Mer/itpr ijzen. Oostersche li west ie. Joseph Loeus-De Schepper Te huren of' te koop. Te koop. van HI ISMEl ni;i.i:\, Venditie van Veldvruchten, HOFSTEDE en een perceelljen LAND vaneen BEHUISD HOFSTEDEKEN Veiite Pnbliijiie d un hel el vaste Hölel, Vcrkonpiiig: van ectte HOFSTEDE. Verknoping van Meubels, Verkooping van Meubels, new seau eon laetsle besluit, en sprong door bet venster, op eene hoogte van 12 meters. Hy kwam terecht op liet platdak van het aenpa- lende huis en eenige stonden later bevond hy zich weer by zyne lamilie, welke hy ongedeerd en volledig wedervond. Hel kind was niet in den brand en de man had slechts eene zware kneuzing aen den voel bekomen. Wy meenen eencn dienst tc bewyzen aen onze lezers, zegt de Courricr de lli uxeïlesdoor hen te waerschuwen legen eene nieuwe soort van diefstal, hetwelk in voege is gebracht door eenige deugnieten der hoofdstad. Twee slraet- jongens van 10 lol 12 jaren oud, bieden zich aen met bloemen, wanneer de meesters van het huis afwezig zyn zy zeggen dat de eige- naer de bloemen heeft gekocht en eischen den prys. In eenige huizen betaelt men, en de toer is gespeeld. In andere weigert men de bloe men doch dan vragen de jonge deugnieten of hun geen frank kan uitgewisseld worden, waerschynlyk om den knecht zich te doen ver- wyderen en zy de hand op het een of ander voorwerp zouden kunnen leggen, Worden de deugnieten buiten gezet, dan roepen zy voor de deur dat men hen niet heeft willen betalen. Volgens het Journal de Gand wordt M. de Kerchove van Gent als buitengewoon gezant gezonden naer Spanje, om tegenwoordig te zyn by de begrafenis van de koningin.... ft Groot lint van Isabe!la-de-Catholyke s. v. p.) Volgens hetzelfde blad zal men. tydens de aenstaende buitengewone sessie der Kamer en kel de fondsen stemmen, noodig voor het in richten van een ministerie van openbaer onder- wys maer al het overige zou verzonden worden naer de gewone sessie. Dezer dagen werden, te St-Cillis-Waes, ter gelegenheid eener bruiloft, pistoolschoten gelost. De genaemde Lodewyk Calles heeft, alleen uit onoplettendheid, rakelings eerie pistool afgeschoten op A. Vandael, een kind van 10 jaren oud, en hetzelve gevaerlyk ge kwetst door den prop, die zich tol bal gevormd had. Dezer dagen wilde Amand Snoeck, ',and- bouwer te Reninghe op een duif schieten. Het geweer, waervan hy zich hiertoe bediende, sprong, verbryzelde hem den schedel, sloeg hem het rechter oog uit het hoofd en wondde hem zeer erg aen de linkerhand. Drie uren na het gebeurde, overleed de ongelukkige in de verschrikkelykste pynen. Uit Cambron-Sl-Vincent, wordt onder dagteekening van 1 juli, aen de llainaut ge meld Gisteren hebben de inwoners van Cam- bron-Casteau eene indrukwekkende belooging ingericht, om aen M. Adhémar du Val de Beaulieu de groote vreugde te betuigen, welke hun de vryspraek van het hof van kassatie, in zake Langrand, veroorzaekt had. Zonder dat de familie er kennis had van gekregen, vorm de zich een stoel, samengesteld uit personen met venetiaensch licht, maegdekens die een grooten bloemtuil droegen, daerachter volgde een muziekkorps en de geheele gemeenteraed. M. du Val de Beaulieu was diep getroffen en antwoordde op alle de gelukwenschingen wel ke hem werden loegestuerd, dat al de eer van den bekomen uilslag toekwam aen het hof van kassatie hetwelk alle partydigheid ter zyde stellen kon, om enkel de tolk te blyven der wet. Bergen, 2 juli. Eenige dagen geleden bracht de prokureur der republiek te Douai, ter kennis van den