MILITIE. Vloersteenen in Cement. By uitscheiding van Bedryf. Gelden te bekomen. Winlersaisoen. Voor zorgelijke Huishoudsters !1 Venditie van MEUBELS, Venditie van Boomen. Te huren. J, Te koop MILITIE. Coke (Gas-Kolen.j Vins et Spiritueux. Behuisde HOFSTEDE, van ZAAILANDEN, Zaailanden. Meersch en Boomen. van eene HOFSTEDE, allerschoonste Reuken C00MEN, berg vergaderd en spraken over de raoeilykheid en twintig frankstuk te plooien. Een vreemde ling, die de samenspraek had afgeluisterd, bood eene weddingschap aen, en stelde voor een der- gelyk stuk te plooien. De weddingschap werd aengenomen, tie onbekende haelde een stuk te voorschyn en plooide hetzelve zonder de minste moeite. Een student, daerover verwonderd, vroeg het stuk te mogen zien, en insgelyks zon der groote krachtinspanning brochl hy hetzelve in zyn vorigen toestand. De student zegde Diets, doch verliet de herberg en kwam terug met twee policie-agenten. die den onbekende aenhielden. De uengehoudene droeg op zich nog een aen- zienlyk getal dier valsche stukken. Hun ideael. De fransche republikanen willen terug naer de republiek van 1790 dat is bekend. Doch minder bekend is de byzonder zachtmoedige aerd van die beminnelyke repu bliek waer de radikalen naer trachten. De Patrie van Parys, deelt eene herrinnering meè uit den tyd der eerste Republiek, de eeni- ge, de ware Een der merkweerdigste zittingen van den club der Jacobynen, was ongetwjfeld die, wel ke gehouden werd op 21 juli 1793. Twee voorstellen waren op het dagorde inge schreven en werden met eenparigheid van slem- men aengenomen. Zy luidden als volgt 1° Alle Franschen, koningsgezinden, mannen of vrouwen, arm of ryk, doen guillotineeren, zoodra zy den ouderdom van 60. jaren zullen bereikt hebben. 2° Het vleesch der geguillolineerden, dal gezond en eelbaer zou erkend worden, laten inzouten, op dat de aristokraten na hunnen dood zouden kunnen nuttig zyn. En met dat ideael boffen en sloefen de man nen der republiek, en toch worden zy naer de Kamer gezonden. Uit Semur wordt onder dagleekening van 7 november gemeld, dal de bakkers dier stad hun werk gestaekt hebben, uil oorzaek der kleine winst, welke door het toepassen van het offici eel tarief werd toegestaen. De bakkers meenden ongetwyleld aenslonds het stadsbesluer, voor hunne eischen te doen buigen, of de stad een verschrikkelyken hongersnood te laten onder- staen. Doch de maire heeft aenslonds brood ge- vraegd in de omliggende sleden en de burgery van Semur wordt zoo goed bediend als te voren. De bakkers zullen hier zich zeiven in de klem hebben gevangen. Schoon Voorbeeld. Eene onderwyzeres uit een geslicht voor jonge juffers, te Orleans, heeft onlangs te Parys, op de meest schitterende manier hel exaem onderslaen voor het bekomen van een diploma van den hoogsten graed. Een der leden van de kommissie heeft de bekwame juffer niet uit het oog verloren. Na herhaelde gelukwenschingen liet men haer naer Orleans weêrkeeren, doch weldra werd zy door een per soon gevolgd, die gelast was haer, in naem van 't stedelyk besluer van Parys, de direklie eener school van hooger enderwys aen te bieden, met een jaerlyksch traktement van 4000 Irank, licht en vuer niet meêbegrepen. Een enkel voorwaerde was by het prachtig offer gesteld de onderwyzeres zou geen geeste- lyk onderwys hoegenaemd mogen geven, en zelfs den naem van God niet mogen uitspreken. Die voorwaerde werd niet aengenomen. op eene breedte van 25 tot 50 meters, in de rich ting der terras van het Atrio del Cavalle. Ten 7 uren begon de lava te stroomen in de richting van het noord-noord-weslen, altyd in het gegraven spoor van 1872. Van half zes tot half zeven brulde de storm HOLLAND. Te Scheveningen zyn tusschen zaterdag en zondag nacht achttien haringschepen aengeko- rnen. Yreeselyk zyn