ENT00NST ELLING-WEDSTRIJD. Jachthond. Bericht. Te huren. Vemlilie van Toemaet, EEN E R S LI IS, LAND EN MEERSCH van 17 Werkniansvvooningen, Verblijf Vr'idaS 1 den vastgeklampt; hy greep den sleutel van de deur der drommel, waerin zich het wiel bevindt, en snelde de trappen af. Nauwelyks had hy de deur geopend, ol een persoon wierp zich om den hals van den mekanicien en riep uitDank gy hebt ons gered. Het was de patroon der sloep. Hy werd gevolgd door nog vyf andere visschers, welke zich allen aen het wiel hadden vastgeklampt en ongetwyfeld zouden omgekomen zyn, indien het wiel een enkele beweging had gemaekt. De geredde schipbreukelingen konden niet genoeg den mekanicien bedanken. Deze vroeg hun of zy er allen waren. HelaesneenEen ontbrak er, de zoon van den patroon, een tienjarige knaep1 Na lang gezocht te hebben bemerkte men eindelyk beneden aen het wiel, den ongelukki- gen knaep, die krampachtig de balken met beide handen omvat hield. Met de uiterste in spanning gelukte een matroos er in, den knaep by het haer te grypen en uit het water te hel pen allen waren gered De patroon der sloep, welke door het verlies zyner boot geheel zou ten onder ge bracht zyn, wilde naer zyn vaertuig terug- keeren en trachten hetzelve te redden. Doch slechts één zyner visschers wilde hem volgen. De andere verklaerden dat zy aen boord zou den blyven der stoomboot. Dit ziende, riep het tienjarig zoontje van den patroon eensklaps uitVader gy wilt stervenWelnu, ik wil met u meêgaenEn zonder een antwoord af te wachten, sprong de knaep in de boot, die de kapitein der stoom boot ter beschikking van den patroon had ge steld, ten einde dezen zyne sloep te helpen redden. Zooals men weet zyn de patroon, zyn zoontje en de visscher, welke hem heeft ver gezeld, gelukkig met hunne sloep te Oostende aehgekomen. Dynsdag nacht is de gemeente Deurne by Ant werpen, andcrmael in opschudding gebracht door eene hevige brandramp. De groote en schoone hoe ve, bewoond door den landbouwer Van de Wiel en tochoorende aen de kinderen Van Zoom, te Deurne, achter de kerk gelegen, is met den ganschen inboe del de prooi der vlammen geworden. De brand ontstond omstreeks middernacht. De le den der familie Van de Wiel alsook de dienstboden waren reeds allen te bed. In eenige oogenblikkcn was de hoeve door vuer en vlammen omringd de rood eu de vuergenslers werden door den wind in de richting van de stad gedreven. De kreten brand brand weérgalmden in de stralen, bosschen en vel den van de gemeente. De alarmklok werd geluid en weldra snelde eene talryke en verschrikte menigte ter plaetse. De gemeenteoverheden en de policie lie ten zich ook niet wachten. Men haeslte zich deuren en vensters in te slaen, ten einde Van de Wiel met zyne vrouw, kinderen en dienstboden te redden, en dank aen den moed en de zclfoppoffei ing van ver scheidene personen is men daerin dan ook ten volle gelukt. De broeder van den landbouwer kon zich slechts redden met door de vlammen heen, de straet in te loopen. Terwyl de in woners der hoeve gered en in veilig heid gebracht werden, hadden er verschrikkelyke tooneelen in de stalling plaets. Het vee verbrandde de dieren maekten zich met geweld los en, verblind door het vuer, liepen ze verschrikt in den stal roud en brachten elkander met hunne hoornen wonden toe. Zes hoornbeesten, 2 peerden en twee varkens vonden de dood in dc vlammen. Aen blusscben viel er schier niet te denken, in min dan één uer was alles vernield slechts eenige meu belen en kleedingstukken, zyn kunnen gered worden. De schade wordt geschal op ongeveer 12 a 14,000 fr. doch alles is verzekerd door de maetschappy