Vooi'drachl. LANDBOUW. De landbouwers klagen over liet natte weder en verwachten veel onkruid op de akkers, vooral omdat deze voor de zaeiing, door den regen, niet naer behooren zyn kunnen bewerkt en gereinigd worden, en zy voorzien nog eens eenen geringen oogst. Men moet bekennen dat de landbouwers sinds een paer jaren duchtig te lyden hebben gehad en dat de opbrengst van den grond niet meer in evenredigheid staet met de uitgaven die de bewerking, de bemesting en de paclit- huren vorderen. Indien zelfs de stokers, die alles by de hand hebben om de landeryen op voordeelige wyze te bemesten, hunnen akker bouw op eene aenzienelyke schael hebben verminderd, hoe minder dan moet het ver wonderen dat de boer en de huerlieden, van hunnen kant, verklaren zich in de onmogelyk- lieid te bevinden eenige winst te kunnen doen? De voorzienige landbouwers worden met recht ongerust over den vryen toegang der vreemde granen. De markten zyn opgehoopt daermede staet het graen aen zoo lagen prys dat de concurrentie onmogelyk is voor den inlandschen akkerbouw, ingezien de hooge pachten en de duerte van alle andere levens noodwendigheid. Daerby hebben twee, dry naeenvolgende oogsten maer flauwtjes gelukt en daermede zitten vele pachters in 't nauwe. Kweekt beesten zegt hun een onbedachte schryver. Al wel maer vele landen kunnen in geen weiden veranderd zyn. Dat het overal Veuren-Ambacht ware, h la bonne heure. Daerby nog, de vreemde beesten komen ook in by de machte. Boven de 250,000 ossen en 500,000 schapen staen gereed te Québec om naer Liverpool over te varen en zelve wordt het versch vieesch, met bezondere voorzor gen, gezond en ongedeerd overgevoerd. Dat al voorspelt maer gemeene lyden voor den land bouw. Wy gelooven dat de landeryen in weer de zullen verminderen en dat het voordeelig ware het land van nuttelooze kosten te sparen. Wonderbare spaerzaemheid. Wiltgy weten, lieve Lezers, hoe het vrymet- selaersminislerie de spaerzaemheid verstaet en op welke wyze het onze in zuren arbeid gewonnen centen verkwist, hoort dan Het catholyke ministerie had, in 1875, het opbouwen te Etterbeek, van eene nieuwe ka- zern voor het gidsenregiment beraemd op 480 duizend franks,een al zeer mooi sommetje, niet waer?.... Doch nu komt hetspaerzaem macon- niek ministerie en vraegl voor dat zelfde werk lot4,000,000 fr., zegge vier millioenExcu- sez du peu, zegt de lranschman.) Voorzeker, lieve lezers, zult gy u afvragen hoe is dat toch mogeiyk Luistert, wy zullen u eens een staeltje van spaerzaemheid op zyn liberaels gaen verhalen De minister-fancmagon Benard deedt nevens bedoelde kazern een groole kom of bassin gra ven om aen onze landsverdedigers te leeren zwemmen, eene kunst die, wy moeten het be kennen, ten tyde van oorlog, wel eens kan te pas komen. Nu, als dit kostelyke werk was voltrokken, bemerkte men met verbazing dat men uit 't oog had verloren dat die streek aen water ontbrak Maer die misrekening was eene kleinigheid in de oogen van den spaer- zamen minister Benardhy deedt onmiddelyk nevens de kom een kolosael vuermachien op richten om het ontbrekende water uit eene verafgelegene bron naer de zwemkom te brengen?!En dit schuldeloos werkje heeft maer de bagatelle van 60 duizend franks ver slonden 't Is voor niet, hein, lieve le zers T. En wie bracht dit aerdig grapje aen hel dag licht Een liberale Vertegenwoordiger die het woensdag jl., in volle Kamer, met ap- en de pendentie openbaer vertelde Dit historieke zal voorzeker zoodanig wan luidend in de ooren van francmacon Benard geklonken hebben, dat hy zonder twyfel, op zynen knevel bytende, binnensmonds zal ge zegd hebben on n'esl jamais train que par les siens