Ooslersche Kwestie. STA D JONG ENSSC HOOI. MUZIEKSCHOOL. LAN 1) EN MLERSCB heid achter zich lacl. De misdacd heelt plaels gehad op het oude Kasteelplein,een uitgestrek te vlakte die nog maer weinig bewoond is en daerom by voorkeur door de moordenaers en schurken wordt uitgekozen. Zondag nacht is op die plaets eene vrouw letterlyk verscheurd geworden, alsof zy onder de klauwen van een wild dier gevallen was, alsof zy onder de tanden van een hyena had 's Morgends ten 4 ure ontdekte een werk man liet lyk. De man die dit afschrikkelyk toc»- neel in den morgendschemer zag, ontstelde zoodanig, dat hy bevend de vlucht nam, zyn rcgenïrak achterlatende. liet gerucht verspreidde zich met de snel heid van den wind en de nieuwsgierigen kwa men uit alle richtingen toegesneld. Het slacht offer werd herkend als zynde de genoemde Calharina Van Schoor, 51 jaren oud, dagloon ster, geboren en woonachtig te Antwerpen. Catharina Van Schoor is getrouwd met den genoemden Braeckman, schrynwerker, oud 45 jaren, wonende in de Boeksteeg. Zy leefde gescheiden van haren man en gaf zich aen den drank over. 's Avonds ten 11 ure verliet zy haer logement, gelegen op het Scheldeken, in gezelschap van een persoon van ongeveer 50 jaren oud. De policie heeft hel signalement van dien persoon opgenomen. Het blykt uit den toestand waerin rnen het lyk heeft gevonden, dat de ongelukkige hevig tegen den moordenaer moet geworsteld heb ben. De moordenaer van Catharina Van Schoor is reeds aengehouden. 't Is een soldael, kano nier in het lort Wilryk, die 's nachts laet inge komen was hy heet St. Tonneau, van Philip- ville, en is 24 jaren oud. De politie heeft het fyn aen boord geleid om den plichtige te vinden. Eer zy er by kwam, wist zy al iets. Hy was juist bezig met hem van bloedvlekken te zuiveren. De hoofdcom missaris hield hem al met eens aen, zeggende dat hy toen en daei eene moord had begaen. De dader was ontsteld en bekende zyne yselyke misdaed. De zaek wordt nu voort onderzocht. De by- zonderheden over de moord, zyn allergruwe- lykst. Of de soldaet alleen geweest is, men weet het nog niet. Schrikkelyke byzonderheid als men 't lyk vond, was een groote hond bezig met de verstrooide ingewanden op te lekken! Tom Poace de dwerg die zoo dikwyls op de kermissen ligureerde, gaet, denkt men, de groote wereldkennis verlaten. Wy lezen in het Rottenlamsclie NieuwsbladDe bekende friesche dwerg Tom Pouce is ernstig ongesteld, zoodat er groot gevaer voor zyn leven bestaet. j> Eene schitterende onderscheiding is te beurt gevallen aen een onderwvzer van het arrondissement Nyvel, M. ldental, gemeente onderwyzer te Haut-Itre. Vier zyner leerlin gen namen deel aen den pryskamp van lagere scholen der provincie Braband, en behaelden een eersten en twee tweede pryzen in de wetenschappen een byzondere prys in den pryskamp voor Godsdienst, twee byzondere pryzen in het vlaemsch en 4 bewysschriften van bekwaemheid, in 't geheel 10 onderschei dingen. Daerenboven was een zyner leerlin gen F. Godeau de eerste van al de mededin gers van het kanton Nyvel. De genaemde Geen welbekende kerel te Brugge en die reeds verscheidene malen voor diefstallen veroordeeld werd, heeft maendag nogmaeis gepoogd een diefstal te be gaen. In de Hoogslraet had hy 's morgends post gevat voor het thans onbewoond huis van mev. de Macar en poogde langs het achter poortje in te breken, doch hy werd opgemerkt door een persoon, die hem verjaegde en de geburen verwittigde, 's Namiddags keerde de kwaeddoener weêr en gelukte er in, by middel van een yzeren handboom, langs hetzelfde poortje in te breken. De geburen verwittigden aenstonds de policie en onmiddellyk kwamen vier agenten ter plaets gesneld. Ggewa pend met zyn handboom, had reeds verschei dene deuren geopend, toen de policie aen- kwam. De agenten hadden groote moeite om zich van den kerel meester te maken. Toen men hem naer den onderzoeksrechter bracht, heelt hy een agent in