\zen. EXTRAIT Verschenen bij Spitaels-Schuernians BOSSCHEN en LAAD, Vei koopiiig van Hooigras en Nagras Verkoopiiig van Hooigras en Nagras Venditie van schelde HOOIGRAS, Verkoopiiig van Zaailanden Verkoopiiig van HOUTWAREN, Verkoopiiig va» Hooigras, Slooigras en Toemaat, goede ZAAILANDEN Jaarlijksche verkooping van Hooigras eene HOFSTEDE on ZAAILANDEN Zaailanden le Seliellcliellc te koop. DUITSCHLAND. De socialistische partyhoofden voorzien dat, ten gevolge van de strengere toepassing der wetten lot beslryding van het socialismus, ook hel zoogenaemde Gennosscnschafls-kongres, hetwelk met Sinksen te Maegdenburg moest worden gehouden, door de po- licie zal worden verboden de socialisten hebben be sloten, in dit geval, het kongres oumiddcllyk naer Bremen of Hamburg over te brengen. Voorts wordt er gemeld, dal dc eigenaer eener groole zael te Bre inen zyn lokael voor hen beschikbacr heeft gesteld voor het geval dat zy hel algemeen partykongres, hetwelk te Gotba moest plaets hebben, doch verbo den is, nu nog willen houden. De policie te Chemnitz heeft verleden zondag eene socialistische vergade ring doen uiteengaen en daerby zekeren Most in hechtenis genomen, omdat hy, na het bevel der po licie een hoch voor het socialismus aenhief. Als een gevolg op dit gebeurde, zyn hel hoofd van het openbaer-minislerie en de beide hoogste amblenaers var. policie in ongeleekende brieven met de dood be dreigd. Voor de ontdekking van den schryver dier brieven heeft de overheid eene premie van 100 mark uitgeloofd. Hoedel. Het voorloopig onderzoek omtrent den moordaenslag op den duitschen keizer is afge- loopcn, en het proces voor hoogverraed zal spoedig een acnvang nemen. Uil het onderzoek is ten duidelykste gebleken, dal Iloedel geene medeplichtigen had en hy het plan van de moord reeds een tyd te voren bad beraemd. Die veronderstelling grondt zich op de dry volgende daed- zaken Ten eerste heeft Iloedel, zooals door getui gen bewezen is, in eene volksvergadering te Skeuditz by Leipzig gehouden, in zeer vyandelyke woorden tegen den duitschen keizer gesprok-en verder geeft hy in een brief aen zyne moeder, een dag voor Jden aenslag geschreven, zyn voornemen te kennen, tot eene zwaerwichlige daed over te gaen, en ten derde had hy cenen fotograef, by wieu hyzyn portret had laten maken, aenbevolen zyn portret te bewaren, daer hy er binnen kort goede zaken meê zou kunnen doen. Deze laelste daedzaek wordt door Iloedel be kend, doch hy beweert, dal hy met die woorden vol strekt geene bedoeling gehad heeft. ENGELAND. Wal oorlogvoeren kont. Le Londen is een plaat verschenen, voorstellende een grooten hoop van zakken, gevuld iéder met 5UC0 p. st.' te samen uil- makende 6 millioen p. st., hel bedrag dat voor den aenkoop van oorlogsmaterieel door het Parlement werd gestemd. Daerneven l<?cst men dat voor deze som kunnen gebouwd worden80 kerken, 80 kapel len, 480 scholen, 80 hoogere scholen, 80 bad- en waschinriglingen, 40 gasthuizen, 70 verbeterir.gshui- zen, 40 instituten voor blinden, 40 a reddingbooten, met statiën, 1300 landhuisjes voor menschen, die in kelders wonen, 20 museums, 1000 drinkfonteinen, voor menschen en vee, 40 openbare boerdcrycn voorts blyfl dan nog geld genoeg over om voor"ver schillende genootschappen ö'iü.OOO P- st. beschik- baer te stellen, 400 oudgedienden te pensionneeren, 200,oop p. st. te verdeden onder de matigheidsge nootschappen, en 2i>0,000 hond le schenken aen de hongerlydenden in China, en om aen te koopen l,00ii,00 kil. vleesch, 5,000,000 kil. brood, 500,000 kil. thee en 4,000,000 kil. suiker. RUSLAND. Vervolging in Polen. - Terwyl Husland zyne legers naer den Bosphoor