Verschenen bij Spilaels-Sclinernians Belangryk bericht. MAGAZIJN Verandering van woonst. Bekendmaking. Luisterrijke prijskamp mei de Kriilbul Behuisde HOFSTEDE van dry parijen H0FSTEDEGR0ND HO VEN IERSLAND, Venditie van MEUBELS, te Aalsl. HOOIGRAS en NAGRAS, Verkooping van ZAAILAND goede ZAAILANDEN Meubels, Zilverwerk en Wijn, eene HOFSTEDE en ZAAILANDEN Zaailanden te Schellebelle te hoop. Hooigras, te Aalst-Mijlbeke. vluchtte op straet en riep om hulp. De geburen en voorbygangers kwamen onmiddellyk toege sneld, en men bracht het slachtoffer van deze schandelyke daed by den geneesheer Donners, op de Suikerrui, welke hem de beste zorgen toediende. De policie werd onmiddellyk ver wittigd en heeft procesverbael opgesteld. De ontvanger is naer zyne woning geleid. Reeds vroeger had gemelde ontvanger veel last met X.... gehad, altyd in zake van betalen van een wissel. Deze persoon had toen den wissel aengenomen en weigerde te betalen. De ontvanger was verplicht destyds geweld te gebruiken, om X.... den wissel te ontne men. Hy had van dit geval op de Bank kennis gegeven, en men raedde hem aen, in 't ver volg, slechts het bewys van den wissel te too- nen. Dit had hy dan'ook ditmael gedaen. De ontvanger had geen vertrouwen in X.... en geen wonder Telkens dat hy om geld kwam, ontstonden er moeilykheden met hem. X.... wilde soms den ontvanger doen bovenkomen doch deze weigerde telkens hieraen te voldoen. Men schryft uit Antwerpen Dynsdag namiddag is er een moord aen de dokken gepleegdde genaemde James Orr, gebortig en woonachtig in Engeland, eerste machinist aen boord van de engelsche stoom boot Rinaldo, van Odessa aengekomen, en lig gende in de groote Oude Dok, recht voor het Oostersch-Huis, is ten 5 1/2 uren byna schie- lyk overleden, en wel aen de gevolgen van een hevigen vuistslag of greep, welke de stoker hem in den onderbuik had toegebracht. De stoker was in dronken toestand, en wil de van boord gaen om nog meer te drinken. James Orr bevool hem aen boord te blyven en daer hy niet naer dit bevel luisterde, greep de machinist hem vast en bracht hem terug op het dek. Het was op dit oogenblik dat de sto ker den doodelyken slag aen James Orr toe bracht. De getroffene slaekte een verschrikkelyken kreethet schuim kwam hem op de lippen en een oogenblik later was hy een lyk. De agen ten van den waterschout" begaven zich aen- stonds aen boord, doch de dader was reeds gevlucht. De hulp van de sladspolicie werd gevraegd, om den dader te zoeken. Een ma-, troos van den Rinaldowelke aen boord van de engelsche stoomboot Bride was gevlucht, werd aengehouden, alsook een matroos van van de Bride, voor opstand legen de policie. De moordenaer is tegen den avond gevat en naer de gevangenis gebracht. Het lyk van James is naer het gasthuis overgevoerd. De vrouw van het slachtoffer was naer Antwerpen geko men om haren man te zien. Zy bevond zich in het Café Cobourg aen den Bassin, op het oogen blik dat dit yselyk drama, op eenigen afstand van daer, plaet3 had. De moordenaer heet Robert Krawshaw, ge boren in Engeland. Het parket is tot 10 uren 's avonds aen boord van de stoomboot Rinaldo gebleven, otn de getuigen te hooren. Dr Bes- sems, die ter plaetse was geroepen, heeft niets anders dan de dood kunnen bestatigen. Een meisje van 21 jaer oud, de genaem de Eugenie G..., geboortig van Guyancourt, departement der Somme, in Frankryk, dienst meid by de renbaen van M. de Lafiouri, op de Groote-Markt te Brugge, heeft zich dynsdag nacht schuldig gemaekt aen diefstal van 1000 fr., ten nadeele van haren meester. Zy had het koffer opengebroken, waerin het geld zich be vond, en ereenen grooten geldbeugel uitgeno men, die 1000 fr. bevatte in goudstukken van 20 en 10 fr. M. Lafiouri had vermoedens op bovengenoemde meid zv werd in het bureel van den policiekommiss'aris geroepen, waer zy weldra volledige bekentenissen deed. Het geld had zy