MILITIE. Winlersaisoen. Gelden te bekomen. Gy uitscheiding van Bedryf. Voor zorgelijke Huishoudsters!! Zaailanden, Meerscli en Boomeu. van eene HOFSTEDE, O-OIEIDIEIE^IEIISr B00MEN en Elsenschaarhoot, Eenepetitie zal aen het kollegie van bur gemeester en schepenen der stad Brussel ge zonden worden, ten einde eene nationale inschryving te doen openen voor het oprichten van een standbeeld aen de eerste Koningin der Belgen, Louisa-Maria. Dit standbeeld zou in 1880 moeten ingehuldigd worden. Het schynt dat gedurende het dienstjaer 1878, niet min dan drie duizend veroordeelin gen hebben plaets gehad in de brusselsche garde-civiek, welke bestaet uit vyf duizend man in werkelyken dienst. Men zegt dat Brussel eene nieuwe lee ning negocieert te Parys. Ziedaer eene goede troost voor het brusselsch liberalismus, den dag na de kiezing Volgens de Gazette zal de minister van oorlog, by het openen der zitting van de Ka mer, de volgende wetsontwerpen neêrleggen 1° Een voor-ontwerp van inrichting eeuer nationale reserve 2° Een ontwerp van wet op de militaire pensioenen. Woensdag morgend, werd te Brussel een priester, die de HH. Sakramenten naer een stervenden droeg, door eene bende jonge geu zen, welker ter school gingen, beleedigd. Zy hebben den priester verschillende voorwerpen naer het hoofd geworpen. De veronlweerdiging was algemeen. De policie werd aenstonds verwittigd en zette die jonge geuzen achterna maer by het zien van een agent-, verdween de bende. De daders dier beleedigingen worden ieverig opgespoord. Op de veemarkt vrydag te Brussel gehou den, waren 1115 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn ossen, fr. 0-90 tot 1-08 slieren, 0-70 tot 0-94 koeien en veerzen, fr. 0-70 tot 0-94. Kiesbedrog. Wie pleegt er kiesbedrog? vraegt het Fondsenblad. Zyn het de catholyken, zooals de geuzen by hoog en leeg beweeren, of zyn het de geuzen zelve Men oordeele erover door het volgende feit Te Mechelen heeft, volgens de inlichtingen van het Journal d'Anvers, het ministerie van openbare werken, daegs voor de kiezing doen aenkondigen, dat de werklieden van het arse- nael, waervan het zeer groot is, en waeronder zich talryke kiezers bevinden, twintig centie men daegs meer zouden winnen. Onder het katholiek ministerie vroeg M. Eu- geen de Kerckhove, Volksvertegenwoordier, van Mechelen, een jaer vóór de kiezing, eene loonverhooging voor de werklieden van het arsenael. Nauwelyks hadden de geuzenbladen dit ver nomen of M. de Kerckhove werd van schande- lyk kiesbedrog beschuldigd en de party der eerlyke lieden zou haest gewild hebben, dat men hem daervoor in rechte vervolgde. Indien dus M. de Kerckhove kiesbedrog heeft gepleegd door een jaer vóór de kiezing een woord te spreken ten gunste van de Mechel- sche werklieden, wat moet men zeggen van het gouvernement, dat daegs voor de kiezing, een loonverhooging doet aenkondigen. Hoe wil men dat de wetten geërbiedigd wor den, wanneer men die, in het ministerie zelf, over het hoofd ziet Zyn de inlichtingen echt, en tot hiertoe zyn zy nog niet gelogenstraft, dan heeft het minis terie zich plichtig gemaekt aen overtreding van artikel 140 van het strafwetboek, hetwelk luidt als volgt Alwie, in de kieziugen, eene stem zal gekocht of verkocht hebben, zal gestraft worden met eene boete van vyftig tot vyf honderd fr. Zondag avond werd eene dame, wo nende te Schaerbeek, naer het kommissa- riaet van policie dier gemeente gebracht, alwaer men weldra bemerkte dat de on gelukkige krankzinnig was. Zy had zich een rytuig naer het koninklyk paleis doen brengen, en beweerde dat zy met den Koning moest trouwen. De policie heeft haer voorloopig door een geneesheer doen onderzoeken en vervol gens naer een krankzinnigengesticht doen brengen. Gent,4 Nov.Zaterdag namiddag omtrent 2 1/2 ure voerde de genaemde Désiré De Cnuydt, oud 56 jaren, landbouwer op De Pinte, eene kar met een peerd bespannen en geladen met mest. Op den openbaren weg gekomen, ver schrikte het peerd en ging op holDe Cnuydt, geraekte ongelukkig tusschen