Oostersche Kwestie.- Ëcolc des Enfaiils de Troupe. Bericht. Voor zorggelijke Huishoudstersl MIL IT IE. Vins et Spiritueux. Canada. Esschen en Eiken Boomen, muziekschool. Venditie van MEUBELS, BOOM VENDITIE. Coke (Gas-Kolen.) gouvernement voor de feesten zou bestemmen. De Chronique spot op eene onbetamelyke manier met de nieuwe ridders der Leopolds orde, uit de provinciale en andere raden ge kozen. Zoo zegt het liberael blad Het zou rechtveerdig zyn, dewyl men ae inrichters van het feest (zilveren bruiloft) de- koreert, ook de koks en tafeldienaers te deko- reeren, die, zy ook, voor een groot gedeelte hebben bygedragen om dat eelfeest te doen gelukken, en dat zonder twyfel slechts uitge vonden was om eindelyk tot het knopsgaten- feest, te geraken. Zietdaer met wat eerbied de liberale pers over de onderscheiding spreekt, door den koning verleend Luitert wat de Chronique verder zegt Een goede kok is honderdmael verdienste- lyker en nuttiger dan een provinciale raeds- heer, wiens raedgevingen doen lachen, enz. Ik sta in bewondering, gaet de liberale Chronique voort, by de naïeveteit van die olli- cieele (lees liberael of ministeneele) bladen, die zonder daertoe verzocht te zyn, zeggen, dat de laetste dekoratiën gegeven zyn ter gele genheid dat IIH. MM. 25 jaer getrouwd zyn. Hetgeen wil zeggen, dat dit orde In t geheel geen belooning was voor eenige verdienstenmaer wel het teeken dat de Koning en de Koningin -5 jaer getrouwd waren. Wat zeggen de laetst gedekoreerden over die ongenadige aftakeling van hunne vriendin de Chronique, die, wy moeten bekennen, gelyk Mc Angot forte en gueule is! Wat wy er zelfs overdenken? Dat de liberale pers haer best doet in alles, om allen glans en eer rond den Koning af te breken en dezen belachelyk te maken, en dat zy daerin beter gelukt dan de internationalisten die er echter voor ver oordeeld worden Het gerucht loopt, dat in het departe ment van openbare werken, een aental ambte naers die echter nog veel jaren zouden kun nen dienen, met 1 januari 1879, op pensioen zullen gesteld worden. Daer moeten open plaetsen gemaekt worden, zonder twyfel om kiesdiensten te beloonen. In alle geval is die belooning duer, peperduer voor de schatkist, die, volgens de geuzen lamenteeren, toch zoo ledig is Dynsdag is in de bureelan van het minis terie van openbare werken (posten en telegra fen een begin van brand ontstaen, welke geluk kig geen erge gevolgen heeft gehad. De brand ontstond, men weet niet hoe, in een hoop papier, die in den kelder lag, neven een gas- kompteur en een vat petrool. Zooals men weet bevinden zich branddoovers Matafuegos, op al de verdiepingen onzer openbare gestichten. De bedienden van 't ministerie konden echter, by gebrek aen oefening, geen goed gebruik van die werktuigen maken en hebben hunnen toevlucht moeten nemen tot de oude manier van blusschen, by middel van emmers waters. Gelukkig heeft men alzoo het vuer kunnen uitdooven. Zooals men kan begrypen had dit ongeval de bedienden van al de mini steries en geheel de buert in opschudding ge bracht des te meer daer men vreesde dat het vuer zich aen de gaz of aen de petrool zou meegedeeld hebben. Zondag 0 october heeft de redaktie, het gansch drukpersoneel en een aental vrienden van den Bien Public te Gent het SSjarig bestaen van dit blad gevierd, door eene mis van dank- baerheid, een geschenk aen zyn wakkeren re- dakteur M. Willem Verspeyen en een banket in de zalen van den Kring. Al de toasten die er gebracht werden, zegt het blad, waren in het vlaemsch. Het was in zyn geheel een tref fend familiefeest, dat men niet moet verwarren met het banket dat den 17 october plaets heeft zooals de eerlyke liberale pers zoo vriendelyk is te doen. Onvoorzichtigheid. Donderdag, omtrent 4 1/2 ure namiddag, bevonden zich