Merktpryzen. REVALENTA ARABICA Verschellen hij Spilaels-Sclmermans Belangryk bericht. Verandering van woonst. Bericht. sparren HOPPESTAKEN, Venditie van GRAS, HOVEN 1ERSLAND, Behuisde HOFSTEDE Venditie vau Hooigras cn Nagras, Bekendmaking. Duivenprijskampen. Luisterrijke prijskamp met dc Krulbol GEMEENTESCHOOL, van dry pariyen H0FSTEDEGR0ND 11 Et: 51 SC II, BOSCH, Venditie van een schoon M0BILIER, Verkooping van ZAAILAND 8000 5IOPPESTAKEN, Meubels, Zilverwerk cn Wijn, WOOMJUIZEN, IV en V. Twee zolen voor de laken nyverheul. VI. De zael van den kanlccnige kleine vertrekken voor de fotografie, enz. VII. Zael nevens de koninklyke loge, alwaer de spiegels, het brons en de pianos ten loon gesteld zyn. VIII. Zael van het ministerie van openbare werken. Plannen der bruggen en wegen. Voorbeelden van ameublementen. Prachlkrislalin hel midden een preekstoel. IX. Zael der bockdrukkcry en der nyvcihetdskun- Daerenboven heeft België een groote bygevoegde zael, waerin eene volledige tentoonstelling zal plaels hebben van onze scholen van lager onderwys. Ten slotte hebben wy in de hal voor groote nyverheids- voorwerpen en mekanieken, eene voordeelige plaets, waer de byzonderste nyverheidsgestichleu van ons land hunne voortbrengsels ten toon stellen. De negen zalen der belgische afdeelmg zyn be hangen met een lichtgekleurd doek, bezaeid met koningskronen en dooreengevlochten LL. Aen de kroonlyst pryken de schilden onzer provinciën en van al de steden v3n hel land. PAUSELYKE STATEN. De eerste pauselyke brief door Z. H. Paus Leo XIII uitgegeven, heeft eindelyk aen de liberale pers geleerd dat zy in dwaling verkeer de toen zy aenkondigde dat de nieuwe Paus een geheel anderen weg zou ingaen als Pius IX betreden haddal liy onder ander de overwel diging der Pauselyke-Slaten zou goedkeuren. Non possimuswat Pius IX heeft veroordeeld zou Leo XIII veroordeelen, en zullen-alle de Pauzen veroordeelen die na dezen zullen komen. Het toont wel dat de liberale pers liet eerste woord van de instelling der katholieke Kerk niet verstaet of niet wil verslaen. Ziende dat de encykliek die het liberalismus, de logies en de politieke handelwys ongenadig veroordeelt haer geen gelyk geeft, begint zy andermael met bedrog te werk te gaen en wil nu doen gelooven dat de Paus nog altyd naer den liberalen kant overhelt, maer dal de paters jesuielen alweer zy de encycliek hebben... veranderd. De Osservatore romano geeft aen dat gezegde de meest formeele logenstraffing hel is inder- daed wiet ernstig genoeg om gelogenstraft te worden maer als men de dagelyksche leugens nagaet, die de liberale pers uitwerpt om hare lezers te misleiden, is men van tyd lol lyd wel verplicht een waerschouwend woord tol hel pu bliek te richten. BEWAART DE KINDER EN door de zoete van Londen. Overal betreurt men dat het kind, de vrenijd der familie en de hoop des lands, zeer mishandeld wordt. Door de onwetendheid alleen der moeders of der voedsters sterven er het eerste jaer 6( ,000 in Frankrijk en 40,000 in Engeland! Deze ellende is verschuldigd door eene te gedurige melkvoeding, ofte wel door het gebruik van koei of geitenmelk, of door de broodpap alle onaannemelijke voedscls, die gewoonlijk eene verhitting van hel slijmvlies en, als onvermijdelijk vervolg, den buikloop, de gedurige brakingen, ue uilkring, de krampen, de zenuwtrekkingen en de dood veroorzaken. Men heeft erkent dat, wanneer de vertering van een jong kind eens in gevaar gesteld is, de best gekozene geneesmiddels onmachtig zijn het kwaad te verbeterenDeze wreede vernieling is eene plaag voor de familie en