r Maer, Medeburgers, WEDDINGSCHAP. Ernest Catté. MILITIE. Voor zorggelijkc Huishoudsters RAARDEN-EN VEEMARKT By uitscheiding van Bedryf. OVERJ ARIGE PANDEN, Coke (Gas-Kolen.J VERKOOPING VAN LANDEN, G-OELERETT Vins et Spiritueux. Te huren terstond. schoone en zware Boonien, Vcnditie va» AIEEBELS, R00MEN en Elsenschaarhoul, Will gy dat ongodsdienstigheid en ongeloof in onze scholen heerschen, dat uwe kinderen lol vrydenkers, verdorvene zielen gevormd worden, die eens uwe schande en deze uwer gansche !a- milie zullen wezen. Ja, indien gy dal wilt, slemt dan voor de libe rale lyst. Indien gy, eenen dyk legen 't liberael ongods dienstig onderwys, tegen 'l zedebederl wilt op werpen. Indien gy den zedelyken toestand onzer stad wilt behouden, gelyk hy hiergedurendedeze tien laetste jaren geweest is, 't is te zeggen, zonder eenige moord, brandstichting, en groole diefle te konnen bestaligen, stemt dan voor de gansche catholyke lyst. Ja, stemt voor de catholyke candidaten en dan zult gy beletten dat uwe moederstad het zelfde schouwspel oplevere als de liberale ste den en waleslreken alwaer byna dagelyks de akkeligste moorderyen en andere misdaden ge pleegd worden. Indien gy de proccssien en berechtingen hier wilt blyven behouden, indien gy wilt dat de Almachtige God het H. Sacrament des Altaers, langs onze straten vrylyk mag gedragen worden, stemt dan voor de catholyke candidaten, want indien de liberalen hier meester wierden dan is 't adieu voor de processiën, adieu voor de be rechtingen, adieu voor de christene begravenis- sen. En men zegge niet dat wv de waerheid spa ren, de voorbeelden van Luik, Brussel, Genten Antwerpen zyn daer om onze voorzegging te be vestigen. Catholyke kiezers van Aelst overweegt het wel Z'en durven niet de liberale boffers. 't Is heden Zaterdag 4 uren van den namiddag en den liberalen heer die zich Dy den heer L. M.... zou moeten hegeven hebben om zyne TWEE DUIZEND FRANKS te gen zvn één duizend te zetten, INDIEN DE LIBERALEN NIET BOVEN LIGGEN, heeft zich by genoemden heer niet durven begeven, ondanks onze stellige aenneming in zynen naem. Niemand der liberale party of door haer afgevaerdigd heeft zich ten bureele van den Denderbode begeven. Waer blyven die liberale grootsprekers 7 Waer zitten ze nu, die felle boffers Ze zyn op de vlucht de liberale sohyters. Wat denkt u. Medeburgers, van al dit liberael lawyd in den YKER MET PERMISSIE 7 Waren zy niet overtuigd van den onbermhertigen gena- deklop die de liberale kliek Dynsdag te wachten staet zouden zy zich niet verhaest hebben,DUIZEND FRANKEN te winnen die op de straet toch niet te rapen zyn Antwoordt, Medeburgers KIESKRONYK. Meu schryfi ons uit Erembodegem dat de kie zing der heeren Callebaul Frans, De Cltppel J. B. Nelis Lodcwyk, Van YVezemael Severinus, Verleyzen Bernard, uittredende leden en Leo pold Van Vaerenbergh-De Ridder in vervanging van M. And. Boterberg, ontslaggever, verze kerd is. Naer men vermoedt zal de meerderheid verpletterend zyn. Deze afkoking zal de liberale candidaten niet zeer bevreemden daer er van de 6 vier by zyn die reeds zoo fynekens zyn afgekookt geweest dat er de beentjes uitvielen. Ze mogen verze kerd zyn dat deze tweede niets te wenschen zal overlaten, er is voor gezorgd. Indien onze catho lyke vrienden toekomende week wat saus be- geeren om ze voorgoed op te leggen ze moeten maer spreken, REC11TERLYK KRONYK. Zaak 't Kint. Men begint reeds in de zalen, bestemd voor het assisenhof van Brussel, alles in te richten voor den buitengewonen zittyd, welke op 4 November aenstaende zal geopend worden, en waerin alleen de zaek 'l Kint zal voorkomen. Reeds heeft men in de zael eene overgroote kas geplaets, waerin al de registers en papie ren zullen geplaets worden, die in de Banque de Belgique zyn in beslag genomen en die tot bewysstukken moeten dienen. Zooals wy reeds gemeld hebben, zou 'l Kint behalve Mr De Ryckman, nog twee advokaten hebben der balie van Parys, namelyk