Maer, heerschap Frèrehoe zit het met de slaetslinantiën Hel schynt dat het er toch nog zoo slecht niet meê gaet gelyk gy hel wel durft beweren, daer er tol 4 millioen aen eene kazern kan verkneukeld worden Zou het bankroet der Staelsschatkist, dat gy eenige maenden voorspeldet soms door uvye laekbarc geldverspillingen niet veroorzaekt wordenDe tyd zal 't leeren De proefnemingen met de stoombrandspuit van den heer Beduwe, te Luik, welke hier zon dag namiddag plaetsgrepen zyn rnet den bes ten uitslag bekroond geweest. Om 2 uren juist wierd het vuer aenstoken en tien minuten later was men tot spuiten vaerdig. Onze sleaelyke Overheid als ook het talryk publiek welke de proefnemingen bywoonden lieten hunne verwondering hooren zoowel over de buitengewoone kracht waermeê het water in zulke groote hoeveelheid, op weinige stonden, tot op den toren van 't oude stadhuis geworpen werd als over de regelmatigheid waermeê men het verrichte. Eenieder drukte den wensch uit dat ons Stedelyk Bestuer zich soortgelyke brandspuit zou aenschaffen. Wy voegen onze wenschen by deze van 't publiek omdat wy de overtuiging hebben dat zulk een bluschtuig in eene nyverige stad zoo als de onze, ten tyde van brandramp, de groot ste diensten kan bewyzen en beletten dat wy onberekenbare rampen zouden te betreuren hebben. De bovenstaende regelen waren geschreven toen wy uit goede bron vernemen, dat het fiollegie van Burgemeester en Schepenen den aenkoop van eene stoombrandspuit aen den Gemeenteraed zal voorstellen. Wy twyfelen niet of deze voorstel zal door den Gemeente raed bygetreden worden daer de openbare denkwyze er zich allergunstig aen toont. KUNSTNIEUWS. De Konfraler uit 't Land van Aelst, neemt vriendelyk ons lofartikel over betrekkelyk het •kunstgroepje door onzen stadsgenoot, den heer Maes, vervaerdigd. In eene bemerking by ons artikel gevoegd, gewaegt de Konfrater van zekere geruchten, volgens welke, vreemdelingen, uil verachting voor Aelsl of vit baetzucht, de Kunstenacrs-Stads- (jenolen in hunne loopbaen zouden willen krenken en, ware 't mogelijk, door listen en lagen, in d0 p ond booren. De Denderbode had ook kennis van die ge ruchten, doch hy had goedgevonden er, voor 't oogenblik, niet rechtstreeks van te spreken, willende zich van alle inlichtingen omringen om er dan, met meer grond en reden, de grootegeesselzweep tegen te konnengebruiken, en te doen zien, van den eenen kant, dal on recht en valschheid, gel^k sneeuw en vorst, altyd een vuil einde hebben. En van den ande ren kant, dat recht en waerheid altoos eindi gen met gelyk de olie, boven te komen Dit is een bericht voor wien het aengaet.... Elk zyne beurt, is niet te veel, en Suum Cuique elk het zyne, is maer juist en billyk.... PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. De E. H. Van Wassenhove, professor in het collegie van Eekloo, vervangt te Middelburg den E. H. Reyniers, onlangs overleden. De heer Huleu, uit het Seminarie, is professor be noemd te Eekloo. Morgen Zondag, 16Maert, zal de heer graef de Liedékerke-Beaufort, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers, alhier ter groote bovenzael van 't Stadhuis, eene fransche voor dracht houden over het wetsontwerp betrek kelyk het lager onderwys. De heer de Liedekerke is een der befaemste redenaers der Kamer en wy twyfelen geens zins of een talryk calholyk publiek zal deze voordracht met zyne tegenwoordigheid ver eeren. In den nacht van donderdag tot vrydag is te Erembodegem, de hofstede der Wc Peirlinckx- Muglaert, door de vlammen verslonden. De Gemeenteoverheid van Erembodegem heeft de hulp van ons stedelyk vrywillig pom pierskorps ingeroepen, 't welk zich dadelyk met