verborgen, in afwachting eene ge legenheid te vinden om zich te verwyderen en het alsdan meê te nemen. Het meisje is giste ren avond iu de gevangenis van Brugge opge sloten. FRANKRYK. Een Valsch-Munler Een der valsch-munters onlangs te Parys aengehouden, de genaemde Falhuet, speelde, gedurende zyne ondervraging, den krank zinnige, en wist dit zoo goed te doen dat de genees- heeren verklaerde dat Falhuet een woedende zinne- looze was, en in hel krankzinuige gesticht te Bicètre moest opgesloten worden. Eenige dagen geleden ontsnapte Falhuet uit dit gestichttoen de portier hem had willen aenhoiiden, had hy hem vriendelyk gezegd Gy vergist u, vriend, ik ben myn broeder gaen zien, die zeer wel op my gelykt. De portier liet hem gaen, en toen men de verdwy- ning van Falhuet bemerkte, ivas deze reeds ver. Een bekwame policie-agenl, M. Gaillard, werd gelast hem op te zoeken. Gaillard. die zyn man kende, ontdekt hem eenige dagen geleden in de statie te Montrouge. Toen hy Falhuet wilije aenhouden, gaf deze hem een hevigen vuistslag in 't aengezicht en trok een dolk, waerme- de hy hem verscheidene steken toebracht. Gaillard, gansch bebloed, liet echter niet los, en met behulp van eenige omstanders, gelukte het den misdadiger naer de gevangenis terug te brengen. Men is thans volkomen ingelicht over de krankzin nigheid van den valschmunler, die nn niet meer voor de geneesheeren, maer bet assisenhof zal moeten verschynen. DU1TSCHLAND. Aenslag op het leven van den Keizer van Duitsch- land. Ziehier wat wy vernemen over den moord- acnsiag, op den keizer van Duitschiand gepleegd De dader losto van op den trottoir, twee schoten in het rytuig des keizers, doch zonder iemand te treffen, en snelde loen over den ry- en den midden weg der wandelplaets Unter den Linden voort, terwyl hy door het publiek achtervolgd werd. Toen men hem wilde aenhouden, loste hy nog dry revolver schoten, wierp het wapen weg en werd in hechtenis genomen. Eenige minuten later werd op den ryweg van Unter den Linden, insgelyks door het publiek een tweede persoon aengehouden, die, naer men zegt, den dader wilde uil de handen halen. Laelslgenoem- de moet een blikslagersknecht zyn uil Leipzig, zekere Emit Heinrich Max Uoedel, bygenaemd Lehman. De ondervraging van den dader geschiedde in tegenwoordigheid van den minister van builenlan sche zaken. Hoedel is te Leipzig geboren m l«57 hy zegde gewoond te hebben, ten huize der weduwe Breiler, in de Slallschreiberstrasse. By eene huiszoe king, aldaer gedaen, zyn verscheidene socialistische schriften gevonden en uit het onderzoek is gebleken, dat Hoedel vroeger eene socialistische byeenkomst te Schkenditz, by Leipzig, gehouden heeft. De tweede persoon, die in hechtenis genomen werd als medeplichtig aen den moordaenslag, heet Krüger hy is een werkman van Berlyn. De telegrammen, welke de Kölnische Zeilung over den aenslag bevat, komen met bovenslaende byzon- derheden overeen. Zoodra de schoten gelost waren, liet de keizer het rytuig stilhouden, steeg er uit en vertoonde zich aen het publiek dat hem met luide vreugdekreten be groette. De grootherlogiu van Baden, die zich insgelyks in het open rytuig bevond, was in onmacht gevallen. De moordenaer had zich achter eenen bakkerswa gen verborgen en had vandaer zyne schoten op het rytuig gelost. Dc aenslag had plaels by de huizen genummerd 5 en 6, tusschen de Wilhelms-en Kleinen Mauerslraten. Een jager der lyfwaeht was onmiddellyk van den bok van het rytuig gesprongen en het gelukte hem cn eenige anderen, den dader aen de woede van hel volk te onttrekken. l)e keizer steeg weer in het rytuig en begaf zich naer het paleis. Wilhelm is volkomen ongehinderd en bevindt zich zeer wel, doch de groothertogin van Baden is, naer men verneemt, door den schrik zeer ontsteld. De geneesheer van den keizer Dr von Lauer, ver scheen ten 4 uren op hel paleis, waer ook spoedig de koninklyke