Mr Cara- by en Lachaud. Deze echter hebben voor die taek bedankt uit hoofde, zegt men, van den langen duer van 't proces. Mr De Ryckman zal in de verdediging van 'l Kint bygestaen worden door Mr E. Picard, Mr De Becker, is gelast met de verdediging van Mr Fortamps. In het loopende jaar heeft er in 't kanton Assche een concours plaats gehad tusschcn de scholen van het lager onderwys der meisjes. Donderdag laatst wierden de pryzen door do bestendige afvaardiging van Brabant, bestemd te Assche op hel gemeente huis uitgereikt. Zie hier in 't kort den uitslag 1° Van de school der zusters van St. Cath.-Lom- beek, waren er 8 leerlingen die deel namen aan de prijskamping zij behaalde 5 eerste prijzen, 2 twee de en 5 certifikaten. 2° Van de school der Rcligieusen van Teralphene, waren er 4 leerlingen. Deze behaalde 5 eerste prij zen en 3 certifikaten. 3° Vau de Religieuzen school van Assche, 2 eerste prijzen, en drie certifikaten. 4° Van de Religieuzen school van Opwijk, 2 eerste prijzen en 1 cerlifikaet. 3° Degene van Liedekerke 2 eerste prijzen. G° De school fecole mixte) van Assche-Asbeeck, 2 eerste prijzen en 2 certifikaten. 7° Maxenzeel, (ecole-mixte) 3 eerste en 1 cerlifi kaet. lu 't geheel zijn er gegeven, 18 certifikaten en 23 eerste en 2 tweede prijzen. De overige prijzen en certifikaten zijn verdeeld geweest, tusschen de scholen van Ternath en de scholen (mixles) van Esscheue, Merchtem, ten Bosch en Cobbeghem. Zoo men ziet, worden meestal de lauweren ge plukt door de scholen der Religieuzen en staan deze overal aan 't hoofd voor de uitmuntendheid van haar onderwijs. Doch dit belet niet dat gehuurde liberale gazetschr'jvers altijd gereed zijn om het onderwijs der Religieuzen met alle soort van verachting te be jegenen en het te kleineren. Maer als het wereldlijk onderwijs in strijd moet komen tegen het religieuzen onderwijs, als er, ge lijk men zegt, boter bij den visch te brengen is, dan danst de kat op de koord en komen meestal de we reldlijke scholen met neuzen of dompers af van der tien tot zeventien meiers lang die haer door do een voudige Religieuzen scholen, fijnekes worden opge zet. Aen 't werk kent men den meester. Bij de prijsuitreiking welke donderdag te Assche plaats hadl, heeft een buitengewoon ongelukkig geval zich opgedacn. Mr Van Cappelle, secretaris van Merchtem had den gemeenteonderwijzer naer Assche vergezeld. Eensklaps werd Mr Capelledoor eene gc- raektheid getroffen, en gaf tien minuten nadien den geest. Men schryft uit Oostwinkel Een droevig geval dat eene katholieke familie' in rouw komt te dompelen, heeft hier maandag 23 dezer plaets gehad. De lieer Charles Van Vlaenderen, rente nier te Somergem, zich met hel vallen van den avond van Ooslwinkel langs de vaert van Schip- donck huiswaerts begevende, heeft het ongeluk gehad,toevalliglyk in hel water tevallen.en heeft u het allen in verloren, 's Anderdaegs ishellyk op het grondgebied van Adegem uilgevischt. Men zegt, dat er op dynsdag 12 Novem ber te Brussel eene revue zal plaets hebben van de burgerwacht en van hel leger, ter gelegenheid van de opening der wetgevende Kamers, door den Koning. BrusselDe vrouw, welke gisteren door haren echtgenoot uit een venster der tweede verdieping geworpen werd, is gelukkig aen de bekomen wonden en kneuzingen niet bezwe ken. Zy wordt in het St-Pietersgaslhuis ver zorgd men hoopt haer nog te kunnen redden. Dezer dagen kregen de genaemde Van L.., oud 22 jaren, en P. W., oud 44 jaren, wo nende te Meerbeke. twist over een bolspel, W. verliet alleen de herberg en tien minuten later volgde Van L, met twee gezellen. Op 180 meters der herberg heeft Van L. eenen slag op den rug bekomen, en is tengevolge zyner wonde den 10 dezer overleden. De moorde- naer W. is aengehouden en naer de gevan genis te Audenaerde gebracht. Maendag avond is een hevige brand uit geborsten in een achtergebouw van den Ant- werpschen steenweg, toehoorende aen M. J. Deneyer, koopman in