de lydiogen die uil zee wor den aengebracht, ten gevolge van het stormweer. Behalve het verlies van touwwerk, vele netten, het breken en over boord slaen van houtwerk, werden op de bom Lie/de denkt geen ktcaed, schipper W. Verbaen, 4 man der ekwipagie over boora geslagen en verdronken. Later zou het vaertuig op sleeptouw zyn ge nomen, doch ten gevolge van het slechter wor dend weêr heeft de bom die hetzelve op sleep touw had, het moeten verlaten. Eenigen tyd daerna moet hel door aen of twee engelsche visschers zyn gesleept. Verdere juiste tydingen ontbreken. Verschrikkelyke Brandramp.Wy hebben reeds gesproken over de verschrikkelyke brand ramp te Nieuw-Veen, waerby vier kleine kinde ren het leven verloren. Des aengaenüe vernemen wy nog eenige nadere byzonderheden Woensdag avond, ten acht ure, begaf vrouw S..., terwyl haer echtgenoot voor zaken afwezig was, zich naer het huis harer ouders, die dezelf de gemeente bewonen. Vooraleer te vertrekken had zy hare vier kinderen te slapen gelegd, de kachel in de slaepkamer onsteken en dezelve goed van kolen voorzien. Omstreeks 9 ure, klonk door het dorp heen het akelige geroepBrand by M. S..! en ver raste de ongelukkige moeder in hel huis harer ouders. Wen kan zich verbeelden in welke toe stand vronw S... naer huissnelde. De burgemeester en een aenzienlyk getal per sonen bevonden zich ter plaetse de deur was reeds opengebroken, toen men uil den mond der moeder die door angst en droefheid als met zinneloosheid was geslagen, vernam dal de vier kinderen zich in de kamer bevonden, alwaer het vuer het hevigste scheen te woeden. Dank aen het stille wéér en de krachtige po gingen der aenwezigen kon men weldra binnen de kamer dringen, doch men vond er nog enkel de vier lykjes ner onschuldige kinderen, verstikt en verkoold De vader was afwezig, en de moe der, die van het eerste oogenblik in de vlammen wilde springen, had men van hel yzingwekkend tooneel weggebracht. Naer men neemt, zal de kachel te hard ge brand hebben en met behangsel achter de pyp, vuer hebben gevatde vlam zal zich hebben meegedeeld aen het papieren plafond, en daer- door zal de ramp zyn ontstaen. DL1TSCHLAND. Vyf Russen, te Berlyn verblyvende, zyn aen- gehouden, wegens nihilismus en socialismus. De aengehoudenen onderhielden niet alleen eene drukke briefwisseling met de mannen hunner party in Rusland, maer waren daerenboven nog in nauwe betrekking met de hoofden der duil- sclie socialisten. Dry der beschuldigden zyn ge- neesheeren een andere is student en de vytde leerling eener kunst- en nyverheidsschool. ITALIË. De Vesuvius. Reeds herhaelde malen heb ben wy gezegd, dat de Vesuvius sedert eenigen tyd in gisting was en men zich ieder oogenblik aen eene groote uitbersting van den vuerberg verwachtte. Uit Napels, wordt desaengaende aen de Italia gemeld, onder dagleekening van 4 november De groote uitbersting van den Vesuvius is be gonnen enschynt eene aenzienlyke uitgebreid heid te zullen nemen. Zondag stroomde de lava beneden ons en berstte los over Castillamare en de omliggende dorpen, liet toppunt van den berg, met zwarte onweerswolken omgeven, ver dween voor onzeoogen. en nauwelyks ontwaer- de men van op hel observatorium de lange vuer- streep, welke men eenige stonden vroeger met het bloote oog gemakkelyk kon bespeuren. Eensklaps veranderde het tooneel, de wolken werden uiteengedreven en de groote kegelvor mige punt verscheen, met zyn glinsterenden en schitterenden sneeuwmanlel bedektde lava stroom had reeds een afstand van 60 meiers afge legd. De buitenkanten der groef van 1872 ver beelden een brandenden muer van minstens 5 meters hoogte. Een weinig verder verbryzelde zich de muer en verbeelde zich in zes of zeven breede vuer- stralen, welke zich verder opnieuw samenvoeg den. De lava rolt over