52stc Jaer ag', mm m mmme m as Provinciale Kiezingen van 27 Met aenstaende. De Professor en zyne Pleegdochter, flOefcijStfifirBaalêlWltsVê.» ..be1 VOLGENDE STATIËN VERTREKUREN UIT DE YZEREN WEG.— VERTREKUREN UIT AELST NAER AELST, II MEI 1878. Zondag 11. lieeft in den Kring De Vriend schap alhier eene algemeeuc vergadering plaets gehad der kiezers van de stad en kanton Aelst, ten einde over te gaen tot de definitieve aenwyzing der kandidaten voor de provinciale kiezing van maendag 27 Mei aenstaende. De vergadering was talryk. De ruime zael des krings was proppende vol. Niet alleen de kiezers der stad maer ook deze van den bui len hadden in groot getal aen den oproep des Vomiteits beantwoord. Geene gemeente is er in ons kanton of zy was er vertegenwoordigd. By na al de Burgemeesters vergezeld van eeni- ge invloedhebbende persoonen woonden de vergadering by. Met een woord, de vergade ring was onder dit opzicht hoogst belangryk. De zitting werd geopend door eene rede voering van den heer Van Wambekevoorzit ter, in de welke hy het doel der vergadering uitlegde. De achtbare redenaer wees op de be- langrykheid der aenstaende kiezingen in 't algemeen, en op de plicht welke ons geweten ons oplegt, de catholvke rechten, vryheden en belangen tegen de aenvallen der geuzen onzer tyden moediglyk te blyven verdedigen, in an dere woorden, het catholvke vaendel zeg;evie rend te Diyven rechthouden. Spieket toonue ons, door menigvuldige voorbeelden, dat het hedèndaegsch liberalismus of liever de geuzery, geen andei- doel lieefl, niels anders verzooht, dan ons, calliolyken, in onze godsdienstige gevoelens te vervolgen en ons in onze stolle- lyke belangen te henadeeligen. Üaerom, zegde de heer Van Wambeke, is het heden, meer dan ooit, voor alle calholyken eene strenge gewe tensplicht, door 'onze eendrachtigheid en krachtdadigheid, aen onze liberale tegenstre vers te bewyzen dat zy er nooit meer aen den ken mogen hunne heerschappy in 't arrondis sement Aelst te vestigen. Daerna bracht de heer Voorzitter ter kennis van de vergadering dat de attredende Leden, ter uitzondering van den heer an Wichelen, de vernieuwing van hun mandael aenveerden. Daer de heer Van Wichelen zich in eene andere provincie is gaen huisvesten, kan hy hier op 't oogenblik niet meer gekozen worden. In die omstandigheid, gaet spreker voort, is het voor ons eene plicht van erkentelykheid op nieuw de candidatuer der 4 eerste aftredende leden uil te roepen. Dit doende zullen wy eene hulde brengen aen de weerdigheid, aen de driftig heid en aen den belangloozen iever waermèe zy onze calholyke rechten en vryheden en de belangen van de stad en 't kanton Aelst m den Provincieraed voorgestaen en verdedigd heb- b°De heer Voorzitter deelde eenen briel meê van den heer De Backer in den welken deze laetste het spyt uitdrukt de vergadering niet te kunnen bywoonen, daer hy nog niet gansch hersteld is van de onpasselykheid die hem, dezer dagen, overviel, en tevens laet welen dat hy de vernieuwing van zyn mandaet met erkentenis zal aenveerden. In uaem dus van 'tkomileit stelt de heer Voorzitter voor, de heeren DE BACKER FRANS, oud-griffier te Lede, DE VOS GER- MANUS, burgemeester