voor het land Er is nog tans, om dit ge vaar apeweren, een eenvoudig en weinig kostelijk middel, die sedert acht en twintig jaar zijne proeven gedaan heep-, hel is de ziekelijke en zwakke kinderen van allen ouder dom, alle drie uren van den dag met de Revalenta Du Barry te voeden, enkelijk met water en zout gezo den. Het is, in een woord, het voortreffelijkste voedsel, die alleen gelukt al de gevaren van de kindseheid te vermijden. Wij beschrijven hier' eenige der over vloedige proeven van haren onveranderlijk voordeeligen nvloeil zelfs in de hopeloosste gevallen Genezing n' 80,416. M. de doctor F.-W. Beneke, geneetkunstleeraar bij de Hoogeschool van Marburg, doel het volgende verslag aan de kliniek van Berlijn, den 8 April 1872 Ik zal nooit vergeten dal het aen de Revalenta Arabica Du Barry is dal ik liet bewaren van hel leven eens mijner kinderen moet. Het kind, aan den ouderdom van vier maanden, leed van eene volkome- mc uilleringmet gedurige brakiugen die aan den zorg- vuldigsten eetregel, aen twee voedsters en aan al de behandelingen der geneeskunst wederstonden. De Reva lenta heep onmiddelijk de brakingen doen ophouden en zijne gezondheid volkomentlijk hersteld in zes weken tijd. Al de ondervindingen die ik sedert gedaan heb met de Revalenta hebben denzelfden goeden uitval geltad Zij is viermaal voedzamer dan het vleesch, zonder ooit te verhitten. Genezing n85, *21 Brussel, den 23 juni 1874 Mijn jongste zoon, aan den ouderdom van vier tot vijf maanden door de geneeslieeren verlaten, begeerde geenerlei voedsel te nemen noch verleren, en bevondt zich, diensvolgens, in eenen slaat van slapheid die zijn leven in gevaar stelde ik deed hem dan eene ligle pap van Revalenta gereed maken, welke hij met smaak at, en hij heep vervolgens er zich uilsluilelijk, gedurende verscheidene maanden, mede te voeden. Vandaag, elf jaar oud, is hij zeer gezond. Deswert. Holloway's Pillen. Verzwakte levenskracht. Dit geneesmiddel bevat in zich alles wat men kan verlangen voor een algemeen huismiddel. Zy roeit den oorsprong uit van de ziekte, die ontstael uit ongezond voedsel of onzuivero lucht. By verstoppin gen, ontstekingen van den lever, van de longen, van do ingewaden, of eenig ander orgaen, zyn die Pillen byzonder dienstig en by uitstekeoheid onfeil- baer. In ieder huisgezin moeten zy altyd by de hand zyn, omdat zy een onfeilbaer geneesmiddel zyn voor jonge lieden, en hen die van een zwak gestel zyn. Zy verwekken volstrekte geen pyn, overprikkelen de gevoeligste zenuwen niet, noch de teerste ingewa den. De Holloway Pillen zyn de beste bevorderaers van de opslorping en de afscheiding, die er uit do vochten, en uit der vaste deelcn al de giftige en schadelyke deeltjes verdryven. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,21«. M de doklor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverhilliug van 15 lot 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. - De kolonel Watson, van de jicht, zenuvvpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744 M. de doklor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N° 4 1,522. M. Baldwin, va t eene volledige ver zwakking, geratklheid 111 de bloes en lidmaten, ten gevolge van overtollige uitspanning 111 de jeugd t. Viermael voedzamoi dan hel vleesch, spaerl zy nog 50 macl haren prvs in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kiï 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen posl-mandael, de doozen van 36 en 7» franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Babivy en C°, (limited) Berg van t 