Slijm- en illaagpillen. HOOI. Te huren le Welle. Bericht. Over le nemen. Bij verandering van woonst Belangryke Bekendmaking' Bericlit. Bericht. sparren SIOPPESTAKEiX LANDBOUWERS ALEJ1 Openbare Vcrkooping van HUIZEN, VENMTIE. eenen schoenen Wijmenier Verkooping van een perceel BOSCH, Verkooping van Zaailanden ITALIË, In de gevangenis. Wy lezen in de Italia: In de Carceri Nuavo ie Rome, bevindt zich tegenwoordig een gevangene zooals er men niet dagelyks ontmoet. Die gevangene heeft onmid- delyk 11a zync aenkomst, de prachtigste meube len laten brengen in zyne cel toen hy aenge- houden werd aen de grenzen heeft hy gevraegd en bekomen, met de agenten \an polie.ie te mo gen reizen in een wagon-salon hy zelfs gaf den wensch te kennen een byzonderen trein lezyner beschikking te mogen hebben, doch dit werd hem geweigerd. Sedert hy in de gevangenis werd opgesloten laet hy zyn voedsel halen naer hel hotel, en be- taell 23 frank voor zyn onlhyl, en 3D frank voor hel noenmael. Men kan niet denken wal de man wel mag eten voor 73 l'r. ieder dag Doch dat is nog niet de zonderlingste kant dier zaek. Onmiddelyk na zyne aenhouding, zond die nabab een telegram naer twee advoka- ten van Rome, welke ter zelfder lyd gedeputeer den zyn, en stelde ter hunner beschikking eene som van honderd duizend frank, indien zy hem konden doen in vryheid stellen. Eindelyk zegt men nog, dat hy een millioen zou aengeboden hebben, ten einde, onder waer- borg, in vryheid gesteld te worden. Dal alles zou aen een roman gaen denken echter verze kert men ons dat de byzonderheden, welke wy hebben meegedeeld nauwkeurig waer zyn. De gevangene, graef Xis Hongaer. Het is op aenvraeg van het ooslenrykscli goevernemenl dat hy werd aengehouden. Naer men zegt, zou hy van aftruggelary beschuldigd zyn. Graef X..., beweert dat hy enkel pliclaig is aen hel vei waerloozen van eenige schulden, wel ke hy gemaekt heeft toen hy jong was, en dat hy enkel vervolgd wordt, omdat hy deel maekl van eene geheime maotschappy.... Wy welen niet wal er van al die zaken waer is doch het schynt niet te belwyfelen dat graef X... een kolossael fortuin bezit. Toen hy aengehouden werd bevond hy zich in gezelschap van eene engelsche dame, wélke ins- gelyks een onberekenbaer fortuin zou bezitten. De ilaliaensche policie zal den gevangene aeu de oostenryksche overheid uilleveren, indien hel bewezen wordt dal hy inderdaed de misda den bedreven heeft, welke hem worden ten laste gelegd. Indien de Hongaer inderdaed deel maekt van de vrymelselary, dan heeft hy veel reden te ho pen door de ilaliaensche broeders te zullen ge red worden. PAUSELIKE STATEN. Ontvangst van de Afgeveerdigden der Drukpers in hel Vatikaen. Wy hebben reeds de ontvangst gemeld van de deputatie der catholyke dagbladscbryvers in het Vatikaen ziehier nog" eenige byzonderheden welke ons over die ontvangst toekomen Meer dan 1300 dagbladen hadden zich aengesloten by hei adres waervau Mgr. Tripepi, by de ontvangt lezing geven moest. De audiencie bad plaets in de zael van het konsis- torie 's middags juist trad Z. II de Paus binnen, vergezeld door een groot getal kardinalen, prelaten en dignitarissen zyner hofhouding. Tusschcn de om geving van Leo XIII bemerkte men de kardinalen Uilio, Di Pielro, Soceoni, Giunnclli, Ledochowslu, Pacea, Franzelin, Randi enz. Zoodra Z. II plaets had genomen op den troon gaf Mgr. Tripepi lezing van het adres in de latynschc tael. De II. Vader volgde met blykbare belangstelling de uitdrukking der gevoelens, wacrvan JJgr Tripepi zich do tolk maekte dan stond de Paus recht om te ant woorden op het adres. De Paus sprak eveneens in liet lalyn. Z. H. deed hel kwaed uitschyncn dal