Over te nemen. Premiên voor onze Abuniicnicii. By uitscheiding van Bedryf. van Heudrik Cousc ;uc< Slijm- en Maagpillen. Hij verandering van Woonst, Bericht. Gelden te bekomen. VVintersaisoen. Meubels, Akkeralem, Hooi, Verkoopingen. VENDITIE Verkooping van Boomen, Beestialen en Landbouwersalm, Volgens de tydingen, welke dynsdag te y zyn jeogekoinen, heelt de Seme byn; eral hare bedding verlaten te Parys zyn de aeien overstroomd. Men had gisteren het maxi mum der hoogte van de rivier aengekondigd docb mor i^de dat door den overvloedigen en aenhoudcnden regen, het water nog zon stygen. ÖU1TSCHLAND. Vervolging in Pruisen. De duitsclie catholyke bladen geven do volgende slalislieli van de pnstoors- en kapel3ensplactsen, vakant geworden door de dood of verdryving der titularissen en niet weór vervuld Diocesen. Pastoors. Kapelaens. Totael. Keulen, 137 omstreeks 50 187 Munster, 81 68 149 Paderborn, 80 80 Trier, 163 163 Ermeiand, 18 15 33 Fulda, It 3 14 Culm, 33 24 57 Limbqrg, Hildesneim, 20 7 27 "23 2 25 Osnabruek, 18 13 21 Breslau, 107 23 '200 Posen, 97 95 Totael 788 275 1063 In 788 parochiëen is dus alle godsdienstoefening opgehouden, en moeten dc Catholyken soms vele mylen ver gaen om de H. Mis lo hoorcn, de HU. Sa cramenten te ontvangen enz. Hoeveel zieken zonder bediening stierven, weet alleen de goede God. Vports zyn de aerlsbisschoppen van Posen, Keu len, en de bisschoppen van Paderborn, Munster, Limburg, en Breslau afgezet en verbannen, en van Fulda, Trier en Osnabruck overleden. En Falk ver- klaerde dezer dagen dat hy reeds 7(51 van de 819 kloosters gesloten had. In bet groot-hertog Baden en in den Elzas, is aengaende den zachtaerdigen Joseph Hubert Reyn- kens, den zoogezegdeu bisschop der sekte van de zoogezegd cud-calholyken, een zonderling gerucht in omloop. Sedert langen tyd reeds is de zachtaerdige Joseph Hubert verloofd aen eeno genaemde jufvrouw S. van Boppard, die naer men zegt, een niet onaenzien- lyke fortuin bezit Hetgeen meest zonderling voorkomt in het gedrag van den zachtaerdigen Joseph Hubert, en tevens ook loont hoe hoog men zyn geweten van mcnsch en zoogezegden bisschop moet schallen is, dat hy reeds verloofd was vóór hel vermaerd synode van Bonn, waer men het celibael der priesters wilde afschaffen, en waer Joseph Hubert tegen de afschaffing stemde Men verzekert dal indien de Kullurkampf een einde neemt, het heerschap Reynkens met madame naer Engeland zal afreizen, waer hy de anglikaenseho kerk zal aenklcvcn onder den titel van bisschop ut partibus, met '20,000 fr. jaerwedde. De zachtaerdige Joseph Hubert neemt reeds lessen in 'l engelsch by de toekomende madame, die hoel sterk is op dal punt. Zoo is M. Hyacinth geëindigd, en zoo eindigen zy allen ITALIË. De Observalorc romano beval een brief van Z. H. den Paus aen den acrlsbisschop van Keulen In dien brief, welke van 24 december gedagtcekend is, verklaerd Z. II dat hy steeds trachten zal, de goede betrek kingen tusschen de volkeren en de Kerk te onder houden. Hy voegt er by, bovenal zyne aendacht te hebben gevestigd op de edole duitsobe natie, opdat wanueer eens do godsdienstige twisten aldacr heb ben opgehouden, Duiisebland opnieuw de voordeelcn moge genieten van een duerzamen vrede, zonder dat de rechten der Kerk worden gekrenkt. God alleen weel, zegt Z. II de Paus, of het aengevangen werk meteen gelukkigen uitslag zal bekroond worden. In elk geval zal Leo XIII zyne ipoeilyke zending met denze|fden iever blyven vervullen. Verder verklacrt de H. Vader dat de maetschappelyke, staelkundige