l'Escaut. Deze ramp wordt andermael aen kwaedwilhgheid toegeschreven dry of vier verdachte kerels zyn aen- gehouden, waerby één, die eenig geld uit eene schuif stool, terwyl hy meê aen de redding van meubelen en kleedingstukken werkte. Een werkman, die de meest bedreigde gebouwen naby de hoeve met water begoot, is van een dak gevallen in gevacrlyk gewond. Verdere ongelukken zyn er niet te betreuren. De brandspuit van de gemeente was spoedig ter plaetse. Verscheidene personen hebben gedurende den brand veel moed en zelfsoppofïering getoond. Er is een onderzoek geopend. Is het spel in België niet afgeschaft? Men zou denken van neen, wanneer wy in eene korrespondencie uit Oostende lezen dat de loulette, afgeschaft te Spa, te Oostende vervangen wordt door het baccarat. Het baccarat was tot nu toe onbekend te Oostende, men vergenoegde zich in de beperk te kringen van liefhebbers, met het meer ge leerde écarté, dat, indien het soms slachtoffers maekte, deze ten minste zeer beleefd en vol gens de regels der kunst ten gronde bracht. Nu heeft het ecarté al zyn aentrekkelykbeid verloren, sedert het in voege brengen van het nieuwe spel. De kursael heeft ter beschikking der spelers, twee byzondere zalen gesteld, met groene tapyten, croupiers, enz., enz., Van negen ure 's avonds tot zes ure 's mor gens, ik zeg weltot zes ure 's morgends speelt men zonder ophouden. Een talryke me nigte verdringt zich rond de speeltafels te beginnen van elf ure 's avonds, wordt er eene boete geheven van I fr. per uer en per per soon. Dit alles brengt veel op, gevoegd by hetgeen de spelers moeten betalen voor de taille en het overige. Ook is het eene uitmuntende zaek voor den pachter want er is een pachter hy heeft daervoor dit jaer 5000 fr. aen de stad betaeld, en reeds van nu af biedt men voor hel aen- staende seizoen, dertig duizend fr. voor die pacht. Het lot bevoordeelt en benadeelt beurtelings de stoutmoedige spelers men noemt een duit- sche bankier die in weinige dagen 40,000 fr. had gewonnen daertegen heeft een zyner landgenooten 20,000 fr. in eenige uren tyds verspeeld. Een andere vreemdeling is zoowel geschoren en uitgeplunderd, dat hy niets be ters heeft kunnen doen dan aenstonds te ver trekken, zonder zyne schulden te betalen. Aen de vrouwen zei ven valt soms zulk lot ten deel, want zy zyn nooit de laetsten om de fortuin te beproeven. (Courtier de Bruxelles.) Charleroi, 3 sept. Zaterdag avond keerden eenige vrienden in een rytuig van een bruiloftsfeest te Merbes-le-Chateau, naer Solre- sur-Sambre terug. Onder weg ontstond tus- schen hen een hevige twist, die weldra tot eene worsteling overging, waerby zekere F.... een genaemden A.... by middel van eenen dolk heelt gedood. Verleden zaterdag haelde een vyftienja- rig meisje uit den Berg van Bermherligheid te Luik eene horlogie en een paer oorbellen, ter gezamentlyke weerde van 200 fr. Zy legde de dezelve in een lederen kabas, doch in hare haest om te vertrekken, vergat zy dezen in het bureel, waer zich op dit oogenblik veel volk bevond. Nauwlyks op straet gekomen, bemerk te zy hare vergetelheid en keerde in het bureel terug, doch niemand had den kabas gezien. De politie werd aenstonds verwittigd, en twee politie-agenten begaven zich naer de wonin gen der personen, welke zich op het oogen blik van den diefstal in het bureel bevonden. Ten 11 uren 's avonds hadden beiden nog niets ontdektniettegenstaende bet gevorderd uer begaven zy zich by de laetste aengeduide persoon, vrouw...., wonende te Ans, en on dervroegen haer, betreffende den diefstal te hebben gepleegd, doch eindelyk bekende zy liare schuld en overhandigde