Ooslersche Kwestie. STADJOAGEASSCHOOL VAN EEN HUISJE, LAAD EN MEERSCH van 17 Wei'liuiaiisnooiiiugcii. Huizen, Landen, Meerseben en Bosschen, ewyde kerkhof toelaten dat scliynt by den eersten oogslag klaer en duidelyk. Marcq heeft een burgemeester van de fibe- raelste soort deze wendde zich tot M. Bara, die, men dacht hel wel, hem zou gelasten tegen den wil der kerk in te gaen. Dit deed hy ook hy gelaste den zelfmoor- denaer op gewyden grond te begraven dus de kerk der dooden moedwillig te schenden. Doch M. Bara voegde er by, dat men dc ver moordde zuster niet nevens den moordenaer mocht begraven.... Hy loochende dus de gelykheid die hy zoo dikwyls gepreekt heelthy brak dus de regel matige achtervolgende begrafenis hy stelde dus een soort van veroordeelden hoek daer voor den moordenaer of dien hy daervoor aenzag door deze verre van zyn zuster te doen begraven. Zou het niet logieker geweest zyn de wetten der kerkte volgen, dan weer uit blinden en dommen haet eene beslissing te nemen, die niet alleen hel voorschrift der catholyken, maer ook het gezond verstand kwetst Ongeveer acht maenden geleden, had de vrouw van een mynwerker, te Marchienne hare woning verlaten en zich by een logement houder gevestigd. Dezer dagen, men weet niet om welke reden, keerde de ontrouwe echtge noole naer haren man weer, die ze met vreug de terug in zyn huis opnam. Woensdag begaf de mynwerker, als naer de gewoonte zich naer den arbeid, voorzien van een stoopké koffie. Toen hy gedurende den etenstyd het stoopke ledigde, hoorde zyne gezellen hem binnen 's monds zeggen Die kollie verbrandt my alsof het gloeiend yzer was. Eenige oogenblikken later viel hy op den grond en na eenige stuip trekkingen, bleef hy levenloos liggen de on gelukkige was vergiftigd. Het parket van Char leroi heeft zich vrydag morgend naer Mar chienne begeven, ten einde een onderzoek intestellen. Donderdag morgend wilde een negenja rig meisje te Namen, gedurende de afwezig heid harer moeder het vuer aenhitsen by mid del van pctrool. Ongelukkig deelde hel vuer zich aen hare kleeren meê en weldra was het meisje geheel door de vlammen omringd. De geburen, die op hare noodkreten toesnelden, gelukten er in het vuer uit te dooven, doch de kleine onvoorzichtige had reeds verschrikke- lyke brandwonden aen het hoofd en de horst bekomen men vreest voor liaer leven. Een ongeluk, welke erge gevolgen had kunnen hebben, heeft dezer dagen plaeis gehad op dc spoorbaen van Spa naer de grens van liet groothertogdom Luxemburg. Een reizigers trein had de hoogte van Bierlonheid bereikt, toen eensklaps een as der lokomotief brak. De twee eerste wielen der lokomotief waren reeds ontriggeld, en de trein was op het punt, van eene verschrikkelyke hoogte neer te storten, toen gelukkig de mekanicien de trein kon doen stilhouden. Er daegde spoedig hulp op en na dry uren later, was de baen weêr ontruimd. Het Journal des Agriculleurs geeft in zyn laelste nummer een der eenvoudigste, zekerste en goedkoopste middelen aen, om de mieren te verdelgen. Dit middel besiaet in een hand vol guano, dat men midden in een mierennest werpt, na de eyeren blootgelegd te hebben. Mieren en eyeren kunnen liet dieren-vergift niet weêrstaen. De verlatene eyeren verdroo- gen. Wat de mieren aengaet, zy'viugten, maer de reuk van den guano doodt ze in weinige oogenblikken. Over de beeten. Het is \an groot belang dat men het juiste lydstip kenne waerop de beet hoeft uitgedaen te worden, te weten, wan neer zy tot den wasdom gekomen is waerop zy het meeste suikersap in zich bevat. Laet men dien tyd voorbygaen, zoo verandert het sap meer en meer in slym. Zoohaest dan als men ziet dat de binnenste bladeren der beet niet veel meer groeien is liet geraedzaem ze uit te doen. De beet is eerder ryp