en geneesheer te Erpe, GHEERAERDTS FRANS, schepen, en L1É- NART-LEIRENS, eigenaer en bankier,te Aelst als definitieve candidaten uit te roepen. Deze voorstel des komiteits werd onder de levendigste toejuichingen aengenomen. Na rype overwegingen, gaet de heer Van Wambeke voort, stelt het komiteit als 5e kan- didaet voor, in vervanging van den heer Van Wichelen den heer EMIEL LIMPENS, advokaet en (>emeenteraedslid, te Aelst. De heer Lim pens bezit al de hoedanigheden om ons weer- diglyk in den Provincieraed te vertegenwoor digen en er onze zedelyke en stoffelyke belan-* gen voor te staen en te verdedigen. De heer Limpens is hier niet tegenwoordig om rede hy de stad heeft moeien verlaten, doch hy zal de candidateur aenvaerden indien de vergadering er hem wilt meê vereeren. De candidatuer van den heer Limpens werd met de geestdriftigste toejuichingen begroet. Volgens het westonlwcrp dat door de Volks kamer komt aengenomen te worden en naer alle waerschynlykheid, door 't Senact nog by tyds ook zal gestemd worden, zal hel kanton Aelst een Provinciaelraedslid meer, dus een zesde, te benoemen hebben. In alle rechtveerdigheid komt dit zesde lid aen den builen toe. Na, gansch 't kanton in oogen- schouw te hebben genomen, heeft het komiteit geoordeeld dat het geen betere, weerdigcre en )ekwamere candidaet kon voorstellen dan den .ysegftéVn'."hémlróepïng vanltêzcn naem dcedl de levendigste toejuiching, gepaerd aen een oorverdoovend handgeklap en de krach tigste bravogeroepen losbersten. Bygevolg dus werd de hieronderslaende lyst plechtiglyk goedgekeurd De heer De Los Germ, nam alsdan liet woord en drukte zich op de volgende wyze uit Myne Heeren Wy zyn oude kennissen ik zoude mogen zeggen oude vrienden vermits gy my, sedert veertien jaren, de eer aendoel my naer den Provincialen Raed te zenden om uwe belan gen voor te staen. De nieuwe candidatuer, welke gy my vandaeg aenbiedt, is een klaer bewys dat ik uwe overtuigingen volgens uwe inzichten verdedigd heb. Ik bedank u over die herhaelde blyken van vertrouwen welke gy ons geeft. Zoo gy weet, is de Provincieraed eene besluerlyke instelling, maer hy is, door den wil onzer liberale tegenstrevers en tegen on zen dank, van zyn doel afgeweken wy zyn door de liberalen op politieken grond getrok ken. 't Is zoo, Myne Heeren, dat, sedert eeni- gen tyd, jaerlyks de voorstel wordt gedaen, geene hulpgelden meer voor den calholyken Eeredienst te gunnen. Zelfs, tydens den laetsten zittyd, heeft een liberael lid durven zeggen dat hy hoopte welhaest het vaendel der vrydenkery op de puinen van den calholyken Godsdienst te zien wapperen. a Dezen zoo onbeschoften als onbelamely keu uitval heeft de calholyke meerderheid met eerie vermeerdering van 20 DUIZEND FRANKS der subsidien voor kerken, pastoreelhuizen en hospiciën beantwoord. Ter gelegenheid eener petitie van den onderrichtingsbond, eene afdeeling der ma connieke logien, hebben de liberale leden het verplichtend, kosteloos, wereldlyk, of beter gezegd, het goddeloos onderwys voorgestaen. Met die petitie naer haren oorsprong terug te zenden, hebben wy hen bewezen dat wy, catholyken, in het onderwys geenen dwang en nog veel min goddeloosheid