TENTOONSTELLING-WEDSTRIJD. ySS^ Jachthond. Te koop. VAN EEN HUISJE, Huizen te Aalst, te koop. LAND EN MEEUSCH van 17 VVci'liinaiisttooniiigei), Huizen, Landen, Meersehen en Bosschen, ming uitgebracht door den algemeenen raed van het departement du Rhone, zal vernietigd wor den. De Univers kan niet gelooven dat M. de Marcère dergelyk besluit den president der re publiek ter onderleekening aen zou bieden. De Univers brengt ons het verhael van eene ongehoorde daed. lien pasteibakker van La Chiilre heelt gepoogd de leerlingen van het pensionnaet der dames predikheerinnen te ver giftigen, by middel van arsenik. Gheveau zoo is de naein van den republiekaenschen pastei bakkerhad een haet opgevat legen de kloos terlingen gelast zynde de koeken te leveren voor een feest in hel pensionnaet, had hy zoo danig welen het vergil erin te mengen dat het zelve de dood niet kon veroorzaken, maer dat de verdenking ongetwvfeld moest op de eerw. kloosterzusters vallen. Gelukkig hadden som mige personen buiten liet gesticht van de koe ken geéeten, en zoo heeft men kunnen beslati- gen dat de vergiftiging moest eene oorzaek heb ben welke insgelvks builen het gesticht diende gezocht te worden. Na een langdurig onderzoek werd Cheveau plichlig bevonden. Geen dagen gaen er voorby, zonder dat de fransche dagbladen ons een of ander geval van halelyke vervolging tegen de kloosterorders melden. Nu is het de ouderprefekt van Carpen- tras, die aen de policie en aen de gendarmerie bevel heeft gegeven alle kloosterlingen aen te houden en hun, even als aen landloopers en ge- meene schurken, een nauwgezet onderzoek te doen doorstaen. Men is reeds begonnen met de eerw. paters predikheeren van Carpentras de eerw. overste van het klooster heeft uitleggin gen gevraegd aen den onderprefekt, doch deze heeft hel niet beneden zyne weerdigheid geacht den pater een brief vol beleedigingen toe te stu ren. Uit Laón wordt gemeld, dat men op de groote baan, naby Ardon, het verminkte lyk heeft gevonden van den eerw. heer Leraidde, pastoor der laetslgenoemde gemeente. De moor denaer, want er was een moord gepleegd, heeft met razerny zyn slachtoller aengevallen en het zelve letterlyk den schedel gekloven. De eerw. heer Leraidde, toen hy getroffen, werd, begaf zich naer Neuilly, om aldaer mis te lezen. De moordenaer waervan men het signalement be zit, is op de vlucht. Vier gasthuisnonnen zyn uit Bordeaux naer Senegal vertrokken, om aldaer de zusters te vervangen die reeds bezweken zyn aen de be smetting, waerdoor die streek geteisterd wordt. De Patrie vraegl aen de radikale bladen, welke altyd de verbanning der nonnen uit de gasthui zen vragen, de lyst der citoyennes (of meissens), die zich reeds naer Senegal begeven hebben, om de ziekte Ie bestryden en hulp aen te brengen. Maer, zegt het blad, wy zullen lang op antwoord wachten, want die conciloyenncs der radikale bladen vertrekken niet, tenzy naer Geneve of naer Bougival. Moord op een Priester. De moordenaer van den eerw. heer Leraidde werd dynsdag aen- gehouden, dank aen de tegenwoordigheid van geest eener vrouw. Dynsdag, omtrent zeven ure, kwam een kerel met slecht uiterlyk en dood vermoeid schynen- de, by M. Desserville, molenaer te Chaiiioiviiie. en bad om eenig eten. De molenaer was afwe zig doch de vrouw behield hare tegenwoordig heid van geest en gaf den onbekende hetgene hy gevraegd had. Vrouw Desserville had reeds de lyding van de moord te Leuilly vernomen het wezen en ge- o„eo„ uiterlyk van den aengekomene, wek ten achterdocht by haer op, zy poogde hel eet- mael te doen uitstellen en gelukte