MILITIE. TAAIIM-EN VEEMARKT Ëjole des Eiil'aiils de Troupe. Coke (Gas-Kolen.J Tc huren terstond. Voor zorgelijke Huishoudsters!! Vins et Spirilueux. VeiMiitie van MEUBELS, BOOM V EN DITIE. O-OIEIDIEIR-IEILT BOOMEN en Etsenscliaarlioiil, Een hunner had een vreemdeling, een Rus, op een onbebouwden grond gebracht, niet ver van de Zuiderstalie. Eensklaps vallen twee kerels den vreemdeling aen, zeggende dat zy policieagenten zyn en dat zy hem voor de schending van eigendom naer het policiebureel zullen brengen, indien hy luin geen 50 fr. be- taelde. De vreemdeling gaf hun die som, doch de misdadigers eischten nog 200 frank meer. Op de weigering van hun slachtoffer riepen zy een rvtuig, deden er den vreemdeling instappen en gaven aen den koetsier bevel naer de perma- nencie te ryden. De koetsier reed inderdaed naer de Groote Markt, op eenige stappen van hel policiebureel stapten de kerels uit het rytuig en deden alsof zy den vreemdeling naer het bureel brachten. De Rus verschrikte, en verzekerd dat hy met policie-agenten te doen had, kocht zyne in vryheidstelling voor nog 500 fr. af. Men heeft in 't geheel veertien kerels aenge- houden, tot de bende toebehoorende. Het on derzoek der zaek is toevertrouwd aen M. Wil- lemaers, instruklierechter. Ziehier de misdaden en misdryven, welke reeds ten laste der aen- gehoudenen gelegd worden diefstallen met geweld op den openbaren weg; diefstallen met braek; diefstallen by nacht; afpersing; aenslagen op de zeden en schriftvervalsching. Men meldt ons uit Steenhuize dat aldaer een manslag is gepleegd op den persoon van zekeren Van Oudenhove. De dader heeft aen zyn slachtoffer verscheiden messteken toege bracht aen welke gevolgen hy overleden is. Men noemt zekere V. S. van St. Antelinck die zich aen deze misdaed zou hebben plichtig ge maekt. Moord te Brugge. Eene verschrikkely- ke misdaed werd dynsdag morgend gepleegd in een van de kleine huizen der Bouverywyk te Brugge, welke men thans bezig is met af breken. Achter de Maegdenstraet tegen de vost der Maerschalkpoort, ter plaetse gezegd Molenput, bevinden zich acht huizen, waervan het eene bewoond wordt door den genaemden Jozef Lo- wyckx, zyne vrouw Leonie Gillebertus en hun ne twee kinderen Lowyck werkte weinigvan tyd lot tyd begaf hy zich naer Blankenberghe alwaer hy ging mosselen vangen. Lowyck leed aen de teering en was slechts sedert eenige dagen uit het gasthuis naer huis weergekeerd. Hy beweerde dat zyne vrouw hem die ziekte had meegedeeld, daer hy wist dat de geneesheeren verklaerd hadden dat hy niet lang zou leven, zegde hy dikwyls dat dit hem weinig kon scheelen, doch dat iemand anders hem zou voorgaen. De echtgenoote Lowyck was zeer voorko mend voor den zieke en trachtte by middel van haer handwerk in al de noodwendigheid barer kleine familie te voorzien. Dynsdag morgend omtrent 4 1/2 ure, kwam de arme vrouw slechts half gekleed en met hare kinderen op den arm, by hare moeder zy zette hare kinderen neêr, liet haren hals zien, die geheel bebloed was, en zegde Een steek Wat bloed Na die woorden, viel zy dood op den grond neèr. Gedurende den nacht had Lodewyck aen zyne ongelukkige echtgenoote eenen messteek toegebracht en onmiddellyk daerna de vlucht genomen. Men kan zich inbeelden in welken toestand zich de moeder van het slachtoffer bevond lam en alleen in huis, kon zy uit haer bed niet komen om hare dochter te helpen. Toen later de geburen toegesneld kwamen op de kreten der kinderen, vonden zy het kleinste, een kind van 4 jaren, gansch bebloed in de armen van het lyk zyner moeder. De poiicie deed aenstonds opzoekingen naer den moordenaer. Men vreesde dat hy zich zou verdronken liebben, doch