eene spuit op 't tooneel der ramp begaf. Ongelukkiglyk was de bolstede gansch in as- sche gelegd toen onze pompiers aenkwamen. Verdere inlichtingen ontbreken ons. Wy vernemen van goede zyde, dat er van wege 1111. IIHw. de Bisschoppen, met eenen brief op de circulair van M. Rolin over hel onderwys zal geantwoord worden. Het is het landgoed niet van M. Zaman, dat door den Koning gekocht is om te dienen tot verblyfplaets der ongelukkige princes Char lotte. De Koning heelt voor den prys van twee millioen het kasteel van Bouchout ge kocht, toehoorende aen M. L. de Beaufl'ort en gelegen onder Meysse, naby Grimberghe. Reeds sedert eenige dagen heeft men er de hand aen het werk gelegd, om alles te berei den voor de komst van princes Charlotte, die binnen tien dagen bezit zal nemen van hare nieuwe verblyfplaets. Aenstaenden zaterdag zal princes Char lotte bezit nemen van hare nieuwe verblyf plaets, het kasteel van Beaufl'ort, te Meysse. Geheel het personeel van liaer huis alsook de karabiniers, welke in garnizoen waren te Ter- vueren, zullende princes \olgen. Naer men denkt zal het koninklyk kasteel van Tervueren heropgebouwd worden. Men zegt dat er nieuwe valsche bankno ten van 50 fr. in omloop zyn. Die banknoten gelyken ten volle aen de echte en dragen de volgende nummers 15,077,837 serie V 571. Zy zyn gedagteeker.d van 19 oclober 1874. Het zal dus gemakkelyk zyn ze te erkennen. Op de veemarkt donderdag te Brussel ge houden, waren 952 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pry zen per kilogram op voet zyn ossen, fr. 0-84 lot 1-04; stieren, 0-68 lol 0-88, koeien én veerzen, fr. 0-68 tot 0-89. Een afschuwelyke misdaed werd in den nacht van maendag tot dynsdag gepleegd in eene kleine hoeve te Peulhy, bewoond door een weduwenaer zonder kinderen, M. Keulers, op twintig minuten afstand van de statie te Vilvoorde. Eenige kwaeddoeners zyn in de woning gedrongen, en na M. Keulers ver- schnkkelyk te hebben verminkt, hebben zy hem voor dood op zyn bed laten liggen. Dief stal is de dryfveer geweest der misdaed al het geld, dat zich iu de woning bevond is ver dwenen. Eene gebuervrouw, die hel vee van Keulers verzorgde, heelt hem 's morgends ge vonden, te midden van een plas bloed; hel slachtoffer leefde nog en heeft eenige inlichtin gen over de misdaed kunnen geven. Keulers is dynsdag morgend aen de bekomen wonden overleden. Het parket heeft zich 's namiddags ter plaelse begeven twee kerels, op welke groole vermoedens wegen, zyn door de magi straten ondervraegd en onmiddelyk aengehou- den. Eene moordpoging is zondag namiddag te Gent bepleegd. Een metsersknaep, ongeveer 50 jaren oud, was in eene herberg gegaen, ge legen op weg van Zwynaerde en gehouden door zekeren Verstraete. Vrouw Verstracte,die hem de gevraegde ververschingen bracht, vroeg hem eene kleine som, die hy haer nog schuldig was de metsersknaep trok een mes uit zynen zak en bracht de ongelukkige vrouw een steek toe in de richting van het hart. De ellendeling nam de vlucht, doch hy werd wel dra door de getuigen dier lafle moordpoging aengehoudeu en opgesloten. Vrouw Verstraete bevindt zich in een bedenkelyken toestand haer man is erg ziek. De echtgenooten Ver straete hebben zeven kinderen. Een bloedig gevecht heeft woensdag na middag plaets gehad in het St-Martensstraetje, rechtover het Klein Vleesschhuis te Gent. Een dertigtal jongelingen van Deslelbergen, die voor den milicieraed naer de stad gekomen waren, bevonden zich in een slecht befaemd huis van gemeld straelje, en riepen dat zy wil den vechten, wanneer ongelukkig eenige jon gelingen van Ledeberg en Genlbrugge, voor- bygingen, zingendeVivat Ledeberg by Gent De jongelingen