intusschenlyd erin de overheid te laten verwittigen aengaende hel zonderling bezoek. Weldra was de maire, vergezeld door den veldwachter en eenige andere personen, ter plaetse. De vreemdeling antwoordde op de vraeg die hem gesteld werd, dat hy Lillois heete. Hy liet zich, zonder den minsten tegenstand aen- houden en naer Laon overbrengen, alwaer hy, zonder zichzelye te verraden, by het lyk werd gebracht. Lillois loochende hardnekkig de mis- daed welke hem wordt ten laste gelegd, doch is niettemin in de gevangenis opgesloten. By hel lyk van den eerw. heer Laraidde heeft men eene byl gevonden, welke gediend heeft om de nnsdaed te voltrekken de bloedvlekken, de stukken vleesch en de haerklissen die er aen- kleefden, laten desaengaende geen den minsten twyfel over. Arme Moeder. In de rue Campagne Pre mière, ii. 7, te Parys, woont eene brave vrouw, weduwe X...,, die om haer brood te winnen, een klein rytuig met twee geilen bespannen ge leidt in de hovingen van Luxemburg. Die vrouw heeft twee zonen de oudste is in de twintig jaren oud, is werkzaem en gedraegt zich uitne mend goed de jongere zestien jaren oud, is zoo boosaerdig als lui. Beide wonen by hunne moeder. Woensdag, ten 4 uren namiddag, in de afwe zigheid van den oudsten zoon, berispte de moe der den jongere doch deze door de welverdien de vermaningen in woede ontsteken, greep een mes en wierp zich op zyne moeder. Gelukkig kon de arme vrouw dien aenval vermyden op haer angstig noodgeschreeuw, kwam toeslonds een buerman aengesneld, welke poogde den woedenden jongen meester te worden. Doch deze, met eene ongemeene lichaemskrachl be- gaefd, sloeg den buerman op den grond, en zou hem erg mishandeld hebben, waren geene poli tieagenten by tyds aengekomen, om den bar- baerscben zoen aen te houden. Geheel de wyk is door die gebeurtenis in op schudding gebracht en iedereen zegt arme moeder ENGELAND. Rniup op <lc Tlieeuis. Nadere By zonder heden.) Volgens de nauwkeurigste berekening zal het getal der personen, welke zich aen boord der Princess Alice bevonden op het oogenblik dei- ramp, moeten gebracht worden op 802. In dit getal zyn niet meegerekend een groot aenlal babies, kleine kinderen die nog op den arm moe ten gedragen worden en waervoor niet betaeld Maendag middag beliep het getal der gevon den lyken op ongeveer G00 meer dan 200 hun ner zyn niet herkend. De herkende lyken alsook de anderen, welke niet langer meer kunnen bewaerd worden, zyn zondag en maendag, begraven. De bevolking van Woolwich heeft by die treurige plechtigheid ge toond hoe zeer zy door de yselyke ramp getrof fen is. Byna al de winkels waren gesloten in de straten, waer de lange stoet lyken moest voorby- komen aen de openbare gebouwen en aen vele byzondere woningen was de vlag half top ge- heschen. De achtersteven van het verongelukte vaer- luig is maendag morgend gelicht en naer de werf gebracht, 's Namiddags heeft men uit denzelven een aenlal lyken kunnen halen. Deze zyn in zul ke» gevorderden staet van ontbinding, dat het byna onmogelyk is ze te herkennen en men noodzaekt zal zyn ze aenstonds te begraven. Wv leze» in eene koirespondencie uil Engeland, de volgende treffende byzonderhoden omtrent do verschrikkelyke ramp op de Theems De voor - en achtersteven der Prises Alice zyn ge licht de duikers hebben het schip doorzocht en van het dek, uit de kajuiten en uit de rivier zyn meer dan zes honderd dooden aen land gebracht. In eene lange zael der statie te Woolwich lagen de lyken naesl elkander op planken. Langs de ryen der "doo den gingen de bedrukte moeders, vaders, echtgeno