door de slechte drukpers voegde hy er by, dat wy groolendee's den bclreu- renswcerdigen, toestand van den legcnwoordigen tyd verschuldigd zyn. Z. II. drong vervolgens aen op het nut der goede drukpers en op de belangrykc diensten, welke deze aen de Kerk bewyst, in haren stryd tegen de bar- baerschheid der revolutie. Toen zyno redevoering geëindigd was, hefte de II Vader de handen ten hemel on zegende de ge knielde menigte, even als al de dagbladen welke by die audiencie vertegenwoordigd waren, even als alle catholyke publikaticn. Na den zegen te hebben ontvangen, bleef de Paus omtrent een uer lang in de tegenwoordigheid der de putatie voor elk der leden had Leo XIII de meest vriendschappelyke woorden. Toen Z. II. zich vcrwyderde, gelastte de Paus M. Visconti, den pauselyken archeoloog, diegenen te vergezellen in de museums en gaenderyen van het Vatikaen, welke die kunstverzamelingen bezichtigen wilden. Des avonds had er in het paleis Allemps, in de zael der pauselyke akademie eene plechtige zitting van poëzie en muziek plaets, waerop de vertegenwoordi gers der catholyke drukpers door hunne romeinsche konfraters waren uilgenoodigd, RUSLAND. De Pest. De laelste offxcieele berichten aengaende de pest, luiden als volgt Generael Loris-Melikoff heeft uit TzaritziD, onder dagteekenmg 23 februari, gemeld dat er geen verder gevallen van besmetting, noch van ovqrlydens heb ben plaets gehad. De kommissie, voorgezeten door graef Gobnit- chieff-KutusolT en gelast de woningen aen te duiden welke moeten afgebrand worden, benevens de scha deloosstelling, welke aen .de eigenaers moet worden toegestaen, is zaterdag uit Tzaritzin naer Starilzkoïe vertrokken. Zy zal kleederen en linnen verschaffen aen de bevolking, zorgen dat do graven goed gezui verd worden en alle maetregelen nemén welke de openbare gezondheid vereischt. Het gezondheids kordon zal ook worden afgeschaft, aengezien de qua rantaine slechts voor 42 dagen werd vastgesteld en dien dag eindigde. Generael Loris-Melikoff meldde nog den 24 februari: a Er zyn geen nieuwe gevallen van besmetting of van overlydens. Het weór is, reeds sedert 17 dagen warm en vochtig de toestand is echter niet verer gerd en men ziet daerin een gunstig voorteeken dal de pest zich niet verder zal uitbreiden. Nogthans worden voortdurend allenoodige maetregelen geno men welke kunnen strekken om de uitbreiding tegen te gaen. De Pest. Uit Berlyn wordt aen liet Bot- terdamsch Nieuwsblad getelegrafeerd, dat aldaer eeu bericht is ontvangen uit St-Petersburg, en volgens hetwelk professor Botkin in de russische hoofdstad een geval van pest zou hebben besta- ligd. Die tyding heelt ook te Berlyn ongerust heid verwekt de depeche geeft zelfs te verstaen dal de verhandelingen ter beurze, op die tyding, zeer zwak zyn geworden. Ziehier eene meëdeeling van het oflicieel dag blad van Rusland, over het geval van pest dal te St-Petersburg is waergenomen Gisteren morgend heeft zich in de genees kundige afdeeling der kliniek Mikhailoll'en wel ke sektie bestuerd wordt door professor Botkin, aengeboden de landbouwer Prokofeyf, die licht aengetast was door eene ziekte, welke in 1877 in Astrakan was opgemerkt door professor Deppner. De lyder is ziek geworden, 's Anderdags vertoonde zich onder een zyner oksels een ge zwel, dal op 22 februari openbrak. Dry dagen later vertoonde zich eene zeer hevige koorts. De huid was brandend heel en met puisten bedekt. Professeur Botkin beschouwd de ziekte als een geval, in kleinen graed, der ziekte welke in het goevcinemciit Astrakan hcersoht. De ge neeskundige- sektie wuerin de zieke zich bevindt, is streng afgesloten. Ken geneesheer, twee stu denten en twee ziekendicners doen de noodige waernemingm. De kleediog van den zieke zyn verbrand. Acht en veertig personen, met welke Pro- kofyef gewoond heeft, /.yn in oen speciael lokael builende hoofdstad gebracht. De klecren dezer persoonen moeten gezuiverd worden, of des noods verbrand. liet lokael in kwestie zal gedurende twee- cn-veertig dagen afgesloten blyven. 