Verschellen hij Spilaels-Schuernians Belangryk bericht. Driekleurige Vlaggen cn Wimpels, MAGAZIJN Gewoone jaarlijksche Gaaibolling. Yenditie van schelde H00IGRAS. BOSSCHE A en LAAD, van eene BEHUISDE HOFSTEDE, van dry parijen H0FSTEDEGR0ND HOVE A IERSLAAD, Venditie van MEUBELS, te Aalst. Verkooping vau Zaailanden Verkooping van HOUTWAREN, Verkooping van Hooigras, Hooigras en Toemaat, goede Z I.UL.IADEX Jaarlijksche verkooping van Hooigras cene HOFSTEDE en ZAAILANDEN Zaailanden te Scbellcbclle te Itoop. Hooigras, te Aalst-Mijlbeke. ning lo bewerken tusschen den H Sloel cn hel ilali aensch goevernemenlkoningin Margarets is moe der en zy bemint bovenal haer eenig zoontje, voor wiens toekomst zy bekommerd is. In den stryd legen de II. Kerk heeft zy een groot gevaer gezien voor de koninklyke dynastie van Savooie, cn bygevolg voor haren zoon, den erfprins van Italic. Zy heeft gezien dot hel ïlaliaensch hof zich met den Paus moei ver zoenen, om zyn eigen bestaen te verzekeien. Doch cene verzoening met den Paus is slecht mogelyk, wanneer Italië aen de Kerk hel erfdeel van den H. Petrus zou weergeven Van een anderen kant, kan Humbert Rome niet verlaten want hy zou dooi de revolulionnaire party vermoord worden liet is slechts door de bemiddeling der vreemde mogend heden dat hy het zou kunnen doen aen een kongres de oplossing 111 dien zin toe te vertrouwen van de roomsche kwestie, schynl thans bet verlangen te zyn van Humbert, die tot dit plan door koningin Marga- relha is overgehaeld. Ziedaer wat men hier in de diplomatieke kringen denkt. In alle geval schynt het zeker dal hel italiaen- sche hof eene verzoening verlangt, en pogingen aen- wendl om haer te bekomen. Zal zy, erin gelukken, en door welke middelen Dit is eene andere vraeg, die slechts opgelost kan worden door enne volko mene onderwerping aen de beslissingen van den H. Stoel. De dwtiling uitgeroeid de wncrlicid op derzelve piiinlioopcn opgei-igt. Het is een zware arbeid om oude dwalingen uit te rocijen. Het is nog eene edeler taek, die door waerheden te vervangen. Het is nu omstreeks 23 jaren geleden,, dat Ilolloway, de Groole Geneeskundige Hervormer het eerste dezer werken van Hercules ondernam, en sedert lang heelt hy het tweede tot stand gebracht. Hy vond den tuin der geneeskundige we tenschap een klein doolhof der dwaling omringd door de Friesche Huilers der vooroordeetcn. Hy wierp den ganschen boel omver, hy vestigde een nieuw stelselhy weidde zyne talenten, zyn vermogen en zyn leven aen de ontwikkeling er van. Dit stelsel is geslacgd, omdat de wacrheid altyd zege viert. Zy zweelt over de geheelc wereld. Dit stelsel is niet samengevoegd of ingewikkeld. Het be vat slechts twee geneesmiddelen. Pillen en Zalf de eerste voor de inwendige, de andere voor de talryke menig vuldige ziekten, waeraen de mensch is blootgesteld. Al de natiën van de bcschaefdc wereld, en, ten minste, liet vierde gedeelte van de wilde bevolking van den aerdbol zyn in d,e gelegenheid geweest om de weldaden van die w eldaden te ge nieten en overal waer die geneesmiddelen ingevoerd zyn geworden, zyn de uitwerkingen er van geweest alles wat men eenigzins kon verwachten of hopen. Sedert vele jaren, verrichten de Pillen cn de Zalf van Ilol loway wonderen op de meest verwikkelde ziekten dip in Zuid- Amerika heerschen. Zy hadden noch de oflicieele goedkeuring of bekrachtiging der verschillende goeverncmcnten, noch die van de Koningin van Spanje noodig, om het ontegenzeggehk bewys van hare voortreffelykheid hoven alle andere genees middelen