aen de politie agenten den kabas, waerin men de horlogie eu de oorbellen terugvond. FRANKRYK. Familiedrama. M. Delau, geneesheer, woonachtig in de rue Chdteandun, te Parys, had een dochterke, 16 jaren oud, dat hy met onuit- sprekelyke trederheid beminde. Doch het arme kind was door eene longteenng aengetasl en da- gelyks zag M. Deleau zyn geliefd kind wegster ven. Eergisteren was het laetste uer van de jeug dige lyderes geslagen, en de diepgeschokle va der, die by hel stervende kind had gewaekt, kon van het lyk niet weggebracht worden men moest hem byna met geweld uit de kamer ruk ken. Laet my, zegde hy dan, royn kind een kus geven, nog slechts één laetste kus Hy boog zich voorover op het aengezicht der doode en zoende hetzelve met een langen hart- roerenden kus.... Hy moest niet meer van zyn kind gescheiden worden, want hy was ook ge storven. DUITSCHLAND. Het hooldorgaen der socialistische party in Duitschland, Vorwdrts, dat te Leipzig verscbynt, bespreekt, in zyn laetste nummer, den toestand, waerin de socialistische party zich zal bevin den, indien de bekende socialistenwet, door den Ryksdag wordt aengenomen. Op de vraeg; Wat zal er dan gebeuren geeft het blad ten antwoord, dat dan de twee millioenen duitsche staetsburgers, welke door die wet in den ban zyn geslagen, zich niet langer verbon den achten aen de wetten van hel duitsche ryk te gehoorzamen. Zy zullen geen openlyk verzet tegen die wetten plegen, raaer voor hen bestaet de zedelyke verplichting niet meer, de wellen des vaderlands in eere le houden. Indien het vaderland zyn eigen zonen in den ban slaet, indien het aldus handelt jegens zyn eigene, wel licht zyn beste zonen, zegt de Vorwarts, en deze op allerlei wyzen worden verdrukt en verne derd, zooals gebeuren zal, zoodra het pruisi- sche ontwerp tot wet zal zyn verheven, dan heeft het vaderland geen aenspraek meer op hunne liefde, dan heeft hel die verbeurd Aen de in den ban geslagen zonen van Duitschland kan het dus enkel aengenaem zyn, indien het duitsche ryk, dal eerst zooeven is ontslaen, in puinen valt. ENGELAND. Geheimzinnige Ontdekking. Een zoo ver schrikkelyke ontdekking werd verledene week te Londan gedaen. Eenige dagen geleden had een diefstal plaets in het magazyn van M. Mummery, op Old Kent Road. De policie werd verwittigd en begaf zich tar plaetse, om een onderzoek in te stellen. Een inspekteur opende onder ander eene trap deur onmiddelyk ontsnapte een sterke lykreuk uit de opening en vooraleer het eerste onderzoek voort le zetten, eischte de gerechtsdienaer dat over het zonderling feit voldoende uitleggingen werden gegeveo door M. Mummery. Deze laet ste beweerde dat de reuk voortkwam van vuile vodden, welke lagen te verrotten in den kelder, waeruit hy dezelve aenstonds zou bovenhalen. Inderdaed, na eenige minuten vertoonde zich M. Mummerry, een groot koffer dragende, dat hy, aenstonds wilde op de vuilniskar werpen. Doch de inspekteur der policie deed het koffer openen en vond in hetzelve zeven geraemten van kinder- lykjes, waervan het vleesch by middel van on- gebluschlen kalk was weggenomen. M. Mummery beweerde dat hy de lykjes ont vangen had om dezelve te begraven, doch deze in zyn kelder had laten liggen. Niettegenstaende zyne beweeringen werd de verdachte aenstonds aengehouden en stelde het gerecht een onderzoek in, aengaende die geheim zinnige zaek. De aengehoudene beeft nog verder verklaerd dat de kinderen waervan de geraemten werden ontdekt, doodgeboren waren, dat het een zyner middelen van bestaen was, kinderlykjes le be graven en hy voor ieder vyf shillings ontving, hetgeen hem niet toeliet voor ieder kind tol eene afzonderlyke begraving over te gaen. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet en in- tusschen houdt het publiek zich bezig met die zonderlinge gebeurtenis, die eene buitengewoon groote opschudding heeft teweeggebracht. Zoo is verleden zondag een groote menigte vrouwen, waeronder zich veel moeders bevonden, welke vraegden wat er van hunne kinderen was gewor den, binnen bet huis gedrongen. De woedende vrouwen hebben het magazyn totael vernield, al de ruiten van de woning by middel van steenen verbryzeld, en ware de policie niet aengekomen zy zouden gansch bet huis afgebroken hebben. Latere tydingen melden dat Mummery in vryheid is gesteld, daer het feit, waeraen hy zich heeft plicht gemaekt niet onder de toepas sing valt der wet. Noglans wordt de zaek voort durend onderzocht. De nieuwe wet tot voorkoming van vee ziekten zal. voor wat 't buitenlandsch vee be treft, op 1 januari 1879 in Engeland in werking treden. Alle buitenlandsch rundvee en schapen zullen geslacht moeten worden aen de landings- plaets, behalve indien ze afkomstig zyn uit lan den, die aen den Privy-Council bewyzen kun nen dat de dieren volmaekt gezond zyn, en dat de bestaende wetten het inschepen van ziek vee naer Engeland zooveel mogelyk tekeer gaen. Ramp op de Theems. De engelsche dag bladen bevatten breedvoerige byzonderheden over hel verschrikkelyk ongeluk, dat woensdag avond op de Theems heeft plaets gehad, De Princess Alice, een der grootste passa giersbooten van de London Steamboot Company, met 600 a 700 personen aen boord, die meestal een pleizierlochtje deden van Londen naer Gravesend of Sheerness, verliet Gravesend om terug te keeren naer Londen, omstreeks 6 uren 's avonds en kwam ten 8 uren te VYoolwich in het gezicht. Eene groote stoomboot, de Bywel Caslle, kwam van de tegenovergestelde zyde aenstoo- men. Beide voertuigen waren in het midden der rivier, naby de londensche gasfabrieken, bene den North Woolwich Gardens, byna op dezelfde plaets waer een tiental jaren geleden eene nood lottige aenvaring lusschen de Metis en de Wenth- worth had plaets gehad. Wat er nu gebeurde, is, volgens den Times, onmogelyk le weten. Al wat men in de ontroe ring van het oogenblik met zekerheid heeft be merkt, is, dat de Bywell Castle op bakboordzyde van het voorschip der Princess Alice liep. Er volgde een tooneel, zooals de Theems nog nooit te aenschouwen had gegeven. Eenige per sonen sprongen op de Bywell Castle over. Byna al de andere stoven naer de achterzyde van de Princess Alice, daer de boeg aenstonds onder water liep. De angstkreten vervulden de lucht, doch er kon schier niets gedaen worden tot redding. Er waren een twaelltal sloepen aen boord en eenige dier booten hingen in de davits doch ook, al had men die in een ongelooflyk korten tyd te water kunnen brengen, zouden zy te midden der algemeene radeloosheid slechts weinig of geen personen gered hebben. De Princesse Alice zonk dieper en dieper, en er waren nog geen vyf minuten na den noodlot- tigen schok verloopen, of het stoomschip sloeg om en zonk in de diepte. Eenige booties, die in de nabyheid lagen, werden in alleryl naer de plaets van het ongeluk gebracht. Ook schoot een stoomschip, de Duke of Teek, die op dat oogenblik naby kwam, ter redding toe maer de rivier lag reeds over eene lengte van hon derd meters vol drenkelingen. Niettemin werden eenige personen door de Duke of Teek gered. Het geheele getal geredden wist men nog niet nauwkeurig op te geven. Vol gens een telegram bedraegt het omstreeks 100. De opgevischle lyken werden naer een wacht huis op de werf van de stooinbootmaetschappy