de hand gebeten en ge stampt. Gis in de gevangenis opgesloten. Aenhouding te Luik. Zooals wy zater dag meldden, zyn te Luik dry personen aen gehouden, de genaemden Goemé, Berger en Cretin, beschuldigd de daders te zyn der tal- ryke diefstallen, sedert eenigen tyd in ver scheidene verlaten woningen te Luik gepleegd. Ziehier in welke omstandigheden die aenhou- ding heeft plaets gehad. Crétin, oud 24 jaren, geboren te Manelïe, zonder gekende woonplaets, had by eene oud- kleerkoopster der me de la Clef, verscheidene kleederen, waeronder eenige broeken, te koop geboden. De koopster welke vermoedde dat de te koop geboden voorwerpen van een dief stal voorkwamen, ging uit, om, zegde zy, een bankbiljet van 20 fr. te wisselen, en snelde naer een policiebureel om den kommissaris te verwittigen. Daerr.a ging zy naer hare woning terug en wist Crétin op te houden tot de aen- komst der policie, Crétin beweerde eerst dat hy de kleeren te Grévegnee had gekocht, doch weldra bekende hy, dat hy ze gestolen had by RI. Polain, Quai de VIndustrie. Verscheidene malen trachtte Crétin aen de policieagenten te ontsnappen hy gelukte in de rivier de Ourthe te springen, doch hy werd opgevischt en naer de gevangenis gebracht. Crétin werd in bezit gevonden van voorwer pen voortkomende van den diefstal, gepleegd by RL Crahay. Hy erkende zich plichtig aen denzelve, en gaf den nacm op van een zyner medeplichtigen, J. Berger, oud24jaer, myn- werker. Deze werd aengehouden, alsook de genaemde Goémé, oud 18 jaer meubelmaker, welke zich altyd in het gezelschap van Crétin en Berger bevond. Rlen zegt dat een vierde persoon, de broeder van Berger, insgelyks zou aengehouden zyn. Deze, nauwelyks 17 jaren oud, was, naer men zegt, gelast de gestolen voorwerpen te verkoo- pen, of in den Berg van Bermhertigheid te brengen. Bloedig Drama. Sedert eenigen tyd was te Charleroi het gerucht in omloop, als onderhield de genaemde Louiza Boltemanne, echtgenoote van Walther Dupuis, schuldige betrekkingen met zekeren B... Dikwyls hadden hevige twisten plaels tusschen de echtgenooten Dupuis, doch niets deed het bloedige drama voorzien dat maendag morgend in Hunne wo ning plaets had. Omtrent 5 1/2 ure 's morgends werden de kinderen Dupuis gewekt door verscheidene schoten, welke in de kamer hunner ouders werden gelost. De twee oudste, een knaep van 12 en een meisje van 9 jaren, snelden naer de deur der kamer, doch nauwlyks hadden zy deze geopend, of hun vader, die achter de deur stond, wenkte hen met de hand, dat zy niet verder mochten komen. Zy hadden echter tyd genoeg gehad om te zien, dat het hoofd hunner moeder ganseh bebloed was. De kinderen gingen naer beneden en ver- willigden eenige werklieden, die zich op dit oogenblik naer hunnen arbeid begaven, pe policie kwam weldra terplaetse: toen zy in de kamer der echtgenooten Dupuis drong, was de ongelukkige vrouw reeds een lyk. De man lag stuiptrekkend op den grond ten prooi aen verschrikkelyke pynen. Rlen ondervroeg Du puis deze, by middel van gebaren en woor den, bekende dat hy zyne vrouw had vermoord. Gedurende haren slaep had hy een revolver schot op haer gelost, welke een onmiddellyken dood ten gevolge had. Daerna had hy den re volver op zyn mond geplaetst en twee schoten gelost. Op de vraeg, waerom hy dit afgryselyk schelmstuk had gepleegd, antwoordde hyEr bestaet geschrift,waerschynlyk doelende op den slechten naem zyner vrouw. De ongelukkige misdadiger van het dra ma te Rlarchienne, welke, zooals wy verhaeld hebben zyne vrouw had gedood en daerna twee revolverschoten op zichzelven had gelost, is eerst woensdag overleden. Dezer dagen vond een treinwachter der Compagnie du Nord, de genaemde RIannoury, van Charleroi, ineen kompartimentvan den trein, waerop hy in dienst was, eene reis- tesch, eene som van 4900 fr. in bankbiljetten bevattende. De eerlyke bediende haestte zich de weerden neerteleggen in de bureelen der maelschappy, waer weldra de