iu ligte en heete gronden dan in zware, en ook eerder iu drooge zomers dan in natte. Om de beeten te bewaren verkieze men drooge gronden, en zy moeten tegen vorst ge- vrywaerd zyn. Men houdt ze het best in kuilen van dry of hoogstens vier voet diepte, welke men met anderlialven voet aerde bedekt. In harde winters is het geraedzaem op de kuilen nog bladeren of strooi te leggen. Men wachtte zich wel de beeten te dik opeen te leggen, evenals by de rapen, anders verhitten zy en verliezen hunne voedzaemheid. Voor zaedbeeten verkieze men deze van middelmatige dikte. De kleine beeten zyn ge- woonlyk van te slechte natuer om goed zaed voort te brengen, terwyl de dikke gemakkelyk bol worden. Volgens men uit NVeenen meldt zou het krediet van 60 millioou florynen, dal gestemd was voor het oos- tenryksch-hongaersch gouvernement, ten einde te voorzien in de buitengewone oorlogskosten, byna uitgeput zyn. Men denkt dat er nog 25 millioen'flo rynen zullen noodig zyn, alvorens de Kamers zullen geopend worden. Daercnboven wordt eene nieuwe som van 75 millioen florynen noodig geacht, tegen het einde van hol jacr. Men verwacht dat by die nieuwe aenvragen voor geld, 11. Adrassy voor goed in verlegenheid geraken zal. Generael-majoor Zach nam op 18 dezer iwee ver schansingen in op den Dobel-jaca berg gelegen, nadat deze eemgen tyd beschoten waren. Des avonds werd door dc oproerlingen uit Bihac en van den rechter oever der Unna een hevigen aenval gedaen op deze werken, die echter werd afgeslagen. Ook dreef hy een andere afdeeling oproerlingen terug, die 800 man sterk was en welke langs Pararoire, Plaflan, Durande by Baljcsac naderde. De oproerlingen leden zeer groote verliezen. De verliezen der Ooslonrykers zyn nog, niet gekend vyf officiers werden gewond. De voorlrukkendo troepen van het derde legerkorps bc- réikten Gracdnica, waer vele wapens en munitie ge vonden werden. '•De Kölnische Zeilung ontvang eene depeche uit P§slh, waerin gezegd wordt dal al de politieke ver- eCnigingen der hongaerscbe hoofdstad, zonder onder scheid van party, groote meetings inrichten, met het doel een adres aen den keizer te zenden, ten einde té vVagen dal de Kamers zouden worden samenge roepen en doen overgaen lot de onmiddellyke ont ruiming van Bosnië. FRAÏVKRYK» Moeielyke Toestand. Dezer dagen bevon den zich de genaemde Marius V... en zyn zoon o|l een berg, in de nabylieid van Grenoble, toen eensklaps de zoon werd aengevallen en vastge grepen door een beer van buitengewone grootte. De jongeling, alhoewel begaefd niet ongewone lilliaemskracht, was gevallen, den beer in zyn val meeslepende en beiden rolden de helling af, in de richting van een afgrond, niet minder dan 5 lot 400 meters diep. Op eenige meters afstand van den rand des afgronds, bolste de groep legen zware boom wortels, en zoo geweldig was de schok dal de jougeling en zvn aenrander van elkander ge scheiden werden. De jonge V... kon zieh vast klampen, tol dat hy door zyn vader gered werd. Intussclien tyd rolde de beer immer voort tot dal hv, van eene hoogte van ongeveer 60 meters neêrstorle en iu de diepte verdween, 's Ander- daegs werd het dier opgehueld en zyn vleesch in het dorp verkocht aen 40 cent. den kilo. De jonge V.., is er van algekomen niet zware kneuzingen en een verbryzelde rib. M. Gambelta is op reis in het zuiden van Frankryk. Hy heeft opvolgentlyk Lyon, Vienne, Andanchele, Saint-Bumbert, Saint-Vallier en Valence bezocht, om zich naer Romans te bege ven, alwaer hy heden eene groote redevoering moest uitspreken. De republiekanen, senateurs, afgeveerdigden, ambknaers, en/.., hebben alle pogingen aengewend om die reis zoo triomlan- lelyk mogelyk te maken. M. Gambetta heeft zich overal als een vorst vertoond, en die reis, zegt de Univers, is