van Deslelbergen snelden naer buiten en randde de zangers aen, die maer in klein getal waren. Zekere B.., van Deslelbergen, bracht den genaemden L.., van Ledeberg, verscheiden mestsleken aen het hoofd toe, waerna hy de vlucht nam. Onder het loopen vond hy nog de gelegenheid, eep messteek toe te brengen onder het linkeroog van zekeren V.., van Genlbrugge. De policie, door een kaporael der pompiers bygestaen, is er in gelukt den woestaerd aen te houden. Zondag ten 7 ure 's avonds heeft te Lede berg-Pamel een voorval plaets gehad, dat erge gevolgen had kunnen hebben. De kerktoren is met een verschrikkelyk gedruis ingestort en heeft in zyn val een groot gedeelte der kerk vernield. Gelukkig bevond zich niemand in de kerk de onderpastoor met eenige andere per sonen hadden haer nauwelyks dry minuten voor de instorting: verlaten. In 1878 had men den toren met eene spits bekroond vooraleer dit werk voltrokken was, had men reeds bestatigd, dat een der sieunsels een oude pilaer min ol meer ingezakt was. Sedert dien had men niets meer bemerkt, toen eenige dagen geleden het- kraken der vensterruiten langs den kant van den toren, de aendacht der geeslelykheid had opgewekt. De pastoor had juist eene depeche geschreven, om den provincialen bouwmeester, die hel plan heelt opgemaekt, ter plaetse te roepen, toen het on geluk geschiedde. Men schrylt uit Kluizen Maendag avond is alhier eene moordpoging gepleegd op den slatieoversle en zyne vrouw. Zekere Domien De Smet, werkman by den spoorweg, werd door den statieoverste over zeker werk berispt; De Smet in gramschap ontstoken, bracht hem verscheidene meststeken toe, alsook aen zyne vrouw, die haren man wilue verdedigen. Het parket van Gent is dynsdag ter plaelse ge weest, om een onderzoek te doen. De belichte is na zyne ondervraging aengehoudeu en naer Gent gebracht. Men schryft ons, dat men het lyk van M. Hendrik Van de Walle, gemeenteraedsheer te Iseghem, die sedert het einde van november vermist werd, opgehaeld heeft uit het kanael, op het grondgebied van Ingelmunster. Wy vernemen uit byzondere bron dal men geen spoor van geweld op het lyk ontdekt heeft. M. Van de Walle was nog in het bezit van zyne gouden horlogie en ketting, evenals van zyne porteleuille. De Palrie van Brugge verzekert dat Van de Walle aen het hoofd eene wonde had bekomen en van zyne horlogie en porte feuille berooid was. Wy wachten nadere in lichtingen af. Wy ontvangen de volgende nadere by- zonderheden betreffende hel ontdekken van het lyk van M. Van de Walle, gemeenteraeds heer te Iseghem Twee liefhebbers waren bezig met visschen in de vaert van Iseghem, naby de brug van het kasteel de Montblanc. Een hunner kon eensklaps zyn net niet opha len, tengevolge van het groot gewicht. Zyn makker kwam hem ter hulp en toen zy het nel optrokken, vonden zy er het lyk in van M. Van de Walle. Deze had aen de rechterwang eene diepe wonde bekomen men heeft op het lyk slechts eene som van 7 centiemen gevonden, hetgeen doet veronderstellen dat er eene mis daed gepleegd is. Een brief aen de Palrie van Brugge gericht, zegt daerentegen dat de dood van M. Van de Walle aen een ongeluk moet toegeschreven worden. Wy lezen in de Gazelle van Brugge ln de gemeente St-Joris-ten-Distel heeft M. Rolin een schepene benoemd, die dood en begraven is, namelyk M. N. Mattheeuvvs. Moest M. Ro lin zoolang met zyne benoemingen wachten, om eindelyk dooden te benoemen Men schryft uit Antwerpen By M, A..., beenhouwer, wonende op een der kaeien aen de Werf, werden sedert eenige weken, byna dagelyks, vieesch, aerdappelen en groenten gestolen, en niettegenslaende de beste waek- zaemheid kon men den dief niet ontdekken. Maendag