begeeren. Wy ondervinden in iederen zittyd, Myne Heeren, dat alles wat den Godsdienst raekt zooals begrootingen en rekeningen van kerk fabrieken, \an het seminarie, enz. door de libe ralen op de nauwkeurigste wyze onderzocht, of liever uilgepluischt wordt. Op onze beurt hebben wy willen weten op welke wyze de liberale stad Gent de hulp gelden die liaer jaerlyks worden gegund voor de herstellingswerken aen '1 stadhuis, ver bruikte. en wy hebben ondervonden dal zy de subsidien van Provintie en Staet verbezigd had, maer ook dat het aendeel der stad ontoe- •eikend was. Wy hebben dus de liberale Raedsleden verzocht hunne vrienden van Gent te verwittigen dal zy aen hunne verplichtin gen moesten volkomen, en dat zoo lang zy er niet zullen aen voldaen hebben de verleening van alle hulpgelden voor het stadhuis zal op geschorst blyven. a In den laetsten zittyd hebben de liberalen oorgesteld, onder den naem van wensch vreu) een verzoekschrift van wege den Pro vincieraed naer de wetgevende kamers te zen den, om ecnige veranderingen aen de kieswet ma ie Jvuaucren. worpen, omdat dit vracgsluk de palen der be voegdheid van den Provincieraad overschrydt daer de beraedslaging over algemeene wetten aen de Volksvertegenwoordigers en de Sena- teurs alleen toegelaten is. Wy hebben ook geene gelegenheid laten voorbygaen om uwe stoffelyke belangen voor te staen de merkweerdige openbare werken in ons kanton uitgevoerd zyn en hel klaerste bewys van. Nog eens, Myne Heeren, ik bedank u in mynen naem en in dien myner achtbare colle- gas, en weest verzekerd, alle onze krachten zullen wy inspannen om uw vertrouwen waer- dig te blyven. Deze redevoering werd met een donderend handgeklap en bravogeroepen begroet. De heer Karei Liénarl-Leirens bedankte op zyne beurt, in wel gezochte woorden, de ver gadering over den nieuwen blyk van vertrou wen welke zy hem kwam te gunnen. Spreker verklaerde dat hy al zyne macht en kracht zal inspannen om 't zedelyke, godsdienstige en stoffelyke welzyn des kantons met vlyt en iever te blyven bewerken, en aldus, meer om meer, het vertrouwen zyner lastgevers zal po gen te verwerven. {Langdurigetoejuichingen.) De heer Van Grasdoijf bekwam alsdan het woord en zegde dat hy zich in 't geheel niet verwacht had aen de eer welke hem kwam te beurt te vallen met hem als candidaet voor de aenstaende Provinciale kiezing uit te roepen Hy bedankte de vergadering over deze eer. Ik zou, ging de achtbare spreker voort, die can didatuer moeten weigeren By het uitspreken van het woord weigeren roept gansch de vergadering, als een man... Neen, neen, niet te weigeren gy moet ons in den Provincieraed vertegenwoordigen wy kunnen geenen defligeren, waerdigeren en bekwameren candidaet uilroepen dan gy Na te hebben doen opmerken dat de aen- in de liberale pers Weg met de calholyke slaende provinciale kiezingen onder het scholen Weg met de kloosters Zelfs... Weg beheer van het oud kiesstelsel zullen plaets grypen, wekte de heer Ta» Wambeke de kie I zers op zich, den Maendag 27 Mei, zoo talryk J mogelyk naer de stembussen te begeven. Ik i verzoek dit, zegde hy, niet omdat wy eene j verrassing van onze tegenstrevers moeten vreezen. zy zyn