Merlitprijzen. Verschenen hij Spilaels-Schnermans HOOIGRASenTOEMAAT Venle Public d un hel et vaste Hdlel, Gras-vendilie, le Okegem. van eene BEHUISDE HOFSTEDE, Dender- H ooigras en Nagras HOFSTEDE en een perceelljen LAND Verkooping* van llooigras, Verkooping van Hooigras, Meubels eu Land hou wersalem Verkooping van llooigras, Verkooping van Land, van eene HOFSTEDE, Meubelaire voorwerpen, goed Hooigras en Nagras, DENDER-HOOIGRAS, HOOIGRAS en NAGRAS, Verkooping vau Hooigras en Nagras Hooi- Vendilie le Sclioonaarde. Gras-lendilie te Wichelen. Er zyn weer twee geheime agenten der justicie naer het buitenland vertrokken, men weel niet waerheen. Volgens den een naer En geland, volgens anderen naer Frankryk alles louter gissing. Men weet dat zy vertrokken zyn, dit is alles. En niemand wist het voor dat y reeds op reis waren. Wat betreft liet gerucht dat onze policie reeds daegs vóór den aenslag door de londen- sche policie was gewaerschuwd, dit is thans door laelstgenoemde zelve tegengesproken. Aengaende den toestand van Nobiling, wordt uit Berlyu aen de Weser-Zeiltuig gemeld, dal de moordenaer vrydag namiddag in zoover re lot het bewuslzyn was teruggekeerd, dat hy eene ondervraging kon beantwoorden. Zaterdag is hy verhoord en heeft toen meè gedeeld, dat er een uitgebreid komplot bestael, dat het vermoorden des keizers ten doel heeft. Ik heb, zegde Nobiling de ten uitvoerlegging met verscheidene personen besproken, die ze allen hebben goedgekeurd. Na eenige oogenblikken te hebben gezwegen, liet hy daerop volgen Ik heb my aengeboden de anderen voor te gaen. Op de vraeg, of hy onder eed had beloofd de namen zyner medeplichtigen geheim te hou den, antwoorde hyneen. Nadat het verhoor was afgeloopen, werd 't beknoptopgesleldeproces-verbael hem voorge lezen. Hy gaf hierop te kennen, dat de inhoud volkomen overeenkwam met zyne verklaringen en plaetste met vaste hand daeronder 'zynen naem Karei Nobiling. Toen hy het proces-verbael had ondertee kend, verviel hy weêr in bewustloozen toe stand. Nobiling's jongsle broeder, Herman Eduard, die op 4 dezer te Schochwitz in hechtenis is genomen, was verloofd met zekere Meta Schmidt, woonachtig te Eillebén, oud 21 jaer, dochter van een houtvester telOslerhausen. l)en dag woerop liaer verloofde werd aenge- houden heeft zy eenen brief ontvangen, dien zy onmiddellyk na hem gelezen te hebben heeft verbrand. Daerop heeft zy, onder voorwendsel eene bloedverwante te gaen bezoeken, het huis verlaten en is sedert dat oogenblik spoorloos verdwenen. De familie heeft thans in eenige dagbladen haer signalement opgegeven. Het bericht dat Nobiling's jongste broe der, landhuishoudkundige te Schochwitz den 4 dezer aengehouden is, heeft zich bevestigd. Ten zynen huize zyn een aental papieren in beslag genomen, onder andere brieven, waer- uit blykt dat hy aen zyn broeder te Berlyn herhaeidelyk geld heeft verzonden. Wal inzondering de aendacht had getrok ken, was het feit dat hy op den dag van den aenslag op den keizer zeer onrustig was en tegen den namiddag als een waenzinnige rond liep en aen de huisgenooten herhaeidelyk had gevraegd, of er dan nog geen telegram was gekomen. De twee andere broeders van Nobiling, offi cieren by het 59'' en 72c regiment, hadden ten gevolge van hel gebeurde hel voornemen te kennen gegeven om hun ontslag te vragen. Daerop hebben de gezamenlyke officieren dezer regimenten hun verzocht van dat plan af te