en godsdienstige orde overal zoozeer bedreigd wordt, dat de Kerk aen de maelschappy krachtdadige middelen ter genezing moet aenbieden. Gecno hin derpalen zullen den H. Vader terughouden, op dezen weg voort te gaen, zelfs niet len opzichte der duil- sche natie, want hy zou niet met zich zelve in vrede kunnen leven, zoo lang de priesters worden ver volgd, gekerkerd en het land uitgezet, of in de vrye uitoefening van hun geestelyk ambt worden belem merd. De Paus doet, in dien zelfden brief oen oproep lot t|e dpitsphe bisschoppen, ten einde deze do gcloo- Vigon steeds zouden aenzetten tot meer geboorzaem- heid aen de leeriug der Kerk. Op deze wyze, gaet hy voort, dank zyne houding en volkomen onder werping aen de wetten, welke met het geloof en de plichten van hot catholicismus niet in stryd zyn, zullen zy zich de weldaden van den vrede weerdig Joonert en die geruimen tyd genieten. Ten slotte zegt Z. II. dat er gebeden ten Hemel moeten gezonden worden, opdat de edele en machtige keizer van Duilschland en de personen die hem omringen, wel willender gestemd mogen worden ENGELAND. Op een kerkhof te Londen bevindt zich een grafsteen niet het volgende opschrift Hier ligt Sarah Smithers, de geliefde vrouw van Thomas Smithers, steenhouwer. Dit mo- nument werd door Smithers opgericht als eene hulde aen hare nagedachtenis en als een proeve zyner kunst. Grafsteenen van dezelfde soort 25 p. st. per stuk. ZWITSERLAND. Doodstraf in Zwitserland. Eenige dagen geleden hebben wy gemeld dat eene petitie, met duizende handteekens bekleed, aen de zwilser- sche wetgeving werd toegestuerd, om de her stelling der doodstraf te vragen te dier gele genheid werd in hel kanton Freiburg eene merkweerdige statistiek afgekondigd. Gedurende de tien jaren van 1864 tot 1874, welke de afschaffing der doodstraf voorgingen, telde men in bovengemeld kanton zeven gevallen van manslag of moord. Na de afschaffing der doodstraf telde men in hetzelfde kanton twintig gevallen in den tyd van vier jaren. Zoodus, toen de doodstraf werd toegepast, besladigde men middelmatig eene moord per jaer toen de dood straf werd afgeschaft, beslaiigde nfeu er iaerlyk$ vyft RUSLAND. De Vervolging. In eene korrespondenlie uit St. Petersburg aen de .de. vinden wy een nieuw be- wys der vervolr de katholyken te lyden hebben van he' k.,^ch g: nement. Wanneer men ver beurt, wordt men meer en moer owe goevernemenl niets an ders belracb dan de ,ie uitroeiing van den ka tholieken godsdii ti iiet russische ryk. D' i ters mogen zich, zelfs niet op eeit -.-10 eenige kilometers, uit hunne paro- o!i;f; ,r r eren zonder schriftelyke toelating van jer provintie. Daerdoor worden alle itigbeden en alle gezamenllyke werken 4cr j priesters oumogelyk gemaekt. De .ers zyn blootgesteld aen de lafste bespie ding d. popen, schismatieke geestelyken, en der po lice de minste aenklachl is voldoende om een katholyken priester te doen veroordeclen meesten deels wordt de echtheid der aentyging niet onder zocht. Het getal priesters wordt dag aen dag meer ontoe reikend, en op verscheidene plactsen is één priester met de zorg van verschillende parochiën belast. Indien men daerby nog do inrichting voegt van verplichtende scholen, waer do kalholyke kinderen de lessen van een schismatiek en soms van een nihi list moeten volgen, dan moet men overtuigd zyn dat de overheid do totale uitroeiing1 betracht van den ka tholyken godsdienst. PORTUGAL. Socialism. In eene korrespondenlie uit Lissa bon waerin bcweerdt wordt dat er in Portugal