twee gen darmen, de genaemde Eduard Storme en Edu- ard Génicot, in de herberg St. Sebastiaen, Brugschen steenweg, te Gent, alwaer zy zich sedert den middag op de binnenplaets ver- maekt hadden met geweerschoten te lossen. Volgens het verhael van zynen kameraed Génicot, had Storme het wapen van zyn ka meraed gebruikt en had hy tot viermael toe vruchteloos gepoogd het schot te doen afgaen. Daer 't geweer telkens ketste, herhaelde hy zyne poging, terwyl hy tot Géniot zegdeZie, dit schot zal niet afgaen, ik durf my recht naer het hart schieten. Daerop plaetste hy zyn geweer met den loop op zyne borst en met den kolf op den grond, terwyl hy met de rechterhand het schot aftrok. Het schot ging af en de ongelukkige viel dood op den grond neer. Volgens het verhael van andere personen bevond Génicot zich in de herberg, in gezel schap der herbergierster, op het oogenbhk dat het ongeluk voorviel. De geneesheer, die onmiddelyk ter plaets is gekomen, heeft bestatigd dat de gendarm op den slag dood gebleven is. Zyn lyk is naer het militair gasthuis gebracht en een gerechterlyk onderzoek is door de politie ingesteld. De Patrie van Brugge meldt, dat binnen kort nieuwe veranderingen in het leger zul len worden ingevoerd. De klaroenen zullen door fluitjes vervangen en nog alleen in de kampen gebruikt worden. De trompetten, wel ke sedert eenigen lyd is verworpen en die men erkent noodig te zyn om op stap te doen gaen, zal weêr op nieuw in voege komen. Verleden week had te St-Truiden een erg ongeluk plaets. M. V. Boon, drogist, in de Luikerstraet aldaer, had een ketel boensel (was en terpentyn) op het vuer geplaetst en was ondertusschen met een ander persoon in den winkel aen het spreken. Eensklaps kookte het boensel over, met eene overgroote vlam die zich in de kamer verspreidde. M. Boon wilde den ketel van het vuer nemen doch hy werd door de vlammen omringd. Met brandende kleeren liep hy in een naburig huis, waer men hem de kleéreri afrukte met geheele lappen vel. Het was afgryselyk om zier. Het gansche lichaem van den ongelukkige was slechts eene wonde ook blyft er weinig of geen hoop hem te redden, Het begin van brand in het huis ontstaen werd dadelyk gebluscht. Limburger Dezer dagen heeft een landbouwer, in de voorstad St-Leonard, naby de kerk Sainte- Foi, te Luik, op eene diepte van twee meters in den grond, eene kleine looden doos gevon den, 56 romeinsche muntstukken bevattende, 1 zilveren en 55 gouden, alsook drie ringen met edelgesteenten versierd. Een jammerlyk ongeluk had zonda0 morgend plaets in de koolmyn la Roebelle te Roux. De genaemde A. Gobert, mynwerker, wonende te Courcelles, steeg uit den put, toen op 250 meters hoogte de ophaelbak eensklaps stil bleef. Gobert denkende dat er gevaer was, wilde zich aen den muer vastklampen, toen de bak weêr opgehaeld werd,en den ongelukkigen werkman naer beneden wierp. Gobert werd op den slag gedood. Hy laet eene weduwe en zes kleine kinderen achter. Verleden maendag waren zes metsers te Estaimbourg bezig, den voorgevel van een huis af te breken. Omtrent 10 ure 's morgends, rustten zy een weinig uit en zetten zich neêr aen den voet van den muer, toen eensklaps de muer instortte, en een der werklieden onder de puinen verpletterde. De vyf andere kwa men er met den schrik van af. Het slachtoffer is een dertigjarige jongeling van Estaimbourg, de genaemde L. Delepierre. Een jongeling van Chatelet, heeft in den nacht van zondag tot maendag, in een twist op den openbaren weg te Gilly, in den rug twee messteken ontvangen, welke zyn leven in ge vaer stellen. De misdadigers zyn tot nu toe aen alle opzoekingen ontsnapt. Maendag namiddag bevond zich in de statie te Mont-sur-Marchienne, een waggon met houwitsers geladen. Op het oogenblik dat de expreslrein van Parys