koloniale waren. Het vuer, op den zolder ontstaen, deelde zich wel dra mee aen de benedenverdieping, die met koopwaren gevuld was. Dank aen de spoedige hulp, was de brand in minder dan een kwarts uers gebluscht. Van het gebouw zyn slechts de vier muren blyven rechtstaen. Het verlies is zeer aenzienlyk. M. Cabu, een gebuervan M. Deneyer, werd, toen hy naer huis terug kwam en den brand bemerkte, door eene ge- raektheid getroffen, aen welke hy eenige uren later overleden is. Verleden maendag is de huisvrouw Coucke, wonende op den steenweg van Bisse em naer Gullegem. in hare herberg, door twee kerels aengerand en mishandeld. De mis dadigers kwamen uit het bedelaersgesticht van Hoogstraeten. Zy hebben de vlucht genomen met eene som van 30 franks en eenige juwee- len meenemende. Vrouw Coucke wilde ze ach tervolgen, doch zy viel bewustloos op den dorpel barer deur. De voorbygangers hebben een der kwaeddoeners, den genaemden De Vos van Harelbeke, aengehouden. De policie zoekt de anderen op. Charleroi Een janmerlyk ongeluk had verleden Zondag namiddag plaets in den kool- put St-Charles, te Montigny-sur-Sambre. De koord van den ophaelbak was gebroken en de werklieden, moesten langs de ladders omhoog klimmen. De genaemde Demestier, mynwer- ker, oud 38 jaren, wonende te Dampremy, zette ongelukkig bv het klimmen den voet op eene plank, welke door die beweging verplaets werd. Demestier stortte naer beneden en werd op den slag gedood. Maendag avond 11. heeft men op de spoor- baen naby Charleroi een rail gevonden, die over de riggels gelegd was, zoodat een ontrig- geling onvermvdelyk ware geweest, indien men het feit niet in tyds had ontdekt. Er is een onderzoek ingesteld. Onze lezers zullen zich herrinneren dat, eenige weken geleden te Gozée eene oude vrouw te midden van het veld vermoord werd. De schuldige, aenstonds aengehouden en naer de gevangenis gebracht, trachte zich als krank zinnig te doen doorgaen. Thans echter heeft hy van dit middel van verdediging afgezien en zyne misdaed bekend. Vrvdag avond is in de statie van Landen een smartelyk ongeluk gebeurd. De genaemde B. Goddé, polbakker te St-Truiden, bemer kende dat hy zich in een verkeerden trein be vond, sprong er haestig uit terwyl deze in gang was, met het ongelukkig gevolg dat de arme man onder de wielen viel en letterlyk verpletterd werd. Te Tongeren en omstreken zyn laetstle- den Donderdag 14 persoonen en een peerd door een razenden hond gebeten geworden. Het dier is Ie Vothem gedood. Een ongelukkig voorval had dezer dagen te Vorsselaer plaets. De genaemde J. B. Suys, werkman, oud 57 jaren, wonende op het Hei ken te Vorsselaer, is in het veld dood gevon den. Volgens men zegt, had de ongelukkige zyn geweer in eenen houtkant gesteken, om op een gegeven oogenblik het een of ander stuk wild te schieten. Terwyl hy met eenige andere personen op het veld werkte, had hy waer- schynlyk den haen van het geweer overge trokken. Men denkt dat, toen hy het wapen wilde terugnemen, hy het met den loop zal vastgegrepen hebben. Het schot is afgegaen, en de onvoorzichtige in volle borst getroffen, is op den slag dood gevallen. Zondag morgend ontdekte men op de plaets genaemd Roggeveld, te Deurne. een man badend in zyn bloed, die nog enkel flauwe tee- kens van leven gaf. Zyn heel lichaem was blauw en grauw geslagen en gestampt, en het bloed stroomde over de wangen. Men bracht den mishandelde naer het gasthuis van Bor- gerhout, alwaer hy terug tot het bewustzyn kwam en daerna verklaren kon, dat hy te voet van Hoogstraten was gekomen, daer reeds de diligencie vertrokken was. Op de plaets waer men hem vond, was hy gedurende den nacht aengerand, mishandeld en bestolen. De die ven hebben hem voor dood laten liggen, na hem eene som van ongeveer 50 frank ontno men te nemen. De toestand van het slachtoffer is zeer onrustbarend. Het gerecht is met de zaek bemoeid. FRANKRYK. Verschrikkelijke Ramp.Donderdag morgend omtrent 11 ure, had eene