immers met volkomene machteloosheid geslagen, maer wel, ten eerste om te loonen dal de catholyke denk- wyze in ons kanton heden meer overtuigde voorstaenders lelt dan ooit eri ten tweede, om onze geachte candidaten eenen nieuwen blyk van erkentelykheid, dankbaerheid en ver- ouwen te schenken Opgepast dus, calholyken, allen naer de stembus op maendag 27 Mei, om te kiezen voor ,onzc candidaten, de heeren De Backer Frans, oud- griffier, te Lede. De Vos Germanus, dok- lor en Burgemeester, te Erpe. Gheeraerdts Frans, Sche pen, te Aelst. Liénart-Leirens, eigenaer en bankier, te Aelst. Limpens Emiel, advokaet te Aelst. Van Grasdorff Karei, eigenaer en Bur- meester ie Gvsegem. aftredende Leden. Zelfs.. catliolichismus is de Oorspronkelgke Novelle door J. n. VAM SBES>KA«OEtT. Schryvcr van Wroeging en Genade, Uel Gouden Bidsnoer, Levenscriliek, enz. 48* VERVOLG ZIE ONZE VOORIGE NUMMERS. u Het arme kind verstond my niet, was even acn- vallig als altyd, en lierkoosde den moordenaer liaers vade*rs. O onverdraeglyke zieleslryd, dien ik te ver duren had Een oogenblik peinsde ik op zeil- moord, maer de gedachte, dat er dan niemand zou zyn om hel arme wicht ie verzorgen, hield my terug. Hel scheen my echter onverschillig te zyn, of ik door de policie werd gegrepen, daer ik niet de minste toebereidselen tot vluchten maekie, en inderdaad bel viel my ook zeer moeilyk, daer ik dan toch van myne lievelinge had moeten scheiden. Tegen den avond kreeg ik echter van de policie in 't geheim een wenk om my uit de voeten te maken. Nu had ik te kiezen, my door de vlucht of door de gevangenis van hel lieve kind te laten scheiden, dal zooveel aen- spraek op myne zorg en ondersteuning had. Plotse ling viel my eene gedachte in waerom zou ik haor niet medenemen op myne vlucht, ik kon dan immers in ccn vreemd land voor haer zorgen, en haer zooveel mogelyk het gemis van een vader ver goeden, door alles in het werk te stellen, wat haer geluk eenigszius bcvorderlyk kon zyn. Niet zeer lang beracdslaegde ik erovereen oogenblik wacrno- mende, dat de oude vrouw, die liet huishouden be- sluerde, en ook de kleine verzorgde, afwezig was, ontvluchtte ik de woning, waer ik zoovele aengena- mc berinneringen achleiliol, om als balling inyn ge luk in den vreemde Ie beproeven, dal van dit oogen blik af, voor my tol hel denkbeeldige heeft behoord. Neen, men moge zeggen wat men wil, met eene misdaed op het geweten kan men nooit gelukkig zyn alleen het üewuslzyn goed te hebben gch-m- deld, bevordert hel ware geluk op aerde, in zoolerre dit bestaenbaer is. Al die jaren ben ik lol in myne zitl gefolterd geworden duor de vreemde herinnering aen hetgeen ik heb misdreven thans heb ik myn ge moed door eene oprechte bekentenis verlicht. Nora kunt gy my vergeven Zy hoog zich naer hem over, zag hem vveenend aeo en zeide. Al heeft uwe bekentenis my diep geschokt, papa, hel is niet aen my, dit misdryf te vergeven. Vracg dacrom vergiffenis acn God, en lly voorzeker zal u die met wcigcrcu, nadat gy zoovele jaren smarlelyk voor uwe euvcldaed hebt geboet. «*Nora Nora klonk zyn schelle kreet, waertoc hy zich bovcumenschelyk moest inspannen. Nora Nora hebt ge hel droevig verhael