prokurenr des konings te Luik, dat een genaemde MoucheUe, van Se- raing, welke door de rechtbank van Luik ver oordeeld was wegens moord, en de vlucht had genomen naer Frankryk, nu naer België weêr- gekeerd was. Aenstonds werd door den laetst- genoemden magistraet een policie-agent van Seraing naer Bergen gezonden, ter beschik king van den prokureur des konings aldaer. Na eenige inlichtingen ontvangen te hebben van wege hel parket, stelde de policie-agent zich in betrekking met de gendarmerie van Dour, en gelukte er iri 's auderdaegs ten 2 ure, Mouchelte aen te houden op de gemeente Elouges. Mouchette was uil Frankryk gevlucht uit oorzaek van gerechterlyke vervolgingen, welke ook daer tegen hem waren ingespannen, en twee dagen later zou hy naer Amerika ver trekken. Men schryft uit Luik Vrydag morgend, omtrent 8 uren, is het buskruitmagazyn der koolmyn van den Fond Piquetle ontploft. Het magazyn was gelegen binnen den kring der myn op weinig alsland der bureelen en op ongeveer 100 meiers der statie van FatLr-sous- Clièvremont. Het bevatte omtrent 50 tot 40 kil. dynamiet en 60 lot 70 kil. buskruitde dyna miet en het buskruit lagen in den grond, op eene diepte van 60 centimeters, en erboven tot op eene hoogte van 1 m. 50 c. Het magazyn is totael verdwenen, en er blyft niet het minste spoor meer over zyn be- staen. Op het oogenblik der ontplolling, be vond de algemeene bestierder, M. Mallet zich op zyn bureel, toen een steen door de venster ruiten werd geworpen, en hem byna het hoold kliefde. Een menigte ruiten werden verbryzeld te Vaux sous-Chèvremont en zelfs te Chênée. Het plafond der statie van Vaux is eveneens beschadigd. De oorzaek der ontploffing blyft tot nu onbe kend doch een feit werd bestatigd, dal tot gissing heeft aenleiding gegeven. Weinig tyds na de ontplolling heeft men in de velden, op omtrent 60 meters afstand van het buskruit magazyn, het verminkt lyk gevonden van cenen jongeling. De schedel was verbryzeld, de lin ker voet ontwricht en de buik geopend, waer- uit de ingewanden hingen. Het lyk heeft men erkend als zynde dat van den genaemden Genolt die 's morgends^zyne woning had ver laten, om gras te snyden voor zyne konynen. Stukken zyner kleederen werden ook gevon den op de plaetst waer het magazyn gelegen was, en daerdoor denkt men dat hy zich aldaer zal bevonden hebben en geworpen werd tot op den afstand waer zyn lyk is ontdekt. Zou die ongelukkige misschien zyne pyp willen ontsteken en door onvoorzichtigheid het fos- foorstekske weggeworpen hebben lot by de deur van het magazyn Dit is eene vraeg, waerop het parket, na gedaen onderzoek, mogelyk, zal kunnen ant woorden. Inlusschentyd moet die veronderstelling als nietganseh ongegrond beschouwd worden. De deur van het magazyn was van yzer, en kwam slechts tol op 10 centimeters van den grond. Die deur is niet meer wcèrgezien en men be sluit daeruil dat geene kwaedwillige hand hel vuer zal aengesteken hebben. Doch, zegt men, telken male men dynamiet of buskruit kwam halen, kon er een weinig op een grond uitge stort zyn en alzoo zal van aen de deur tot aen de ontplofbare stoffen, eene genoegzame ge meenschap onlstaen zyn om toe te laten dat door onbedachtheid de ramp veroorzaekt werd. Den vorigen nacht had in dezelfde koolmyn eene instorting plaets, door welke een jonge werkman gedood en twee andere zwaor ge kwetst werden ecu der laclste verkeert zelfs in heel gevaerlykeu toestand. Do gevolmachtigden, teBci lyn in kongres ver gaderd, hebben in hunne elfde zitting