Voor zorggelijkc Huishoudsters !t PAARDEN-EN VEEMARKT By uitscheiding van Bedryf. Gebeitelde Kmislvoonverpen, OVERJARIGE PANDEN, VERKOOPING VAN LANDEN, O-OIEIDIEIE^IEILT Venditie van MEUBELS, R00MEN en Elsenschaarlioul, kring, ter Merkt, vergaderd, gegeven wierd, lokte eene talryke menigte derwaerts. Be- scbryven hoe geestdriftig het volk zong, dan ste en rond Dirk-Mariens sprong, en hoe bly- moedig het Leve de Catholyken! riep, is ons ook onmogelyk. Men moet het feest bygewoond hebben om er zich een gedacht te kunnen van vormen. Om 8 uren begon de fakkeltocht rond de stad, waeraen meer dan zes duizend per- soonen van beide geslachten deel namen Nog nooit heeft meu hier zulken talryken stoet ontmoet. Men verhaelt dat toen meester Poolen en Ooren van achter de gordyn dien talryken en oneindigen stoet voorby zyne deur zag trekken, ineenkrimpte gelyk nen zyworm en gillend ik kan 't niet meer zien, in bezwyming viel. Zyn vrouw zou meer dan twee uren lang zyn on- noozel kwibus.^engezicht met water en azyn gewasschen hebben en er eindelyk in gelukt zyn hem weer op beenen en eremen te krygen. Maer eilaes! daermeê was het nog niet ge- daen. Naer men ons verzekert, wierd hy des nachts hevig door de jezuiëtenmerrie bereden. Er zaten twee jezuïeten aen zyn hoofdeinde; twee aen zyn voeteinde, twee aen zyne rech- terzyde, twee aen zyne linkerzyde er. te midden zat er nen g'heelen dikken die loodzwaer op zyne borst drukte.... En hadden die schelmsche deugnieten hem dan nog gerust gelaten; maer neen: de eenen trokken hem by 't haire, de andere by de voeten, dezen aen zyne ezelsooren, genen aen zynen jodenneus, met een woord, meester Poolen en Ooren wierd gepynigd en gemarteld dat men er waerlyk medelyden zou moeten meê hebben, wist men niet dat die lorias het maer al te wel verdiend heeftDoch komen wy nu tol den fakkeltocht terug. Toen de stoet aen de overdekte Botermerkt kwam, wierd er halte gehouden. Nauwelyks liet het muziek de eerste toonen van een volks lied hooren of de duizende aenwezigen begon nen te dansen, te huppelen en te springen Nog nooit hebben wy ergens zooveel vreugde, zooveel genoegen, zooveel geestdrift zien heerschen dan by onze medeburgers die onder de zoogezegde glazenmuitvergaderd waren. Rond 11 uren is de stoet op verzoek des heeren Burgemeesters uiteengegaen, ten einde de nachtrust niet verder te verstooren. Onder de serenade verliet er eene bende samengesteld uil 't schuim onzer bevolking het estaminet A u Comte d'Egmont, lokael der liberale associatie. Die schurkenbende begaf zich naer den Café Beige, huilende van 't onge dierte n a bas Malou\ Deze uitdaging wierd onbeantwoord gelaten. Na fel gehuild en getierd te hebbentrokken de loriassen gezegd estaminet binnen. Later toen de fakkeltocht aen den gang was, verliet de bende den Café Beige en trok dan huilend en tierend door onze straten. Op verscheidene plaetsen wierpen de schurken de vensterruiten uit, onder andere, in de Leo- poldstraet by M MUoggeman-Luy tgaerens,Slan- daert, Moreels, Van Geem, Haleydt, De Vos en Daens; 'by MM. Borreman-Van Melckebeke en Van den Broeck, Statiestraetby de Eerw. Broeders van Maria by MM. Borreman-De Vylder en Torfs aen de Kerk by M. Van Mal- deren en 't Collegie in de Brusselschestraet by M. L. Buekens, Korte Zoutstraet by MM. Van den Bogaert-Lybaert, De Paepe Leon, De Schaepdryver Camiel, Meganck Hip. de Eerw. Broeders der christelyke scholen op de keizer- lyke plaets. Onze heer Burgemeester aen 't hoofd der politie en gendarmerie heeft zich tegen deze baldadigheden krachtdadiglyk ver zet en op verscheidene plaetsen wierden de