wezenlyk de reis van een presi dent Gambelta spreekt ook op die reis, voegt het blad erbv. als de toekomende meester var» Frankryk. Dezer dagen werd een priester, welke de tentoonstelling bezocht, in de stralen van Parys gevolgd door twee heereu, welke riepen A bas la calotte en die vloekten als een bezetene. Een fransche olficier, dit hoorende, naderde tot de beleedigers en zegde bun Gy zyt Belgen, hoeren Indci daed. <c Ik dacht hel wel, antwoordde den officier, groette den priester en ging heen. De deftige handelwvs der belgische geuzen is zelfs in Parys bekend Beste Cigaren. Iedereen kent het tele gram dat door fil. Gambetta verzonden werd, toen Frankryk onder de overmacht van Pruisen bezweek <i Uit Bourges, 16 dec. 1870, ten 10 u. 17 m. s'avonds. Beste cigaren, Weest altyd opgeruimd en gezellig. Een der lezers van den Univers zend aen dit biad zonderlinge inlichtingen aengaende die ci garen, welke eene historische beroemdheid heb ben verkregen. Die cigaren waren zuivere Havana's van dry frank het stuk en welke besteld waren voor den hertog van Mornv. Daer deze luelsle overleed, kou de levering geen plaets hebben de cigaren bleven te Bordeaux, droogden, werden beste cigaren en messire Gambetta kocht dezelve om aengenaem zyn tyd door te brengen, terwyl het vaderland in doodsgevaer verkeerde. Dezer dagen gevoelden zich de echtgenoo- ten J..., en hunne twee kinderen, wonende in de rue St-Jacqueste Parys, erg onpasselyk na een onlbyLdal meest uit vruchten was samengesteld. De doktor merkte al de kenteekens op eener vergiftiging en, de overblyfsels van het onlbyl onderzoekende, bestatigde hy dat eenig venynig insekt over de druiven was gekropen welke men had geèten, en er eene ontstekende vloeistof had op nagelalen. De echtgenooten J..., zyn geluk kig nu hersteld doch zegt de Patrie, dit geval is eene waerschuwing voor de personen, welke de slechte gewoonte hebben, vruchten te eten zonder dezelve goed af te wasschen. HOLLAND. De Krediet-Vereeniging alhier, is voor eene som van zeventien duizend gulden bestolen. On geveer veertien dagen geleden gaf het bestuer aen een bediende, die tydelvk kassier was, ver lof voor een reisje naer de paryzer tentoonstel ling. Toen de tyd van hel verlof verstreken was, keerde de bediende niet terug. Men onderzocht en vond dat hy eene som van zeventien duizend guld. uit de kas had meegenomen. Vrouw en kinderen liet hy achter. De policie doet neer- slige opzoekingen naer den schuldige. DU1TSCHLAND. Ziehier eenige nadere byzonderheden aen gaende den mislukten aenslag op den kroon prins De dader zou er in gelukt zyn binnen te dringen in de vertrekken van den kroonprins, en het zou juist geweest zyn op het oogenblik toen hy meende zyn misdadig ontwerp ten uit voer te brengen, dat eenige personen kwamen aengesneld. De moordenaer, zich in zyn werk echinderd ziende, zou zich een kogel door het hoold hebben geschoten. (Patrie.) PALSELYKE STATEN. De Agencie Havas meldt dat de H. Stoel po gingen zal aenwenden by dc zwitsersche kantons, opdat deze het voorbeeld van Bern zouden na volgen en kwylschelding verleenen aen de ver bannen priesters. Een prelaetzal met de voor- loopige onderhandelingen gelast zyn. De Univers doet opmerken, en te recht, dat de Havas in dergelyke zaken geen vertrouwbare inlichtingen kan geven. - Z. II. de Paus heeft, alhoewel hy van zyne Staten beroofd is, geldelyken onderstand gezon den naer de slaeblolfers der overslroomingen, welke op verscheidene plaetsen van het schier eiland, aenzienlyke schade hebben aengericht. SPANJE. Onze lezers herinneren zich nog wel den diefstal van een halssnoer der Orde van het Gulden Vlies, ten nadeele van don Carlos, door M. Boët gepleegd. Die zaek is nu hangend voor de rechtbanken en zal mis schien binnen