0 Het gedeelte van hel huis, waer Prokofyef als knecht diende, moet gezuiverd worden al vorens er lot deze operatie wordt overgegaen, moeten de bewoners van dit huis naer een rui mer verblyf worden overgebracht, alwaer zy voorloopig zullen wonen. <f Een oflicieel bullelyn van den toestand van Prokofeyl zal dagelyks worden afgekondigd. Men ziet dus, dal alhoewel het oflicieel blad dat geval zooveel mogelyk verminderen wil, ten einde de gemoederen niet te zeer te ontrusten, de pest inderdaed; tot in de russische hoofdstad is doorgedrongen en de voorzorgmaelregelen die door de goe vernemen ten genomen worden, niet overbodig zyn. De verkoop van de Golos op de straet is in Rusland, door hel goevernement verboden, om- dal dit blad zoogezegde overdrevene tydingen over de pest had meegedeeld. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelykc gczondheidshloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, sleclile spysverteringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders vcroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (33 jaren) alle genezing oninogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darlerendoor het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte N° 45,270. Teering.il. Roberts van eene nieren- vcrlecring, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, vau 1 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. 1 Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplactsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Baury en C°, (limited) berg van 't Hof, IO, Drussel. Depots te Aelsl, by Vanden Herrewcghc en Bcydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittmck, apotheker. Niuove, by E. Druwé-Jelie. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. &ÏANNELYK 3 Vrouwel. 11 OVERLYDENS. A. De Veylder, wed. Calernan, schoenm. 98 j. Leopoldslract. D. Verleysen, m. Van Muyzen winckel, 7H j. Schaerbeke. J Daelman, wed Van Osselaer, land. 81 j. Mylbeke. J. De Bolle, wed. Merckx, 80 j. Hoogslraet. A. Vermeiree, bez. 90 j. Zoutstrael. Zes kinderen onder de 7 jaren. Ilolloway's Pillen en Zalf. De zekere genezing. Daer de stryd des levens gestreden moet worden, zoowel door hen, die van de n3ture zwak zyn, als door hen die een sterk gestel hebben, hoe belangryk is het om de eersten voor vreemde kwalen te bewa ren. Een schram aen het been, een gering gezwel of eene geringe ontsteking aen de enkels, die dadelyk hadden kunnen verdreven worden door Ilolloway's middelen, zal uil gebrek aen de meest gewone voor zorgen, een groot ongemak worden dal den lyder op het ziekbed stort en zyn huisgezin tot armoede brengt. In elke boerdery moest men eigentlyk Hollo- way's artseny vinden. Zy zullen zoowel de ouders als de kinderen voor veel ellende bewaren en vooral zullen zy hunne ziekten verdry ven tegen onbeduiden de kosten, indien men die ten minste vergelykl met de groote rekeningen der doctoren Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 15 tol den 28 Febr. 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 3 - Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN. F. L. Do C'.ercq, handelaer, met J. M. J. Do Coen. OVERLIJDENS. J. Bogaert, 72 j. z. b. wed. P J. Bascour, Ilospi- tael. Th. J. Cosyns, 73 j. bez. wed. P. J Verhae- gen, Nederwykstraet. H. Van den Berge, 47 j. kantw. vr. C. L. D'Hondt, Hospitael M. V. Van Cauwelaert, 48 j. bez. Burgtdamstraet. 