geleidt, ter bevryding der chris tenen van bet lurksche juk, terwyl het zich voor hel oog van Europa als de verdediger en wreker voor doet van hel vervolgde christendom en het verdrukte Slavische volk, terwyl de keizer van Itusland, als antwoord op den mcrkweeröigen brief van Paus Leo J XJII, met stalen voorhoofd durft beweren, dat al zyne onderdanen de meest mogelvkc vryheid van gods dienst genieten, woedt in Polen de vervolging voort en worden de calholyken op onmenschelyke wyze vervolgd en tevens het Slavische element meer ver drukt, dan dit ooit de Turken in Bulgariö gecfaen hebben. Zoo bevatte de Czas èenige dagen geleden, wéér den volgenden brief uit Podlachic De brief van keizer Alexander aen Paus Leo XIII kou doen vermoeden, dat de godsdienstige verdraeg- zac-mheid door den czaer zoozeer opgehemeld, zoo niet in het verleden, dan toch in den tegenwoordigen tyd eene gelukkige werkelykhoid mag genoemd wor den. Om echter te zien hoezeer eene zoodanige ver onderstelling van de waerheid verwyderd is. is het voldoende een vluchtigen blik te werpen op den toe stand der kerk in Rusland en voornamelyk op de gedragslyn door hel goevernement gevolgd, jegens de Union in de dislriklen Siedlce cn Lublin. De stelselmatige vernietiging der Union en de aenslagen tegen de latynsche kerk, zyn er aen dc orde van den dag. De onderzoekingen der policie naer de geboorteregisters der kinderen van de leden der Unionduren steeds voortmen noodzaekt voortdu rend de ouders, helzy door boelen, hetzy door ver beurdverklaring van hun vee, hunne kinderen in de schismatieke kerk te laten doopen. De toestand der gepynigde bevolking is waerlyk wanhopend zy is aen zichzelve overgelaten, van allen geeslclykcn by- sland berooid; de minste gemeenschap of omgang tusschen de latynsche geestelyken en de leden der Union, wordt streng gestraft. Toch blyfl het volk aen zyn geloof ge'.rouvv Dikwyls worden zuigelingen acn de armen hun ner moeders ontrukt, om in eene schismatieke kerk gedoopt te worden zyn zy grooter geworden, dan noodzaekt men hun dc scholen van het goevernement te bezoeken en het onderricht der schismatieke popen by te wonen Deze maelregel wordt onbarmhartig en zonder uitzondering toegepast en indien de kin deren, hetzy uit eigen beweging, helzy om aen hun ne ouders ie gehoorzamen, zich aen dien dwang wil len onttrekken, blyven zy van alle onderwys beroofd. In dc goevernementen Siedlcc en Lubl'in, zyn alle groole vcreenigingen van catholyken, alle plechtig heden en zells de viering van groote feestdagen streng verboden. De sluiting van alle kerken is'in beginsel aengenomen, en omdat die maelregel toege past worde, is er niets anders noodig, dan dat de pastoor sterft of dat zyne kerk eene dringende her stelling behoeft. Zoo zyn in het gouvernement Siedcle op die wyze drie parochiën getroffen en de geloovi- gen by eene andere parochie acngesloten. In het gouvernement Lublin hebben ncgen'kerken hetzelfde lot ondergaen. Dit alles zyn feilen welke dagelyks gebeuren; hel is het middel, waerdoor hel schisma en zyn on- vermydelyke bondgenoot, de uitroeiing onzer nalio naliteil, in ons land trachien wortel te schieten Ziedaer het antwoord op den brief vol chrislclyke zachtmoedigheid, door Leo XIII, tol den keizer ge richt. PAUSELYKE STATEN. De Fortuin van Pius IX. De liberale bladen heb ben na het overlyden van Pius IX veel gesproken over de millioenen, die door den Paus aen zyne fa milie werden nagelalen. Dit erfdeel echter, het persoonlyk fortuin van Pius IX, beloopt nauwelyks 60 tot 70,000 frank. Dc giften en kunstvoorwerpen van de catholyken ont vangen, zyn ten deele aen kerken in alle landen der