kort worden opgeroepen. Men weet ook dal M. Boet don Carlos zeiven beschuldigt, bevel gegeven te hebben tot verpanden van bel halssnoer maer hetgeen men niet weet, zegt de Univers, is dal M. Coello, spaensche gezant te Rome, de rol heeft acDgenonven van beschermer van M. Boet en «lat het gouvernement van Madrid hel zyne bybrengt om de zaek op politiek terrein te helpen. De dief zou zich op dit oogenblik in de gevangenis bevinden zegt hel blad, w-are de bestolene geen man geweest, tegen wien alle middels schynen toegelaten te zyn. De Uni vers voegt er nog by, 'dat de eerlyke lieden zouden verwonderd zyn, moesten zy vernemen alles wat voor de beschermers van M. Boét wordt aengewend. AMERIKA. Sedert eenigen tyd zyn de dagbladen opgevuld met yzingwekkende byzonderheden over de ver woestingen welke iu Zuid-Amerika door de gele koorts worden aengericht. Gansche sleden zyn reeds door de besmetting ontvolkt, en zoodra de gevaerlyke ziekte in eene stad verschvnt, ziet men de bevolking voor dien verschrikkelyken geesel de vlucht nemen. Wie blylt iu die akelige omstandigheden by de zieken die door iedereen worden ontvlucht? Wie durft hel wagen iu de verpeste stad te bly- vcn De liefdezuster, zy alleen. Ziehier hoe de United States Courrier het ge drag dier bewonderensweerdige engelen van vertroosting doet uilschynen Ik moet hier den heldenmoed der Zusters a van Liefde vermelden hunne zorgen zyn on- vermoeibaer, hunne zachtaerdigheid wordt a nooit gestoord, noch door hunne gestadige a oplettendheid op de vragen der zieken en de smeekir.geu der stervenden. Ik heb diezelfde Zusters dag en nacht hun werk zien voortzet- a ten. Zy dragen de geneesmiddelen by zich, a en niet te vreden met de zieken te verzorgen, a belasten zy zich niet het reinigen der huizen. Ik heb insgelyks verscheidene geestelyken ge- zien, welke blyken gaven van dezelfde zelf- opoffering Waer zyn de wereldlyken, waer zvn de zende lingen der Iranemaconslogie, by voorbeeld, die zich aldus voor het lydend menschdom opoffe ren Verbad ecner Zegoprael Troost voor dm L.ydende. Het is geen geringe troost wanneer men bedeDkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeien, het hem toch niet kan geklukken den mensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich cenen korten, voorbygaenden naem te verwer ven, die naderhand weder tol oneer en vergetelheid vervallen Dit is voornamelyk waer met hen, die ge neeskundige bekwac-mbeid" voorwenden, en die, in m eene eeuw, waerin er zoovele ziekten zyn, beproe ven zich in hel vertrouwen van het publiek te drin gen. en hel te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dal toeu vvy voor eeni ge jaren voor het eerst hoorden van de algemeenc beraemdbeid van Professor Holloway, wy zyne ver hevene aenspraeken wantrouwden, en wy óns eene meerdere scheipzinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oordcel niet zou kunnen verschalken. Ten nederigste vragen wy hem nu vergift'enis voor dit onrechtvaerdige venvyt. Eene nauwkeurige studio van zyn stelsel overtuigde ons, dal wy ons inderdaed bedrogen hadden, cn dat dc wereld, om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddellyk onder zyne eersic weldoeners zou rangschikken," zou als nu ze ker later zal gebeuren. Hy heeft het geheim der menschelykc kwalen opgelost en bewezen, dal alle geneeskundige behandeling, van Hunter af, op val- sche grondslagen steunt. Jcuner bracht geen grooler omkeer te weeg in de wyzc om de kinderpokkeu te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de ge nees en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Het raenschclyke bloed is niet slechts een eenvou dig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft. Het is, hoe men zich ook over dit be weren verwonderen