2 kinderen onder de 7 jaren. HOPMERKT. Heden zyn er zeven balen hoppe, gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen fr. 33 it 40 de 50 kilo POPERINGHE 28 FEB. Hoppe 1878. Stad. Fr. 43—00 30—00 Gemeenten 23—00 35—00 AELST, markt van heden. per 132 lil 50 eentil. Tarwefr. 25-00 a 27-00 Masteluin 21 75 24-00 Rogge17-00 18-00 Gcerst. 00-00 00—00 Haver20—00 22-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 9—00 10—00 Idem, (witte). 0—00 0 —00 Boter, de 3 kilogram 7—81 9—54 Eijers, de 45. 1—90 2—09 Vlas per 3 kilos. 4—ü0 5—25 Viggens het koppel 44-00 54-00 ANTWERPEN, 28 Feb. De kuipboler werd lieden morgend ter merkt per kilogram verkocht, .aen de pryzen van fr. 2,8" a fr. 2,95. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 1,40 zwacr gewicht fr. 1,60 a 1,75 De uerdappcjlen zyn per 1/4 heet. worden verkochl fr. 1,40 k 1.60. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,23 a 2,50 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bollekcu gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 22—30 a 24-50 Rogge, 18 50 19-00 Wintergeerst, 00—uo 00—00 Zomcrgeerst, 25—Co 255u Haver, 18—00 21—50 Boekweit, 00—00 u0—0n Boonen, 00—00 0o—00 Billerpeën, 20 —50 0000 ST NICOLA ES, 27 fel). per 196 liters. Tarwe. fr. 22-50 Rogge. 14-50 Boekweit. -17—00 Haver. 15-00 Geerst. 16—50 Lynzaed. Idem. 29-00 Erwten 16—50 Aerdappelcn per 100 kilog S-00 Vlas, per kilogr. ruw 4—00 Boler. 2-63 Hooi, 100 bussels 25- 5C Eieren, per 26. 2 —09 NINOVE, 24 feb - per hectoliter. Tarwe. fr. 25—00 a 26—00 Kogge. 19-00 20-00 Il3vcr. 18—00 19—00 Koolzacd, par 88 kil. 00—00 000 I Lynzaed, par 100 kil. 00—O0 00—00 Boler, per kil. 1—40 1-50 Aerdappelcn per 100 kil. 9—00 9-50 LEUVEN, 28 feb. Tarwe. fr. 25-00 a 25-50 Rogge. 17-30 17-75 Boekweit. 00-00 00—co Brouwcrsbaver. 19-00 00-f0 Voederhaver 18-0» 00—00 Gcerst. 00—0» 00—00 Koolzaedolie. 74-50 00—00 Lvnzaedolie. 60 50 00—00 Hooi. 4—00 00—00 Strooi 6—00 00—GO Acrdoppelcn wille. 9-00 0—00 Aerdappelcn roode. O-00 00—00 Boter, den kil. 0-00 00-00 Deze PILLEN, die sinds vele jaren mei het beste gevolg tegen de Slijm en als Itluagvct-- sterkend gebruikt worden, door hare zachte werking de Spijsvertering zeer bevorderen, bij zonder tegen de gal en zeer zacht laxcercnd zijn, zijn tegen 0.65 ccnlimen hel doosje met bericht van hel gebruik, verkrijgbaar in de na volgende depots Aalst, G Beydler, Apotheker Eecloo, G Reyffranck-De Backer, Markt, 48 Gent, F. De Bast en J Puls, Apothekers Mechelen, J. Smout. Let welTol waarborg der echtheid is elk doosje gewikkeld in een biljet voorzien met de handleekening van den vervaardiger JJ SCHREEUDER, Apotheker, welke handleeke ning zich ook bevindt op hel Zegellakwaarmede elk doosje vergezeld is Men gelieve daar wel altijd attent op te zijn. In alle Steden worden soliede Depothou ders gevraagd J J. SCIIREEIDER. Graafschuppen of Spaden, van eerste kwaliteit, bij Frans Van den Bergh, smid, Kor- le-Zoulstraat, te Aalst. Rpi'ipht F" ®ALEN en zoons, schilders üLi li/in» en glazenmakers. Windmolenstraat N° 7, Aalst, laten hel geëerd publiek welen, dal zij alles aannemen wat hunne stielen betreft aan zeer geringen prijs en spoedige bediening. ON DEMANDE uu homme actifct intelligent pour le placement d'un objel de grande utililé. Appointe- ment fixe et pour Prendre l'adresse au bureau du journal. Te koop 1400 bussels extra goed Hooi. Zich te bevragen bij den heer Emile De Loose, linuenbleeker te Aalst. 1° Een perceel Meersch, gelegen in de Welle meerschen, groot 6 aren 15 centiaren. 