dan niet begrepen?.... O myn God die vriend, welke door hcldocdend lood uil myn wapen is gevallen, was uw vader gy, myne Nora, gy waerl zyne eigene doch ter Met een vrecselyken gil slorltc hel ontroerde meis je achteroverdaer ik een dusdanigen nlloop vrees de, iradik scbielyk loo, en ving haer in myne armen op. Het zal wel onnoodig zyn hiermede le deelen, dat bel verhael van den zieken en halfstcrvenden man telkens afgebroken werd, daer hem zyne krachlcu dreigden te begeven. Wy hebben het echter aenecn- gcschnkeld hier le hoed gesteld, opdat de lezei cr hy niet door eene geheime zucht hiertoe werd gedre ven, zooals men meermalen by stci venden wacr- neeml, wien ccn of ander vcrgrvp hel gemoed bc- zwaerl. Tante Bets, evenals ik, geschokt door hel aengry pend verhael, scheen, hoe vastbesloten zy ziel) in alic omslandighedcn van het leven anders betoonde, thans geheel verdysterd. llcl koslle my moeite haer te bewegen, my de behulpzame hand le bieden, om Nora eene geschikte plaets le bezorgen, waer wy het meisje uit hare bezwyming konden bybrengen. Hel seheen of zy acn alle Icdcmotf-n verstyfd waszy bleek onzeker in al hare handelingen, en wist zich geene reden te geven, vvaerom dit of dal zoo moe: zyn. Ik vond my dus genoodzackl, alleen raed l schaffen, beurde dc altyd nog in onmacht liggende Nora op, en bracht haer met huiieiigewoone krachts inspanning op eene zich in onze nabyheid bevinden de rustbank. De goede vrouw volgde my werkluig- lyk, en stond, terwyl ik bezig was de levensgeestei van hare lievelinge op le wekken, myne bewegingen gade le slaen met een blik van verwondering, a'~ badde zy eene nieuwe kunstbewerking aenschouwi De chirurgyn, die een kwartier later naer den patient kwam zien, vond eene aderlating voor haer noodza kelvk, welke hy haer dan ook terstond locdiendo Gondelwald vond hy zeer verzwakt en uitgeput, hy voorspelde, dat dc minste ontroering by hem dood oogenblikkclyk ten gevolge zou hebben Ovcri gens vond hy zyn toestand niet zoo ongunstig als den vorige» dag, en hy geloofde, dat, ofschoon alle ge- vaer niet was geweken, men van eene zorgvuldige verpleging veel goeds had te verwachten. Na een ucr alle middelen, welke ik aenwenddo, te hebben By toeval komt er ons eene gazet in handen- u"het jaer 1851 VAvenir. Zy was van libe- ale richtingen schreef op het einde van Ja nuari de volgende regelen a Wat is een ware liberael Een mensch, .e de vryheid der eeredienslen, de vryheid an het onderwys, de vryheid van drukpers en de vryheid der associatie wil. i Wat is een calholyke Een mensch, die de vryheid begeert van gelooven aen en le leven naer het Evange lie, door de Kerk uitgelegd de vryheid van zyn geloof aen de geheele wereld te verkondi gen de vryheid van te onderwyzen door ge schriften en de meest verspreidene middelen, en eindelyk de vryheid zich eenige broeders te kiezen, waermede hy in gemeenschap leven kan en wil. Vergelyk nu eens, lezer, met de bovenstaen- de regelen, wat men iiedendaegs in 't liberale kamp over liberalismus en catholicismus uil- eeudoet en beslist In 1851 herkende de liberale party de vry heden der constitutie in 1878 worden ze al- temael door haer geloochend In 1878 