de assche heen, het zand wordt een weinig ingedrongen, hoopt zich op en verspreidt zich dan even als een vlammend meer Verschrikkelyk grootsch moet ongetwyfeld een dergelyk schouwspel voorkomen. Die hevige brand te midden van de sneeuw, moet den toe schouwer met stomme bewondering slaen Het stedelyk bestuer van Milaen heeft de noodige maetregelen genomen ten einde aen de duitsche uilwykelingen, loebehoorende lot de socialistische party, te verhinderen in die stad het middenpunt hunner gevaerlyke propagande te stichten. Intusschentyd werden twee duitsche internationalisten een fransche en twee oosten- ryksche uit de stad gebannen. De Slatuto van Palermo verhaelt het vol gende feitHeden, maendag, ten 1 uer, heeft een scholier van Partinicio, Paolo Siracusa ge- naemd, in de gangen van hel lyceum Umberto, op den leeraer Scichiloni, vier revolverschoten gelost. 11 y meende den leeraer te hebben ver moord en gaf zich aenslonds gevangen, zeggen de Houdt my aen, ik heb myn professor ge dood. De beschaving gaet vooruitde bloed- koorts wordt reeds meester van de leerende jeugd en wy zien dagelyks de serie der moorden door kinderen gepleegd, aengroeien. De gemeenleraed van Rome, die niet wee' waer hy het geld vandaen moet halen om den koning feeslelyk te ontvangen, is voornemens 50,000 Irank uit de armenkas te nemen. Echt liberael Koning Humbert, Margarelha en hun als kaporael gekleede zoon, reizen door Italië. Vol gens verschelden gazetten bekroont de bevolking hen met bloemen volgens andere worden zy uitgefloten, en schreeuwt men, als zy verschy- nen leve de republiek Koning Humbert en de koningin, hebben onlangs eene reis gedaen door Italië. De Unita Cattolica verhaelt desaengaende het volgende geval Wy meenen te weten dat Z. Hoogw. de bis schop van Parma, door de municipaliteit dier stad uitgenoodigd werd, deel te nemen aen de huldewyzen, welke aen de koninklyke bezoekers zouden gebracht worden, tydens hunne intree binnen de stad. De prelaet heeft in zyn antwoord, de spyt uitgedrukt die hy gevoelde, dit verzoek niet te kunnen inwilligen en heeft aen den Koning een vrymoedigen en weerdigen brief ge schreven, waerin hy, zonder iets te verzwygen, de wezenlyke reden opgeeft zyner onthouding. De hoogw. bisschop verklaert niet persoonlyk zyne hulde den Koning te kunnen aenbieden, vermits de Kerk niet tot den troon zou kunnen naderen, zonder door een gewichtig angstgevoel beklemd te worden. De moedige prelaet smeekt den koning, door al het belang dat hy aen het welzyn der bevolking kan toedragen, krachtda dig te werken, opdat de rechten van den meest verspreiden Godsdienst en deze van zyn groot moedig opperhoofd den roomschen Paus, zouden geëerbiedigd worden. M. Johnen Guisse, van Couillct, (Henegauwen,) jcliryfl onsHad ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik cr nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren do Kevalenla heeft my weder jong gemaekt. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen ie voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, l/l kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr, De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Berg van 't Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittmck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Koninklyke Artillerie. Zalf en Pillen van Hol- loway. Een sergeant der Koninklyke Artillerie schryfl, onder dagleekening van 12 December 1872, van Poonamattee. Residentschap Madras, dat zyn reglerbeen, van de knie af tot aen de kuit toe, de zetel was van ziekte en bederf, dal zy zich, sedert een jaer in het hospitael bevond, zonder eenige be terschap van zyne pynen te ondervinden en dat hy, niet meer wetende wat aen te vangen, besloot eene proeve te nemen met de beroemde Pillen en Zalf van