geen Internationalisten beslaen, vinden wy de volgende byzonderheden aengaende eene Werkersvereehiginy. De werklieden in Porlugael hebben eene vereeni- ging geslicht, welke kongressen houdt te Lissabon en te Porto de vereeniging heeft hare kringen, hare afdeelingen en delegaliën, en haei blad, dat getiteld is O Proteslo. Het getal der werklieden, welke van die vereeni ging deel maken, beloopt reeds lot 5o00 even als de duitscbe socialisten, werkt de vereeniging om hare vertegenwoordigers naer het Parlement te zen den. Zy verklacrt den oorlog aen het kapilael, vraegt de afschaffing dor belastingen, enz., enz. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatic en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1GA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegonlstckingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, maeg/.ieklen, enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1803. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekte, hert- en lenden pyn, afwezenheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet, (Henegauwen,) schryfl ons Uad ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta beeft my weder jong gemaekt. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bcwaerplaelsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) Kers van t Hof, Itt, Brussel. Depots te Aolst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelic. Pillen en Zalf van Holloway. Het geink van het huisselyk leven, Hoe dikwyls gebeurt hel niet, dal hel geluk uit ons hart verbannen is door eene slechte .gezondheid. De ziekte en hel verdriet gaen steeds zamen gepaerd, maer in de meeste gevallen, zal men ze beiden verdryven indien men de geneesmiddelen van Holloway gebruikt. Deze medicynen mogen ern stig, en met bet meeste vertrouwen aenbevolen wor den aen alle zieker, als de gcmakkelykste, de heil- zaemsteende zekerste om zoo wel in als uitwendig alles te behouden wat goed is, en alles te verdryven wat bedorven is in hel lichaem. Zy worden, in 'l algemeen, by alle ziekten der beide kunnen aenge- wend. De geneesmiddelen van Holloway bederven nooit, en de verschillende luchtstreken brengen boe- genaemd geene verandering te weeg in hunne eigen schappen Men kar. zo overal koopen, en zy worden tegen een zeer maligen prys verkocht. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Manmelyk 7 Vrouwel. 4 HUWELYREN, 11. J. Van Heck, landb. met M. Callebaut, landb. OVERLYDENS. J. Van Vaerer.berg, wed. De Saedelcer, landb. 75 j. Mylbeke. C. Scheerlinck, ra. Le Bon, metser, 38 j. St. Job.J. Malhieu, metser, 34 j. Langeridder- straot. A. Hooreman, vr. Cantaert, wink. 80 j. Zoutstraet. - J. Dittjes, werkman, 41 j. Mylbeko. M. De Boeck, vr. Verbestel, mutsemaekst. 29 j. Schaerbeke.—J.Huylebroeck.twyndcr, 12 j. Mylbeke. M. Cobbaert, z. b. 70 j. Statiêstraet. - V. Van der Macren, begyn, 72 j. Begynhof. 0. Van Huyghe- veide, vr. De Vos, z b. 67 j. Esplanadestraet.—J. De Saedeleer, vr. Vlasschaért, z. b. 67 j. Schaerbeke. M. Temmerman, vr. Van Mulders, wink. 56 j. St. Jorislrael. P Van den Bcrgh, bakker, 21 j. Nieuw- slroet. Dry kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 28 Dec. 1878 tot den 3 Jan. 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 AELST. markt van heden. per 132 lit, 50 eentil. Tarwefr. 24-00 a 26—50 Masteluin 2o—00 23-75 Rogge17-00 18-50 Geerst. 00-00 00—«0 Haver18-00 '2C-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 8—00 9 75 Idem, (witte). 0—00 0—00 Bbte<, de 3 kilogram 7-63 9—54 Eijers, de 25. 