eischl de catholyke party geen .echt, geene vryheid meer dan in 1851 de beginselen, welke op laetstgemeld lydstip door de calholyken werden vooruilgezet, zyn heden precies dezelfde, niet verzwaerd, niet vermeerderd catholyk geloof, catholyk leven, catholyk onderwys, kloostergemeenschappen dit eischen de calholyken, dit alles stond de liberael in 1831 toe Wie is er veranderd Leest eene liberale gazet, en 'l antwoord staet vóóru. In 1851 was er geene enkele slem in België die den catholyk 't recht ontkende van eigen bestaen en eigen propagande. Nu gaet het met de priesters liet vyand. Maer, is het catholicismus dan veranderd Onze religie, wy moeten 't aen geen enkel rechtzmnig mensch zeggen, is nu wat zy was in 1851 de catliechismus van 1878, die tot grondslag dient van liet catholyk onderwys in alle opvoedingsgestichten, is juist, dezelfde van 1851 geen woord daerby, geen woord daeraf De dogma's, eerst sedert gisteren uitgeroepen, werden in 1831 onderwezen in al de scholen, niet alleen door den priester, maer door den wereldlyken onderwyzer, de vrymelselary he den als de vyand vaiiouze Kerk gedoemd, was voor 1850 door Leo XII in den ban geslagen, en al de dagbladen van de Wereld hadden de pauselyke bulte, daertoe betrekkelyk, afgekon digd in ons land, zonder de minste protestatie. In 'l kort, niets is veranderd aen de leer stellingenvan het catholicismus, maer het liberalismus is gansch, goddeloos geworden. Zal hei volk meedoen met de geuzen, met de goddeloozen Wy vreezen niets dergelyks Het gezond verstand, liet eerlyk gevoel onzer natie komt met kracht op tegen liet denkbeeld van gods dienstvervolging. De religie is er zoo noodig aen het volk als het dagelyksch brood het rale schriftgeleerden willen opdringen, nog min tegen de vrydenkery, welke anderen, met meer moed en rechtzinnigheid gedurig aen- preken. liet hek aen den ouden stylZietdaer wat de Vlamingen gewoon zyn te zeggen, als 't er op aenkomt hervormingen in te voeren, welke van aerd zyn om de geheele maetschap- pelyke orde te vernietigen, 'l Is hun antwoord geweest aen de geuzen der X\'Ie eeuw, die hunne leering hier wilden inplanten met al het geweld en al de misdaden, welke het despo- tismus droomen kan 't is hun antwoord ge weest aen den Keizer-koster, in 1790, die er 'i leven heeft by ingeschoten 't is hun ant woord geweest acn Willem I, die ook naer geenen goeden raed wilde luisteren. Hel antwoord aen onze nieuwerwetsche geuzen zal binnen zes weken klinkend zyn KIESKRONYK. Men schreef ten onrechte datM. d'Overschie .an zyne kandidatuer afziet. Men weet uit goe de bron dat de beide Senateurs van Leuven de ernieuwing van hun mandaet aenveerden. Als vermoedelyke kandidaten, door de kon- servatieven van Verviers voor te stellen, noemt men MM. A. Simonis, T'Serstevens, Demaret en de Biolley voor de Kamer en M. J. Simonis voor den Senaet. In de algemeene vergadering der konserva- lieve associatie te Waremme zyn de kandida turen van MM- A. Ancion en G. De Looz, pro vinciale raedsleden, toegejuicht. Als catholyke candidaten voor den Senaet voor hel arrondissement Arlon duidt men aen MM. de Limburg-Stirum en E. Orban de Xivry. merhand lot de wcrkclykheid