Oostersche Kwestie. Ernest Cattk. Bericht. EENER S LEI S, Graauzuiverend poeder van eene behuisde Hofslede Canada, Aheelen en Wilgen Roemen, van een perceel 1. XI» LAND IN MliERSCH LAND EN ME ER SC If van 17 Werkmanswooningen, Huizen le Aalst, te koop. vrouw te Keulen, welke door hel vallen eener schouw zoodanig gekwetst werd, dat zy cenigc oogenblik- ken later overleed. Lourd.es. Alle jaren hebben eene me nigte wonderbare genezingen plaets onder de geloovige menigte, die uit alle oorden saemge- komen, de H. Moeder Gods te Lourdes gaet vereeren. De frarischc dagbladen melden nog maels de volgende mirakelen, vvaervan de on tegensprekelyke getuigen bestaen en die sedert 20 dezer zyn voorgevallen. Mejuffer Claudina Chedal, wonende te Dyon, in de Suzanstraet 0, was sedert meer dan vyf jaren met eene buikvliesontsteking gekweld hare geneesheeren Uesmoray en Misset had den haer ongeneesbaer verklaerd en uitge lachen als zy haer inzicht te kennen gaf naer Lourdes te trekken. Oy zyl onnoozel, zegden zy, op weinige lyd zyl gy dood en hier hunt gy het nog wat afstaen. Zy was onnooze! voor die heeren, maer toch is zy aengekomen, en ter been, en volledig genezen. Men heeft haer schoenen moeten koopen sedert vyf jaren had zy er geene meer aengedaen. Mathilde Frar.chomme, 33, Missiënstraet, te Parys, was sedert zes jaren aen inaegzweering lydend. Doktor Courmont die haer bezorgde, had sedert lang alle hoop opgegeven. Thans is zy hersteld, gaet over en weder en bezorgt de andere zieken. Maria Salignon, een meisje van 14 jaren, door doktors Carseaux en Heray in 't St-Ludo vrcus-hospitael voor sessens behandeld. Zy had uit hare ziekte eene volledige lamheid der twee beenen gehouden men heeft haer naer de kommuniebank gedragen zy is er van op- gestaen alsof haer nooit leed was overkomen. Emilia-Louisa Paillard, 31 jaren oud, wier ouders in de Salpétrière werkzaem zyn, leed aen hartziekte gansch haer lichaem was machteloos ineengevallen. Zy heeft hare vroe gere gezondheid teruggekregen en te voet teruggekeerd naer de statie om hare ouders dit gelukkig nieuws te melden. Zuster Maria Tan, van het gesticht der godsdienstige opvoeding ie Fournes-en-Wep- pes (Nord) ging sedert jaren met krukken. Zuster Deperne die verleden jaer wonderbaer genezen is, heeft naer Lourdes meegenomen. Thans gaet zy te voet in de processie en draegt hare krukken in de hand. Mad. Louisa Gimer woont de Parys, Dan zeigstraet,9. Het rechter deel van haer lichaem is verlamd, zy is aengedaen van eene hert ziekte en heeft onder de kin een kropgezwel van eene vuist dik. Gedurende de voorberei dende novene bevond zy zich reeds beter. Ir, de grot was het haer eensklaps als scheurde men hare huid vau de schouders tot aen de voeten. Zy was genezen hare vreugde beschryven is onmogelyk. Zietdaer hoe de H. Moeder de genen beloont die met vertrouwen tot haer komen. Er zyn heden geene nieuwe lydingen betreflende den tocht van het oostenryksi h bezettingsleger. De bevelhebber der 20® afdeehng bevestigt de tydingon, welke reeds over dit korps zyn meegedeeld en voegt erby dat de Oostenrykers op 22 dezer, te Doboï 4 dooden en 15 gewonden hadden en op 26 dezer, i dooden en 21 gekwetsten. Partikuliere brieven uit Bosnië melden dat de toestand aldaer minder gun stig is voor het oostenryksch leger, dan hy door de oflicieele verslagen wordt voorgesteld. De oproer lingen hebben in do laelste gevechten eene buiten gewone verwoedheid geloond en hun getal schynt eerder vermeerderd dan verminderd, sedert den in tocht van het oostenryksch leger. Eene dcpcche uil Weonen meldt dat men thans overtuigd is dat er zich veel Serviërs onder de oproerlingen bevinden. Er heerscht eene groote opschudding in de oflicieele kringen en de drukpers stelt zich over liet algemeen in een vyandelyken zin aen, legen de politiek van M. Andrassy. Men