liberale vandalen uiteengedreven niet zonder tegenstand te ontmoeten. De agent Bugs, onder andere wierd ten gronde geworpen en door zyne aenvallers erg gestampt. De dader van dees laetste feit is gekend en zal er eene scherpe rekening aen T gerecht over te geven hebben. Wat de ruitenbrekers betreft slechts twee zyn op heeler daed betrapt geweest en zullen voor hunne misdaed te verantwoorden hebben. Verder in den nacht zyn de heeren De Rud der, yzergieter en Hebbelinckx fabrikant van Chloruer, by het naer huis keeren door ver scheidene persoonen op den tragel aengeval- len geweest. In de worsteling die in volle duis ternis ontstond werd den heer De Ridder een messteek in de rechter bil toegebracht en M. Hebbelinckx aen de hand erg gewond. De daders zyn onbekend. Naer het schynt stonden de booswichten daer ter sluip om een ander persoon aen te vallen. Onze policie doet de yverigste opzoekingen. Zietdaer, geëerde lezers, in 't kort verhaeld wat die schurkenbende hier heeft uitgerecht. Wy vragen het u, zou alle deftige mensch zich niet moeten schamen deel te maken van eene party die zulke schelmen in haren schoot telt?.... dat? De vrouwtjes zyn toch allen van Eva's soort Voor 't overige moet ik zeggen, dat ik den pastoor niet begryp, hy moet mynen brief slecht verstaen hebben! En nu verzoek ik u, my met rust te laten, want ik heb eetlust? Zoo ik hoop, zal ik eene lekkeie snep lol outbyl hebben. De pastoor had den inhoud van den brief zeer goed begrepen. Den volgenden zondag las hy de eerste geboden voor Hendrik Edels en Wilhelmina Hagers, en na drie weken spr3k hy den huvvelyks- zegen over het jonge paer uil. Het nieuwjacr zag een gelukkig echtpaer meer in de wereld. Hagers heeft er nooit berouw over gehad, dat hy zynen neef, dien hy op zulk eene zware proef gesteld had, tol schoonzoon had genomen. Het duerde ook niet lang, of met betrekking tol hel landgoed zag hy zyne innigste wenschen vervuld. De oude kenting plotseling overleden zynde, hervatte zyn zoon, nu door niets meer tegengehouden, zyne kostbare leef- wyze in de stad, en geraekte weldra tot over de ooren in de schuld, tot eindelyk de schuldeischers beslag op zyne goederen legden, en deze in het openbaer verkocht werden. Hagers kocht het landgoed met bybehoorendc fa brieken, die, onder het toezicht "van hem en zyn schoonzoon, weldra in den bloeiendslen toestand verkeerden. Nu kon ook zyn lust voor sneppen volop voldaen worden, en zyn schoonzoon voorzag zyne tafel dan ook rykelyk van dit gevogelte, zonder echter het tweeledig gevaer te vergeten, waerin hem zyne eerste jacht gebracht had, want het voornemen van den ouden Kenting was geen geheim gebleven, en welken angst en welk geluk dit den anderen morgen voor hem ten gevolge had gehad. De jonge Kenting huwde eene zangeres V3n eonen kleinen schouwburg, en speelt evenals deze by eenen troep reizende comedianten, waervan hy directeur is geworden. En hiermede kunnen wy dit verhacl sluiten, na alvorens nog te hebben opgemerkt, dat het eene waerschuwing behelst voor alle ouders, die hunne zonen in groole steden naer rykc echtgcnooten laten uitzien. Einde. Men za 1 ons antwoorden dat gansch de libe rale party niet verantwoordelyk is voor dc schelmeryen door eenige barer leden begaen. Wy nemen dit aen, maer wy doen ook opmer ken dat de bende ruitenbrekers om 7 1/2 ure het lokael der liberale associatie heeft verlaten om zich naer den Café Beige en verder in de stad te begeven Wy beschuldigen de libe rale associatie niet deze bende ruitenbrekers en rustverstoorders te hebben uitgezonden, maer 'het komt toch zonderling voor dat zy, juist