zich bezig gehouden met te beraedslagen over de kwcslicn betredende de monding van den Donau, deon- zydigverklariiig van dien stroom en de oorlogs- schadeloosstelling. liet kongres heeft op voor stel van M. von Bismark besloten, dal het vro- destraktael geene enkele bepaling bevallen zal betreffende financieele overeenkomsten, welke enkel de oorlogvoerende pariyen zouden aenbe- lnngen. Nogthans is men overeengekomen, dal de betaling der krygsscüudeloosslelling niet ge beuren mag ten nadeele der vroegere schuld- eiscliers der Porie en dal de Russen hunne beurt zillen moeten afwachten. Rusland heelt zich plie.htig verbonden, rekening Ie zullen houden van deze bepaling. Wat meer is, alle financieele kwesticn zullen te Konslantinopel worden opge lost door eene speciale kommissie welke gelast zal worden met de bepaelde regeling der lurk- selie schuld. Wat den Donau betreft, die stroom zal om zoo te zeggen, onzvdig worden verklaerd de volmacht der internationale kom missie, gelast met de beslissing der zeevaert- kwestiën, zal desaengaende worden bevestigd en uitgebreid. Ten einde de mogendheden, welke de oevers van dien stroom in hun bezit hebben, geene drukking zouden uitoefenen op de scheppvaert, zal men pogen een gedeelte van Ressarabië onzydig Ie verklaren. De tydingen uit Berlyn doen reeds het aenstaende einde van het kongres voorzien. Het eenige punt, waerover nog moeilykheden in het kongres zouden kunnen worden ontmoet, is de beslissing welke er over Armenie moet worden genomen- Behalve het memorandum, door den Globe afgekondigd en de olïlcieele dokumeutcn te Bei lyn uilgedeeld door de afgeveerdigden va» den patriarch van Konsiatinopel, verzekert men dat er aen de gevolmachtigden, sedeit liet begin der vei ledene week een nieuw memorandum is overhandigd, tot regeling der armoniaensche kwestie. Dit memorandum zou opgesteld zyn door Nubar paclia en een plan bevallen lot her inrichting der provincie in kwestie, benevens een zeer duidelyk en geknopt verslag over den toestand aldaer. De Times denkt dat het echter zeer moeilyk zyn zal. eene overeenkomst te tref fen aeng lende Batum. Men weet dal, volgens een der arlikelen van liet memorandum, door den Globe afgekondigd, Engeland zich scheen te ver binden, zich niet Ie zullen verzetten tegen de aenhechiing dier haven by Rusland. Heden ver zekert echter iedereen, in de wel ingelichte kringen, dat lord Beaconsfield weigert zich als verbonden te beschouwen door dit artikel, waer van Rusland echter van zin is, ten allen pryze, de tenuitvoerlegging te eischen. DUrrSCIILAND. De duitsche dagbladen houden zich met koorlsigen iever bezig met de kiezing, welke binnen kort in 'Diiilschland plaets grypen moet. In eenige kiesdistrikten werken de catholyken en de nationael liberalen te samen legen de so cialistische party doch schier overal zullen de mandalen aen de nationael-liberalen zeer lievig worden betwist, welke party door het gouverne ment met zooveel kracht bestreden wordt als de socialisten. Zoo zal te Heiningen, M. Lasker, een nalionael-liberael, tot meêdinger hebben, den oudsten zoon van M. von Bismark zelve, namelyk M. Herbert von Bismark. Zelfs was men in den beginne zoover gegaen.dat men tegenover den gewezen bondgenoot van den kanselier, den zoon wilde slel'en van den regeerenden hertog, die,zooals men weet,den schoonzoon is van den keizerlyken kroonprins. Op verzoek van prins Kriedrich Wilhelm heeft men echter van dit ont werp afgezien. —Uit dit alles blykt dat de stryd lievig zal