33of, IO, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden llerreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbcrgen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil Tarwe. Mastelnin Rogge. Geerst. Haver. Idem, (wille), botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggeus hel koppel fr. 30 ü0 32-25 26-00 29 - 00 19-uO 21-50 00-00 00-00 23-00 25-50 10-00 11-50 0—00 0—00 6-72 8-54 1-63 1 - 80 4—00 5-25 45-00 55-00 ST NICOLA ES, 9 Mei. Tarwe. Rogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappclen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. per i 'J6 liters. fr. 28-00 18-00 18-50 15-50 19-25 lom. 00-00 21-00 9—00 5—CO 2-20 31 00 1-81 Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouworshaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolic. Lynzaedolio. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. LEUVEN, 10 Mei. fr. 30-00 a 32-00 -On 00-00 22-50 22-51' 00—0(1 88—00 66 - 50 0—00 0—00 0-00 10 - 00 0-00 0—00 >-00 00-00 00-00 00—00 00-00 00-00 00—00 00—00 00—00 0—00 00—00 0-00 o-oc ANTWERPEN, 10 Mei De kuipboler werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,35 a fr. 2,50. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 1,40; zwaer gewicht fr. 1,60 a 1,80 De aerdappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. 1,80 2,00, Polder fr. 2,50 a 3,25. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,95. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29 -00 Rogge, 21 00 21-50 Winlergeersl, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bilterpeën, Alle persoon welke verlangt een stael der bovengemelde schilderyen te bekomen, vóór dat hy het beloop zyner inschry- ving stort, zendt een postmandaet van 4 fr. in gefrankeerden brief gesloten, en by zal uit Bologna eene sehilderv ontvangen van den prys van JÓ fr. Indien, na de ontvangst van het stael, deze persson een abonnement verlangt te nemen moet hv nog slechts 21 fr. in plaets van 25 fr. betalen. Deze die een abonnement neemt beginnende met 1877, moet ons een postmandaet van 50 fr. toesturen cn liy zal als dan, boven de schildcryen hoogcr vermeld, als premie eene andere schildery eener wnerdc van 13 fr. ontvangen. Wy komen de overheerlyke schildering DE H. FAMILIE, van Pacelli te ontvangen zy is ten onzen bureele tentoon gesteld. Binnen weinige dagen, zullen ook al de schilderyen der jaren 1877-78, ten toongesteld worden. De vragen van inschryving vergezeld van een postmandaft moeten vrachtvry besteld worden ten bureele van den Den- derbode, Moleustraet, G, te Aelst. Boekdrukker, Nieuwslruat, Aalst. Een zeer nuttig en godvruchtig boekje overde voordeelenen oefeningen van hel genootschap der GOEDS DOOD. Dit werkje heeft in korte jaren zijne zesde uitgaaf bereikt. Prijs 20 centiemen. Dame Léhmans, gediplomeerde chirur- gyn-taudmeestersse, beeft de eer liet geacht publiek van Aelst en omstreken bekend te ma ken dat zy zich alle dynsdagen en zaterdagen naer AeUt zal begeven om er hare zorgen aen te bieden voor alles wat den mond betreft. Zet amerikaensche tanden in zonder haken of veeren. Gewaerborgd. Oriflcatiestopping, emailleering, plombeering en trekking zonder py- nen. Consullatien van 9 uren vóór tot 3 uren na middag. by den heer Desiré Meganck-Bollier, Lange-Zoutstraet, 52, le Aelst. Bezondeiie ingang. Petrus Colson, koopman inkleuren, huisschilder en glazenmaker heefi de eer het geacht publiek le berichten dat hy zyne woonst van de Langestraet, naer de Moorselschcbaen, in de herberg Plevna, te Aelst Mylbeke heeft overgebracht. Hy beveelt zich in de gunst van eenieder. 