te betogen. Wy hebben een waerborg van hunne wacrde in de dni/endc genezingen, die sedert lang betuigd zyn, voor dat het Spaensche Ministerie den invoer er van in dat Koningrvk had bevolen, lang voor dat Isabella, Koningir van Spanje, Donna Maria, de overleden Koningin van Portu gal, en Ferdinand II, de gewezen Koning der Beide Sicilien, en nog vele andere Vorsten, den Uitvinder er van met hunne vorstelyke bescherming en welwillendheid hadden vereerd. Het schynt dat die twee praeparaten byzondcr heilzaem zvn voor cene klaese van ziekten, welke in al die luchtstreken al gemeen zyn. Indien onze bevolking niet onderhevig is aen ver scheidene der ziekten, die in de koudere stieken heerschen, zoo schynt zy, daer en tegen, meer dan haer aendeel te heb ben in aldepynlyke uitwendige kwalen. Over het ganschc vaste land zyn aendoeningen van melaetschcn aerd, zoo wel als aide soorten van huidziekten, welke men zich kan voorstellen, de Lgeessel van zyne bewoners. Het koudere bloed van de in boorlingen der gematigde luchtstreken maekt hen minder vat- baer voor uitwendige ontstekingen dan de bewoners der keer kringen. Hier tiebben wy er van een zeer lastigen aerd open wonden, etter builen, gezwellen, huidziekten, puisten, uitslag en ontstekingen, vuortkomende uit steken van vinvuige insekten. Voor het gansche mcnschenras, is de Zalf van Ilol loway van eene onschatbare wacrde. Het is den zieke, welke die Zalf in zyn huis heeft, of die haer gemakkclyk kan aen- schaffen, de helft van zvn angst wegnemen, dooi- hem te on derrichten dat cene volkomen genezing binnen zyn bereik ligt. Wygeloovcn niet, dat eenig geneesmiddel ooit zoo jm pul air, in eenig deel der wereld geweest is, als het alom de Pillen en de Zalf van Hollow ay zyn. In Venezuela, Nicuw-Grenada, in de Keerkringen, Pezu, Chili, Buenos-Ayres, en Uragaci, mag men zeggen, dat die geneesmiddelen in het EntrepiH worden opgeslagen, als handelsartikelen. Tot dus verre is nog niets zoo heilzaem uitgevonden als die Pillen, voor de aendoeningen van de Gal, die zoo menigvuldig woidcu aengetroffen in het geheele dal van Rio de la Plata en langs de zeekust aldaer, in de ongezonde jaergetvden en wy weten, dat de agenten, in de voornaemstc steden van die landen woonachtig, het, sedert een jaer, noodzakelvk geoordeeld hebben, hunne invoeren van die twee geneesmiddelen te verdubbelen. Zuid-Amerikaensch Dagblad. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder koslen, door de smakelyke gezondhcidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, liet slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,'den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeroDdcr die van den graefPlus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., vvaervan uiltreksel. Overgeving, muegzickten. enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenla heeft de vrouw van M L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegziekle, hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet (Henegauwen) schryfl ons Had ik de Revalenla, die my de doc tors voorgeschreven badde nietgebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. II. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwellingen brakingen. N° 68,671. M. den Abt Pieter Caslelli. van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenla heeft my weder jong gemaekt. lk predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange leizen te voet, myn geest is helder en hel geheugen frisch - Viermael voedzamer dan. het vleescb, spaert zy nog 50 mael haren prys in medeevnen. In doozen 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 'I Hof, IC, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Bcydler apothekers. Geeracrdsbergen, by D. Witiinck apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Ilolloway's Pillen. Ieders wensch. Eene der me nigvuldige redenen van den builcngewoucn opgang dien dit geneesmiddel maokl is de zachtste en zui verende uitwerking, welke zy op den omloop van het bloed uitoefent. Het waekt over het nieuwe, door hel gebruikte voedsel, gevormde bloed, versterkt de verspreiding van het rype bloed en verdryft bel oude dat zyne werkingen verrigt heeft en waervan de aen- wezigbeid scliade'.yk wordt. Eenige dosisen der Ilol loway Pillen, gebruikt naer de voorschriften, wacrin elke doos gewikkeld is, zullen aen een ieder den best mogelyken staet van gezondheid bezorgen, zonder zyne dagelyksche gewoonleu, zyne vermaken of zyne bezigheden 10 doen slaken. De zwakken en de zenuw- achtigen zullen zich versterkt vinden door eene ge paste behandeling met dit geneesmiddel, en indien zy met oplettendheid daermede voortgaen, kunnen zy met vast vertrouwen op meer kracht, meer Com fort en eene betere gezondheid hopen. AELST, markt van heden. por 132 lit 50 ccnlil 30 00 31—50 Masteluin 26-00 27-50 Rogge. 19-00 20-50 00-00 00—00 Haver. 22-00 23-00 Aerdap. (roode de 100 ki 9—00 10-50 Idem, (wille). 000 0—00 Botei, de 3 kilogram 6-80 8-18 Eijers, de 25. i—63 1-80 Vlas per 3 kilos. 40 5-25 Viggens hel koppel 45—00 55- 00 ST NICOLA ES, 23 Mei. per 106 liters. Tarwe. fr. 27—00 Rogge. 17-50 Boekweit. 18—00 Haver. 15-00 19-23 Lynzaed. dom. 00-00 Erwten 20-00 Aerdappelen pt*r 100 kilog 7—50 Vlas, per kilogr. ruw 5—(J0 Boler. 2- 54 Hooi, 100 busséls 31-00 Eieren, per 26. 1-18 LEUVEN, 24 Mei. 27—75 a '29-75 Rogge. 19-50 20-00 Boekweit. 00-00 00—00 Brouwershaven 23-00 00-00 Voederhaver 23—0» 00—00 Gcerst. (10—00 00—00 Koolzaadolie. 85—00 00-00 Lvnzaedolie. 67-50 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0-00 0—Of Aerdappelen roode. 10-00 00—00 Boter, den kil. 0-00 0-00 Eijeren de 26. 0—00 0-05 ANTWERPEN, 24 Mei. De kuipboter werd liedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,30 a fr. 2,60. l>e ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,06 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,70 a 1,90 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,80 ii "2,20 Polder fr. 2,60 a 3,25. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 1,75 a 1,95 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, Rogge, Winlergcerst, Zomergeerst, Havor, Boekweit, Boonen, Bilterpeën, per 100 kil. fr. 28 21 00—00 29-10 23-00 00—00 00—00 26 -50 00 a 29-00 21-50 00—00 29 -50 23-50 10—00 On—01» 27—00 14. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vrouwel. 8 -HUYVELYKEN. S. Meert, werkman, met A. Ilaeleydt, dagloonster. D. Van den Borre, broodbakker, met M Schoon, naeisler. OVERLYDENS. A. Van Cauier, daglooner, 30 jaer, Scbaerbeke. M. Van Driessche, vrouw Van Licrde, hcrbergiersler, 23 jaer, Hoogstraet. M. Steenhout, vrouw Van der Eist, slrykeresse, 26 jaer, Korteridderstraet. Dry kinderen onder de 7 jaer. Pauselyke maetschappy van olieverfdruk. Het doel der maetschappy is 1® de kunstsmaek der christene schildering uitbreiden door 't uitgeven van kopyen in olieverfdruk der merkwee» digste oude en nieuwe meesiers 2° den eerbied voor de heilige beelden opwekken niet ze te verspreiden 3° deze beelden kosteloos aen de arme kerken te bezorgen, De maetschappy verbindt zich, jaerlyks