heeft geene lydingen van het korps van generael Szapary. Al de vreemde korrespondenlen, welke niet aen Rusland zyn verslaefd, bevestigen den uilslag van hel onderzoek, dat door engelsche konsuls en de afgeveerdigden der mogendheden is gedaen. De Augsburger Zeitung kondigt eenen brief af uil Philip- popolis, die over de wreedheden, door de Russen in Rumelië gepleegd, ontzettende byzonderheden bevat. Er bestaen geene buitensporigheden meer, vvaervan de mahometaensche bevolking het slachtoffer niet geweest is, in het ongelukkig land dat overgeleverd is aen de moskovietsche beschavers. In de maend juli alleen, zyn omtrent drieduizend muzelmannen, vi eedzame landbouwers, door hunne nieuwe mees ters, die belangwekkende Bulgaren, verminkt of vermoord. Talryke turksche dorpen werden ten gronde afgebroken, na leeggeplunderd te zyn. De pen weigert de ysselykheden te herhalen, gepleegd door die woeslaerds, op weérlooze vrouwen en kin deren. Al wal ik scbryf, zegt de korrespondent van den Daily Telegraphheb ik door den engelschen konsul, M. Blunt, doen nazien ik heb het bevestigd gezien, in de authenieke processen-verbael van den vali van Adrianopol. Ik heb er insgelyks verslag van gedaen aen sir Layard, ambassadeur van Engeland, en myne meédeelingcn zyn later in het Blue-Dook opgenomen. HOLLAND. 'S Gravenhage, 28 aug. De Nieuwe Rollerdamsclie Courant meldt dat er spraek is van een aenslaende huwelyk van den ko ning van Nederland met prinses" Paulina-Emma- Augusla-Hermina van Waldeck-Pyrmont, geboren deu 19 october 1855, oudste dochter van den regee renden vorst van Waldeck. Verledene week kwam in eene herberg te Brummel een onbekend persoon, die er eenig ver teer maekle toen hy wilde betalen, zegde hy, geen ander geld te hebben dan een tienguldenstuk en vroeg om dit te wisselen. De vrouw van den herber gier, dit aennemende, liet hel by ongeluk vallen en het muntstuk brak in dryën het was, zoo hel scheen, van glas verveerdigd. Dadelyk ging de vrouw iemand roepen, die in de nabyheid van het huis aen het werk was, in welken lyd de onbekende zich uit de voeten roaektc. FRANKRYK. Volgens een blad is M. Gambetta voornemens in de kommissie van linanciën, waervan hy voorzit ter is, voor te stellen de traktementen der pastoors en kapellaens op het platteland te verdubbelen. Daer die traktementen byna overal uiterst laeg zyn. zal de geestelykheid door dezrn maelregel zeer geholpen worden. Dat zy echter daervoor aen deu leiband van M. Gambetta zal loopen, is niet te verwachten, en in dien M. Gambetta zulken uitslag voor zyn voorstel verwacht, zal hy zich bitter bedrogen vinden. Eenige dagen geleden is, op de spoorbaen van Parys naer Lyon3, een jongeling overleden in heel byzondero omstandigheden. Die jongeling M. X..., had de gewoonte aengeno- men de fosfoorslckskens by middel zyner nagels te doen vuer vatten en dezer dagen,toen hy zich van Parys naer Lyon begaf om een bezoek te brengen aen zyne familie, gebruikte hy nogmaels hetzelfde middel om zich vuer aen te schaliën, ten einde zyne sigaer te ontsteken. Ongelukkig drong een branden de glenstcr door tot onder den nagel. De jongeling nam geene acht op de lichte brand wonde daerdoor veroorzaektmaer na een half ner werd de pyn zoo hevig en begon de hand en vervol gens de arm zoodanig op te zwelleD, dat de jonge X... zich gedwongen zag af te stappen, en een ge neesheer te roepen. Deze wilde acnslonds overgaen lot de afzetting van den arm doch M. X.... weiger de en vracgdc, eerst de komst van zyn vader af te wachten. De ongelukkige vader kwam te lael; de ontsteking was reeds lol in den schouder geslegen en M. X.... overleed, na 2 men verschrikkelyke pynen te heb ben doorstaen. DUITSCHLAND. De Bondsraed heeft met den mccsten spoed liet wetsontwerp legen de socialisten gestemd, zooals het door de kommissie was