nacht hadden de knechten van M. A zich in den winkel verborgen, ten einde de dieven te betrappen. Rond 2 ure kwam eene vrouw, die aldaer een kwartier bewoonde op hare kousen naer beneden en maekle zich meester van ongeveer 5 kilos vieesch, doch toen zy met haren buit terug naer boven wilde gaen, grepen de knechten haer vast. Toen men haer vroeg of zy de aerdappelen en groenten ook had gestolen, was het antwoord Neen, want er zyn hier nog meer dieven dan ik. Ongeveer twee jaren geleden is er by M. A...., eene somme van 1200 Ir. by middel van braek gestolen. Men schryft uit Antwerpen Woensdag rond den middag, was de schelde op de hoogte van Willems Rek, het tooneel van een ver schrikkelyk drama, veroorzaekt door het om kantelen van eene kleine boot, waerin zich twee menschen bevonden, en waervan een by deze ramp hel leven verloor. Ziehier de inlich tingen welke ons over dit ongeluk zyn toege komen Twee personen onzer stad, de genaemde O. Langeland, waterklerk, en Jan Van Ter- neuzen, roeier, beide in dienst van MM. Giani en Muller, scheepsmakelaers, waren Woensdag morgend, 'omstreeks 10 ure met eene roeiboot de Schelde afgevaren en een handelschip te gemoet. Beneden de rivier waeide een hevige wind en het kleine vaertuig had sterk tegen de gol ven te worstelen. Op de hoogte van Willems- Rek kantelde de boot, en de twee gemelde personen vielen in 't water. Er was geen hulp in de nabyheid en gedurende meer dan twee uren worstelden de drenkelingen vruchteloos legen wind en storm. Toen eindelyk de doua nen-boot van Lillo de ongelukkigen ter hulp kwam, gaf Langeland slechts nog flauwe tee- kens van leven. Alle mogelyke zorgen werden de schipbreukelingen toegediend Jan Van Terneuzen werd terug in 't leven geroepen, doch wat Langeland betreft, deze stierf by de aenkomst der boot te Lillo. Langeland is de eigenaer van het Café Cobourg, Vingerring- straet, n9 17. De ongelukkige laet eene vrouw met dry minderjarige kinderen achter. Het slachtoffer was aen de haven zeer goed gekend, en zyn droevig einde wordt algemeen betreurd. Wat Jan Van Terneuzen aengaet, deze be vindt zich nog ziek te bed. Men schryft uil Humbeek, 9 meertOp 8 meert 's morgens, heeft men te Humbeek, den genaemden Rochus Van L.., aengehouden, wonende en geboren te Geerardsbergen, die een sterk, blauw-grys merrie-werkpeerd be reed, van omtrent 9 jaer oud, en waervan hy het bewys van eigendom niet kon aenhalen. Hy zegde*dit peerd bekomen te hebben van ze keren voerman, wonende te Antwerpen op den Kallenberg. Men denkt dat dit peerd moet ge stolen zyn..Ook is de man ter beschikking van den prokureur des konings, en 't peerd in den pandstal te Humbeek geplaetst. Het schynt dat men den wagen gevonden heeft, die gediend heeft om het lyk van J. Hecq Ie vervoeren. Die wagen hoort toe aen perso nen, die in nauwe betrekkingen zyn met de familie Pouillou men zou verder in hun huis verschillende wapens ontdekt hebben. Het parket van Charleroi heeft insgelyks eene huis zoeking gedaen te FoHtaine-l'Evêqne. Een persoon van Courcelles, op wien lievige ver moedens wegen, is onmiddellyk aengehouden en naer de celgevangenis gebracht, Doornyk, 10 meert. Een inwoner van Blaudain heeft in de omstreken van Marquain, gepoogd zyne vrouw te vermoorden. Hy had haer reeds verscheidene messteken toege bracht, wanneer eenige personen op de nood kreten van het slachtoffer toesnelden. De mis dadiger trachtte zich te zelfmoorden en bracht zich aen den hals eene verschrikkelyke wonde toe. De moordenaer en hel slachtoffer werden onmiddelyk naer Marquain gebrachtEr is weinig hoop de vrouw te redden. Het parket van Doornyk heeft zich ter plaetse begeven. Zaterdag