VAN P E T E G IF E M, NATIONALE MILITIE. LAND EN MEERSCH, Meubels, Landbotiwersalem, Hofstede en een pcrceelljen Land, Hofsleden en Zaailanden, Openbare verkooping van een HUIS, Venditie van 16 koopen Hooigras, schoon en gerieflijk HUIS, Extra goed parceel Meersch Verkooping van BIER. heeft proces-verbael opgemaekt legen den win kelier, die deze oniplofbare stollen heelt ge leverd, aen een kind beneden de vyftien jaer. HOLLAND. De opschudding, teweeg gebracht door do vlucht van Pincoffs-Kerdyk, de Br.-, 's die zooveel millioe- nen van vertrouwende burgers hebben doen schui ven, bepaerl nog niet in Holland. Dc Maesbode zegl in ronde tact de waerheid aen hen die het onrecht hebben begaen, cn aan lien, die met dc daders aen- spanden Dal men Pincoffs, hoewel men wisl, dat hy ecn schurk was, vryheid cn lyd heeft gelalen om te vluchten, heeft op hel volk den allernoodloltigsten indruk gcmackl, en deze zal niet weggenomen wor den, zoolang niet opgehelderd is, waerom men Pin coffs niet heeft laten ach hónden; Willen wy de klacht weergeven, welke het volk in zyn toorn doet hooren Luister dan, hel volk zegt Perst hebben de schu-ken jaren lang van ander mans geld prachtige huizen bewoond, hcerlyke fees- tcir gegeven, zich in alle betrekkingen gedrongen, alle cere- cn andere posicu in bezit genomen en toen het uit moest komen, dal er gestolen was, liet men den hoofdman lyd om het hazenpad Ie kiezen, wnerdoor de achlerblyvenden groote kans kregen, dat hunne medeplichtigheid verborgen zou blyven. En die lieden, zoo woedt het volk voort, noemen zich liberaal, dal is bcschaefd, welopgevoed, zedelyk eerlyk. Zy voeren overal het hooge woord, maken veel gedruisch als er dodr iemand uit bet volk cene ponduel gcslolcn wordt, en stelen zelfs millioenen logelyk. bat is dc inhoud van alle gesprekken. En nu moge men bel volk dom, onzinnig noemen, wy vragen met bel Rolt. Nieuwsblad heeft het volk ongelyk als het verbitterd is jegens hen, die met eer en aenzien, met macht, invloed en weerdigheid bekleed, er niet voor terugdeinzen, duizende en duizende menschen te bedriegen en ongelukkig te maken En is hel wonder, dal hel volk voorlaen geen vertrouwen meer stelt in degenen, die met hen heulden Inderdaed, het gebeurde heeft een jammerlyken indruk op het volk gemaekt, en het ware zeer wen- schelyk, dal kommissarissen nog in het publiek de den verklaren, waerom zy PincolTs niet aen de poli- cie hebben overgeleverd. Dan namen zy allen ongun- stigen schyn weg en sloplen den mond van hel volk, dat in onze dagen loch reeds zooveel reden lot kla gen heeft. De failliet. Volgens do Nieuwe Rolterdamscbe Courant uit goede bron meldt, is de Uotterdamsche Dank by de financieele ramp als volgt betrokken Vooreerst voor een wisselvoorschot van 1 milli- oen, tegen onderpand van naer Afrika te zenden goe deren, wacrvan Pincofts voor zyn vertrek een groot gedeelte heeft weten te ontvreemden. De som, die uit dat onderpand in de kas der Bank terug zal vloei en, wordt op .178,000 gulden geschat, lerwyl voor het overige, de Bank konkurrent-krediteur blyfl. Vervolgens voor eene som van omtrent 4 Ion, voortkomende van ceno negociatie van wissels op het londensche huis M.