3—00 3—18 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens hel koppel 44—00 54—00 HOPMERKT. Heden zyn 8 balen hoppe, nieuw gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen 36 h 40 de 50 kilo POPERINGHE 3 JAN. Hoppe 1877. Stad. Fr. 50—00 00—00 Gemeenten 35—00 00—00 ANTWERPEN, 6 Jan. De kuipboler werd beden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. *2,5ü a fr. 2,9u. De ponden of halve kilogr. betaeldc men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,30 zwaep gewicht fr. 1,40 a 1,60. De aerdappclen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,28 5 1,40. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—50 a 24-50 Rogge, 19-00 00—00 Winlergeerst, 24—00 24—25 Zomergeerst, uO—00 00—00 Haver, <4 19—00 22—00 Boekweit, a Oo—00 00—00 Boonen, 00—00 0o—00 Bitterpeën, 21 00 00—00 ST NICOLA ES, -2 Jan. per 136 liters. Tarwe. fr. 23—00 Rogge. 16-00 Boekweit. 16—00 Geerst. 17—00 Lynzaed. Idem. 21—50 Erwten 18-00 Aerdappelen per 100 kilog 7—50 Vlas, per kilogr. ruw 4—20 Boter. 2-54 Hooi, 100 bussels 27-00 Eieren, per 26. 3-36 NINOVE, 31 Dec. per hectoliter. Tarwefr. 24—50 a 26—50 Rogge19-50 20—50 Haver18—50 19—50 Koolzaed, par 88 kil. 00—00 00—00 Lynzaed, par 100 kil. 00—00 00—00 Boter, per kil. 1-25 1-42 Aerdappelen per 100 kil. 9—00 9—50 LEUVEN, 3 Jan. Tarwe. fr. 24-50 a 25—50 18-00 18—50 00—co Jrouwershaver. 18-00 00—(0 /oederhaver 17-50 00—00 ïeerst. 00-0(1 00—00 (oolzaedolie. 75-50 00-00 l.ynzacdolie. 56 -00 00—00 looi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 8-00 0—00 Aerdappelen roode. O-00 00—00 Boter, den kil. 0—00 00-00 Tp Laa.i In de Boomkweekery van 1 M. Hellinckx-Soetens, Leopold- straetpoort, nahy de Yzeren Baen van Aelst naer Gent, 6000 extra sehoone Doorne Planten zeer dienstig voor Haegen aen Weiden en Tui nen, aen buitengewoone lage pryzen. Een zeer wel gekalandeerden Handel, (de oudste van de stad), van Kalk, Steen, Dak pannen, Schaliën en verder alle Bouw- gerief alsook de handel van Zout, thans toe- bclioorende aen de Erven Van Breugel, aen de Werf le Aelst. Aen de overname van den handel is gehecht een zeer gerieflyk woonhuis hebbende groote boven- en beneden plaetsen, kelders en daer by een zeer uitgestrekt tnagazyn, alles digt by de vaert zeer voordeelig gelegen lot lossen en Iaden. De overnemer zal alle gemak van beta ling bekomen. Voor de conditiën en verdere inlichtingen voor den handel zich te bevragen by de erven Van Breugel, aen de werf. Maatschappelijke Prijskamp voor oude en jonge Konijnen, bij Frans Franck,<4 aux Champs Élyssés» te Aalst, Motendriesch. Op Zondag 5 Januari 1879, te beginnen van 10 uren 's morgens. Prijsbolling op den Vloer, naar drij paar nieuwe schoon Bollinnen, bij Frans Neukermans, in den Prins van Luik le Aalst, Brusselschensleenweg. Dc inleg is bepaald op 1 frank per partij, van 3 man nen. Weerde der prijzen per 'l paar 18 fr. Tp koon ^an zeer gemal'ge prijs, eenen c brusselschen Bierkamion en een groot Kamwiel voor windmolen, bij Ch. De Coomen, brouwer te Ninove. Tp koon Een Poney met harnazuer en c karreken 0p ressort, by Bernardus Franck, Nieuwerkerken, dries. De winteravond is zeker wel de tyd voor velen om le lezen. Ziehien voor de liefhebbers V3n goede lektuer iels dat teenemael aen de behoef ten, aen de leeslust van onze vlaemsche huisge zinnen zal voldoen namelyk STUIVERS- MAGAZYN, ZESDE JAERGANG, in twee kolommen gedrukt en 568 paginas bevat dat is in gewonen druk een boek van 12U0 bladzyden. Die 1200 bladzyden bevatten elf sehoone