eigenaer, een notaris der omstreken, deze kwam terug eischen. Eene vyf-en-tachtigjarige vrouw te Cour- celles, welke, alleen woont en nog zelf haer huiswerk doet, wilde woensdag, om het vuer aén te hitsen, er petrool op gieten. De petrool ontplofte en de onvoorzichtige vrouw werd op den grond geworpen en bekwam hevige brand wonden in het aengezicht en aen de handen. Gelukkig hebben noch de kruik, noch de klee ren der vrouw vuer gevat, en zal deze weldra van hare brandwanden genezen zyn. Rlen schryft uit HavelangeRIaendag werd alhier de vyftigste verjaerdag gevierd van de intrede der echtgenoten Halin, in dienst van RI. de Liedekerke. Halin, welke thans 80 jaren oud is, vervult reeds sedert vyflig jaren den dienst van houtvester en zyne acht-en-zeven- tigjarige vrouw is insgelyks sedert vyftig jaren in het kasteel aen hel huishoudelyk werk ge bezigd. Dit zeldzaem jubelfeest werd met groote plechtigheid gevierd en een banket van 45 koeverten, waeraen de twee feestelingen en 43 hunner nakomelingen deel namen, had te dier gelegenheid plaets in het kasteel van RL de Liedekerke. De toestand begint allengs in hel Oosten een beter uitzicht te nemen niet alleen gaen de Ooslenrykeis spoedig vooruit in Bosnië en Her- zegowina en zal de slachting aldaer weldra heb ben opgehouden, maer ook de Porie schynt ein- delyk haer best te willen doen, om te bewyzen, dal het niet van haer afhing als hel berlynsch traklaet niet reeds laDg werd ten uitvoer ge bracht. In dien zin heeft Safvel pacha eene cir- kulaire aen de mogendheden gezonden. Eene oflicieele tydmg uil NVeenen meldt dat eene de putatie uit Zwornik donderdag te Dolni-Tusla kwam, om genetael Scapary de onderwerping der stad aen te bieden, met verzoek, dat de oos- tenryksche troepen Zwornik zouden bezetten. De troepen aenveerdden, zooals vroeger bepaeld was, op 25 dezer den tocht naer Zwornik. Dcpu- taliën uil Pelrovac, Iiulenvakuf en Biela ver- klaerden eveneens zich tot onderwerping en afle vering der wapenen bereid. De ontwapening te Rogalica is reeds afgeloopen een groot getal geweeren en krygsvoorraed werd aldaer gevon den. Dit een onderhoud, dat de korrespondent van le Temps met Caretheodory pacha heeft gehad, blykt dat men zoowel te Wèenen als te Konslan- linopel wenscht eene overeenkomst te sluiten, alhoewel er daertoe nog eenige moeilykheden in den weg staen. De Porte wil wel de besluitselen van hel kongres ten uitvoer brengen, maer meer niet. Volgens haer gevoelen moet de over eenkomst de erkenning der souvereinileit van den sultan tot grondslag hebben, en zich over geheel Bosnië uitstrekken, met uitzondering van het vlayet Novi-Bazar. Oostenryk schynt nog le aerzelen. FRANKRYK. De paryzer dagbladen melden dat eene vrouw, de weduwe Morin genaemd, welke zich niet kon troos ten over het verlies van haren man, die het slacht offer eener spoorwegramp was geweest, zich op eene zonderlinge manier heeft gezelfmoord. Zy heelt zich zoo goed mogclyk de handen en de voelen vast- gemaekt, en zich op haer bed gelegd mot hel voorne men de hongerdood te sterven Acht dagen later, toen men ongerust werd over het wegblyven der we duwe Morin, en in hare kamer drong, vond men nog slechts een lyk. Op het bed vond men ook nog den hond der ongelukkige het trouwe dier was insge lyks van honger gestorven, ofschoon men in de ka mer dry schotels met eten en een schotel met water gevuld, heeft gevonden. Worsteling md. een Slier. Een yzingwekkend drama greep dezer dagen plaels le Croix d'Arcuicl, byna rechtover 'l fort Montrouge. Een zwarte stier, van buitengewoon groot gestalte werd eensklaps woedend het dier trok met zulk geweld aen den ring, dien het in den neus droeg, dat dc koord, waeraen het was vastgemaekt, in de ham den bieef van den geleider, een genaemde J. Monla De slier wierp zich dan op Monla, die den schok niet kon vermyden en op den grond rolde Zyne zyde was door den hoorn van het dier doorploegd en een