Veiidilie van MEUBELS LAM) EN MEERSCH, il WOO N li IZ E Ï\T BOOM V EN DIT IE. Coke (Gas-Kolen.) medeburgers schaemleloos in zyn blad al' te schetsen Jack. Dat is schandvlekkend. Ja, \vy zuilen eens zien of het genoeg is, in den vullen winkel dor liberale pers, deftigheid, eer, onbaetzuchligheid en zelfsopoffenng Ie overgcesselen mei de zweep d openbare lastering of met de roede der roekelooste eerroovery Frans. Neen, dat mogen zy niet gedoogen aen die lasterzucht moet oen einde gebracht worden. Want iemand ongegrond, onrechtveerdiglyk den eerloozen schandnaem van armverdrukker toe werpen, is hem niet allcenlyk ten prooi stellen aen de openbare verachting van alle treffelyke medebur gers, maer hem zelfs blootstellen aen de vindicle of wraek en hael der armen. Pieler. 't Wordt allengskens lael, vrienden 't is rond den elven en k ga nacr huis. Jack. Ja, ik ook, nog een afzellerke en lol zondag, zulde Pieler, ziet dat ge aen een Verbond geraekt. Wy zullen hier malkander vinden om 9 uren Frans. 'l Is verslaen.allons, den goedennacht De Seltegemsehc correspondenten, alias Leppen en 't uitgemergeld Ilaentje, schryvcn, onder dagleekening van 17 September II., dal wy onmachtig zyn om hunne principen te wederleggen Oh! gi onnoozele kwibussen!.... l:we principen niet kunneD wederleggen dat doet ons lachen Wel gy hebt nooit principen in uwe correspondenten vooruilgezet om de goede reden dat gy er nooit bezeten hebt... Weet gy wal gy in 't Verbond ge schreven hebt? Vooreerst cenige platte gemeene persoonlykheden laten hooren en verder wal dwazen pnet vertelt die uwe eigene vrienden van medelyden doet schokschouderen. Wy hebben ons eens de moeite gegeven uwe dwaze en ongerymde beknibbelingen tegèn dc be- stuerlyke akten der Sollegemschc regeering, in ons nummer van 15 September 11. min of meer, te be antwoorden. Wy hebben u alsdan eenige opmerkin gen gedaen en wal is uwe antwoord? Gy bekent dat de Harmonie, tydens 't liberael Bestuer, eene bylage genoot als gemeenlcmuziek. En wat verschil bestacl dacr nu in Is 't niet 't zelfde of de muziekmeester van de harmonie die ten dienste der gemeente is, bezoldigd wordt of men aen de Harmonie zelve eene bylage loestaet? Kan, in dit laetsle geval, de bylage misschien niet dienen om den muziekmeester ie betalen Ziet gy, onnoozele kwispels, hoedeerlyk gy hier den bal misslaegt? Al wal wy betreffende de jaerwedde van den hoofdonderwyzer hebben geschreven blyft bestaen. Gy bekent zeiven dal hy de jaerwedde geniet die wy, de huerwaerde medegerekend, hebben opgegeven. Deze huerwaerde moet medegerekend worden, want indien het Gemeenlebeslucr geene woning ter be schikking des ondervvyzors kon stellen, zou het niet verplicht zyn hem eene bylage van minstens de som van 450 frs. toe tc staen Dit is onbetwislbaer en men moet uil zyn omdit niet te begrypen Maer waer gy stom overblyft als karpers, is over de reeks nuttige openbare werken door de catholyke Sottegemsche regeering gestichtVallen die open bare werken dan zoodanig in den smaek der burgery dat het voor u eene dwaesheid te meer zou wezen ze zelfs van verre te dui ven beknibbelen Uwe slilzwygendheid omtrent dit punt doel hel vermoeden. Nog een woordje Gy zegt dal go met voldoening ziet dal men gaet afzien van pcrsonnuliteiten daer zulke polemiek legen uw karakter, legen u gevoelen slrydt. Wel, kwispels. gevoelt gy niet dat gv u zeiven, eenige regcis hooger tegenspreekt Eene polemiek van personnalileiten slrydt u tegen, en uwe vitleryen tegen den heer muziekmeester Walgrave zyn niets anders dan kwaedaerdige en zeer gemeene personna lileiten, die, door afgunst en stielnydigheid alleen, kunnen ingeblazen worden. Plaatsgebrek noopt ons, ons hierby le bepalen, doch wy beloven bier stellig aen Leppen en 't Huenlje, in belooning hunner personnalileiten, een his- toriken te zullen verhalen van nen ontvanger van 50 nummers ter week, zeer bedreven in teslamenluil- voerdery!.. 