Holloway. Deze geneesmiddelen verliglten terstond depyndiehy leed, zy verdreven de kwade sappen uit zyn been, genazen de kwael, die ongeneeslyk scheen, en herstelden hem volkomen van zyne ziekte. Wy bevelen, in 't byzonder, den soldaet en zeelieden aen, hunnen toevlucht te nemen tot die uitmuntende geneesmiddelen voor de genezing van verouderde wonden, open wonden en ettergezwellen; en wel voornamelyk wanneer zy uil onvoorzichtigheid voort komen en ongeneeslyk sehynen. HOPMERKT. Heden zyn 9 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 45 k 48 de 50 kilo WAPENSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde manschappen. De Burgesieester, Gezien de verwittiging van den heer Distriktbevcl- hebber van Dendermonde, in date 3 October jl. Nr 651. 00 Gezien de minislerieele aanschrijving van den 23 October 1878 Nr 3. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Angusti 1877, Nr 4699, wijzigende hel besluit van den 18 Oc tober 1874, N'3618. Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat do militiancn der 9de en der 10de klassen, 1869 en 1870 voorlaan aan de jaarlijksche wapenschouwingen voorgeschreven bij het koninklijk besluit voormeld, niet meer moeten verschijnen. Gedaan en afgekondigd den 6 November 1878. De Burgemeester VAN WAMBEKE. André STIERNON, Zonnestraet n° 11, te Aelst. Specialiteit voor vloerlichels, plankiers, koe ren, remizen, fabrieken, enz. De grootte der vormen en ryke koleuren zyn naer keuze. Cement aen ge'ringe pryzen. Wijnen, Likeuren, Sterke dranken, en Cigaren. Den Heer Dirix woonende te Aalst Keizerlij ke plaats N° 45 maakt bekend, dat hij komt te openen een Magazijn in 't groot en half groot van bovengemelde artikels die hij kan afleveren aan de fabriekprijzen. Hij beveelt zich aan een ieders gunst. vermindering van prijzen op alles Bij Mme De Laroyére Lange zoutstraet, te Aalst. Op vaste goederen in België, gelegen, afleg- baar bij gedeelten of in eens, koopen, verkoop van publieke londsen. Ten Kantoore van H. Schoof-Collin, Markgravenstraat, Antwerpen. POPERINGHE 8 NOV. Hoppe 1877. StadFr. 60—00 68—oO Gemeenten 0000 0000 AELST, markt van heden. per 132 lil 50 centil. Masteluin Rogge Geerst Haver. Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (wille). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel i 27-50 22—('0 25-00 19-00 20-00 00-00 00-00 19-00 22-00 8-00 10-00 0—00 0-00 8-27 9-81 3—09 3-36 4—00 5-25 44-00 55-00 ANTWERPEN, 18 Oei. De kuipboter werd hedenmorgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,8A fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 1,40; zwaer gewicht fr. 1,60 1,80 De aerdappclen zyn per 1/4 heet. worden verkocht 1,40 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,60 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2300 a 25 20 - 00 20—50 00—00 00—00 24-50 24-75 20-00 21—00 18—00 20—00 00—00 011—00 21 -25 00—00 Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, INDIE. H. Franciscus X'averus. De India Catholica van 3 October, meldt dat het porlugeesch gouvernement de machtiging heeft gegeven voor de uitgaven, welke te Goa Velha zullen noodig zyn, opdat de toestand der stad aen de vereischte gezondheidsvoorwaerden zou voldoen, voor het tentoonstellen van hel lichaem van den H. Franciscus-Xaverius. De sledelyke raed is reeds begonnen met hel rei nigen der stad honderd lanteernen zyn aengekocht voor het verlichten der plaets welke bereidt wordt. Barakken zyn besteld voor de troepen, die den dieust zullen moeten verrichten. Men heeft ook aen de vereischten der openbaerheid gedacht. Een partikulier heeft zich voorgesteld ge durende de tentoonstelling twee dagbladen uit te geven, een in het porlugeesch en een in het engelsch. Er is insgelyks spraek aldaer een postslalio in te richten. AFRIKA. Afrihaensche