avond waren zes werklieden bezig aen de albraek van een achterhuis, toe hoorende aen M, Michel, horlogiemaker. Eens klaps viel het dak iu en de werklieden werden op den grond geworpen en onder de puiuhoo- pen begraven. Gelukkig echter kon men hen by tyds redden. Allen hebben zware wonden bekomen een hunner verkeert in een zeer bedenkelyken toestand. Men schryft uil Anthée De molen, be woond door M. Delviile alhier en toehoorende, aeu M. de Rosée, is met de aenpalende gebou wen door een brand geheel vernield. Men denkt dat de brand onlstaen is uil de vryving der machienen van den molen. De schade be loopt 50,000 fr. Alles was verzekerd. land, waer de pioniers der beschaving, zoowel di des handels als die der Godsdienst, zich een weg ge baend hebben, gewagen van de facm dezer alles overwinnende heelmiddelen. Er is geene geschreven tael, waerin niet getuigschriften kunnen worden voortgebracht van hunne krachtdadige werking, geenc gedrukte, waerin zy niet aengekondigd en aen- hevolen zyn. Zoo groot is de acnvraeg in alle wereld- doelen, dal men ze met regl een groot stapelproduct mag noemen ook hcstacn er tienduizenden van agenturen. Professor Holloway, wiens veel omvatten de geest de werkende oorzaek is van dit onnoeme- lyk uenlal volks apotheken, is nu in dit land. Er is geene courant in de Unie, die zyne preparatien niet opgenomen heeft, gcenc stad binnen hare grenzen, waer zy niet bekend zvn, en gewaerdcerd worden. Deze bewyzen zyn sp'ekend, en loonei) duidelyk dat terwyl zoo vele invoerders van nieuwe stelsels in hel duister rond gelast hebben, hy alleen de ware en eenige middelen om de hoofdoorzaek der kwalen in het mcnschelyk lichaem uit te roeien, heeft ontdekt, en wat meer zegt, heeft weten toe te passen.- Boslon Uce. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatic en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd HOLLAND. Uil Rotterdam wordt aen het Journal des Dé- bats gemeld, dat eene korrespoudencir uit St- Pelersburg, aen een groot fi auscli dagblad als volgt spreekt Men gelooft alhier aen eene ge heime en volledige overeenkomst lusschen MM. von Bismark en Andrassy. M. von Bismark heeft onophoudend de herinnering hen Frederik-dcn- Groote in het gedacht, en M. Andrassy die aen Kaunilz. Men zegt alhier openlyk dat M. von Bismark de oogen geslagen heeft op Nederland en de mondingen van den Rhyn, terwyl Oosten- ryk dal reeds twee der beste Slavonische provin ciën bezil, zich langs dien kant nog meer uit breiden zou, door de acnliechling van hel san- djak Novi-Bazar. FRANKRYK. M. Jules Grévy heelt dynsdag een dekreet geteekend, waerdoor genade verleend wordt ann 151 communards, waeronder Uanc, Elie en Elisce Red us. De fransche Kamer besprak donderdag, de kwestie van inbeschuldigingstelling der ministers van 1-6 mei. M. Leon Renault be streed dit voorstel niet, zegde hy, omdat hy de ministers onpliclilig vond, maer uit hooide van politieke en maetschappelyke redenen, voor welke de inbeschuldigingstelling niet anders dan nadeelig zou zyn. M. Waddingion verklacrde zich tegen liet proces, dat men legen de ministers van 16 mei inspannen wilde, omdat dit onrust zou verwekken in het land. De minister stelde ten slotte de kwestie van vertrouwen voor. Het linker centrum juichte zyne redevoering luid ruchtig toe. Dn Kamer verwierp vervolgens de inbe schuldigingstelling met 517 stemmen legen 159. De rechlerzy slemde met het linker cen trum. Ook de gematigde linkerzy stemde tegen. M. Rameau stelde vervolgens voor, over te gaen lot het dagorde, na een blaem te hebben gestemd voor het ministerie, wins inbeschul digingstelling zoo even verworpen was. De bonapartist