in 'l lokael der liberale associatie gevormd wierd.... ONDERWYS. De liberale korrespondent van een liberael blad bekent dat men te Brussel geweldig in de moeilykheid zit met de nieuwe wet op het onderwys. De oneenigheid woelt in het geu- zenkamp en deze zal weldra losbersten. Over de wel op het onderwys zelve zegt de korres pondent: Zoodra hel lager onderwys aen den invloed der geestelykheid is onttrokken, zullen wy zien, dat de bisschoppen de geloovigen ver bieden de officieele scholen te laten bezoeken door hun kinderen. De Staet, die natuerlyk de ouders niet kan dwingen om hunne kinde ren naer zyn scholen te zenden, zal krachtige mededinging hebben te overwinnen en het land zal meer en meer in twee vyandige partyen worden gesplitst. Dit is een toestatui van ern- stigen aerd, die reden geeft tol bezorgdheid, en ik weel niet, hoe men een oplossing zal vinden, zonder het in de constitutie neergelegde begin sel te verzaken, dat Kerk en Staet gescheiden zullen zyn. Ik ben bezorgd, dat hel niet lang meer zal duren, of de constitutie wordt het punt waerover de twee partyen stryd voeren, en onze slaetslieden zullen de uiterste voorzichtigheid en bezadigdheid moeten in acht nemen om dit gevaer te bezweren. Dus als zy er niet meer kunnen uit wys worden, zullen de liberalen de constitutie om werpen, zy die beweeren zulke groote vrienden der constitutie te zyn en die verder beweerden dat wy, wy haer zochten te veranderen Altyd hetzelfde stelstel - andere beschuldi gen van 't geen zy zelf in hun schild voeren. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. De Eerw. Heer A. De Smet, onderp. te Zwynaerde, is onderpastoor benoemd te St. Lievens Houthem hy wordt vervangen door den Eerw. Heer Pauwels, onderp. van Ooike. BECHTERLYK KRONYK. Zaek TKint. De brusselsche dagbladen hebben gemeld, dat MMrs Lachaud en Caraby, advokaten der balie van Parys, Eugeen T'Kint niet zouden komen verdedigen voor het assi senhof van Braband, doch zy hebben de oor- zaek der weigering niet doen kenden. Naer het schynt, zegt de Meuse, zou T'Kint er op gerekend hebben, om zyne advokaten te betalen, zekere voorwerpen van weerde, onder andere eenige schilderyen te verkoopen, welke hy dacht nog zyn eigendom te zyn. De Banque de Belgique heeft ze echter in beslag genomen en weigert dezelve te laten verkoopen. Men schryft ons uit Sottegem Dc kiezers van Sottegem hebben, zoo als in 't meeste deel des lands, weten een goed gebruik te maken yan de vryheid van stemming met aen hunne kandidaten eene meerderheid van rond de 50 stem men te geven. Deze schoor.e zegeprael is door onze vrienden be- haeid ondanks den list, den dwang van allen aerd, gewoone middelen van onze tegenstrevers Ondanks de kreupele, de manke, die zy opgehaeld hadden. Ondanks hunne zieken, welke zy de dood deden trotseren om zo lol de stembus te leiden. Ondanks de bedreigingen van verhuizing, aen de onzen door de nieuwe ryken van hier gedaen. Ondanks het geweld, het gelier, de baldadigheden van de bende der twee gekende vreedzame burgers die zich onledig hield met in den dag te huilen en te tieren, en des'avonds en des nachts, het walgelyk repertorium ter eere van de Geuzen en van lastering en smaed legen de papen uil te braken, de venster ruiten uil te werpen, mishandelingen en kwetsuren, aen de onzen toe te brengen. Hunnen kandidaet die zy aengeduid hadden om als Burgemeester in hel stadhuis te sieren bekwaem maer 1 stem meer als de gewoone Mergelbuize en 2 stemmen min als zynen toekomenden schepen. Mynen Guslaef met zyne Brouwery, zy mogen zich nu uitrusten voor lang van hunne heldendaden, en zyn