Expeditie. Onder de tydingen op 31 october laetsleden, door hel aerdrykskundig ge nootschap van Marseille uit Zanzibar ontvangen, treffen wy het volgende aen M Philippe Broyon bevond zich op 25 septem ber te Finday op wég naer, Mpouapoua. niet koop waren bestemd voor de belgische expeditie. M. de doktor Dulrieux, is van Mpouapoua op 24 september, 300 dragers, die hem door M. Grelfelhe gezonden waren te gemoel getrokken, en heeft deze ontmoet, onder het geleide van twee vertrouwde mannen, welke pater Etienne hun had toegevoegd. Hy hernam zyne reis den 28 en verliet Magonlika. ten einde zich by M Waulier te Mpouapoua te voegen en in gezelschap van dezen laetsle en van M. Broyon, M. Cambier, den overste der belgische expeditie wéér te vinden by Mirambo te Aurambo. De laelste tydingen aengaende M. Cambier, zyn gedagleekend uit Mgondoka, de uiterste grens van den Ougogo. Zyne reis was zeer moeilyk geweest - GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uilslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, maegontstekingen. de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontstc king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, ungelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Ovcrgcviiig, inaegzioLlcn, enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekte, hert lenden pyn, afwezenheid van slacp, enz. Louis De Schryver, lange zoulslraet, 31, Aelst, heeft de eer hel publiek bekend te maken dat zyn magazyn altyd wel voorzien is van al wal zyn artikel betreft voor het wmtersaisoen zooals schoone lakene bottinnen voor dames en kinderen in alle hoedanig heid en aen buitengewoone lage pryzen, alsook alles en in allen aerd voor mans, zooals jachtbottinnen, waterleerzen enz. Hy hoopt door de goede hoedanig heid zyner waren en de geringheid zyner pryzen zyne lalryke kalanten te zien aengroeien Alles is gewaerborgd. N. B. Al wie van myn werk iets zonde hebben wat los gegaen is, mag bet terug brengen, bet zal hun kosteloos hernaeid worden. Hy vraegt ook bekwame schoenmakersgasten onnoodig zich aen tc bieden, zonder wel zyn stuk te kunnen maken. De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak kelijk en spoedig alle slach van Stooven, Ka chels, Rijke vuuren enz. te kuischen en te po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. De beste slof bekent voor het kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. Hiermede worden ook wonderlijk schoon ge polijst alle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz. Doozen a 40 en 20 centimenpakken a 10 cenlimen. Al deze produkten dragen de handteeken van de eenige eigenaars Gebr. Peelers te Loven, als waarborg. Te Verkrijgen In 't groot en bij uitlevering te Aalst, M. Felix Van der Stappen Drogist ka- pelleslraat, en bij al de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 Huis te huren enEllegoed winkel over te nemen. Zich te bevragen by de gezusters Willekens, Lan ge zoutstraet N° 12. k Eenen grooten rood koperen Kc- m. KUUp» tej z00 goed als nieuw. Zich te Landbouwershalem en Beestialen, TE HOFSTADE OP DE BIEST. De Notaris Gustaef VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, op Dijnsdag 26 November 1878, om 9 uren 's morgens, ten Sterfhuize van Jufv. Coleta Hertsens, te Hofstade, op de Biest, open baarlijk verkoopende ten hoofde gemelde voor werpen. te Erondegem en Vleckem. Op Maandag 25 November 1878, om 9 uren 's morgens. Door 't amkt van den Notaris VAN WICHE LEN, te Moorsel. bevragen bij M. Aalst. P. Moens-De Haese molenstraat, 13. Burgerlyke Stand der Stad Aelst, GEBOORTEN. Mannelyk 8 Vrouwel. 5 HUWELIJKEN. J. Ringoir, twynder, met A. De Backer, dagl. N. Keselaer, koetsier, met M. Sunou, z. b. P. Beulens, dagl. te Herdersem, met M. Van Lan- genhove, landb. A. Van Driossche, werkm. met N. De Vos, OVERLYDENS. M. Brondeel, vr. Sergeant, z. b. 39 j. Klapstraet.