zyn en de anii-catholykc party, die tot hiertoe de party was van den kanselier,z eer moei lyk een gedeelte harer kandidaten zal kunnen doen zegepralen.In afwachting van den grooten stryd, heeft de party van het centrum reeds een scboone overwinning behaeld te Dusseldorf, al- waer MM. Biesenbach en Wenders. gekozen zyn ti»t leden der pruisische Kamer van Afgeveer digden. met 277 stemmen tegen 162, die aen de liberale kandidaten werden gegeven. FltANKRYK. Onlusten te Marseille. Zondag moest te Marseille het jacrlyksehe leest gevierd worden, ter eere van het H. Hert Zoo men weet, had de municipale raed de processie verboden. Ten ge volge van dal verbod, hadden de catholyken zich vereenigd en verslaen om hel leest niet al den mogelyken luister te vieren. Ten 8 ure 's morgends, trok een indrukwek kende stoel naer de kerk van O.-L.-Vrouwbood- schap. In den stoet bemerkte men, aen het hoofd, M. de Grandval voorzitter der koophan- delkamer en in de rangen MM. geuerael balie mand, generael Guyon-Verniez. enz., enz. Na de plechtigheid in de kerk, begaf zich de stoet naer het standbeeld van den doorluchtigen bisschop van Marseille, om er kroonen neer te leggen. Daer werden de catholyken door de repubjika- ncn ten grofste beleedigd en aengovallen. De adjunkt, die den dienst van maire deed, kwam er tusschen, om eene belooging te verbieden, welke belegd was tegen 's namiddags ten 5 ure.' Inlusschen tyd richtten de republikanen eene tegen belooging in, en zy begaven zich naer de prefekluer, om te vragen dal de neergelegde kroonen zouden weggenomen worden doch de prefekt wilde de bende niet ontvangen. Ten 5 ure kwamen de catholyken terug by hel standbeeld van den bisschop, waer zy door de republikaensclie bende onthaeld werden op hel gejouw, het geschuifel en het gezang der Mar seillaise; weldra geraekle men nog eens handge meen. Een half uer later kwam een municipalen raedsheer, welke bevel gaf de kroonen weg te nemen aenstonds werd dat bevel uitgevoerd en de kroonen werden onder de handlangers ge worpen, die dezelve aenstonds aen stukken trok ken onder hel roepen van Leve de Ilepubliek De catholyken zyn vervolgens naer de kerk gegaen, achtervolgd door de republikeinsche bende die de Marseillaise huilde enbleef brullen voor de Kerk. De policie is moeten tusschenkomen, erge wanorders hebben plaets gehad en verscheidene republiekanen werden aengehouden. De overheid van Marseille, heeft volgens men zegt, maetregelen genomen, ten einde den lurugkeer te voorkomen van nieuwe ongeregeld heden. De Beurs, die gesloten is geweest, is weer geopend doch policie-agenten en gendar men bewaken derzelver omtrek. De repnblie kcinschc dagbladen verzoeken de bevolking kalm te blyven. Tol nu toe zyn er 266 aenhou- houdingen gedaen. De laetste tydingen uit .Marseille meld' dat de orde aldaer nici verder gestoord is, doch dal er voortdurend eene lievige gisting in de ge moederen heerscht. liet Journal de Marseille, een konservaiief blad, zegt dal er slechts eene glenster zou noodig zyn om hel vuer van den burgeioorlog te doen uitbersten. En met tegen- staende zulken toestand, beraedsluegt het stads- bestuer over middelen oin lu i standbeeld van Mgr de Belzuncc te doen wegnemen van de plaets, waer hel sedert zoovele jaren slaet. Holloway's Pillen. Slechte spysverlering. By alle gevallen van slechte spysverlering, die loomheid, af matting van den geest, hartkloppingen, en koorts achtige aendoeningen te weeg brengen, zullen die beroemde Pillen, gelyk de acngenaemsle, de