wereld geschonken, ten deele in de pauselyke schat kist gestort. De liefdadigheidsgestichten, door den Paus op eigen kosten ingericht, de armhuizen en do scholeu le Rome en Sinigalia, heeft Pius IX toever trouwd aen het bestuer der apostolische paleizen, op voorwaerde dat zy uitsluitend bestemd blyven voor de goede werken, waertoe hy ze gesticht heeft. Leo XIII. Z. II. Leo XIII bevindt zich zeer welde Paus heeft een eetregel en eene levcnswyze aengenomen die hem zullen toelaten, den zomer" te Rome door te brengen. Dc Paus slaet op ten 5 uren 's morgends na zyn gebed verlaet hy zyne vertrekken, en begeeft zieb in een draegstoel naer hel paviljoen van Pius IX, al- waer een allaer opgericht is. Daer celebreert hy de mis, en woont eene andere mis van dankzegging by, door een zyner kapellanen gecelebreerd. Hy nut eene kleine kollalie met choco lade en legt eene lange wandeling te voet af, in den hof van het paleis. Twee prelaten vergezellen Zyne Heiligheid en twee gardes-uobles volgen op zekeren afstand. Ten 8 uren begeeft de Paus zich naer zyne studeer kamer, alwaer cardinael Franchi hem wacht, om de zaken van gansch de cbristene wereld le regelen, 's Avonds doet hy eene tweede wandeling, eet een weinig, cn zondert zich ten 9 uren in zyne kamer af, om alleen te werken lot elf of twaelf uren. Alexander II. Deze waerdige zoon van een uitstekend vorst is een der verlicriste monarchen van het HeelalHy is tot den iroou van Rusland geroepen geworden op het oogenblik dat dit Keizerryk met dc Westclyke Mogendheden in oorlog was Van den eersten oogen blik af, hield hy zich onledig met hel welzyn van zyne onderdanen aaerna, herstelde hy zyne builen- landsche aengelegenheden op eenen vreedzamen voel. Zyne daerop volgende bezigheid was, de bin- nenlandsche aengelegeuheden van zyne Stalen te regelen. De grootste weldaed, welke hy aen zyne onderdanen heeft geschonken is de Emancipatie der lyfeigenen eene hervorming door welke nnllioenen menschen tot hel maelschappelyk leven zyn verhe ven en duizende wezens zyn geworden. De lyfeigene bezat niets, dal hem acn hel leven kon hechten, niets dat hem zou moeten overleven De vrye mensch heeft voor zich alles, wanneer zyn eerzucht hem aenspoort te streven zyn vooruitstrevende wandel is niet meer belemmerd door dc vooroordcelen der verschillende Casten, noch door de wet vastgestelde beperkingen. Eene andere van de daden van den Czaer, die te weeg zal brengen, dal men zich zyner met dankbaerheid zal herinneren, als den weldoener van zyn land (voorzeker Professor Holloway), is de Uskase, welke hy heeft aengekondigd van die van zyn vader Nicolaes le herinneren en te bekrachtigen, namelyk die, waerby de verkoop van de Pillen en de Zalf van Holloway's niet alleen veroorloofd, maer zelfs sterk wordt aengemoedigd door geheel het Russische Keizerryk. Deze hulde bewezen aen een man zoo als Holloway die naer alles streeft wal groot en edel is, moet voor hem zeer strelend zyn. Nog- thans gelooven wy, dat zulks niet is lot stand geko men dan door zeer groole giften van goud aen zekere ambtenaren want het zou allerbespollelykst zyn, te beweren, dat de Pillen van Holloway of zyne Zalf by den Keizer van nahy of van verre by hem bekend zouden zyn maer het valt niet le belwyfelen, dat een zeer gunstig rapport nopens de heilzame eigen schappen en boedanigheden van die geneesmidde len, ten gevolge van zeer dringende redenen, aen hoog geplaclste ambtenaren is ingezonden of aenge- boden. Doch, om 'l even op welke wyze liet is ge beurd, Holloway heeft daar even als overal elders, zyn doel bereikt. Hy heeft de scheidmuren van Rus land omver doen werpen en thans zien