stroom bloed ontsnapte uit de wonde dan had een yzingwekkend schouwspel plaels. Dc stier werd nog razender op hel zicht van liet bloed den muil met roodachtig schuim bedekt, vierde hy zyne woede bot op Monla, die geen toeken van leven ineer gaf. De man was verloren, toen M. Prosper Desprez, bakker, wonende in do Avenue de Cliuüllon, cn die met eene ongemecnc lichaemskracht begaefd is, niet vreesde zich op het dier te werpen. Een schrikver wekkende worsteling ving aen. Gelukkig kon M. Des prez ceno schup in handen krygen, hy middel van welke hy een slag toebracht op den kop van hel stier die viel om niet meer op te staen. De wonden van Monta zyn gevacrlyk, doch men hoopt dal zy zyn leven met in gevaer zullen brengen DUiTSCHLAM). Itet Proces-Noliling Hel Berliner Tageblalt hevai do eerste uitlrekse s uil dc ak'.ou van 'nel proces tegen Noi-iiing. Daciui'. blykt onder nder, dat Nobiling nog op den dag zyner acDhouöing werd gehoom en toen bekende: ik hen door en door sociaei-dcmokraet en heb reecis vroeger, sedert oclober 1877, toen ik hier ben gekomen, de gedachte gekoesterd dat het beter zou zyn, dal dc Keizer van do wore'd was. Achttien dagen geleden heb ik hel stellige voornemen genomen, den keizer dood le schieten en dit besluit heb ik heden ten uitvoer gelegd. Na deze bekentenis werd hy geheel uitgeput naer dt \ooi hem bestemde cel gebracht, waer hy tol avonds negen ure sluimerde en hem hel hoofd met vs koel gehouden word. Men gelukte cv in, Nobiling tol hel bewustzyn le brengen, en hem te bewegen de vragen te beantwoorden die men tol hem richtte. Met betrekking lot de daed door hem volbracht, verklaerde hy in dit verhoor, dat toen hy het plan had opgevat den keizer le dooden, hy clil m een kol- fyhuis aen anderen had voorgesteld. Deze hadden er zich hy aengeslotenhy had zich daerop lol dc uit voering gereed gemaekt; hy kon echter de plaets waer dit geschied was en de personen met wimi hy gesproken bad, niet noemen. Door hel ïevcrigslc gerechtelyk onderzoek is het echter niet gelukt iemand te ontdekken, die tot de daed had aengespoord of in de uitvoering bchulpzacm was geweest. Daeren- i legen hebben de huiszoekingen by de leiders der sociael-demokralie eu de naspoiingcn naer het voor - gaende leven van Nobiling geen onbelangryke inlich tingen opgeleverd, betreffende de uitbreiding, ver takking en inrichting der sociael-demokratio in Duilschland en het buitenland, alsmede voor hare betrekking met de zoogenoemde roode Internationale en die van Nobiling tot de duitsche sociael-demokra lie en tot de sociacl-dcmokralen in Londen en Parys. Gevecht tusschen Soldaten. Wy vinden in den Avenir militaire van Parys, eeno koriespondentie uit Berlyn, waertwi wy het volgende verhael nemen, doch alle veranlwooróelykheid blende aen het blad dal wy aenhalen Gedurende dc manoeuvers, welke te Hairsiclien hebben plaets gehad, zyn officiers der kavalcrie op andere officiers van hetzelfde wapen gevallen; dc mannen welke onder hun bevel stonden, hebben dat voorbeeld gevolgd; en, wal meer is, verscheidene koinpagnies infanterie, welke doordiongeil zyn van socialistische en demokratische leenngen, hebben op andere kompagnies gevuurd. Het schynt dat het tee- ken der vvandelykheden door twee hanovcrsche offi ciers werd gegeven. Een onderzoek, aengaende die feilen, is ingesteld, doch wordt met het meeste geheim voortgezet, en de drukpers heeft over die gebeurtenis niet durven schryven. Een eerste gevecht werd gele verd op september, en een tweede op 4 derzelfde maend. Drie officieren werden gedood cn acht min of meer zwaer gekwetstonder dc officieren en soldaten lelt men vier dooden cn zeven-en-lwintig gekwetsten. Wy welen niet of die cyfers heel nauwkeurig zyn. Zeker is het dal, op 5 september, de trein welke ten t uer '25 minuten le Dresden aenkoml, verscheidene waggons telde, waerin zich gewonde soldalen bevon den, cn dal die waggons door honderdc personen werden