-L. Bauer en C°. Dit huis heeft zyn betalingen geslaekt, maer men verwacht eerst- daegs een akkoord, waervan het dividend aen de Bank (behalve hare pretentie op de Afnkaensche Han delsvereniging zelve) zal te recht komen. Verder een blanko krediet voorschot van ongeveer 250,000 gulden. De firma's Kerdyk en Pincoffs en lloynck en Pincoffs waren beide leden aen de Rolt. Bank verbonden Com maiidilaire Vereniging, ieder voor ecn blanko krediet van 10,00ii gulden, waervan zy Ten volle gebruikl gemaekt hebben; het verlies daerop te lyden komt ten laste der kommanditaire reserve. Bovendien is de Bank by de firma Kerdyk en Pin coffs nog met een voorschot van 150,000 gulden be trokken, op onderpanden die thans geen weerde meer hebben. Ter beoordeeling van deze cyfers en van hunnen invloed op de positie der Bank moet in acnmerking genomen worden, dal het gestorte kapitael 6,414,000 gulden en de gewone reserve 369,136,41 gulden be- draegt. Pincoffs. Te 's Hage is langs officieelen weg bericht ontvangen, dat PincolTs zaterdag te New-York is aengekomen. Men weet nu ten minste waerheen de vriend van de Nieuwe Roll. Courant zich heeft verwyderd. Maer zal het veel baten Onze regeering heeft po gingen aengewend, om PincolTs by zyne aenkomst aen te houden en die zyn mislukt. Er werd veel van verwacht. Nu hebben,wy met Amerika geen uilleve- ringstraktael, doch er wordt beweerd, dat eeu po ging om langs diplomatieken weg den vluchteling machtig lp worden, nog niet geheel als mislukt be schouwd moei worden. Wy zullen zien. FRANKRYK. Wy lezen in ecn calholyk franseh blad Zouden de republiekaenscho bladen geene inlichtingen kun nen geven, aengaende de aenliouding van een wereld- lyken onderwyzer, te Chalelet, kanton Poligoy de partement Jura, or.der beschuldiging der eerloosste misdryven De president der republiek zal morgen een de kreet onderleckenen, waerdoor nogmaels genade wordt verleend acn eenigen honderden veroordeel den, voor deelneming aen de Commune in 1871. Ramp in een Cirk. De Gironde verhaelt cene verschrikkelyke ramp, welke verleden zondag avond in den cirk, le Eymet, heeft plaels gehad. Een genaemde M. Martin, ryder en dry ryderessen, renden, op eenc ry, door de baen, terwyl dc vrouw van M. Martin, zich buiten de baen acn den piano bevond en een galop van Strauss speelde. Plotseling verschrikte het peerd van M. Martin, sprong over de barrier en viel op Mad. Martin cn op eenige toeschouwers. De eerste werd op den slag gedood twee andere vrouwen bekwamen erge wonden een der ryderes sen werd van haer peerd geworpen en met gebroken been opgenomen-, M. Martin brak een armen een been de loesland van dezen laetslc boezemt ernsti ge onrust ie. De Wet-Ferry. De wel Ferry tegen hel ca lholyk onderwys ontmoet voortdurend een hevigen tegenstand de petitiën, tegen die wel in omloop ge bracht, werden in weinig lyd met meer dan een mil- lioen handteckens bekleed, en een aenzienlyk getal handteekens moeten nogworden ingezameld.Ondanks de tegenkantingen van hel republikacnseh goeverne- menl mag men onlrcnl met zekerheid bevesligcn dat dit getal nog zal verdubbeld worden. De catholyke en konservalieve bladen bestryden allen bet wetsontwerp Ferry, cn de Umvers deelde dezer dagen cene proieslalie meê, onderlcekend door zevcn-en zeventig dagbladen, in naem hunner vrien den en abonnenicn. Die dagbladen protesleercn in krachtige bewoordingen tegen gemelde wellen, om dat zy legen de rechten der Kerk vooral, on ook le gen dc rechten der fransche burgers stryden. Zy ver klaren een onverbiddelyken oorlog aen dc wellen Ferry en noodigen alle catholyke dagbladschryvers en publicisten uit, zich by hen aen lo sluiten en be- wyzen van bylreding te geven. Dc Werkstakingen. De tydingen aengaende de werkstakingen blyven voortdurend slecht. De dag bladen van St.