zien. Volgens een bericht uit Berlyn heelt ook de keizer nadrukkelyk den werisch te ken nen gegeven, terwyl een onzer berlynsche cor respondenten ons meldt, dat de kroonprins aen de familie Nobiling, zyn leedwezen heeft doen betuigen wegens de ramp die haer ge troffen heeft. Er is weêr een Hollander aengehouden ditmael te Pforzheim, omdat hy, in 't byzyn van twee fabrikanten had gezegd 't is jam mer dat de keizer niet aer. boord van de Kur- furst heeft gezeten ENGELAND. Verleden vrydag omtrent 11 ure 's morgends had een verschrikkelyke ontploffing plaels in eene koolmyn te Haydock, genaemd de Wood- Pit. Een myl in den omtrek daverde de grond, als by eene aerdbevingnooit had sedert vele jaren zulke verschrikkelyke ramp plaets gehad. Vyf minuten na de ontploffing daelden eenige werklieden in den put. Eerst vonden zy tien mynwerkers bewust- loos op den grond liggen; uit den put opge- haeld, kwamen negen onder hen tot het leven terug de tiende was reeds een lyk. Weldra kreeg men de verschrikkelyke zeker heid, dat al de mynwerkers, buiten de negen welke reeds gered waren, alsook negen ande ren, die in een anderen put werkten of't huis waren gebleven, door de ontploffing waren ge dood. Van de 250 werklieden, 's morgends in de koolmyn gedaeld, worden er 252 gemist. Het schouwspel in de koolmyn was ver- schrikkelyk het eene lyk was gansch in stuk ken verscheurd, het andere zoodanig verminkt dat hel op geen menschelyk lichaem geleek hier lag een bloedig hoofd, daer eene hand, een arm of een voet, het alles omringd en be dekt met stof en steenkoolblokken. De reddingswerken worden neerstig voort gezet. Wigan, 11 juni. Een aental lyken zyn reeds uit de myn opgehaeld. Het juiste geial slachtoffers is nog niet bekend, doch men heeft berekend dat hetzelfde meer dan 200 zal be dragen. Een gerechtelyk onderzoek is geopend men denkt dat de ontploffing heeft plaets gehad ten gevolge van de samenhooping van gaz in de benedengaenderyen der myn. Denzelfden dag had te Silverdale eene ontploffing plaels van grauwvuer waerdoor vyf werklieden gedood werden en een aental anderen gekwetst. Holloway's PillenGelukkig leven. Wanneer, hel bloed zuiver, de omloop er van goed en de zenuwen ingoed orde zyn is de gezondheid ook goed. Deze Pillen bezitten de wondervolle kracht, de groolc ge heimen van de gezondheid te doorgronden, door het bloed te zuiveren, cn de vochten en vaste deeleu Ie regeleu en te versterken. De Hollow ay P'lleu kunnen met vol vertrouwen aanbevolen worden aen alle per sonen, die aen eene gebrekkige spysvertering lyden of die aen zenuw toevallen of zenuw-smart onderhe vig zyn en gekweld worden. Zy maligen hel zuer in de maeg en de benauwdheden, verdryven de schele hoofdpyn, wakkeren de werking van den lever aen en werken als oen afdryvend en zacht afzettend ge neesmiddel. De zwakke cn teerc menschen kunnen die zonder den minste vrees gebruiken. De Holloway Pillen uitstekend geschikt voor door eene of andere 2ickle aeugedane of aen ontsteking lydende personen, omdat zy de werking van elk orgaen tot zyn eigen- acrdigen standaerd opvoeren, en, in 'i algemeen een verzachtenden cn pynstillenden invloed uitoefenen. GEZONDHEID AAN ALLEEN teruggegeven zonder medecyncn, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakclyke gczondheidsblocd van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA AUABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bcstrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontslekingen, de gal, de wmden. do zuurheid, liet slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchlpypcn; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, wacronder die van den graef Plus- kow cn de markiezin Bréhan, MM. de professors Códó, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelslcin, enz., enz., waervan uittreksel. N° 66,811.