met het weder deel, noord den heer Victor Meirschaut. tweede koop. 14 aren 76 centiaren Bosch, gele gen als voren, te Welle, sektie B, deel der N°*28a, 27a bis, palendo oost en zuid Petrus Bolerbergh west hel Armbesluer van Welle, noord Petrus Van Bever eu Engelbert Vandensteene. derde KOOP. 18 aren 03 centiaren Zaeiland, gele gen als voren, te Welle, sektie. B, deel der N°> 25 bis 24a, 23b, palende oost Petrus Bolerbergh met het wederdeel, zuid denzelven west de losbaon noord den heer Louis Borreman-Wallens. De koopers zullen er van in gebruik komen met de betaling der koopsom. ZITDAGEN: Instel Dynsdag 7 Verblyf id. 14 Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Jose pluis Van Vaerenbergh, te Erembodegem, aen de Denderbrug. Mei 1878. TE MOORSEL. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelageu, openbaarlijk verkoopen Onder den eersten koop. Een perceel Zaailand, groot 23 aren 46 centiaren, golegen te Moorsel, o» Waver, gecadaslreerd wijk C, deel van nummer 567, palende ten oosten aan Amelia Van der Borght, ten zuiden aan Jufvrouw de weduwe Nackers. ten wes ten aan Josephus Van Hurnbeeck en teu noordon aan de Molenbeek. En onder den tweeden koop. Een perceel Zaailaud, groot 10 aren 6ü centiaren, gelegen te Moorsel, op de Pelershaag, gecadaslreerd wijk C, oosthelft van nummer, 966, palende ten oosten aan Jacobus Van Nuffel, ten zuiden aan Amandus De Bisschop, ton westen aan Josephus Van Hurnbeeck en ten noo'rden aan de weduwe Do Wever. Deze twee perceelen Land zijn ingebruik zouder termijn bij Josephus Van Hurnbeeck. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 Verblijf id. %3)MeH878' Ten 4 uro namiddag, ter herborg van don heer Victor Moens-De Koninek, achter dc Kapelle, te Moor sel, aan hel Dorp. Te huren, te Aelst Keyzerlyke plaets- Een HUIS gedienstig van alle bedryven, met hof, kelderingen, magazynen ter straet, groot 8 aren, voor been gebruikt door wylen den beer Notaris Van der fieyden, en lest door mad. De Pulter-Van Wambeke. Voor de conditiën, by den notaris Verbrugghen, te Aelst. DOOR STERFGEVAL Woonhuizen, Zaailanden, Meubels, 2 Koeien, 2 Varkens en Landbouwcrsalem, TE MOORSEL. De Notarissen De Vriendt, te Aalst en Van Wichelen, te Moorsel, zullen openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. 1" Eene Hofstede, aan de Leopoldstraal, groot 10 aren 34 centiaren. Bewoond en gebruikt bij de weduwe De Scliaepmeester. 2° 4 aaneenhangende Woonhuizen, nevens voorgaande hofstede, groot 3 aren 75 centiaren. 3° 9 aren 15 centiaren Land, op hel Sleenveld. 4° De helft ten westen van 39 aren 23 centi aren Land, op het Vinken véld. ZITDAGEN Insfl Woensdag 1 Mei 1878, ter herberg In liet huis van Commercie, bij Emmanuel De Meyst, le Moorsel, Leopoldstraal. Verblijf Woensdag 8 Mei 1878, ter herberg In den Bonten Os, bij Desiré De Meyst, te Moorsel, Leopoldstraal, telkens om o uren namiddag. VERKOOPING VAN te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Dijmsdag 14 Mei 1878, om 2 uren na middag, door 'l ambt van den Notaris DE VRIENDT, le Aalsl. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING eener groote hoeveelheid kostbare en gerieflijke TE AALST. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal aldaar ten sterfhuize van Madame weduwe Lievens, aan de Vaart, op Maamug 20 .Mei 1878 en volgende dagen, telkens om 9 uren ?s morgens, openbaar lijk verkoopen Eene partij scboone mahoniehouten, (acajou) en andere meubels, porselein, crislal, antiekiteilen, lijnwaad, tin, koper en keukengerief, goede en oude wijnen, likeuren en eene boeveelheid aller schoonste zilverwerk en andere voorwerpen le veel om te melden. Gewoone conditiën en tijd van betaling.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3