verschrikkelyke ramp plaets in de galerie der machienen, in de ten toonstelling. Een bediende was gelast een machien in be weging te brengen en wilde, te dien einde, een overgangsriem leggen. Doch daer hy te klein van gestalte was om alleeu dat werk te verrich ten, riep hy de hulp in van een zyner makkers. Deze stelde zich aenstonds aen hel werk doch beging de onvoorzichtigheid zyn voorschoot, welke aen den hals en aen het onderlyf was vastgemaekt, niet af te leggen. Nauwelyks wes de machien in werking ge bracht, of een verschrikkelyke en niet te be- scbryven noodkreet werd gehoord, en aenstonds zagen de aenwezigen een arm, vervolgens eene hand en een been voor hunne voelen neervallen. De arme jongeling, welke de gevraegde hulp had geheven, was by zyn voorschoot in een lan- denwiel gegrepen en letterlyk van een gemalen- liet slachtollër was nauwelyks twintig jaren oud. Zyn makker is radeloos van droefheid. ENGELAND. Spoorwegramp te Pontypridd. Zaterdag namiddag, ongeveer ten half 5 ure, is te Ponty pridd, in Zuid-Wallis, een trein op een anderen geloopen. Het ongeluk gebeurde op ongeveer 300 yards van de statie, alwaer de eene trein, na reizigers te hebben uitgelaten, achteruit- stoomde en toen op een ander spoor overliep, juist op het oogenblik dat daerop een trein in vollen gang aenkwam. De eerste trein bolste legen den middelslen wagen van den anderen trein. Het spreekt van zelf dat verscheidene ry- tuigen het ondersteboven geworpen en verbry- zeld werden. Tot overmaet van ramp zaten juis- in den middenslen wagen een aental passagiers In het geheel zyn er by den schok twaelf persoo nen gedood en 40 a 50 zwaer gekwetst. Deze zyn allen in verschillende huizen oggenomen. Slechts weinig personen zyn er met eene lichte verwonding of kneuzing afgekomen. Het onge luk heeft zooveel te meer opschudding verwekt, omdat juist die lyn en vooral dal punt algemeen was bekend wegens het voortdurend streng toe zicht. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerlieid, hel slym, de braek- lust, de macg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypcn; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en liet bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waerondcr die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelslein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 63,476. M. de Pastoor Compareet, van 8 jaren macgkramp, van maeg- en zenuwpynen, zwakte en Daehlelyke zweetingen. N° 47,422. Uitputting. Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uit hoofde van jeugduitspanning. Verdun, 16 Januari 1872. N° 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pynen in de rechte zyde en aen de uitholling der maeg, van slechte spysverteringen, enz. Ik aerzel niet u toete- vertrouwen dat uwe Revalenta my gered heeft. r. Muzikant by het 63e linie-reg. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Bevalenla, in doozen van 4, 7 en 16fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplactsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 't BOof, SO, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Horreweghe en Beydler apothekers. Geeracrdsbergen, by D. NVitlinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Zalf en Pillen van Hollotvuij. Proef voor de Ovor- heden gegeven Sedert nagenoeg bet derde eener eeuw, bekleeden deze geneesmiddelen den eersten rang voor de genezing der etterbuilen, open wonden, gezwellen uilslag nu alle soorten van huidziekten. Dadelyk deed de Faculteit eene aeuklacht tegeu deze geneesmiddelen maer de proeven welke al degenen die aen dergelyke kwalen leden er mede r.amcn, ze gevierden alras over de door eigen belang geopperde opposilie. Zy, die de geneesmiddelen van Holloway hersteld hadden, verleiden aen de andere zieken, de balen, welke zy er by gehad hadden, deze laetsten, namen er op hunne beurt eene proef mede en vondeo er ingsgelyks de resultaten gunslig van bet is aldus dat die wonderbare geneesmiddelen in gebruik kwa men en zich over den geheelen bewoonden aerdbol hoog deden achten. De Zalf is altyd met het verwon- delykste goedgevolg aengewend by beenkwalen, de roos, de krampaders, de gezwollen enkels en andere menigvuldige lichaemsgebreken, die duizende men- schen, die ons omringen zoo deerlyk kwellen. HOPMERKT. Heden zyn 86 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 46 a 50 de 50 kilo POPERINGHE 4 OCT. IIoppe 1877. Stad. Fr. 70—00 00 Gemeenten 0000 00—00 AELST. markt van heden. per 132 lil 50 eentil. Tarwefr. 