'tZal heel kurieus zyn, voor hen, zy die zich reeds zoo dikwerf met 'l bespreken van zulke zaken onledig hebben gehouden. P. S. De geuzcry van Sottegem heeft, op ver zoek van Leppen en 't uitgemergeld Ilaentje, in alge- mcene vergadering van maendag 30 september de volgende geuzen, als slachtoffers der gerneenlekie- zing van 29 oclober aengewezen Dc Lepeleirege neesheer, Van Cauwenberghe, geneesheer, Vemeerscli, grellier, Baerl August, vergulden particuliere, Van de Mergel, notaris... De jongens waren diep in de 42 in getal. Wat armoedje Slechts de dry eerste geuzen hebben de caedida- luer acngenomen ca de twee anderen schynen niet veel goeste te gevoelen om zich in den azyutobben le laten steken, iets waervan zy inwendig zoodanig overtuigd zvn als van do muilentrckkery van den grooleu financier van Godveerdegem LANDBOUW. De kweeking van hoenders is eene groote hulpbron voor de landbouwers. Voor iedere honderd eieren, die de hen op levert, brengt zy ongeveer 7 Iranken op. Uit is schoon. Maer de hen moet bevryd worden tegen de guerheid vau het weder eenige pa len, ettelyke planken en een strooien dak zyn voldoende om een hoenderhok te maken. Men heeft berekend dat eene hen, terwyl zy honderd eiers voorbrengt, welke eene waerde van 7 franken hebben, 5 fr. 80 c. vordert voor haer onderhoud, indien zy met koren gevoe derd wordtgevoederd met haver, kost zy Sir. 86 c. met turksche tarwe, 5 fr. 25 c.en met zwart koren 2 Ir. 86 liet besluit is gemakke- lyk te maken. Maer de hen kan niet uilsluitelyk gevoederd worden met graen, men moet haer als by voeg sel eene dagelyksche portie groene graskruiden geven. Kan men haer pasteien van gekookte, tot deeg gestampte aerdappelen geven zoo zal men van zooveel de portie van zwart koren verminderen. Ziehier wat eene hen kan opbrengen Eene goede legster kan gedurende gansch haer le ven 400 tot 500 eiers geven, welke volgender wyze verdeeld worden l4lB jaer van 15 tot 20 eiers; 2dc. 5llc, 4d0, 5dc jaèr, van 70 tot 80 eiers 6d0, van 60 tot 80 eiers 7de van 50 tot 60 eiers; 8itcvan 25 tot 40 eiers; 9de van 1 tot 10 eiers. Deze tafel toont dat men slechts handelt met al de oude hennen te bewaren. Van af het vyfde jaer moet men trachten den wensch van Hendrik IV te verwezenlyken de hen in den pot steken. en wy golooven dat men hier beter weet wat men rookt dan in Frankryk. Met zulke argu menten zal men de nieuwe belasting-Frère niet doen aetmemen Belasting op den Tabak De liberale Meuse meent dat de nieuwe belasting op den tabak goed gevonden is en bet motiopool door den Staet, gelyk in Frank ryk, ons zeer goed passen zal. Wy denken precies het tegendeel. Ziehier hoe de Meusc de pil wil vergulden De begrooting, zou er zich uitmuntend by bevinden, en ik weel niet ol de verbruiker er veel zou by verliezen. Beltaelt men in Frank ryk de sigaer wat duerder dan in België, men beeft ten minste toch de zekerheid er tabak le rooken, terwyl de goedkoope sigaren die men in ons land rookt allerhande voorwerpen in houden, waerin de tabak eene zeer nederige plaets inneemt. We meenen dat do laetste opmerking eene groote onwaerlieid iseen gemeene sigaer in België, is reeds een goede sigaer in Frankryk. K1ESREKLAMEN. De persoonen tol de catholyke denk- wyze toebehoorende, zoo van binnen als buiten de stad, welke eene reklaem tegen hunne in- schryving op de kiezerslyslen, dezer dagen, hebben ontvangen, worden verzocht ze onmid- delyk te behandigën ten Bureele van den Den- derbode, Molenslraet N° 6, te Aolst. Een bezonder komiteit zal zich met de ver dediging hunner kiesrechten gelasten. Men make het ruclilbaer. BR 1ESTERLV KE BENOEMINGEN Dc Eenv. Heer Hemclaer, professor te Deinzc. is coadjutor benoemd te Gonlrode. Hy wordt vervangen door den Heer Van Huile