voorbyreed, ontplofte een der bommen. De ruiten van twee waggons van den voorbyrydenden trein, alsook de ven sters van een werkhuis, op 100 meters afstand gelegen, werden door den slag verbryzeld. Gelukkig heeft men niets dan stolïelyke schade te betreuren. Men schryft dit ongeval toe aen de onvoorzichtigheid van een werkman, die het vuer zou gesteken hebben aen een houwit ser, ten einde zich te verzekeren of deze nog buskruit bevatte. Men weel niet hoe die werk man niet door de stukken der bom getroffen en gedood is. Dvnsdag wilde eene zeventigjarige vrouw in de statie te Berzée, over de spoorbaen gaen, op het oogenblik dat de reizigerstrein van Charleroi voorby reed. De ongelukkige werd door de lokomotief getroffen en op den slag gedood. De baenwachter Lafontaine, welke de vrouw had willen beletten door te gaen, werd insgelyks op den grond geworpen, doch viel gelukkig tusschen de rails, alwaer hy kon bly- ven liggen tot de trein voorby was. Lafontaine heeft slechts eenige lichte kneuzingen beko men. lonneerden koetsier geleid, voorby de douanen le Messincourt. Op de vragen der douaniers antwoordde de koetsier styf en statig Rytuig van den graef van Vlaenderen, en reed spoe dig voort. De douaniers wierpen haestig een blik in net rytuig en bemerkten daerin twee eerbiedweer- dige dames der hooge wereld, het aengezicht met hare sluiers bedekt en onberispelyk gegan- teerd. Daer echter de koetsier meer haest toonde over de grenzen le ryden, dan het gevoegelyk was, wilden de douaniers, die eenig kwaed ver moedden, het rytuig aenhouden en onderzoeken. Zy snelden de calèche achterna, doch hel was te laetkoetsier, dames en rytuig waren reeds verdwenen, en 600 honderd kilos Belgischen tabak waren over de fransche grens gebracht. Toen de koels weerkwam en door de doua niers onderzocht werd, konden zich overtuigen, dat dej twee eerbiedweerdige dames niets an ders waren dan twee poppen met wassen aen- gezichlen. Courtier des Ardennes Vier jaren geleden liet mevrouw Lenoir- Jousserand, aen het bestuer der openbare wel dadigheid te Parys, eene som van 2 millioen na, welke gebruikt moest worden om een gasthuis le slichten voor ouderlingen. De municipale raed van Parys heeft de uitvoering van dat lief dadig werk vier jaren lang doen duren, ten einde tegen den wil der geefsters, de kapel, het huis van den aelmoesenieren alles wat den gods dienst betreft, uit de plans le verwyderen. Gambetta of de... Mitraille. Het Jour nal du Loire vertelt eene wetensweerdige anek- doot, aengaende messire Gambetta, en welke eens te meer toont hoe de gewezen diktalor er aen houdt zyne lekkere sigaren in veiligheid te rooken. M. Laurier, die van de linkerzy overging tot het centrum der rechterzy, maer altyd eeu goed vriend bleef van messire Gambetta, gevoelde zich altyd genegen om aen de konservatieven te zeggen Gambetta zal u redden.... En geer- ne vertelde hy eene samenspraek waerin M. Gambetta, de toekomst doende kennen, aen hem had verklaerd, wel te weten dat als hy het be wind zou in handen krygen, de radikalen zou den pogen zyr. bestuer te overrompelen, maer dat hy krachtdadig de orde zou verdedigen te gen hunne ondernemingen. Des noods zal ik ze mitrailleeren, zou M. Gambetta er volgens M- Laurier, hebben bygevoegd. ST NICOLAES, 10 Oct. per 106 liters. Tarwe. fr. 23 50 rLtc21-00 15-50 Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. 'ogge. Boekweit. Idem. 14-00 16-00 24-00 18-50 6—50 4—70 2-95 27-00 2-54 LEUVEN, 10 Oct. Tarwe. 27—75 a 28—70 18—50 19—00 Boekweit. Brouworshaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lynzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. 