— Schollaerl, wed. Sleenhaul.z. b. 76 j. Schaerbeke. P. Stuyver, m. Buys, wever, 43 j. Mylbeke M. Schollaerl, strvkeresse, 26 j. Zonnestraet. - R. Van Ertvelde. dienslm. 24 j. woonende te Geeraerdsber gen. T. Van der Eist, vr. Liebaut, z. b. 50 j. Brus- selschestraet. Twee kinderen onder de 7 jaren. nr*x LAAn 1° Een ressortkarreken dienstig M ti KOOJJ- desnoods voor Poney. 2° 3 Nieu we kinder Voiluerkens, nieuw en in de beste voor waarden gemaakt. Zich te bevragen ten bureele van de Denderbode. Tü 1- n/ i\ Twee goede Breimachienen.Zich 11? KOO|>» te bevragen Herrystraal N° 3, te Laeken-Brussel. JOSEPH DE FEYTER, aen het dorp te Erpe, maekt Lekend dat er by bem te bekomen is, 15,# klas van peruviaenschen Guano, zuiver en onvervalst. Hy kanlw. hoopt door de goede hoedanigheid zyner waren de gunst vau eenieder te verwerven. 1° Een schoon Huis met hof, Keizerlijkephals n° 50 Een dito in de Albert-Liénartstraat, hoekhuis naast de statie, beide te Aalst. Zich te bcviagen bij den eigenaar, M. Fr. Moyersocn, nieuwstraat, 36 Aalst. Mannelijk geslacht Vrouwelijk Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 9 tol den 15 Nov. 1878. GEBOORTEN: 2 2 0 HUWELYKEN. P. C. De Schepper, 27 j. smid, en V. J. Meulen bergh, 26 j. kleermaekster. OVERLIJDENS. M. S. Soetens, 49 j. non, Burglslraet. tecatle, 65 j. daglooner, Burglslraet. rp Bij de gebroeders Van Vaeren- J V nUUjJbergh, rijtuigmakers en rijtuigschil- I ders: 2 schoone nieuwe Tilbury-karrekens, gewaar borgd en een Tilbury van occasie, Zoutstraatpoort, legen het estaminet de (Meiboom.) t il c liand te Loop met gemak van betaling. Twee Huizen gelegen in de Korte Zoutstraat, j waarvan een met grooten hof dienstig voor alle be drijven. Zich te adresseeren bij den eigenaar D. Kiekens. Extra schoone canada. Appel- plantsoenen en tweejarige Doo- L. Schie- I rens, by J. B. Hultermans, totOultre by Ninove. Stad Aalst. WAPENSCHOUWING van de in onbepaald verlof zijnde MANSCHAPPEN. De Burgemeester, Gezien de verwittiging van den heer Distriktbevel- hebber van Dendermonde, in date 3 Oktober jl. N* 651. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 18 Oktober 1874, N°3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschou wing bij voormelde koninklijke besluiten voorschre ven in deze stad zal plaats hebben, den Maandag 25 November 1878, ten Stadhuize, ter Militiezaal, ten 8 ure's morgens, voor de klassen van 1869 lot 1875 medebegrepen. De mauschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgseiïekten en drager zijn van hur. dienstboekje (livrei.) De Burgemeeslcr herrinnert aan de manschappen dat degene welke zouden nalatig blijven zich lol de Wapenschovwing op gemelden dag en uer aan te bieden, zullen gestraft worden met eene terugroe ping in dienst van één tol 6 maanden, overeenkom stig het art. 22 des koninklijk beslulls van den 18 Oktober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 8 Ohtober 1878. De Burgemeester, V. VAN WAMBEKE. Lit te hand te Loop. Bij E. Moens. landbouwer, Wetteren.drij driewielkarren, een vierduimer (wagen) een nieuwen beerbak voor wagen, en een merrie paard (jaarling.) TP<x l AAn Eene schoone KAR, in goeden IC KOUjJ. slael te bevragen by De Vits, vleeschhouwer te Erpe. Ln jeune homilie désire donner des lecons d'arithmclique, de frauijais, de lalin et de grec. S'adresser au Bureau du Journal. Een bekwaam persoon, voorzien van goede ge tuigschriften vraagt eene bediening van magazmier, reiziger of kantoorbediende in een handelshuis. Adres te nemen ten bureele van den Denderbode, Molenstraat, n° 6, te Aalst. Aen 35 centiemen den i/2 hertoliter, in het Gas Gesticht van Aalst. Une bonne ruaison de Bordeaux très-connue en Belgique, oü