zyne kar en een boom en werd verpletterd. De dood was oogenblikkelyk. Ten gevolge van den uitslag der laetste gemeentekiezingen te Hoei, hebben de burge meester en schepenen dier stad hun ontslag den Koning aengeboden. Een dagblad verzekert dat M. Santkin, Volksvertegenwoordiger van Neufchateau, voornemens is zyn ontslag te geven. Dit ont slag, zegt de Voix du Luxembourg, zal geene verandering brengen in den politieken toestand onzer provincie Deze is katholiek, zy wil het zyn en zal het blyven. In het begin van dit jaer, in den nacht van 11 tot 12 januari, werd te Doische eene arme vrouw vermoord en hare woning uitge plunderd. Slechts na lange opzoekingen ge lukte het parket van Dinant er in, in Frankryk, de vermoedelyke daders van den moord te doen aenhouden, de genaemden N. Schira, oud 33 jaer, geboren in Pruisen, mandenma ker, en Maria Paerdans, oud 21 jaer, rondleur- ster, geboren te Chokier. Door het fransch gouvernement uitgeleverd en naer België ge bracht, zyn zy thans door de kamer van inbe schuldigingstelling voor het assisenhof ver zonden, voor moord en een aental gekwalifi ceerde diefstallen, die ten hunnen laste ontdekt zyn. Te Caeskerke is een pynlyk ongeluk gebeurd. Vrouw Van Stechelman vaerde don derdag avond over de vaert in een bootje, waer- in zich nog haer jongste zoon, de knecht en de meid bevonden. Temidden der vaert kan telde het bootje om en allen vielen in het water. De knecht alleen heeft by dit ongeluk het leven verloren de anderen zyn kunnen gered worden. Zooals men weet ontdekte men, eenige dagen geleden, in het Roggeveld te Deurne, een man die wreed mishandeld was. Men bracht hem naer het gasthuis te Borgerhout, alwaer liy weldra tot het bewustzyn terugkeerde en verklaerde dat hy te voet van Hoogstraten kwam, en onderweg door dieven aengerand, mishandeld en bestolen was. Er werd aen stonds een onderzoek bevolen, waeruit blykt dat integendeel het zoogezegd slachtoffer zich heeft plichtig gemaekt aen nachtelyke poging tot diefstal, op den openbaren weg. De kerel in kwestie was uit liet bedelaersgesticht van Hoogstraeten ontsnapt en bezat geen duit. Ten einde aen geld te geraken viel hy een voorbyganger aen en eischte dezen zyne beurs of zyn leven. De landlooper had echter hier met een dapper man te doen, welke hem op staenden voet eene duchtige en welverdiende ranselin gaf en hem half dood van angst en schrik achterliet. De landlooper is gedurende drie dagen in het gasthuis van Borgerhout verzorgd geworden, doch sedert is hy verdwe nen en heeft niet meer van zicli laten hooren. Onnoodig te zeggen dat de kerel door de po licie wordt opgezocht, des temeer daer zyn signalement ook min of meer overeen komt met dat van een der moordenaers van den on- gelukkigen Deckers, te Santhoven. Misdacd te Marehienne. De dagbladen hebben ons de verschrikkelyke misdaed ver- haeld, door den genaemden De P... op zyn echtgenoote gepleegd. Die misdaed had plaets, op het grondgebied der gemeente Marehienne. Ziehier eenige" nieu we inlichtingen welke wy betreflende die moordpoging ontvangen. Het slachtoffer is de genaemde Mev. De P.... geboren Maria Qoud 35 jaren en moeder van drie kinderen. M. en Mev. De P.... waren ongeveer 12 ja ren geleden uit genegenheid getrouwd. Hun huwelyk was eenigen tyd gelukkig. Verleden jaer werd M. de P.... die postbediende was te Luik, afgezet, en verliet het echtelyk huis. Men weet niet waervan noch hóe hy sedert een jaer leefdewat de moeder betreft, zy ontving een pensioen van de familie van haren man. De ongelukkige vrouw had gansch de achting dier familie behouden en alzoo werd zy door deze aengemoedigd hare kinderen niet af te staen, wanneer haer echtgenoot deze wilde meenemen. Drie maenden geleden ontmoette M. De P... zyne vrouw te Brussel en dreigde haer met den dood. De arme vrouw verschrikt, begaf zich naer Marehienne en vond aldaer een toe vlucht by haren neef, in wiens woning haer echtgenoot haer dezer dagen opzocht. Hy drong in het vertrek, waer de moeder zich met hare kinderen