M. Cazeaux, bestreedt die motie, zeggende dat de beraedslaging over de kwestie gesloten en het voorstel met het reglement in stryd was. M. Clemenceau stelde vervolgens voor, enkel tot het dagorde over te gaen, zon der iets meer doch dit voorstel werd met 225 stemmen tegen 187 verworpen, en dat van M. Rameau aengenomen met 240 steramen tegen 154. In eene depeche uit Parys wordt gezegd dat M. Ranc, die dezer dagen begrepen was tusschen liet getal communards, wier amnes tie M. Grevy heeft onderteekend, kandidaet zal zyn by de parlementskiezing te Lyon. RUSLAND. Tusschen de nihilisten, welke onlangs te Kiew, by middel der gewapende macht werden aengehouden, bevindt zich de achttienjarige dochter van generael-majoor Gersefeld, Sena- teur en lid van den Ryksdag le Petersburg. Dit meisje werd door een bayonnetsteek ge wond, doch zegde niettemin onmiddellyk na bare aenbouding, by haer eerste verhoor tot den policiekommissaris V'andaeg heb ik slechts op een policie-sol- daet geschoten doch weldra zullen wy u al len als woedende honden doodschieten De eerste policie-soldaet, die by de aenbouding sneuvelde, werd gedood door eenen kogel uit den revolver van eene andere jonge vrouw ge- naemd Olga Rassoffska en die even als de dochter van generael Gerseveld, de leergangen der universiteit van Kiew volgde. Een derde jonge vrouw, die zich onder de aengehoudenen bevindt, behoort tot de hoogste russische arislokt atie het is zekere gravin Panin, hare stiefmoeder is hofdame der keizerin en haer overgrootvader was tweede rykskanselier on der keizerin Katharinn. l it die byzonderheden blykt dat de ontevredenheid legen het russisch regeeringslelsel tot zelfs in de hoogste kringen aengeiroffeti wordt. Eindelyk «le liegtc Ware er gezondheid in eene menigte van genees kundige stelsels, even als er wyshcid is in eene menigte raedsliedcn, dan zou ziekte iets onbekends zyn in deze eeuw van zoogenaemde ontdekkingen op het gebied der ziekteleer. De homoeopathen zeggen ons dat het behoud van ons leven in geval van onge steldheden afhangt van oneindig kleine dosissen, lot in hel oneindige toe verdund de hydropathen be- weten de gezondheid te herstellen door stortbaden, of willen de ziekte uit ons weekei) door middel van natte dekens, terwyl eene nog nieuwere soort van doctoren zich afgezonderd hebben, voorstellende om ons lol aen de oksel te begraven, waerdoor zy dus, ten einde ons leven te redden, ons om zoo le zeggen reeds met beide voeten in hel graf plaetsen Vervol gens hebben wy nog Sangrados, die er altyd sterk voor zyn om iemand le aderlaten, of spaensche vlie gen te zetten, of dieet le doen houden cn minera listen, die in niets anders gelooven dan in kwikzilver cn zyne oxyden Hel is echter te betreuren dal al deze* thcoiislen geen praktisch bewys kunnen inle veren van de door hen aengenomene onfeilbaerheid hunner genezingen. Dit is niet het geval met Profes sor Holloway, die workelyk een nieuw tydvak van de geschiedenis der genees- en heelkunde geopend heeft, en wiens geneesmiddelen in de laelsle twin tig jaren, jaerlyks tienduizenden van den dreigenden dood hebben "bevryd. Dit is geene veronderstelling maer eene daedzaek door de voorbeeldige bewyzen van eene keur van getuigen. De arohieven van zyn hoofdbureau te Londen bevalteu meer dan een half millioen getuigschriften, zoo authentiek mogcnlyk, die behalve de mogelykheid of dc twyfel de onfeil baerheid van zyue Pillen en Zall in negentien twin- ligsten der kwalen vvaeraer. de mcnsch onderhe vig is, bewyzen. Groot Briltannie, het Vaste Land van Europa, Indie, China, Australië, de Vereenigde Staten, West Indie, British Amerika, elk