voorgesteld. De Wezer- Zeitung verzekert dat M. von Eulcnburg, dc minister van binnenlandsche zaken, algemeen gehouden wordt voor den opsteller der wei in kwestie, en zegt dat hy hel ook zyn zal, benevens den minister van justicie, die de wel in het Parlement zullen ver dedigen. Indien M. von Bismark zich in het debat mengt, zal dit enkel zyn om de schikkingen staende te houden, welke betrekking hebben op de algemeene politiek. -- Betredende onderhandelingen te Kissingen, zegt de Monde, dal die samenkomsten van Mgr Ma- zella met M. von Bismark vooral ten doel hadden de bazis te bepalen, waerop de H. Stoel voorstelt den godsdienststryd te doen ophouden. Men kan zelfs zeggen dal lol nu toe enkel hel uitgangspunt der on derhandelingen gekend is, zooals hel door den pau- selykcn nuncius werd voorgesteld. Al wat men ver der zegt over de eindelyke besluitselen door M. von Bismark genomen, berust enkel op veronderstellin gen. Dc II. Stoel stelde voor, terug te keeren tot de vroegere verstandhouding, die in Pruisen bestond alvorens de vervolging. Door het feil zelve wordt er dus gevraegd dat men, krachlens eene formcelo diplomatische verbintenis, de vervolgingswetten zou laten vervallen en deze, zoo niet Icllerlyk afgeschaft, ten minste feilelyk en praktisch moeten daergelaten worden. Men ziet daeruil dat de II. Stoel niets toegeeft op eenig grondbegin hy vraegt alleen dat de vervolging feitelyk ophouden zou, en indien dit bekomen wordt, zal hel zeker een schoone zegeprael en een grooten troost voor de calholyken zyn. Walde eindelyke uitslagen nengaetder"onderhande lingen, op die bazis gevoerd, al wat men desacn- gaende bevestigen kan, is, dat men in het Vatikaen ziebtbaer voldaen is over de eerste gevolgen der samenkomst te Kissingen. Er beslaet meer en meer kans dat Nobiling, die thans wéér van zyne boeien is ontslagen, doch voort durend wordt bewaekt, naer een krankzinnigenge sticht zal worden overgebracht. Het is byna onmoge lyk iets uit hem te krygen al wat hy "zegt getuigt van stoornis in zyne geestvermogens. De overvoe ring naer een krankzinnigengesticht zou voorname- lyk ten doel hebben, zyn geestestoestand beter te kunnen wacrnemen, dan dit in de gevangenis kan geschieden. Een blad meldt dal een vernuftige Duilscher eene nieuwsoorlige geldbeurs heeft uitgevonden. Deze beurs is m dry deelen gescheiden, waervan het eene de munt, hel andere dc bankbnefkens en het derde een revolver met vyf schoten bevat. Indien men aengevallen ,en het geld ol het leven wordt ge vraegd, reikt men de beurs aen den baenslrooper, doch terzelfder tyd di ukt men op eene veör, welke den revolver doet afgaen op die manier houdt men de beurs en het leven. Die uitvinding kan vernuftig zyn, maer of zy wel doelmatig is, dat valt hoogst te beivvyfelen. In bezit van een onhandigen eigenacr, zou zy voor dezen laetsle gevaerlyk worden. Men meldt uit Leipzig dal de moeder van Hoe del vreeslyk geschokt is door de onthoofding van haren zoon Rusteloos loopt zy heen en wéér en kan zich niet inbeelden dat haer zoon niet meer leeft. De stiefvader houdt zich rustiger en is lamelyk onver schillig hy lapt zyne schoenen, ontsteekt eene pyp, blaest den rook voor zich uit en noemt Hoedcl een misbaksel, een verstandeloos wezen. Ily verwonden er zich over dat zyn stiefzoon geen verzoek om gra tie heeft ingediend. Uit den laeisten brief van den veroordeelde, aen zyne ouders, blvkt, dal Hoedel de voltrekking van het vonnis verwachtte. Hy hoeft aen hetzelfde adres nog een lateren brief geschreven. Deze is echter nog niet door de ouders ontvangen. In dien voorlaetslen brief leest men «Ik eet en drink buitengewoon goed, en hoop dat gy zoo wel en zoo yrylyk zyl als ik ben Het is my hetzelfde of de kop my van de romp wordt gescheiden, ja of neen. Myne loopbaen is geëindigd. Iels verder zegt hy h Alles in Tiet