moge leven. Om kort te zyn, het is hel leven in den mensch allo pbysiologische kwa len zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, harl, longen, maeg, alle onzuivere samenhoopingen in liet Iichaem, on een groot gedeelte der onvererfe- lyke, en inl'ieemshe ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van het bloed. Zuiver dat, en houdt bet zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aenvallen. Deze schoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenon luister bygezet, dal deze zelfs den roem van helden en slaets lieden overschrydt Washington Commonwealth. Zalf en Pillen van Holloway. De ergste sooiten van ettergezwellen, dc afzichtelykstc open wonden, en dc ernstige uitwendige ontstekingen, verdwynen door de aenwending van deze heilzame zalf: vooral dan wanneer die wordl bvgestaen door het inwendig gebruik der Holloway Pillen. By kwade beenen, is hel voldoende van, gedurende eenige dagen, die zalf aen ie wenden, om er den heiizamen invloed van te ondervinden op de langzaem genezende ctterwonden welke geen vroege behandeling had kunnen verzach ten, nog veel minder genezen. Onder hare behande ling verminderen de pynen, ontspant zich de teerste huid en gezonde granulations korrelingen vormen zich om de roltige, afzichtelvke sloffen te vervangen. De Holloway Zalf zuivert in de daer aengrenzende vaten het bloed dat alleen eene vaste en gezonde huid kan daerstellen. Zy wekt de oplossing der be dorven sloffen op en hersteld volkomen de gezond heid. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medccynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsliloed van Du Barrv, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, maegonlslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waerocder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cede, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, UDgelslcin, enz., enz., waervan uiltreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Tliuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. l»um-< M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darteren door het gebruik van de Reva- enta genezep geweest. vergeving, maegziektcn, enz. Jumel by Charleroi, 10 mei 1863. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekte, hert- en lenden pyo, afwezenheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Coulilet, (Henegauwen,) scliryit ons Had ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671Ai. den abt Picter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op deu ouderdom van 85 jaren de Revalenta beeft my weder jong gemaekt. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voel, myn geest is hel der en het geheugen frisch. 2. Viermael voedzamer dan hol vleesch, spaerf zy nog 50 mael haren prysin medccynen In doozen 1/4 kil. fr. 2,2512 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. Dc Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 cn 70 franco. Bew-aerplaetsen overal, by de apothekers eu de kruideniers. Du Barry cn C°, (limited) Kcrtr van T Bflof, 1», «rus-el Depots te Aelst, by Vanden Horreweghe en Bcydlcr apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. HO I'M ER KT. Heden zyn 07 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 65 a 70 de 30 kilo. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil. Tarwefr. 25-50 a 27—52 Ma3tetuin 23—00 25-00 Rogge19-00 21-00 Geersl. 00—00 00—00 Haver19-00 22-00 Aerdap. (roodo de 100 kil. 6—00 8—50 Idem, (wille). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8-90 9—90 Eijers, de 25. 