-Qucntin deelen harlbrekendo byzon derheden betreffende de ellende, aen welke de werk lieden, en byzonder de getrouwde werklieden ten prooi zyn. Ziehier hoe de Avenir de l'Aisne over de werksta king spreekt De arbeid wordt niet hernomen, ondanks de ver schrikkelyke ellende der werklieden. Men heeft gezegd dat de werklieden uit eene geheimzinnige kas een schamelen onderstand van 85 centiemen per dag ontvingen Dat gerucht is of moet valsch zyn, want wy hebben eene ongelukkige huis moeder hooren zeggen dat zy sedert twee dagen niet geëten had Die vrouw heeft zich op de mairie aen- gebcujen, lei) einde eenjge hulp te verkrygen. Men heeft haer geantwoord Waerom hebt gy het werk geslaekt Het is myne schuld niet, antwoordde dc arme uitgehongerde. De aenleiders moeten in der waerheid een grooten invloed hebben op de werklieden, opdat deze laetsle zouden wcêrstaen aen den dringendsten nood. Eenige zeggen dal de policie, indien zy zorgvuldig waekte, reeds de oproermakers zou gekend hebben. De bakkers weigeren brood aen de werklieden, welke den arbeid hebben gestaekl. Die menschen kunnen inderdaed hunne koopwaer mei gratis geven. Verleden vrydng vercenigden zich talrvke werklieden in eene herberg de gcdelegueerden namen plaets in een afgezonderd vertrek, wacr zy bcraedslaegden na de beraadslaging openden zy de deur en zegden aen de wachtende makkers Broeders, de werk staking moet voortduren De werklieden van ieder etablissement komen by- cen en gaen in benden wandelen langs de openbare wegen of in de bosschen. rond de stad De werkstakers blyven kalm. Hel is altyd door de klachten cn de wanhoop der vrouwen dal met te weten komt hoe nypend de el lende geworden is. - Eenige nyveraers hebben verleden vrydag hunne werkhuizen geopend, doch hoogstens vier of vyf werklieden hebben zich naer den arbeid begeven. Al de weveryen en spinneryen, zonder onderscheid, hebben het werk geslaekt. Het huis Bor.neterre, waer mekanick borduervverk gemaekt wordt, is insgelyks verlaten. Indien men de geruchten moest geloov6n, welke in omloop gebracht werden, zou de werkstaking zich uitbreiden tot aen de laelste fabrieken, waer nog ge werkt wordt. Zooals hooger reeds gezegd werd, de ellende der werklieden en hunne familiën is verschrikkelyk. Men ziel vrouwen van werkstakers, welke in de vuilni3hoopen, langs de straten, zoeken of zy er gens niet eenige overblyfsels van kolen of van eet waren kunnen vinden. Wy hebben ongelukkige werkvrouwen gehoord, welke gebruikt worden in de fabrieken waer de ar beid nog niet gestaekl werd, en welke vol angst en schrik uitriepen. Myn God dal men ons toch het werk niet doet staken waervan zouden wy dat nog leven Die uitroeping alleen toont duidelyk genoeg dat de werklieden niet vry en slechts werktuigen zyn in de banden van eenige aenleiders. DU1TSCHLAND. Openbare Zedelykheid. De berlyncr policie heeft tegen de openbare zedeloosheid een veldtocht on dernomen, welken allen lof weerdig is. Koffyhuizcn, herbergen, cafés chantants, openbare bals, enz. wor- deii streng bewaekt en moeten stipt te middernacht gesloten zyn. De verkoop van onzedige schriften en printen, die nog onlangs een duilsche specialiteit was, wordt op eene heel ernstige mauier opgespoord De policie heeft eene huiszoeking gedaen by een uitgever, en er in beslag genomen 2028 exemplaren van een eerloos spotschrift, gericht tegen de keizerin Eugenie, en die in den grond slechts eene tweede uitgael is van oen dergelyk voortbrengsel, dal door de eerste revolutie tegen Marie-Antoinette was ge richt. Al de eerlyke dagbladen juichen die handeling toe en zyn gelukkig de rJuilsclie letterkundige winkels te zien zuiveren van die verpestende specialiteit, van