prinsen, de vorsten welke te Berlyn aenwezig zyn, de ministers, de gezanten en andere hooggeplaetste personen zich vereenigden. Door den Ryksdag was onmiddellyk een bode ge zonden, tot het officieel konstateeren van den aen slag doch eer deze terugkwam was de zitting reeds geheven, zoodat door den voorzitter geene kennisge ving van het gebeurde aen de vergadering kon wor den gedaen. De dader van den aenslag is een lang, mager, baerdeloos man behalve van socialistische schrif ten, werd hy in het bezit gevonden van photogra- phieën van leden der koninklyke familie. De Iiölnischc Zeilung besluit hare meédeeling als volgtVele gissingen zyn in omloop over de dryf- veer van der. misdadiger, doch het onderzoek moet daervoor worden afgewacht. Berlyn, 12 mei. Hoedel ontkent dat hy op den keizer geschoten heeft en, in het algemeen, dat hy meer dan een schol zou gelost hebben. Ily beweert, zich zonder middelen van bestaen te bevinden, en zich in het openbaer Unter den Linden te hebben willen dood schieten, om den tegenwoordigen toestand van Duitschiand te doen zien cn waerheendie toestand leiden moet, voor oogen te stellen. Hy verklaert één schot op zichzelven gelost te hebben het ontbreken der dry overige scholen in den revolver kan hy niet verklaren, of hy moet die scholen in een soort van zinsverbystering hebben gelost. Men vond hem in hel bezit van verscheidene soci- ael demokralische schriften, van diploma's van ver scheidene sociael-demokralische maetschappyen en van de portretten van Bebel en Liebknecht. Iloedel verklaerde by het verhoor, lot geene poli tieke party te behooren, macr een anarchist te zyn, vyand van alle slaelkundige pariyen en van de tegen woordige mactscbappelyke toestanden en slaetsin- richlingen. De tweede aengehouden, Krüger, schynt onschuldig te zvn en is, naer men verneemt, wéér in vryheid gesteld. De verdenking was op hem geval len, omdat hy party gekozen had voor den dader, die door hel verbitterde publiek mishandeld werd. (Nadere Dy zonderheden.) De dader schynt met geene andere personen in rechtslrceksche betrekkingen te hebben gestaen, en zou enkel door socialistische dweepzucht tot die misdaed zyn gedreven. Zooals wy hooger meldden, behoorde hy tot de sekte der anarchisten en maekte hy deel van een groot getal sociael-demokratisehe genootschappen. Die zoogezegde anarchisten zyn de volgelingen van deo rus Bakoenin. Toen de schoten gelost waren, vroeg de keizer, die zich in hel rytuig bevond, zeer kalm Galt das elwu mir (Wat dat op my) Dc groothertogin van Baden wierp zich over haren vader heen, ten einde hem met haer lichaem te be schermen, en viel vervolgens in onmacht. De moordenaer verklaerde by zyne ondervraging, tot ongeveer acht daggn vroeger te hebben geleurd met socialistische schriften doch daer hy ook daer- vau niet kon bestaen, had hy voor zyne laelsle acht mark een revolver gekocht om zich te zelfmoorden. IloUoways Pillen. De groote behoefte. Het bloed is het leven en van zyne zuiverheid hangt onze ge zondheid, zoo al niet ons bestaen af. Deze Pillen rei nigen volkomen dit levensvocht van alle onzuiver heden, en door hare kracht, versterken en verkloe ken zy het geheel lichaemsgeslel, zy prikkelen de trage organen, bedwingen de te veel opgewekte wer king en herstellen de orde van den bloedsomloop en van de afscheiding door ieder gedeelte des lichaems. De olieachtige aerd der Holloway Pillen bevelen ze voornamelyk aen personen van en verzwakt en zenuwachtig gestel, welke zy binnen korten tyd tot hel leven terugbrengen. Zy verdryven al de verstop pingen der ingewanden, en van elk ander deel, en zyn, tot dat oinde, zeer gezocht voor hare eigen schappen van de geregelde werking van het gestel by de jonge .en leere vrouwen, die van aerd zwak zyn of zulks door eene of andere oorzaek worden. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlenngen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, liet slym, de braek- lusl, de maeg, opwerp en uitwerping,'den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graefPlus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelslein, enz., enz., waervan uiltreksel. Uyspvpsie M. J.-J. Noël van Tbuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat acn zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darteren door hel gebruik van de Reva- enta genezen geweest. Overgeving, maegziektcn, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. macgziekle, hert- en landen pyn, afwezenheid van slaep, enz. M. Johnon Guisse, van Couillet, (Henegauwen,) schryft onsHad ik dc Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mn,e Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren do Revalenta heeft my weder jong gemaekt. lk predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch. 2. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandael, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Bers van 't Hof, IG, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil Tarwefr. 30—Oö a 32—(>0 Masteluin 26—00 28-00 Rogge20-uO 21—00 Geerst00-00 00—00 Haver21-00 25—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 8-50 11-00 Idem, (wille). 0—00 O—00 boter, de 3 kilogram. 6—18 8—18 Eijers, de 25. 1—63 1—80 Vlas per 3 kilos. 4—CO 5—25 Viggens het koppel 45—00 55-00 ST-NICOLAES, 16 Mei. per 106 liters. Tarwefr. 27-25 Rogge.17—75 Boekweit18—00 Haver.16—Oo Geerst.19—25 Lynzaed. Idem. 00—00 Erwten20—00 Aerdappelen per 100 kilog 8—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—00 Boter. 2—41 Hooi, 100 bussels 31 00 Eieren, per 26. 1 —45 LEUVEN, 17 Mei. Tarwe. fr. 30—00 a 3200 Rogge20—On 20—00 Boekweit00— 00 0000 Brouwershaver. 22—50 00—00 Voederhaver. 22—50 0000 Geerst00—00 00—00 Koolzaedolie. 88—00 00—00 Lynzaedolie. 66—50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 000 0000 Aerdappelen wille. 0—00 0—00 Aerdappelen roode. 10—00 00—00 Boter, den kil. O—00 0—00 Eijeren de 26. 000 006 ANTWERPEN, 17 Mei. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,30 a fr. 2,40. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,04 a 1,20 zwaer gewicht fr. 1,40 a 1,60 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 k 1,80, Polder fr. 2,25 a 2,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 1,90. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—00 a 28—00 Rogge, 21 - 00 21—50 Wintergeerst, 0000 0000 Zomergeersl, 29—00 29—50 Haver, 23-00 23—50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 0000 0000 Bitterpeên, 26—50 27—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 3 Vrouwel. 9 HUWELYKEN. L. Welmer, twyndersg. met C. Van Daelc, dagl. P. Eemans, schoenm. met R. Ballinckx, mulsem. E. De Pau, broodb. met L. Milo, z. b. OVERLYDENS. M. De Maille, mutsem. 21 j. Molenstraet. J. Willems, wed. De Bruyn, winkel. 72 j. Nazareth- straet. Zes kinderen onder de 7 jaren. Gemeente Nieuwerkerken. HandboogmaatschappijBroedermin. Mijnheer, Onze aangekondigde schieling vau 19 mei, is door bijzondere reden Verschoven op Zondag 2b mei 1878. Zelfde prijzen en Voorwaarden. De Sekrelaris, De Koning, De Voorzitter, J. D'HAESELEER. L.VERHULST. Ch. L. CALLEBAUT. Boekdrukker, Nieuwstraat, Aalst. Een zeer nuttig en godvruchtig boekje overde voordeelen en oefeningen van het genootschap der GOEDE DOOD. Dit werkje heeft in korte jaren zijne zesde uitgaaf bereikt. Prijs 20 centiemen. Dame Léhmans, gediplomeerde chirur- gyr,-tandraeestersse, heeft de eer het geacht publiek van Aelst en omstreken bekend te ma ken dat zy zich alle dynsdagen en zaterdagen naer Aelst zal begeven om er hare zorgen aen te bieden voor alles wat den mond betreft. Zet amerikaensche tanden in zonder haken of veer en. Gewaerborgd. Oriflcatie stoppingemailleering, plombeering en trekking zonder py- nen. Consultatien van 9 uren vóór tot 5 uren na