Men vraagt eenen Hulponderwijzer. HOOI. Te huren te Welle. Bericht. Belangryke Bekendmaking Bericht. Bericht. Verkooping van 160 koo- pen Eiken en Abeelen Doo rnen, tol Liedekerke op Maandag 21 Februari 1879, om 9 uren voormiddag. VOERMANSGEHIEF, LANDBOUWERS ALEM Vendilie van MEUBELS, Vendilie van MEUBELS, Openbare Verkooping van HUIZEN, VENDITIE. eenen schoone» Wijmenier Verkooping van een perceel Verkooping va» Zaailanden ven genomen, om ingeval van verraed te kun nen ontsnappen, werden zy allen, ten getalle van 28 aengehouden en naer het bureel der gerechterlyke policie gebracht. Achttien der beschuldigden zyn voorloopig in vryheid ge steld de tien anderen blyven gevangen. Onder hen bevinden zich verscheidene vrouwen. De leden der dievenbende werkten afzonderlyk doch de opbrengst werd gezamenllyk verdeeld de meeste diefstallen werden in magazynen gepleegd. De dieven noemden elkander nooit dan met spotnamen, zooals Pitje de dief, Jef de luirik, Jan Pirrewit, de Rossen, de Roer, de NVaeg- hals, Abdelkader, enz. Stoutmoedige dief. Woensdag morgend omtrent 7 1/2 ure keerde de genaemde A. Le- beau te Jurbise, van de mis naer zyr.e woning terug., Aen de deur der hoeve gekomen, hoorde hy geruchthy zag door het vensteren be merkte een kerel, die eieren aen stukken sloeg, waerschynlyk om een eierkoek te bakken. Verwonderd over dit zonderling gedrag, be spiedde hy eenige oogenblikken den onbekende en weldra had hy de overtuiging bekomen,dat hy met een dief te doen had. Terwyl Lebeau bleef wachten aen de deur der hoeve, ging een voorbyganger den veld wachter roepen wanneer deze aenkwam had de dief zich iu den kelder verborgen. Hy liet zich zonder weerstand te bieden aenhouden, en zegde tot Lebeaulk ben de bestolene ik dacht dat gy ryker waert. Een jaer geleden heb ik u 1500 frank ontstolen nu heb ik slechts 8 frank kunnen vinden. Twee gendarmen der brigade van Lens heb ben den sloutmoedigen dief naer de gevange nis te Bergen gebracht. De misdadiger is een inwoner van Verviers en heeft verscheidene veroordeelingen voor diefstallen ondergaen. Zy zullen onze kinderen niet hebben. Air van den Vlaemschen Leeuw. Refrein Zy zullen liaer niet hebben l)e schoonc ziel van 't kind, Zoolang men hier in Vlaend'ren Een enkel Vlaming vindt 1. Zy zullen hacr niet hebben De schoonc ziel van 't kind Ondanks de helsche listen Van 't geuschc schrikbewind Zoolang Gods lieve zonne Op Vlaendren nedeiblinkt. Zoolang er in onz' gordel Een kop'ren penning klinkt. 2. De hel is uitgebroken De school is 't worstelperk Zy wil de ziel der kleinen Ontrukken aen Gods kerk Wy, catholyke mannen, Wy dulden nooit dien roof, Wy zyn nog 't kroost der helden Dier stierven voor 't geloof. 3. Laet 't geusgebroed macr komen, Wy slaen ten stryd gegord Wy willen niet dat Vlaendren Een nest van roovers word'. Wy willen d3t ons kindrén Getrouw aen Kerk en God Geen nagels van ons doodkist Geen aes zyn van 't schavot. 4. Wy willen 't leven derven. Maer staen 't geloof niet af. Wy roepen nog by't sterven En op den boord van 't graf Onz kind'ren in geen scholen Waer 't kruis niet meer en blinkt Onz kind'ren in geen moordkuil, Waer Gods woord nooit en klinkt Verboet eener zegeprad troost voor den lydende. Het is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeijen, hel hem toch niet kan gelukken den niensch langen tyd le misleiden Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden naem te verwer- wen, die naderhand weder tot oneer en vergetelheid vervallen. Dit is voornamelyk waer met hen, die ge neeskundige bekwaemheid voorwenden, en die, in eene eeuw, waerin er zoo vele ziekten zyn,beproeven zich in het vertrouwen van het publiek le dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke middelen. Wy moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeenc beroemd heid van Professor Ilolloway, wy zyne verhevene aenspraken wantrouwden, en wyons eene meerdere scherpzinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oor deel niet zou kunnen verschalken. Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechtvaer- dige verwyl. Eene nauwkeurige studio van zyn stel sel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dal de wereld, om bem recht te doen wedervaren, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeners zou rangschikken, zoo als nu zeker later zal gebeuren, lly heeft hel geheim der menselielyke kwalen opgelost en bewezen, dat allé geneeskundige behandeling van Hunter af, op valschc grondslagen steunt. Jenner bracht geen grooter omkeer te weeg in dewyzeomde kinderpokken te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de genees- en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Het menselielyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dal zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de ge wone eigenschappen der andere vochten heeft. Het is, hoe meu zich ook over dit beweren verwonderen moge Leven. Om kort te zyn, het is het leven in den mcnsch alle physiologische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, rnaeg, alle onzuivere zamenhoopingen in hot lichaem, en een groot gedeelte der overerfelyke, en inheem- sche ziekten hebben hunnen oorsprong, in den on- zuiveren toestand van het bloed. Zuiver dat, en houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwak ken of zelfs aenvallen. Deze schoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenen luister byge- zet, dal deze zelfs den roem van helden en slaels- lieden overschrydt. Washington Commonwealth. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsliloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zucrheid, hel slym, de braek- lust, de rnaeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmeriog aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypon; blaos, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, macgzieklcn, enz. Jumel by Charleroi, f9 mei f863. Dank aen de Rcvalenla heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegzickle, hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnon Guisse, van Couillet (Henegauwen) schryft ons Had ik de Revalenta, die my de doc tors voorgeschreven hadde niet gebruiki, zou ik er nu niet meer zyn. N° 18,364. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. Ne 68,67fM. den Abt Pieler Castclli. van volle dige uilgepulhoid op den ouderdom van 85 jaren de Itevalenta heeft my weder jong gemackt. lk predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange leizen te voel, myn geest is helder en het geheugen friscli 3 Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; f/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.f2 kil. 10 fr. De Beschuiten van Revalenta. in doozen van 4, 1 en 16 fr. De Revalenta Cliocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 1 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 7o franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de xruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van 'I Hof, IO, IBrusscl. Depots te Aclst, by Vanden Herreweghe en Bcydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jclie. Hollowoy's Zalf.—Roode lood Diarrhée en Darm kwalen.