die zedelooze schriften en teekeningen en van die hatelyke spotschriften, gericht tegen personen die zich niet kunnen verdedigen. ITALIË. Passanante. Passananle, die, zooals men zich zal herinneren, de doodstraf zag veranderen in op sluiting ondergaet, op hel oogenblik zyne straf in dc galeien van Porioferrais. Hy bewoont eene groote cel, aen hel weslelyk gedeelte van de gevangenis, en in een lo^en, welke op de zee uitgeeft. Dry bewakers zyn gelast, ieder op zyne beurt, on ophoudend den gevangene in het oog te houden. Ecn dag op de week krygt Passananle slechts water cn brood. Men heeft eenige boeken te zyner beschikking gesteld, doch hy mag niet schryvoii. Hy is diep ter neer geslagen. PAUSELYKE STATEN. Verleden vrydag had de plechtige wyding plaets der kerk van 0. L. Vrouw van het II Hart van Issou- dun. Die kerk, voortyds loegewyd aen den H. Jaco bus en toehoorende aen de Spanjaerds, werd onge veer zestig jaren geleden door deze laelsten verlaten, en verleden jaer, dank aen de lusselienkomsl van Leo IXIII, gekocht door de fransche paters mission- narissen van Issoudun. De plechtigheid werd voor gezeten door Zyne Em. kardinael Manaco-La-Valelt3, omringd door een groot getal fransche missionnaris- sen-hisschoppen. RUSLAND. Solowieff. De russische bladen deelen weinig byzondcrlieden meê aengaende den dader van de moordpoging op de czaer doch eene korresponden- tie uil Bcrlyn aen de Pall Mall Gazelle, geeft eenige belangryke tydingen,aengaende den koningsmoorder. Solowieff, die een aenslag heeft gepleegd op hel leven van den czaer, zal in het begin van de aen- slacnde week voor het gerechtshof verschynen. Al de geruchten, als zou de gevangene bekentenissen hebben afgelegd, zyn van grond ontbloot. Solowieff heeft tot heden niets hekend cn hy weigert hardnek kig de beweegredenen, welke hem lot de misdaed hebben aengespoord cn de namen zyner medeplich tigen le doen kennen. - De russische minister van openbaer onderwys heeft aen de verschillende opperhoofden van onder- wysgestichten eeno circulaire gezonden, waerin hy hen aenmaent, zeer voorzichtig te zyn by do keus der onderwyzers van allen aerd, len e'ir.de den nood- lotligen invloed der nihilistische propagandc onder de schooljeugd le beletten. De minister dringt vooral er op aen, d3l men aen de leerlingen van de hoogcre klassen der gymnasiums en polyiechnieke scholen, de ongerymdheid der socialistische leerstelsels zou doen begrypen. - Nihilisten veroordeeld. -- Zooals wy gemeld hebben, moesten, op 17 mei, voor den krygsraed le Kiew verschynen, de genoemden Wabrion Ossinsky Sophie llcrzheld, beiden belioorcnde tol den adel en Woloschinski, een gewezen student. Men zal zich nog herinneren dal die personen be schuldigd waren 1° deel le hebben gemaekt van een geheime maetschappy, welke legen den Siaet gericht was 2° schriften, waervan de inhoud l.rimineel was, te hebben verspreid en 3° gepoogd le hebben een beambte der policie le vermoorden. Ossinsky en Sophie Herzheld werden Ier dood ver oordeeld, en zullen worden voor den kop gescholen. Woloschinsky werd verwezen lol tien jaren dwang arbeid. Zonderling proces. Uil Kiew wordt aen de Golos van St-Pelersburg gemeld, dat aldaer binnen kort een helangryk proces zal worden voor dc recht bank gebracht. Ecn harbier chirurgyn, toehoorende lot den jood- schen godsdienst, is beschuldigd verscheidene jood- sche jongelingen, hy middel van toegebrachte ver minkingen, onbekwuem lol den soldatendienst te hebben gemaekt Zoo heeft hy zes joden, welke den ouderdom, voor den krygsdienst vereischt, bereikt hadden, beroofd van hot gebruik van hun rechter oog Do barbier-chirurgyn deed zioli daerenboven nog duer betalen voor ieder dier operaliën eischle hy eene som van 120 fr. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARAB1CA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den mocilyken epllusl, slechte spysverteringen, maegontstekingen, dp gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelslcin, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, mnegzlekten, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegzickte. hert- en len den pyn, afwezigheid van sloep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillct (Henegouwen) schryft ons Had ik de Revalenia, die my de doe tors voorgeschreven hadde niet gebruikt, zon ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N® 68,671. M. den Abt Pieler Castelli, van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta heeft my weder jong gemaekt. Ik predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange leizen te voel, myn geest is helder en hel geheugen frisch 3 Viermacl voedzamer dan liet vlcesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 76 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mandael, de doozen van 36 en 76 franco. Bewaerplaelscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Barry en C®, (limited) b«rg van 'I Hof, IO, Brussel. Depots te Aeist, by Vanden Horrewegho en Beydler apothekers. Geeracrdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf en Pillen. Elk klimael heeft zyn gebreken, elk jaergetyde zyne ongesteldheden, maer vrouwen, zyn in elk klimael van eiken, ouderdom, en in elk jaergetyde onderhevig acn byzondere kwa len, die in de meest gevallen voortkomen uit onacht- zaemheid, slechte behandeling of zwakheid van ge stel. Voor elke kwael acn dal geslacht eigen, verze keren Holloway's middelen dadelykc verlichting, eu toekomstige, bevryding, terwyl zy de natuerlyke werking van elk örgaen herstellen. !n hunnen ver beterenden loop, bespeurt men spoedig de grootste beterschap liet lichaem ontwikkelt zich, en de ge moederen verheffen zich weder In deze preparaten komt nooit, zelfs niet hel minste kwikzilver of andere schadelyke bestanddeelcn voorvan daer dat ouder, voogd of patient vooruit niet behoeven le raedplegen voor lot deze middelen over te gaen. POPERINGHE 30 MEI. Hoppe 1878. Slad. Fr. 30—00 35—00 Gemeenten 00—00 00—00 AELST, markt van heden. per 132 lit. 50 eentil. Tarwe fr. 26-00 a 28-00 Masteluin 23-01» 26-00 18-50 20—CO Geerst. 00-00 00-(H) 19-50 20-50 Aerdap. (roode de 100 kil. 13-00 15-00 Idem, (wille). 0—00 O-00 Boter, de 3 kilogram 6-72 8-63 Eijers, de 25. 1-64 1-80 Vlas per 3 kilos. 4—U0 5-25 Viggens het koppel 44-00 54-00 TTp ['Ann Ecne Broole hoeveelheid HOOI, m c KUU|i» eersle kwaliteit, aan 60 eentimen den hussel van 7 kilos, hij M. F. Bauwens, te Aalst, aan de Botermarkt. Rppinht F- VAN 60 zoons, schilders iicl ILllu en glazenmakers. Windmolenstraat N® 7, Aalst, laten het geëerd publiek welen, dat zij alles aannemen wat hunne stielen betreft aan zeer geringen prijs en spoedige bediening. DEPOT van beste braeimaeli-nen der maet- scliappij Janus, gewaarborgd, gemak van beta ling, kosteloos onderwys. Eenigen agent voor Aalst, A. Van Campenbout, Rosmarijnslraet, 5 Aalst. Men vraagt machienbraeisters. Maatschappij De Kloppelingen. Groote vogelschieting met de Bol, in het droog, naar 7 Schapen of deszelfs waarde in geld, bij Leopold De Schryver, In Sl-Rochus, to Erembodegem, Dorp. VOORUIT Een Schaap. Op Dijnsdag 24 Juni 1879, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 0-60 centiemen, bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal beginnen om 3 uren, om korts daarna het spel aanvang lo nemen. Verders kondiliën naar gewoonte. De Sekrelaris, De Voorzitter, J.