uil 't Seminarie. CORRESPONDENTIE. Ontv. van M. C.... te Erpe, de som van 6 frs. over 1878. De volgende heeren van ons besluerlyk arrondissement zyn door 't lot aengewezen om deel te maken van den jury voor dé lc serie van den 4" zittyd der assisen van onze provin cie, die zal geopend worden te Gent den 4 No vember onder voorzitterschap van den Raeds- lieer Tuncq MM. Van Bogaerl Jan, koopman le Aelst. Arents Prosper, advokael te Aelst. Boëyé Jozef, koopman te Aelst. Van Vreckem Jan, schepen te Ninove. De Cock B., Burgemeester te Hillegem. Van Steenberghe L., eigenaer te Ninove. Jubilé van den Bien Public. De perso nen die voor het banket inschryven, worden verzocht hunne namen en hoedanigheden zeer duidelyk te schryven. De lysten en bulletyns moeten bewaerd en in een prachtig album gebonden worden. Dit album wordt mei het geschenk, de hee ren redakleurs van den Bien Public aengebo- den. De lyst van deelneming ligt in den Catholy- ken Kring groote merkt, ter onderteekening. Een aen tal personen hebben reeds bun liand- teekening geven. 't Zyn wyniet die 't zeggen, 't is het Journal de Charleroi, een blad van het ministe rie, dus een liberael blad Een brief van een onzer vrienden van Brussel maekt ons een feit bekend, waervan niemand hei belang zal loochenen. De Koning Leopold 11 zou geweigerd hebben zekere maet- regels te bekrachtigen, voorgesteld door den minister van binnenlandsche zaken, M. Rolin- Jacquemyns, onder andere de vervanging vanM. de Beaulort, goeverneur der provincie Namen. baerenboven zou, ter gelegenheid van het wetsontwerp dat M. Rolin voorbereidt voor de opening der Kamer, en de afschaffing vragende van de wel van 1842, de koning aen M. Frèrc vet klaerd hebben dat hy zou weigeren zyrie handteekening te zetten onder een stuk van dien aerd. M. Frère heeft het voornemen van den Koning aen zyn kollega van binnenlandsche zaken doen kennen, welke in zyn voornemen volhardt, zeggende dat hy vooriiilgaet, dat hy zynen plicht en zyne zending zou vervullen ol van zyn ambt zou afzien, na aeu het land de reden van zyn ontslag te hebben bekend ge- maekt. De zaek is daerby gebleven. M. Frère dient tot verbindingsteeken lusschen den Koning en M. Rolin. !s dat waer? Wy weten er niets van maer 't zou ons niet verwonderen, dat er iets van waer was en dal M. Rolin, die zich geroepen denkulThet minis terie al do muren om le loopen, zich, ten min ste voor het oogenblik. den neus stoot. Wy zullen zien en wachten. De Eloile zegt, dat er niet minder dan 5000 vragen in het ministerie zyn aengekomen, om hel kruis van 1830 te bekomen. 3000,en men heelt er reeds eene mandvol ol twee uitgedeeld Onder de vragen zyn er allerwonderlyksten doch wy denken dat het geestigaerds zyn die er aen houden eens dapper te lachen. Zoo vraegt er een het kruis, zegt het blad, die wel is waer maer dry jaer oud was op bet oogenblik der revolutie maer zyn moeder was marketenster en hy, de jongen,'ging altyd met zyn moeder meè op de slagvelden. Een andere woonde diclilby eene badstad toen de revolutie uitberstte greep hy een ge weer en liep naer de stad. Wel is waer vond hy in deze stad geen enkele Hollander maerrrr hy heeft toch de wapens opgenomen om ze te bevechten Zeer schoon Prudhomme vroeg het kruis van eer, niet omdat hy de wapens gedragen had maer omdat hy eenen man in zyne plaets had gezonden om zich voor het vaderland op te offerer!. De hoogergemelde aenvrager is toch zelf opgekomen en T was zyne schuld niet dat de Hollanders niet dèiir waren die hadden er maer moeten zyn - Zondag avond, omtrent 8 ure, ontstond te Brussel een luidruchtige twist tusschen de pensiotfnarissen van het gasthuis voor blin den, naby de Hallepoort. De heele buert werd door het gerucht in rep en roer gebracht en eene ontelbare menigte verdrong zich rond het gesticht. De policie kwam weldra ter plaetse