—In alle gevallen van rooden loop en diar rhée, waerby Holloway's Zalf twee of drymael per dag goed op den onderbuik gewreven is geworden, heeft men steeds bepaeld veriigting bespeurd en het voortgacn met dczellde veilige bchandeliug geholpen door het gebruikcu von warme zemelen pappen heeft steeds genezing bewerkt. Tot melkkost meelspyzen' moet meu ook, gedurende den aenval zyne loevlugt nemen- Vaste zelfstandigheden, vruchten en groen ten moeten zorgvuldig vermeden worden, tol dal de meeest verontrustende tekenen verdwenen zyn. door vlytig met deze gtnezende ene vrkoelende Zalf in te wryven, Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 4 ,K Vnou wel. 11 HUWELYKEN. E. Callebaut, handolaer, met C. Van Muylem.z b. C. Willems, schrynwerker te Herdersera, met M. Van Langcnhove, landb J De Vogelaere, brood bakker, te Gent, met M. Schepcns, dienstmeid. OVERLYDENS. C. De Vuyst, vr. Perreman, z. b. 50 j. Keizerlyke- plaets. - - M. Van Rentcrghem, vr. De Poorter, dagl. 51 j. Vrouweslraet. J Huygens, wed. De Troch, dagi. 59 j. Klapstraet. H. Schockaert, wed Jans- sens, winkel. 68 j. Schaerbeke. M. Sluis, wed. Vinck, kanlw. 68 j Leopoldstraet. - C. Daelman, dien sim. 26 j. Statieplein. L. Verhuist, z. b. 21 j. Esplanade. 4 kinderen onder de 1 jaren. IiOPMERKT. lieden zyn eenige balen hoppegewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen Ir. 42 k 44 de 50 kilo POPERINGHE 21 FEB. Hoppe 1878. StadFr. 50—00 00- -00 Gemeenten 25—00 30- -00 AELST, markt van heden. per 132 lil 50 cenlil. a 26 -00 Mastel ui n 20-00 23 -to Rogge 16-00 17 -U0 Geerst. 00-00 00 -00 21-00 23 -50 Aerdap. (roode de 100 kil. 9-00 10 -50 Idem, (witte). 0—00 0 -00 Botei, de 3 kilogram 7-81 9 -27 Eijers, de 25. 4—81 2- -00 Vlas per 3 kilos. 4U0 5 -25 Viggens hel koppel 44-00 54 -00 ANTWERPEN, 21 Feb. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,4<" a fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,18 a f,30; zwaer gewicht fr. f,45 a 1,58 De aerdappelen zyn per t/4 heet. worden verkocht fr. 0,80 k 1,40. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,40 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 23—50 a 24-00 Rogge, 19 - oO 00—00 Winlergeerst, 00"0 00—00 Zomergeerst, 25—25 25—75 Haver, 18—50 2150 Boekweit, 0000 0000 Boonen, 0000 0o00 Bitterpeën, 21 —00 00—00 ST NICOLA ES, 20 feb. per 196 liters. Tarwe. Rogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26. fr. 22—50 14-50 17-00 14-00 16—50 28—00 16-53 1-50 4-00 2-63 25- 5C 2—18 NINOVE, 18 feb. per hectoliter. Tarwefr. 25—00 a 26—00 Rogge18-00 18-50 Haver20—00 21—00 Koolzacd, par 88 kil. 35—00 36—00 Lynzaed, par 100 kil. 32—00 33—00 Boter, per kil. 1—35 1-45 Aerdappelen per 100 kil. 9—00 10—00 LEUVEN, 21 feb. Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouworshaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lynzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. fr. 24—50 a 25—00 17-50 17-75 00-00 18-00 17-50 00—0O 74-00 61-50 0—00 0—00 8-00 O-00 0-80 00—CO 00-(0 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 0—00 00—00 00—00 RpfirllI BALEN en zoons, schilders UCl iciiit en glazenmakers. Windmolenstraat N° 7, Aalst, laten hel geëerd publiek welen, dal zij alles aannemen wat hunne stielen betreft aan zeer geringen prijs en spoedige bediening. ON DEMANDE un homme actifet intelligent pour le placement d'un objet de grande utilité. Appomte- ment fixe et pour Prendre l'adresse au bureau du journal. GEMEENTE MOORSEL. Vóór den 25 Februari, de noodige stuks le zenden bij den heer Burgemeester, traktement 1100 fr. Bericht aan de Vastenavondzotten. Emile VERN1MNEN, woonachtig ter Eslaminet Het Brouwershuis, aan de St-Martinuskcrk, alhier, laat weten dal er gedurende de aanstaande v.istenavond- dagen, hoegenaamd geene verkleede persoonen in zijne Estaminet zullen toegelaten worden. Te koop 1400 bussels extra goed Hooi. Zich te bevragen bij den heer Einde De Loose, linnenblccker te Aalst. Is Een perceel Meersch, gelegen in de Welle meerschen, groot 0 aren 15 centiaren. 