00—00 29-10 23-00 00—00 00—00 26 - 50 00—00 29 -50 23-50 10—00 0"—01» 27-00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 8 V nou wel. 7 HUWELYREN. J. Ileerwegh, houtzager le Hofstadc, met S Ro brecht, dienslm. D. De Cock, broodb. met C. Commerman, klcerni F. Waulers, werkm. met A Ippersielle, dienslm. S. Gceroms, schrynvv. mclM. Neukermans, dienslm. OVERLYDENS. C. Schockaert, metsersg. m. Sleenhont, M j. Lan- geridderslracl J. Brancaert, z. b. 82 j. Brabant- straet. F. Van den Bossche, m Lebon, kaeiwerk. 38 j. Hoegevesten. M De Coainck, m. De Smedt, bez. 67 j. Zoulsiraet P. Commerman, hovenier, 30 j. Mylbeke. Dry kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangipen van den 4 April tol den tt Mei 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS V. J K. Scliulz, 21 j muziekant, bij het leger. Ta hnnn Eonen schoonen nieuwen TUL- C 14 UU|J, BEBIE, eenen goeden Camion voor een paerd met eene bache op, en 3 schoone Kinder- voituren, by Joseph Van der Biest, rytuigmaker Nieuwstrael, n° 50, te Aelst. Tp L'ttnn Extra goed Hooi, aen gematigde M e fiuufjp,vs by M. De Coninck-De Smedt korle-zoutstraet te Aelst. Albert De Loose-Noteris, Brabandstraat N° 43. Lijnwaad en waschbleekerij. aan de Pontstraat- poort, of Brusselschen-steenweg. Laat weten dat hij zich gelast met Waschen, Strijken en Cylindercn er zijn, bij hem ook te bekomen alle soorten van Likcu- en. Allerbeslen Genever, en eerste klas van fijn Olie. Uit ter linnd te koop. Bij E. Mocns, landbouwer Wetteren.drij driewielkarren.een vierduimer (wagen) een nieuwen beorbak voor wagen, en een merrie paard (jaarling.) FiOiiis We Schryver. Lange Zontslrnat, 31, Aalst, heeft de eer hel geëerd publiek te berichten dat zijn magazijn zeer wel voorzien is van alles wat zijnen artikel betreft voor hel zomer seizoen, voor mannen vrouwen en kinderen. Alles naar de hooge laatste nieuwigheid. Alsook eene aanzienlijke hoeveelheid zeildoeke schoenen in alle kleuren dewelke in hoedanigheid alle de gewoone overtreffen. Men zal zich groolehjks verwonderen zou van den schoonen grooten keus als van de buitengewoone laege prijzen. B. De persoonen welke bij ongeval iels van mijn werk zouden hebben dal los gegaan is, mogen het mij terug brengen bel zal kosteloos hernaaid worden. Alles is gewaarborgd. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder, medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondbeidsbloed van Du Barry van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegonlsiekingen, de gal, de winden, de zuerheid, liet slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al do wanorders veroorzackt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 60,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuilües (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Wurlrcs s M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat acn zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, beeft geheel en g3nsch van zyne darteren door het gebruik van de Reva lenta genezen geweest. N" 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverleerbaerbeid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen cn bra kingen. Pauselyke maetschappy van olieverfdruk. Het doel der maetschappy is 1° de kunstsmaek der christene schildering uitbreiden door 't uitgeven van kopyen in olieverfdruk der merkweerdigste oude en nieuwe meesters 2° den eerbied voor de heilige beelden opwekken met ze te verspreiden 3° deze beelden kosteloos acn de arme kerken te bezorgen, De maetschappy verbindt zich, jaerlyks zeven schilderyen acn de geassocieerde leden te zenden. Deze