zeven schilderycn aen de geassocieerde leden te zenden. Deze sehildcryen zullen franco en zorgvuldig op een houten rolletje geemballeerd met de post gezonden worden. De geassocieerde leden genieten bo\endien het voorrctht, voor de hejft van den prvs in den katatoog aangeduid, nieuwe exemplaren der schild'erven in abonnement ontvangen en zelfs van deze welke van bet abon nement geen deel maken macr door de maetschappy zyn uit gegeven. te kunnen aenkoopen. De verbintenis der geassocieerde leden is verplichtenn voor dry jaren. De jaerlyksche hydrage is fr. 23,00, betaclbaer op voorhand. (Extrakt der statuten.) SCHILDERYEN VOOR ABONNEMENT VAN 1877. De engel op de luit spelende van 33 cent. op 72. 20 fr. 62. 13 fr. 62. 13 fr. 51. 10 fr. Fr. Francia. Het II. Hart van Jesus, van Battoni.-13 De H.Benedict Labre.vanMontbug00") 45 De H. Philomena, van 37 Ecce Homo, van den prof.Guardasoni. 26 O.-L.-Vrouw der Zeven Wcöen, Bot. school. 26 H.Maria-Magdalena, van Dolci. 26 31.- 31.- SCH1LDERYEN VOOR 't ABONNEMENT VAN' 1878. H. Jozef met kindeke Jesus, van 46 cent. op 63. - 20 fr. 62. 15 fr. Ciaranfi. H. Cecilia, van Raphael. 45 De dood van den H.Jozef.van Fran- teschini. 57 De H. Faniilie, van Pacelli. 37 II. Franc, van Ass., van Guido Reni.26 H. Franc, h Paula, van Guardasoni. 26 De H. Maagd met Kindeke Jesus, van den Corrège. 26 51. 10 fr. 51. 10 fr. 35. 5 fr. 35. - 3fr. 31.— 5fr. Alle persoon welke verlangt een stael der bovengemelde sehildcryen te bekomen, vóór dat hy het beloop zvner inschrv- ving stort zendt een postmandaet van 4 fr. in gefrankeerden brief gesloten, cn hy zat uit Bologna eene schildery ontvaneen van den prys van 10 fr. 'indien, na de ontvangst van het stael deze persson een abonnement verlangt te nemen moet hy nog slechts 21 fr. 111 plaets van 23 fr. betalen. Deze die een abonnement neemt beginnende met 1877 moet ons een postmandaet van 30 fr. toesturen en hy zal als dan, boven de schilderyen hooger vermeld, als premie eene andere schildery ccner waerde van 13 fr. ontvangen. Wy komen de overheerlykc schildering DE H FAMILIE gesteld lG °ntvaneen zy is len onzen bureele tentoon- Binnen weinige dagen, zullen ook al de schilderven der jaren 1877-78, ten toongesteld worden. De vragen van inschryving - vergezeld van een postmandaet moeten vrachtvry besteld worden teil burecle van den Den- derbode, Molenstraet, 6, te Aelst. Gemeente Nieuwerkerken. Handboogmaatschappij Broedermin. Mijnheer, Onze aangekondigde schieling van (9 mei, is door bijzondere reden Verschoven op Zondag 2b mei 1878. Zelfde prijzen en Voorwaarden. De Sekrelaris, De Koning, De Voorzitter J. D' HAESELEER. L.VERHULST. Cu. L. CALLEBAUT. Boekdrukker, Nieuxoslraat, Aalst. Een zeer nuttig en godvruchtig boekje over de voordeelenen oefeningen van het genootschap der GOEDE DOOD. Dit werkje heeft in korte jaren zijne zesde uitgaaf bereikt. Prijs 20 centiemen. Dame Léhmans, gediplomeerde chirur- gvn-tandmeestersse, beeft de eer het geacht publiek van Aelst en omstreken bekend te ma ken dat zy zich alle dynsdagen en zaterdagen naer Aelst zal begeven om er hare zorgen aen te bieden voor alles wat den mond betreft. Zet amerikaensche tanden in zonder haken of veer en. Gewaerborgd. Oriflcatie stoppingemailleering, plombeering en trekking zonder py- nen. Consullatien van 9 uren vóór tot 5 uren na middag, by den beer Desiré Meganck-Rollier, Lange-Zoutstraet, 52, te Aelst. Bezondeiie INGANG. OPENBARE FEESTEN. van verschillige grootte TE MUREN OF TE KOOPEN. Echte hollandsche vlaggendoek, aan gemalige