— M. dc pastoor A. Brunellière, van eene slechte spysvertering van 5 jaren, nadat do gc- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N® 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn vclkomfn van genezen. Zy doel onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedacn, ophouden voor dc watcropstopping cn de maegzieklen, brengt dit den besten uitslag voort en verdrylt dc zwaerbloedigheid. e. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in mcdecyncn. In doozen, 1/1 kil fr. 2,25; 1/4 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta. in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplactsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van '1 fllof, 1G, Brussel. Depots te Aclst, by Vanden Herreweghe en Beydlcr apothekers. Geeracrdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie AELST, markt van heden. per 132 lil 50 eentil. Tarwefr. 29-00 a 31 50 Masteluin 26—00 28 -00 Rogge20-00 21-50 Geerst00-00 00-00 Haver. 24-00 25-00 Acrdap. (roode de 100 kil. 10—CO 11—50 Idem, (witte). 0—0o 0—00 Botei, de 3 kilogram 7—27 9 09 Eijers, de 25. 1-80 2-09 Vlas per 3 kilos. 400 5—25 Viggens hel koppel 44— 00 54— 00 NIN0VE, 11 Juni. per hectoliter. Tarwe. fr. 3000 a 3100 Rogge20-00 21—00 Haver. 22 00 23—00 Koolzaed, par 88 kil. 4000 4100 Lynzaed, par 100 kil. 34—00 3500 Boter, per kil. 1—10 1—25 Acrdappeltn per 100 kil. 10—00 11-00 LEUVEN, 14 Juni. Tarwefr. 28-50 a 29-50 Rogge19—50 20— ou Boekweit00- 00 00—00 Brouwershaver. 23—00 00—00 Voederhavcr. 43—uu 0000 Gccrst00—ft» 00—00 Koolzaedojie. 00-00 00-00 Lvnzaedoliè. 00—00 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aardappelen witte. 9—00 000 Acrdappelen roode. 9-00 oü—00 Boier, den kil. O—00 000 Eijeren de 26. 000 0—0G ST NICOLA ES, 13 juni. per l'J6 liters. Tarwefr. 27—00 Rogge18—00 Boekweit.17—50 Haver.17-U0 Geerst.00—00 Lynzaed. Idem. 00—00 Erwten18—00 Aardappelen per 100 kilog 9—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—00 Boter. 2-45 Hooi, 100 bussels 31—00 Eieren, per 26. 1 —86 ANTWERPEN, 14 Juni. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkl per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,50 a fr. 2,65. l)e ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,08 a 1,20zwaer gewicht fr. 1,40 a 1,54 De aerdappelen zvn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,50 h 1,80 Polder fr. 2,00 a 2,50. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 1,90 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 25—00 a 00 -00 Rogge, 20-00 21—00 Wintergeerst, OU—00 00—00 Zomergecrst, 28—00 28—5.' Haver, 21—50 2i—00 Boekweit, Oft—00 tO—00 Boonen, 00—1)0 0»—0» Bitlerpeën, 26 -50 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 8 HUWELYKEN. J. Van Lierde, mandemaker. met B. De Schacpdry- ver, kleermaakster. C. Hoevelinck, schoenmaker, met M Gits, z. b. J. Van der Eist. voerman, met J. Persoons, dienstmeid R Dc Wolf, daglooncr, te Moorscl, met M. Bombeeck, twijnster. 