00-00 23—00 23—00 21-50 80—50 72—00 8-00 4—00 8-00 0-00 2—30 00—60 00-00 00—00 00—00 00-00 00-00 00—00 00—00 0—00 00—50 K0—00 NINOVE, 8 Oct. per hectoliter. Tarwe -ft- 28-°° a 3°-°0 Rogge' 20-00 21-00 Haver 21-00 22-00 Koolzacd, par 88 kil. 39-00 40-00 Lynzaed, par 100 kil. 34—'00 35 00 Boter, per kil. J-JJ 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 8—00 9 L' adjudication des pommes des terre néces saires fi l'école, du lor Novembre 1878aul5 Juin 1879, aura lieu le 21 Octobre couraut, b 11 heu- res du matin, dans le bureau du Commandant, Les cahiers des charges peut être consulté dans le même bureau tous les jours de 8 i 11 heures du matin. Le Lieulnant-Colonel Commandant. VERBRUGGHE. De jonge heer Edmond Scheerlinck, oud-leerling aan 't collegie alhier.heoft de eer de ouders te laten weten dat hy zich wil gelasten, gedurende zyne le dige uren, lessen te geven in de vlaemsche, fransche, latynsche on grieksche talen. Men make het ruchlbacr. 1-i-vrn-k Eene schoone KAR, in goeden ie ROUp. slaet, zich te bevragen by De Vits, vlecschhouwcr te Erpe. Volgens het schynt hebben de onderhandelin gen tusschen de Porte en het Foreign Office, be treffende de hervormingen in Klein-Azië, een goeden stap vooruit gedaen. Volgens een tyding uit Londen ontvangen, zouden de vreemde rechtsgeleerden by de beroepshoven van Alep, Bagdad, Smyrna, 'Diarbekir, Erzerum en Tre- bizonde, raedgevende slem hebben en zich kun nen beroepen op een hoogeren ambtenaer, ge hecht aen het ministerie van juslicie te Konstan- linopel. Dezelfde schikkingen zyu genomen voor de kontrool der financiën. De omzetting der tienden in grondbelasting zal worden beproefd in één vilayet en de gendarmerie zal onder het bevel van Europeanen worden geplaetst. Die ontwerpen van hervorming komen gansch over een met de eischen van Engeland. Aen de Patrie van Parys wordt uit Konstanti- nopel gemeld, dat de oheik-ul-islam Hairulla effendi en de eerste kadine (de eerste der wet tige vrouwen) van den sultan, dezen zeer aen- zetten, alle diplomatische betrekkingen met Ooslenryk-IIongarië af te breken. In den laetst gehouden raed der Kroon zou het grondbegin zyn aengenomen, den militairen dienst verplich tend le maken voor de christenen. De tydingen uit Indie luiden voortdurend zeer oorlogzuchtig de engelsche krygsmacht te Jamrood wordt voortdurend versterkt, doch het schynt dat er lot nog toe geene worstelingen tusschen de Engelschen en de Afghans hebben plaets gehad. Alles bestaet dus nog enkel in toe bereidselen. FRANKRYK. Twee Moordenaers. Dezer dagen hebben wy de afschuwelyke moorden gemeld, welke, op weinige dagen afstand, de gemeenten Etam- ples en St-Cyr-les-Colons, in verslagenheid heb ben gebracht. Het is niet zonder belang de om standigheden te kennen, welke door de liberael bladen, worden raeêgedeeld, aengaende, niet alleen het gedrag, maer zelfs de overtuiging der daders van die yzingwekkende moorderyen. Debove, de moordenaer van Etamples, staet reeds by onze lezers bekend als een aeuhanger van de morale indépendante. Op het oogenblik dat hy aengehouden werd bevond hy zich in gezelschap van twee vrouwen de een 25 en andere 50 jaren oud, waermeê hy schuldige be trekkingen onderhield. Tot heden heeft hy geen de minste blyken ge geven van eenig menschelyk gevoel hy lacht en spot zelfs als men hem in tegenwoordigheid brengt van het hoofd der vermoorde. Aen zyne mede gevangenen spreekt hy van zyne liefdesavontu ren en verhaelt, met duivelsch zelfgenoegen zyne overwinningen zoo hy het noemt. Zou men zich een juister maer tevens ook meer walgelyk en lerugstootend portret van een volgeling der onafhaukalyke zedeleer kunnen voorstellen Parrot, een der daders van de dubbele moord op de grootouders van den schuldigen te Saint-Cyr-les-Colons, naby Auxerre gepleegd, geeft meer blyken van verdlerlyking. Zonder het minste menschelyk gevoel te laten uitschynen, verhaelt Parrot hoe hy, om