ten 8 ure 's mor- gends werd hy door de poiicie ontdekt en aen- gehouden in eene kantien tegenover de St- Magdalenakerk. De prokureur des konings heeft zich ter plaetse begeven. De Burgerwacht te Waver. Een genees heer te Waver, die de wetten kent, den dienst der garde-civiek vervelend vond, en zag dat eenige zyner vrienden dit gedacht deelden, stelde hem voor, hem tot majoor te benoemen en beloofde dat zy er zouden over te vreden zyn. Zoo gezegd, zoo gedaen de doktor werd aengesteld tot kommandant der garde-civiek van Waver. Weken en maenden liepen voorby en de ge- meenteraed bemerkte eindelyk dat sedert acht maenden de garde-civiek niet byeengeroepen was. Het kollegie schryft aen den majoor om zyne aendacht op dit punt in te roepen. De majoor antwoordt niet. Het budjet der stad wordt in den raed neergelegd en de gemeen- teraed bestatigt met verwondering dat de ma joor geene toelaeg heelt gevraegd, noch een budjet heeft voorgesteld voor de garde-civiek. Men schryft opnieuw. De majoor antwoordt niet. Door dit zwygen verbitterd, dient de bur gemeester eene klacht in by den arrondisse- mentskommissaris, die aen den majoor schryft de majoor antwoordt niet. De arrondissementskommissaris richt zich tot bet goevernementde minister schryft een verontweerdigen brief aen den majoor, die niet antwoordt. Nieuwe brief van den minister, die aen den majoor schryft dat de beleefdheid ten minste eischt dat men de ontvangst meldt van een ontvangen brief. De majoor antwoordtIk heb de eer u te melden dat ik de brieven heb ontvangen, die gy my gezonden hebt. De zaek is daerby gebleven het goeverne ment kon niet handelen tegen den majoor, die by elke kiezing, met geestdrift door de officiers herkozen wordt. Zondag avond had te Herstal by Luik, een jammerlyk ongeluk plaets ten gevolge van het gebruik van petroollampen. Eene veertigjarige dienstmeid is van een keldertrap gevallen met eene petroollamp in de hand. Het vuer deelde zich aen hare kleêren meê, en in weinige oogenblikken was de ongelukkige vrouw geheel door de vlammen omringd. Een persoon, die op hare noodkreten toesnelde, gelukte er in het vuer uiltedooven, doch de ongelukkige had reeds verschrikkelyke brand wonden bekomen. Dynsdag avond is zy te midden der verschrikkelykste pynen overle- den. FRANKRYK. fDood vau Mgr Dupanloup. Zooals zaterdag per lelegraef werd overgeseind, is Mgr. Dupauloup, de icvcrige bisschop van Orleans, lid van den franschen Scnaet en der akademie, vrydag avond op het kasteel van Lacomte, in hot departement Dauptainé, overleden. FclivAnlonius Philiberlus Dupanloup is den 3 ja nuari 1801 geboren te St Felix, in Savoiën, in d omstreken van Chambcry. Gen priester zyner familie begon de opvoeding van den jongen bupanloup, die van zyne kindsheid af, reeds door zyn buitengewoon levendig en zyn vast karakter loonde wat hy eens zou worden. Toen hy nauvvelyks acht jaren oud was, werd hy gezonden naer het opvoedingsgesticht van den eerw. heer Messeyre te Parys, alwaer hy in al zyne klassen de eerste pryzcu behaelde. Weldra werd de veelbe lovende leerling toegelaten in het klein seminarie van St-Nicolas du-Chardounet, en daerna in hel semi narie van Saint Sulpice. In 4825 werd Dupanloup tol priester gewyd en niet lang daerna benoemd tol calhechiseerder van de kinderen des konings en der prinsen van het huis van Orleans. Later onderwees hy het evangelie aen de dochter van don Pedro, de toekomende keizerin van Brazilië en aen de koningio Maria-Amelia, die, tusschen de menigte verborgen, den weisprekenden priester kwam aenhooren. In weinigen tyd werd Dupanloup de geliefkoosde predikant van de sludeerende jonkheid te Parys; hy