terugkeerde. Zy wilde, daer zy zich hel voorgevallene maer al to goed herinnerde, terstond naer den zieke snellen, en moeite kostte het my, haer te weerhouden. Laet papa, na hei vermoeiend verhae!, thans een weinig rusten, zeide ik de chirurgyn heeft gezegd, dat iedere nieuwe aandoening hem hel leven kan koslen, en mogelyk zal hy met eene zorgvuldige verpleging nog le redden zyn. Daer zy zelve het verkeerde van zulk eene ovcr- ylde handclwyze begon in le zien, gehoorzaemde zy zwvgend, en plaetste zich rustig naest tante Bets op de Vanapé, Wy brachten den dag verder in dc groot ste spanning door. Een paer uren rust waren evenwel voor lanle Bets voldoende, om zich le horstellen, en toen de zieke insgclyks uil eene verkwikkende rust ontwaekte, ontbrak zy niet meer op haer post. Gy moet nu eens innemen, mynheer, er is een nieuw drankje voor u gekomen, sprak zy op haer gewonen toon van dieustvaerdigheid, het flescbe met de arlseny onderwyl eens schuddende, waerna zy een klein gedeelte in het daervoor be stemde kopje goot. Daerna beurde zy met de eene hand den zieke een weinig op, en bracht met de an dere hel kopje aen zyne lippen. Waer is Nora fluisterde Gondelwald, nau- welvks hoorbacr. Zy ligt hier op de kati3pc laet haer nog een weinig rust. Wanneer ge u wal bedaerd houdt, mog zy tegen den avond eens by u kómen maer gy moet me oprecht beloven, dat gy niet weder heftige loo- neelcn uitlokt, want dit zou op haer gestel even noodlottig werken als op bet uwe. Gondelwald boloofde.hel als een gehoorzaem kind. nlderdaed, een zieke is ook niet meer dan een kind, dal zich gaerne ondcrwtrpt acn dc bevelen van hem of haer, die hem verpleegt, al gevoelde hy zich in gezonde dagen in rang en verstand ook verre boven hen verheven. Een weinig later waegde hy hel ech ter nog te vragen Zou Nora wel willen komen, heeft zy my niet gevloekt Zy u vloeken sprak tante Beis, hoe Kunt ge zoo iets van uwe lieve pleegdochter denken zy hnekl cr evenzeer naer u te z>cn, en hel kost my moetic haer terug te houden. Daerna genoot de zieke gedurende een paer uren weder eene zoete rust. Do bekentenis, die eindelyk, in hel aenschyn van de dood, zyn lippen was ont snapt, schonk"blvkbacr verlichting acn zyn gemoed, en zou wnorschynlyk veel tol zyn herstel kunnen by- dragen. De hoofdwonde was alreeds acn hel gene zen" de koorts greep hem zoo fel niet meer acn als een' dag le voren, en hel was alleen het overmatige bloedverlies, waerdoor hy zoo zeer verzwakt wai, dal ons voor het behoud van zyn leven deed vreezen. Ik had gedurende het verhael van Gondelwald, evenmin als by de daerop volgende heilige looneelen, de gelegenheid gevonden, ernstig na le denken, en behoorde in die oogenblikken als hel ware my zeiven niet meer toe. Nauwlyks was echter alles rustig ge worden, of de geschiedenis, welke myne ooren had den opgevangen, spon zich in myn geest verder af, er. ik vond iu het gansche verhael eene onnuskenbaro gclvkems met zekeie gebeurtenis, welke my by myn ver'blvflo Berlyn door myn goeden vriend den kolo nel ter ooren werd gebracht, en die de lezer zich evenzeer zal herinneren. Juist was ik bezig \ergely- kingen te maken, en bad reeds de pen m de hand