schilderyen zullen franco en zorgvuldig op een houten rolletje geemballeerd met dc post gezonden worden. De geassocieerde leden genieten bovendien het voorrecht, voor de helft van den prys in den kataloog aangeduid, nieuwe exemplaren der schilderyen in abonnement ontvangen en zelfs van deze welke van het abon nement geen deel maken maer door de maetschappy zyn uit gegeven, te kunnen aenkoopen. De verbintenis der geassocieerde leden is verplichtenn voor dry jaren. De jaerlyksche bydrage is fr. 25,00, betaelbaer op voorhand. (Extrakt der statuten.) SCHILDERYEN VOOR 'T ABONNEMENT VAN 1877. De engel op de luit spelende van Fr. Francia. 53 cent. op 72. 20 fr. Het H. Hart van Jesus, van Battoni. 45 G2. 15 fr. De H.Benedict Labre,van Montbug"®1') 45 62. 15 fr. De H. Phitomena, van 37 1 51. 10 fr. Ecce Homo. van den prof.Gunrdasoni. 26 31. 5fr. O.-L.-Vrouw der Zeven Weéen, Bol. school. 26 31.— 5 fr. H.Maria-Magdalena, van Dolci. 26 31.5 fr. SCHILDERYEN VOOR 'T ARONNEMENT VAN 1878. II. Jozef met kindeke Jesus, ,van Ciaranfi. -16 cent. op 63. 20 ft. H. Cecilia, van Raphael. 45 62. 15 fr. De dood van den H.Jozef,van Fran- ccschini. 37 51. 10 fr. De H. Familie, van Pacelli. 37 51. 10 fr. H. Franc, van Ass., van Guido Reni.26 35. 5 fr. H. Franc, b Paula, van Guardasoni. 26 35.5fr üc H. Maagd met Kindeke Jcsus, van den Corrège. 26 >31.— Sfr Vogelschieting met de Bolle, naer Geldpryzcn, by Frans Beeckman, in de graef van Vlaenderenle AelstSchaerbekc, (St-Job Op Donderdag 16 Mei 1878. (lettres chargëes) toegestuurd, ten minste drij dagen vóór den bepaalden dag der aanbesteding in de post van Aalst besteld ('I is le zeggen vóór den 14 Mei 1878 Deze aanhiedingsscliriftcu zullen moeien op zegel geschreven zijn, en de namen, voornamen, hocda nigheden en woonplaats van den aanbieder en van zijne borg behelzen en door hun heide geteekend zijn. De aanbiedingsscliril'ter. zullen bepalen dat de ondernemer zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens de bepalin gen en voorwaarden le voltrekken cn nil le voeren en de som of aanbicdingsprijs in volle letters aan duiden. Alle aanbiediugsbiljel zal moeten vergezeld zijn van bel ontvangstbewijs afgeleverd door den heer Gemeente-Ontvanger der stad Aalst, vaststellende dat de bicder, ten titel van borgstelling, eene som som 2000 francs in geldspeciën of in nationale fond sen gestort heeft overeenkomstig hel kohier van lasten. Do aanbiedingssehriflen zullen toegezonden wor den onder dubbelen omslag: de eene (de uitwendige) liet adres van het Kollegie hierboven genoemd dra gende, alsook de woorden aanbieding voor de on derneming van openbare werken en de andere (de binnenste) voor opschrift dragende Aanbieding voor de onderneming der opbouwing van de nieuwe Ge meenteschool, le Aalst. De aanbiedingssehriflen waarvan den builen om slag den stempel vau de post van Aalst, mei eene latere dagteekening dan die van den laalslen dag voor de nederlegging bepaeld (14 Mei) dragen zou, zullen niet in aanmerking konnen genomen worden. De plans, bestekken en het kohier van lasten en voorweardan berusten ten bureele V3n Sladsbouw- kundige, M. Engéne Carrclle, als ook ten kabinet van den Gemeente-Sekrctans, alwaar men alle dagen er van kennis kan bekomen van 9 uren 's morgends, tol 's middags en van 2 1/2 lat 5 uren namiddag, de Zon en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan den 30 April 1878. HET KOLLEGIE: OP BEVEL De Sekrelaris, De Burgemeester, JOZEF VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. VEND1TIE VAN 4,000 TE EREMBODEGEM, acn de Denderbrug en acn de