volkomen vry op hunne mode. jffTflt, Stad Aelst Catholyke Zegeprael, groote Serenade aen de woou van M. Van Wambeke, burgemeester. Op Zondag 5 No vember, 1878, orn 6 ure 's avonds. De Triomphale optocht naer Mylbeke, wordt verschoven tot Zondag 40 November aenstaen- de. Wy vernemen met genoegen dat onze stads genoot en vriend, M. Isidoor Bauwens, met eenparige stemmen benoemd is, tot ondervoor zitter van het vermaerd studentengenootschap Met Tyd en Vlyt. Dit is de eerste eer niet welke den heer Bauwens te beurt valt. Zoo men weet, is hy reeds ondervoorzitter der sludentenafdeeling van 't Davidsfonds, die twee jaren ingericht 200 leden telt. De heer Bauwens staet dus aen 't hoofd der vlaemsche beweging, in de Hoogschool teLeuven. Zaterdag morgend heeft men uit den Dender, op hel grondgebied der gemeente Herdersem, het lyk opgehaeld van den ge- naemden Prosper Cochez, oud 50 jaren, her bergier te Gysegem. Het slachtoffer, dat woens dag in huwelyk zou treden, was den 16 dezer naer Wieze gegaen, waer zyne toekomende vrouw woonde, om er eenige uitnoodigingen ter gelegenheid van zyn huwelyk te doen by het naer huis keeren, omtrent 10 uren 's avonds, is de ongelukkige door de duisternis misleid, toevalig in het water gevallen en ver dronken. De verwoesting te Berchem door de geu zen aengericht, is grooter dan meri dacht. De zoon uit den Moorentoren, welk huis door de geuzen aengevallen werd. is zwaer gewond aen het oog. In den Vlaemschen Kring heeft men eene bende geuzen uit de stad, die aldaer bin nen kwamen, buiten moeten werpen. Men heeft hun de geuzenvlag afgenomen, die, om aen ieder een souvenir te geven, in stukken ge scheurd en met den slok zei ven, den rug der onrustmakers uitgeklopt. Over de policie en de soldalen, die gerekwireerd waren, heeft de rustige burgery zich niet te beroemen, zoo het schynt. FRAlYKRYK. Dc Overstroomingen. Uit het arrondisse ment Largentière worden de bedroevendste omstandigheden gemeld, aeugaende de over slrooming, waervan wy reeds gesproken hebben Al de rivieren, al dc beken zelfs zyn in stroo* men veranderd, die alles op hunnen doorloch meeslepen. Te Saint-Elienne-de-Luydarés, La. val de x\urelles, Lanarce, Saint-Cirgues en Mon tague, Le Beauce, Saint-Laurent, Mazan, La- chappelle-Graillouse, Issarlés, Lairlatte, Sainlc- Eulalie, Loubaresse, Valgorge, Tliines, May res. Graviéaes, Sainte-Marguerite, Lafigére, Cham- bonas, Casteljau, Borne, Montsolgues, Le Plug- nal„ enz. enz. werden een groot getal huizen leenemael omvergeworpen, het vee door de stroomen meêgerukt, de weiden verwoestfa brieken en de zydespinneryen waer honüerde lieden hun beslaen vonden, werden vernield wegen en bruggen zyn afgesneden het is in der waerheid eene totale verwoesting. Overal is de verslagenheid ten toppunt geste gen en de nood schrikverwekkend geworden. Die reeds zoo arme bevolking is tot eene onbe- schryllyke ellende gebracht. De verliezen wor den met millioenen berekend. Te Mayres alleen werd voor meer dan 1500 duizend frank schade aengericht. Te Largentière is de nood niet minder drin gend in die stad is niet minder dan de overige plaetsen gespaerd gebleven. Gansclie huisgezin nen bevinden zich zonder schuilplaels.de fabrie ken zyn vernield ol grootelyks beschadigd, er is geen werk en ook geen broodwinning meer. Op het oogenblik dat de overslrooming het hevigste was, kwam de deligencie le Largentiê- res aen twee personen, welke zich erin bevon den. verdronken, onder ander eene jufvrouw, welke in gezelschap van haer broeder, in het rytuig zat. Eene dame door den schrik over mand, liet een geldzak, welke 10,000 fr. inhield, in