zeker ste verlichting aenbrengende middelen voor de maeg, eo het beste tegengift leger, alle licliaemspyncn, dc krachten herstellen. Zy verdryven de ongesteldheden voortspruitende uil de moèijelyke spysverlering teder die daerdoor is aengelast, kan zich troosten door de spoedige en gunstige uitkomsten, welke hy zal erlangen door den cenigcn onkost van eene doos Holloway Pillen. Zy zuiveren hel bloed, versterken, en bevorderen de outwikkeling van den groet en dc gezondheid van de jonge lieden. Buizende zieken, die de behandeling met de Holloway Pillen hebben begonnen, hebben de versterkende kracht er van op hun gestel bewonderd, en, vervolgens hebben zy die aenbevolen en aengeprezen met ecu vertrouwen dat nimmer bedrogen is geworden. GEZONDHEID AAN AI.LEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Carry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA.* Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,'den buikloop, 1 den hoest, de helemmoring aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luclilpypen; blacs, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 60,000 genezingen, bewerkstelligd, waerondor die van den graef P)us- kow en dc markiezin Bréhan, MM. de professors Ce'dó, Wurzcr, Doktors Campbell, Shorland, Ure,, ungelslein, enz., enz., waervan uiltreksel. ©vergeving, mnegzicklen, enz Jumcl by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Rcvalenta hoeft de vrouw van M L.-J. Dury. genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegziekte. hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillcl (ilcncgauwen) schryft ons Had ik de Revalenia, die my de doc tors voorgeschreven hadde niet gebruikt, 'zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. Ne 68,671. M. den Abt Pieter Castclli, van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenia hoeft my weder jonggemaekt. lk predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange leizen te voet, myn geest is helder en het geheugen frisch 5 Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medeevnen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenia, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenia Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen posl-mundact, de doozen van 36 en 7» franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Kers van 'l Hof, 16, Brussel. Depots te Aolst, by Vanden llerreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Uruwé-Jelie. PO PEP» ING HE 5 JULI. Hoppe 1877. Stad. Fit. 00—00 Gemeenten 00—00 OO—oo 00—00 AELST, markt van heden. per 132 lit 50 eenlit. TarweIr. 27-00 a 31 00 Mastelbin Kogge. Geersl. Haver. Aerdap. (roode de 100 Idem, (witte), botei, de 3 kilogram Eijers, de $3. Vlas per 3 kilos. Viggens hel koppel 25- 19-uO 00-00 22-00 7—00 0—00 7-63 2-00 4—00 00 45 2' 20-00 00-00 24-50 8-25 0-00 8-72 2-48 5-25 55— 00 LEUVEN, 5Juli. Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwershaver. Voederhaver Geersl. Koolzaedolic. Lynzaedolic. Hooi. Strooi Aerdappelen wille. Aerdappelen roode. Boter, den kil. Eijeren de 26. fr. 28—00 a 50—00 19-50 00-00 23-00 23—01» 00—0(1 00—00 67 - 50 0—00 0—00 0-00 O -00 O-00 0—00 20- 00—00 00-00 00—00 00—00 00-00 00—00 00—00 00—60 0—00 OO—oo 0—00 0—06 4 juli. ST NICOLA ES, Tarwe. Rogge. Doek weit. Haver. Geersl. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 busscis Eieren, per 26. per i'J6 liters. fr. 24-90 18-00 17 -50 16-50 14-50 00-00 19-50 7—50 4-90 2-50 36- 00 ANTWERPEN, 5 Juli. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,50 a fr. 2,65. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,30 zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,64. De aerdappelen zyu per t/4 heet. worden verkocht fr. 1,30 li f,40 Nieuwe fr. 1,30 a 1,60. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de .pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil Rogge, Wintergeerst, Zomergeersl, Haver, Boekweit, Boonen, Billerpeën, 24-50 a 25 -50 21 00 00—00 28-00 21-00 00—00 00—00 26 50 21—25 60—00 28 -51» 2i—00 10-00 OO—OO 00-00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 j, V nou wel. 7 OVERLYDENS. F. Bernhad, \vedr De -Brand, z. b., 93 j Leopolstraet. P. Van Cauwenberglt, m. Franck, rondl., 53 j., Schaerbeke. P. Van Langenliove, \vedr Everaert, z. b., 76 j.Myl- bekc. F. Boterbergh, koopman in hoppe, 38 j., Geerardsbergschestraet. F. De Taeye, wed- Braeckman, z. b,, 73 j., Zonneslraet. Een kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 30 Juni tol den 5 Juli 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 0 O VERLIJ DENS: Fr. De Troyer, 10 j., z. b., verdronken, wo nende te Oullre. 2 kinderen onder de 7 j 1 Coiffeur, Place Impériale, N" 40. Een HUIS in de Leopoldstract, N° 68, te Aelst te adresseren by den drukker dezer. zich TV3 h lil'Pil ^en schoon Huis roet hof, Keizerlijkepbals n° 50 Een dito in de Albert-Liénarlslraat, boekhuis naast de statie, beide te Aalst. Zich ic bevragen bij den eigenaar, M. Fr. Moversoen, nieuwstraat, 36 Aalst. TV h'flflll dc Scbroetlers Van Vaeren- 'T' bergh, rijtuigmakers en rijtuigschil ders: 2 schoone nieuwe Tilbury-karrekens, gewaar borgd en een Tilbury van occasie, Zoutstraalpoorl, legen het estaminct dc (Meiboom Ton en half ton banden, ook boter- staflen voor kuipers, bij L. Van de Voorde, aan dc Molenstraatpoorl, Aalst. Hydraulische persen voor Olieslage rijen, met pompen en dubbele com pensator. Groolere opbrengst in olie.—Eeconomie in stoom kracht, spaarzaamheid in de daghuur. Gereed om tc leveren. Locomobile en andere macbinen van 2, 4, 6 paarden met ketel. Alle dagen zichtbaar in de machieufabriek van Pauwels-Pataek, Koei- poort, N" 6, te Gent. Groote Jaerlyksclie Vogelbolling Tc Aelst-Mylbeck by Casm. Van den Berghe, op MacndagSJuli (9C kermisdag,/ 1878. Vooruil ren schoon .Schoep. Verders Geldpryzcu, inleg t',60 cent. per scheut, men zal beginnen in leschryven.om 4 uren namiddag. De Sekrctaris. De Voorzitter, D. DE PAUW. J. B. VAN GEIT. Prysschicting mei dc BOL. bij Domicn De Rouek, te Aalst, Zwarlenhoek achter de Statie. Op Maendug 3 Juli 1878, om 4 ure juist namiddag. VOORUIT FR. 15. Inleg O.Güceul. pei scheut, voorwaerden na gewoon- Maatschappij He verduldige. Landbouwers. Vogelschieting MET DE BOLLE bij Fr. Beeekman, Ie Aalsl-St-Job Op Zondag 14 Juli. Inleg 55 per scheut. Gratis Vooruit3 KASSEN CIGAREN. Maatschappij De derde parlic. Vogelschieting met de BOLLE, naar geldprijzen, op Zondag 21 Juli 1878, ter herberg Het Fort, bij Bene nediclus lliano, te Haallerl, Plaats. VOORUIT7 Bcafsteekcn. Inleg 60 cent. per scheut, bolrapersgeld mtdebe- grepen. Inschrijving van 2 tol 3 uren. Verdere con ditiën nncr gemoonte. De Sekrelaris, De Voorzitter, G. PELEMAN. L. ML'YLAERT. OPENBARE VERK00PING Landbouiversalem, gedorschen Granen, Strooi, Drijwielkarre, Werk-Os, kalfdragende Koei, Rund, 2 vette Varkens, Geilen en kiekens, alsook van vruchten te velde. te Erpe, Botermelkstraat. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Vrijdag 12 Juli 1878, om 8 uren stipl van den morgend, ter hofstede van d'hcer Bernard De Boeck, te Erpe, aen de Bolcr- melkstraet, openbaarlijk verkoopen, te weten Ten eersten Al de Huismeubelen, Land-en Akker- nlcm, bestaande voornamenlyk in Kassen, Tafels, Stoelen,Sloof,mei loebehoorlen,Bcdslocl met Beddin gen, llorlogie, Tellooren, Koper- Tin en Gleisvvcrk, Kern- Melk- Wasch- en Aalkuipen, Drijwielkarre, llarnassuren, Ploeg, Eegde, Aalstuk, Kortcwagens, Dorschvleugels, Wonmolen, Sclnippen, Pikken.'Bra ken, Zeisens, eene hoeveelheid Hooi, Strooi en ge- zaegd Berd en meer andere voorwerpen. Ten tweeden Eenen scltooneu en sterken Werk-Os, eene hckalfde Koei, een Rund, twee veile Varkens, drij Geiten cu verscheidene Kiekens. Ten derden De volgcndeop struik staande vruchten: 1° Op hel Eeckhoul, ongeveer Co aren Tarwe en 22 aren Klavers (tweede snede). 2° Op het Hofveld, 15 aren 50 centiaren Rogge. 3° Aen de Botermelksiraat, nabij dc herberg De Roos, 25 aren Vlas en 14 aren Rogge. 4° Aen bel Doerckcn, 15 aren Geersl of Schokke- loen. 5° Op het Musschenveldeken, (lloonegem), 15 aren Tarwe. 6° In de Leeuwspins, (Hoonegem), 31 aren Haver en 7 aren Klavers Do voorschrevene vruchten zullen verdeeld wor den in koopen 't elks gerief. De beeslialcn zullen des voormiddags, om 11 uren verkocht worden. De koopen van en beneden de drij franken moeten comptant belaeld worden. Verders op gewone conditiën en met lyd van beta ling. Dy uitscheiding van Dedryf. 2 Koeien, Landbouwersalem, en Brandhout, TE IIOFSTADE, AEN DORP. Op Uijnsdag 9 Juli 1878, om 1 ure namiddag, (e beginnen ter hofstede van den heer Mutlhys- Meskens. Door '1 ambt van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene te Erpe. Dc Notaris EEMAN, to Erpe, zal met de pleegvor men der wet van 12 juni ISlb, openbaarlijk verkoo pen: Eerste koop. Eene Hofstede met erve, dienende voor tweewoonst, geslaen en gelegen te Erpe, aen de Dcrpplaets, gekadastreerd wijk C, nummers 53a cn 58b, groot volgens meting 18 aren 27 centiaren, palende ten oosten den heer Van de Putte, ten zuiden den steenweg van Audenaardc naar Aalst, ten westen de erven Van Droogcnbroeck en ten noorden voor noemden lieer Van de Putte. Verdeeld in twee loten A. Hel deel ten oosten zijnde de herberg genaemd St Martinus, bestnende uit woonhuis, keuken met pomp, stallingen cn moeshof, groot 8 aren 45 cen tiaren. R. Het deel ten westen, zijnde een woonhuis met poort, stallingen, remise en moeshof, groot 9 aren 82 centiaren. Tweede hoop Een perceelljen Land gelegen te Erpe, gekadastreerd wijk C, nummer 310bis, groot 3 aren 30 centiaren, palende ten oosten de Kerkfa briek van Aalst, ten zuiden De Boeck en van Nieu- wenbergh, ten westen d'ervcn J. De Kegel en ten noorden de oude voorheer van Aalst naar Audenaar- de. Superabondanten Zitdag. Op Dijnsdag 9 Juli 1878. Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg ge naamd het Commerciehuis, gehouden door d'lieer Cor- nand, te Aalst, groote Markt. OPENBARE VERKOOPING en allerbeste Zaeilanden, TE VLIEUZELE, IVYK PAEPEGEM. De Notaris M0ENS, te Lede, zal ten acnzoeke van die het behoort met liet houden der twee hiernage- melde zitdagen, openbaer verkoopen, de volgende goederen Eerste koop. Een behuisd en bestald Hofstede ken, mei de drooge en groene kathcilen, aerd, wor tel en nagelvast, zoo hel zelve geslaen en gelegen is te Vlierzele, wyk Paepcgem, sectic D, deel van num mer 198, groot 93 centiaren, palende oost en zuid de slrael, west Donalus Do Thaye cn noord Cbarles- Lonis De Poorter. Tweede koop.