prijzen, bij Bogncrt-lkccro, koopman in alle soor ten van gemaekte manskleederen, juist nevens dc Denderbrug, in den Kam, TE DENDERMONDE. Verbeeck, Broeders en Zuster, TE NIEL, DIJ DOOM. PANNEN EN PLAVEIEN van door stoomtuig gemalen potaarde. De fabn- kalie wordt hoogst geprezen door den Belgischen Slaat. De goederen zijn zeer schoon en veel duur zamer dan de anderen. MATIGE PRIJZEN. De pannen zijn gemerkt V F.S. van Doornijksche Kalk, Pannen, Boomschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N° 4, te Aalst. De heer Camille VAN GEEM, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat bij komt op te richten een magazijn van kalk, pannen en steen. IIij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst van eenieder te bekomen. TV* L'Onn Eenen schoonen nieuwen TUL- I BER1E, eenen goeden Camion voor een paerd met eene baehe op, en 3 schoone Kinder- voituren, by Joseph Van der Biest, rytuigmaker Nieuwslraet, n# 50, te Aelst. By M. MAES, beeldhouwer, Aelst, vracgt men leer lingen van 14 A 15 jaer oud. Goede voorwaerden voorkeur aen die reeds de leckeu lessen gevolgd hebben der academie. H P hliVPn Een sc,loon en gereiRyk huis met hof, hebbende ruime bene den en bovenplaelsen en magazyn, groole kelder en voorzien van pomp- en regenwater, geslaen te Aelst, in de Lange Zoulslraet, thans bewoond door M. Leo De Paepe. Zich te bevragen by M A. Byl, in de Ka- pelleslraet, n° 4, te Aelst. MaatschappijUnion. Vogelschieting met de Bolle, bij Fr Van den Berc, Hekelgem, Tenbosch. Op Donderdag 3t» Mei 1878 De inleg is bepaald op 60 centimen, bolrapersgeld medebegrepen. y VooruilZeven eorinlhebroden. De Sekrelaris, De Kommissaris, De Voorzitter F. Vertongen. F. VAn den Berg. L. Meert. Dc Schatbewaarder, 1. Van Hoef. De Ondervoorzitter, F. Van Hoef. Allen lion. Avec 100 fr» gagner SO fr. c. par jour, (sans risquesJ. 0 adres. Comptoir Central de change, M. GEBER point Central, boulev. Central, Bruxelles Gemeente Oultre. Maatschappij De Standvastige Vrienden ter herberg van d'heer P. J. Van Bever, te Oultre. bij Eijchem, op Donderdag 3d Mei 1878, (O.H.IIemelvaart.) 110 Fr. I 15 20 I 30 I 20 I 15 I Fr. 110 De inschrijving zal plaats hebben van 2 tot 4 uren namiddag. De inleg is bepaald op I frank 5 cent per peloton van twee bollen. - Twee premién van 5 frank, zullen aan twee vreemde maatschappijen ge schonken worden, voorzien van een wettig getuig schrift; ééne aan de maatschappij de meest pelotons inleggende, cn ééne aan de verstafgelegene maat schappij, bestaande uit 5 mannen en 20 pelotons spelende. De getuigschriften moeten om 4 uren stmt ingeleverd zijn. 1 ln geval van regen zal de bolling in 't droog plaets hebben. y De Sekrelaris, L. F. Du Pont, De Ondervoorzitter, Pl. Steenhout. De Schatbewaarder, De Voorzitters B. Steekbout. P. Dc Pokt, B. Vak Beteb. TE WICHELEN. De Notaris VKRBRUGGHEN, [e Aalst zal Donderdag 6 Juni 1878, len 2 uren namidda- ter herberg den Engel bij d'heer Frans De Bruyckcr-De Mol, le Wichelen, openbaarliik verkoopen 45 koopen Hooigras wassende op de schelde meerschen aldaar. OPENBARE VERK00PING van te Erembodegem. Do Notaris DE PAEPE, te Herzcle, zal met tus- schenkomst van den Nolaris DE SMET, te Erembode gem, len verzoeke van die hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen Eerste koop. Eene party Bosch, gelegen te Erem bodegem, op ten Bossche, gekend by cadaster onder de sectie A, nummer 2352, met eene grootte van 31 aren 30 centiaren, palende oost en noord de Ten Bosschestraet, zuid Jan-Baplist Clauwaert en west den beer Jan-Baplist Plas. Boomprys fr. 36,u0 Tweede koop Eene parly Bosch, gelegen'le Erembodegem, op Ten Bossche, groot volgens me ting 19 aren 74 centiaren, en volgens cadaster 18 aren 90 centiaren, gekend by kadaster onder de sectie A, nummer 2373, palende oost Joannes Pau wels, zuid Jan-Louis Vinck, west Joannes Meert en noord J.B. Callcbaut. Derde koop.