en gelukte erin de orde en de rust te herstellen tusschen de blinde twistzoekers, welke door de bevoegde overheid streng be rispt werden, vóór zy naer hunne legerstede trokken. Woensdag namiddag hoorde een policie- agent in een gang der Valkstraet, te Brussel, de kreten: Help! help! Hy snelde aenslonds ter plaetse, van waer de kreten kwamen, en zag eene vrouw, welke haren echtgenoot deer- lyk mishandelde. Deze was verschrikkelyk gewond en geheel bebloed. Slechts met groote moeite, kon men de opgewondene vrouw tot bedaren brengen en haer slachtoffer doen los laten. De mishandelde echtgenoot werd naer het St-Piet.ersgasthuis gebracht, alwaer men bestatigde dat hy verscheidene messteken in het hoold had bekomen. Zekere vrouw Michels, wonende te Brussel, welke zich zondag te Saventhem be vond, had in de wachtzael der statie aldaer haren reiszak verloren, eene som van 2000 fr. ui goud bevattende. Een werkman, «Je ge- naemde Fr. Heutveis, die den reiszak op eene bank had gevonden, heeft denzelven onge schonden aen den statie-overste gebiacht, welke hem aen de eigenares heeft terug be steld. Die eerlvke daed verdient des te meer lof, daer die werkman slechts een zeer gering dagloon wint en niet dnn met groote inocite in de noodwendigheden zyner talryke familie kan voorzien. De inschryvingslyst, geopend door den Counier de YEscaut voor het oprichten van een standbeeld aen M. Barthelemy Dumortier beloopt reeds 10,557 fr. 19 c. Woensdag zag een persoon, welke zich in dronken toestand bevond, in de rue du Via- duc le Elsene, een brouvverswagen staen, waervan hy de voerlieden kende. Terwyl de zen een ton biei in den kelder eener herberg brachten, steeg hy op den wagen, om eene poets aen zyne vrienden te spelen, en zweepte hy de twee peerden, welke het aenstonds op een loopen zetten. Ongelukkig stiet de zware wagen legen den trottoir en de onvoorzichtige voerman werd door den schok op den grond geworpen en geraekte onder de wielen van hel rytuig. Dc ongelukkige werd zwaer gewond naer het gasthuis gebracht; men vreest voor zyn leven. Men leest in 't Handelsblad van Woensdag Dozen inorgend, omtrent t0 uren, werd do Nati- ouolo Bank in rep en roer gebracht, door hel plegen van een sloiitmoedigen diefstal. M. Franck. fabrikant in meubelen, was ten 10 uren naer dc Bank gegaen, ten einde eenen wissel te be talen van 2900 fr. Er bevonden zich aldaer nog ver scheidene ander personen, welke gold kwamen ont vangen en betalen, en ie. afwachting dat het zyne beurt werd, nam M Franck 3 bankbiljetten, ieder van 1000 fr., uil zyne brieventesch en slak dit geld in den borstzak (buitemvaerls) van zynen frak. Eens klaps werd by een licht geritsel gewaer tegen de borst, op de hoogte waer de bankbiljetten staken. Vcrbaesd keerde M. Franck zich om en bemerkte een welgekleed persoon die iels onder zynen par dessus wcgfoefeldo en zich vervolgens haeslig ver- wyderdc. Op hetzelfde oogenblik bestatigde M. Franck, dat zyne bankbiljetten gestolen w aren. Zonder een oogenblik te aerzelen, springt M. Franck den onbekende toe, grypt hem by den schou der roepende Mynheer, gy hebt my bestolen. Het antwoord van den onbekende was Moi pas voleur doch toen M. Franck aen den arm van den vreemdeling rukte, vielen de bankbiljetten voor dezes voeten. De dief bad deze haestig onder zynen arm verborgen. In een oogwenk was heel de Bank in beweging. Iedereen kwam toegesneld. De policie werd geroe pen en de vreemdeling naer den amigo gebracht. Hy verklaert to heeten George Day, oud '29 jaer, geboren le New-York. De dief weigerde verderen uitleg te geven over zyn bedryf en middelen van be staen hy zegt dit alles aen d'en onderzoeksrechter bekend te zullen maken. George Day is een schoon en knap man hy is gekleed als een écht gentlemen, en is slechts sedert twee dagen van Parys te Ant werpen aengekomen. Het is