Statie. Op Woensdag 15 Mei 1878, om I ucr namiddag. Door T ambt van den Notaris DE SMET, te Erem- bodegem. te AALST aan de Iloogevesting. Dc Notaris leeman, te Erpe, zal op Zalurdag 18 Mei 1878, om 3 uren namiddag, openbaarlijk verkoo- pen Verscheidene koopen goed en schoon Voedergras, wassende op de niecischen voortijds gebruikt ge weest bij d'heer Van den Bossche, iijnw3adbleeker te Aalst, aan de Hoogeveslen. rechtover de brouwerij van d'heer Frans Burny. Op gewoone conditiën en lijd van betaling. OPENBARE YERKOOPING van twee perceelen te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE PAUW, te Aalst, zullen, niet gewin van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen Eerste koop. Eene partij LAND, gelegen te Aalst-MiJI- beke, op den Hovenierskauter, ook genaemd de Tien Dagwan- den. groot 25 aren 25 centiaren, bekend bij kadaster, wijk E, ex-uumniers 414 en 112, palende oost sicur Commerman, zuid den weg west d'erven Boone en noord M"' De Craecker- Doramer. Tweede koop. Eene partij LAND. gelegen te Aalst-Mijl- beke, op den Bergenkauter, groot 30 aren, gekadastreerd wijk F, nummer 685, palende oost den heer Van Necke te Gent, zuid de Hospitalen van Aalst, west d'erven van den heer Leunrkens cn noord de Langehaag. De koopers zullen van dc twee voorschrevene perceelen land in het gebruik treden met de betaling hunner koopsom en prijzij der vruchten en vei voedheden. ZITDAGEN MEI 1878. OPENBARE VERKOOPING van eene te EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE, te Herzelo, zal met lus- schenkomst van den Notaris DE SMET, te Erembode- gem, ten verzoeke van die het behoort met gewin vun palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eene Behuisde Hofstede, mei daerop staende ge bouwen van Huis, Scnuer, Stal, Hopharsl en aenhoo- righeden en medegaenden grond, gestaen en gelegen le Erembodegem, op het Resschebeke, groot in oppervlakte volgens meling 44 aren 14 centiaren, gekend by kadaster onder de seklie A, nummers 5270r, 3271b, 3272, 3273, 3274 en deel yan 3275, palende oost de Resschcbekeslrael, zuid hel reste rende deel van nummer 3275 alsmede de limiten van Hekelgem, wes'. de erven van Mynheer Lefebvre, noord Frans Meert en de weduwe en kind Bernard Van de Velde. Deze Hofstede zal in twee deelen opgeroepen worden 1° Deel: 4t aren 07 centiaren, naest den noorden met dc daer op staende gebouwen van Huis, Schuer en Stal. "2° Deel23 aren 07 centiaren, met den. daerop staenden Hopharsl, ten zuiden van hel eerste deel. De koopers zullen er van in gebruik treden met den 44 December 1878. ZITDAGEN Instel Vrydag 24 Verblyf id. 31 Mei ,878- Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Frans Perdaens in den Drylioek, te Erembodegem, op hol Resschebeke. INSTEL DIJNSDAG 14 VERBLIJF ID. 21 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Het Culden Vlies bij M,nc \VC Steppe, te Aalst, aan de Molenstraatpoort. TE AALST-MIJLBEKE. 1° Op liet buitengoed der heer en Paters Jezuïeten, 15 koopen Hooigras. 2° En op den meerscli vao d'heer Ch.Rossell- De Coninck, aan den watermolen Moorselsche- baan, 7 koöpen Hooigras en hel Nagras. Op Maandag 20 Mei 1878, om 3 uren na middag. Door 'l ambt van den Notaris VER- BRUGGHEN, le Aalst. Venditie van eene groote verzameling van bloemplanten, op Maandag 20 Mei 1878, 0111 4 uren nanoen ter estaminelden Meiboom, te Aalst. Op BUSSIGNY, op Donderdag 3" Mei 1878, ter her berg den Hert, bij Ch.