11. Arys, koopman, mei L. De Paepe, z. b. OVEHLYDENS. F. Wllervulghe, wed® De Trooster, z. b. 81 j Le- oi'oldstraat. D. De Sadeleer, man C. Bal, werkman 57 j. Vrijheidstraat. M. Meert, daglooner, 21 j. Mo- ienslraatjo. G. Van Assche. landhouwer, 17 j. Mijl- beke. G. Bombeeck, twijodersgasl, t7 j. Sterre- straet. - M. Steenhout, vrouw De Witte, z. b 41 j. Zoutslraat. J. De Smet, man Theunis, koetsier, 54 j Schaarbekc. 6 kinderen onder de 7 j3ar, Boekdrukker, Nieuwslraat, Aalst. Een zeer nuttig en godvruchtig boekje overde voordeelen en oefeningen van liet genootschap der GOEDE DOOD. Dit werkje heeft in korte jaren zijne zesde uilgaaf bereikt. Prijs 20 centiemen. Maatschappij De oude Bolschutters. Jaarlijkschc Groole Vogclschieling mei de bolle, op Zondag 23 Juni, om 4 uren namiddag, ter herberg hei Brouwershuis, bij d'hecr X. Vermeiren, te Erpc, Dorp. VOORUIT 10 FR. op den hoogvogel. De inleg is bepaald op 0,60 ccnlimen per scheut, kosten medebegrepen. De Geheimschrijver, De'VoorzU'.er C. Van der Eecken. A. Van Biesrroeck De Kommissaris, De Ondervoorzitter, B. Van Landuyt. V. Sciiellaert. Maatschappij De Vereenigdc Vrienden. Vogclschieling mei de bolle in 'i droog, naar geldpryzen, bij Petrus Cardon, in Leopold te Erembo- dugem statie. Óp 27 Juni (kermis donderdag) om 4 ure namid dag. Inleg 6» cent. per scheut, bolrapersgeld mede- begrepen. Vooruit 15 frank. De Sekretaris, Dc Ondervoorzitter, De Voorzitter Fr. Eckeuan. Fr Limpens. J. Yerleyzen. PRIJSB0LL1NG op dc PASBAEN, Op Maandag 24 Juni om 9 uren 's morgens. Sociëteitde Jongelingen. Vogelschieling mei dc bolle in 't droog naar geldprijzen, bij J. B. Van Lippevclde, in de Kroon te Erembodegem Leuvestraat. Op 24 Juni zijnde (kermis maandag) om 3 ure na middag. Inleg 6C cent. per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Vooruit 15 frank. De Scbatbewaerder, De Voorzitter, Joannes PERDAENS. C. DE CLIPPEL. Do Sekretaris, De Koning, Leop. VAN VARENBERG, Eugeen MOLLAERT. VERK00PING VAN l' XT RA SCHOON teSlrtjpen, Godvecrdegem, cnSollegem, OP DIJNSDAG 25 JUNI 1878. Deurwaarder Michaël-Frans VAN DE PUTTE, te Sottegem, zal op bovengemelden dag openbaarlijk verkoopen Om 2 uren namiddag 1° Namens Dame weduwe D'Hondt te Sottegem. 4 koopen Hooi gras, wassende op hare weide te Slrijpen, omtrent den Watermolen. Om 3 uren namiddag 2® Mamens den heer Karei Dubelloy-Campens, te Sottegem. 4 koopen llooigras, wassende op zyne weide te Godveerdegem, Meyle- gem. 3° Namens den heer Pieter Do Vos, te Sottegem. 2 koopen llooigras en ie wassen Toemaat, op zijnen meersch te Sottegem, Bevegem, nabij de hofstede van sieur Respeliers. De verkooping zal plaets hebben op gewoone kon- ditien en lyd van betaling mits stellende goede cn solvabele borgen. T Kantoor van Deurwaarder VAN DE PUTTE, is ge. vestigd, sedert eersten Mei 1878, Trapstraat, N° 22. Pour cause de départ. t\ Graiiimoni, en Face de la sortie de la Station. Le Noluire COPPENS, Grammonl, vendra publiquement. a la reqtiêle de Monsieur Charles De Block. Une Belle Propriété, étant un Spa- cieux Hótel, bien achalandé, enseigné. tlótel du Lion d'Or, silué a la Sortie de la Station de Grainmont, avec Ècuries, Remises et autre dé pendances, tenant d'un cólé a M. Alphonse Lepage, de l'autre M. Alexandre Iloebeke, du deva.nl a la Place de la Station et du derrière M. Theodore Van den Bossche. Cel lmmeuble, occupé par le propriétaiia, sera divisé en deux lots, avec droit d'accuminu- lalion. Jouissance immediate et grande lacilité de paiement. SÉANCE UNIQUE: Le Lundi 8 Juillet 1878, a 4 heures de relevée en I'Hotel exposé en ven te. L'acheteur aura la faculté de reprendre le Mobilier et la Cave des Vins, Pour tons renseignemenls ullérieurs s'adres- ser au Nolairre COPPENS a Grammonl. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal door bevoegd ministerie, op Macndag 1 Juli 1878, om 3 uren namiddag, ter herborg /au Franciscus De Vriendt, te Okegem, aen de nieuwe Brug, openbaer- lyk verkoopen, de volgende koopen Gras t° 1 liectaer 14 aren llooigras, verdeeld in 4 koo pen, wassende te Okegem, in de vliegers, op eene weide van genoemden Notaris De Smet. 2° T Nagras van zelfde weide, om belegd te wor den met Hoornvee. 3° t hectner 30 aren llooigras, verdeeld in 7 koo pen, te Okegem, beneden hel hof van d'heer Jean Covens, op eene weide genaemd den grooteD Meersch, toebehoorendè aen den heer Louis Rollier, brouwer te Denderleeuw Voor den aenwys vervoego men zich by J. B. Vau lsterdael, le Okegem, aen do statie. 4° 6 koopen llooigras, le Okegem, in den Niest, op eenen meersch van Frans De Vriendt, herbergier te Okegem. 5° 3 koopen llooigras, op eenen meersch te Pamel, genaemd dc Veermeersch, naby dc brug van Okegem, namens Franciscus Vctsuypers, te Okegem. OPENBARE VERKOOPING te Meire, Cauwenbergstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal mei gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene Hofstede, gestaen en gelegen te Meire, aan de Cauwenbergstraat, bekend bij hel kadaster wijk B, nummers 498, 499, 500a, 502, 503, met eene grootte van 19 aren 1» centiaren, palende ten oosten Joseph De Schutter en andereu, ten zuiden den Lan- geveldweg, ten westen Charles-Louis Van Impe en Jufvrouw We Van der Borghl-De -Sadeleer cn ten noorden de Cauwenbergstraat. RBWOond en gebruikt bij Franciscus Verbrackel. ZITDAGEN Instel Zaterdag 15 Verblijf id. 22 Juni 187S' Telkens om 4 uren namiddag,ter herberg gehouden door Charles Provost, te Meire, Cauwenbergstraat. Bij den Notaris EEMAN, le Erpe, zijn er kleine en groote kapitalen te bekomen, mits goede hijpotheek. VENDITIE VAN ALLERBESTE tc Erembodegem, Welle en Denderleeuw. De Notaris DE SMET, tc Erembodegem, zal, ten verzoeke van die hel behoort, in 't order hierachter uitgedrukt, openbaerlyk verkoopen, de volgende koopen Gras Op Donderdag 20 Juni 1878, (H. SakramenOdag), om 2 uren nanoen, binnen de gemeente Erembode gem. i2 koopen llooigras en 2 koopen Nagras, van M. J. B. Jelic, achter zynen builen in dc Gestjens en op den Zavel 1 koop llooigras van C'. Giels, daerne- vens 3 idem van de weduwe J. B Van Varenbergh, op den Zavel. Op Dynsdag 25 Juni 1878, om 3 uren nanoen. 9 koopen Hooigras, van M. vander Noodt, op den Bleekaert, achter de hofstede van de weduwe Ver- hegge 1 idem, daertegen, aen de Statie van den Yzereu-Weg 18 idem, van M. Van de Putte, te we ten 11 koopen aen de Burghlstraet en 7 koopen op den Kraekenbergh 6 koopen, aen de Denderbrug, nevens den Kraekenberg 2 idem aen de Gestjens en 1 koop Toemact, op den Hoeck, van de wed. J B. Jacob 1 idem en 1 koop Nagras, aen de Denderbrug, op eenen meersch genaemd den Gaver8 idem, van van M. De Cock, in den Avaen. En op zelfden Dynsdag 25 Juni 1878,om 4 uren na middag, ter herberg van J. B. De Coninck, te Erem bodegem, aen dc Kerk. 5 koopen Hooigras en 5 koopen Nagras, op Son- ckenbosch, aen hel geschecd van Welle en Dender leeuw 