middag, by den heer Desiré Meganck-Rollier, Lange-Zoutstraet, 52, te Aelst. Bezondere INGANG. Verbeeck, Broeders en Zuster, TE NIEL, BIJ DOOM. PANNEN EN PLAVEIEN van door stoomtuig gemalen potaarde. De fabri- katio wordt hoogst geprezen door den Belgischen Slaat. De goederen zijn zeer schoon en veel duur zamer dan de anderen. MATIGE PRIJZEN. De pannen zijn gemerkt V F.S. van Doornijksche Kalk, Pannen, Boomschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N° 4, te Aalst. De heer Canule VAN GEES1, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij komt op te richten een magazijn van kalk, pannen en steen. Hij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst van eenieder te bekomen. Petrus Colson, koopman in kleuren, huisschilder en glazenmaker heeft de eer het geacht publiek te berichten dat hy zyne woonst van de Langestraet, naer de Moorselschebaen, in de herberg Plevna, te Aelst Mylbeke heeft overgebracht. Hy beveelt zich in de gunst van eenieder. Ta Irnnn Eenen schoonen nieuwen TUL- ur' BERIE, eenen goeden Camion voor een paerd met eene bache op, en 3 schoone Kinder- voiluren, by Joseph Van der Biest, rytuigmaker Nieuwstraet, n° 50, te Aelst. Maatschappij1'Union. Vogelschieling met de Bolle, bij Fr Van den Berg, Hekelgem, Tenbosch. Op Donderdag 30 Mei 1878. De inleg is bepaald op 60 cenlimen, bolrapcrsgeld medebegrepen. VooruilZeven corinthebrodcn. De Sekrelaris, De Komimssaris, De Voorzitter, F. Vertokgen. F. VAn dek Berg. L. Meert. De Ondervoorzitter, F. Van Hoef. De Schatbewaarder, I. Van Hoef. By M. MAES, beeldhouwer, Aelst, vraegt men leer lingen van 14 15 jaer oud. Goede voorwaerden, voorkeur aen die reeds de leeken lessen gevolgd hebben der academie. Venditie van eene groote verzameling van bloemplanten, op Maandag 20 Mei 1878, om 4 uren nanoen ter eslaminel den Meiboom, te Aalst. Voor 3 exlra schoone zilveren Zakuurwerken (cilin ders) en drij Kettingen voor tweeden prijs, bij X. Van Cauter, to Meire Dorp. De liefhebbers die aan bovengemelden kampstrijd zouden willen deelnemen worden verzocht zich zon der uitstel te laten inschrijven, dewijl er niet meer dan 40 tot 45 partijen zullen aanvaard worden. De inleg ter mededinging is bepaald op 50 cenli men per man, fr. 1,50 per partij. Men schrijft in van heden af ten boven gemeld lokaal, tot Zondag 19 Mei, dag op welken het spel zal geopend worden en na welk tijdstip men geene partijen meer zal aannemen. De verdere voorwaarden zullen ter elks inzage in het lokaal aangeplapt wezen. OPENBARE VERKOOPING van eene te EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal met tus- schenkomst van deu Notaris DE SMET, te Erembode gem. ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eene Behuisde Hofstede, met dacrop staende ge bouwen van Huis, Sctiuer, Stal, Hopbarst en aenhoo- righeden en medegaenden grond, gestaen en gelegen te Erembodcgem, op het Resschebeke, groot in oppervlakte volgens meling 44 aren 14 centiaren, gekend by kadaster onder de sektie A, nummers 3270b, 3271b, 3272, 3273, 3274 en deel van 3275, palende oost de Resschebekestrael, zuid het reste rende deel van nummer 3275 alsmede de limiten van Hekelgem, west de erven van Mynheer Lefebvre, noord Frans Meert en de weduwe en kind Bernard Van de Velde. Deze Hofstede zal in twee deelen opgeroepen worden 1° Deel: 2t aren 07 centiaren, naest den noorden met de daer op staende gebouwen van Huis, Schuer en Stal. 2° Deel23 aren 07 centiaren, met den daerop staenden Hopbarst, ten zuiden vau hel eerste deel. De koopers zullen ervan in gebruik treden met den 24 December 1878. ZITDAGEN Instel Vrydag 24 Verblyf id. 31 Mei 1878" Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Frans Perdaens in den Drylioek, te Erembodegem, op het Resschebeke. OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE, te Herzele. zal met tus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Erembo degem, ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eersten koop. 7 aren 31 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen te Erembodegem, aen den Brussel- schensteenweg, sectie A, deel der nummers 1399. 