2° Een perceel Meersch ol Land, gelegen alsvoren, groot 15 aren 40 centiaren. Lest ver huurd geweest aan Henri Sonck. Zich te bevragen bij M. Jan Beeckman, Sta tiestraat, N° 16, le Aalst. Edouard Van den Bossche, heeft dc eer het geacht publick kenbaer te maken dat hy van lieden af komt eene nieuwe bukkcry le openen in dc Ponlstract Hy verhoopt door dc goede hoedanigheid zyner waren de gunst van zyne vrienden le verwerven. Joseph DE FEYTER, aen hel Dorp te Erpe, maekt bekend dat er by hem le bekomen is 1"° klas van jicruviaenschcn Guano,Lynmeel en Engrais Chimique. dit alles op wacrborg. Ik verhoop door de goede hoedanigheid myner waren het vertrouwen van een ieder te bekomen. Bij Frangois-Livm Janssens-Van den Brulle, Zaak waarnemer en koopman, le Meire, wijk Vijverstraat, kan men gestadiglijk bekomen aan den prijs van den dag 1° Gewaarborgd Lijnmeel. 2° Oprecht Maas Klaverzaad. 3° Zeer goed Rigas Tonnezaad. 4° Verschillige soorten van goeden goedkoopen Rijst. Alle deze waren zijn onvervalscht er. van de aller beste soorten. Hij gelast zich ook met het vereffenen van alle familiezaken, opmaken declaratien van successen, schrijven van akten, opmaker, van prijzen, enz., enz. en verschaft aanhoudend kleine en groote Kapitalen mits goed bezet. N. B. De grootste geheimhouding is verzekerd voor allen dio het verlangen. Tp I nnt) Eenen onlangs nieuwen WAGEN, M c liUtlJJsma||en band dienstig voor een paard of koei. Adres ten bureele van den Denderbode. Tp h 11 i'P 11 Schoon kwartier met beneden ft C li 11 It: II. sa|on Zich ts bevragen ten bu reele van den Denderbode. Tp liftnn ^xlra sc,l00ne canada, Appcl- 1 t5 plantsoenen en tweejarige Doo- rens, by J. B. Haellermans, tot Oultre by Nmove. Ropiohl Te bekomen bij d'heer RENNE- UCI lt/U l* BOOG LOUIS, Ryks-Veearts le Aelst, Nieuwstraat, 7, eerste klas van Rigas-Tonnezaad en Zeeuwschzaeilynzaed, alsook beste kwaliteit Klaver- zaed, aen eenen civielcn prys. Huis te huren enEllegoed -winkel over te nemen. Zich te bevragen by 'de gezusters Willekens, Lan ge zoutstract N® 12. Te bekomen bij V. Van den Eynde, ouden Biekorf, te Aalst. Eerste klas vau Zomerlarwe, alsook eerste klas van Waasch en Frausch Klaverzaad,en alle soor ten van Graszaden, aan zeergematige prijzen. Ta linpAn Een HUIS in de Denderslraat, ft 11 UI CU. pjo nabij de statie te Aalst. Zich te bevragen bij Francois Beeckman, hoek der Denderstaaat. 'Pp bnAn l°Een ressortkarreken dienstig ft Kj iiuup. ,jes noods voor Poney 2° 3 Nieu we kinder Voituerkens, in de beste voorwaarden gemaakt. Zich tc bevragen bij do gebioeders Van Vaerenbergh, rijtuigmakers en schilders te Aalst, Geerardsbergschestraat, tegen de alspanning den Meiboom. Tp Laaii 'n Boonikweekery van c ivuvp. M Ueiiinckx-Soetens, Leopold- slraetpoort, naby de Yzeren Baen van Aelst naer Geut, 6000 extra schoone Doorne Planten zeer dienstig voor Ilaegen aen Weiden en Tui nen, aen buitengewoone lage pryzen. Prijsbolling op den Vloer, naar drij paar nieuwe schoon bodinnen, bij Frans Ncukermans, in den Prins van Luik tc Aalst, Brusselschensteenvveg. De inleg is bepaald op 1 frank per partij, van 3 man nen. Weerde der prijzen per't paar 18 fr. Maatschappij L'Union. Vogelschieting met de Bolle, in het droog, naar Geldprijzen, bij Frans Van den Berg, te Erembodegem, Ten Bossche. Op Zondag 2 Maart 1879, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 cenlimcn, bolrapersgeld medebegrepen. VOORUIT 7 Corinlhebrooden, en een voor de meeste scheuten per man. De Sekrelaris, De Kommissaris, De Voorzitter, F. Vertongen. F. Van den Berg. L. Meert. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, Louis Hoefs. Fr. Van Hoef. Maatschappij De Kloppclingen. Vogelscbicting met de Bolle, in het Droog, naar Geldprijzen, bij Leopold De Schryver, in St.-Rociius, te Erembodegem, Dorp. Op Zondag 23 Februari 1879, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centimen bolrapersgeld medebegrepen. VOORUIT 10 halve kilos Sausissen. De Sekretaris, De Voorzitter, P. F. Van den Steene, Louis Guldemont. De Schatbewaarder, De Koning, Leopold De Schryver. Jos Verleysen. VENDITIE VAN Doornen, Loof, Dooi en Strooi, te Erembodegem. Dc Notaris DE SMET, tc Erembodegem, zal op Donderdag 27 Februari 1879, om 8 uren 's morgens, openbaerlyk verkoopen, als volgt 1° 4 koopen Loof en 100 bussels Strooi, aen d'hof- stede van P. Camu, in 'l Crimmineel, en 1 koop Loof achter hel hof der W® Cooman, of aen den Melkweg. 2- 500 bussels Strooi, aen d'hofslede van Fidelis De Nil, aen de Leuveslracl4 koopen Loof op den Droogenmcersch en 2 koopen Loof aen 't Meule- straeije. 3° 2 koopen Loof in d'Avondels, 2 koopen Loof en 2 koopen jonge Klavers op het Lettersveld van Con stant Giels 4° 4 koopen Loof aen den Boucaulberg, Hooi en Strooi, aen d'hofslede van Jozof De Wolf, aen de Kapellcstraet. 5° 8 koopen Canadas op het landsluk van Egide Meert. 6° 8 koopen Loof op den Hoogcnvosholle van Con stant Dc Wilde en 2 koopen jonge Klavers aen zyne hofstede. 7° 1 koop Loof op liet Boschveld, 2 koopen Loof aen de Kapelle ter-Muren, Strooi! cn Belteravcn aen d'hofslede van Charles-Louis De Greve, in 'l Crimmi neel. 8° 4 koopen Loof in den Avaen, aen het Meulen- straetje, van Constant De Wolf. 9° 30P rations Hooi, aen d'hofslede van Louis Boel, op den Heuvel of Ronsevael. 10° 5 koopen Loof co Strooi, aen d'hofslede van J.-B. Verdoodt en 2 koopen Loof aen de Kluis 11° Namens de W® August Eeckhout, aen de Kapcl- leslraet. Wagen, 2 Karren, -2 Ploegen, Bascul, Paer- denharnassuren, onder Harnassureu, Kussens, Broe ken, Brydels, Borslbroek, Voorboom, Wagenladders, Recpcn, Eggens en 700 bussels Hooi. 12° 5 koopen Loof le Hekelgem, aen den Drapdries, op liet land van Xavier Van der Burght, herbergier, ten Bossche, welke Loof ten zynen huize zal ver kocht worden OPENBARE VERKOOPING van BOONSTAKEN, Ilooi, Strooi, Betleravcn en Loof te velde, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Donderdag 4 Maart 1879, om 9 uren s'morgens, ten hoeve van Jufvrouw W® Bernard Rasscliaert. te Erpe nabij de Kerk, openhaarlijk verkoopen, de volgende roerende goederen Paardharnassuren,'Karre, Sledde, Rolblok, Sleep, 3 Eggens, Ploeg, Dorschklecd, Elsenboonslaken en Brandhout. Eene groote hoeveelheid goed Ilooi, Strooi cn Belleraven, 6 koopen Loofle velde. Op gewoone conditiën en met tijd van betaling mits borg. Land- en akkeralem, twee Melkkoeien, Hooi, Strooi, Loof le velde, Kanada, Abeelen, Wilgen en Olmen Boomcn, te Moorsel, gehuchte Waver. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal op Maandag 24 Februari 1879, om 9 uren 's morgens, ter bolstede van Jufvrouw W® Cornelis-De Backer, le Moorsel, ge huchte Waver, openbaarlijk verkoopen A. Al de Huismeubelen, Land- cn akkeralem, be staande voornamenlijk in Kassen, Stoelen, Tafels, Bedstoelen met Beddingen, Stoof met toebehoorlen, hangende Horlogie, eene groote hoeveelheid Koper- Tin- IJzer en Aardewerk, Bierglazen, Karaffen, Quinquets, Tobbens, Kern, Melk, Wasch- en Aalkui- pen, Korlewagens, Eggen, Wanmolen, Dorschvleu- gels, Schuppen, Pikken, Braken, Rieken, Zeisens, Bascule, enz. eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest en meer andere voorwerpen. B. Twee MELKKOEIEN. C. 60 aren Loofle velde. D. 50 koopen Kanada Boomcn, 8 koopen Abeelen Boomen, 7 koopen Wilgen Boomen, 1 mageren Olm. Al deze Boomen zijn gestaan aan de bolstede