werd de vertrouweling en do biechtvader der be roemdste slaetsmannen. De kardinalen en prinsen der Kerk waren hem genegen en Gregorius XVI mocht tot hem zeggen: Tu es apostolus juventutis. Gy zyt de apostel der jonkheid. Zyne faem begon zich reeds in de kristene wereld te verspreiden zonder dat de jeugdige priester dit bemerkte. Ily werd benoemd tot eerekanonik en daerna let overste van 't seminarie Saint-Nicolas, al waer hy talryke leerlingen heeft gevormd. Terwyl Dupanloup het bestuer van dit seminarie nog in handen had, beweerden eenige professors der Universiteit dat de studiën der catbolyken verzwakt werden door de geestelyke oefeningen. Met een hei ligen iever bezield, stond de eerbiedweerdige be- stuerder op en stelde voor, zyne leerlingen in gclyk getal te doen stryden met de leerlingen van welk gesticht ook. Myne leerlingen zegde hy, zullen zoo niet betere, dan toch dezelfde uitslagen leveren als hunne mededingers. De Universiteit durfde den slryd niet acnncmcn en verklaerde zich dus over wonnen. Van hel seminarie van St-Nicolas werd Dupanloup verplaelst naer het seminarie van La Chapellc, te Orleans. Alhoewel het bestuer der gestichten reeds alleen eene zware tack was vond Dupanloup nog immer tyd om te prediken of biecht te hooren. In 1834 opende hy de reeks geestelyke konfcrencies in de Nolre-Dame te Parys, welke door hem er. zyne opvolgers wereldberoemd zyn geworden. Tot beloo ning werd hy door den aertsbisschop van Parys be noemd tot eerekanonik der hoofdkerk. In 1841 werd Dupanloup gelast met den leergang der gewyde welspiekendheid in de Sorbonne, doch zyn leergang werd weldra onbepaeld opgeschorst, ten gevolge van zyne lessen over Voltaire, welke hevige proloslatiën van wege de anti-calholyken verwekten en vrees schenen in te boezomen aen het goevernement. Als professor streed hy gedurende vier jaren, in gezelschap van Lacordaire, de Motalembert en Fal- loux, om de vryheid der kerk en van het katholiek onderwys te bekomen. Als predikant zien wy hem met de eerw. paters Lacordaire, Ravignan en Felix verschyncn in de hoofdkerk van Parys. Als redenaer heeft hy den lof uilgesproken van Jeanne d'Arc, in woorden die weörklank gevonden hebben in alle harten, lol zelfs in hel protestantschc Engeland. 'l Is ook Dupanloup die de bekeering bewerkt heeft van den bcruclilcn politieker prins de Talleyrand, den bisschop-aposlaet. Prins de Talleyrand lag op zyn sterfbed. Te vergeefs smeekten hem zyne vrien den zich tol God te bekceren, te vergeefs stelde men alle pogingen in het werk om zyn ongevoelig hart te verloederen, gebeden en smeekingen, alles bleef vruchteloos. Slechts eens scheeu hy een weinig ont roerd, toen een jong meisje, in het wit gekleed en gereed om lot de II. Tafel te naderen, voor hem kwam neerknielen en zynen zegen afsmecken. Voor de eerste inael scheen hy eenige wroeging te gevoe len, doch de gewezen slaetsman liet zich door zyn gevoel niet medeslepen en zyne bekeering bleef nog geheel te bewerken. Dupanloup bewerkte die; voor hem boog de gryze. slaetsman het hoofd, hy trok zyne woorden en zyne werken in en biechtte met zulke ingetogenheid en godsvrucht, dat 's anderdaegs de bekeerder, lerzel- vertyd de verzoening en deu dood van den gewezen bisschop aankondigende, met vreugde mocht uitroe pen: Zelden heb ik volmaekler berouw gezien! Op 6 augusti 1849 werd Dupanloup voorgesteld voor den bisschoppelyken stoel van Orleans; hy werd den 30 september geprekoniseerd te Porlici en op 9 december daeropvolgende te Parys gewyd. Alle werken, groote en kleine, vonden in liera een onvermoeibaren voortplanter. Hy gaf alles ten beste woorden, daden, rykdommen. Eens gaf hy aen