ten en vrienden de lyken zoeken van diegenen welke hun zoo dieibaer waren. Die verschrikkelyke plicht was voor velen te zwaer, de ontbinding had de meeste gelaelslrekken reeds onkenbaer gemaekt en men zag moeders met bevende handen naer een merk zoeken op de kle dingstukken van kleine kinderen, die reeds zoo mis vormd waren, dal gy enkel aen hunne kleeding kon den herkend worden. Meer dan zeventig lyken zyn wegens gezondheidsredenen begraven moeten wor den in naemlooze graven, daer ze niet herkend zyn hei zyn vooral lyken van vrouwen. De mannen zyn niet bestand tegen de naemlooze smart en angst van het geduldig onderzoeken der klecdingslukken van lyk tot lyk na een half uer of een uer, ontvluchten ze met de handen voor 'laengezicht het doodenbuis. Doch de moed der vrouwen is grooter of hare liefde is sterker. Zy overwinnen afschuw of wan hoop, tot dat zy de overblyfselen van een echtgenoot of een kind gevonden hebben, en zy volharden tol ze het lyk herkend of de overtuiging bekomen hebben dat hel nog met gevonden is Slechts weinige man nen en schier geen enkel kind, zyn dus in een naem- loos graf begraven, doch meer dan veertig vrouwen werden reeds naer de laetste rustplaets gebracht, zonder dat men wist wie zy waren en tot welken eeredienst ze behoorden. De lyken, die nu nog uit de rivier aen land wor den gebracht, worden onmiddellyk in de daertoe be stemde kisten gelegd, en de kleedingstukken, ver sierselen, enz., op het deksel gelegd, om de betrek kingen nog een laetste kans te geven de overledenen te herkennen. Op kleine doodkistjes ziet oien gebroken speel- >ed, een pop, een mandje, enz. liggen, dal de arme kleinen nog in de handen hadden, toen ze uit de diepte werden opgebaeld. Een onbekende speelman heeft op zyn kist de gebroken harp liggen, die naesl hem op het dek van hel schip gevonden werd. Hy was juist bezig met spelen toen het onheil plaels had, en niets toont op zoo treffende wyze den snel len overgang aen van vreugde en lachen, lot plolse- ingen doodsangst en sterven, als die balfvernielde harp, wier losgerukte snaren aen de verschansing van het wrak zyn blyven hangen Te Woolwich zyn de huizen gesloten en op de Theems laten de voor- byvarende schepeu de vlag halflop zakken, om te loonen hoe diep door den zeeman het onheil be treurd wordt, dat op een kalme rivier aen honderde burgers het leven kostte. De policie van Woolwich heeft ontelbare voorbeel den van zelfopoffering gegeven. Toen eerst een ploeg arbeiders en vervolgens een twintigtal lieden, die nogthans aen dergelyke werken gewoon zyn, het werk slaekten, weigerend langer die ontzettende taek te vervullen, van de dooden te reinigen, hun klceding te onderzoeken en hun de laetste eer te be- wyzen, heeft de policie, zonder een woord te zeg ;en, de taek op zich genomen, welke de meest ge- ïarde arbeiders geen dagen konden volhouden. Elk lyk moet door den coroner en den jury afzon- deriyk onderzocht worden, eer het bewysschrift voor de begrafenis wordt afgeleverd. De nabeslaende» eggen dan de getuigenis af en verklaren de over blyfselen herkend te hebben als die van hunnen bloedverwant of vriend. Eene dame van goeden huize, die onderwys geeft ill de arme wyken, had dertig moodors von kinderen, die hare klas bywonen, uitgenoodigd een pleizier- toehlje mee te maken. Geen dezer dertig vrouwen is gered, en meer dan honderd twintig jonge kinderen hebben dus hunne moeders verloren De barbaersche manier om de meststoffen eener groote stad eenvoudig in het water te werpen, heeft acn vele slachtoffers dezer ramp het leven gekost. Het onheil had plaets by de plek, waer de riolen van Londen in den Theems hun inhoud ontlasten. Het was ebbe en de sluisdeuren der riool waren juist geopend. Velen, die na onder water te zyn geweest, het land bereikten, stierven kort daerna, omdat zy het vergif tigd water, verklaren eenige geneesheeren, hadden mgeslurpt. Woensdag namiddag beliep het geheele getal der gevonden lyken op 591allen, behalve acht, zyn reeds begraven, of door bloedverwanten of vrienden teruggeeischt. 