om naer Berlyn te schryven, toen een luid gesnik my in dit voornemen stoorde. Ik snelde naer de ziekenka mer, en vond Nora aen het ledckant. (Wordt voortgezet.) ABONNEMENTPRAS6 FRANKS 'S JAERS. De inschryving eindigt met 31 December. uit Gent naer Moortzeele, Sottegem, Gceraerdb., Englnen, Braine-le» Comte 5.o2 8.D2E 8.58 11.18 2.20 5.4') fi.59 uit gseraerdsbergen naer Maria-Lierde.Sollegem, Moortzeele en Gent, 5.15 7 14 9 54 11.59 2.58 5.00 5.50E 8.51 uit Denderleeuw naer Haeltert, Bursl, Herzele, Solleg. Audenaerde, ADsegem. Korlryk, 6.17 0.00 9.01 12.55 6.C9 7.20 uit Sottegem langs denderleeuw naer Aelst, (5.45 's Zaterd.) 7.49 12.00 0.00 5.00 7.48 uit Antwerpen naer St. Nikolaes, Lokeren en Gent 4.50 7.15 8.50 10 55 2.05 3.50 7.15 0 00 uit Gent naer Lokeren, St. Nikolaes en Antwerpen 4..10 7.05 9.25 l'LSO 2.20 5.25 7.05 0.00 Uit Sottegem langs Erpe-Mcire. 7.49 2.00 7.48 ANNONCENPRYS, per drukregelGewone 20 cent. Reklamen fr. 1,00. Vonnissen op o'la bladz. 50 cent. NAER AELST UIT Ath 6.49 10.30 1.30 4.20 7.58 9.12 Anlw. 5.25 6,35 9,15 9.50 10.50 E. 1« 2' 3° kl. 12-15 3-51 E. t°2°3* kl. 3-35 4.45 5.55 6.50 E. 1« 2» 3» kl. 8.55 Brussel 7.20 E.le2e 3*kl. 7.29 5.00 11.06 11 53 1.55 3.02 en 4.53 E 1*2-3« kl.5.01 5.55 8.10 E, 3 kl. 8.20 00.00 Dcndermonde 7.13 9.45 11.34 2.25 5.27 8.23 10.47 Geeraerdsbergen 7.27 n.08 2.07 4.58 8.33 9.50 Gent 0.0cE 6 32 7.39 E l" 2*3«kl. 8.25 10.59 12.31 E 1' 2* 3® kl. 1.55 0-00 E 1.2.3. kl. 5.09 8.09 8.14 9.33 E.\p. 1® 2° 3® kl. Lessen 7.09 10.50 1.50 4.40 8.18 9.32 Lokeren 6.35 9.06 10.57 1.49 4 50 7.50 Ninove 7.55 11.36 2.35 5.26 9.01 10.18 Oostende 0.00E 6.20E. I 2 kl. 6.25 9.00 11.55 0.00 0.00 El® 2® 3® kl. 6.04 0.00 Exp. Dendermonde. 4-55 6-45 8-48 12-25 3-06 6-40 10.05 Lokeren. 4-55 6-45 8-48 12-25 3-06 6-49 Mechelen. 4-55/ 6-45/ 7-19d 8-V2d Exp. 1® 2® 3® kl. il-53d 1-04d Exp. 1® 2® 3® kl. 2-50d 3-06/ 6-01d 6-40/ !0-06d Exp. 1® 2® 3' kl. Anlw. 4-551 6-45/ 7-I9d 8-12d Exp. 1° 2® 3® kl. l-04dExp. 1® 2® 3® kl. 2-5t'd 3-06/ 6-04d 6-40/ 10-U6d Exp. 1® 2® 3® kl. Brussel, langs Denderleeuw. 4 40 0-00" 7-19 7-50 8-12E. 9-24 11-53 1-04 E. 1® 2® 3® kl. 2-50 0-00 Exp. t«2®3®kl. 6-04 8-49 9-09 10-06 Exp. 1® 2® 3° kl. Leuven, Thicnen, Luik,Verviers 4-40d 4-55/ 6-45/ en 8-12d Exp. 1® 2® 3® kl. 7-50d 9-24d (I l-53d tol Leuven)1-04d Exp. 1® 2® 3® kl. 2-50d O-OOd Exp. 1® 2® 3® kl. 6-04d 8-49d 10-06 Exp. 3 kl. (1) Nota. De letter t beleekenl langs Termonde en de Gent, (5-00 's vryd.) 7-59E1®2®3®k 8-41 9-45 12-22 12-40 3-09 3-41 cn 0-00 E. 1®2® 3® kl. 6-12 6-40 0-00 9-36 8-49 Exp. 1® 2® 3® kl. Brugge, Oostende. 7-59 Exp. t® 2® 3® kl.6-00 9-45 12-22 12-40 3 41 en 0-00 E 1® 2® 3® kl. 6-40 Doornyk, Mouscrou, Korlrvk, Ryssel (langs Gend) 8-41 12-22 12-40 3-09 3-41 Èxp. 6-12 6-40 Doorn. Mouse. Korlryk, Rvss. (langs Alh) 6-00 7-50 11-53 0-00 6-04 Ninove. Geeraerdsbergen, Lessen, Ath 6-00 7-50 8-12 11-53 2-50 0-C0 6-04 9-09 Bergen, Quiévrain 6-00 7-50 8-12 11-53 2-50 O-DO 6-04 Engbien Braine, Manage,Charleroy, Nam^n langs Geeraerds bergen 6 00 (-00 11-53 2-50 ü-00 6-04 Sottegem, langs Erpe-Mcire. 6.05 (-725 's zat12.30 6 02 letter d langs Denderleeuw. Cuique Sunui.

De Denderbode | 1878 | | pagina 1