gebracht, dat alzoo tydelyk in een lykenhuis werd veranderd. De kapitein en nagenoeg de geheele beman ning zyn omgekomen. De opper-intendenl was met zyne vrouw en zyne vyf of zes kiuderen aen boord, maer hy is onder weg afgestapt en alzoo gespaerd gebleven. Zy vrouw en kinderen heb ben echter, naer alle waerschynlykheid, de dood in de golven gevonden. De meeste der dooden zyn vrouwen. PAUSELYKE STATEN, In het aenstaende konsistorie zullen de nun- ciusssen van Parys, Madrid en Lyssabon, de Majordome, de aertsbisschop van Napels en Mgr. Marini, roomsche prelael, lot hel kardinaelschap verheven worden. Indien Mgr. Meglia den kar- dinaelshoed bekomt, zal hy door Mgr. Rancelti, inter-nuncius te Rio-Janeiro, vervangen worden. ITALIË, Niettegenstaende de beruchte waerborgwel heeft het italiaensch gouvernement toegelaten dat men in de straten van Rome de Capitals van 20 augusti verkocht, en met luider stemmen hel daerin bevatte artikel aenkondigtde Paus op- hoofd der bedriegers. Het dagblad is niet in be slag genomen. ANTWERPEN, 6 Sept. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 3,t0 a fr. 3,15. De ponden of halve kilngr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. t,34 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,60 a 1,80 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,30 1,40. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,30 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 25—00 a 25-50 Rogge, 20 50 21-00 Wintergecrst, 0000 0000 Zomergeerst, 23—50 oO—00 Haver, 23 50 0000 Boekweit, 0000 1000 Boonen, 0000 0000 Bitterpeën, 24 -50 25—50 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 13 o- Vrouwel. 10 HUWELYREN. Boutcrs, diensik. met E. Vcrhenne, dienslm. J. Ringoir, twynd met E. Dierick.z. b. J. Posse, katoenlw. met D. De Mol, dagloonsl. E. Dchaio, katoenlw. mctM. Rabier, twynst. OVERLYDENS. F. Van den Wyngacrde, vrouw De Vos, landb. 60 j., woonende te Melderl. P. De Coninck, man Wesemael, landb. 6* j., Mylbeke. C. Van Coninckx- loo, wed'Meganck, herb. 62 groote Markt. Zes kinderen onder do 7 jaer. 1 Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 31 augusti tot den 6 Sept. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. J. J. Gilbert, 25 j., professor, en E. Ph. Van Cau- laert, 19 j., modemaekster. OVERLIJDENS: 3 kinderen onder de 7 jareu. Pensionnat des Dames de Marie Alost. La rentreé desélèves internes est fixeé au ler Oclobre, la rentreé des demi-pensionnaires et des exlernes au 2a>c Octobre. Jardin d'Enfants. La rentreé aura lieu le 16 Septembre, pour les pelits gallons comme pour les pelites filles. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlermgen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerbeid, het slyra, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luehtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, lire, ungelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. N° 66,811.— M. de pastoor A. Brunellière, van eene slechte spysverlering van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige macuden meer te zullen leven. N° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doel onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophouden voor de wateropstopping en de maegziekten, brengt dit den besten uitslag voort en verdryft de zwaerbloedigheid. 6. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendiug tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 't Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Maatschappij De Vereenigde Landbouwers, te Aalst. van Land- en llofbouwooortbrengsels. Fruiten en Siraadplanten, op 14, 15 en 16 September 1878, ter overdekte markt. De voortbrengsels, tot de Tentoonstelling be stemd, zullen ten laatste op Donderdag 12 Sep- temper 's middags, ter overdekte markt moeten aangebracht zyn. De Tentoonstelling zal gedurende de opening voor het publiek toegankelijk zijn, mits een in- ganggeld van 25 centiemen per persoon de twee eerste dagen en van 10 centiemen den derden dag. Zalf en Pillen van Holloway. Verwaerloos nooit eene Verkoudheid. Het is betreurenswaerdig le ver nemen hoeveel noodlotligeziekten begonnen zyn door deteekenen van eene gewone verkoudheid. DeZalf van Holloway, op den rug en op de borst ingewreven, voorkomt alle rampzalige gevolgen zy verzacht de ontstoken wonden vau de keel en de borst. Na de borst, gedurende eenige dagen met deze Zalf inge wreven te hebber, verminderen de borstontsteking en de moeijelyke ademhaling, de hoest wordt lichter en minder gedurig, en het slym gemakkelyker uitge worpen tol dat de longen vry en de ademhaling na- tuerlyk worden. Al degenen, die er aen onderhevig zyn eene verkoudheid op le doen zoodra zy aen ver schillende temperaturen zyn blootgesteld, zullen in de Pillen en de Zalf van Holloway een zeker behoed middel tegen de pleuris, de Bronchile de amborslig- en de lering vinden. HOPMERRT. Heden zyn 34 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 70 h 77-50 de 50 kilo. AELST. markt van heden. per 132 lit. 50 centil. 28-25 Masleluin 22—('0 25-00 Rogge 19-00 20—00 Geerst 19-00 21—00 Haver 17-50 21—50 Aerdap. (roode de 100 kil. 7—00 8-50 Idem, (witte). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8-36 9—54 Eijers, de 25. 2—18 2-45 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens hel koppel 44-00 54—00 ST NICOLA ES, 5 Sept. per 196 liters. 24—50 15-50 Boekweit. 18-00 Haver. 15- 50 Geerst. 15—50 Lynzaed. Idem. 24—00 Erwten 20—00 Aerdappelen per 100 kilog 6—00 Vlas, per kilogr. ruw 4—80 Boter. 3-09 Hooi, 100 bussels 27-00 Eieren, per 26. 2—27 GEMEENTE NIEUWERKERKEN. HandboogmaatschappijSl-Sebastiaan, Schieting, op Zondag 15 September 1878, 1lU ker misdag, bij J. Van Blyenbcrg. Vooruit 150 franks op 5 Prijsvogels. Inleg 7,50 terug 6 fr. 15 centimen pijlrapers- geld. Inschrijving om t 1/2 ure. Begin om 2 1/2 ure einde om 5 1/2 ure. Gewone voorwaarden. De Schrijver, De Koning, De Voorzitter, J. D'Haeseleer. L. Verhulst. Ch.-L. Callbaut. De eigenaer die zynen jachthond, ver loren heeft, kan hem wedervmden by sieur II. Scheir- linck, janchlwachter le Denderleeuw. Het Stoomschip Constantin, kapitein Marciiand, komende uit Spaanscbe haven, met verschillende koopwaren in beslemming voor Antwerpen, zal bin nen tenige dagen ook aenbrengen, voor rekening van Ferd. Roggeman-Luylgaerens, koopman in Wynen, Glas, Porseleinen en Gleiswerk, in de Leopoldstraat te Aalst, eene groote hoeveelheid fijne Spaanschc Wijnen, zoo als Porto Vieux, Cosprons, Malvoisie, Lisbonne enz. Hij heeft gestadig veele oude Spaansche, Fransche en andere Wijnen in magazyn, alle aan prijzen buiten alle medidinging. Een schoon en geeieflijk huis en hof dienstig voor alle bedrijven te Erembodegem op den Hoogeweg. Zich te bevragen bij den eigenaar A.J. Verhegge. Kermis Nieuwerkerken. Groote jaerlyksche vogelschieting met de Dolle, in liet Droog naer Gcldpryzen, op Donderdag 19 Sep tember 1878, by Constant Dc Smet, in Sl-Lconardus, Dorp, Vooruit 15 Franken. Inschryving van 3 uren namiddag. Inleg 60 cen tiemen per scbent bolrapersgeld medebegrepen. te Erembodcgem en Welle. De Notaris DE SMET, le Erembodegcm, zal, op Dynsdag 10 September 1878, om 3 uren nanoen, bin nen de gemeente Erembodegem, in hel naschreven order, opcnbaerlyk verkoopen 8 koopen Toemael, van M. Van der Noodt, op den Blcekneri, achter dc hofstede van de wed. Verhegge, 8 koopen Toemaet in den Avacn, van M. De Cock- Raman. 