eenig geld, eerst zyn ouden grootvader en vervolgens zyne grootmoe der heeft vermoord, hoe hy langen lyd tegen eerstgenoemden heeft moeten worstelenhoe het tweede slachtoffer by den eersten slag, byna het hoofd werd afgesneden, en hoe men de ongeluk kige vrouw nog verscheidene messteken heeft toegebracht, want, voegt het monster er lachend by Men moet nooit de zaken half doen. Verder bekent de moordenaer nog dat hy zyn mede plichtige dien hy hardnekkig weigert te noe men na hel voltrekken hunner misdaed, lus tig hebben geëten en gedronken in de woning hunner slachtoffers, en alsdan het gevonden geld hebben gedeeld doch zy hadden er minder gevonden dan zy verwachtten. Parrot zegde toen hy ondervraegd werd Wy zyn het die be stolen werden, en by die woorden glimlachte hy als iemand die eene geestigheid meent gezegd te hebben. Nog eene laetste omstandigheid zal dit mon ster in al zyne afschuwelyke wanschapenheid doen kennen. Toen M. Jacob poogde aen den moordenaer al het gruwelyke zyner misdaed te doen verslaen en hem een andere houding te doen aennemen, antwoordde hy De zedeleer dut is heel lief, maer dat is toch al geen pint wyn weerd, zeet ge Eenige dagen geleden reed eene calèche, met wapenschildêR versierd en door een gega- GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecyncn, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegoDtstekingen. de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop den hoest, do belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie: M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darterendoor hel gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeftal vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering.M. Roberts van eene nieren- verteering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 7 jaren lan* heid in de beenen, de armen en de tong. Viermael voedzamer dan het vlecsch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, t'4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4 7enl6fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Kerg van 't Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 VROUWEL. 8 HUWELYKEN. J. De Naeyer, tabakbewerker, met P. De Boom, z. b. OVERLYDENS. L. Tolleneer, z. b 20 j. Keizcrlyke plaets. C. Marsel, man Heessens, brouwersg.48. j. Scbaer- ^E. Dansaert, wed4 Van de Velde, z. b. 72 j. Scbaer- beke. F. De Vos, z. b. 81 j. Leopoldstraet. C De Laitre, man Rombaut, z.b. 79 j. Zonnestraet. P. De Vos, man De Coninck, twyndersg. 51 j. Myl- De Smedt, fabrickw. 59 j. overleden te Brugge. C. Van den Herreweghe, z. b. 14 j. overleden te EVp^Perdaens, z. b. 21 j. overleden te Dendermonde. M. Pins, vr. Lacroix, z. b. 59 j. overleden te Parys. P. Brouwers, man Windekens, schipper, 53 j. overleden le St. Jans-Molenbeek. J. Welleman, wed4 Beaudin, z. b. 67 j. overleden te H6rdersem. r M. Guez, wed4 Schoutetens, modemackst. 69 T- Pontstraet 6 kinderen onder de 7 jaer. De Plombague Pure. Oneindig fijn en zniver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak- kelyk en spoedig te poetsen en te polysten alle slach van Stooven, Kachels, Rijke vueren enz. In doozen van 10 centimen. De Brabantsche Tripoli. Dc beste stof bekent voor het kuischen van JuweelenGoud, Zilver, Nickel, Compositiën KorER, Tin, Blik, enz. worden hiermede eerlyk gepolijst zonder schrabben. Doozen a 40 en 20 centimenpakken b 10 centimen. Al deze produkten dragen de handteeken van de eenige eigenaars Gebr. Peeters te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen In 't groot en bij uitlevering te Aalst, M. Felix Van der Stappen Drogist ka- pellestraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 Zalf en Pillen van Hollowaij. Uitwendige lichaemsgc- breken. Voor de uitvinding van die geneesmiddelen, werden verscheidene