het water vallen het geld werd niet meer terug gezien. Naer wy vernemen is maendag op het bureel der Karai-r van Algeveerdigden een voorstel neergelegd, om by hoogdringendheid, een kre diet le stemmen van 150,000 fr. ten einde aen de slachtoffers der overslrooming "eene eerste hulp le verleenen. SPANJE* Aenslag op den Koning. Zondag werd te Madrid, op de kosten der stad, een plechtige Te Deum gezongen. De ministers, de militaire en burgerlyke overheden, en vele uitstekende personagiën waren aenwezig. In al de hoofd- plaetsen der verschillende provinciën zal insge- lyks een Te Deum worden gezongen. Verscheidene vorsten van Europa en de pre sident der fransche republiek hebben reeds per telegraef, hunne gelukwenschingen aen koning Alfonso gezonden. Don Carlos heeft aen zyne moei, koningin Isa bella, een brief geschreven om haer geluk te wenschen dal de koning onder den moorddadi- gen aenslag der revolutie niet gevallen is. De moordenaer Juan Oliva Moncasi werd ge boren te Cabra, in de provincie Tarragona hv is 22 jaren oud, getrouwd en vader van een klein docliterke. Moncasi is van middelmatige gestalte, eerder klein dan grootzyne knevels zyn zwart, het overige van den baerd weinig dik, en het hoofdhaer kort afgeknipt. Zyn gelaelslrekken geven noch levendigheid van geest, noch ver stand, noch driften te kennen. De koningsmoorder heeft bekend deel te ma ken van de Internationalehy was in betrekking met verschillende uitzendelingen der Socialisten van Duilschland, Frankryk en elders, las ge- woonlyk de geavanceerde bladen en had met groole aendacht het proces van Hoedel en dit van Nobiling gevolgd. Moncasi, die het bedryf van kuiper uitoefende, had aen niemand, zelfs niet aen zyne vrouw, over zyn ontwerp dat by reeds lang had opgevat, gesproken. Hy had zich naer Madrid begeven met het inzicht den koning (e dooden, op 20 October, daer de Correspondencia de intrede van den koning had aengekondigd, als dien dag moelende plaets hebben. Zoo wy reeds gezegd hebben, heeft de moor denaer een eerste verhoor ondergaen, en zondag morgend heeft de gouverneur van Madrid aen de dagbladen bevel gegeven, geen lydingen noch biographische byzonderheden aengaende Moncasi verder meê te deelen, noch geene by zonderheden welke den gang van het gerechle- lyk onderzoek zouden kunnen verhinderen. De aenslag heeft verleden vrydag plaets ge had. Ten drie ure namiddag, deed de koning Alfonso zyne intrede in de hoofdstad en begaf zich eerst naer de kerk van Atocha, langs den kant der zuiderstatie, om er den Te Deum by te wonen. Eene ontelbare menigte was samenge stroomd in de straten, langs waer zich de koning naer zyn paleis moest begeven. Het is by de terugkomst uit de kerk op de plaets nevens het stadhuis, dat Moncasi, gekleed met licht gekleurde broek, zwart laken gilet en vest, wit hemd en zwarte klak, vooruitging naer den koning. Eenige personen meenden dat de onbekende wilde voorbygaen en maekten plaets. Op dat oogenblik trok Moncasi een pistool met twee loopen uit zyn zak en gaf vuer op den vorst. De ellendeling schoot te leeg, misschien omdat de omslaenders zyn arm vastgrepen. De kogel werd terug gevonden in den muer van het tegen- overslaende huis. Zooals wy hel reeds gemeld hebben heeft de koning slechts één oogenblik zyn peerd stil ge houden. Hy heeft opgezien naer den kant, waer het schot was gelost, als om den moordenaer aen te duiden, en heeft onmiddellyk daerna zyn weg voortgezet. Veel personen welke zich dichtby bevonden, hebben niets bemerkt uit oorzaek van het ge rucht dat gemaekt werd door fanfaren, die on middellyk den koning volgden. De