bevond, en deed deze laetste de ka mer verlaten. Een hevige twist ontstond, waerop De P... twee revolverschoten loste de eerste trof de ongelukkige vrouw aen het oog, de andere drong in den muer. De neef, M. Sch...., snelde toe, wierp zich op den moordenaer en dwong dezen hem naer het policiebureel te Charleroi te vergezellen. Onder weg gelukte M. Sch... er in aen den misdadiger den revolver te ontrukken, die nog met vier schoten geladen was. M. De P.... beweert dat het misverstand tnsschen hem en zyne vrouw hieruit voor spruit, dat zy zich niet konden verstaen over de keus der scholen waer zy hunne kinderen moesten plaetsen. Mev. De P... is niet zoo als maendag het gerucht te Charleroi in omloop was aen hare wonden overleden. Haer toestand is ech ter zeer gevaerlyk en zy is aen veelvuldige bloed loopen onderworpen. Ziehier nog eenige inlichtingen betref fende de misdaed van Marchiennes. De toe stand van het slachtoffer is sedert woensdag veel verbeterd. Zooals wy reeds gemeld heb ben, is haer schoonvader'in deze stad en gaet hy dikwyls de arme vrouw bezoeken. Volgens de bekomen inlichtingen, leidde M. De P.... sedert een jaer een zwervend leven te Gent heeft men hem gezien, armoedig gekleed, dag bladen verkoopende aen de deur der aristokra- tische kringen, door de leden zyner familie bezocht. Verscheidene malen heeft men ge tracht hem uit België te verwyderen men zond hem naer Parys en verleende hem aldaer een klein pensioen, doch te vergeefs. Onlangs vernam hy dat zyne vrouw een klein erfdeel had ontvangen van een lid harer familie. Hy begaf zich daerop naer Marchiennes, alwaer zyne vrouw een toevlucht had gezocht by ha ren neef, M. Sch.... Verscheidene dagen zag men hem in de -nabyheid van de woning van M. Sch.... rondzwerven. Eindelyk besloot hy binnen te treden. Zyne vrouw ontving hem, en verzocht M. Sch.... hem alleen in het vertrek te laten. Het overige is rcedsbekend. M. De P.... vader heeft tot nu toe zyn zoon niet be zocht in de gevangenis. De toestand van Mev. De P.... de ge kwetste van Marchiennes, is veel verbeterd Mev. DeP.... begint reeds te spreken en is Woensdag door het parket gehoord geworden. M. De P.... vader, is Maendag te Marchiennes aengekomen en zyn bezoek heeft den besten invloed uitgeoefend op den toestand der ge kwetste. De kogel die in hel hoold gedrongen is, zal echter niet uit de wonde niet kunnen gehaeld worden. Maendag avond ging de achttienjarige dienstmeid van een fabrikant te Luik in den kelder, met een petroollamp in de hand. Eens klaps ontplofte de lamp en de petrool stortte op de kleêren der ongelukkige, die zich wel dra door de vlammen omringd zag. Op de noodkreten van het slachtoffer snelde de mees ters toe en gelukten erin het vuer uit te dooven. Gelukkig zyn de brandwonden van het meisje niet zeer gevaerlyk en hoopt men haer te red den. Men heeft reeds gehoord hoe zekere heet hoofden op het punt stonden, in deze dagen nu de geuzery iedereen zou willen vervolgen, ook... een enkwest tegen Ons-Lieven-Heer in te richten. Om den ci-devant Dieu te doen voelen dat hy zich niet op den weg der geuzery mag bevin den of dat men hem met de wet aen den rug komen zou, had men uitgevonden dat er in het gangske te Berchem by-Audenaerde, aenge- plakt stond God ziet my. De geuzenpers trappelde van.... gemaekte veronlweerdiging men riep om den goever- neur, om den minister Rolin, ja, wie weet om de gendarmen en de garde-civique. Nu de blaffers wat kalmer zyn geworden, neemt de burgemeester van die gemeente, in dezen zin, het woord in den Courtier Heet- Redacteur, Geabonneerd zynde aen uw achtbaer blad, lees ik in het nummer van lieden een artikeltje, betreffende een ernstig feit, dat door het Jour nal de Gand van 29 October wordt verhaeld, en dat in onze gemeente zou zyn voorgevallen. Er zouden in het kiesgaugske horresco referens l de opschriften zyn aengeplakt ge worden Geloofd zy Jesus-ChnstusGod ziet my. Andere liberale dagbladen, zegt men my, nemen hetzelfde nieuws over, dat waerschyn- lyk bestemd is om