gekend dat, als de dood komt, de vrydenkers van angst worden bevangen en zich verhaesten om hulp te roepen naer den godsdienst dien zy hebben door den modder gesleurd. Zaterdag laelst is te Havre overleden M. Guillemard, maire dier stad en gekend om zyn hevig radikalism. De Counier du Havre, meldt aengaeude dit overlyden dat, reeds woensdag avond, M. Guillemard uit eigen beweging eenen priester deed roepen. Toen de priester vertrokken was, zei de zieke lot al de aenwe- zigen Ik heb gebiecht zegt het aen ieder een, ik wil dat de gansche stad het wete. Nogmaels uit eigen beweging heeft M. Guille mard het II. Oliesel gevraegd hy heeft het zelve met de grootste ootmoedigheid ontvan gen, en na de plechtigheid hoorde men hem tol tweemael zeggen Vergiffenis, myn God, vergiffenis De radikalc-bladen -wachten zich wel een woord te reppen over het christelyk sterven van dien man, die binsi zyn leven een der hevigste voorstaenderj; was van hunne party. Verleden week hield de policie van Cour celles in het boseh van Hamel, den genaemden A. Guilbert aen, voor de vierde maei uit bel leger gedeserteerd en welke zich by een zyner bloedverwanten naby Courcelles had verbor gen. De aangehoudene werd als in zegepraei. door de policie naer den amigo gebracht. On gelukkig iiet men ,hem licht gedurende den nachtde gevangene vond eene opening in den muer van den amigo en 's anderdags 's morgends, wanneer men hem zyn morgend- mael wilde brengen, was Guilbert spoorloos verdwenen. De gendarmerie van Charleroi, welke van de aenhouding was verwitting en zich naer Courcelles had begeven om den deserteur naer Charleroi te brengen, kon slechts met eigen oogen de verdwynitig van den ongeluksvogel bestatigen. Dynsdag is eene stelling aen de kerk te Flemalle ingestort, verscheidene werklieden in haren val meeslepende. Een hunner, de genaemde H. Bernard, is eenige uren later aen de gevolgen van zynen val overleden. Twee andere werklieden zyn zwaer gekwetst. De ongelukkige Bernard lael eene weduwe met vyf kinderen achter. Eenige kerels, welke men zegt inwoo- ners te zyn van Blicquy, en die zich in dronken loestand bevonden, hebben verleden zondag te Chapelle-a-Oie, een oud man zoodanig mis handeld, dat men voor zyn leven vreest. Een gerechterlyk onderzoek is ingesteld. Een radikael blad l'Expectador de Am- balo, dat uitkomt in de republiek van Ecuador, schryft, alzoo Wy radikalen, hebben Gar- cia Moreno vermoord en Veintimilia in de plaets gesteld. Wat doet Veintimilia nu Och, hy slaept geerne binst den dag en danst 's avonds, zonder achter stadsbelangen om te zien. Moreno was ooilyker. Voor het kantongerecht te Eisleben, in Saksen, stond verleden woensdag de broeder van Nobcling terecht, wegens bespotting van godsdienstige gebruiken. De man had name- lyk de walgelyke onbeschaemdheid zóó verre bedreven, dat liv het lyk van zynen bond met godsdienstige plechtigheden liet ter aerde be stellen. Hy wierd vrygesproken Zoo, lezer, gy verstaet, de broeder van No- beling Wy willen precis niet zeggen dat alle bespotters van christelyke begravingen broeders van Nobeling zyn maer algclyk 't is loeit al zeer gemeen goedje. FRANKRYK. M. 1loehoorende aen eene achtbare fami lie van builen Parys, bood zich dezer dagen aen in een bureel van policie dezer stad en stelde zich gevangen. De ongelukkige had geene rais- daed gepleegd, neen maer sedert omtrent zes weken was hy zonder werk sinds eene maend had 1;y niet a.idcrs meer geslapen dan hier of daer op eene back, gedurende den dag, en sedert dry volle dagen nad hy niets meer geëlen. De Patrie van Parys meldt deze gebeurtenis, ten einde een gedacht tc geven van de ellende, wel ke in Parvs hcerscht. In stukken gesneden Vrouw. Langs de bacil van Monlreitil-sur Met' naer Elaplcs, op omtrent 5Ü0 meters afstand der spoorwegslatie van Bentin, vond zaterdag een