107 lyken zyn niet her kend, waeronder 65 van vrouwen, 26 van man nen en 26 kinderlykjes. In 't geheel telt men 255 vrouwen-, 173 man nen- en 126 kinderlyken hetgeen het geheel getal slechts brengt op 545, en een verschil daer- slelt van ongeveer 50 lyken met het hooger ver melde getal 591. Waerschynlyk hebben de kler ken gelast met het opmaken der lysten, in dezelve eenige missingen begaen, waeruit dit verschil voorkomt. De personen, welke zich op het oogenblik der ramp op de Princess Alice bevonden en konden gered worden, zyn slechts ten getalle van 152. Donderdag is de raachien van hel verongelukt vaertuig, dal lot nu toe op de plaels der ramp was blyven liggen, gelicht en op de werf ge bracht. De kunstkritieker John R..., die een on- verbeterlyke droukaerd is, werd onlangs gelast een dagbladartikel te schryven over eenige nieuwe schilderyen, die in het British Museum waren ten toon gesteld. Toen JohnR... het mu seum binnentrad, bevond hy zich in volkomen staet van dronkenschap hy zag zyne beeltenis in eenen spiegel, naesl de deur, en hy schreef in zyn zakboekje Voorzael hoofd van een dronkaerd niet geteekend veel karak ter rooae neus en verdierlykte gelaetstrekken, bewonderensweerdig van waerheid moet een portret zyn heb dit gezicht nog meer gezien, DU1TSCHLAND. ren iets meê te deelen, aengaende hetgeen tus- schen haer en den overledene is gebeurd. Daer Nobiling nog niet veroordeeld was, heeft de fa milie het recht zyn lyk op te eischen. Er zal toch eerst tot een onderzoek worden overgegaen, no pens de oorzaek van het overlyden. De burgerv te Rinteln, in pruisisch Hes sen, is sedert 1 september legen wil en dank genoodzaekt, vleesch te derven. Er is aldaer een slachthuis opgericht, onder bepaling dat, te beginnen op 1 dezer, nergens anders in de stad geslacht mag worden, dan in dal gebouw. De slachters willen dat niet, en hebben daerom on derling besloten, met meer te slachten voor dal zy het weer in hun eigen slachlplaelsen mogen doen. Vandaer dat er sedert den genoemden datum geen vleesch meer te krygen was. Het gemeentebestuer houdt zich aen zyne verorde ningen daer nu de slachters hoorden dal er vleesch van builen zou worden ingevoerd, zyn zy met knuppels gewapend op weg gegaen, om den toevoer van het vleesch af te snyden. De buiten beenhouwers hebben het daerom geraedzaem geacht, met bun vleesch weg te bly ven- Zoo zat men by de afzending van dit bericht nog altoos zonder vleesch. Volgens uit Genève gemeld wordt aen den Moniteur Universel, is hel Duitschland niet al leen, maer ook Zwitserland dat poogt vrede te maken met den H. Stoel. De kop'fspondent van dit paryzer blad deelde donderdag eene tyding mede uit Bern, waerin gezegd werd dat het goe- vernement besloten had aen den Groolen-Raed eene kwytschelding te vragen voor 92 catholyke pastoors, die sedert 1873 door hel gouvernement zyn afgesteld. Die lyding wordt bevestigd door het Journal de Genève. De opening van den Ryksdag heelt plaets ge had met de voorlezing eener troonrede die lot de kleurlooste en meeste onbeduidende be hoort, welke ooit werden uitgesproken. Over