—Eene partij Bosch en Land, gelegen te Erembodegem, op den Ecnenbergb, gekend by ca dasier onder de sectie A, nummer 2178, met eene groolic van 24 aren 10 centiaren, palende oost Myn heer Van der Stocken, zuid J. Pauwels, west Joannes Meert, noord De Baillieu. Boomprys fr. 18,00. ZITDAGEN Instel Donderdag 6 Verblyf id. 13 ^uni Telkeris om 2 uren namiddag, Ier herberg van Xaveer Van der Durght, te Erembodegem, op ten Bossche. OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM. De Nolaris DE PAEPE, te Herzcle, zal mei lus- schenkomst van den Nolaris DE SMET, le Erembode gem. ten verzoeke van die hot behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eene Behuisde Hofstede, met dacrop staende ge bouwen van Huis, Schuer, Stal, Hopharst en aenhoo- righeden cn medegaenden grond, geslaen cn gelegen le Erembodegem, op het Resschebeke, groot in oppervlakte volgens meting 44 aren 14 centiaren, gekend by kadaster onder de sektie A, nummers 327t)n, 3271b. 3272, 3273, 3274 en deel van 3275, palende oost de Resschebeheslrael, zuid hel reste rende deel van nummer 3275 alsmede de limilen van Hekelgem, wes'. de erven van Mynheer Lefebvro, noord Frans Meerl en de weduwe en kind Bernard Van do Velde. Deze Hofstede zal in twee deelen opgeroepen worden 1° Deel: 2l aren 07 centiaren, naest den noorden met de daer op staende gebouwen van Huis, Schuer en Stal. 2° Deel23 aren 07 centiaren, met den daerop staenden Hopharst, ten zuiden van bet eerste deel. De koopers zullen er van iu gebruik treden met den 24 December 1878. ZITDAGEN: Iuslel Vrydag 24 Verblyf id. 31 Mei 1878' Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Frans Perdaens in den Dryhoek, te Erembodegem, op hot Resschebeke. OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal met lus- schenkomst van den Notaris DE SMET, te Erembo degem, ten verzoeke van die hel behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eersten koop. 7 aren 31 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen te Erembodegem, aen den Brussel- schensteenweg, sectie A, deel der nummers 1399. 1402 van 't cadaster, palende oost den steenweg, zuid Cbarel Arys, west Vao Haver en Mynheer Van den Bruele, Doord den volgenden koop. Tweede koop. 7 aren 49 centiaren HOFSTEDE- GROND, ten noorden van voorgaenden koop, sectie A, deel van nummers 1399 en 1402, palende oost den Brusselschensleenweg, zuid den eersten koop, west Van Haver en Mvnhcer Van den Bruele, noord dc weduwe J. B. De Neve en den derden koop Derde koop. 4 aren 16 centiaren HOFSTEDE- GROND, gelegen alsvorcn, aen de Scherreslrael, sektie A, deel van nummer 1389, palende oost de weduwe J. B. De Neve met het wederdeel, zuid koop twee west Mynheer Van den Bruele, noord de Scher- restraet. De koopers zullen er van in gebruik komen met de betaling hunner koopsom. ZITDAGEN Instel Dynsdag 21 Verblyf id. 28 Me' 1878' Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Jufvrouw de weduwe Ludovicus De Coninuk, te Erembodegem, aen den Brusselschensleenweg. OPENBARE VERKOOPING van twee perceelen le Aalst-Mijlbeke. De Notaiissen EEMAN, te Erpe, cn DE PAUW, te Aalst, zullen, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen Eerste