2° Een perceel Meersch of Land, gelegen alsvoren, groot 15 aren 40 centiaren. Lest ver huurd geweest aan Henri Sonck. Zich te bevragen bij M. Jan Beeckman, Sta tiestraat, N° 16, te Aalst. Edouard Van den Bossche, beeft de eer het geacht publiek kenbacr te maken dat hy van heden af komt eene nieuwe bakkery te openen in de Pontstraet Hy verhoopt door de goede hoedanigheid zyner waren de gunst van zyne vrienden te verwerven. Een zeer wel gekalandeerden Handel, (de oudste van de stad), van Kalk, Steen, Dak pannen, Schaliën en verder alle Bouw- gerief alsook de handel van Zout, thans toe- hehoorende aen de Erven Van Breugel, aen de Werf le Aelst. Aen de overname van den handel is gehecht een zeer gerieflyk woonhuis hebbende groote boven- en beneden plaelsen, kelders en daer by een zeer uitgestrekt magazyn, alles digi by de vaert zeer voordeelig gelegen lot lossen en laden. De overnemer zal alle gemak van beta ling bekomen. Voor de conditiën en verdere inlichtingen voor den handel zich te bevragen by de erven Van Breugel, aen de werf. TE HUREN. Een schoon, groot en gerieflijk Huis, met Koetspooit, liebbendegroot magazijn, stalling, koer en hof, gestaan en gelegen te Aalst, in de Vrijheidstraat, nabij de Esplanade n° 33. Zich le bevragen bij den eigenaar M. August De Trock-Possemiers. Joseph DE FEYTER, aen hel Dorp le Erpe, maekl bekend dat er by hem te bekomen is ti,e klas van peruviaenschen Guano,Lynmeel en Engrais Chimique. dit alles op waerborg. Ik verhoop door de goede hoedanigheid tnyner waren hel vertrouwen van een ieder te bekomen. Bij Francois-Livin Jansscns Van den Rnille, Zaak waarnemer en koopman, le Meire, wijk Vijverstraat, kan men gesladigiijk bekomen aan den prijs van den dag: 1° Gewaarborgd Lijnmccl. 2° Oprecht Maas Klaverzaad. 3° Zeer goed Rigas Tonnezaad. 4° Verschilligc soorten van goeden goedkoopen Rijst. Allo deze waren zijn onvervalscht er. van de aller beste soorten. Hij gelast zich ook met het vereffenen van alle familiezaken, opmaken declaration van successen, schrijven van akten, opmaken van prijzen, enz., enz. en verschaft aanhoudend kleine en groote Kapitalen mits goed bezet. N. B. De grootste geheimhouding is verzekerd voor allen die hel verlangen. Ie JiOOlt Eenen onlangs nieuwen WAGEN, smallen band dienstig voor eeu paard of koei. Adres ten burecle van den Denderbode. TTf* htii'Pn Schoon kwartier met beneden li ill Uil. Saion. Zich Ic bevragen ten bu- reele van den Denderbode. TV liOOn Extra sclioone canada, Appel- X, KUUjJ. plantsoenen en tweejarige Doo- rens, by J. B. Ilaeltermans, lot Oultre by Ninove. Rnpinlii Te bekomen bij d'heer RENNE- 1 ,uu* BOOG LOUIS, Ryks-Veearls le Aelst, Nieuwslraat, 7, eerste klas van Rigas-Tonnezaad en Zeeuwschzaeilynzaed, alsook beste kwaliteit Klaver- zaed, aen eenen civielcn prys. Huis te huren en Ellegoed winkel over te nemen. Zich te bevragen by 'de gezusters Willckens, Lan ge zoutstrael N° 12. Te bekomen bij V. Van den Eyndc, ouden Biekorf, le Aalst. Eerste klas van Zomerlarwe, alsook eerste klas van Waascb en Franseh Klaverzaad,en alle soor ten van Graszaden, aan zeer gemalige prijzen Tp Stn,iAn Een HUIS in de Dcnderslraat, fl li li i cai.2^ nabij de statie te Aalst. Zich le bevragen bij Francois Beeckman, hoek der Denderstaaat. Ta I/Afin Een ressortkarreken dienstig rc ivvmjjj. des noods voor Poney 2° 3 Nieu we kinder Voiluerkens, in de beste voorwaarden gemaakt. Zich le bevragen bij de gebroeders Van Vaerenbergh, rijtuigmakers cn schilders te Aalst, Gecrardsbergschcstraat, legen de alspacning den Meiboom. Tp t aaa In de Boomkweekery van I M. Ilellinckx-Soetens, Leopold- slraetpoort, nabv de Yzeren Baen van Aelst naer Gent, 6000 extra schoone Doorne Planten