gezien, wier nieuwsgierigheid door de loo- pende gcruchlen was opgewekt. De botsing zou plaets gehad 'hebben lusschen de uhlancn en de huzaren. Een oental gewonden zyn le Hairsichcn gebleven, alhoewel die onbelangryke plaels de noodige hulp middelen, lol liet verplegen der gekwelsten, niet op levert. Een socialistisch blad heeft aen het saksisch de partement van oorlog uitleg gevraegd, aengaende die zaek. Doch het ministerie heeft gezwegen, en, indien het spreekt, zal het zyn om de feilen zoo klein le maken als hel kan en'deze aen eene noodlottige misgreep toe le schryven. Dat is reeds gebeurd ly- dens de keizerlyke manoeuvres, gedurende welke, zoo ik zelf gezien heb, saksische inbnterie-troepen op do pruisischo vuerden en een officier henevens verscheidene soldalen doodden. PAUSELYKE STATEN. De agencie Havas kondigt oenen brief af, die door I!. den Paus aon kardmael Nini zou zyn gezonden en m welk dokument Zyne Heiligheid het politiek programma zou meOdeelen, dal door den H Stoel zal worden gevolgd. Na herriunerd le hebben aen de Encykliek, welke hy by zyne beklimming van den pauselvkcn troon heeft afgekondigd, zegt Leo XIII dat hy aen alle vorsten geschreven heeft, zelfs aen de opperhoofden der volkeren welke builen de ca- tholyke Kerk leven. De H. Vader herrinnert aen den brief, dien hy aen den keizer van Duilschland heeft gezonden hy drukt de hoop uil dat de onderhande lingen met hc't hof van Berlyn aengeknoopt, lol oen gunstig einde zullen leiden cn ziel levens met ver trouwen de toekomst van het Oosten in. Zyne Heilig heid klaogt over dc beletselen, welke het gouverne ment van koning Humbert stelt legen de inloelcuing van het gecstelyk.gezag van het opperhoofd der Kerk, namelyk betreffende het behoud van het exekwatur. Leo Xlll loochent dat het koninklyk gezag hel recht van bescherming bezit over de bisschoppen, daer drt recht instryd is met de wetten der Kerk. Debrief besluit niet te verklaren, dat onder die belreurens- weerdige voorwaerden, de H. Vader niet onbekend is met de plichten van zyn apostolische ambt. Wy laten aen den Ilavas, natuerlyk, de verantwoorde- lykhcid voor de juistheid dier inlichtingen. digo uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren dc Itevalenla heeft my weder jong gemaekt. Ik predik hoor hicchl, breng bezoek aen de zieken, doen rcdc- lyke lange icizen le vod, myn geest is helder en het geheugen frisch 3 Viermacl voedzamer dan het vlecsch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medeeynen. In doozen, l/I kil. fr. 2,251/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Bevalenlain doozen van 4, 7 en (6 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen posl-mandact, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetscn overal, hy de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van t 5S..I, 16, Brussel. Depots le Aeist, hy Vanden llerreweghe en Bcydlcr apothekers. Geeraerdsbergcn, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPEKINGHE 11 JULI. Hoppe 1877. Stad. Fr. 69—00 Gemeenten 00—00 00—00 HOPRIERKT. Heden zyn 140 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 50 it 57 de 50 kilo. AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil. Tarwefr. 26 00 a 27—50 Mastelnin 23—00 25—00 Rogge19-00 21—00 19-00 21-50 19 —00 22-00 G—00 8-50 0—00 0—00 8-00 10-18 2-45 2-63 4—00 5-25 44-00 54-00 Geerst Haver Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (willé). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel Zalf en Pillen van Hollouay. Ettergezwellen, Roos, Aenbeyen. Een onmisbacr goede uilslag kan verwacht worden door al degenen, die deze ziekten behandelen volgens dc eenvoudige voorschriften die elke doos en eiken pot omwikkelen. Die voorschrif ten zyn uitmuntend voor de jonge en beschroomde lieden, wier verkeerd geplaetste schaemte somlyds hun leven in gevaer brengt. Een vlugge blik daerop geworpen, eeno gematigde voortvarendheid, en eene zeer kleine uilgaef, zullen de meest wantrouwenden veroorlooven, hunne ziekten tot een gunstig einde te brengen, zonder aen wie het ook zy, hunne verbor gen lichaemsgebreken le Joen kennen. De Zalf doel de ontwikkeling van de ontsteking ophouden, be- daert de overdrikkelde vaten, verfrischt de verhitte huid, verlicht de hevige pynen der zenuwen en brengt eene zeer groote verzachting te weeg. Dezelfde voor schriften wyzen dan ook dadelyk aen wanneer en op welke wyze" dcHolloway Pillen gebruikt moolen wor den opdat hare afdryvende en zuiverende hoedanig heden de werking der Zalf kunnen bevorderen, door Bet gestel le regelen en te versterken. ST NICOLA ES, 23 Sept. Tarwe. Rogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelcn per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. per 196 liters. 24—50 21-00 15-00 15-00 16-50 24—00 18—50 6—50 4-70 3-18 27-00 2-27 ANTWERPEN, 27 Sept. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, acu de pryzen van fr. 3,40 a fr. 3,60. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,70 zwaer gewicht fr. 1,90 a 2,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,20 k 1,40. De ciers bctaclde men per 25 stuks fr. 2,10 a 2,30 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 24—00 a 25-00 Rogge, 20 - 50 21—00 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 24—50 00—00 Haver, 20—00 2200 Boekweit, 21—00 CO—01» Boonen, 00—00 0«»00 Bilterpeön, 22 —50 2350 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 6 HUWELYKEN. P. f.ooremans, steendrukker, met II. Ileirbrandt, Klecrm. J. De Koek, katoentw. metM. Verhofsladt, twynst. OVERLYDENS. M. Goens, vr. T' Joncke, z. b. 45 j. Schacrbeke. C. De Backer, m. De Mey, landh. 53 j. Mylbeke. L. Meganck, m. Van Mol, vleeschhouwer, 43 j. Ker- Keslraet. Vyf kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 21 tol den 27 Sept. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 g Vrouwelijk o HUWELIJKEN. J. Verhumst, 23 j twynder, en H. Van den Bergliet 19 j., handschoenmaeksier.—Pieler Gottemans,2l j., landbouwer, en C. Milo, 21 j., handschoenmaeksier. OVERLIJDENS J. Van den Bossche 12 j., twynder, Pollaereslrael. 1 kind onder de 7 jaren. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medeeynen, zonder purgatie en zonder kosten, door dc smakelykc gczondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jar6D onveranderlyke uitslagen. Zy bcstrydl met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngen, macgonlslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de brack- lusl, de maog, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uilte ring, al de wanordets veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; hlaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeroDdor die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhsn, MM. de professors Cëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelslein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie: M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene gouwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darteren door het gebruik van de Reva- enta genezen geweest. Overleving, inaegz.iel.ten, enz. Jumcl by Charleroi, 1'J mei i863. Dankaen de Revalenta heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, macgziekle. herl- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. JohB'.-r» Ginssr, van Couiilet (Henegauwen) schryft onsHad ik de Revalenta, die my de doc tors voorgeschreven hadS| nicl gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364 M. cn Mme Leger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N8 68,671. M. don Abt Pieler Castelli, van volle- Gemeentcbestmr van Aalst. OPENING VAN DE NIEUWE TE AALST MIJLBEKE. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter ken nis van het publiek, dat de nieuwe Stadsjongens- school, ten gehuchte Mijlbeke, aan de Binnenstraat, zal geopend worden in de eerste dagen der maand Oclober toekomende. De leerlingen welke verlangen lol dc zelve school toegelaten te worden, zijn verzocht zich te doen in- schiijven te rekenen van heden by den heer J. Ost, hoofdonderwijzer en Bestuurder der gemelde school, woonachtig te Aalst, aan de Leopoldstraalpoort. Deze school is uitsluitelijk bestemd, tot de leer lingen wonende ten gehuchte Mijlbeke, en voor de gene woonachtig over de Steencbrug, aan dc Molen straatpoort. Gedaan en afgekondigd le Aalst, den 20 September 1878. Op bevelDo Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, (Get.) V. VAN WAMBEKE. (Get.) J. VERLEYSEN. STAD AALST. Opening der Leergangen. De Besturende Kommissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van 't publiek te brengen dal de leergangen van 'l schooljaar 1878-79, zullen aanvan gen den Maandag 14 Oclober 1878, om 6 uren 's avonds, in 'i lokaal der Brusselschestraat, (gewe zen Kazern der Gendarmerie, rechtover 'l Beggijnhof.) De persoonen welke de leergangen begeeren te volgen, vervoegen zich ten bovengemeld lokaal, alwaar tc rekenen van 14 October aanslaande, alle werkdagen, van 6 tot 8 uren 's avonds, de aanne- mingskaarten door den heer Sekretaris zullen afge leverd worden. Gedaan te Aalst, den 24 September 1878. De Sekretaris, Dc Voorzitter, PAUL LfclRENS. V. VAN WAMBEKE. Pensionnat des Dames de Marie a Alost. La- renlreé desélèves internes est fixeé au ler Oclobrc, la rentree des demi-pensionnaires el des exiernes au 2me Oclobre. Jardin d'Enfants. La renlreé aura lieu le 16 Septembre, pour les pelils garfons co mme pour les pelites lilies. Collegie van den H. Benedictus Hekelgem (Brabant.) Bestuu rd door de Eerw. Paters Benedictijnen van Aljligem. Toekomende schooljaar 1878-79, zal er bij de voor bereidende klas een zesde gevoegd worden, waarin nevens vlaamsch, fransch, rekenkunde, aardrijkskun* de, geschiedenis, godsdienst, enz Nog lalijn en griebsch, zal onderwezen worden. Het schoolgeld is 4 Ir. per maand, in het begin van eiken trimester vooraf tc betalen. De leerlingen moeten zich bij den Eerw. Heer Overste in het klooster van Affligem doen inschrijven. De opening der School is vastgesteld op Maandag 7 Ocloberten 8 uren plechtige mis van den H. Geest in de Kapel der Abdij alle de leerlingen zullen er moeien in tegenwoordig zyn. Le Rlinistre de la guerre porte a la coDnais» sance du public qu'il sera procédé le 19 Oclobre 1878, ii midi, dans les bureaux de Monsieur le Lieutenant Colonel Commandant la Place Alost, a ('adjudication publique pour l'entreprise de la fourniture de la viande nécessaire, pendant l'année 1879, aux corps de troupe qui occupe- ront la dite place d'Alosl. Le cahier des charges de l'entreprise est dé- posé chez Monsieur le Lieutenant Colonel Com mandant la place d'Alost. Marché aux grains, N° 2 oii les personnes qui désireraient prendre part a l'adjudication, pourront en prendre con- naissance tous les jours non fériés. RENARD. alle bedrijven in de Sloofstraat, n° 16, te Aalst. Zich le bevragen ten bureele dezer. SociëteitDe Jongelingen. Vogelschieting met dc Bolle, in bet Droog, naar Geldprijzen, bij J. B. Van Lippevelde, in de Kroon, te Erembodegem, Louveslraat. Op Zondag 29 September 1878, om 4 uren namid dag. De Inleg is bepaald op 60 ccntimen, holrapers- geld medebegrepen. Vooruit een lekker Hesp. De Sekretaris, De Voorzitter. L. Var Varenrerg. C. De Clippel. De Schatbewaarder, De Koning, i. Perdaens. E. Mollabrt. Vogelschieting met de Bolle by Frans Arys, te Aelst-Mvlbeke, Langestraet. Op Maandag 7 Oclober 1878, om 3 uren namiddag. Inleg 60 centiemen per ssheut. Vooruit 10 Franks. OPENBARE VERK00P1NG VAN gelecen te Erondegem en Vlierzele. De Notaris LE COCQ, te Ixelles, zal door het ambt an zijnen ambtgenoot VERBRUGGHEN le Aalst, met jewin van palmslag cn golagen, in het openhaar ver- koopen do volgende goederen, verpacht zonder ter mijn, tc welen GEMEENTE ERONDEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de _.