de armen zyn herderlyk kruis, een anderen keer zyn bisschoppelyken ring. Zyne diocesanen kochten die voorwerpen ten voordcele van den arme en brachten ze aen hunnen herder terug, als een bewys van hunne liefde en erkentenis. In 1845 werd Mgr. Dupanloup benoemd lol lid der fransche akademie, doch hy verliet dit genootschap by de aenneming lot lid van den vrydenker Liltré. In 1871 werd hy door het departement du Loirel ge kozen tot afgeveerdigdo en weldra tot lid van den franschen Senael, in welke hoedanigheid hy een krachtdadig deel nam aen de beraudslaging betref fende de vryheid van onderwys. De byzonderstc geschriften van Mgr Dupanloup handelen over het onderwys en de opvoeding. Hy heeft insgelyks belangryke schriften uitgegeven voor de verdediging der Kerk en hel wereldlyk gezag van den Paus. Ter gelegenheid van hel Vatikaensch koncilie bestreed hy de geschiktheid der delinilic van de pauselyke onfeilbaerheid, doch hy onder wierp zich met kinderlyke voorkomen beid aen de dekreten van het koncilie. Het laetste werk van Mgr Dupanloup is een merk- weerdigen herderlyken brief over den Sl-Pieters- penning, en waervoor Z. H. Leo XIII hem eene breve verleende. Ziehier eenige nadere byzonderheden betreffende den dood van Mgr Dupanloup. Mgr Dupanloup is overleden te Lancey, naby Grenoble, alwaer hy eenige dagen wilde uitrusten, vooraleer zyne werk- zaemheden van Senaleur te hernemen Hy word in zyne laetste oogenblikken bygeslaen door den eerw. heer Chapon, onderpastoor der kathedrale kerk van Orleans. Vier dagen voor zyn overlyden, schreef hy aen een zyner vrienden dat hy slechts bel bezoek afwachtte van den geneesheer Combai, om naer Orleans terug te keeren. Den dag zyner dood had hy nog zynen brevier ge lezen en zyne gewone oefeningen van godsvrucht volbracht. De eerbiedweerdige prelaet is schielyk gestorven, terwyl hy den rozenkrans las. Welke zachte dood! schryft een ooggetuige. Ten vyf ure 's avonds waren wy rond hem vergaderd een onzer deed eene geestelyke lezing, waerop de eerbiedweerdige bisschop eenige ingrypende en diepgevoelde bemerkingen inaekle. Ten 5 i/a ure ging hy in zyne kamer alwaer de eerw. heer Chapon, hem nog eenige bladzyden voorlas. Daerna zegde de prelaetIk heb myn brevier gelezen, en nam zyn rozenkrans. Een oogenblik later werd hy door eene benauwdheid overvallen hy ontving de absolutie en terwyl de aenwezigen den Memorare bidden, gaf de gryze bisschop den geest, in de armen van M. Dubois, zyn vriend en van den eerw. heer Chaopn.» GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de sraakelykc gczocdheidsbloed van Du Barrv, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, maegontstekingen, do gal, do winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al do wanorders veroorzackt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 63,476. M de Pastoor Comparcet, van 8 jaren maegkramp, van maeg- en zenuwpynen, zwakte en nacblelyke zweetingen. N° 47,422. Uitputting Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uil hoofde van jeugduitspanning. Verdun,46 Januari 4872. N° 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pynen in de rechte zyde en aen de uitholling der maeg, van slechte spysverteringen, enz. Ik aerzel niet u toete- verlrouwen dat uwe Revalenla my gered heelt, s Ernest Catté. Muzikant by hel 63c linie-rog Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prvs in medeevnen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 4/2 kil. 4 fr. 4 ki'l. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen posl-mandaet, de doozcu van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Iterg van 'I BI of, 16, ltrus«el. Depots te Aelst, by Vanden Horreweghc en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. l'erlinel eener Zegeprael Troost voor den Ly «lende. Hel is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeien, het hem toch niet kan geklukkcn den mensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden nacm te verwer ven, die naderhand weder tol oneer en vergetelheid vervallen Dit is voornamelyk waer met hen, die ge neeskundige bekwaemheid voorwenden, en die, in in eene eeuw, waerin er zoovele ziekten zyn, beproe ven zich in het vertrouwen van hel publiek te drin gen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dat toeu wy voor eeni ge jaren voor het eerst hoorden van de" algemeene beraemdheid van Professor Holloway, wy zyne ver hevene aenspraeken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scheipzinnigbeid toeeigenden, waerdoor hy ons oordeel niet zou kunnen verschalken. Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechtvaerdige verwyt. Eene nauwkeurige studie van zyn stelsel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dat de wereld," om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddellyk onder zyne eerste weldoeners zou rangschikken, zou als nu ze ker later zal gebeuren. Hy heeft het geheim der menschelyke kwalen opgelost en bewezen, dal alle geneeskundige behandeling, van Hunter af, op val- sche grondslagen steunt. Jeuner bracht geen grooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de ge nees en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Het menschelyke bloed is niet slechts een eenvou dig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft. Het is, hoe men zich ook over dit be weren verwonderen moge leven. Om kort te zyn, het is hel leven in den mensch alle physiologische kwa len zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, maeg, alle onzuivere samenhoopingen in hel liehaem, en een groot gedeelte der onvererfe- lyke, en inheemshe ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van hel bloed. Zuiver dat, en houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aen vallen. Deze schoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenen luister bygezet, dat deze zelfs den roem van helden en staels lieden overschrydt Washington Commonwealth. Zalf en Pillen van Holloway. Proef voor de Over heden gegeven Sedert nagenoeg het derde eener eeuw, bekleeden deze geneesmiddelen den eersten rang voorde genezing der etterbuilen, open wonden, gezwellen uilslag nu alle soorten van huidziekten. Dadelyk deed de Faculteit eene aenklacht tegen deze geneesmiddelen maer de proeven welke al degenen die aen dergelyke kwaleD leden cr mede namen, ze gevierden alras over do door eigen belang geopperde oppositie. Zy, die de geneesmiddelen van Holloway hersteld hadden, vertelden aen de andere zieken, de baten, welke zy er by gehad hadden, deze laelsten, namen er op hunne beurt eene proef mede en vonden cr ingsgelyks de resultaten gunstig van het is aldus dat die wonderbare geneesmiddelen in gebruik kwa men en zich over den geheelcn bewoonden aerdbol hoog deden achten. De Zalf is allyd met het verwon- delykstc goedgevolg aengewend by beenkwalen, de roos, de krampaders, de gezwollen enkels en andere menigvuldige lichaemsgebreken, die duizende mon- schen, die ons omringen zoo deeiiyk kwellen. HOPMERKT. Heden zyn 85 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 45 £t 55 de 50 kilo POPERINGHE 4 OCT. Hoi'PE 1877. Stad. Fr. 68—70 00—oO Gemeenten 00—00 00—00 AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil. Tarwefr. 25—00 a 28—00 Masteluin 23—00 25 -00 Rogge20- O0 22—00 Gcerst20-00 21—5» Haver20-00 24-00 Aerdap. (roode de 400 kil. 8—00 40—50 Idem, (witte). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 7 —27 9—54 Eijers, de 25. 2—54 2—72 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens hel koppel 44—00 54—00 ANTWERPEN, 18 Oct. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 3,05. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,55 a 4,70 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 k 1,60. Do eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50. 'Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 23—00 a 25—50 Rogge, 20 - 00 20—50 Winlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 25—00 25—52 Haver, 20—00 21—00 Boekweit, 4 8—00 20—00 Boonen, 00—00 0o—00 Bitterpeën, 22—50 23—50 ST NICOLAES, 17 Oct. per 436 liters. Rogge. 24-00 Boekweit. 15—50 Haver. 14-00 Geerst. 16—00 Lynzaed. Idem. 24—00 Erwten 18—50 Aerdappelen per 100 kilog 6—50 Vlas, per kilogr. ruw 4-70 Boter. 2-95 Hooi, 100 bussels 27-00 Eieren, per 26. 2-54 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vrouwel. 9 HUWELYKEN. F. Mallhieu, twyndersg. met G. Van Gecm, twyr.st. J. Gillade, twyndersg. mot L. Van Dorpe, twynst. D. Walgraef, twyndersg. met E. Luycx, twynst. M. Bnevens, twyndersg. met M.Thienpont, twynst. R. Redant, werkman, niet L Luycx, twynster. J. Van der Eist, twyndersg. met M. Eemans, z. b. J. Coppens, houtzager, met M. Willems, kantvv. J. Van der Eist, twyndersg. met C. Meersman, kantw.— P. De Pauw, fabriekwerker, te SlNicolacs, met F. Yernimmen, z. b. II. Van Massenhove, politie agent te Antwerpen, met L. Van Haudenhove, z. b. V. Van den Eyndc, herbergier, met M De Wilde, dienstmeid. j. Luycx, lanJbouwer, met M. DeClippel, dienstmeid. OVEBLYDENS. D. Galmart, z. b. 30 j. Gcndscheslract. J. Gil lade, wed. Van do Wmckcl, slrykercsse, 77 j. Hop- merkt. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove Aangiften van den 12 tol den 48 Oct. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 4 OVERLIJDENS: 1 kind onder de 7 jaren. Stad Aalst. WAPENSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde MANSCHAPPEN. De Burgemeester, Gezien de verwittiging van den heer Distriktbevel- hebber van Dendermonde, in date 3 Oktober jl. N° 651. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 48 Oktober 1874, N° 3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschou wing bij voormelde koninklijke besluiten voorschre ven in deze stad zal plaats hebben, den Maandag 25 November 1878, ten Sladhuizc, ter Militiezaal, ten 8 ure's morgens, voor de klassen van 4869 tot 1875 medebegrepen. De manschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgseffekten en drager zijn van hun dienslboekje (livrei.) De Burgemeester herrinnert aan de manschappen dal degene welke zouden nalatig blijven zich tol de Wapensehovwing op gemelden dag en uer aan te bieden, zullen gestralt worden met eene terugroe ping in dienst van één tol 6 maanden, overeenkom stig het art. 22 des koninklijk beslulls van den 48 Oktober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 8 Ohlober 4878. De Burgemeester, V. VAN WAMBEKE. STAD AALST, 1878. Jaarlijksche van St. Martensdag. De Burgemeester en Schepenen, gezien de beraadslaging des Gemeenteraads van den 7 October laatst. BESLUIT De jaarlijksche PAARDEN- EN VEEMARKT van St. Mar tensdagzal plaats hebben op Zaterdag 9 November 1878. De maandelijksche Veemarkt van den eersten Zaterdag der maand November is verschoven tot zelfden dag 9 November. De Paardenmarkt heeft plaats op de Esplanade, nabij de Statie des IJzerenwegs dc Veemarkt op de Houtmarkt, aan de Brusselschepoort. De Paarden en het Vee ter markten gebracht, zijn vrij van plaatsgeld. Alle hulp en bijstand zullen aan de koopers en verkoopers verleend worden. De volgende Premien jutten voor het HOORNVEE uitge reikt worden A. Aan den verkooper die bet grootste getal HOORNVEE ter markt zal brengen 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten minste 4. 