de buitenlandsche betrekkingen wordt het stilzwy- gen bewaerd en, met betoog op de beide aen- slagen tegen den keizer, zegt de troonrede, dat het de plicht is van den nieuwen Ryksdag, de regeering te ondersteunen by de uitvoering eene wet tegen de socialisten en de vredelievende ontwikkeling van het Ryk te waerborgen. Zooals men weel is Nobiling dynsdag over- jeden. Ofschoon er een schynbare verbetering in zyn toestand was gekomen, bleef er nog twy fel over dat hy zyne wonden zou overleven. De uilvloeiing hield aen en de geneesheeren voor zagen de bederving van het bloed in alle geval had Nobiling nooit meer het volle gebruik zyner geestvermogens terug kunnen krygen. Zondag beslatigden de geneesheeren, dal de toestand van den gevangene verergerde en zyn einde na derde. Dan werd de moeder van 'Nobiling ge roepen zy heeft haren zoon bygestaen tol het laetste oogenblik, doch blyft hardnekkig weige- GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd KEVALENTA ARABICA. Dertig jarön onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 49,842. Me Marie Joly, van S0 jarige verstopt heid, onverteerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 2? jaren. N° 46,210. M. de doktor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverhiltiug van 15 tol 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doktor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraeklheid in de blaes cn lidmaten ten. gevolge van overtollige uitspanning in de jeugd. t. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revaleuta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revaleuta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendiug tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van t Hof, 1©, Brussel. Depots te Aelsl, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloways Zalf. De open wonden, Wonden verettermgen en andere huidziekten worden door deze verzachtendeen heilzame Zalf genezen. Zv is der grootste loftuigingea waerdig geweest van men- schen die jaren achtereen geleden hebben aen kwa de boenen, ettergezwellen en verouderde veretteric- gen, zelfs dan, wanneer alle hoop op genezing ver dwenen was slechts de personen, die de heilzame uitwerkingen van die Zalf ondervonden hebben, kun nen zich een denkbeeld maken van de Cemfort, die zy geeft door de ontsteking te beperken en de pyncn te verlichten. De Zalf eens aeogewend zynde, bewyst door zich zelve hare verdienste en wordt, van dien oogenblik af leverig gezocht als het gemakkelvkste en heilzaemste geneesmiddel voor al de etterende aendoeningen. v0or de zenuwsmarten, de rburaatis- men en de jicht zullen deze twee geneesmiddelen beboorlyk aengewend eene wonderbare verlichting aenbrengen. HOPMERKT. Heden zyn o7 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 65 h 74 de 50 kilo. AELST, markt van heden. -- per 132 lu 50 centil. Tarwefr. Masteluin Rogge Geerst Haver Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (wille). Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel ST N1COLAES, 12 Sept. per 196 liters. 26-00 a 28-00 23—(-0 25-00 19—00 21—00 19-00 21—00 17-50 21-00 6—00 8-00 0—00 O—00 8-27 9-80 2—27 2-45 4-00 5-25 44-00 54-00 'ogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per tOO kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. 24—00 15-50 15-00 14-00 15—50 25-50 20—00 6—00 4-80 3-13 27-00 2-27 ANTWERPEN, 16 Sept. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,30. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,80 a 1,95 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,20 h 1,40. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,10 a 2,25 luhkr ie prjfira der tranen op de merki in'liet Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. f*. 24-00 a 24-50 Rogge, 20-50 21—00 Wmtergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitlerpeën, 24-00 24-00 00—00 00—00 24 - 50 24-50 00—00 CO—00 011—00 25-00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelïk 5 q Vrouwel. 4 HUWELYKEN. A. Van der Smissen, koopm. in kanten, met G. De Vidts, bez. L. Vermocsen, kaeiwerker, met T. Poriau, z. b. J. Thienponl, solferslekm. met M. Buyle, z. I). OVERLYDENS. C. Van Essche, m. Librecht, solferstekm. 38 j. Mylbeke. A. Janssens, wed. Van Belle, z. b. 94 j. Beggynhof. J. Van den Borrc, wed. De Neef, heven. 80 j. Heogslrael. A. Hendrickx, vr. Cor- nand, z. b. 36 j. Hoogeveslcn. J. Dhacns, vr. De Vos, z. b. 6t j. Schaerbeke. Vier kinderen onder de 7 jaer. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 7 tol den 13 Sept. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. J. B. Beele, 44 j. schrynw. en V. Carryn. 39 j. dienstm. Sleenhuyze-Wynhuyze. OVERLIJDENS: P. Van Aelbrouck. 21 j. borstolm. Geerardsberg- schestraet. 1 kinderen onder de 7 jaren. Pensionnat des Dames de Marie Alost. La renlreé desélèves internes est lixeé au 1" Octobre, la renlreé des demi-pensionnaires et desexlernes au 2U,C Octobre. Jardin d'Enfants. La rentree aura lieu Ie 16 Septembre, pour les petils gar^ons comme pour les pelites lilies. Maatschappij De Vereenigde Landbouwers, te Aalst. van Land- en llofbouwvoortbrengsels, Fruiten en Siraadplanten, op 14,15 en 16 September 1878, ter overdekte markt. De voortbrengsels, tot de Tentoonstelling be stemd, zullen ten laatste op Donderdag 12 Sep- temper 's middags, ter overdekte markt moeten aangebracht zyn. De Tentoonstelling zal gedurende de opening voor het publiek toegankelijk zijn, mits een in- ganggeld van 25 centiemen per persoon de twee eerste dagen en van 10 centiemen den derden dag. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. IlandboogmaatschappijSl-Sebastiaan, Schieting, op Zondag 15 September 1878, 1sM ker misdag, bij J. Van Blyenberg. Vooruit 150 franks op 5 Prijsvogels. Inleg 7,50 terug 6 fr. 15 cenlimen pijlrapcrs- geld. Inschrijving om 1 1/2 ure. Begin om 2 1/2 ure einde om 5 l/-2ure. Gewone voorwaarden. De Schrijver, De Koning, De Voorzitter, J. D'Haeseleer. L. Verhulst. Ch.-L. Cai.lbaut. Kermis Nieuwerkerken. Groote jaerlyksche vogelschieting met de Bolle, in het Droog naer Geldpryzen, op Donderdag 19 Sep tember 1878, by Constant De Smet, in St-Leonardus, Dorp, Vooruit 1£» Franken. Inschryving van 3 uren namiddag. Inleg 60 cen tiemen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. SociëteitDe Jongelingen. Vogelschieting met de Bolle, in het Droog, naar Geldprijzen, bij J. B. Van Lippevelde, iu de Kroon, te Erembodegem, Leuveslraat. Op Zondag 29 September 1878, om 4 ureD namid dag. De Inleg is bepaald op 60 cenlimen, bolrapers geld medebegrepen. Vooruit :eou lekker Hesp. De Sekretam, De Voorzitter. L. Var Varenberg. C. De Clippel. De Schatbewaarder, De Koning, J. Perdaens. E. Mollaert. Een bekwaam persoon, voorzien van goede ge tuigschriften vraagt eene bediening van magazmier, reiziger of kantoorbediende in een handelshuis. Adres te nemen ten bureele van den Denderbode, Molenstraat, n° 6, te Aalst. De cigenaer die zynen jachthond, ver loren heeft, kan hem wedervmden by sieur H. Scheir- ünck, janchtwachter te Denderleeuw. Karei Schandevy!, 5000 extra schoone canada- pin nisoenen. Zich te bevragen by te Nieuwerkerdcn. Verkooping bij Onteigening. TE NIEUWERKERKEN ACHTER DE KERK. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ingevolge de wet van 15 Oogst 1854, en krachtens vonnis uilgesproken door de Burgerrechtbank van Dendermonde, den 31 Oogst 1878, in het openbaer verkoopen Een Huisje, gestaen en gelegen te Nieuwerkerken achter de Kerk, groot 1 hcctaar tO centiaren palende ten zuid-oosten aen Dominicus Raes, ten zuid-westen aan Jan Van Bleyenberg, ten westen aen Ambroisius Saek en ten noord-westen aan Franciscus Versnick. ENKELE ZITDAG Donderdag 2G September 1878, Om 4 uren namiddag, ter herberg gehouden door Jan Van Bleyenberg, te Nieuwerkerken achter de Kerk. Nadere inlichtingen en inzaag der stukken zijn bij genoemden NOTARIS te bekomen. Superabondanten Zitdag Zaterdag 21 September 1878, omten 4 uren namiddag, ter estaminel Het Paviljoen. op de groote markt, te Aalst, zal de Notaris MICHIELS, definitief verkoopen Een Huis, te Aalst, Korte-zoutstraat. Be woond bij Bourgeois. Gebracht op fr. 5000. Vier Huizekens, te Aalst, in liet Straatje zon der einde, komende in de Leopoldstraat. Gebracht op fr. 2000. OPENBARE VERKOOPING VAN te Erondegem en Vlierzele. Dc Notaris LE C0CQ, te Ixelles, zal door het amb f van zijnen ambtgenoot VERBRUGGIIEN te Aalst, met gewin van palmslagen gelagen, iu hel oponbaar ver koopen de volgende goederen, vorpaclu zonder ter mijn, te welen GEMEENTE ERONDEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de drij Bunders, groot volgens meling 22 aren 70 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 355, met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw weduwe Danncboom, ten zuiden aan de weduwe Coppcns, ten westen aan den heer Em manuel Do Coen, len noorden met half voetweg aan den Armen van Erondegem. Gebruiker Thcophiel Van den Bergh. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Kokelaer, groot volgens meteng 46 aren 18 centia ren, gckadaslreerd wijk A, nummer 634, met eene grootte van 47 aren 30 eentiaren, palende ten oosten aan J. B. Kennof cn de weduwe Stecnhout, ten zuiden acn Augustus Pecrlinck, ten westen aen Ludovicus Sonck en de kinderen De Smet, len noorden met half voetweg aen de kinderen De Vuyst. Verdeeld als volgt Helft oost, gebruiker Colela Coppens. Helft west, gebruiker Nicodemus Noël. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogkuutcr, groot volgens meting 30 aren 29 centi aren. gecadaslrecrd wijk A, nummer 655, met eene grootte van 30 aren 10 centiaren, palende len oosten aan Augustus Schockaert, ten zuiden aan den heor Josephus Van den Eeckhout, ten westen aan dc we duwe De Smet, ten noorden met half weg, aan J. B. Schockaert, Bern. De Swaef en andere. Gebruiker Joannes D'Hoye. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen, op het Sport, groot volgens meling 32 aren 38 centiaren j gekadastreerd wijk B, nummer 706, met eene grootte van 31 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Engelhert Van den Bossche, ten zuiden aan de Hospi- ciën van Aalst, len westen aan Judoeus Lievens en ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruikers IAvinus Van den Eeckhout en Petrus Bernard. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen op het Sport, groot volgens meting 27 aren 95 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 712, met eene groollo van 28 aren 50 centiaren, palende ten oosten aan de kinderen Pietcrs, ten zuiden aan De Ras, ten westen aan Coleta Van Landuyt en ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruiker voornoemde Van den Eeckhout en Bernard Zesde koopEen perceel Mecrsch cn Land, gele gen op het Sport, groot volgens meting 47 aren 68 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 749, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, palende ten oosten, ten zuiden en ten westen met half beek aan Jufvrouw weduwe Van den Sleene-Matthys, ten noor den aan Martinus De Troyer cn andere. Gebruiker Alois De Smet. Boomprijs fr. 790. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Zijp, groot volgens meting 93 aren 17 centiaren, ge kadastreerd wijk A, nummers 769 en 770, met eene grootte van 92 aren 90 centiaren, palende ten oosten aan de kinders De Smet, ten zuiden aan de weduwe Steenhout en andere, ten westen aan d'heer Joannes Meulcman en Jacobus Schockaert, ten noorden aan hel gcscheed met de gemeente Vlierzele, daar over aan den volgenden koop. Gebruikers Jacobus De Bruyn en Joanues-Baptisl Marryn. Verdeeld in 3 deelen: Zuid, midden en noord derde. GEMEENTE VLIERZELE. Achtste koop, Een perceel Land en Meersch, ge legen op den Kapellekauter, groot volgens meting 53 aren 92 eentiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 158 met eene grootte van 48 aren 80 centiaren, palende ten oosten over de losbaen aan de kinderen Meule- man, ten zuiden aan het gescheed met de gemeente Erondegem, en daarover aan voorgaanden koop, ten westen aan de kinderen Kerremens en Petrus Van- cjuel, ten noorden aan Franciscus Kerremans en an dere. Gebruikeis Jacobus De Bruyn en Joanncs-Baplist Marryn. Zitdagen INSTEL DIJNSDAG 17 SEPTEMBER) JO,D VERBLIJF ID. i OCTOBER 1878> Om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Brussels-Hok, bij d'heer De Winter, te Aalst, aan de overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING. TE AALST, Molenstraatpoort, Binnestraat. De Notaris VERBRUGGIIEN, te Aalst, zal ten overstaan van M. den Vrederechter, met winst van palmslag, in hel openbaar verkoopen: 17. Werkmanswooningen, onlangs nieuw en in goeden staat opgebouwd, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Molenstraatpoort, achter de herberg Het Slot, welke den Hoek uitmaakt van de Binnestraat, gekadastreerd wijk E, 15° 543c2,-D2,-E2,-F2,-G2,-H2,-12,-K2.-L2,-512,-^2'-02, P3,-Q2,-R2,-S2,-T2, ieder met oppervlakte van 50 centiaren, alsmede de Grond liggende lusschen deze YVooningen en de Huizen van den heer Cosyn-Schuermans, welken Grond gekadastreerd is wijk E. N° 545u2, met eene grootte van 9 aren 10 centiaren, en dient tot Koer van de 17 Woo- nmgen, met ieder van welke een deel van dien Grond tot aan den Eigendom van den heer Cosyn-Schuermans, wordt mede verkocht, met recht van Overgang door den eenen kooperover het deel Grond van den anderen. Bewoond door verscheidene, aan fr. 1,50 ter week, uitmakende fr. 1,526 's jaars. ZITDAGEN Instel Vrijdag 15 0 Verblijf 27 SePlember 1878. Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Slot, bij den heer Desire Podevyn, te Aalst aan de Molenstraatpoort. Bij Licitalie. OPENBARE VERKOOPING VAN te Geerardsbcrgen, OverboulareMoerbeke, Sarlardin- gen. Santbergen, Smeerhebbe, Deux-Acren, AppcUerre Sot legem, Baelegcm, Oostcrzeele, Letterhaulem, Oom- bergen, Herzcle, Vleckhem, Blasius Bouclé, Welle, Op- hosselt, Segelsem, Opbrakel en Oullrc. Door het ministerie van de Notarissen COPPENS en HENS, te Geeraidsbergen, namens de erven van lare Guillaunic Mc,'lens> overleden to Overhou- ZITDAGEN Instel Zaterdag 21 September .0_0 Toewijzing a 28 a j 18/8. Telkens om 11» uren voormiddag ten Stadbuize, to Gecrardsbergen. Dit alles breeder beschreven bij plakbrieven.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3