elle a un nombreuse clientèle désire trouver de suite coiume représentant pour Alost et ses environs, une personne active et posée, donl la position indépendante et les bonnes relations lui permetlent de faire le place ment de ses produits trés jolie provision. Ecri- re aux initiates B. M. posle restante, a Bordeaux (France.) OPENBARE VERKOOPING van eene te Hofstade. De Notaris Gustaef VAN WICHELEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede, aan de Bieststraat, groot 3 aren 61 centiaren. ZITDAGEN VerbHjf 26 November 1878.. Telkens om 4 uren namiddag ter herberg van Bernard Goeman, te Holstade, Biest. Den kooper zal het vermogen hebben in huur over te nemen, circa een hectaar Land. VERKOOPING te Moorsel. De Notaris DE VR1ENDT, le Aalst, zal op Woensdagen 27 November, en 4 December 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg be woond bij Louis Foncé, le Aalst Molendries, openbaarlijk verkoopen. Eene partij Zaailand te Moorsel, op den Heu vel, groot 24 areu 60 centiaren. In gebruik bij d'heer Gust. Van Varenbergh. OPENBARE VERKOOPING VAN TE NIEU WERKERKEN. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Donderdagen 14 en 21 November 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg De Sterre, bij d'heer Van Limberghen te Aalst, Graan markt, openbaarlijk verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. l°Een perceel Land, op den Brilkauter, Sectie 1, N° 1356, groot volgens meting 14 aren 50 centiaren. 2° Een perceel Land, op Terrenlhout, Sectie B, N° 1400 en deel van N° 1401, groot by me ting 17 aren 20 centiaren. 3° Eenen Meersch op Groolendriescb, Sectie B. N° 1018 en 1019, groot bij meting 48 aren 20 cenliareu. Boomprijs fr. 240,00 BOOMEN. Ten dage van 't Verblijf 21 November 1878, om 2 ure namiddag zal genoemden Notaris DE VRIENDT, openbaarlijk verkoopen 13 Kanadas, 3 Wilgen, Abeel en eenen dik ken Olm. Te vergaderen ter herberg de Warande, bewooond bij Casimir Otloy, te Kienwerkerken, Dries. OPENBARE VERKOOPING le HOFSTADE, nabij de Kerk. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, op Dijnsdagen 19 en 26 November 1878, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg, St. Cecilia,» bewoond bij sieur Joannes Matlbys, te Hofstade, Dorp, openbaarlijkjverkoopen Eene Hofstede te Hofstade, Dorp, groot bij meting 12 aren 10 centiaren. Boomprijs fr. 125,00. Bewoond en gebruikt, bij den eigenaar J. Hofnan. Aanmerking De kooper zal kunnen in pacht overnemen omtrent 1 hectaar 49 aren Land, gelegen nabij vermelde Hofstede. De Notaris BOCNE le Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1" 45 aren 80 cenliareu Zaailand te Herder sem Monckhofveld, Sectie B, N° 551. 2° 22 aren 06 centiaren Land, als voren Sec tie B, N° 553. Instel Dijnsdag 26 November Verblijf 3 December Om drij uren nanoen te Herdersem dorp ter herberg den Engel bij S. Muylaert. VERKOOPING VAN Sparren en Slaghout, TE SM ET LEDE WYK BRIEL, Dc Zaekwaernemer MATTHYS, te Oordegem, zal onder behoorlyk ambt, Woensdag 27 November 1878, ten éèn ure juist namiddag, namens Mevrouw de Douairière Slas-De Richelles en Madame Limpens D'hondl, grondeigenaressen te Gent, binnen de ge meente Smetlede, wyk Briel, openbaer verkoopen 80 koopen zuivere en langstammige beuken Boo men en 1 Kanada, het meeste deel van 1 1/2 tot t meters omtrek, 20 koopen Sparren, dienende voor Hoppeslaken, Piketten en Boonstaken. En 30 koopen 8 jarig Eiken Slaghout dienstig voor alle gerief. Men zal vergaderen en beginnen in den bosch van Mevrouw de Douairière Slas-de Richelle te Smetlede, wyk Briel, naby de herberg van sieur Petrus Van Houdenhove, alwaer de gencgenen gemelde dag en uer, zich konnen laten vinden, al voorzien zonder onderscheid van goede gekende en belaelbare borgen.

De Denderbode | 1878 | | pagina 3