5° 10 fran ken voor een getal van ten minste 3. B. Aan den verkooper die het grootste getal KALFBEES- TEN zal hebben ter markt gebracht 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2U 15 franken voor een getal van ten minste 4. C. Aan den verkooper die de schoonste KALFVAARS (2 tanden), zal ter markt brengen, eene premie van 15 fran ken. Ingeval van gelijk getal, zullen de premien toegekend wor den aan den verkooper die de schoonste verzameling zal heb ben ter markt gebracht. De voorschrevene premien zullen ecniglijk toegewezen wor den, na vaststelling en bewijs dat het daartoe vereischte getal Vee ter markt zal verkocht en geleverd geweest zijn. De verkoopers welke vermecnen recht te hebben tot eene der voormelde premiön, zullen gehouden zijn zich te doen in schrijven op gemelden dag, vóór het eindigen der markt, bij den Sekretaris der Commissie of Jtirij, die zich aldaar zal be vinden. De uitreiking der prouiién zal plaats hebben den zelfden dag, met klokslag van 12 uren 's middags, na het eindigen der markt, en dit op liet verslag van eene door bet Kollegie van Burgemeester en Schepenen aangestelde Jurij, samenge steld uit heeren Landbouwers, Stokers, Vleesch houwers, enz., die over al deze schikkingen zal beslissen, zonder beroep. Gedaan ten Stadhuize, den 11 Oktober 1878. Op BevelDe Burgemeester en Schepenen. De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jozef VERLEYSEN. L' adjudication des pomnies de terre néces saires a Fécole, du 1" Novembre 1878au 45 Juin 1879, aura lieu le 21 Octobre courant, a 11 lieu- res du matin, dans le bureau du Commandant, Le cahier des charges peul ètre consulté dans le même bureau tous les jours de 8 a 11 heures du matin. Le Lieutenant-Colonel Commandant. VERBRUGGHE. Dn jeune liom ine desire donner des lecons d'arilhmelique, de francais, de latin et de grec. S'adresser au Bureau du Journal. Ter gelegenheid der Jaormarl van Haeltert. Jaer- lyksche vogelschieting met dc Bolle naer Geldpryzen en Beafstukken, bij Petrus Van der llaegen, houd Pauselyken Zwaef, te Haeltert, Plaets. Op Donderdag 24 October 4878, om 3 uren namid- Aen 35 centiemen den 1/2 herloliter, in het Ga? Gesticht van Aalst. Een bekwaam persoon, voorzien van goede ge tuigschriften vraagt eene bcdieniug van magazinier, reiziger of kantoorbediende in een handelshuis. Adres te nemen ten burcele van den Denderbode, Molenstraat, n" 6, le Aalst. in dc. AchterstraatNa 23. Een Huis met poort groote werkhuizen en zoldcf ringen, laatst bewoond door de gebroeders Carael. Zich te bevragen bij P. Mayart, huidevetter. TL. Uys>n 1° Een schoon Huis met hof, M o li lil ai» Keizerlijkeplaats n° 50 Een dito in de Alberl-Liénartstraat, hoekhuis naast de statie, beide tc Aalst. Zich le bevragen bij den eigenaar, M. Fr. Moyer3oen, nieuwstraat, 36 Aalst. t il lor linnd le knop. Bij E. Moens, landbouwer Weileren,drij driewielkarren,cen vierduinier (wagen) een nieuwen bcerbak voor wagen, en een merrie paard (jaarling.) TV I;nm> B|J t'e Bloeders Van Vaeren- bergh, rijtuigmakers en rijtuigschil ders: 2 schoone nieuwe Tilbury-karrekens, gewaar borgd en een Tilbury van occasie, Zoutstraatpoort, legen het estaminel de (Meiboom.) 