moordenaer liet, na voltrekking zyner misdaed, aenstonds het wapen vallen en zou er in gelukt zyn le ontsnappen, zonder de tusschen- komst van eenige vrouwen, die hem vastgrepen en aen de soldaten overleverden. Men zegt dat een generael van het gevolg des konings, zyne verontweerdiging niet kunnende bedwingen van zyn peerd gesprongen is en den dader van den aenslag verscheidene slagen met zyn degen heeft toegebracht. Koning Alfonso heeft de meeste blyken gege ven van zelfsbeheersching. Hy scheen zich wei nig om het voorval te bekommeren, en, by zyne aenkomst in het paleis, omhelsde hy de princes- sen, zyne zusters, zonder hun zells te spreken van den aenslag waeraen hy zoo gelukkig was ontsnapt. Nog denzelfden dag hebben de nuncius en de fransche gezant, in naem van hel diplomatisch korps, hunne gelukwenschingen den koning aengeboden. RUSLAND. De Nihilisten. De Nihilisten hebben weer twee daden van eene ongehoorde stoudmoedig- heid gepleegd. Te CharkolT werd op den openbaren weg een gendarm by middel van een revolverschot ver moord. De misdadiger trachtte niet eens te vluchten hy liet zich aenhouden en naer de policie brengen, alwaer hy met de grootste on verschilligheid zegde dat hy niets van de policie noch van de rechtbanken vreesde, daer hy bin nen eenige dagen in vryheid zou zyn, zelfs in dien de policie hem onder den grond verborgde. En waei lyk tien dagen later, is de moordenaer genaemd Fomin, uit zyne gevangenis ontsnapt met 4 4 andere gevangenen veroordeeld voor misdryven tegen het gemoenc recht. De Nihilisten hadden op eene diepte van 45 nieters onder de grondvesten der gevangenis een onderaerdschen gang gemaekt, van 50 me ters lengte en die op de binnenplaets van het geslicht utlgaf. Hel is langs dien gang dal de gevangenen ontsnapt zyn. Men begrypl niet hoe (le Nihilisten, ir. zoo korten tyd zulk groot werk hebben kunnen uitvoeren, vooral daer men niet ontdekken kan waer zy de aerde, uit den gang voortkomende, gebracht hebben. De policie heeft talryke Nihilisten aengehou- den men heeft by hen wapens, buskruit, eene geheime drukpers en een aenlal oproerige ge- schriflenr evonden, doch niet hél minste spoor der misdaatgers ontdekt. Een ancter roekeloes feit, dat aen de Nihilis ten wordt toegeschreven is de aenval op de groote baen lusschen Schentuchovka en Cru- chelf, van een postrytuig, waeruit zy eene kas met 300,000 roebels ontroofd hebben. De pos tillon en de koetsier werden beiden door de aenvallers vermoord. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 66,811.M. de pastoor A. Brunellière, van eene slechte spysverlering van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer le zullen leven. N° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophouden voor de waleropstopping en de maegziekten, brengt dit den besten uilslag voort en verdryft dc zwaerbloedigheid. 6. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Cliocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 't Hof, 1G, Brussel Depols te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 - Vrouwel. 4 j HUWELYKEN. L. Roelandt, twynd. met C. De Bisschop, wink. OVERLYDENS. C. Appelmans, z. b. 55 j. Leopoldstrael. D. Speeckaert, twynst. 20 j. Mylbeke. P. Verbeslel, wed' De Smet, wink. 75 j. Zonnestraet. E. Van- Varenbergh, m. De Mulder, dagl. 43 j. Mylbeke. J. Smet, m. De Schryver, solferstekm. 59 j. Mylbeke. Dry kinderen onder de 7 jaren. HOPMERKT. Heden zyn 25 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 40 h 45 de 50 kilo POPERINGHE 31 OCT. Hoppe 1877. Stad. Fr. 6100 72oO Gemeenten 50—00 00—00 AELST. markt van heden. per 4 32 lit 50 eentil. a 27—00 Masleluin 22—CO 24-50 49-00 20-00 00 -00 00-00 Haver 49-00 23-00 Aerdap. (roode de 400 kil. 8-50 9-00 Idem, (witte). 