—Een allerbeste party Land,gelegen Ie Vlierzele, wyk Paepegemkauter, genaemd het Abeel- ken, sectie D, nummer 121', van bel plan kadastrae), groot volgens titel 15 aren 50 centiaren, en volgens kadaster 14 aren, palende oost d'heer Pieter Joseph De Mil, zuid den heer Petrus Blom, west den heer Joseph tmpens en noord de kinders Marin Van de Keer. Derde koop Een goed parlyken Zaciland, die nende voor bouwgrond, gelegen te Vlierzele. wyk Paepcgem, sectie D, nummer 132 groot volgens ka daster 11 aren 90 centiaren, en volgens titel 14 aren 46 centiaren palende oost Marm Roltiers, zuid Myn heer den advokael Le'rcns, west dc volgende party en noord de straet van Vlierzele naer Impc. Vierde en laetsle koop. Een allerbeste parlyken Land, ook dienende voor bouwgrond, gelegen te Vlierzele, wyk Paepegcm, nevens het voorgaende, sectie D, nummer 131, gioot volgens titel 14 aren 15 centiaren, en volgens kadaster 13 aren 90 centia ren, palende oost knop 3, zuid voornoemden heer Leirens, west genoemden heer Impens en noord de straet. De koopers zullen van dc voorschrevene goederen in bel gebruik komen te weten van koop 1 met Kersavond 1878 cn van dc dry verdere koopen met Kersavond 1879. ZITDAGEN Instel Woensdag 3) ,.,0,0 Verblyf id. j Juli'878. Telkens ten 4 uren namiddag, te welen voor den instel, ter herberg van Pieler-Joannes Do Riek, en voor het vcrblyf ter herberg van Bernard Haulers, beide te Vlierzele, wyk Paepcgem. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter stu die van genoemden Notaris MOENS. Pour cause de depart. a Graiiiinonl, en Face de la sortie de la Station. Le Notaire CODPF.NS, ii Grammont, vendra publiquemenl. a la reqiiêle de Monsieur Charles De Block. Une Belle Propriété, étant un Spa- cieux Hotel, bien aclialandé, enseigné, Hötel du Lion (TOr, situé a la Sortie de la Station de Grammont, avec Écuries, Remises el autre dé pendances, tenant d'tm cóté k M. Alphonse Lepage, de l'autre a M. Alexandre lloebeke, du devanl a la Place de la Station el du derrière a M. Theodore Van den Bossche. Cet Immeuble, occupé par le propriétaire, sera divisé en deux lots, avec droit d'accummu- lalion. Jouissance immediate et grande lacililé de paiemenl. SÉANCE UNIQUE: Le Lundi 8 Juitlet 187N# a 4 heures de relevée en PHótel exposé en vente. L'acheteur aura la facullé de reprendre le Mobilier et la Cave des Vins, Pour tons renseignpments ultérieurs s'adres- ser au Notairre COPPENS a Grammont. te Aalsl-Mijlbeke, aan de Groenstraat. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eene schoone Hofstede, te Aalsl-Mijlbeke, Groenstraat, grool 41 aren 32 centiaren be woond by de gebroeders Vinck. Verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN: Instel Zulurdag 13 .0„0 Verblijf id. 20 Jul' 18/8> Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg in 't Slot, bij d'heer Desiré Podevyn, te Aalst, Molenstraatpoort. TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris OE VRIENDT, le Aalst, zal op Maandag 22 Juli 1878, om 9 ure 's morgens ter hofstede der gebroeders Vinck te Aalsl-Mijl beke, Groenstraat, openbaarlijk verkoopen De Meubels, Landbouwersalen), een extra goed Paard en Harnassuer,2melkkoeien. Varken, Kiekens, Haan, vruchten te Velde, Hoppestaken', Gezaagd hout, dienende voor Karretremen ez. Landbouiversalem. 2 Melkkoeien, Vruchten te Velde, enz, TE MOORS EL, Kattestraatje. Op Maandag 13 Juli 1878, om 9 uien \s mor gens. Door 't ambt van den Notaris DE. VRIENDT, te Aalst.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3