-ij Bunders, groot volgens meling 22 aren 70 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 355, met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Jufvrouw weduwe Danneboom, ten zuiden aan de weduwe Coppens, ten westen aan den heer Em manuel De Coen, ten noorden met half voetweg aan den Armen van Erondegem. Gebruiker Tlieophiel Van den Bergh. Ingesteld fr. 1400. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Kokelaer, groot volgens 'meteng 46 aren 18 centia ren, gekadastreerd wijk A, nummer 634, roei eeno grootte van 47 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan J. B. Kennof en de weduwe Steenhout, ten zuiden aen Augustus Peerlinck, ten westen aen Ludovicu» Sonck en do kinderen De Smet, ten noorden met half 'oelwogaen d e kinderen De Vuyst. Ing. fr. 2600. Verdeeld als volgt Helft oosl, gebruiker Coleta Coppens. Helft west, gebruiker Nicodemus Noël. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogkauter, groot volgens meling 30 aren 29 centi aren. gecad3Slreerd. wijk A, nummer 655, met eene grootte van 30 aren 10 centiaren, palende ten ooslen aan Augustus Schockaert, ten zuiden aan den heer Josephus Van den Eeckhout, len westen aan de we duwe De Smet, ten noorden met half weg, aan J. B. Schockaert, Dei n. De Swaef en andere. Gebruiker Joannes D'Hoye. Ing. fr. 1520. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen, op het Sport, groot volgens meting 32 aren 38 centiaren gckadaslreerd wijk B, nummer 706, met eene grootte van 31 aren 60 centiaren, palende ten oosten aan Engelbert Van den Bossche, ten zuiden aan de Hospi- ciün van Aalst, ten westen aan Judocus Lievens en ten noorden aan de baan naar Vleckhem. Gebruikers Livinus Van den Eeckhout en Petrus Bernard Ing. Ir. 2060. Vijlde koop. Een perceel Land gelegen op bet Sport, groot volgens meling 27 aren 95 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 712, met eene grootte- van 28 aren 50 centiaren, palende ten oosteu aan de kinderen Pieters, ten zuiden aan De Ras, ten westen aan Coleta Van Landuyt en ten noordon aan de baan naar Vleckhem. Gebruiker voornoemde Van den Eeckhout en Bernard Ing. fr. 2000. Zesde koop. Een perceel Meersch en Land, gele gen op hel Sport, groot volgens meting 47 aren 61 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 749, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, palende Ion oosten, ten zuiden en ten westen mei half beek aan Jufvrouw weduwe Van den Sleene-Mattbys, ten noor den aan Martinus De Troyer cn andere. Gebruiker Alois Dc Smet. Boomprijs Ir. 790. Ing. fi1650. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Zijp, groot volgens meting 93 aren 17 centiaren, ge kadastreerd wijk A, nummers 769 en 770, met eene grootte van 92 aren 90 centiaren, palende ten ooslen aan de kinders De Smet, ten zuiden aan de weduwe Slcenhout en andere, ten westen aan d'heor Joannes Meulcman en Jacobus Schockaert, ten noorden aan hel gescheed met de gemeente Vlierzele, daar over aan den volgenden koop. Gebruikers Jacobus De Bruyn en Joanties-Baplitl Marryn. Verdeeld in 3 dcelen: Zuid, midden en noord derde. Ing. fr. 240O. GEMEENTE VLIERZELE. Achtste koop, F.cn perceel Land en Meersch, ge legen op don Kapellekauler, groot volgens meting 53 aren 92 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 158 met eene grootte van 48 aren 80 centiaren, palende ten oosten over dc losbaen aan dc kinderen Meule- man, ten zuiden aan het gescheed met de gemeente Erondegem, en daarover aan voorgaanden koop,ten westen aan de kinderen Kerremens en Petrus Van- quet, ten noorden aan Franciscus Kerremans en an dere. Gebruikers Jacobus De Bruyn en Joannes-Baptist Marryn. Ing. fr. 800. Zittingen INSTEL D1JNSDAG 17 SEPTEMBER) VERBLIJF ID. 1 OCTOBER 10,01 Om 3 uren namiddag. Ier herberg genaamd Hbt Brusskls-Hof, bij d'hecr Dc Winterte Aalst, aan de overdekte markt.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3