0—00 O—00 Boter, de 3 kilogram 8-00 9-63 Eijers, de 25. 2-84 3-00 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens het koppel 44-00 54-00 De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door ;ansch Europa gekent en gebruikt om gemak- ;elijk en spoedig alle slach van Stooven, Ka chels, Rijke vuuren enz. te kuischen en te po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. De beste slof bekent voor het kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. Hiernipde worden ook wonderlijk schoon ge polijst alle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz. Doozen a 40 en 20 centimenpakken a 40 cenlimen. Al deze produklen dragen de handteeken van de eenige eigenaars Gebr. Peelers te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen ln 't groot en bij uillevering te Aalst, M. Felix Van der Stappen Drogist ka- pellestraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 STAD AALST, 1878. Jaarlijksche van St. Martensdag. De Burgemeester en Schepenen, gezien de beraadslaging des Gemeenteraads van den 7 October laatst. BESLUIT Dc jaarlijksche PAARDEN- EN VEEMARKT van St. Mar- tensdag, zal plaats hebben op Zaterdag 9 November 1878. De maandelijksche Veemarkt van den eersten Zaterdag der maand November is verschoven tot zelfden dag 9 November. De Paardenmarkt heelt plaats op de Esplanade, nabij de Statie des IJzeren wegs de Veemarkt op de Houtmarkt, aan de Brusselsehepoort. De Paarden en het Vee ter markten gebracht, zijn vrij va plaatsgeld. Alle hulp en bijstand zullen aan de koopers en verkoopeis verleend worden. De volgende Premiè'n zullen voor het HOORNVEE uiige reiki worden A. Aan den verkooper die het grootste getal HOORNVEE ter markt zal brengen 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten minste 4. 5° 10 fran ken voor een getal van ten minste 3. B. Aan den verkooper die het grootste getal KALFBEES- TEN zal hebben ter markt gebracht 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten, 2° 15 franken voor een getal van ten minste l. C. Aan den verkooper die de schoonste KALFVAARS (2 tanden), zal ter markt brengen, eene premie van 15 fran ken. Ingeval van gelijk getal, zullen dc premien toegekend wor den aan den verkooper die de schoonste verzameling zal heb ben ter markt gebracht. De voorschrevene premien zullen ceniglijk toegewezen wor den, na vaststelling en bewijs dat het daartoe vcrcischtc getal Vee ter markt zal verkocht en geleverd geweest zijn. De verkoopers w elke vermeenen recht te hebben tot eene der voormelde premien, zullen gehouden zijn zich te doen schrijven op gemclden dag, vóór het eindigen der markt, bij den Sekretaris der Commissie of Jurij, die zich aldaar zal be vinden. De uitreiking der premien zal plaats hebben den zelfden dag, met klokslag van 12 uren 's middags, na het eindigen der markt, en dit op het verslag van eene door het Kollegie van Burgemeester en Schepenen aangestelde Jurij, samenge steld uit heeren Landbouwers, Stokers, Vleeschhouwers, enz. die over al deze schikkingen /al beslissen, zonder beroep. Gedaan ten Stadhuize, den 11 Oktober 1878. Op BevelDe Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jozef YERLEYSEN, vermindering van prijzen op allot Bij Mmc De Laroyére Lange zoutstraet, le Aalst. Luisterlyke Vogelschieting MET DE BOLLE, naer Geldpryzen, ter herberg hei Muisken, by Leopold Podevyn, Aelst Brusselschen steenweg, op zaterdag 9 November 4878, zynde St. Marlinus-Jaermarkt. De Inleg is bepaeld op 