koop. Eene partij LAND, gelegen te Aalst-Mijl beke, op den Ilovenicrskauter, ook genaemd dc.Tien Dagwan- den, groot 25 aren 25 ceutiaren, bekend bij kadaster, wijk E, ex-nummers 414 en 442, palende oost sicur Commerman, zuid den weg west d'erven Boone en noord Mmc De Craecker- Doramer. Tweede koop. Eene partij LAND. gelegen te Aalst-Mijl beke, op den Bergenkauter, groot 30 aren, gekadastreerd wijk F, nummer 685, palende oost den heer Van Neckc te Gent zuid de Hospitalen van Aalst, west d'erven van den lieer Leunekens en noord de Langchaag. De koopers zullen van de twee voorschrevene perceelen land in het gebruik treden met de betaling hunner koopsom en prijzij der vruchten en vervocdheden. SUPERABONDANTEN ZITDAG: Verblijf Dijnsdag 28 Mei 1878. Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg 1 Het Gulden Vlies p bij Minc W' Steppe, te Aalst, aan dc Molenstraatpoort. Studie van den Notaris EEMAN te Erpe. Venditie van Hooi-en Nagras, op Macndag 17 Juni 1878, oin 2 uren namiddag Namens het armbestuur van Erpe, verschei dene koopen Hooi- en te wassen Nagras, le Erpe, aan de Leedschekalseide, in de Hoone- gemmeersschen en te Erondegem, in den Groo- lenmeersch. Namens d'heer Ch. Schockaert. verscheidene koopen Hooigras,le Erpe,in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen van d'heer De Boeck. Te vergaderen le Erpe, aan de Steenebrug, Leedschekalseide. BIJ STERFGEVAL. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal op Dijnsdag 28 Mei 1878, en des noods den volgenden dag, om 8 ure 's morgens, aan het sterfhuis van Dame weduwe De Schryver-Van der Ileydenle Aalst, in de Statiestraat, open- baarlijk verkoopen, de Meubelen en roerende voorwerpen aldaar te bevinden, bestaande voor- namenlijk in Talels, Stoelen. Zetels, Canapés, Stoeven, Kachels, Kassen, Commoden, groote Boek- en Kleerkassen. Quinquets, Suspension, Consoles, Keukengerief, van allen aard, Cristaal en Porce- lein, Jaglconfoor. Een rijk Salon Ameublement, in Palissander hout, beslaande in: een Console met wit marme ren blad, 2 Canapés, 2 Zetels, met blauw flu weel. Gouden Pendule met idem kandelabers. Schooue Bedsloelen, Lavabos, Spiegels, veel Matrassen, Kussens, Sargien, Gordijnen, Gale ries, enz. Eene hoeveelheid ledige flesschen, brandhout, enz., te veel om te melden. Op gewone conditiën eij tijd van betaling, mits stellende goede en gekeude borge. TE SCHOONAARDE. De Notaris DE VRIENDT, Ic Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1° 12 aren 60 centiaren land, op het Hoogmi- groveld. 2° 19 aren 90 centiaren land alsvoren, ge naamd den Vaarman. 3° 12 aren 32 centiaren land alsvoren. 4° 19 aren 50 centiaren land, op het Hoogmi- groveld, genaamd ouden meersch. ZITDAGEN Instel Woensdag 5 Verblijf id. 12) JuDI 18/8' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg in den Uil, bij den heer Angelus Van Belle, te Gy- seghern, Dorp. TE AALST, TER ESTAMIXET HET KLEIN GENT T>, NIEUWSTRAAT. Op Maandag 3 Juni 1878, om 5 uren na middag Door. '1 ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. te Aalst-Mijlbeke. Ten aanzoeke van den heer Baron Bethune Eliaert, zal Deurwaarder NOTERIS, op Maandag 3 Juni 1878, ten 2 uren nanoen, openbaartijk verkoopen 30 loten Gras, wassende op meerschen gelegen te Aalst-Mijlbeke, achter hel kasteel Ovram. Do verkooping zal aanvang nemen aan de Gisljens en geschieden op tijd van betaling mits borg en kwij ting der ongelden. VENDITIE VAN 1E LEDE EN ERPE. Deurwaarder NOTERIS, zal op Donderdag 13 Juni 1878, openbaar lijk verkoopen, hel Gras en