wy, dal zyne geneesmiddelen in de meeste steden van dat uitge breid Ryk verkocht worden. Wy zullen ons niet aen- maligen, le zeggen, welke de verdiensten er van zyn maer dat de eigenaer er van een der onderne- mendslc mannen onzer eeuw is, kan niet in twyfel getrokken worden, en wat hy eens verkregen heeft, lael hy niellos en zich niet ontglippen. Holloway heeft thans zyne Zalf in verscheidene hospitalen inge voerd, omdat men bevonden heeft, dat zy voor "de genezing van oude open en ander wonden en etter gezwellen, alle andere geneesmiddelen overtrof. Bovendien lydlde Russische soldaet veel aen huid ziekten en hy verkiest dal geneesmiddel boven elk ander. De vracg is deze Heeft Holloway de geneeshee- ren door geschenken of anderzins op zyne zyde we ten te krygen dat er 't een of 't ander onverklaer- baersch achter schuilt, zulks lydt geen twyfel. Hollo way was in 1853 te St. Petersburg en hy werd door Keizer Nicolaes uilger.oodigd om de Groote Parade by te wonen, die, op omstreeks tien mylen afstand van de Hoofdstad plaets had. Jermont Eagle. Hollowmj's Pillen. Verzwakking der zenuwen. Geen gedeelte van de lichaems-gesteldheid eischt meer zorg dan hel zenuwgestel, waerop de gezond heid en hel leven zelf berust. Deze Pillen zyn de bes te Regulateurs en versterkers der zenuwen en in '1 algemeen hel gezondste zuiverende geneesmiddel. Misselykheid, Schelehoofdpyn, Duizelingen, Verdoo- ving en de neerslachtigheid van den geest worden door deze Pillen genezen. Zy verdryven, dadelyk de noodlottige teekenen der inocielyke spysvertering.de maegpynen, de zyyaerlyvigheid, dc uitzetting van den onderbuik en zegevieren over een grilligen eetlust of de trage ingewanden de gewone voorboden van de ongesteldheid van hel zenuwgestel. De Hollo way's Pillen worden byzondcr aenbevolen aen de veelzitlende en weinig bewegingnemende menschen, van wien hel zenuwgestel langzamerhand verzwakt en ziekelyk wordt, cn die zich, van tyd tol tyd, een of ander krachtherstellend middel gebruiken zoo als de Holloway Pillen. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecyncr», zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARARICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den mocilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slyra, de braek- lust, de macg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzackt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graefPlus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, Angelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenla zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering.M. Roberts van eene nieren- verleering, met hoesl, brakingen, opstoppin" en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. Viermacl voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medeevnen. In doozen. 1/4 kil. fr. -2,25; 4/2 kil 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Cliocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendinf tegen post-mandaet, de doozen van 36 eD 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers cn de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Bers van I Hof, IC, Brussel. Depots te Aclsl, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeracrdsbergeo, by D. Willinck apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 cenlil Tarwe. fr. 29-5G a 32-uÓ Masteluin 26—00 28-00 Rogge19—00 21-00 Geerst00-00 00-00 Haver. 22-00 25-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 14-00 13-00 Idem, (witte). 0—Ou O—00 Bote., de 3 kilogram 7—09 8—45 Eijers, de 25. 4—73 1—90 Vlas per 3 kilos. 4—CO 5—25 Viggens het koppel 45-00 55-00 NINOVE, 28 Mei. Haver. Koolzaed ivouizaeu, par So hu. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. per hectoliter. fr. 50—00 a 34—00 20-00 34—00 22-00 40—U0 34—00 1-10 10-00 23—00 41—00 35—00 1-25 11-00 SOTTEGEM, 28 Mei. per 100 kilos. Tarwe. Masteluin. Rogge. Boonen. Haver, per hectol. 95 liters. Boter, per kilo Eijeren, per 25. Vlas, per 3 kilos fr. 31-50 a 32-00 27-1)0 00-00 21—00 21—00 26— f0 2— t6 4-53 4-25 22 -00 O0—00 00-00 2-66 4-63 0—00 ST NICOLAES, 29 Mei. per 406 liters. Tarwe.fr. 2750 Rogge.48—00 Boekweil17—50 Haver.15—00 Geerst.00—00 Lynzaed. Idem. 00—00 Erwten20—00 Aerdappelen per 100 kilog 10—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—00 Boter. 2-59 Hooi, 400 bussels 31 00 Eieren, per 26. 1—81 LEUVEN, 31 Mei. Tarwefr. 27—50 a 29—50 Rogge. 19co 2050 Boekweil. 00— 00 0000 Brouwershaver. 3300 00—00 Voederhaver. 23—uo 0000 Geerst00—00 00—00 Koolzaedolie. 00—00 00—00 Lynzaedolie. 0000 0000 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 0—00 0—00 Aerdappelen roode. 9—00 00—00 Boter, den kil. 0—00 000 Eijeren de 26. 0—00 0—OS ANTWERPEN, 31 Mei. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,40 a fr. 2,60. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,08 a 1,20; zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,80 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 k 2,25 Polder fr. 2,90 a 3,25. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 1,90 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 25—00 a 29—00 Rogge, 21-00 21—50 Wintergeerst, 0000 0000 Zomergeersl, 28—50 29—00 Haver, 22-00 00—00 Boekweil, 00—00 CO—q0 Boonen, 0000 0o«o Bilterpeën, 26 -PO 27— 0 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. MaNNELYK O 0 Vrouwel. 4 HUWELYKEN. P. Verhofstad, schoenm. met M. Van Herreweghe. slrykeresse. D. Verdoodt, wever, met H. Van dor Burghl twynst. P. Bassleer, voerman, met M. Van der Biest, braeist. OVERLYDENS. C. Troch, vr. Luyckx, kanlw. 57 j. Schaerbeke. M. Huylebroeck, vr. Meeri, z. b. 25 j. Schaerbeke. F. De Schryver, treinwachter, 20 j. Zonnestraet C. Vertongen, z b 65 j. Schaerbeke. Een kind onder de 7 jaren. 14 Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 11 Mei tol den 31 Mei 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN J. Prové, 38 j handel, en J. A. M. De Mol, 26 j. z. b. Th. Bascour, 49 j tw. en J.A. M. Van Holder, 62 j. werkvr. Van Damme,C.2i j. landb. le Meldcrt, enR. Sonck, 22 j. handschoenen. Cobb3ert, J. B. 29 j. schrynw. cn Buydens, M. J. 43 j. herbergierst. OVERLIJDENS: M. F. Penue, 47 j. z. b. Brusselslraet. F. Van der Straelen, 64 j. twynder, wed. C. B. A. Amand, Aelslerschensteenweg. C. Van Dalem, 68 j. her bergiersl. vr. J. Meganck, Bakergem. V. De Meyer, 20 j. handschoenm. Paraelstrael. M. A. C. J. Davaino, 38 j. non, Burgtstraet. M. P. Sonck, 19 j. handschoenm. Hospilael. 3 kinderen onder de 7 jaren. en confonnité de Varl. 770 du Code Civil. II résulte d'un jugement rendu sur requête par le Tribunal Civil de première instance, séant h Termonde, en date du huil Novembre 1800 soixante dix sept, enregistré le treize Novembre suivant, que la nommée Julienne Roster, sans profession domiciliée Ypres, a demandé d'etre envoyée en possession de la succession de feue sa mère naturelle Marie Roster, déeédée ab intestato Ji Alost, le vingt et un Février 1800 soixante dix sept, sans laisser de parenis au degré successible. Le Tribunal, avant de statuer sur cette requéte, a ordonné en conformité des articles 770 et 773 du Code Civil, que l'extrait du dit jugement serait inséré trois lois dans le Moni- teur Beige et dans un autre journal du canton d'Alost, lieu de l'ouverture de la succession, de trois en