van voornoemde Jufvrouw W® Cornelis en aan degone van d'heer P J. Caudron, to Moorsel, Waver. De koopen van en beneden de drij franken zullen moeten complanl betaald worden. Verders op gewoone conditiën cn met lijd van be taling, mits goede borg. Landbouwgereedschappen, Dorschmachien, Wagens en Karren, gedorschcn Granen, Aardappels, Beeten, Strooi, Mest en Loof te velde, 2 Paarden, Hoornvee en Varkens, TE NIEUWERKERKEN, gehuchte Maal. De Notaris Ecmnn, te Erpe, zal op Donderdag 27 Februari 1879, om 8 uren 's morgens, ten hoeve van d'heeren Angelus en Franciscus De Gbendt, te Nieu- werkerken, Maal, openbaarlijk verkoopen A. Eene hoeveelheid lluismeubelen, zoo als Kassen, Stoelen, Tafels, Stoof met toebehoorlen, Koper, Tm, IJzer en Aardewerk, enz. B. Hel Landbouvveisalem, Kern, Melk- en Aalkui- peu, Schuppen, Rieken, Braken, Pikken, Zeisens, Korlewagens, Wanmolen Eggen, Aalslukken Aard appels, Ploeg en andere, Vierduimer, Bak- en Aal karren, Sled, een goed Dorschmachien door paarden bewogen, Peordsgetuigen, enz. C. 1000 kilos Tarwe, 750 kilos Masleluin, 250 kilos Geersl, 25» kilos Haver, t2)0 kilos Aardappels. D. 2 goede en sterke Merriepaarden, 4 Melkkoeien, 1 bekalfde Vaars en 1 Rund, 5000 kilos Strooi, 2000 kilos Bctleraven en Wortels, Eene groote hoeveelheid Mest, 6 koopen Loof le velde, 1 vet Kalf, I vette Slier oud 2 jaren, 1 vel Varken, 3 jonge Zeugen en Hoenders. De Paarden en het Hoornvee zullen om 1 uur na middag, verkocht worden. Op gewone conditiën en met tijd van betaling mits goede en gekende borg. Om reden van verdeeling. TE AALST. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met winst van palmslag cn gelagen in hel openbaar verkoopen, de vier volgende HUIZEN, gestaan en gelegen binnen deze stad Aalst, te weten I. Lange-Zoulstraat. Een W1NKEUERSIIU1S. staande nabij de groote Markt geleekend nummer 5 en gekadastreerd wijk A, nummer 1033, met eene oppervlakte gronds van een aar, houdende van den eenen kant aan een huis van Jufvrouw weduwe Du Caju en van den anderen kant aan het huis van den heer De Vylder. Bewoond door Jufvrouw Callaert. II. Begin der Molenstraat. Een WINKELIERSHUIS, ook nabij de groote Markt, geteekend nummer 16 en gekadastreerd wijk A, num mer 431a, met eene groote van 50 centiaren, houden de van den eenen kanlaan liet huis van den heer Denis en van den anderen kant aan het huis van de heeren Mertens Bewoond door Jacobus Verhofsladl zonder voorwaarde. III. Veldslraat. Een HUIS, onlangs nieuw gebouwd, nabij do stand plaats van den Uzerenwcg, geteekend nummer 7, ge kadastreerd wijk C, nummer I004u, met eene grootte van 90 centiaren, houdende van den eenen kant aan het huis bewoond door d'heer Ghysbrechl en van den anderen kant aan een huis van den heer Monfils. Bewoond door den heer Tlieunis, zonder voorwaarde. IV. Albert-Liënarlslraat. .Een HUIS, onlangs nieuw gebouwd nabij de stand plaats van den IJzerenweg, groot 1 aar 50 centiaren 28 milliaren, houdende van den oenen kant aan het huis van den heer llainbaux cn van den anderen kant aan een huis van den heer De Mccter-Van Ghysegem. Onbewoond. ZITDAGEN INSTEL 3 r.T ,o70. VERBLIJF 10 ilAART 1879 Ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Brussels-Hof, bij d'heer De Winter, te Aalst, aan de Botermerkt. Bij uitscheiding van bedrijf. Door hel ambt van den Notaris BOONE, (e Aalst, op Donderdag 6 Maart 1879, om 9 uren 's morgens, ter hofstede van jufvrouw weduwe Franciscus Beeckman-Moens, le M elder I, K laar haag, van Een schoon merriepaard, kar, tilburij, liar- nassuren, wagenmakersgerief, landbouwersalem en loof te velde. VERKOOPING VAN TE AALST, in de Osbroeken. De Notaris DE VR1ENDT, le Aalst, zal met gewin van palmslag