5 koopen Toemael, aen 'l gewezen hof ten Burgbl, van M. Van den Brcmpl. 18 koopen Toemaet, van M. Ail. Van de Putte, te welen 11 koopen aen de Burghlstract cn 7 koopen acn den Cracckcnbergh. fi koopen Toemaet op cencn meersch nevens dun Craeckenbergh. I koop Toemael, achter het Brug- huis. 3 koopen Toemaet, van M. Saclïers-Van Nieu- wenhove act: dc Denderbrug. En onmiddellyk daerna, ter herberg van J. B. Do Coninck, le Erembodegcm, aen hel Dorp. 5 koopen Toemaet, in dc Kapcllemccrscheu, van den heer llippolielc Lce.lercq. t koop Toemaet, daer- ncmens van de kinderen Boterbcrgh. 4 koopen Toe maet daernevens, van den heer Doctor Verleysen. 6 koopen Toemaet, op Sonskcnsbosch, acn hol ge- scheed van Welle cn Denderleeuw. rp L.. 5000 extra schoone canada- I 43 KUUp» plantsoenen. Zich te bevragen by Karei Schandevyï, te Nieuwerkerden. MaelschappijDe Scherpschutters. Groote Vogelschieting MET DE BOLLE, (in het droog) ter herberg den Graef van Vlaendercn, by August De Nil, te Erembodegem, Hoogenwcg.Op Zon dag 8 September 1878. VOORUIT 20 FRANKS. Inleg 60 centimen per scheut, bolrapersgeld me debegrepen Do Sekretaris, De Scbatbewaerder, De Voorzitter. C. Verleyzen. A. De Nil. J. Veiuiofstadt, OPP:NüARE AANBESTEDING van het opbouwen op Thielrode-Broeck, TE THIELRODE. Voor rïe Notaris VAN DE PERRE, ^te Tem sche, 0|p Dijnsdag 10 September 1878, om uren namiddag, ler herberg de Warande, Thielrode aan den Polder. Voor alle verdere inlichtingen, nopens 't be stek, plan en voorwaarden, kan men zich be geveiQ, zoo ten kantoore van den heer Pilacl penningmeester van den Polder, lhielroede- Broeck.tc Thielrodc, als by den heer Ingénieur Geerts, te St. Nicolaas. OPENBARE VERKÖ0P1NG VAN GELEGEN te Erondegem en Vlierzele. De Notaris LE COCQ, te Ixellcs, zal door het ambt van zijnen ambtgenoot VERBRUGGUEN lo Aalst, met gewin van palmslagen gelagen, in het openbaar ver koopen de volgende goederen, verpacht zonder ter mijn, tc welen GEMEENTE ERONDEGEM Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de drij Bunders, groot volgens meling 22 aren 70 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 355, mei eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw weduwe Danneboom, ten zuiden aan de weduwe Coppens, ten westen aan den heer Em manuel De Coen, ten noorden met half voetweg aan den Armen van Erondegem. Gebruiker Tlieophiel Van den Bergh. Tweede koo\). Een perceel Land, gelegen op den Kokelaer, groot volgens meteng 46 aren 18 centia ren, gekadastreerd wijk A, nummer 634, met eene grootte van 47 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan J. B. Kennof en de weduwe Slecnhout, ten zuiden acn Augustus Peerlinek, ten westen aen Ludovicus Sonck en de kinderen De Smet, ten noorden met half voetweg aen de kinderen De Vuyst. Verdeeld als volgt Helft oost, gebruiker Coleta Coppens. Helft west, gebruiker Nicodemus Noël. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogkauter, groot volgens meting 30 aren 29 centi aren. gecadaslrecrd wijk A, nummer 655, met eene grootte van 30 aren 10 centiaren, palende ten oosten aan Augustus Schockaert, ten zuiden aan den heer Josephus Van den Eeckhoul, ten westen aan dc we duwe De Smet, ten noorden met half weg, aan J. B. Schockaert, Bern. De Swacf eu andere. Gebruiker Joannes D'Hoyc. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen, op het Sport, groot volgens meling 32 aren 38 cehlinrenj gekadastreerd wijk B, nummer "06, met eene grootte van 3i aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Engelbert Van den Bossche, ten zuiden aan de llospi- ciën van Aalst, ten westen aan Judocus Licvcns cn ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruikers Livinus Van den Eeckhoul en Petrus Bernard. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen op het Sport, groot volgens meling 27 aren 95 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 712, met eene grootte van 28 aren 50 centiaren, palende ten oosten aan de kinderen Picters, ten zuiden aan De Ras, ten westen aan Coleta Van Landuyt cn ten noorden aan dc baan naar Vleckhem. Gebruiker voornoemde Van den Eeckhoul cn Bernard Zesde koop. Een perceel Meersch cn Land, gele gen op het Sport, groot volgens meting 47 aren 68 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 749, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, pnlondc ten oosten, ten zuidon cn ten westen mol half beek aan Jufvrouw weduwe Van den Sleenc-Mallhys, ten noor den aan Marlinus De Troycr cn andere. Gebruiker Alois De Smet. Boomprijs Ir. 790. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op liet Zijp, groot volgens moling 93 aren 17 centiaren, ge kadastreerd wijk A.jiummcrs 769 en 770, met eene grootte van 92 aren 90 centiaren, palende ten oosten aan de kinders De Smet, ten zuiden aan dc weduwe Steenhout en andere, ten westen aan d'heer Joannes Meuleman en Jacobus Schockaert, ten noorden a3n hel gescheed met de gemeente Vlierzele, daar over aan den volgenden koop. Gebruikers Jacobus Dc Brtiyn cn Joanues-Bapütl Marryn. Verdeeld in 3 declcn: Zuid, midden cn noord derde. GEMEENTE VLIERZELE. Achtste koop, Een perceel Land en Mecrsch, ge legen op den Kapellekauter, groot volgens meling 53 aren 92 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 158 met eene grootte van 48 aren 80 ceDtiaren, palende ten oosten ovei de losbaen aan de kinderen Meule man, ten zuiden aan het gescheed met dc gemeente Erondegem, en daarover aan voorgaanden koop, ten westen aan do kinderen Kerremens en Petrus Van- uet, ten noorden aan Franciscus Kerremans en an dere. Gebruikeis Jacobus De Bruyn en Joannes-Baptist Marryn. Zlldageu INSTEL DIJNSDAG 17 SEPTEMBER) ,x7j, VERBLIJF ID. 1 OCTOBER lö'0' Om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Brussels-Hok, bij d'hccr Dc Winter, te Aalst, aan do overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING. TE AALST, Molenstraatpoort, Binneslraat, De Notaris VERIfRUGGllEN, le Aalst, zal ten overstaan van M. den Vrederechter, niet winst van palmslag, in hel openbaar verkoopen 17. Wcrknianswooningen, onlangs nieuw en goeden slaat opgebouwd, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Mulenslraalpoort, achter de herberg Het Slot, welke den lloek uitmaakt van de Binneslraat, gekadastreerd wijk E, N° 543C2,-D2,-E2,-F2,-G2,-H2,-12,-K2,-L2,-M2,-N2,-02t p2,-Q2,-rü,-s2,-t2, ieder met oppervlakte van 50 centiaren, alsmede de Grond liggende lusschen deze Wooningen en de Huizen van den heer Cosyn-Scluiermans, wtlken Grond gekadastreerd is wijk E, N" 543u2, met eene grootte van 9 aren 10 centiaren, en dient lol Koer van de 17 Woo- ningen, met ieder van welke een deel van dien Grond lol aan den Eigendom van den heer Cosyn-Schuermans, wordt mede verkocht, met recht van Overgang door den eenen kooper over het deel Grond van den anderen. Bewoond door verscheidene, aan fr. 1,50 ter week, uitmakende fr. 1,326 's jaars. ZITDAGEN Ten 4 uren namiddag, ler herberg genaamd Het Slot, bij den heer Desire Podevyn, te Aalst, aan de Molenstraalpoorl. 1878.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3