een omreis door België te doen en tot een groote gebeurtenis aen te groeien. Dat is inderdaed te veel eer Dat men gerust zy die onvergeeflyke mis daed is slechts ingebeeld en bet vrye vaderland loopt in 't geheel geen gevaer Om tot de waerheid terug te keeren, geef ik aen bovengemend vertelsel de volledigste logenstraffing logenstraffing welke reeds aen M. den goeverneur van Oost-Vlaenderen is gezonden, onder dagteekening van 51 Octo ber. Noch de verhalen der dagbladen, noch de klacht verkeerdelyk neergelegd betreffende de plakkaert, dragende Geloofd zy Jesus-Christus God ziet my, die in onze kiesgangen zou zyn aengeplakt, bevat eenige schaduw van waer heid. Het is een canard. Binnen en buiten de kieszael en in de gan gen zyn de plakkaerten opgehangen, die door de wet zyn voorgeschreven, even als de kie- zerslysten, maer geen letter meer. o Wat meer is, het procos-verbael der kie zing is geteekend door de getuigen van de bei de lysten der candidateu, zonder dat er door iemand eenige opmerking of reklaem, van wel ken aerd ook, is in opgenomen. o Ik bid u, Mynheer de Redakteur, de ver zekering myner volledigste hoogachting te aen- veerden. P. F. VAN DE MEULEBROUCKE. burgemeester. Sauvéo mon Dieu De liberael gazetten zullen dus niet meer kunnen aendringen op de vervolging van Ons-Lieven-Heer maer wat niet zal uitgewischt worden, is, dat zy eene leugen hadden uitgevonden, om zich ten slot te.... belachelyk temaken. FRANKRYK. Wy hebben gemeld dat de fransche socialisten van zin zyn de duitsche socialisten een banket aen te bieden. Daerby zal men echter het broe- derlyke onthael niet bepalen. Volgens brieven uit Duitscliland zal er te Parys een socialistisch dagblad in de duitsche tael worden geslicht, dat gericht zou zyn tegen de politiek van den duit- schen kanselier. Geele Koorts in Senegal. Het Journal Official heeft uit de fransche kolonie van den Se negal, lydingen ontvangen, aengaende de geele koorts, tot op 26 october. Zoo men het gevreesd had, is het eerste ar rondissement van St-Louis door de besmetting aengetast, en de bevolking wordt op eene ver schrikkelyke manier geteisterd. Dry geneeshee- ren, twee apothekers, een priester, en vier gast huisnonnen zyn de slachtoffers hunner zelfop offering geworden. In het tweede arrondissement heeft men eene lichte verbetering bestatigd en men rekent veel op den noordewind, om de besmetting een einde le zien nemen. Het Journal Official spreekt den uitbundig- sten lof uit over hel heldhaftig en edelmoedig gedrag der katholieke priesters en der gasthuis nonnen, die voor geen gevaer achteruitwyken, ten einde de plichten te vervullen, welke zy vry- willig en onvergeld hebben aengenomen. Doch nog allyd wacht men in die ongelukkige streken, welke door de geele koorts worden ont volkt, op de aenkomst van republiekaensche of liberale ziekendiensters, die de plaets zouden nemen der gestorven gasthuisnonnen. Uit dc departementen Eure en Galvados komen de meest onrustbarende tydingen aen gaende de overstroomingen, die de bevolking bedreigen. Pont-rEvêque stael onder water, ten gevolge van de overslroomingen der Saronne. Eergisteren zyn de rivieren Lisieux, La Touc- ques en l'Orbiquet overstroomd de wyk Liva- rot en de weide Fleuriot, alwaer zich de hout- werven bevinden, zyn door het water overdekt. De reddingswerken worden met den grootsten spoed ingericht. Een blad, dat in Zwitserland door de fran sche veroordeelden der Commune wordt uitge geven, zegtindien de algeheele amnistie niet gestemd is tegen hel begin van toekomende jaer, zullen de zoogezegde republiekanen der Kamer en van den Senaet onze gyzelaers worden, voor het einde vaD 1879 en wy kunnen hun verzeke ren dat er hun geen genade zal worden ver leend. DU1TSCHLAND. Een edelmoedige Bedelaer. Een zeer arme waschvrouw, in de Wassertborstrasse le Bcrlyn, was verleden dynsdag morgend naer haer werk gegaen en liet haer achtjarige zoontje thuis aciiter. Tegen tien uren werd er aen de deur geklopt. De knaep deed open. Een oud man stond voor de