5 koopen idem en 5 koopen Nagras, op eenen meersch in de Wellemeerschcn, tegen den Zavclput 8 koopen, wassende op den Lombekemeersch, te Denderleeuw, aen het Schofken, naby het nieuw Sas. Het gras wassende te Denderleeuw, zal acngewo zen worden door J. B. Van Hcrzele, te Denderleeuw, naby de Statie, en hetgone wasseude in de Welle meerschcn, door Frans Uyltersprol, te Denderleeuw, wyk Leeuwbrugge, vermits hel zelve, zooals hierbo ven gemeld is, zal opgeroepen worden ter herberg van J. B De Coninck, te Erembodegem, aen de Kerk. Op Woensdag 2b Juni 1878, om 2 uren nanoen. 20 koopen llooigras, van M. Borreman, wassende achter d'herberg, St Pieter, te Erembodegem, op de Vette Weide, genaemd de XVIII Dagwanden, acu hel gcscheed van Welle en Erembodegem4 koopen idem, daernevens en 5 koopen idem, aen het gewe zen Hof ter Burght, van M. P. Van der Brempl8 koopen Hooigras, van M. Guil Mertens, op den meersch genaemd de IV Dagwanden, ook aen bet geschced van Welle en Erembodegem 2 koopen idem, beneden den Houleninolen en 1 koop in den Langenmeersch, daertegen van M. Van den Bruelc- Mollaerl 1 koop idem, van C. Giets, beneden St- Amandskapelle1 idem en 1 koop Nagras, van J. V3n Assche, daernevens I koop, van den heer Ver- leysen, doktor en burgemeester, op zynen meersch in de Kopellemcerschen 1 koop Hooigras, van Louis Nelis, daernevens1 koop llooigras en t koop Na gras, van Frans Cullebaul, ook daernevens 5 koopen van M. II. Leclercq, in de Kapellemeerscbeo 2 idem en 2 koopen Nagras, van de wed. J. B. Cooman, daernevens 2 idem en 2 koopen Nagras, van P. Van Varenbergh, ook d3ernvevens I idem en 2 koopen Nagras, van P. Van Varenbergh, ook daerne vens 1 idem en 1 koop Toemaet, van M. den doktor De Wind'. Lavendy, in de Kapellemeerschen 12 koo pen llooigras en 8 koopen Nagras, van M. Camillc De Schaepdryver-Gheeraerdls, op zyne meerschen ebneden d'herberg den Doggen, op het Resschebeke. OPENBARE VERKOOPING van eene TE EHPE. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal met de pleegvor men der wel van 12 juni 1816, openbaarlijk ver koopen Eerste koop. Eene Hofstede met erve, dienende voor tweewoonst, gestaan en gelegen te Erpe, aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk C, nummers 53a en 58b, groot volgens meting 18 aren 27 centiaren, palende ion oosten den heer Van de Putte, ten zuiden den steenweg van Audenaarde naar Aalst, ten westen de erven Van Droogenbroeck en ten noorden voor noemden heer Van de Putte. Verdeeld in twee loten A. Het deel ten oosten zijnde de herberg genaamd St-Marlinus, bestaande uit woonhuis, keuken met I pomp, stallingen en moeshof, groot 8 aren 45 cen- j tiaren. j B. Hel dee! ten westen, zijnde een woonhuis met poort, stallingen, remise en moeshof, groot 9 aren 82 centiaren. Tweede koop. Een perceelljen Land gelegen le Erpe, gekadastreerd wijk C, nummer 310bis. groot 3 aren 30 centiaren, palende ten oosten de Kerkfa briek van Aalst, ten zuiden De Boeck en van Nieu- wenberg, ten westen d'erven J. De Kegel en ten noorden de oude voorheer van Aalst naar Aude naarde. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 18 .R78 Verblijf id. 25 JUD' lb78' Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg ge* naamd het Commercichuis, gehouden door d'hecr Cor- nand, le Aalst, groote Merkt. TE AALST-MIJLBEKE. Deze Verkooping zal plaats hebben, op maan dag 24 juni 1878, ten 2 uren nanoen op aanzoek van de heeren Baron Belhune en De Scliaep- dryvcr-Glieeraerdts bestaande in: 60 loten, in de Bergeineerschen, en op de meerschen, nabij het buitengoed van den heer De Schaepdryver. Te vergaderen, ter plaats genaamd de 4 hol len. tegen de herberg het Muisken. Door 't ambt van Deurwaarder NOTERIS. TE ERPE. Het gemeentebestuur van Erpe, maakt be kend dal op Maandag 17 Juni 1878, ten 3 uren namiddag openbaarlijk zal verkocht worden op de Hoonegemmeersch, vier hectaren Hooigras, wassende op de meerschen aan de gemeente Erpe toebehoorende. Studie van den Notaris EEMAN te Erpe. Vendilie van Hooi-en Nagras, op Maendag 17 Juni 1878, om 2 uren namiddag Namens hel armbestuur van Erpe, verschei dene koopen Hooi- en te wassen Nagras, le Erpe, aan de Leedschekalseide, in de lloone- gemmeersschen en te Erondegem, in den Groo- lenmeersch. Namens d'heer Ch. Schockaert. verscheidene koopen Hooigras,te Erpe,in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen van d'heer De Boeck. Namens d'heer N. De Wolf-De Spiegeleer, 2 koopen Hooigras en 3 koopen navolgende Nagras, te Erpe in den Schoonegem. Te vergaderen te Erpe, aan de Steenebrug, Leedschekalseide. VENDITIE VAN le Aalst-Mijlbekc. EN HOOIGRAS TE MOORSEL. Dc Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, le Moorse!, zal op Donderdag Zo Juni 1878, opeubaarlijk verkoo pen 1° Ten 1 uur namiddag Alle de Mcubelaire voorwerpen, zich bevindende ten slerfbiiizc van Sophia Vyverman, echtgenote van Dominicus Van Goetliem. te Aalst Mijl beke, Beek- straal, bestaande namcnlijk in: Talels, Stoelen, Sloof, Kassen, Aarden- en Gleis Keukengerief, Beddekoetsen, lloilogie, Quinquets, enz., en den Landbouwersalem, als Zwingelmolen, Wanmolen, Egde, Handwan, 2 Kurlewagens, Hop- boor, Eemers, Melkkarn, cn Kuip, Brandhouten Mest. 2° En om 3 uren namiddag ten verzoeke van den heer Burgemeester Reyntens, le Moorse!, in zijne meerschen aen den Watermolen, te Moorsel, Waver. 30 koopen Hooi- en Nagras. Eu ten verzoeke der kinderen van Joannes Hen- drickx, te Moorsel en andere. 3 koopen Hooigras, wassende in de meerschen genaamd de Faluiuljes, te ie Moorsel. Verders zal de verkooping geschieden op gewoone voorwaarden en tijd van betaling, mits borgstelling. TE DENDERLEEUW. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal op Maandag 17 Juni 1878, om 3 uren namiddag door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen 14 hectaren extra goed llooigras wassende op de lange dagwanden, nabij het sluis van Teral- phene. Men zal vergaderen ter herberg van den sas- meesler den lieer Charles Van den Meerssche, die met den aanwijs gelast is. TE MOORSEL. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 24 aren 78 centiaren Land le Moorsel, op den Driesch, sectie D, n° 199. Instel Dijnsdag 18 Juni, ter herberg de vier Lindekeus, bewoond bij Jan Baptisle Saeys, Dries, en Verblijf Dijnsdag 25 Juni 1878, ter herberg in de Fonteijn, bij Louis Van den Steen, te Moorsel, Kruisabeelslruat. Telkens om 5 uren namiddag. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING zijnde de van otuls gekende herberg het Vossenhol, TE MOORSEL, BEUGEM. De Notarissen DE VRIENDT en BRECKPOT, beide ter verblijfplaats van Aalst, zullen met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Eenige koop. Eene behuisde Hofstede, wezende de van ouds gekende herherg het Vossenhol, ge staan en gelegen te Moorsel, wijk Beugem. bekend bij kadaster sectie C, nummers 30, 28 en 2y, met eene grootte van 23 aren 30 centiaren, palende oost de heer Notaris Van Wichelen, zuid d'erven De Schaepdryver, west den heer August Caudron en noord de kalseide. Deze Hofstede zal in twee deelee opgeroepen wor den. Bewoond en gebruikt bij den heer Petrus Joseph De Wolf, Sekretaris te Moorsel, ZITDAGEN Instel Vrijdag 28 Juni ,Q_C Verblijf id. 12 Juli Telkens om 4 uren namiddag, Ier herberg i» de nieuwe Kalseide, bewoond bij den medeverkooper heer Charles Louis Van Mol, te Moorsel, houten Kruis. Bij uitscheiding van bedrijf. MERKWAARDIGE VENDITIE VAN Landbouwersalem, Wagens, Karren, 3 Werkpaarden,3 Veulens, 6Melkkoeien, 1 Vaarte, 2 Rund er s, 3 Kalvers, 2 Varkens en 30 Kiekens TE BURST, op liet Hof ten Doorent, aan de Statie van den ijzerenweg, alsmede van 3 hectaren goed Hooigras en 2 hect aren 15 aren hlavers, eerste en tweede snede, in de nabijheid van gemeld hof. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, door bevoegd ambt, ten aanzoeke van jufvrouwen Henriette en Amelie De Clercq, te Burst, op Maandag 17 en Dijnsdag 18 Juni 1878, telkens om 8 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen. de ten hoofde gemelde voorwerpen. De beesten, wagens en karren, zullen den eersten dag, om 1 uur namiddag, verkocht wor den. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal, op TL oensdag 19 Juni 1878, om 2 ure -namiddag, openbaarlijk verkoopen 11 koopen goed Hooigras aan de Zeebergscbe- brug, vervolgens 8 koopen goed Hooigras aan de Vierhollen, en eindelinge 15 koopen Hooi gras en 15 koopen Nagras te Aalst-MyIbeke, Moorselschebaan, recht over d'herberg van Fre deric Callebaut. VENDITIE VAN ALLERBESTE TE WELLE EN EREMBODEGEM, De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen Op Donderdag 20 Juni 1878, om 2 uren na middag, 21 koopen allerschoonste en allerbeste Dender-liooigras, op de VI en X dagwanden te Welle, geselleed van Erembodegem. VERKOOPING VAN te Erpe, op den Markiesemeersch. De Secretaris SCHOCKAERT, te Eronde gem, zal door bevoegd ambt, op Woensdag 19 Juni 1878, om 2 uren namiddag openbaarlijk verkoopen 32 koopen hooigras als mede het Nagras was sende op de Markiesemeersch te Erpe aan den Gendschensteenweg. TE ERPE. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Erondegem, zal_door bevoegd ambt. op Dijnsdag 18 Juni 1878, om 2 uren namiddag, binnen de gemeente Erpe verkoopen: 32 koopen Hooigras en Nagras voor d'heer Van de Putte, aan hel Dorp le Erpe, op liet Kasteelberg en omliggende meerschen. Te vergaderen om 2 uren aan het Kasteelberg. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal, Manndag 17 Juni 1878, om 3 uren namiddag, opeubaarlijk verkoopen Het llooigras, wassende op de meerschen van den armen van Schoonaarde, De Notaris MICHIELS, zal, Woensdag 19 Juni 1878, om 4 ure namiddag openbaarlijk verkoopen Het Hooigras, groeiende op de meerschen, der weldadigheid van Wichelen. Studie van den Notaris BOONE, te Aalst. Voornoemde ^Notaris BOONE, zal op Maan dag 17 Juni 1878, openbaarlijk verkoopen A. Om 3 uren nanoen, bel Hooigras en Na gras, wassende op de meerschen van Dame Van der Smissen-De Schryver, le Aalsl-Mijlbeka, aan de herberg het Appelken. B. Om 5 uren nanoen, hel Hooigras op den meersch van zelfde eigenares, genaamd de kleine Lelie, le Aalsl-Scbaarbeke en Erembodegem, aan den weg van het kapelleken Ier Muren.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3