-L. De Bom, le Moorsel, Dorp. De inleg is bepaald op fr. 1,75 per duif. Op CAMBRAI, op Zondag 2 Juni 1878, bij Livinus Waulers, te Moorsel, Hoeksken. De inleg is bepaald op fr. 1,75 per duif. Voor 3 extra schoone zilveren Zakuurwerken (cilin ders) en drij Kettingen voor tweeden prijs, bij X. Van Cauler, le Meire Dorp. De liefhebbers die aan bovengemelden kampstrijd zouden willen deelnemen worden verzocht zich zon der uitstel te laten inschrijven, dewijl er niet meer dan 40 lot 45 partijen zullen aanvaard worden. De inleg ter mededinging is bepaald op 50 centi- rnen per man, fr. 1,50 per partij. Men schrijft in van heden af ten boven gemeld lokaal, tol Zondag 19 Mei, dag op welken het spel zal geopend worden en na welk tijdstip men geene partijen meer zal aannemen. De verdere voorwaarden zullen ter elks inzage in hel lokaal aangeplnpt wezen. By M. MAES, beeldhouwer. Aelst, vraegl men leer lingen van 14 15 jaer oud. Goede voorwaerden. voorkeur aen die reeds de leekeu lessen gevolgd hebben der academie. STAD AALST. OPENBARE AANBESTEDING der werken van opbouwing eener TE AALST-MIJLBEKE Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen, zal, op Vrijdag 17 Mei 1878, ten 11 uren voormiddag, ten Stadhuize, ter Zittingszaal van liet Schepenenkollegie onder do nadere goedkeuring van de bevoegde Overheden, overgaan lot de openbare aanbesteding der opbouwing van eene nieuwe gemeenteschool voor jongens, te Aalsl-Mijlbeke, aan de Binnenstraat Het bestek der Werken beloopt tol fr. 47,959-09. De aanbesteding zal bestaan uil een lot en gebeu ren met aanbiedingssehriflen aan het Kollegie van Burgemeester cn Schepenen, bij bezwaarde brieven OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal mei lus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Erembo degem, ten verzoeke van die hel behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eersten koop. 7 aren 31 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen te Erembodegem, aen den Brussel- scbensteenweg, sectie A, deel der nummers 1399. 14"2van 't cadaster, palende oost den steenweg, zuid Charel Arys, west Van Haver en Mynheer Van den Bruele, noord den volgenden koop. Tweede koop. 7 aren 49 centiaren HOFSTEDE- GROND, ten noorden van voorgaenden koop, sectie A, deel vau nummers 1399 en 14i'2, palende oost den Brusselschenstecnwcg, zuid den eersten koop, west Van Haver en Mynheer Van den Bruele, noord de weduwe J. B. Dc Neve en den derden koop Derde koop. 4 aren 16 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen alsvoren, aen de Scherreslraet, seklie A, deel van nummer I3S9, palende oost da weduwe J. B. De Neve met hel wederdeel, zuid koop twee west Mynheer Van den Bruele, noord de Scher reslraet. De koopers zullen er van in gebruik komen mei de betaling hunner koopsom. ZITDAGEN Instel Dynsdag 21 Verblyf id. 28 '1lei 187i5' Telkens om 2 uren namiddag, Ier herberg van Jufvrouw de weduwe l.udovicus De Coninck, te Erembodegem, aen den Brusselschenstcenweg OPENBARE VERKOOPING VAN EENE PARTY en eene party Zaeiland TE WELLE. De Notaris DE PAEPE, le Herzele, zal, met tus- schcnkomst van den Notaris DE SMET, te Erembode gem, ten verzoeke van die bel behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen eerste koop. 18 aren 12 centiaren Meersch, gelegen te Welle in de Elskcns, seklie B N° 3Ubis, palende oost den heer Notaris Arenls, zuid Petrus Boterbergh, west Petrus Boterbergh met het weder deel, noord den heer Victor Meirschaut. tweede koop. 14 aren 76 centiaren Bosch, gele gen als voren, te Welle, seklie B, deel der N°» 28a, 27a bis, palende oost en zuid Petrus Boterbergh, west hel Armbesluer van Welle, noord Petrus Van Bever en Engelberl Vandensteene. derde koop IS aren 03 centiaren