deur en vroeg een almoes. Ik kan u niets geven, zegde de knaep, myne moeder is zelve arm, en voor dezen avond heb ben wy zelf niets te eten. De oude man ging heen. Ten vier ure namiddag werd er weer aen de deur geklopt en stond de oude man nogmaels voor de deur. De knaep bemerkte den bedelaer, dien hy reeds eenmael had afgewezen, en wilde snel de deur dicht maken. De oude man echter drong de kamfer binnen, a Gy behoeft u niet ongerust te maken, zegde hy, ik zal u geen kwaed doen. Terzelfder tyd nam hy uit zyn korf wel tien, in proper papier gepakte sneden brood, deels gesmeerd, deels droog, legde ze met vyftig pfenningen er by op de tafel en ver liet de kamer, met de woorden Geef dat aen uwe moeder, ik heb het eerlyk voor haer gebe deld. Eene zinkende Stad. Te Essen, in Duitschland, openbaert zich weder sedert eeni gen tyd de woeling van vulkanische werkiugen onder den grond, waerop de stad gebouwd is, op de gevaerlykste manier. De verzakkingen van den bodem slepen hel eene huis na hel andere, ja zelfs geheele stralen meé. De gescheurde gevels van sterk gebouwde huizen, de overhel lende troiitoirs, de uit het lood gezakte ramen, geven genoeg te kennen hoe onzeker hier de toestand van den grond is. In de vorige week zonk in de Beuststrasse, die het meest van de woelingen te lyden heeft, plotseling een stuk grond van acht voet omtrek, met donderend ge- raes in de diepte neder de huizen der water leiding braken en met bruisend geweld schoot het water naer beneden. Niet ver van die plaets is men bezig een huis te bouwen en het terrein daervoor had men eerst ter dege onderzocht nu zyn er echter reeds zulke scheuren en klo ven io ontstaen, dat ook hier de bodem dicht onder de oppervlakte ondermynd schynt te zyn en het gewicht van het gebouw niet kan dragen. De Policie te Rerlyn. De Berlynsc.he po licie wordt aenmei kelyk versterkt, met het oog op de gevreesde woelingen der socialisten en der verminderde openbare veiligheid iu de hoofd stad der Intelligenz. Reeds onmiddelyk na No- belings aenslag werd last gegeven het korps po licie agenten met 219 te vermeerderen; dit getal scheen echter nog niet voldoende, en op verzoek van den policie president le Berlyn beeft de mi nister van binnenlandsche zaken een nieuwe vermeerdering van 747 personen bevolen, zynde eene totale vermeerdering van 966 dienaren der policie en wel 9 kommissarissen in krimineele zaken, 13 luitenants van policie, 62 wachtmees ters en 896 agenten. Iedere inaend worden er vyftig meer iu dienst gesteld. SPANJE. Het proces van Oliva is in handen gegeven van den prokureur die de beschuldiging na 24 uren moet staende houden. Het geneeskundig onderzoek heeft bestatigd dat Moneasi niet aen zinsverbystering lydt. Op aenvraeg der verde diging heeft de rechtbank een onderzoek bevo len aengaende eene opsluiting van dry maenden, welke Moneasi zouden ondergaen hebben in een krankzinnigengesticht te Barcelona. RUSLAND. Ondanks de meest ieverige waekzaemheid der policie worden voortdurend eiken morgend in de volkryksle wvken van St-Petersburg, plak kaerten aengeplakt, welke de bevolking allyd meer en meer lot den oproep aenhitsen. De czaer heeft hel inzicht le kennen gege ven zyn verblyf te Livadia te verlengen. Den dag, waerop hy naer zyne hoofdstad zal terug- keeren is zelfs nog niet gekend. De raedsheeren welke zich het dichts by den keizer bevinden, raden hem ten levendigste aen niet meer in de hoofdstad, welke als gevaerlyk aenzien wordt, le verblyven, en zich le Warschau le vestigen. Zalf en Pillen van Holloway. Kinkhoest en ver magering. Deze ligte kenleekenen, die zeer spoedig verergeren, kondigen een bedorven toestand van het lichaem aen, die niet lang zal dralen met de tering te weeg te brengen, ten zy men niet dadelyk eenige geneesmiddelen aenwendt om die tegen te gaen. Ie dere ontsteking der longen en verstopping der adem- halmgsvaten zullen verdreven worden door inwry- vingen met de Zalf van Holloway rondom de borst, en alle onzuiverheden worden uil het bloed gedreven, door die zuiverende Pillen, die eene goede spysver- tering te weeg brengen, en op diewyze het lichaems- geslel versterken en elk aenwezig en toekomstig gevaer voorkomen. Die krachtige middelen eiscben hoegenaemd geen ander vreemd geneesmiddel om den aenleg tot tering, en al de verstoppingen voort komende uit het onzuivere bloed of eene of andere toevallige verzwakking van het zenuwgestel, en ieder andere ongesteldheid van het gestel te verdryven. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, !UM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelslein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverteerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,210. M. de doktor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverhitting van 15 lol 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doktor-chirurzyn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraektheid in de blaes en lidmaten, ten- gèvolge van overtollige uilspanning in de jeugd. i. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Bere van Hof, 16, Brussel. Depots le Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdshergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by Druvvé-Jelie. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 10 .8 Vrouwel. 8 OVERLYDENS. N. Bourgois, wed. Mertens, z. b., 87 j., Leopold- strael. J. De Haeck, man T'Joncke, smid, 38 j Denderstraet. M. Van de Velde, vr. Roelandl, z. b., 39 j., Mylbeek. J. Haumont, man Borremans, ren tenier, 69 j., Rosmarynslraet. J. Meganck, man Van den Borre, vlceschhouwer, 39 j., Zonneslraet.— J. Rinckbout, rentenier, 77 j., Langeridderstraet. Twee kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 26 Oct. tol den 9 Nov. 1878. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 4 OVERLIJDENS. J. Van Hecke, 7t j., wed. J. Roman, Beverstraat. M. E. Schokkaert, 21 j., handschoenmaker, Geerards- bcrgschestraat. J. V. Van de Putte, 26 j., hande laar, vr. F. L. L. Sonck, Burgtdaro. P. Van Heghe, 15 j-, handschoenmaker, Geerardsbergschestraat. Cl. Van Heghe, 12 j., zonder beroep, Gcerardsbcrg- scheslraal. J. L. Cardoen, 72 j.t z. b., Hospitaal. R. V. Van Beneden, 21 j., keersmaaksler, Burgt- dam. Een kind onder de 7 jaren. ïlOPMERKT. Heden zyn 20 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 42 it 44 de 50 kilo POPERINGHE Hoppe 1877. StadFr. Gemeenten 8 NOV. 65—00 45—00 68—00 00—00 AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil. r. 25-50 a 27—50 Masteluin 22—00 24-50 19-00 20-00 Geerst 00 -00 00—00 Haver 19-00 23-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 8—00 10-00 Idem, (wille). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 8-00 9-54 Eijers, de 25. 3—09 3-27 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens hot koppel 44-00 54-00 STAD AALST. WAPENSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde manschappen. De Burgemeester, Gezien dc verwittiging van den heer Distriktbcvel- hebber van Dendermonde, in date 3 October jl. Nr 651. Gezien de minislerieele aanschrijving van den 23 October 1878 Nr 3. Gelei op bel koninklijk besluit van den 7 Augusli 1877, N' 4699, wijzigende het besluit van don 18 Oc tober 1874, N' 3618. Brengt Ier kennis van de belanghebbenden dat de mililianen der 9dc en der 10'10 klassen, 1869 en 1870 voortaan aan de jaarlijksche wapenschouwingen voorgeschreven bij het koninklijk besluit voormeld, niet meer moeten verschijnen. Gedaan en afgekondigd den 6 November 1878. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. Loui» De Schryvcr, lange zoulstraet, 31, Aelst, heeft de eer hel publiek bekend te maken dat zyn magazyn altyd wel voorzien is van al wat zyn artikel betreft voor het winlersaisoen zooals schoone lakene bottinneu voor dames en kinderen in alle hoedanig heid en aen builengevvoone lage pryzen, alsook alles eu in allen aerd voor mans, zooals jachlbolliunen, waterlecrzen enz. Hy hoopt door de goede hoedanig heid zyner waren en de geringheid zyner pryzen, zyne talryke kalanten te zien aengroeien. Alles is gewaerborgd. N. B. Al wie van myn werk iets zoude hebben wat los gegaen is, mag het terug brengen, het zal hun kosteloos hernaeid worden. Hy vraegt ook bekwame schoenmakersgasten, onnoodig zich aen te bieden, zonder wel zyn stuk te kunnen maken. Op vaste goederen in België, gelegen, afleg- baar bij gedeelten of in eens, koopen, verkoop van publieke fondsen. Ten Kantoore van H. Schoof-Gollin, Markgravenslraat, Antwerpen. vermindering van prijzen op alles Bij Mm* De Laroyére Lange zoulstraet, le Aalst. De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak kelijk en spoedig alle slach van Stooven, Ka chels, Rijke vuuren enz. te kuischen en te po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. De beste stof bekent voor het kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. Hiermede worden ook wonderlijk schoon ge polijst alle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz. Doozen a 40 en 20 centimen pakken 10 cent i men. Al deze produkteu dragen de handteeken van de eenige eigenaars Gebr. Peeters te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen ln 't groot en bij uitlevering te Aalst, M. Felix Van der Slappen Drogist ka- pellestraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 °/a OPENBARE VERKOOPING VAN TE NIEUW ERKERKEN. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Donderdagen 14 en 21 November 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg De Slerre bij d'heer Van Limberghen te Aalst, Graan markt, openbaarlijk verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. l°Een perceel Land, op den Brilkauter, Sectie B, N° 1356, groot volgens meting 14 aren 50 centiaren. 2" Een perceel Land, op Terrenthout, Sectie B, N° 1400 en deel van N° 1401, groot by me ting 17 aren 20 centiaren. 3° Eenen Meersch op Groolendriesch, Sectie B, N° 1018 en 1019, groot bij meting 48 aren 20 centiareu. Boomprijs fr. 240,00 BOOM EN. Ten dage van 't Verblijf 21 November 1878, om 2 ure namiddag zal genoemden Notaris DE VRIENDT, openbaarlijk verkoopen 13 Kanadas, 3 Wilgen, Abeel en eenen d.k- ken Olm. Te vergaderen ter herberg de Warande, bewooond bij Casimir Otloy, te Kienwerkerken, Dries. OPENBARE VERKOOPING te UOFSTADE, nabij de Kerk. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Dijnsdagen 19 en 26 November 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg, a St. Cecilia bewoond bij sieur Joannes Matthys, te liofstade, Dorp, openbaarlijkjverkoopen Eene Hofstede te Hofstade, Dorp, groot bij meting 12 aren 10 centiaren. Boomprijs fr. 125,00. Bewoond en gebruikt, bij den eigenaar J. Hofnan. Aanmerking De kooper zal kunnen in pacht overnemen omtrent 1 heclaar 49 aren Land, gelegen nabij vermelde Hofstede. Armbestuur van Moorsel. OPENBARE VERPACHTING van gelegen le Moorsel, Wieze, Meire, Mcldert,Ste Catharina-Lombeek en Aalst-MijIbeke. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, ver blijvende le Moorsel, zal, ten verzoeke van liet gezegd Armbestuur op Woensdag 13 November 1878, om 9 uren 's morgens, ter herberg van Pclrus-Josephus De Wolf, gemeeute-Sekretaris, Moorsel, nabij de statie, openbaarlijk verpach ten 67 loten Land, Meersch, Bosch, Boomgaard, Hofsteden en Weiden. N. B. De gewoonlijke wijngelden zullen door de pachters op den oogenblik van verpachting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeten betaald worden. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten Kantoore van bovengenoemden Notaris. Men zie verder de plakbrieven. VERKOOPING VAN Te Impe en Erondegem. De Sekretaris SCHOCKAERT, te Eronde gem, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 14 November 1878, on*9 uren voormiddag, open baar verkoopen 150 koopen Bosch kanada, 15 koopen Abee- len, 15 koopen kleine Eiken, 7 Esscben en 3 extra schoone en dikke Wilgen. Allen gestaan te Impe aan de Kloosterbos- schen en Moorthoek en te Erondegem, in den Kokelaar, hocksken en aan de Barrine. Te beginnen le Impe aaii de Klooster Bos- schen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3