cn gelagen, openbaarlijk verkoopen EEN1GEN KOOP. Eencu schoonen WIJMENIER, gelegen le Aalst, in de Osbroeken, groot volgens meling 1 heklaar 33 aren 34 centiaren, bekend bij kadaster sectie B, num mers 598 en 599, palende noord de Osbroekstraat, zuid Mijnheer Mocyersoen-Van den Hende, oost den heer Francois Moevcrsoen, west lest genoemden en d'heer Eugene Jelie. Verdeeld in twee deden Eerste deel. 63 aren 8 centiaren ten oosten, bekend bij kadaster sektle B, nummer 598, scheiden de dees deel met half gracht van hel tweede deel. Boomprijs Ir. 16-00 Tweede deel. 70 aren 26 eentiaren ten westen, bekend bij kadaster sektie B, nnmmer 599, scheiden* de dees deel met half gracht van het eerste deel. Boomprijs fr. 251-00 ZITDAGEN Instel Zaturdag 22 Februari ,ft-Q Verblijf a 8 Maart Telkens om 4 uren namiddag, ter- eslaminet A l'Ancien Roi d'Espagne, bij den heer Petrus Leien, le Aalst, aan de groote Markt. TE MOOBSEL. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 25 aren 04 centiaren Bosch, te Moorsel, ge naamd Rijgerbosch, sectie D, n° 498 iu gebruik bij Louis Redant. ZITDAGEN Instel Vrijdag 28 Februari .0_n Verblijf id. 7 Maart 1b'J' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg: Het Vossenhol, bij Charlcs-Louis Van Mol, te Moorsel, Beugem. Meerschen, Dyk en Huizen, alsmede van eenen Wind- en Stoommolen, te. Zele, Overmeire, Uylbergen, Btrlaerc, Schoon- aarde, Moerzeke en Wichelen. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal, overeenkomstig de wet van 12 Juni 1816, open baarlijk verkoopen de nabcsrhrevene goederen Gemeente Zele. le Koop. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 80 centiaren, wijk Eikant, in de Biesboch- ten. Gemeente Overmeire. 2C Koop. Eene partij Zaailand, groot 1 hectaar, 12 aren, 20 centiaren, nabij den Meir- dijk, genaamd Schoorakker. Gemeente Uytbergen. 5° Koop. Een perceel Meersch, groot 42 aren 80 centiaren, in Weimeersch, genaamd de Deelen, 4° Koop. Een Huis met zijne aen-en afhan- gelijkheden, zijnde eene herberg, wijk Donk op een perceel grond van den heer De Hirsch. Gemeente Bcrlaerc. 5C Koop. Eene partij Zaailand, groot 56 aren 50 centiaren, in de Roehlingen. 6C Koop. Eene partij Zaailand, groot 75 aren 40 centiaren, aan de Koolslraat. 7e Koop. Eene partij Zaailand, groot 56 aren 20 centiaren, op clcn Hoogenweg, aan de Kruisstraat. 8C Koop. Eene partij Zaailand, groot 25 aren 90 centiaren, in de Wakkebroeken. 9e Koop. Een perceelken Meersch, groet? aren 90 centiaren, Broek, in de Heuvels. 10° Koop. Eene partij Zaailand, groot 65 aren 20 centiaren, achter de Kapelle. Gemeente Schoonaerde. llc Koop.-Eene partij Zaailand, groot 13 aren 84 centiaren, op den Heilendries of Kui- persveld. Gemeente Moerzeke. lle Koop bis. De onverdeelde helft van 2 aren 80 centiaren Dijk, palende aan het Schib- beschoor en aan het Groolbrock. Gemeente Wichelen. 12c Koop. Eene partij Zaailand, groot 57 aren 20 centiaren, op het Sengensveld, Bohc- menkauter, aan den Doorn. 13c Koop. Eene partij Zaailand en Meersch, groot 09 aren 03 centiaren, wijk Bohemen, op Scheldakker, genaamd den Krickenberg. 14° Ivoop^ - Eene partij Zaailand of Loch- ting, groot 77 aren 50 centiaren, wijk Bohemen. 15c Koop. Een Voornaam woonhuis, met slagie, zes andere aanhangende Huizen, steenen Wind en Stoommolen, bevattende Graanmaal- dcrij en Olieslagerij, alsmede Magazijnen, Schuren, Stallen, Remisien, verdere gehouwen, aan en afbangelijkhede», en den Grond, groot 34 aren 38 centiaren, wijk Bohemen. Instel Dijnsdag 18 Verdrijf 4 Maart Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg, Het Moleken, bij Louis De Ridder, le Wiche len, wijk Bohemen. 18 Februari .0.n 4 Maart

De Denderbode | 1879 | | pagina 3