6 It or linml lo koop met gemak van betaling. Twee Huizen gelegen in de Korte Zoulslraat, waarvan een met grootcn hof dienstig voor alle be drijven. Zich tc adresseeren bij den eigenaar D. Kiekens. rrp liOOn Extra schoone canada, Appel ate ivuu|j« plantsoenen en tweejarige Doo- rens, byJ. B. Huilermans, tot Oultre byNinove. TTV Ir AAn Rene schoone KAR, in goeden jl u kau|J. slael Zich te bevragen by Dc Vits, vleeschhouvver tc Erpe. De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak kelijk en spoedig alle slach van Stooven, Ka chels, Rijke vuuren enz. te kuischen en le po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. De beste stof bekent voor het kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. Hiermede worden ook wonderlijk schoon ge polijst alle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz. Doozen a 40 en 20 cenlimen pakken a 10 centimen. Al deze produkten dragen de handleeken van de eenige eigenaars Gebr. Peelers te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen ln 't groot en bij uitlevering te Aalst, M. Felix Van der Slappen Drogist ka- pellestraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 JOSEPH DE FEYTER, aen hel dorp le Erpe, maekt Lekend dat er by hern le bekomen is, 4sle klas van peruviaenschen Guano, zuiver en onvervalst. Hy hoopt door dc goede hoedanigheid zyner waren dé gunst van eenieder le verwerven. Une bonne maison de Bordeaux trés-connue en Belgiquc, oil elle a un nombreuse clientèle désire trouver de suite comme représentant pour Alost etses environs, une personne active el posée, dont la position indépendanle et les bonnes relations lui permetlent de faire le place ment deses produits trésjolie provision. Ecri- re anx initiates B. M. poste restante, a Bordeaux (France.) Bij uitscheiding van Bedrijf Herberggerief, Brandhout. Aardappels, Wortels, Strooi en verdere voorwerpen. TE A A LSt-M IJLBEKE MOORSELSCHE BAAN, ter herberg den Molenkauter, bij Benedictus Borms. Op Woensdag 6 November 1878, om 8 uren 's morgens. Door 't ambt van den Notaris VER- BRUGGHEN, te Aalst. Namens M. Janssens-Beeckman, Volksverte genwoordiger, te St-Nicolaas, zal de Notaris VERBRUGGHEN van Aalst, op Donderdag 24 October 1878, te beginnen ten 8 uren 's mor gens, overgaan lol de openbare verkooping van 140 keopen schoone en zware kanada Boomen, staande ter volgende plaatsen. Te Wichelen op den Hulst, den Bogaarl, de Elsbrug en de Heide. Te Lede op den Eiplas. En te Sclioonaarde, aan den Opslaldries, de Frankrijkstraat, de Ganzendries, het Migroveld, de Balgestraal, de Langeslraat, en den Elsbosch. Breeder beschreven op bezondere plakbrieven. Armbestuur van Moorsel. OPENBARE VERPACHTING van gelegen le Moorsel, YVieze, Meire, Meldcrt.Sle Catharina-Lombeek en Aalst-Mijlbeke. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, ver blijvende le Moorsel, zal, ten verzoeke van het gezegd Armbestuur op Dijnsdag 12 November 1878, om 9 uren 's morgens, ter herberg van Petrus-Josephus De Wolf, gemeen le-Sekretaris, Moorsel, nabij de statie, openbaarlijk verpach ten 67 loten Land, Mersch, Bosch, Boomgaard, Hofsteden en Weiden. N. B. De gewoonlijke wijngelden zullen dooi de pachters op den oogenblik van verpachting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeten betaald worden. Men zie verder de plakbrieven. VERKOOPING VAN Te Jmpe en Erondegem. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Eronde gem, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 14 November 1878, om 9 uren voormiddag, open baar verkoopen lol) koopen Bosch kanada, 15 koopen Abee- len, 15 koopen kleine Eiken, 7 Esschen en 5 extia schoone eu dikke Wilgen. Allen gestaan te Impe aan de Kloosterbos- schcn en Moorthoek en te Erondegem. in den Kokelaur, hoeksken en aan de Barrine. Te beginnen te Impe aan de Klooster Bas- schen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3