55 cent. per scheut. OPENBARE VERK00P1NG van eene ryke collectie BINNEN LEDE. Deurwaerder N0TER1S, te Aelst, zal op Maendag 4 November 1878, ten 2 ure nanoen, ter herberg de Halve Maan. bewoond by den lieer Ch. Saey, te Lede Dorp, openbare verkooping houden van Eene ryke collectie Kunstvoorwerpen, beslaende in Etruske Va2en, Médicis, Pompeï, Tulpen, antieke Kruiken, Schalen van alle vormen en van verscbillige grootte, Étagères voor vruchten, Dieren, Kandelaers, Blakers en Bureelvoorwerpen alsook Standbeelden en aDdere Voorwerpen voor zalen en andere groote plaetsen, Agathe en Mozaïken van Rome en Florencie enz. Dit alles prachliglyk gebeiteld door de beste Ilali- aensche Arlisten, onlangs uit Florencie aengékomon uit het vermaerd Huis van M. Anichini. Tentoonstelling Donderdag 31 Oktober tot den dag der verkooping. Vryen Ingang. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Woensdag 6 November 1878, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid le Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in dc Leopoldstraat, door het ambt van Deurwaarder RING01R,openbaarlijk verkocht worden, de over bun nen tijd staande panden der maanden Juli Augus tus en Seplemb. 1877,beslaande in:gouden en zilvere voorwerpen, horlogiëa, ooringen, juweelen, ko per, lin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering ■an 5 p. °/o voor alle kosten. te Hekelgem en Denderleeuw. De Notaris DE VRIENDT, le Aalst, zal, op W oensdagen 30 October en 6 November 4878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg, De Vlasbloem, bij d'neer Benoit Van Humbeeck, te Aalst, achter de Kerk, openbaralijk verkoo pen 4° De juiste helft ofte 20 aren 35 centiaren westwaarts naast den eigendom van Jan Frans Bosteels van een perceel Land te Hekelgem, Buykauler in gebruik bij J. Ble Daes. 2° Een perceeltje Land, te Denderleeuw, in de 47 dagwanden groot 4 aren 76 centiaren. 3° Een perceeltje Land alsvorens, groot 4 are 65 centiaren. Beide in gebruik bij Frauciscus De Pelsma ker. Armbestuur van Moortel. OPENBARE VERPACHTING van gelegen te Moorsel, Wieze, Meire, Mcldert,Ste Calharina-Lombeek en Aalst-Mijlbeke. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, ver blijvende le Moorsel, zal, ten verzoeke van het gezegd Armbestuur op Woensdag 13 November 1878, om 9 uren 's morgens, ter herberg van Petrus-Josephus De Wolf, gemeenle-Sekrelaris, Moorsel, nabij de statie, openbaarlijk verpach ten 67 loten Land, Meersch, Bosch, Boomgaard, Hofstedenen Weiden. N. B. De gewoonlijke wijngeldcn zullen door de pachters op den oogenblik van verpachting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeien betaald worden. Voor verdere inlichtingen zich le vervoegen ten Kantoore van bovengenoemden Notaris. Men zie verder de plakbrieven. Bij uitscheiding van Bedrijf Herberggerief, Brandhout, Aardappels, Wortels, Strooi en verdere voorwerpen. TE AALSt-MIJLBEh'E MOORSELSCHE BAAN, Ier herberg den Molenkauter, bij Benedictus Borms. Op Woensdag 6 November 4878, om 8 uren 's morgens. Door 't ambt van den Notaris VER- BRUGGHEN, te Aalst. VERKOOPING VAN Te Impe en Erondcgem. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Eronde- gem, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 44 November 4878, om 9 uren voormiddag, open baar verkoopen 130 koopen Bosch kanada, 15 koopen Abee- len, 45 koopen kleine Eiken, 7 Esschen en 3 extra schoone en dikke Wilgen. Allen gestaan le Impe aan de Klooslerbos- schen en Moorlhoek en te Erondegem, in den Kokelaar, hoeksken en aan de Barrine. Te beginnen le Impe aau de Klooster Bos- schen,

De Denderbode | 1878 | | pagina 3