26-00 a 27—50 Masieluin Rogge Geerst Haver Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (wille). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel 22('0 24 -00 20-00 21-75 00 -00 1)0-00 22-00 23-25 8-00 9-50 P—00 0—00 IO 9-54 2—72 2-81 4-00 5-25 44-00 54- 00 Stad Aalst. WAPENSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde MANSCHAPPEN. De Burgemeester, Gezien de verwittiging van den heer Dislriktbevel- liebbcr van Dendermonde, in date 3 Oktober jl. N° 651. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 18 Oktober 1874, N° 3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschou wing bij voormelde koninklijke besluiten voorschre ven in deze slad zal plaats hebben, den Maandag 25 November 1878, ten Sladhuize, ter Militiezaal, ten 8 ure's morgens, voor de klassen van 1869 lot 1S75 medebegrepen. De manschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgsefleklen cn drager zijn V3n hur. dienstboekje (livrei.) De Burgemeester hernnnert aan de manschappen dal degene welke zouden nalatig blijven zich tot de Wapenschovwing op gemelden dag en uer aan te bieden, zullen gestraft worden met eene terugroe ping in dienst van één tot 6 maanden, overeenkom stig hel art. 22 des koninklijk beslults van den 18 Oktober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 8 Ohtober 1878. De Burgemeester, V. VAN WAMREKE. De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak kelijk en spoedig alle slach van Stooyen, Ka chels, Rijke vuuren enz. te kuischen en Ie po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. De beste stof bekent voor het kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. HierniPde worden ook wonderlijk schoon ge polijst alle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz. Doozen a 40 en 20 centimen pakken a 10 centimen. Al deze produkten dragen de handleeken van de eenige eigenaars Gebr. Peelers te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen In '1 groot en bij uitlevering te Aalst, M. Felix Van der Stappen Drogist ka- pellestraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 °/0 15. STAD AALST, 1878. Jaarlijkschc van St. Martensdag. De Burgemeester en Schepenen, gezien de beraadslaging des Gemeenteraads van den 7 October laatst. BESLUIT De jaarlijkselie PAARDEN- EN VEEMARKT van St. Mar tensdag, zal plaats hebben op Zaterdag 9 November 1878. De maandelijksehe Veemarkt van den eersten Zaterdag der maand November is verschoven tot zelfden dag 9 November. I)e Paardenmarkt heeft plaats op de Esplanade, nabij de Statie des IJzerenwegs de Veemarkt op de Houtmarkt, aan de Brusselschepooit. De Paarden en het Vee ter markten gebracht, zijn vrij van plaatsgeld. Alle hulp en bijstand zullen aan de koopers en verkoopers verleend worden. De volgende Premién zullen voor hel HOORNVEE uitge reikt worden A. Aan den verkooper die het grootste getal HOORNVEE ter markt zat brengen 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten minste 4. 