1402 van 't cadaster, palende oost den steenweg, zuid Charel Arys, west Van Haver on Mynheer Van den Bruele, noord den volgenden koop. Tweede koop. 7 aren 49 centiaren HOFSTEDE- GROND, ten noorden van voorgaenden koop, sectie A, deel van nummers 1399 en 1402, palende oost den Brusselschensteenvveg, zuid den eersten koop, west Van Haver en Mynheer Van den Bruele, noord de weduwe J. B. De Neve en den derdeo koop Derde koop. 4 aren 16 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen alsvoren, aen de Scherrestraet, sektie A, deel van nummer 1399, palende oost de weduwe J. B. De Neve met het wederdeel, zuid koop twee west Mynheer Van den Bruele, noord de Scher restraet. De koopers zulleD er van in gebruik komen met de betaling hunner koopsom. ZITDAGEN Instel Dynsdag 21 Verblyf id. 28 *878. Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Jufvrouw de weduwe Ludovicus De Coninek, te Erembodegem, aen den Brusselschensleenweg. OPENBARE VERKOOPING van twee perceelen te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE PAUW, te Aalst, zullen, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen Eerste koop. Eene partij LAND, gelegen te Aalst-Mijl beke, op den Hovenierskauter, ook genaemd de Tien Dagen den, groot 25 aren 25 centiaren, bekend bij kadaster, wijk E, ex-nummers 411 en 442, palende oost sieur Commerman, zuid den weg west d'crven Boone eu noord Mm< De Craecker- Dommer. Tweede koop. Eene partij LAND. gelegen te Aalst-Mijl- beke, op den Bergcnkauter, groot 30 aren, gekadastreerd wijk F, nummer 685, palende oost den beer Van Necke te Gent, zuid de Hospitalen van Aalst, west d'erven van den heer Leunckens en noord de Langehaag. De koopers zullen van de twee voorschrevenc perceelen land in het gebruik treden met de betaling hunner koopsom en prijzij der vruchten en vervoedheden. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 14 1)m VERBLIJF ID. 21 Mfc' 1878' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Het Gulden Vlies bij Mra0 W* Steppe, te Aalst, aan de Molenstraatpoort. DIJ STERFGEVAL. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal, op Dijnsdag 28 Mei 1878, en des noods den volgenden dag, om 8 ure 's morgens, aan het sterfhuis van Dame weduwe Dc Schryver-Van der Heyden, te Aalst, in de Statiestraat, open baarlijk verkoopen, de Meubelen en roerende voorwerpen aldaar te bevinden, bestaande voor- namenlijk in: Tafels, Stoelen, Zetels, Canapés, Stoeven, Kachels, Kassen, Commoden, groote Boek- en Kleerkassen. Quinquets, Suspension, Consoles, Keukengerief, van allen aard, Cristaal en Porce- lein, Jagtconfoor. Een rijk Salon Ameublement, in Palissander hout, bestaande in: een Console met wit marme ren blad, 2 Canapés, 2 Zetels, met blauw flu weel. Gouden Pendule met idem kandelabers. Scliooue Bedstoelen, Lavabos, Spiegels, veel Matrassen, Russens, Sargien, Gordijnen, Gale ries, enz. Eene boeveelheid ledige flesschen, brandhout, enz., te veel om te melden. Op gewone conditiën en tijd van belaliDg, mits stellende goede en gekende borge. VENDITIE VAN te Aalst-Schaarbeek, Hofstade en Aalst-Mijlbeke. 1° Op de Jagersmeersch te Aalst-Schaarbeek achter den Ambulan op de bleekerij der heeren Druwé en Hendrickx9 koopen Hooigras. 2° Op den Meersch van d'heer Verbrugghen te lloisiade aan den Tragel4 koopen Hooigras. 5° Op het Buitengoed der heeren Paters Jesuieten te Aalst-Mijlbeke15 koopen Hooi gras. 4° Op den Meersch van den heer Ch. Rosselt- De Coninek, aan den Watermolen, Moorselsche- baan 7 koopen Hooigras en het Nagras. Op Maandag 20 Mei 1878, om een uer na- raiddag, door 't ambt van deu Notaris VER BRUGGHEN, te Aalst. TE MOORSEL. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Onder den eersten koop. Een perceel Zaailand, groot 23 aren 46 centiaren, gelegen te Moorsel, op Waver, gecadastreerd wijk C, deel van nummer 567, palende ten oosten aan Amelia Van der Borght, ten zuiden aan Jufvrouw de weduwe Nackers. ten wes ten aan Josephus Van llumbeeck en ten noorden aan de Molenbeek. Ingesteld fr. 1200-00. En onder den tweeden koop. Een perceel Zaailaud, groot 10 aren 60 centiaren, gelegen te Moorsel, op de Petershaag, gecadastreerd wijk C, oosthelfl van nummer, 966, palende ten oosten aan Jacobus Van Nuffel, ten zuiden aan Amandus De Bisschop, ten westen aan Josephus Van Humbeeck en ten noorden aan de weduwe De Wever. Ingesteld fr. 600-50. Deze twee perceelen Land zijn ingebruik zonder termijn bij Josephus Van Humbeeck. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 J0_0 Verblijf id. 23 Me',878 Ten 4 ure namiddag, ter herberg van den heer Victor Moens-De Koninck, achter de Kapelle, te Moor sel, aan hel Dorp. TP hllVPil Een schoon en gereiflyk huis met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaetsen en magazyo, groote kelder en voorzien van pomp- en regenwater, gestaen te Aelst, in de Lange Zoulstraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich te bevragen by M. A. Byl, in do Ka- pellestraet, n° 4, te Aelst. OPENBARE VERKOOPING van te Hofstade. De Notaris BOONE, te Aalst zal openbaar lijk verkoopen A- 15 aren 50 cent. Land te Hofstade, Over- broeck, sectie A, N° 66a. B. 37 aren 30 cent. Land te Hofstade, Over- broeck, sectie A Nos 988 en 997, verdeeld in 2 deelen. C. 9 aren 13 cent. Land te Hofstade, Steen berg sectie C. N° 203c. D. 23 aren 36 cent. Land te Hofstade, Tbo- rensveld, sectie C N° 292a. E. 11 aren 50 cent Land te Hofstade, Baar- debrug, sectie C Nos 594 en 595. ZITDAGEN Instel Donderdag 6 T .tono Verblijf id. 13) uni 1878. Telkens om 4 uren namiddag, te Hofstade, Dorp, ter estaraioet Het Schipken bij Rosalia D' Haese. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING eener groote hoeveelheid kostbare en gerieflijk# TE AALST. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal aldaar ten sterfhuize van Madame weduwe Lieveni, aau de Vaart,' op Maandag 20 .Mei 1878 en volgende dagen, telkens om 9 uren 's morgens, openbaar lijk verkoopen Eene partij schoone mahoniehouten, (acajou) en andere meubels, porselein, crislal, antiekileiten, lijnwaad, tin, koper en keukengerief, goede en oude wijnen, likeuren en eene hoeveelheid aller schoonste zilverwerk en andere voorwerpen te veel om te melden. Gewoone conditiën en tijd van betaling. VERKOOPING van te Moorsel en Meldert. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal, openbaarlijk verkoopen MOORSEL. 1° Eene goede behuisde Hofstede, groot 58 aren 70 cent, op Waver. 2-8 aren 40 een. Zaailand, aldaer, op Pie- ters Hauw. 3° 41 aren 20 een. Zaailand, ook op Pieters Hauw. 4° 12 aren 50 een.Zaailand,aan de kapellestraat. MELDERT. 5° 32 aren 67 een. Zaailand, up den Ouden Hauw. 6° 17 aren 52 een. Zaailand, ook op den Ou den Hauw. INSTEL 31 Mei VERBLIJF 7 Juni 1878, om 4 ure namiddag, ter herberg den Ossenkop bij Petrus Moens, te Moorsel, Dorp. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zai openbaarlijk verkoopen I. 7 aren 70 centiaren Zaailand, op den Brug- schenkauter. II. 22 aren 90 centiaren Land, op diep Mo lenakker. III. 15 aren Land, op Brugschenkauter. Instel 28 Mei, verblijf 4 Juni 1878, ten 4 uren namiddag, in bet Prinsenhof, te Wichelen. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal den 27 Mei 1878, om 4 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen het allerbeste Hooigras, wassende op Fobusmeersch, aan de Pontstraatpoort, te Aalst-Mijlbeke. GELD. Ter studie van den Notaris MI CHIELS. te Wichelen, is er altijd geld te beko men, aan gewonen intrest, mits bezet op grond- goederen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3