trois mois, et qu'un autre extrait serait afficlié de la méme manière k l'auditoire du même tribunal. Pour extrait conforme. L'avoué de la demanderesse, (Signé) I1EYVAERT. Pauselyke maetschappy van olieverfdruk. Het doel der maeLscliappy is1» de kunstsmaek der christene schildering uitbreiden door 't uitgeven van kopyen in olieverfdruk der merkweerdigste oude en nieuwe meesters 2° den eerbied voor de heilige beelden opwekken met ze te verspreiden 3° deze beelden kosteloos aen de arme kerken te bezorgen, De maetschappy verbindt zich, jaerlyks zeven schilderyen aen de geassocieerde leden te zenden. Deze schilderyen zuilen franco en zorgvuldig op een houten rolletje geemhalleerd met de post gezonden worden. De geassocieerde leden genieten bovendien het voorrecht, voor de helft van den prys in den kataloog aangeduid, nieuwe exemplaren der schilderyen in abonnement ontvangen en zelfs van deze welke van het abon nement geen deel maken maer door de maetschappy zyn uit gegeven, te kunnen aenkoopen. De verbintenis der geassocieerde leden is verplichtenn voor dry jaren. De jaerlyksche bydrage is fr. 25,00, betaelbaer op voerhand. (Extrakt der statuten.) SCHILDERYEN' VOOR T ABONNEMENT VAN 1877. De engel op de luit spelende van Fr. Francia. 53 cent. op 72. 20 fr. Het H. Hart van Jesus, van Battoni.45 n 62. 15 fr. Dell.BenedictLabre,vanMontbugnoli) 43 62. 15 fr. De H. Philomena, van 37 d 51. 10 fr. Ecce Homo, van den prof,Guardasoni. 26 9 31.— 5fr. O.-L.-Vrouw der Zeven Weöen, Dol. school. 26 s 31.5 fr. H.Maria-Magdalena, van Dolci. 26 9 31.5fr. SCHILDERYEN VOOR 'T ABONNEMENT VAN 1878. H. Jozef met kindeke Jesus, van Ciaranfi. 16 cent. op 63. 20 fr. H. Cecilia, van Raphael. 45 9 b G2. 15 fr. De dood van den H.Jozef,van Fran- teschini. 37 9 51. 10 fr. De II. Familie, van Pacclli. 37 9 51. 10 fr. II. Franc, van Ass., van GuidoReni.26 9 9 35.— 5fr. H. Franc, ii Paula, van Guardasoni. 26 9 55.5fr. De H. Maagd met Kindeke Jesus, van den Corrt-gc. 26 9 9 31.5fr. Alle persoon welke verlangt een stael der bovengemelde schilderyen te bekomen, vóór dat hy het beloop zyner inschry- ving stort, zendt een postmandaet van 4 fr. in gcfrankeerden brief gesloten, en hy zal uit Bologna eene schildcry ontvangen van den prys van 10 fr. Indien, na de ontvangst van het stael, deze persson een abonnement verlangt te nemen moet hy nog slechts 21 fr. in plaets van 25 fr. betalen. Deze die een abonnement neemt beginnende met 1877, moet ons een postmandaet van 50 fr. toesturen en hy zal als dan, boven de schilderyen hooger vermeld, als premie eene andere schiidery eener waerde van 15 fr. ontvangen. Wy komen de overheerlyke schildering DE H. FAMILIE, van Pacelli i te ontvangen zy is ten onzen bureele tentoon gesteld. Binnen weinige dagen, zullen ook al de schilderyen der jaren 1877-78, ten toongesteld worden. De vragen van inschryving vergezeld van een postmandaet moeten vrachtvry besteld worden ten bureele van den Den- derbode, Molenstraet, 6, te Aelst. Boekdrukker, Nieuwstraat, Aalst. Een zeer nuttig en godvruchtig boekje over de voordeelenen oefeningen van het genootschap der GOEDE DOOD. Dit werkje heeft in korte jaren zijne zesde uitgaaf bereikt. Prijs 20 centiemen. By rede van Sterfgeval, Heeft de Wed.NEETENS.Nieuwslraet 47,de eer het geërd publiek kenbaer te maken, dal zy de artikelen van behangen zal voortzetten lot den uitverkoop en alle nieuwe ingekomene papieren zal verkoopen aen zeer goedkoope pryzen. OPENBARE VERK00PING te Erembodegcm. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal met lus- schenkomst van den Notaris DE SMET, tc Erembode- gem, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbacrlyk verkoopen Eersle koop. Eene party Boscb.'gelegen te Erem- bodegem, op ten Bossche, gekend by cadaster onder de sectie A, nummer 2352, met eene grootte van 31 aren 30 centiaren, palende oost en noord de Ten Bosschestraet, zuid Jan-Baptist Clauwaerl en west den heer Jan-Baptist Plas. Boomprys fr. 36,ot) Tweede koop Eene party Bosch, gelegen te Erembodegcm, op Ten Bossche, groot volgens me ling 19 aren 74 centiaren, en volgens cadaster 18 aren 90 centiaren, gekend by kadaster onder dc sectie A, nummer 2373, palende oost Joannes Pau wels, zuid Jan-Louis Vinck, west Joannes Meert en noord J. B. Callebaut. Derde koop.—Eene partij Bosch en Land, gelegen te Erembodegem, op den Eenenbergb, gekend by ca daster onder de sectie A, nummer 2178, met eene groolie van 24 aren 10 centiaren, palende oost Myn heer Van der Stocken, zuid J. Pauwels, west Joannes Meert, noord, De B3illieu. Boomprys fr. 18,00. ZITDAGEN Instel Donderdag 6 I0.0 Verblyf id. (3 J Jam l818' Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Xaveer Van der Burghl, te Erembodegem, op ten Bossche. TE ERONDEGEM. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, Ie Moorsel, zal len verzoeke van wie het behoor!, op Donderdag 13 Juni 1878, om 2 uren namid dag, binnen de gemeente Erondegem verkoopen 100 koopen Hooigras en Nagras, wassende op de meerschen,gelegen;in de Kleinzijde, Wippel- gem, Meuland, Groolenraeersch, Oostpias, het Sijphoeksken, Krommensleenweg, Exterbergen en Neerkauter. Te vergaderen om 2 uren fix, op den Groo- lensteenweg, aan de Brugge. TE EBPE. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Erondegem, zal door bevoegd ambt, op Dijnsdag 18 Juni 4878, om 2 uren namiddag, binnen de gemeente Erpe verkoopen 32 koopen Hooigras en Nagras voor d'lieer Van de Putte, aan liet Dorp le Erpe, opliet Kasteelberg en omliggende meerschen, Te vergaderen om 2 uren aan het Kasteelberg. TE WICHELEN. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst zal Donderdag 6 Juni 1878, ten 2 uren namiddag, ter herberg den Engel bij d'heer Frans De Bruycker-Ue Mol, te Wichelen, openbaarlijk verkoopen 45 koopen Hooigras wassende op de schelde meerschen aldaar TE SCHOONAARDE. De Notaris DE V1UENDT, le Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 12 aren 60 centiaren land, op het Hoogmi- groveld. 2° 49 aren 90 centiaren land alsvoren, ge naamd den Vaarman. 3° 42 aren 52 centiaren land alsvoren. 4° 19 aren 50 centiaren land, op het Hoogmi- groveld, genaamd ouden meersch. ZITDAGEN Instel Woensdag 5 T .0_0 Verblijf id. Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg in den Uil, bij den heer Angelus Van Belle, tc Gy- seghem, Dorp. TE AALST, TER ESTAMINET HET KLEIN GENT NIEUWSTRAAT. Op Maandag 3 Juni 4878, om 5 uren na middag Door. T ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. Studie van den Notaris EEMAN te Erpe. Venditie van Hooi- en Nagras, op Maendag 17 Juni 1878, om 2 uren namiddag Namens het armbestuur van Erpe, verschei dene koopen Hooi- en te wassen Nagras, te Erpe, aan de Leedschekalseide, in de Hoone- gemmeersschen en te Erondegem, in den Groo- lenmeersch. Namens d'heer Cli. Schockaert, verscheidene koopen Hooigras,te Erpe,in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen van d'heer De Boeck. Namens d'heer N. De Wolf-De Spiegeleer, 2 koopen Hooigras en 3 koopen navolgende Nagras, te Erpe in den Schoonegem. Te vergaderen te Erpe, aan de Steeuebrug, Leedschekalseide. tc Aalst-Mijlbeke. Ten aanzoeke van den lieer Baron Delhun e Eli aerl, zal Deurwaarder N0TERIS, op Maandag 3 Juni 1878, ten 2 uren nanoen, openbaarlijk verkoopen 30 loten Gras, wassende op meerschen gelegen