3° 10 fran ken voor een getal van ten minste 3. B. Aan den verkooper die het grootste getal KALFBEES- TEN zal hebben ter markt gebracht 1» 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten minste 4. C. Aan den verkooper die de schoonste KALFVAARS (2 tanden), zal ter markt brengen, eene premie van 15 fran ken. Ingeval van gelijk getal, zullen de prémiên toegekend wor den aan den verkooper die de schoonste verzameling zal heb ben ter markt gebracht. De voorschrevene premién zullen ecniglijk toegewezen wor den, na vaststelling en bewijs dat het daartoe vereischte getal Vee ter markt zal verkocht en geleverd geweest zijn. De verkoopers welke vermcenen reebt te hebben tot eene der voormelde premién, zullen gehouden zijn zich te doen in schrijven op gemelden dag, vóór het eindigen der markt, by den Sekretaris der Commissie of Jurij, die zich aldaar zal be vinden. De uitreiking der premién zal plaats hebben den zelfden dag, met klokslag van J2 uren 's middags, na het eindigen der markt, en dit op het verslag van eene door het Kollegic van Burgemeester en Schepenen aangestelde Jurij, samenge steld uit heeren Landbouwers, Stokers, Vlecschhouwers, enz., die over al deze schikkingen zal beslissen, zonder beroep. Gedaan ten Stadliuize, den 11 Oktober 1878. Op BevelDe Burgemeester en Schepenen. De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jozef VERLEYSEN. l'n jeune lioiume désire donner des lecons d'arithmétique, de francais, de lalin et de grec. S'adresser au Bureau du Journal. ANTWERPEN, 18 Oct. De kuipboter werd bedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,80 a fr. 3,05. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,55 a 1,70 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 1,60. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2300 a 25—50 Rogge, 20 - 00 2050 Wintergeerst, 0000 0000 Zomergeerst, 25—00 25—52 Haver, 2U-00 21—00 Boekweit, 1300 200" Boonen, 0000 0o00 Bilterpeën, 22—50 23—50 Burgerlyke Stand der Stad Aelst, GEBOORTEN. Mannelyk 13 Vrouwel. 2 HUWELYKEN. C Van den Bossche, koopman in leer, met II. V der Poorten, z. b. B. De Neef, twyiidcrsgast.mctC. Meganck.twynsler. OVERLYDENS. M Jansegers, z. b., 14 j., Kortenieuwstraet. V. Locus, man Van Assche, z. b., 78 j., Bisschop- straet. M. Lenssens, vrouw Podevyn, z. b., 61 j., Verkens- merkt. R. Praet, schipper, 21 j., woonendo te Lessen. J. Verhert, weduwenaer Van Laethem, z. h., 79 j, Schaerbeek. J. De Vidts, weduwe Van den Broeck, winkelier ster, 77 j., Pontslract. Dry kinderen onder de 7 jaren. vermindering van prijzen op alles Bij Mmc De Laroyére Lange zoulstract, te Aalst. Berg van Bcrmhcrtighcid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Woensdag 6 November 1878, om 1 ure nanoen, cn des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertighcid te Aalst, cn in deszelfs lokaal, gestaan in de Leopoldstraat, door hel- ambt van Deurwaarder RINGOlR.openbaarlijk verkocht worden, de over Dun nen tijd staande panden der maanden Juli Augus tus cn Seplemh. 1877,beslaande in:gouden en zilvere voorwerpen, horlogiên, ooringen, juweelen, ko per, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. Aen 35 centiemen den 1/2 lierloliter, in hel Gas Gesticht van Aalst. Een bekwaam persoon, voorzien van goede ge tuigschriften vraagt eene bediening van magazinier, reiziger ot kantoorbediende in een handelshuis. Adres te nemen ten bureele van den Denderbode, Molenstraat, n° 6, te Aalst. te Hekelgem en Denderleeuw. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op- Woensdagen 30 October en 6 November 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter hei berg, De Vlasbloem, bij d'neer Benoit Van Humbeeek, te Aalst, achter de Kerk, openbaralijk verkoo- pen 1° De juiste helft ofte 20 aren 55 centiaren westwaarts naast den eigendom van Jan Frans Bosteels van een perceel Land te Hekelgem, Buykauter in gebruik bij J. Ble Daes. 2° Een perceeltje Land, te Denderleeuw, in de 17 dagwanden groot 4 aren 76 centiaren. 3° Een perceeltje Land alsvorens, groot 1 are 65 centiaren. Beide in gebruik bij Fraiiciscus De Pelsma ker. Armbestuur van Moorsel. OPENBARE VERPACHTING van gelegen te Moorsel, Wieze, Meire, Mcldert,Ste Catharina-Lombcek en Aalsl-Mijlbeke. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, ver blijvende te Moorsel, zal, ten verzoeke van het gezegd Armbestuur op Woensdag 15 November 1878, om 9 uren 's morgens, ter herberg van Petrus-Joscphus De Wolf, genieenle-Sekrelaris, Moorsel, nabij de statie, openbaarlijk verpach ten 67 loten Land, Meersch, Bosch, Boomgaard, Hofsteden en Weiden. N. B. De gewoonlijke wijngelden zullen door de pachters op den oogenblik van verpachting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeten betaald worden. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten Kantoore van bovengenoemden Notaris. Meu zie verder de plakbrieven. JOSEPH DE FEYTER, aen het dorp te Erpe, maekt ickend dal er by hem te bekomen is, lsle klas van leruviaenschen Guano, zuiver en onvervalst. Hy ïoopl door de goede hoedanigheid zyner waren de gunst van eenieder le verwerven. Une bonne maison de Bordeaux très-connue en Belgique, oü elle a un nombreuse clientèle désire trouver de suite comme représentant pour Alost et ses environs, une personne active el posée, dont la position indépendanle et les bonnes relations lui permetlent de faire le place ment de ses produils trés jolie provision. Ecri- re aux initiates B. M. posle restante, a Bordeaux (France.) TT* LnAn Eeno schoonc KAR, in goeden I c liUU|J« siaet. zich ie bevragen by De Vits, vleeschhouwer te Erpe. lil er hand te koop met gemak van betalin; Twee Huizen gelegen in do Korte Zoutstraal, waarvan een met grooten hof dienstig voor alle be drijven. Zich te adresseeren bij den eigenaar D Kiekens. Ta I aa a Exlra scl,oone canatla. Appel- 1 e KUU|I» plantsoenen en tweejarige Doo- rens, bv J. B. Hultermans, totOultre byNmove. Uil ter hand le koop. Bij E. Moons, landbouwer Wellcren.drij driewielkarren.een vierduimer (wagen) een nieuwen beerbak voor wagen, en een merrie paard (jaarling.) Ta /.VGili de 8ebroeders Van Vaeren M. t- nUUfJ» bergh, rijtuigmakers en rijtuigschil ders: 2 schoone nieuwe Tilbury-karrckens, gewaar borgd en een Tilhury van occasie, Zoutstraalpoort. tegen het estaminel de (Meiboom in de Achterstraat, N2-5. Een Huis mei poort groole werkhuizen en zolder ringen, laatst bewoond door de gebroeders Carael Zich te bevragen bij P. Mayart, huidevetter. Ta hiiv/>rt Ee" 8cll00n "uis mel M c Hlll cf£« Keizerlijkeplaats n° 50 Een dito in de Alberl-Liénartslraat, hoekhuis naast de statie beide le Aalst. Zich te bevragen bij den eigenaar, M Fr. Moyersoen, nieuwstraat, 36 Aalst. Zeer aanzienlykc verkooping. van 205 koopen te St.-Lievcns-Essche, en Grootenberge Pardassenhoek. De Notaris DE SAVOYE, ter verblijfplaats van St.-Lievens-Essche, zal op Woensdag 30 October 1878. te beginnen om 9 ure voormid dag, namens Dame wcdf De Clippele, eigenares te Geeracrdsbergen, en voor d'lieer Romanns De Smet, te St.-Lievens-Essche, openbaarlijk verkoopen 205 koopen BOOM EN, Bestaande meeslendeel in Kanadas van 2 1/2 meters omtrek, Abeelen, Populieren, Wilgen, Olmen, Eiken, Esschen en Tronken. Staande reeds gehalmd en geleekend. 's Verzoekers eigendommen te Sl.-Lievens- Essehe, aan hel bol' ten Bossche, alsmede aan de meerssclien genaamd den Neyt te Grooten berge nabij den Pardassenhoek alwaar de ver kooping zal beginnen. De transport is zeer gemakkelijk. Bij uitscheiding van Bedrijf [lerberggerief, Brandhout, Aardappels, Wortels, Strooi en verdere voorwerpen. TE AALSt-MIJLBEKE MOORSELSCHE BAAN, ter herberg den Molenkauter, bij Benedictus Borms. Op Woensdag 6 November 1878, om 8 uren 's morgens. Door 't ambt van den Notaris VER- BRUGGHEN, te Aalst. VERKOOPING VAN Te Irnpe en Erondcgem. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Eronde- gem, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 14 November 1878, om 9 uren voormiddag, open baar verkoopen 150 koopen Bosch kanada, 15 koopen Abee len, 15 koopen kleine Eiken, 7 Esschen en 5 extra schoone en dikke Wilgen. Allen gestaan te Impe aan de Klooslerbos- schen en Moorthoek en te Erondegcm. in den Kokelaar, hoeksken en aan de Barrine. Te beginnen te Impe aan de Klooster Bos- schen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3