romantische verhalen, vele kleine wetenscbappe- lyke artikels, een groot getal legenden, vertel lingen en vroolyke anekdoten, raedsels, logo- Typhen, rekenopgaven, kortom al wat venna- .elyk kan gezegd worden. Vele van de beste katholieke schryvers hebben in dit boek de hand gehad, onder andere de veidienstelyke schryfsler MATHILDE, die hier een zoo gunstigén naem krygt zy leverde in dit boek De Vrouw van den Bulling en Stradella, terwyl de schryvers LIND hel verhael De Vrien den tot den Dood en H. VERLAT Geld en Trotsrh leverden. Het boek dat wy nu aenkondigen kost rleebts dry frank, het is wy herhalen 't, d< beste lektuer die men nemen kan de inhoud zede- j lyk en mag gerust in ieders hand gesteld w.»rd Men zende 3 frank in postzegels j me j ontvangt het zware boek franco thuis. Wy roepen de aendacht op die uitgael ii 1 waervan de voorraed niet aeuzienlyk is vermindering van prijzen op alles Bij Mmc De Laroyére Lange zoutstraet, te Aalst. Avis Gustave PEIRREB00M-MAES, a l'hon- ueur d'mformer les amateurs qu'il vient de recevoir en dépöt tous les articles pour le sciage artistique tels que bois, oulits, modèles etc. etc. TV» hut'Pu ,0 Een schoon Huis met hof, .m c «ar vu» Keizerlijkeplaats n° 50 Een dito in de Albert-Liénartstraat, hoekhuis naast de statie, beide le Aalst. Zich le bevragen bij den eigenaar, M. Fr. Moyersoen, nieuwstraat, 36 Aalst. TV» R'j de gebroeders Van Vaeren- bergb, rijtuigmakers en rijtuigschil ders: 2 sehoone nieuwe Tilbury-karrekens, gewaar borgd en een Tilbury van occasie, Zoutstraatpoort, tegen het estaminet de (Meiboom VOLLEDIGE WERKEN (In klein octavo-formaat). J Wijze van Uitgaaf. De uitgaaf geschiedt in klein octavo-formaat, op goed papier, zal met eene duidelijke letter gedrukt worden en in afleveringen verschijnen. Elke aflevering zal een dompleet verhael inhouden. Elk verhaal zal in een prachtig omslag in kleurendruk gebrocheerd zijn. Om de 14 dagen zal de inschrijver eene afle vering of compleet verhaal ontvangen, gere kend tegen den prijs van i centime par blad zijde. De verzending in de Provinciën geschiedt franco per post, tegen verhooging van een centime per blad druks van 16 bladzijden. Voor de inschrijvers in de Provinciën wordt over het bedrag bij de 10 afleveringen per kwi tantie beschikt. De uitgave der volledige werken zal in onge veer 3 jaren compleet zijn. Men verbindt zich voor de geheele uitgaaf. PREMIE. Ieder inschrijver bekomt kosteloos twee oleographieënin vergulde lijsten gezet. Het eerste tafereel, getrokken uit DE LOTELING, wordt afgeleverd na de verschy- ning van het verhaal De kerels van Vlaanderen het tweede, getrokken uit BAAS GANSEN- DONCK, als de uitgaaf geheel volledig is. De Uitgevers, J. P. VAN DIEREN en C'e Men kan inschrijven ten Bureele van den Den- derbode Molenstraat N° 6 te Aalst. De premie is aldaar tentoongesteld. Deze PILLEN, die sinls vele jaren met het beste gevolg legen de Slijm en als illnagvcr- sterliend gebruikt v\orden, door hare zachte werking de Spijsvertering zeer bevorderen, bij zonder legen do gal en zeer zacht laxcerend zijn, zijn tegen 0,65 cenlimen het doosje mot bericht van hat gebruik, verkrijgbaar in de na volgende defois Aalst, G 'Beydler, Apotheker; Eecloo, G Reyffranck-De Backer, Markt, 48 Gent, F. De Bast en J Puls, Apothekers Mechclen, J. Smout. Let welTot waarborg der echtheid is elk doosje gewikkeld in een biljet voorzien met de handteekening van den vervaardiger JJ SCHREEUDER, Apotheker, welke handteeke ning zich ook bevindt op hel Zegellak, waarmede elk doosje vergezeld is Men gelieve daar wel altijd attent op te zijn. £2?» In alle Sleden worden soliede Depothou ders gevraagd. J J SCIIKEEIDER. Tp koon Extra schoone-canada, Appel- u !