opene wonden van verschillenden aerd, etter- wonden enz. voor ongeneeshk gehouden, omdat de behande ling welke men volgde diende om de liehaemskracht te vei - nietigen, welke zy niet kon behouden, en urn de toevallen aen te wakkeren, welke zy onvermogend waste verdryven. De Hollowav Pillen oefenen de wonderbaerste krache uit op het vlecsch en de huid, die niet gezond zyn, zonder denlyderde versche lucht of de llchaemsbeweging te ontnemen, en op die w vze wordt de liehaemskracht behouden. Gedurende dien tyd komt de genezing der kwaedaerdigste etterbuilen, ettergezwel len en huidziekten tot stand. De Zalf en Pillen van Holloway maken het bloed krachtiger en zuiverder in plaets van het arm en waterachtig te laten worden, een toestaud zoo noodlottig voor degenen, die door langdurige verttteringen zyn aenge- daen. HOPMERKT. Heden zyn 55 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht eü werden ver kocht aen 48 55 de 50 kilo Burgerlijke Stand der Stad Ninove Aangiften van den 5 Oct. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. J. De Henau, 20 j. twynder, en V. M. De Mont, 20 j. handschoenmaekster. OVERLIJDENS P- J. De Cooman. 80 j. byzonderen Kloosterplein. P. J. Bourgeois, 71 j. byzonderen, wed' M. T. Menschaert, NederwyUstraal. - K. L. Soetons, 52 j. winkelier, echtgenoot M. De Cooman, Geeraerdbergsstraet. Stad Aalst. W APENSCHOU WIN G van de in onbepaald verlof zijnde MANSCHAPPEN. De Burgemeester, Gezien de verwittiging van den heer Distriktbevel- hebber van Dendermonde, in date 3 Oktober jl. N° 631. Gelat op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 18 Oktober 1874, N» 3618. Verwittigt de manschappen dal de Wapenschou wing bij voormelde koninklijke besluiten voorschre- venTn deze stad zal plaats hebben, den Maandag 25 November 1878, ten Sladhuize, ter Militiezaal, ten 8 ure's morgens, voor de klassen van 1869 tot 1875 medebegrepen. De manschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgseflëklen en drager zijn van hun dienstboekje (livret.) De Burgemeester hernnnert aan de manschappen dat degene welke zouden nalatig blijveD zich lot de Wapenschovwing op gemeldcn dag en uer aan te bieden, zullen gestraft worden met eene terugroe ping in dienst van één tot 6 maanden, overeenkom stig het art. 22 des koninklijk beslults van den 18 Oktober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 8 Ohlober 1878. De Burgemeester, V. VAN WAMBEKE. Une bonne raaison de Bordeaux trés-connue en Belgique, oü elle a un nombreuse clientèle désire trouver de suite comme représentant pour Alost et ses environs, une personne active el posée, dont la position indépendante et le» bonnes relotions lui permettent de faire le place ment de sec produils trés jolie provision. Ecri- re anx initiales B. M. poste restants, Bordeaux (France.) VERKOOPING VAN SCHOONE ALLEN MEEST TER DIKTE VAN 2 TOT 3 METERS, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Donderdag 17 October 1878, om 12 uren 's middags, in het open baar verkoopen ln Namens het Bureel van Weldadigheid van Aalst. 68 koopen schoono en gave Canada Boomen. 4 koopen schoone en gave Eiken Boomen. 1 koop schoone en gave Esschen Boomen. Wassende in eenen Bosch, le Erpe, in de Neste- meersschen nabij de Rommclstraet. 