2—3G 2-54 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggons hel koppel 44— 00 54— 00 ST N1COLAES, 19 Sept. per 196 liters. Tarwe. Rogge. Boekweit. Haver. Geersl. Lynzaed. Erwten Aardappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. Idem. 24—50 15-50 15—00 14-00 16—00 2.1—50 19—00 6—50 4-80 3-18 27-00 2—27 ANTWERPEN, 23 Sept. De kuipboler werd hedenmorgend Ier merkl per kilogram verkocht, aen de prvzen van fr. 3,30 a fr. 3,"ft. De ponden of halve kilogr. bctaeldc men volgens kwaliteit, fr. 1,70 a 1,90 zvvaer gewicht fr. 2,00 a 2,10 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 ft 1,50. De eiers bclaclde men per 25 stuks fr. 2,10 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de merkl in het Bolleken gehouden Tarwo, per 100 kil. fr. 24—00 a 24—50 Rogge, 20 - 50 21—00 Winlergeerst, 00—00 0000 Zomergeersl, 24 00 *24—50 Haver, Oü—00 00—ftO Boekweil, 21—00 CO—Oft Boonen, 00—00 Oft—00 Bitterpeën, 24-50 25—00 10. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 4 VltOUWEL. 6 HUWELYKEN. C. Bauvvens, dagl. met R. Uyltenhovc, dagloonst. OVERLYDENS. C. Bal, vved° De Sadelcer, kantw. 53 Langeridder- strael. J. Michiels, wedc Van den Steen, twynd. 60 j., Mijlbekc. M. Van Lierde, wed* 't Santels, dagl. Si» j. Houlmarkl. Een kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 14 lot den 20 Sept. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 0 OVERLIJDENS: 1 kinderen or.dcr dc 7 jaren. Gemeentebestuur van Aalst. OPENING VAN DE NIEUWE TE AALST-MIJLBEKE. Dc Burgemeester en Schepenen, brengen ter ken nis van het publiek, dat de nieuwe Stadsjongcns- school, ten gehuchte Mijlboke, aan de Binnenstraat, zal geopend worden in de eerste dagen der maand October toekomende. De leerlingen welke verlangen tol dc zelve school toegelatcu ie norden. zijn verzocht zich te doen in- schiijven te rekenen van heden by den heer J. Ost, hoofdonderwijzer en Bestuurder der gemelde school, woonachtig te Aalst, aan de Leopoldstraatpoort. Deze schóól is uitsluitelijk bestemd, tol de leer lingen wonende ten gchuchtc Mijlbeke, en voor de gene woonachtig over dc Steencbrug, aan de Molen straatpoort. Gedaan en afgekondigd te Aalst, den 20 September 1878. Op bevelDe Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, (Get.) V. VAN WAMBEKE. (Get.) J. VERLEYSEN. Pensionnat des Dames de Marie Alost. La renlreé desélèves internes est fixeé au 1" Oclobre, la renlreé des demi-pensionnaires et des externes au 2mc Oclobre. Jardin d'Enfants. La renlreé aura lieu Ie 16 Septembre, pour les pelils gargons comme pour les peliles filles. Collegie van den H. Benedictus Hekelgem (Brabant.) Bestuurd door de Eerw. Paters Benedictijnen van Afftigem. Toekomende schooljaar 1878-79, zal er bij de voor bereidende klas een zesde gevoegd worden, waarin nevens vlaamsch, fransch, rekenkunde, aardrijkskun de, geschiedenis, godsdienst, enz Nog latijo en grieksch, zal onderwezen worden. Hel schoolgeld is 4 Ir. per maand, in het begin van eiken trimester vooraf te betalen. De leerlingen moeien zich bij den Eerw. Heer Overste in hel klooster van Alïligem doen inschrijven. De opening der School is vastgesteld op Maandag 7 Octoberten 8 uren plechtige mis van den II. Geest in de Kapel der Abdij alle de leerlingen zullen er moeten in tegenwoordig zyn. Le Minislre de la guerre porie a la connais- sarice du public qu'il sera procédé le 19 Oclobre 1S78, a midi, dans les bureaux de Monsieur le Lieutenant Colonel Commandant la Place ft Alost, ft l'adjudicalion publique pour l'entreprise de la fourniture de la viande nécessaire, pendant l'année 1879, aux corps de troupe qui occupe- ront la dile place d'Alost. Le cabier des charges de l'entreprise est dé- posé chez Monsieur Ic Lieutenant Colonel Com mandant la place d'Alost. Marché aux grains, N° 2 oü les personnes qui désireraienl prendre part a l'adjudicalion, pourront en prendre con- naissance tous les jours non fériés. RENARD. j'f ntvi/i/iB'J den heer Adolf Van der i i itiyi, smissen, Kcizerlijkoplaals. Eeue goede Keukenmeid, vlaamsch en fransch sprekende. SociëteitDe Jongelingen. Vogelschieting met de Bolle, in het Droog, naar Geldprijzen, bij J. B. Van Lippevelde, iu de Kroon, te Erembodegem, Leuveslraal. Op Zondag 29 September 1878, om 4 uren namid dag De Inleg is bepaald op 60 cenlimen, bolrapcrs- geld medebegrepen. Vooruit een lekker Hesp. De Sekretaris, Dc Voorzitter. L.