-'• plantsoenen en tweejarige Doo- ren s, by J. B. Haeltermans, lot Oultre by Ninove. Xp koon Eenen grooten rood koperen Kc- ur' lel zoo goed als nieuw. Zich le .j' vragen bij M. P. Moens-De Haese molenstraat, ilst. k00p. T"ee Soede Breimachienen.Zich Laeken-Brussel. te bevragen Herrystraat N° 3, te Tp koon 5000 exlra schoone canada- plantsoenen. Zich te bevragen by Karei Schandevyl, te Nieuwerkerden. Tp koon l°Een ressorlkarreken dienstig BVVr* des noods voor Poney 2° 3 Nieu we kinder Voituerkens, in de beste voorwaarden gemaakt. Zich te bevragen bij de gebroeders Van Vaerenbergh, rijtuigmakers en schilders (e Aalst, Geerardsbergschestraat, tegen de afspanning den Meiboom. TE HUREN. Een schoon, groot en gerieflijk Huis, met Koetspoort, hebbendegroot magazijn, stalling, koer en hof, gestaan en gelegen te Aalst, in de Vrijheidstraat, nabij de Esplanade n° 33. Zich le bevragen bij den eigenaar M. August De Troch-Possemiers. Wijnen, Likeuren, Sterke dranken, en Cigaren. Den Heer Dirix woonende te Aalst Keizerlij ke plaats N° 45 maakt bekend, dat hij komt te openen een Magazijn in 't groot en half groot van bovengemelde artikels die hij kan afleveren aan de fabriekprijzen. Hij beveelt zich aan een ieders gunst. JOSEPH DE FEYTER, aen het dorp te Erpe, maekt Lekend dat er by hem te bekomen is, 15,e klas van peruviaenschen Guano, zuiver en onvervalst. Hy hoopt door de goede hoedanigheid zyner waren de gunst van eenieder te verwerven. Huis te huren en Ellegoed winkel over te nemen. Zich te bevragen by de gezusters Willekens, Lan ge zoutstraet N° 12. En jeune hniumc désirc donner des leijon d'arithmétique, de francais, de latin et de grec S'adresser au Bureau d-< carnal. Hel Stoomschip Constantin, kapitein Marchand, komende uit Spaansche haven, met verschillende noopwareü in bestemming voor Antwerpeü, zal bin nen eenige dagen ook aenbrengen, voor rekening van Ferd. Roggeman-Luytgaerens', koopman in Wynen, Glas, Porseleinen en Gleiswerk, iu de Leopoldstraal te Aalst, eene groote hoeveelheid fijne Spaansche Wijnen, zoo als Porto Vieux, Cosprons, Malvoisie, Lisbonne enz. Hij heeft gestadig veele oude Spaansche, Franscbe en andere Wijnen in magazyn, alle aan prijzen buiten allo medidinging. Op vaste goederen in België, gelegen, afleg- baar bij gedeelten of in eens, koopen, verkoop van publieke fondsen. Ten Kantoore van H. Schoof-Collin, Markgravenstraat, Antwerpen. Louis De Schryver, lange zoutstraet, 31, Aelst, heeft de eer het publiek bekend te maken dal zyn magazyn altyd wel voorzien is van al wat zyn artikel betreft voor het wintersaisoen zooals schooue lakene bollinnen voor dames en kinderen in alle hoedanig heid en aen buitengewoone lage pryzen, alsook alles en in allen aerd voor mans, zooals jachtbotliunen, walerleerzen enz. Hy hoopt door de goede hoedanig heid zyner waren en de geringheid zyner pryzen, zyne talryke kalanten te zien aengroeien. Alles is gewaerborgd. N. B. Al wie van myn werk iets zoude hebben wat los gegaen is, mag het terug brengen, het zal bun kosteloos hernaeid worden. Ily vraegt ook bekwame schoenmakerNgastea, onnoodig zich aen te bieden, zonder wel zyn stuk te kunnen maken. Bij uilscheiding van bedrijf. VENDITIE VAN Strooi, Graan en Aardappels, TE MEIRE, KRUISKAUTER. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Vrijdag 10 Ja nuari 1879, om 9 uren 's morgens, ter hofstede van Petrus De Wolf, te Meire, Kruiskauter, openbaarlijk verkoopen Al de huismeubelen, land- en akkeralem, beslaande voornamentlijk in kassen, tafels, stoelen, stoof met toebehoorten, bedstoelen, horlogie, kern, melk, wasch- en aalkuipen, egge, kortewagens, dor3ch- vleugels, wanmolen, scbuppen, pikken, braken, zeisens, eene hoeveelheid hooi, strooi, aardappels en gedorschen graan en meer andere voorwerpen. De koopen van en beneden de vijf franken moeten komptant betaald worden. Verders op gewone conditiën en met tyd van betaling. Studie van den Notaris BOONEte Aalst. A. Van 1° Een Huis met hof, te Aalst, Korte- zoutstraat, sectie A, n° 1834,1835, lest bewoond door d'heer D. Kiekens bakker. 2° Een Huis nevens het voorgaende sectie A, n° 1833, bewoond bij d'heer Van Malderen, Instel 31 Deeember 1878. Verblijf 7 Januari 1879. Om 4 uren bij d'heer Parez Korte Zoutstraat. B. Verkooping van Landen en Meerschen le Herdersem en Denderbelle. Koop een. 73 aren 70 cent. Land te Herder sem op 't Rot, sectie A, ex n° 227. Koop twee. 56 aren 74 cent. Land te Herder sem op 't Rol, sectie A. n° 226. Koop drij. 54 aren 35 cent. Land te Herder sem, op 't Rot, sectie A, ex n° 130. Koop vier. 51 aren 41 cent. Land te Herder sem op 'l Rot, sectie A. ex n° 130. Koop vijf. 44 aren 18 cent. Meerscb te Her dersera Hamstraat, sectie A ex n° 218a. Koop zes. Eenen blok Land en Meersch te Denderbelle in de Broekraeersschen, groot 4 hectaren 30 cent. sectie A, ex n° 93, en 95. Instel 9 Januar 4Q-Q Verblijf 16 4879- Om 1 uur namiddag, bij d'heer Vital Muylaerl, te Herdersem, Dorp. C. Verkooping van Landen te Aalst-Mijlbeke, Aalst-Schaarbeke, Erembodegem, Lede en Her dersem. Koop een. 1 hectare 19 aren 22 centiaren Hofstedegrond, te Aalst-Mijlbeke, aan de Brus- selsche steenweg, sectie G, n° 264, 264bis, 265bis. Koop twee. 18 aren 20 cent. Land te Aalst- Schaarbeke, Ajuinveld, sectie B, n° 464. Koop drij. 1 hectaar 95 aren 31 cent. Land te Erembodegem, op het Wildeveld, aan den steenweg van Aalst op Ninove, sectie B, n° 1002. Koop vier. 67 aren 60 cent. Land te Lede, op den Gbeerthoek, sectie A, n° 411. Koop vijf. 63 aren 63 cent. Land te Lede, aan de Blauweweg, sectie B, n° 451, 452. Koop zes. 25 aren 30 cent. Hofstedegrond te Herdersem, Molenkauler, sectie B, n° 804. 805. 806. Instel Maandag 13JO_rt Verblijf 2(jAimwn 1879. Om 2 uren namiddag, te Aalst, Esplanade plein. Ier Estaminet, bij d'heer Guillaume Van Cauwenbergh. van Kanada, Eike en Wilge Boomen, te Moorsel, Waver, te Wieze, in den Veulemeerscb en te Herdersera, aan het Moninckxhof, Vlieguit, en op 't Rot, op Donderdag 9 Januari 1879, om 8 uren 's morgens. Door het ambt van den Notaris VAN WI CHELEN, te Moorsel. TE BAARDEGEM: De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen, op Donderdag 9 Januari 1879, om 12 ure 's middags. 59 koopen zware en hoogstammige bueken Boomen te Baardegem, in de kleine Boschkens. Men zal vergaderen ter herberg bewoond bij Louis Poosmans, te Baardegem, aan 't Dorp. Door uilscheiding van Bedrijf. VERKOOPING VAN TE MOORSEL. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal, ten verzoeke en ten hove van den heer Casimir De Bisschop en jufvrouw Pauline De Bisschop, te Moorsel, Waver, op Woensdag 15 Januari 1879, om 1 uur namiddsg, oper.baarlijk verkoopen 2 sehoone jonge Koeien vol kalf, Rund, Geit; Melk-en Wascbkuipen, Tobbens, Keern, Bceikuipeo, Kruidwagens, WanmoleD, Loof, Hooi en Strooi, ena.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3