2° Namens d'heer L. Van Sande, te Erpe. 5 koopen schoone en gave Canada Boomen te Erpe, op het achttien Dagwand, naby Maal. 3° Namens d'heer Raes, te Aalst. Eenen schoonen Eiken Boom, dienstig voor 66n watermolenas, te Erpe, op den Twintig jaer, Hoone- gem. De voormelde Boomen, hebbende allen eene dikte van 2 tot 3 meters, zyn gestaen in de nabyheid der kalscyde, dus van eei\gemakkclyk vervoer. Op gewoone konditien en tyd van belaliug, mits goede borg. Ter gelegenheid der Jaermart van Haeltert. Jaer- lyksche vogelschieling met de Bolle caer Geldpryzen en Beafstukken, bij Petrus Van der Haegen, houd Pauselyken Zwaef, te Haeltert, Plaets. Op Donderdag 24 October 1878, om 3 uren namid dag. MaatschappijDe Kloppelingen. Vogelschieting met de Bolle, in hel droog, naar Geldprijzen, bij L. De Schryver, in St-Rochus, te Erembodegem, Dorp. Op Zondag 13 October 1878, om 3 uren namiddag. Ingel 60 centimen bolrapersgeld medebegrepen. Yooruit Franken. POPERINGHE 4 OCT. Hoppe 1877. Stad. Fr. 70—00 00—oO Gemeenten 0000 0000 AELST, markt van heden Tarwe. Mastelnin Rogge Geerst Haver. Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (witte)', boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel - per 132 lit 50 eentil. fr. 25—00 a 28—00 23—00 25-00 20-00 23—00 00-00 00—00 00-00 00—00 8-00 9-50 0—00 0—00 7-63 9-54 2-36 2-65 400 5-25 44-00 54-00 ANTWERPEN, 11 Oct. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,40 a fr. 3,50. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,32 a 1,50 zwaer gewicht fr. 1,70 3 U80. J De aerdappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. 1,00 k 1,40. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,o0. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2400 a zo—00 Rocee 20 - 00 21-00 Wiotörgeerst, DO 00 öO Zomergeerst, 25— 00 2o—50 Have,- 20-00 21-00 Boekweit ^8200i Boonen 60-00 Oo-OO Bitterpeën, 22-50 23-50 STAD AALST. Opening der Leergangen. De Besturende Kommissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van 't publiek te brengen dat de leergangen van 't schooljaar 1878-79, zullen aanvan gen den Maandag U October 1878, om 6 uren 's avonds, in 'l lokaal der Brusselschestraat, (gewe zen Kazern der Gendarmerie, rechtover 't Beggijuhof.) Do persoonen welke de leergangen begeeren te volgen, vervoegen zich ten bovengemeld lokaal, alwaar te rekenen van 14 October aanstaande, alle werkdagen, van 6 tot 8 uren 's avonds, de aanoe- mingskaarten door den heer Sekretaris zullen afge leverd worden. Gedaan le Aalstden 24 September 1878. n., Qfiretaris De Voorzitter, PAUL LEIRENS. V. VAN WAMBEKE Le Ministre de la guerre porte a la connais- sance du public qu'il sera procédé le 19 Octobre 1878, midi, dans les bureaux de Monsieur le Lieutenant Colonel Commandant la Place a Alost, h ('adjudication publique pour l'entreprise de la fournilure de la viande nécessaire, pendant 1'année 1879, aux corps de troupe qui occupe- ront la dile place d'Alost. Le cahier des charges de l'entreprise est de posé chez Monsieur le Lieutenant Colonel Com mandant la place d'Alost. Marché aux grams, N° 2 oü les personnes qui désireraient prendre part a l'adjudication, pourront en prendre con- naissance tous les jours non fériés. RENARD. De Sekretaris, F. Van den Steen. De Schatbewaarder. L. De Schryver. De Voorzitter J. Verleyzen. Bij uitscheiding van Bedrijf UerberggeriefBrandhout, Aardappels, Wortelt, Strooi en verdere voorwerpen. TE AALSl-MIJLBEKE MOORSELSCHE BAAN, ter herberg den Molenkauter, bij Benedictu» Bonus. Op Woensdag 6 November 1878, om 8 urea 's morgens. Door 't ambt van den Notaris VER- BRUGGHEN, te Aalst. Namens M. Janssens-Beeckman, Volksverte genwoordiger, te St-Nicolaas, zal de Notaris VERBUUGGHEN van Aalst, op Donderdag 24 October 1878, te beginnen ten 8 uren 's mor gens, overgaan tot de openbare verkooping van 140 keopen schoone en zware kanada Boomen, staande ter volgende plaatsen. Te Wichelen op den Hulst, den Bogaart, de Elsbrug en de Heide. Te Lede op den Eiplas. En te Schoonaarde, aan den Opstaldries, de Frankrijkstraat, de Ganzendries, het Migroveld, de Balgeslraat, de Langestraat, en den Elsboscb. Breeder beschreven opbezondere plakbrieven. Aen 55 centiemen den 1/2 hertoliter, in het Gas'Geslicht van Aalst.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3