zeer dienstig voor Haegen aen Weiden'en Tui nen, aen builengewoonc lage pryzen. Prijsbolling op den Vloer, naar drij paar nieuwe schoon bottinnen, bij Frans Neukermans, in den Prins van Luik te Aalst, Brusselschensteenweg. De inleg is bepaald op 1 frank per partij, van 3 man nen. Weerde der prijzen per't paar 18 fr. Maatschappij L'Union. Vogelschieting met de Bolle, in liet droog, naar Geldprijzen, bij Frans Van den Berg, le Erembodegem, Ten Bossche. Op Zondag 2 Maart 1879, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centimcn, bolrapcrsgeld medebegrepen. VOORUIT 7 Corinlhebrooden, en een voor de meeste scheuten per man. De Sekrelans, De KommissarisDe Voorzitter, F. Vertongen. F. Van den Berg. L. Meert. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, Louis Hoefs. Fr. Van Hoef. VEND1T1E VAN 5,000 te Erembodegem, aen de Deuderbrug. Op Maendag 3 Meert 1879, om I uer namiddag. Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erembo degem. OPENBARE VERK00PING BOONSTAKEN, HooiStrooi, Betteraven en Loof te velde, TE ERPE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal op Dijnsdag 4 Maart 1879, om 9 uren s'morgens, ten hoeve van Jufvrouw Wc Bernard Rasscltaerl. te Erpe nabij de Kerk, opcnhaarlijk verkoopen, do volgende roerende goederen Paardharnassuren,' Karre, Sleddo, Rolblok, Sleep, 3 Eggens, Ploeg, Dorschklccd, Elscnboonslakcn en Brandhout. Eene groote hoeveelheid goed Hooi, Strooi en Bciteraven, 6 koopen Loof te velde. Op gewoone conditiën en met tijd van betaling mits borg. Om reden van verdeeling. TE AALST. De Notaris BRECKP0T, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen, de vier volgende HUIZEN, gestaan en gelegen binnen deze stad Aalst, le welen 1. Lange-Zoutslraat. Een WINKEIAERSIIUIS. slaande nabij de groote Markt gelcekend nummer 5 en gekadastreerd wijk A, nummer 1033, met eene oppervlakte gronds van een aar, houdende van den eenen kant aan een huis van Jufvrouw weduwe Du Caju en van den anderen kant aan hel huis van den heer De Vylder. Bewoond door Jufvrouw Callaert. II. Begin der Molenstraat. Een WlNKELIERSIIl'IS, ook nabij de groote Markt, geteekend nummer 16 en gekadastreerd wijk A, num mer 431a, met eene groote van 50 centiaren, houden de van deneenen kanlaan bet huis van den heer Denis en van den anderen kant aan het huis van de heeren Mertens Bewoond door Jacobus Verhofsladt, zonder voorwaardo. III. Veldslraat. Een HUIS, onlangs nieuwgebouwd, nabij de stand plaats van den Uzerenweg, gelcekend nummer 7, ge kadastreerd wijk C, nummer I004u, met eene grootte van 90 centiaren, houdende van den eenen kant aan hel huis bewoond door d'heer Gbysbrecht en van den anderen kant aan een huis van don beer Monfils. Bewoond door den lieer Theunis, zonder voorwaarde. IV. fUbert-Liénarlslraat. Een HUIS, onlangs nieuw gebouwd nabij de stand plaats van den IJzcrenweg. groot I aar 30 centiaren 28 miliiaren, houdende van den eenen kanlaan bet buis van den beer liainbnux en van den anderen kant aan een huis van den heer De Meeter-Van Ghysegom. Onbewoond. ZITDAGEN INSTEL 3 VERBLIJF 10 MAART 1879 Ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd IIf.t Bhussels-IIof, bij d'heer De Winter, le Aalst, aan de Bolermerkl. Bij uilscheiding van bedrijf. Door het ambt \an den Notaris BOONE, te Aalst, op Donderdag 6 Maart 1879, om 9 uren 's morgens, ter hofstede van jufvrouw weduwe Franciscus Beeckman-Moens, te Meldert, Klaar- haag, van Een schoon merriepaard, kar, lilburij, har- nassuren, wagenmakersgerief, landbouwersalem en loof le velde. VERKOOPING VAN TE AALST, in de Osbroeken. De Notaris DE VPdENDT, te Aalst, zal rnct gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Ecncu