le Aalst-Mijlbeke, achter bel kasteel Ovram. Dc verkooping zal aanvang nemen aan de Gisljens en geschieden op tijd van betaling mits borg en kwij ling der ongclden. VENDITIE VAN IE LEDE EN EBPE. Deurwaarder N01ERIS, zal op Donderdag 13 Juni 1878, openbaarlijk verkoopen, liet Gras en Nagras, wassende op de volgende meerschen Tc Lede om 9 uren's morgens A. Op Overimpo, in den Rijmeersch aan de Rij- meerscheslraal en aan Ramschrade molen, eigen dommen van de hecren De Backer, d'erven De Bruy- ckcr, de heeren Coppens en Vincent Blondeel, te samen 58 koopen Te Erpe, om 3 uren namiddag B. Op eigendommen van den lieer D'Hondt, nabij den Watermolen van d'erven De Boeck, Jufvrouw de We Elise De Jonghe en van den heer Van der Eist, uitmakende 35 loten. De verkooping zal plaats hebben, op gewoonc be spreken en tijd van betaling voor kapitaal en onkos ten. Zij die niet voldaan hebben het verschuldigde van vóórleden jaar, zullen niet als kooper aangenomen worden. Studie van den Notaris BOONE, te Aalst. Venditie van 5 hectaren allerbeste Hooigras, le Hofstade, door het ambt van voornoemde Notaris BOONE, op Woensdag 12 Juni 1878, om 9 uren stipt voormiddag, op de weiden van de erven van d'heer Anthoon Malthys, te begin nen op den Borgt. Voornoemde Notaris BOONE, zal op Maan dag 17 Juni 1878, openbaarlijk verkoopen A. Om 5 uren nanoen, het Hooigras en Na gras. wassende op de meerschen van Dame Van der Smissen-De Schryver, te Aalst-Mijlbeke, aan de herberg het Appelken. B. Om 5 uren nanoen, hel Hooigras op den meersch van zelfde eigenares, genaamd dc kleine Lelie, le Aalsl-Schaarbeke en Erembodegem, aan den weg van het kapelleken ter Muren. OPENBARE VERKOOPING te Hofstade. De Notaris BOONE, te Aalst zal openbaar lijk verkoopen A 45 aren 50 cent. Land te Hofstade, Over- broeck, sectie A, N° 66a. B. 37 aren 50 cent. Land te Hofstade, Over- broeck, sectie A Nos 988 en 997, verdeeld in 2 deelen. C. 9 aren 43 cent. Land te Hofstade, Steen berg sectie C.N° 203c. D. 25 aren 36 cent Land te Hofstade, Tho- rensveld, sectie C N° 292a. E. 1 i aren 50 cent Land te Hofstade, Baar- debrug, sectie C Nos 594 en 595. ZITDAGEN: Instel Donderdag 6 .JO-o Verblijf id. 13jJuml8/8. Telkens om 4 uren namiddag, te Hofstade, Dorp, ter estaminet Het Schipken bij Rosalia D' Haese. TE HOFSTADE. De Sekretaris DE RYCK, te Meire, zal door bevoegd ambt, op Vrijdag 7 Juni 1878, open baar verkoopen 50 koopen allerbeste Hooigras. wassende in de vermaarde meerschen genaamd Kerkemeersch en Wijnbocht, te Hofstade. Men zal vergaderen en beginnen in den Ker kemeersch. VERKOOPING te Moorsel en Meldert. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal, openbaarlijk verkoopen MOORSEL. 4° Eene goede behuisde Hofstede, groot 58 aren 70 cent, op Waver. 2 8 aten 40 een. Zaailand, aldaer, op Pie- lers Hauw. 5° 41 aren 20 een. Zaailand, ook op Pielers Hauw. 4° 12 aren 50 een.Zaailand.aan de kapellestraat. MELDERT. 5° 52 aren 67 een. Zaailand, op den Ouden Hauw. 6" 47 aren 52 een. Zaailand, ook op den Ou den Hauw. INSTEL 31 Mei VERBLIJF 7 Juni 1878, om 4 ure namiddag, ter herberg den Ossenkop bij Petrus Moens, te Moorsel, Dorp. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal openbaarlijk verkoopen I. 7 areu 70 centiaren Zaailand, op den Brug- schenkauler. II. 22 aren 90 centiaren Land, op diep Mo lenakker. III. 15 aren Land, op Brugschenkauter. Instel 28 Mei, verblijf 4 Juni 1878, ten 4 uren namiddag, in het Prinsenhof, te Wichelen. GELD. Ter studie van den Notaris MI CHIELS. te Wichelen, is er altijd geld te beko men, aan gewonen intrest, mits bezet op grond- goederen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3