leven wordt doodgeschoten, ieder zorgt voor zich, zoo gaet het in den oorlog en zoo gaet het met alles. Moeder moet maer getroost zyn. Middel tegen de Trichinen. Op het kongres der nyverheids vereenigingen te Pirna heeft M. Rocher het volgende zeldzaem feil meégedeeld Een grond- eigenaer naby Zittau was zeer bevreesd voor de lii- cbinen. Daer er in die streek geen vlccschkeurder was, wist hy zich echter te behelpen. Telkens wan neer hy een vaiken liet slachten, deed hy eenige groote worsten maken, zond er een aen den burge meester en een aen den schoolmeester ten ge schenke, en wachle alsdan of een van beiden niet ongesteld werd. Was dit na verloop van eenige da gen het geval niet, dan at hy gerust van hel geslachte eten' °r Z^n° 'lu's*>enolen insgelyks van RUSLAND. Nihilistische Moorden. Wy vernemen de volgende byzonderheden over de nihilistische moordee, waer van wy dezer dagen gesproken hebben. Dry hoogere beambten van het bestuer der poli- ciezyn by middel van dolken doorsteken, denzelfden dag dat de kommandant der gendarmerie in vollen dag en in eene der meest bezochte straten van St- Petersburg werd gedood. Twee der slachtoflërs, de kolonel der gendarmerie SamoyloIT, te Jalla en een gekende agent, Nikonoll' genaemd, hadden eene voorname rol gespeeld in hel proces der nihilisten, dal onlangs te Odessa plaets had, en dat eindigde met de halsrechting van Ko- walski, hoofd eener geheime maelschappy te Odessa Men heeft in de woning van den geoerael en bv zyne agenten brieven gevonden, geteekend door het nationael goevernement,en waerdoor men nen berichtte van hunne ter dood veroordeelin* en der aenslaende ten uitvoerlegging van dit arrest Gewoonlyk lacht men met die naemlooze verwitti gingen doch uil hoofde van de beradenheid derge nen welke er de opstellers van zyn, beeft een groote schrik zich meester gemaekt van al dc policiebe- ambten. Onmiddellyk na dc moord van 18 augusti, verga derde de ministerraad, onder voorzitterschap van den keizer, die reeds zeer geschokt zynde door den acnslag tegen generael Trepoff gepleegd, in de hevig ste ontroering uitriep Mynheeren, redt Rusland Verscheidene ministers hebben gevraegd dat de staet van beleg zouden worden verklaerd in de dis- trikten, waer het nihilismus zich het meest heeft onl- wikkold en dat op dc personen, welke verdacht zou den worden, deel te maken van eene dier vreeslyke association, kortweg de doodstraf zou worden loeec- pasl. In dit geval, zegt de Rappel, zou men zeer hoog- gcplaetsie lieden moeten treffen. Onder veel andere personen heeft men eene vrouw uit de hoogc wereld aengehouden, die zeer rvk is en een der byzonderste aristokratisclie namen draegt. De agenten der geheime policic zouden in het paleis dier vrouw eene der meest gevaerlyko brief wisselingen hebben ontdekt. Molloway s Zalf. St. Anionic's vuer, builen kankei, zweren en ambeyen worden met byzonderlvk goed gevolg door deze zachte maer doordringende Zalf genezen. Hel groote verbruik van dit heelmiddel in Java en in 't gansche Oosten is een beter bevvys van hare uitnemendheid dan het getuigen van eenige persoon. Dezelve zou nooit eenen zulken grooten na- vraeg hebben in dit gedeelte der wereld en over de geheelc Globe, indien ze niet bevonden ware gewor den zoo algemeen nuttig te zyn. Geene ziekte der huid is bekend die niet genezen kan worden door dezelve, en als dc detigdclykheid van deze uitwen dige aenwending der lichacmsgcslcl binnen dringt even als zout in vlec-sch, zelfs lot de binnenste veze len, geneest ze vaek lichamelyke ongesteldheden welke alle inwendige gebruikte medievnen trotseer den. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder incdecynen, zonder purgalic en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsnood van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABIC V. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uilslag den mocilykcn eetlust, slechte spysvertenngen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lust, de macg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al da wanordeis veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchlpypen; blacs, lever, len den, ingewanden, slym vooitkomendc uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- how en de markiezin Bréhan, MM de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelsloin, enz., enz., waervan uittreksel. N° 63,476. M. do Pastoor Compared, van 8 jaren maegkranip, van maeg- en zenuwpynen, zwakte en naehlelyke zweetingen. N° 47,422. Uitputting. -— Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uit hoofde van jcugduilspanning. Verdun, 16 Januan 1872 N° 76,448. Sedert 3 jaren leed ik pynen in dc rechte zyde en aen de uitholling der maeg, van slechte spysvertcringen, enz. Ik aerzel niet u toele vertrouwen dal uwe Revalenla my gered heeft. Muzikant by het 63c linie-reg. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Iters van t Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Gccraerdsbergcn, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwó-Jelie. Hel Stoomschip Constantin, kapitein March.vnd, komende uil Spaansche haven, met verschillende koopwaren in beslemming voor Antwerpen, zal bin nen eenige dagen ook aenbrengen, voor rekening van Ferd. Roggcman-Lnylgacrens, koopman in Wyr.cn, Glas. Porseleinen en Glciswcrk, in de Leopoldslroat te Aalst, eene groote hoeveelheid fijne Spaansche Wijnen, zoo als Porto Vieux, Cosprons, Malvoisic, Lisbonne enz Hij beeft gestadig veele oude Spaansche, Fransche en andere Wijnen in magazyn, alle aan prijzen builen alle medidinging. Zondag t September, Prooien k;titip»li><l mol den Sinelsbal, op dc Houtmarkt, lusscbcn dc party- en van Camiel Dc Wolf en Louis Spaens. Om 4 uren namiddag, zullen zy zich vergaderen by M. Van dor Maclen op de groote markt, van wacr hei muziek met de kampstryders, zal naor het plein komen, by Felix De Nil, in den Visseher. Maetschap])ijDe Scherpschutters. Groote Vogelschieling MET DE BOLLE, (in hel droog) ter herberg den Graef van Vlaenderen, by August De Nil, Ie Erembodegem, IIoogenweg.;Op Zon dag 8 September 1878. VOORUIT 20 FRANKS. Inleg 60 centime» per scheut, bolraper3gcld me- debegrepen De Sekretaris, De Schatbewaerder, De Voorzitter. C. Verleyzen. A. De Nil. J. Vekiiofstadt. OPENBARE AANBESTEDING van het opbouwen op Thielrode-Broeck, TE THÏELRODE. Voor de Notaris VAN DE PERRE, te Tem- sche, op Dijnsdag 10 September 1878, om 2 uren namiddag, ter herberg de Warande, te Thielrode aan den Polder. Voor alle verdere inlichtingen, nopens 't be stek, plan en voorwaarden, kan men zich be geven, zoo ten kantoore van den heer Pilact, penningmeester van den Polder, Thielroede- Broeck.te Thielrode, als by den heer Ingénieur Geerls, le St. Nicolaas. HOPMERKT. Heden zyn vier balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht geweest, en werden verkocht als volgt 5 balen aen fr. 100 ii 101 en eene aen fr. 85. Dry balen hoppe gewas 1877 werden ook te koop gesteld vonden geene koopers. AELST. markt van heden. per 132 lit 50 eentil. Tarwefr. Masteluin Geerst. Haver. Aerdap. (roode de 100 Idem, (witte). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel 26-00 28-50 21—60 24-50 18-00 20—00 19-00 21-00 19 00 21-50 6-00 8-00 0—00 0-00 8-54 9-27 2—09 2-27 4—00 5-25 44-00 55- 00 ST NICOLA ES, 29 Augt. Tarwe. Jogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. per 106 liters. fr. 15-00 18—00 14-50 15—00 23—00 19-50 6—00 4-80 3-00 27-00 2-27 ANTWERPEN, 30 Augt. De kuipboter werd hedenmorgend lor merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 2,95. De ponden of halve kilogr. betaclde men volgens kwaliteit, fr. 1,24 a 1,40 zwaer gewiebt fr. 1,60 a .80 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,10 h 1,30. Du eiers belaeldc men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de vicrkl in'het Bolleken gehouden Tarwe. Roi Wintcrgeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitlerpeën, per 100 kil. -00 a 26-00 20 - 75 24—00 22-00 23-50 00—00 00—00 24 - 50 21-25 23-00 00—00 00—00 25-50 13. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 4 Vrouwel. H HUWELYKEN. F. Van der Meuten, zydewever, met J. De Wuflël, dagloonster. L. Basliaens, twynder, met V. Do Wever, dagloonsier. G. Dierickx, wever, met C. Matthieu, twynsler. C. Luyck, wever, met M. De Man, dagloonsle A. Rolin, advokael te Genl, met S. Borreman, bezondere. OVERLYDENS. Dry kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 24 lol den 30 augusti 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk 1 OVERLIJDENS: J. Soetens, 50 j m. Thienponl, Felicilas, Burgt- straet. J. Crins, 73 j. vr. J B Meert, Biercslrael. 1 Pensionnat des Dames de Marie Alost. La rentreé des élèves internes est fixcé au l®r Octobie, la rentreé des demi-pensionnaires et des externes au 2roc Octobre. Jardin d'Enfants. La rentreé aura lieu le 16 Seplembre, pour les petits garcons comme pour les peliles lilies. of behoedmiddel tegen het Zwart (masser) der Granen. leder pak bevat een schrift waarop de gebrui- kingswijze zeer klaar aangeduid is. Prijs 1 fr. per pak. Tc bekomen bij Achilles Eeman en C1®, fabrikant in in Scheikundige Meststoffen, le Aalst, Verandering van woonst. Jean Devriendt-Hulsebaul, Bockbindor, zonnestraal n0 20. BY STERFGEVAL. OPENBARE VERKOOPING te Erembodegem. De Notaris DE PAEPE, te Hcrzele, zal mei tusschen- komsl van den Notaris DE SMET, te Erembodegem, len verzoeke van dè kinderen van Frans De Boom, le Erembodegem, met gewin van palmslag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eene behuisde Hofslede met medegaende grond, geslaen en gelegen le Erembodegem, aen den IIoo- genweg, groot volgens meling 16 aren 50 centiaren, palende oost Joannes Limpens, Charles Camu, Char les Adam en Ch.-Louis Triest, zuid de wed. Sleen- taout, west de kinderen Jacob, Constant De Clippel en Andreas Boterhergh, noord Joannes Limpens, en den Hoogenwcg, gokend by kadaster onder dc sectic A, nummers 1238a, 1238b, 1238c, 1239e, 1239b, 1240c en 1240k. Dc koopers zullen er van in gebruik komen met den I October 1-378. Deze Hofslede zal in 3 deelen opgeroepen worden le deel3 aren 39 ccnliaren grond, met de daerop staende gebouwen van Woonhuis, Voedery, vertrek cn Vcrkenskot naesl den Hoogenwcg ten noorden. 2® deel6 aren 83 ceniiaren grond, ten zuid-wes ten met den daerop staende Hopharst en Bakoven. 3® deel: De Sehucr en Slal met 56 centiaren grond, alsmede nog 5 aren 72 ceniiaren grond, len zuid oosten. ZITDAGEN Instel Dynsdag 27 Augusti Vcrblyf id. 3 September Telkens om 2 uren namiddag, Ier herberg van Jo seph Van Vocrenbergh, te Erembodegem, aen de Denderbrus* 1878. VENDITIE VAN SCHOONE ALLEN MEEST TER DIKTE VAN 2 TOT 3 METERS. TE IL1EEZELE, in A MOOIILEGEM. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Donderdag September 1878, om 1 uur namiddag, opcnbaarlijk verkoopen Te Vlierzele, wijk Moorlegem. Aen eenen meerseh van d'crven DcSmel. 18 koopen gave Canada Boomen. 2 o cc Abeelen 7 c. Wilgen 2 cc Esschcn B. Aan eenen meerseh van d'heer Uyttenhovc. 12 koopen gave Canada Boomen. Alle deze Boomen hebben incest van 2 lot 3 meters dikte, en zyn geslaan langsheen de kalseide, dus van een gemakkelijk vervoer. Op gewoone konailien en tijd van betaling mits goede borg. OPENBARE VERKOOPING te Letterhautem. De Nolaris EEMAN, lo Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, in 't openbaar verkoopen Een parccel Land, gelegen te Lelterhaulom, op den Eugelskauter, groot 3D aren 50 centiaren, palen de ten oosten Silvester Van den Brocck, ten zuiden Edward De Smet, ten wcslen Josephus De Moor en ten noorden voornoemden heer De Smet. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Augusti Verblijf id. 5 September ,8'8- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg gehou den door Jan-Baplist De Grool, le Vlierzele, wyk Moorscgem. BIJ STERFGEVAL. OPENBARE VERKOOPING VAN te Moorsel. De Nolans G. K. VAN WICHELEN, le Moorsel, zal len verzoeke van wien het behoort, openbaarlijk'ver- koopen, met gewin van palmslag en gelagen dc vol gende goederen gelegen te Moorsel Eerste koop. Een partij Land, gelegen te Wa ver, daar men het noemt hel Smal, gecadaslreerd sectie C, nummers 750 en 751, mei eene groolio van 5 aren 7u centiaren, palende oost dc baan, zuid Pe trus Van der Borght, west Pelrus Josephus Cnudron en noord Jufvrouw weduwe Jespers. Tweede koop. Eene porlij Land, gelegen op Beugem. gecadaslreerd sectie D, nummer 782. met eene grootte van 8 aren 30 ceniiaren, palende oost P. J. Heyvnort, zuid den steenweg, west Lodewyk Meert en noord Petrus Boeckman. Derde koop. Eene partij Land, op de Klei, aan liet beluik der static van den ijzercnvveg van Antwer pen op Douai, gecadaslreerd sectie B, ex nummers 5*>3 en groot bij rcslal circa 16 aren 70 centia ren, palende oost de weduwe Bccckman, zuid deu ijzeren weg, west Pelrus Meert cn Aclbrechi en noord Pioler Bosman. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen op d'Hocvc. gecadaslreerd sectie E, nummer 135, met cene gruoltc van 36 aren 50 ccnliaren, palende oost d'heer Albert Dc üicvrc, zuid P. J Heyvncrl, west deu steenweg cn noord do weduwe Bernard Leeman. ZITDAGEN Instel Maandag 26 Augusti ,e 0 Verblijf id. 2 September187!>- Telkens om 4 urer. namiddag, ter herberg den eiken stiji. bewoond bij d'heer Louis De Gols, te Moor sel, Exterkcn. Ter studie van bovengenoemden Nolaris VAN WICHELEN, le Moorsel, kan men gestadig grootte cn kleine kapitalen bekomen mist goed bezet. OPENBARE VERKOOPING VAN CELEGEN te Erondegem en "Vlierzele. De Notaris LE C0CQ, te Ixelles, zal door bet ambt van zijnen ambtgenoot VERBRDGGIIEN te Aalst, met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar ver koopen dc volgende goederen, verpacht zonder ter mijn, te welen GEMEENTE ERONDEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de drij Bunders, groot volgens meting 22 aren 70 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 355, met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw weduwe Danneboom, ten zuiden aan de weduwe Coppcns, ten westen aan den heer Em manuel Dc Coen, ten noorden met half voclweg aan den Armen van Erondegem. Gebruiker Theophiel Van den Bèrgh. Tweede koop. Een perceel Land, gelogen op den Kokelaer, grool volgens meteng 40 aren 18 centia ren, gekadastreerd wijk A, nummer 634, met eene grootte van 47 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan J. 15. Kennof en de weduwe Steenhout, ten zuiden aen Augustus Peerlinck, ten westen aen Ludovicus Sonck en de kinderen De Smet, ten noorden met half voelweg aen de kinderen De Vuyst. Verdeeld als volgl Helft oost, gebruiker Colela Coppens. Helft west, gebruiker Nicodemus Nocl. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogkauter, groot volgens meting 30 aren 29 centi aren. gecadaslreerd wijk A, nummer 655, met eene grootte van 30 aren 10 centiaren, palende ten oosten aan Augustus Schockaert, ten zuiden aan den heer Josephus Van den Eeckhout, ten westen aan de we duwe De Smet, ton noorden met half weg, aan J. B. Schockaert, Bei». De Swacf en andere. Gebruiker Joannes D'IIoye. Vierde koop. Een perceel L-ind, gelegen, op het Sport, groot volgens meting 32 aren 38 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 706, met eene grootte van 3i aren 60 centiaren, palendo ten oosièn aan Engclbert Van den Bossche, ten zuiden aan de Hospi- cicn van Aalst, ten ueslcn aan Judoeus Licvens en ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruikers Livinus Van den Eeckhout en Pelrus Bernard. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen op het Sport, grool volgens meling 27 aren 95 ceniiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 712, met eene grootte van 28 aren 50 centiaren, palende ten ooslcn aan de kinderen Pielers, ion zuiden aan De Ras, ten westen aan Colela Van Landuyt en len noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruiker voornoemde Van den Eeckhout en Bernard Zesde koop. Een perceel Meerseh cn Land, gele gen op liet Spori, groot volgens moling 47 aren 68 ceniiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 749, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, palende ten oosten, len zuiden en ten weslcn met half beek aan Jufvrouw weduwe Van den Slecne-Mallhys, ten noor den aan Martinus De Troycr en andere. Gebruiker Alois Dc Smel. Boomprijs Ir. 790. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Zijp, groot volgons meling 93 aren 17 centiaren, ge kadastreerd wijk A, nummers 769 en 770, met eene grootte van 92 aren 90 centiaren, palende len oosten aan de kinders Dc Smet, ten zuiden aan dc weduwe Steenhoul en andere, ten westen aan d'heer Joannes Mculeman cn Jacobus Schockaert, ten noorden aan het gescheed met dc gemeente Vlierzele, daar over aan den volgenden koop. Gebruikers Jacobus Dc Brvyn cn Joannes-Baptist Marryn. Verdeeld in 3 deelen: Zuid, midden en noord derde. GEMEENTE VLIERZELE. Aehlste koop, Een perceel Land en Meerseh, ge legen op den Kapellckauler. groot volgens meting 53 aren 92 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 158 met eene grootte van 48 aren 80 ccnliaren, palende ten ooslcn ovei dc losbaon aan de kinderen Mcule man, ten zuiden aan het gescheed met de gemeente Erondegem, en daarover aan voorgaanden koop, leo westen aan dc kinderen Kcrremens en Petrus Vnn- quet, len noorden aan Franciscus Kerrcmans en an dere. Gebruikeis Jacobus Dc Bruyn en Joannes-Baptist Marryn. INSTEL DIJNSDAG 17 SEPTEMBER) (0„0 VERBLIJF ID. 1 OCTOBER 1878- Om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Brussels-Hof, bij d'heer Dc Winter, te Aalst, aan do overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING. TE AALST, Molenstraatpoort, Binneslraat. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal ten overslaan van M. den Vrederechter, niet winst van palmslag, in het openhaar verkoopen: 1/. Werkmanswooningen, onlangs nieuw en in goeden staat opgebouwd, gestaan en geleden te Aalst, aan de Molenstraatpoort, achtende herberg liet Slot, welke den Hoek uitmaakt van de Binneslraat, gekadastreerd wijk E. N° o4óC-2,-D-2,-E2,-F2,-Gi,-ll2,-l-2,-K2,-L-2,-M2,-N2,-02, F-2,-Q2,-uvs2,-T2, "'der met oppervlakte van 50 centiaren, alsmede de. Grond liggende lusschen deze Wooningen en de Muizen van den heer Cosyn-Schiiermans, welken Grond gekadastreerd is wijk E, N" 545u2, niet eene grootte van 9 aren 10 centiaren, en dient lot Koer van de 17 Woo- ningen, met ieder van welke een deel van dien Grond lot aan den Eigendom van den heer Cosyn-Schnermans, wordt mede verkocht, met recht van Overgang door den eenen kooper over het deel Grond van den anderen. Bewoond door verscheidene, aan fr. 1,50 ter week, uitmakende fr. 1,526 's jaars. ZITDAGEN Instel Vrijdag 15 Verblijf 27 SePlember 1878. Yen 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Slot, bij den beer Desire Podevyn, te Aalst aan de .Molenstraatpooi l. Be Nolaris MICHIELS, te Wichelen, zal in l openbaar verkoopen l. Een Muis, te Aalst, Korte-zoutstraat. Be woond bij Bourgeois. II. Vier Huizekons. aldaar, Straatje zonder einde, in de Leopold- slraat. Instel 51 Augusti, Verblijf 7 September 1878 ten 4 uren namiddag, In 't Paviljoenle Aalst,

De Denderbode | 1878 | | pagina 3