-Var Vauenberg. C. De Clippel. Dc Schatbewaarder, De Koning, J. Perdaens. E. Mollaert. Ta I/fifin exlra SC'100DC canada- c KUU1'* plantsoeuen. Zich te bevragen by Karei Schandevyl, te Nieuwerkerden. Verkooping bij Onteigening. TE NIEUWERKERKEN ACHTER DE 1(ERK. De Notaris EEMAN, te Erpo, zal ingevolge de wet van 15 Oogst 1854, en krachtens vonnis uitgesproken door de Burgerreelilbaiik van Dendermonde, den 31 Oogst 1878, in liet openbaer verkoopen Een Huisje, gestaen en gelegen te Nieuwerkerken achter de Kerk, groot 1 hcctaar 10 centiaren palende len zuid-oosten aen Domimcus Raes, ten zuid-westen aan Jan Van Bleyenberg, ten westen aen Ambroisius Saek en ten noord-westen aan Franciscus Versnick. ENKELE ZITDAG: Donderdag 26 September 1878, Om 4 uren namiddag, ter herberg gehouden door Jan Van Bleyenberg, le Nieuwerkerken achter de Kerk. Nadere inlichtingen en inzaag der stukken zijn bij genoemden NOTARIS le bekomen. OPENBARE VERKOOPING VAN GELEGEN te Erondegem en Vlierzele. De Notaris LE COGQ, te Ixelles, zal door het ambt van zijnen ambtgenoot VERBRUGGHEN te Aalst, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen de volgende goederen, verpacht zonder ter mijn, te welen GEMEENTE ERONDEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de drij Bunders, groot volgens meting 22 aren 70 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 355, met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw weduwe Danneboom, ten zuiden aan de weduwe Coppens, ten westen aan den heer Em manuel De Coen, ten noorden met half voelweg aan den Armen van Erondegem. Gebruiker Theophiel Van den Bergh. Ingesteld fr. 1400. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Kokelaer, groot volgens meteng 46 aren 18 centia ren, gekadastreerd wijk A, nummer 634, met eene grootte van 47 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan J. B. Kennof en de weduwe Steenhout, ten zuiden acn Augustus Peorlinck, ten westen aen Ludovicus Sonck cn de kinderen De Smet, ten noorden met half voclwegaen d e kinderen Dc Vuyst. Ing. fr. 2600. Verdeeld als volgt Helft oost, gebruiker Coleta Coppens. Helft west, gebruiker Nicodemus Noël. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogkauter, groot volgens meting 30 aren 29 centi aren. gecadastreerd wijk A, nummer 655, met eene grootte van 30 aren 10 centiaren, palende ten oostei aan Augustus Schockaert, ten zuiden aan den heor Josephus Van den Eeckhout, ten westen aan de wo- duwe De Smet, ten noorden met hall weg, aan J. B. Schockaert, Bern. De Swaef en andere. Gebruiker Joannes D'Hoye. Ing. fr. 1520. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen, op bet Spori, groot volgens meting 32 aren 38 centiaren gekadastreerd wijk B, nummer 706, met eene grootte van 3i aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Engelbei t Van den Bossche, ten zuiden aan do Hospi- cicn van Aalst, ten weslen aan Judocus Lievens en ten noorden aan de, baan naar Vleckhem. Gebruikers Livinus Van den Eeckhout en Petrus Bernard. ing. fr. 2060. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen op het Sport, groot volgens meting 27 aren 95 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 712, met eene grootte van 28 aren 50 centiaren, palende ten oosten aan de kinderen Pietcrs, len zuiden aan De Ras, ten westen aan Coleta Van Landuyt en ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruiker voornoemde Van den Eeckhout en Bernard Ing. fr. 2000. Zesde koop. Een perceel Meersch en Land, gele gen op hel Sport, groot volgens meling 47 aren 68 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 749, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, palende ton oosten, ten zuiden en ten westen met half beek aan Jufvrouw weduwe Van den Sleene-Matthys, ten noor den aan Martinus De Troyer cn andere. Gebruiker Alois De Smet. Boomprijs Ir. 790. Ing. fr. 1650. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Zijp, groot volgens meting 93 aren 17 centiaren, ge kadastreerd wijk A, nummers 769 en 770, met eene grootte van 92 aren 90 centiaren, palende ten oosten aan de kinders De Smet, ten zuiden aan de weduwe Steenhout en andere, ten westen aan d'heer Joannes Meulcman en Jacobus Schockaert, ten noorden aan liet gescbecd met de gemeente Vlierzele, daar over aan den volgenden koop. Gebruikers Jacobus Dc Bruyn en Joannes-Baptiil Marryn Verdeeld in 3 doelen: Zuid, midden en noord derde. Ing. fr. 2400. GEMEENTE VLIERZELE. Achtste koop, Een perceel Land en Meersch, ge legen op den Kapellekauter, groot volgens meting 53 aren 92 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 158 met eene grootte van 48 aren 80 centiaren, palende ten oosten ovci de losbaen aan de kinderen Meule- man, ten zuiden aan het gescheed met de gemeente Erondegem, en daarover aan voorgaanden koop, ten weslen aan de kinderen Kerremens en Petrus Vau- i|uet, ten noorden aan Franciscus Kerrcmans en an dere. Gebruikeis Jacobus De Bruyn en Joannes-Baptist Marryn. Ing. fr. 800. Zitdagen INSTEL DIJNSDAG 17 SEPTEMBER) Ju,0 VERBLIJF ID. 1 OCTOBER 18™- Om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Hbt Brussels-Hof, bij d'heer De Winter, le Aalst, aan do overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING. TE AALST, Molenstraatpoort, Binnestraal. De Notaris VERBRUGGHEN, Ie Aalst, zal len overslaan van M. den Vrederechter, mei winst van palmslag, in het openbaar verkoopen 17. Werkmanswooningen, onlangs nieuw en in goeden staat opgebouwd, gestaan en gelegen te Aalst, aan de .Molenstraatpoort, achter de herberg Het Slot, welke den Hoek uitmaakt van de Binnestraal, gekadastreerd wijk E, N* 54ÖC2,-D2,-ES,-F2,-G2,-H2,-I3,-KS,-LS,-m,-NJ,-0«, P2,-Q2,-R2,-S2,-T2, ieder met oppervlakte van 50 centiaren, alsmede de Grond liggende lusschen deze YVooningen en de Huizen van den lieer Cosyn-Scliuermans, welken Grond gekadastreerd is wijk E, N° 54ol2, met eene grootte van 9 aren 10 centiaren, en dient tot Koer van de 17 Woo- ningen, met ieder van welke een deel van dien Grond lot aan den Eigendom van den heer Cosyn-Schuermans, wordt mede verkocht, roei recht van Overgang door den eenen kooper over het deel Grond van den anderen. Bewoond door verscheidene, aan fr. 1,30 ter week, uitmakende fr. 1,326 's jaars. ZI TDAGEN Instel Vrijdag 13 c tamQ Verblijf 27 SePtember 18i8. Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Slot, bij den heer Desire Podevyn, le Aalst, aan de Molenstraatpoort. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING VAN te Geerardsbeigen, Overboulare, Moerbeke, Sarlardiu- yen. Santbergen, Smeerhebbe, Deux-Acren, Appellerrt, Sotlegem, Baelegem, Oosterzeele, LetlerhaulemOom- bergen, llerzele, Vleckhem, Dlasius Boude, Welle, Op- hosselt, Scgelsem, Opbrakel en Oullre. Door hol ministerie van de Notarissen COPPENS en RENS, te Geerardsbergen, namens de ervon van Mijnheer Guillaume Mortens, overleden te Overbou lare. ZITDAGEN Instel Zaterdag 21 September tune. Toewijzing 28 t»io. Telkens om 16 uren voormiddag ten Stadhuize, le Geerardsbergen. Dit alles breeder beschreven bij plakbrieven.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3