bcschaefd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlermgcn, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,"den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en liet bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Ccdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N°G6,8H.M. dc pastoor A. Brunellière, van eene slechte spysverlcrmg van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer le zullen leven. IN° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onmiddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedacn, ophouden voor de waleropstopping en de mnegziektcn, brengt dit den besten uilslag voort cn vcrdryltde zwaerbloedigheid. o. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vieesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. A fr. t kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Rcvalenla, in doozen van 4, 7 cn 16 fr. De Bevalenla Chocotaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandael, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) bcrir van I 6E«f, 1«, Itriissel. Depots to Aelst, by Vanden llerreweghe en Beydler apothekers. Geeracrdsborgen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf en Pillen. Scheurbuik, puis ten, barsten der huid en in het algemeen alle huidziekten verdwynen spoedig voor de werking van deze bbitengewone Zalf. die hare kracht doet gevoelen met eene snelheid en eene zeker heid die by geen ander middel ter wereld wordt gevonden. In vele gevallen wordt het gewone springen van de huid veroorzaekt door onder drukte ademhaling, en daer deze door dringen de Zalf dadelyk de poriën opent, en de opzui gende organen meer kracht geeft verdryft zy aen twee zyden de ontsteking. Weinige uit- of inwendige kwalen kunnen den vereenigden in vloed van Holloway's middelen weerstaen. Ter- wyl de Zalf verkoelt, en uitwendige kwalen ver zacht, werpen de Pillen, door het bloed te zimemi, de verlering te bevorderen, en de nie.en le prikkelen uitliet systeem dat kleine bederf, wacruit Roos en de daermede verwante kwalen voorkomen. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 6 VnouwEL. 7 lo> OVERLYDENS. J. De Landlsheer, vr. Van de Maele, herb. 45 j. Merkt. A. Van den Bremt, vr. Van Geert, z. b. 75 j. Schaerbeke. Vyf kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 8 tot den 14 Maart 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht l Vrouwelijk 2 O VERLIJ DENS. C. Allard, 76 j. z. b. wonende te Denderhau- tem. Twee kinderen onder de 7 jaren. HOPMERKT. Heden zyn er zeven balen hoppe, gewas van 1878, ter merkt gebracht en werden ver kocht aen fr. 58 it 00 de 50 kilo POPERINGHE 14MAERT. Hoppe 1878. Stad. Fr. 45—00 00—00 Gemeenten 30—00 35—00 AELST, markt van heden. per 132 lit 50 centil. Tarwe fr. 25-00 a 26-75 Masteluin 22-75 24—00 P'Ogg® 17-00 18—00 Geerst. 00-00 00-00 19-00 20-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 9-00 10-50 Idem, (witte). P—00 0-00 Botei, de 3 kilogram 7-81 9-45 Eijers, de 25. 1—72 1-90 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggeus hel koppel 44-00 54-0o ANTWERPEN, UMaert. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,75 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,30 zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,60 De aerdappelen zyn per 4/4 heet. worden verkocht fr. 4,20 k 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,30 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2250 a 24—25 Rogge, (0-00 19—00 Winlergcerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 00—0ü 25—50 Haver, 20-00 21—50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 00—00 00—00 Bilterpeën, 20 -50 00—00

De Denderbode | 1879 | | pagina 2