werkman, op den oever der rivier la Cange, de gescheurde overblyfsels van een lichaem. Met behulp van eenige personen die op zyn ge schreeuw waren toegesneld, baelde men de stukken op cn vcrccmgde dezelve in een nabygelegen veld. Aenstonds erkende men in het overschot het lyk eener vrouw, welke tusschen 70 tot 75 jaren oud moest zyn. Het lyk van hel slachtoffers was afgryselyk ver minkt, en hel hoofd alleen bleet ongeschonden. Het lyf was van boven lot beneden opengereten de in gewanden waren uitgerukt, de lever was in twee ukken gesneden waervan men er een heeft weer gevonden samen met de ingewanden en de longen. Men zag de openingen der aders en bloedvaten by hel hart, cn welke schenen doorgesueden le zyn, ten einde onmiddellyk den omloop van het blood te doen ophouden. Op den rug heeft men eene breede wonde ontdekt, welke voortgebracht was by middel van een mes en waerschynlyk op bel oogenblik dal dc- moordenaer de eerste slagen heofl toegebracht. Het hoofd, do armen en de beenen dor ongelukki ge waren, na de moord, van bet lyf gescheiden en op verschillenden afstand in de hoogergenoeimlc ri vier geworpen, welke lang3 de bacn heenspoelt en wier water dien dag door den springvloed hoog ge rezen was. Doch, toen eenige uren later de ty dacl- de, werden de ledematen der vermoorde op liet droog gebracht, en ontdekt op de manier zoo wy hooger meldden. Ziehier de inlichtingen welke worden meegedeeld, aengaende hel slachtoffer en den moordenaer. De vrouw was gekleed als een boerin vau lamclyk goe den stand aen een harer vingers droeg zy een gou den ring, en in hare zakken heeft men 50 fr. gevon den in goud, en 10 fr. in kleine muDt. De instukkensnyding scbynt door eene ongeoefen de hand le zyn gedaen, maer de moordenaer moet met ongemecne lichacmskracht begaefd zyn, want de afgesneden ledematen zyn eerder afgerukt dan losgesneden aen een der armen heeft men een stuk der borst gevonden. Hel gerecht is op hel spoor van den moordenaer een herder heeft het hoofd erkend /van het slachtoffer dal hy den voorgaenden nacht ontmoet had in gezel schap van een man, die een kar met een ezel bespan nen, geleidde de vrouw vroeg aen den herder of zy nog ver van Montreuil verwyderd waren. Dicht by dc plaets der nnsdacd heeft men ook eene linnen broek gevonden, welke met bloed is bedekt Wy vernemen later nog dat de man met de kar, zaterdag morgend door de gendarmerie is aengohou- don te Marconolle, cn dio meer dan vyftien malen door de burgerlyke rechtbank van Montreuil werd veroordeeld, voor diefstal en andere misdryven. Zyn zonderling karakter en buitengewone manieren had den den man doen kennen door gansch de streek, cn zoohaesl men vernam dal de dader vau dien wreeden moord in de omstreken van liesdin thuis moest bc- hooren, viel aller bedeukiug op Deboffe. De aangehoudene is een ouderling van 72 jaren, heel klein van gestalte en eenigzins zwaerlyvig. Hy heeft kleine, diepliggende oogen, laeg voorhoofd cn is bleek van kleur. Een spottende en grysachtige lach speelt altyd rond zyn mond. De stap van Deboffe is kalm en zwaer. Mon vraegt waer de kleine man, die er heel flauw uitziet, kracht genoeg heeft kunnen vinden om zyne afschuwclyke migdaed uit te voeren. In hei slachtolïer heeft men eene genaemde vrouw Selacpuez, wonende tc Boulogne, erkend. Deboffe werd vrvdag avond, samen met vrouw Selacquez, in eene herberg te Etaples gezien hy heeft bekend een gedeelte van den nacht te hebben gereisd in gezel schap van het slachtofferdoch tot nu weet men niet ofhy verder bekentenissen aengaende de misdacd heeft gedaen. Men vertelt dat Deboffe te Boulogne heeft kennis gemaekt met vrouw Selacqueshy zou hare moube- len hebben gekocht voor eene som van 150 fr. en aen de vrouw hebben voorgesteld haer meè tc voeren naer Marconelle. Het voertuig dat men omtrent ten A ure 's morgends heeft