Nagras, wassende op do volgende meerschen Te Lede om 9 uren's morgens A. Op Overimpe, in den Rijmeerscli aan de Rij- meerscheslraat en aan Ramschrade molen, eigen dommen van de hoeren De Backer, d'erven De bruy- cker, de heeren Coppens en Vincent Blondeel, te samen 58 koopen Te Erpe, om 3 uren namiddag B. Op eigendommen van den heer D'Hondt, nabij den Watermolen van d'erven De Boeck, Jufvrouw de W® Elise De Jonghe en van den heer Van der Eist. uilmakende 35 loten. De verkooping zal plaats hebben, op gewoone be spreken en tijd van betaling voor kapitaal en onkos ten. Zij die niet voldaan hebben het verschuldigde van vóórleden jaar, zullen niet als kooper aangenomen Studie van den Notaris BOONE, te Aalst. Venditie van 5 hectaren allerbesle Hooigras, te Hofstade, door het ambt van voornoemde Notaris BOONE, op Woensdag 12 Juni 1878, om 9 uren stipt voormiddag, op de weiden van de erven van d'heer Anlhoon Matthys, te begin nen op den Borgt. Voornoemde Notaris BOONE, zal op Maan dag 17 Juni 1878, openbaarlijk verkoopen A. Om 3 uren nanoen, het Hooigras en Na gras, wassende op de meerschen van Dame Van der Smissen-De Schryver, ie Aalst-Mijlbeke, aan de herberg a het Appelken. B. Om 5 uren nanoen, het Hooigras op den meersch van zelfde eigenares, genaamd de kleine Lelie, te Aalsl-Schaarbeke en Erembodegem, aan den weg van het kapelleken ter Muren. OPENBARE VERKOOPING van te Hofstade. De Nolaris BOONE, te Aalst zal openbaar lijk verkoopen A- 15 aren 50 cent. Land te Hofstade, Over- broeck, sectie A, N° 66a. B. 37 aren 30 cent. Land te Hofslade, Over- broeck, sectie A Nos 988 en 997, verdeeld in 2 deelen. C. 9 aren 13 cent. Land te Hofslade, Steen berg sectie C. N° 203c. D. 23 aren 36 cent Land te Hofstade, Tho- rensveld, sectie C N° 292a. E. II aren 50 cent Land te Hofstade, Baar- debrug, sectie G Nos 594 en 595. ZITDAGEN Instel Donderdag 6). .10_0 Verblijf id. 13 j Juni 1878. Telkens om 4 uren namiddag, (e Hofstade, Dorp, Ier eslaminel Hel Schipken bij Rosalia D' Haese. TE HOFSTADE. De Sekrelaris DE RYCK, ie Meire. zal door bevoegd ambl, op Vrijdag 7 Juni 1878, open- baar verkoopen 50 koopen allerbeste Hooigras. wassende in de vermaarde meerschen genaamd Kerkemeersch en Wijnbocht, te Hofstade. Wen zal vergaderen en beginnen in den Ker kemeersch. VERKOOPING van te Moorsel en Meldert. De Notaris .MICHIELS, te Wichelen, zal, openbaarlijk verkoopen MOORSEL. l°Eene goede behuisde Hofstede, groot 58 aren 70 cent, op Waver. 2 8 ai en 40 een. Zaailand, aldaer, op Pie- ters Hauw. 3° 41 aren 20 een. Zaailand, ook op Pielers Hauw. 4° 12 aren 50 een.Zaailand.aan de kapellestraat. MELDERT. 5° 32 aren 67 een. Zaailand, op den Ouden Hauw. 6° 17 aren 52 een. Zaailand, ook op den Ou den Hauw. INSTEL 31 Mei VERBLIJF 7 Juni 1878 om 4 ure namiddag, ter herberg den Ossenkop bij Petrus Moens, te Moorsel, Dorp. De Notaris MICHIELS, le Wiebelen, zal openbaarlijk verkoopen I. 7 aren 70 centiaren Zaailand, op den Brus- schenkauter. II. 22 aren 90 centiaren Land, op diep Mo lenakker. III. 15 aren Land, op Brugschenkauter. Instel 28 Mei, verblijf 4 Juni 1878, ten 4 uren namiddag, in het Prinsenhof, te Wichelen. o-R'J ^olar's MICHIELS, te Wichelen, zal den 27 Mei 1878, om 4 uren namiddag, openbaarliik verkoopen het allerbesle Hooigras, wassende op Fobusmeersch, aan de Ponlstraatpoort. te Aalst-Mijlbeke. ruG,?l,-'oT,T,Pr,S!"die van den Nolaris MI CHIELS. te Wiebelen, is er altijd geld le beko men, aan gewonen inlrest, mils bezet op grond- goederen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3