Zaeiland, gele gen als voren, te Welle, seklie B, deel der N°* 25 bis, 21a, 23b, palende oost Petrus Boterberg!) met hel wederdeel, zuid denzelven west de losbaen noord den heer Louis Borreman-Wallens. De koopers zullen er van in gebruik komen met dc botaling der koopsom. ZITDAGEN: Instel Dynsdag 7 Verblyf id. 14 Telkens om 2 uren namiddag, Josephus Van Vaerenbcrgli, de Denderbrug. vóór het huis lest bewoond geweest door wijlen Madame De Scliryoer-Vanderheyden. Op Dijnsdag 28 en des noods Woensdag 29 Mei 1878, ten 8 uren 's morgens, door het ambt van den Notaris VERBRUGGHEN. TE MOORSEL. De Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Onderden eersten koop.— Een perceel Zaailand, groot 23 aren 46 centiaren, gelegen te Moorsel, op Waver, gecadastreerd wijk C, deel van nummer 567, palende ten oosten aan Amelia Van der Borght, ten zuiden aan Jufvrouw de weduwe Nackers. ten wes ten aan Josephus Van Humbeeck en ten noorden aan de Molenbeek. Ingesteld fr. 14'i0-0ü. En onder den tweeden koop. Een perceel Zanilaud, groot 10 aren 60 centiaren, gelegen te Moorsel, op de Pelershaag, gecadastreerd wijk C, oosthelft van nummer, 966, palende ten oosten aan Jacobus Van Nuft'el, ten zuiden aan Amandus De Bisschop, ten westen aan Josephus Van Humbeeck en ten noorden aan de weduwe De Wever. Ingesteld fr. 600-50. Deze twee perceelen Land zijn ingebruik zonder termijn bij Josephus Van Humbeeck. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 Verblijf id. «ei 1878. Ten 4 ure namiddag, ter herberg van den heer Victor Mocns-Ue Kouinch, achter de Kapelle, te Moor sel, aan hel Dorp. Te huren, te Aelst Keyzerlyke plaets. Een HUIS gedienstig van alle bedryven, met' hof, kelderingen, magazynen ter straet. groot 8 aren, voor heen gebruikt door wylen den heer Notaris Vander „Heyden, en lest door inad. De Pulter-Van Wambeke. Voor de conditiën, by den notaris Verbrugghen, te Aelst. VERKOOPING VAN EN 500 BOONSTAKEN. te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Dijnsdag 14 Mf.i 1878, oni 2 uren na middag. door 't ambt van den Notaris DE VR1ËNDT, te Aalst. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING eener groote hoeveelheid kostbare en gerieflijke TE AALST. De Nolaris DE PAUW, te Aalst, zal aldaar ten sterfhuize van Madame weduwe Lievcns, aan de Vaart, op Maandag 20 Mei 1878 en volgende dagen, telkens om 9 uren 's morgens, openbaar- lijk verkoopen Eene partij schoone mahoniehouten, (acajou) en andere meubels, porselein, crislal, antiekilciten, lijnwaad, tin, koper en keukengerief, goede en oude wijnen, likeuren en eene hoeveelheid aller schoonste zilverwerk en andere voorwerpen te veel om te melden. Gewoone conditiën en lijd van betaling. Mei 1878. herberg van te Erembodegem, aen OPENBARE VERKOOPING van Olie- en Graanmolens en Magazijnen, TE NINOVE. De Notaris LEENAERT, zal, op Dijnsdag 14 Mei 1878, om 2 uren namiddag, in het hotel a de Ster, te Ninove, aan de Slalieplaats dep- nitievelijk aan de meestbiedende verkoopen Een gioot en schoon WOONHUIS, met rui me magazijnen en vijf andere woonsten, alle uitmakende eenen blok, palende aan den ijze- renweg en aan de slalieplaats. Eenen welge- kalandeerden graan-en lijnkoekmolen, bewogen door het water en eenen oliemolen met stoom tuig, pakhuis en getraste olieputten. Alle ge staan en gelegen te Ninove en onlangs opge bouwd of vernieuwd- Die eigendommen zijn alle dagen zichtbaar van twee tol vijf uren namiddag. Men kan plans en verdere inlichtingen beko men ten jkantore van den Notaris LEENAERT, le Ninove.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3