gezien te Beulin, was gehuerd 'tc Hesdin. Naer het schynt heeft men in de woning van De boffe, benevens de meubelen van vrouw Selacquez nog een zekere som geld en ju weeion gevonden. De overblyfsels van het slachtoffer zyn begraven op bet kerkhof van Beutin. Het hoofd is" bewaerd en naer de greffie van Montreuil overgebracht alwaer er een folographic moest van gemaekt worden. PAU5ELYKE STATEN. De Italic, liet officieus blad van liet Quiri- nael, meldt dat er een geschil zou opgerezen zyn lusschen Z. H. Leo XIII en pater Beckx, generael der Jezuïeten. Het blad voegt erbv dat het de oorzaek niet kent, maer dat de Jczuielen geweigerd hebben nog te werken voor den St- Pielerspenning. De Univers die meer in staet is om goed ingelicht te zyn, bevestigt dat de Italië liegt en weet dat zy liegt. De fransche repnbliekaensche dagbladen hou den zich bezig met den brief van Z. H. den Paus aen kardinacl Nina, en trachten op alle moge- lyke wyzen den zin van dien brief te verdraeien. Hel mishaegl hen zeker, le zien dat Duitschland verlangt vrede temaken met den H. Stoel, op hetzelfde oogenblik dat zy den slryd met de Kerk voor goed willen beginnen. Het voorbeeld van dien naburigen Staet was een hunner groot ste argumenten en in de samenwerking met hel machtige Duitschland, dachten de republieka- nen eenen steun te vinden tegen de Kerk, welke steun hen dreigt te zullen ontbreken. In plaets van in het pauselyk dokument een dier zedelvke zegepralen te zien, welke het Pausdom altyd be- haeli over zyne vyanden, zegt de Univers, dry ven zy er den spot meê, zeggende dat die onver- winnelyke Kerk lot het uiterste gebracht is door eenen tegenstrever, die machtiger is dan zy, omdat de Kerk den eersten slap doet en den vrede biedt. Buigt eene moeder zich dan niet neêr, vraegt de Univers, wanneer zy een wecr- spanning kind by de hand neemt om het terug te leiden op het rechte pad Is dat vernedering of zwakheid De bewonderensweerdige brief van Leo XIII, die zoo zeer de verbittering van de vyanden der Kerk opwekt, draegt den slem- pel dier hooge diplomatie, welke rechtstreeks op hel doel afgaet, en over alle beschouwingen der menschelyke eigenliefde heenstapt. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 e.entil. Tarwe, fr. 25-00 a 28—50 Masteluin 23-00 25-00 Rogge. 20-00 24-00 Geerst. 19-00 21-50 Haver. 20 -00 23-00 Aerdap. (roode de 100 1. 1. 7—00 9-00 Idem, (witte). 0—00 0-00 Boter, de 3 kilogram 7 -63 9—81 Eijers, de 25. 2—18 2-45 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens het koppel 44-00 54-00 Zalf en Pillen van Hollowaij. Nieuw getuigschrift. Voor de genezing van den hoesl, de verkoudheid, verhitting, aen- doening van lering, handhaefi die uitmuntende zalf, wanneer men ze op de lenden cn de borst inwryft, en daerby dc bloed zuiverende HoBoway pillen inwendig gebruikt, haren roem zonder mededinger M. J. Leonard, van Berbulben Grange, Slezo schryft Wee rn> •tugelukkigc Hoezeer spyt bel my, dat ik uwe zalf en uw.: pillen niet in Januari van verleden jaer gebruikt heb. De wonderbare verandering, welke die genees middelen in inviicii toestand hebben te weeg gebracht, nadat- ik ze eene week had aengewend, heeft iedereen verbaesd, en spoort my aen om daermede voort te gaen tot dat ik volkomen genezen ben. s Aldus worden ten volle de eigenschappen ver- klaerd, welke de geneesmiddelen van Hollow ays hebben, om den voortgang van dc borstziekten te beletten, die, wanneer zy verwaerloosd of verkeerd behandeld worden, eindeloo/e p'ynen nalaten en een smartvollen dood berokkenen. POPERINGHE 4 OCT. Hoppe 1877. Stad. Fr. 68—00 00(j0 Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 4 Oct. De kuipboter word hedenrnorgend ter merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 3,40 a fr 3,50. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. |,32 a t,50; zwaer gewicht fr. 1,70 a 1,80 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,00 b 1,40. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 2,25 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 24—00 a 25-00 Rogge, 20 - 00 21 —00 Wintergecrst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 25—00 25—50 Haver, 20—00 2t—00 Boekweit, a 18—00 20—00 Boonen, 0000 0000 Bitterpeën, 22 -50 23—50 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 q Vrouwel. 4 OVERLYDENS. J. Steuibant, wed. Van Geem. z. b 87 j. Groolo Merkt. J. Van de Velde, wed. Van Mol, z. b. 80 j. Leopoldstrael. F. Schelfhout, m. DeClercq, rondt. 58 j. St-Jop. Twee kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 28 Sept. tot den A Oct. 187S. - GEBOORTEN Mannelijk ceslacht 2 - Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. G. A. Slichclmans, 2<i j. cn P. Van der Borght, 2fi j. 0. J. Waegemans, 23 j. cn M C. P. Van de Wcghc, 23 j. J. B. Lanckmans, 28 j. en M. Soelens, 23 j. OVERLIJDENS: A. M. Godicr, 70 j. z,. b. St-Nikolaes. S. Van der Schueron, 21 j handschoenm. Geerardsbergscbc- straet. 1 kind onder de 7 jaren. Maatschappij Dc Kloppelingcn. Vogelschieting met de Bolle, in het droog, naar Geldprijzen, hij L. De Schryver, in St-Rochus, le Erembodegem, Dorp. Op Zondag 13 October 1878, om 3 uren namiddag. Ingel 60 ccnlimen bolrapcrsgeld medebcgrepen. Vooruit S'i Franken. De Sekretaris F. Van den Steen. De Schatbewaarder. L. De Schryvei'. De Voorzitter, J. Verleyzen. By uitscheiding van Bedryf. IVinkelwarcn en Broodbukkersalem, AEN DE GROOTE MARKT TE A EEST, op Donderdag 10 Octorf.r 1878, ten luer na noen, zal er aen de Woon van d'heer Louis Scheerlinek, Broodbakker, publiek worden ver kocht door openbaer ministerie, verschelde Meubelaire voorwerpen, zooals Stoelen, Tafels, Kassen, Stoven, Slaepgerief, enz., alsmede Bak- kersalem, Winkelgerief en Winkelwaren, als zynde Toogen Schalen, Loketten. Flesscheti en meer andere voorwerpen. Op tyd van betaling. gelegen le Erondcgem en Vlierzele. Op Dijnsdag 8 October 1878, ten 3 uren na middag, in de herberg genaamd het lirussels- hof, te Aalst, aan de Botermarkt, zal de Notaris VERBBUGGHEN van Aalst, ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot LE COCQ, verblijvende te Ixelles, overgaan lol de openbare eindelijke toewijzing en verkooping van zeven perceclen Land en Meersch, gelegen tc Erondegem, en een perceel Land en Meersch op Vlierzeie, le samen groot volgens meling 3 hectaren 54 aren 27 centiaren. Breeder beschreven bij bezondere plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. Woensdag 9 Oclober 1878, ten 4 uren namid dag, ter herberg genaamd Het Slot, le Aalst, aan de Molenstraatpoorl, zal de Notaris VER- BRUGGHEN, ten overstaan van M den Vrede rechter, in het openbaar te koop bieden de 17 Woonhuizen, met den grond er van afhangende groot volgens kadaster 17 aren 60 centiaren, te Aalst, Molenstraatpoorl, achter gezegde her berg, Het Slot, gevende eene jaarlijksche op brengst van fr. 1326,00. Bij tweede zitdag gebracht op fr. 11000,00. HOPMERKT. Heden zyn 50 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 52 ii 57 de 50 kilo Namens M. Janssens-Beeckman, Volksverte genwoordiger, te St-Nicolaas, zal de Notaris VLRBRUGGHEN van Aalst, op Donderdag 24 October 1878, te beginnen ten 8 uren 's mor gens, overgaan lot de openbare verkooping van 140 keopen schoone en zware kanada Boomen, staande ter volgende plaatsen. Te Wichelen op den Hulst, den Bogaart, de Elsbrug en de Heide. Te Lede op den Eiplas. En te Schoonaarde, aan den Opstaldries, de Erankrijkstraat, de Ganzcndries, het Migroveld, de Balgeslraat, de Langestraat, en den Elsboscb. Breeder beschreven op bezondere plakbrieven. Aen 55 centiemen den 1/2 hertoliter, in het Gas Gesticht van Aalst.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3