schoonen WIJMENIER, gelegen te Aalst, in de Osbroeken, groot volgens meling 1 hektaar 33 aren 34 centiaren, bekend bij kadaster sectie. B, num mers 598 en 599, palende noord de Osbroekstraat, zuid Mijnheer Moeyersoen-Van den Hende, oost den heer Francois Moeyersoen, west lest genoemden cn d'heer Eugéne Jelic. Verdeeld in twee declen Eerste deel. G3 aren 8 centiaren ten oosten, bekend bij kadaster sektie B, nummer 59S, scheiden de dees deel met half gracht van het tweede deel. Boomprijs fr. 16 00 Tweede deel. 70 aren 26 centiaren ten westen, bekend bij kadaster sektie B. nnmmcr 599, scheiden* de dees deel met half gracht van hel eerste deel. Boomprijs fr. 251-00 ZITDAGEN Instel Zalurdag 22 Februari 0_„ Verblijf 8 Maart 18/9 Telkens om 4 uren namiddag, ter ostaminet A l'Ancien Roi d'Espagne, bij den heer Ptlrus Leien, te Aalst, aan de groote Markt. TE MOOBSEL. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 25 aren 04 centiaren Bosch, le Moorsel. ge naamd Rijgerbosch, seclic D, n° 498 in gebruik bij Louis Redant. ZITDAGEN Instel Vrijdag 28 Februari JO-n Verblijf id. 7 Maart 18 '9- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg: IIet Vossenhol, bij Charles-Louis Van Mol, te Moorsel, Beugem. Meerschen, Dyk en I-Iuizen, alsmede van eenen Wind- en Stoommolen, te. Zele, Overmeire, UytbergenBerlacre, Schoon- aarde, Moerzelce en Wichelen. De Notaris MICHIELS, te Wichelen, zal, overeenkomstig de wel van 12.Juni 1816, open- baarlijk verkoopen de mibesrhrevene goederen Gemeente Zele. lc Koop. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 80 centiaren, wijk Eikant, in de Biesboch- ten. Gemeente Overmeire. 2° Koop. Eene partij Zaailand, groot I heclaar, 12 aren, 20 centiaren, nabij don Meir- dijk, genaamd Schoorakker. Gemeente Uytbergen. 5C Koop. Een perceel Meersch, groot 42 aren 80 centiaren, in Weiineersch, genaamd de Deelcn, 4" Koop. Een Huis met zijne aen-én afhan- gelijkheden, zijnde eene herberg, wijk Donk op een perceel grond van den heer De Hirscb. Gemeente Berlaerc. 5C J\ooe. Eene partij Zaailand, groot 56 aren 50 centiaren, in de Roclitingpn. 6« Koop. Eene partij Zaailand, groot 75 aren 40 centiaren, aan de Koolstraat. 7C Koop. Eene partij Zaailand, groot 56 aren 20 centiaren, op den Iloogemveg, aan de Kruisstraat. 8e Koop. Eene partij Zaailand, groot 25 aren 90 centiaren, in de Wakkebroekcn. 9C Koop. Een perceelken Meersch, groet 7 aren 90 centiaren. Broek, in do Heuvels. 10" Koop. Eene partij Zaailand, groot 65 aren 20 centiaren, achter de Kapelle. Gemeente Schoonacrde. 1ic Koop.Eene partij Zaailand, groot 15 aren 84 centiaren, op den Heilendries of Kui- persveld. Gemeente Moerzeke. 1ie Koop bis.De onverdeelde helft van 2 aren 80 centiaren Dijk, palende aan het Sehib- beschoor en aan het Groolbroek. Gemeente Wichelen. 12e Koop. Eene partij Zaailand, groot 57 aren 20 centiaren, op het Sengensveld, Bolie- menkauler, aan den Doorn. 15e Koop. Eene partij Zaailand en Meersch, groot 69 aren 03 centiaren, wijk Bohemen, op Scheldakker, genaamd den Kriekenberg. 14e Koop. - Eene partij Zaailand of Locli- ting, groot 77 aren 50 centiaren, wijk Bohemen. 15c Koop. Een Voornaam woonhuis, met slagie.zes andere aanhangende Huizen, steenen Wind en Stoommolen, bevattende Graanmaal- derij en Olieslagerij, alsmede Magazijnen, Schuren, Stallen, Remisien, verdere gebouwen, aan en afhangeJijkheden, en den Grond, groot 34 aren 58 centiaren, wijk Bohemen. Instel Dijnsdag 18 Februari ,o-n Verbrijf 4 Maart Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg, Het Molekes, bij Louis De Ridder, le Wiche len, wijk Bohemen.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3