-F. Van den Steene. J Verleyzen. De Schatbewaarder, De Koning, L. De Schryver. Aug. Van der Haegen. Maatschappij de Stalen Arm. Groote prijssebieling met de bolle,bij Domien De Roeck, te Aalst, aan den Zwarten Hoeck, achter de Statie, op Maandag 2 Juni 1879, (zijn de 2e Sinxendag). Vooruit 15 franken. De inschrijving zal plaats hebben van 3 lot 5 uren namiddag, om daarna onmiddelijk le be ginnen. De inleg is bepaald op 00 cenlimen per scheut. Verdere voorwaarden volgens ge woonte. ST N1COLAES, 29 Mei. - per 106 liters. 16-00 Boekweit. 17 50 15-00 17 50 Lynzaed. Idom. 00—00 Erwten 17-50 Aerdappel en per 100 kilog 10-00 Vlas, per kilogr. ruw 4-00 Boter. 2-45 Hooi, 100 bussels 25-5C Eieren, per 26. 1-86 ANTWERPEN, 30 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,40 a fr. 2,60. De ponden of halve kilngr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,20 zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,75 De aerdappclen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,00 k 2,50. De eiers belaeldc men per 25 stuks fr. 1,65 a 1,90.' Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 23—00 a 24-50 Rogge, 19 - 50 00—00 Wintergeerst, 27—50 00 -00 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 20-00 21—50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 00—00 0o—00 Bilterpeën, 20 -00 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 4 ,n VnouwEL. 6 u* HUWELYKEN. G. Lambertm, rondleurder, met F. Rombaut, z. b. J. D'Haese, wever, met F. De Boeck, kanlwePKst. D. Wauler3, werkman, met S. De Groot, dienstm. D. De Smet, stokersgast, met C De Landtsheer, twynsler P. Van Geert, twyndersgast, met P. Kuppens, twynsler. - D. D'Haese, dienstknecht, met H. Trog, dienstmeid. OVERLYDENS. A. De Smet, z. b., 78 j., Leopoldstrael. F. De Nil, m. Coeman, magazynicr, 36 j., Houlmerkl. C. Wynant, wed'. Brys, landbouwer, 60 j., woonendo le Erembodegem. J Symoens, eigenaer, 77 j woonende te Grembergen. P. Licvens, vr. Holman, z. b., 82 j., Schaerbeko. M. Van den Brcmpt, m. Schoilaert, koopman in kolen, 50 j Moleustraetje.— M De Smet, wed. Bicque, z. b., 85 j., Klapslraet. Twee kinderen onder de 7 jaren. Extra vermindering van Prijs. hij BEHAEGEL gewezen bestuurder der Apotheek 11 Korte Zoutstraat 11 le Aalst. Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. GELD OP INTEREST. Te bekomen bij Pieler De Winter, Zaak waarnemer te Aalst, Botermarkt, n® 2. PLACE VACANTE. Une compagnie de premier ordre d'assurances, in- ccndie et vie, demande un AGENT EXPÉRIMENTÉ, ayant de bonnes relations. S'adresser avec references aux initiates G. L. posle restante, Anvers, station. TE KOOP. By I. Moyersoen-Van den Hende, Staiieslraet, 20Ö0 bussels HOOI, aen veertig centimen den bussel. STAD AALST. Lichting van 1879. Het Collegie van Burgemeester en Schepenen der Slad Aalst, brengt ter kermis van de belanghebbenden dat de aflevering aan do Krijgsoverheid van de milili- anen geroepen om deel te maken van het contingent en die de vereischle storting van fr. 200 niet hebben gedaen, zal plaatshebben in de lokalen van het kryys- hospitaal te Gent namenlijk Voor het arrondissement Aalst. Den Vrijdag 13 Juni om 10 uren voormiddag, voor de kantons n° 25 (Aalst)26 (Moorsel) i7 (Lede) 28 (Oordegcm)29 (llaallert)30 (llerzele). Den Zaterdag 14 Juni op hetzelfde uur, voor de kan tons a® 31 (Steenhuijse-Wijnhuijse)32 (Sollegem) 33 (Gecrardsbergen) 34 (ldegem) 35 (Ninovej36 (Meerbeke) Gedaan te Aalst, den 28 Mei 1879. De Burgemeester, De Sekrelaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. OPENBARE VERKOOPING van eene party en eene party HOPLOCHTING, TE EREMBODEGEM. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palm slag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eerste koop. Eene party LAND en MEERSCH, gelegen te Erembodegem, in den Wierookmeersch, gekend by kadaster onder de sectie A, nummer 3384a, met eene grootte van 18 aren, palende oost de erven van Petrus-Joannes Ghysens, zuid Rosalie Van der Gheylen, vrouw van August Jacob, west ver scheidene gelanden en den Dender, noord Cliarles- Louis Van der Gheylen. Tweede koop. Eene party HOPLOCHTING, gele gen te Erembodegem, naby de Bergestraet, groot volgens titel 10 aren 37 centiaren en volgens kadas ter 9 aren, gekend by kadaster onderdo sektie A, nummer 2761a, palende oost de weduwe en kinderen J -B. Jacob cn J.-B. Van Vaerenbergh-Van de Velde, zuid de weduwe P.-F. De Wever, west J.-B. Schoon- jans en noord Camiel Van der Gheylen. De koopers zuften van voorschreven goederen in gebruik komen mei 1 December 1879. ZITDAGEN INSTEL DYNSDAG 10 JIIN, VERBLYF 17 JUNl 1879 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van L. Verleysen, in de Vier Windenle Erembodegem, aen de Kerk. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Strooi, Hooi, Mest, I Koei, 1 Rund, I Geit en Hoenders, en Vruchten te Velde, te Denderbelle, Hoogstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal door bevoegd ambt, op Dijnsdag t7 Juni 1879, om 8 ureu's morgens, te Denderbelle, aan de Hoogstraat, ten hove van Juf vrouw W® Vuil Langenhoven, openbaarlijk verkoopen, te welen A Al de buismeubelen, zoo als Kassen, Stoelen, Tafels, Bedstoelen, Stoof met loebehoortcn, hangen de Horlogie, Koper, Tin, IJzer, Gleis- en Aardewerk, Quinquets, Makers, Emmers cn meer andere voor werpen. B. Het Landbouwersalem Kern, Melk, Wasch- en Aalkuipen, Egge, Korlewagens, Dorschvleuge-ls, Wanmolen, Hopboor, Vlasstreep, Schuppen, Pikken, Braken, Zeisen, Balance mei gewichten, Hopstaken, enz. C. Eeno onlangs gekalfde Koei, een Rund, eene Geil en Hoeders. D De volgende vruchten te velde Gemeente Wieze. 1* Aan de Wolvcstraat, daar men het noemt de Klats Circa 10 aren 50 centiaren Vlas. Circa 11 aren Masteluin. Circa 8 aren Tarwe. 2® Aan het Meulebrook Circa 10 aren 50 centia ren Vlas. Circa 3 aren 50 centiaren Aardappelen. Circa 8 aren Haver. Circa 2 aren Ajuin. Cir ca 2 aren 50 centiaren Aardappels. En 515 kuileti Hop. Gemeente Denderbelle I® Aan de Dendermondsche kalseide, (Boksken) Circa 22 aren Aardappels. 2° Aan de voorzegde hofstede Circa 12 aren 50 centiaren Masteluin. Circa 6 aren 50 centiaren Ajuin. 164 kuilen Hop. 3® Op den Kauter, (Dendermondsche kalseide) Circa 9 aren Rogge. De voorsohrevene vruchien zullen verdeeld worden in koopen l'elks gerief. De Beestialen zullen des voormiddags, om 11 uren verkocht worden De koopen van en beneden de drij franks moeien complanl betaald worden. Verders op gewone conditiën en met lijd van beta ling mits goede borge. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING VAN eene TE MEIRE, OTTERBEEK. De Nolaris EEMAN, te Erpe, zal namens wio het behoort en luidens de wet van 15 Oogst 1854, open- baarlijk verkoopen Eerste koop. Een Hofstedeken, gestaan en ge legen te Meire, ten wijke Olteibeek, palende oost do straal, zuid Franeiscus Hoffelinck, west Rochus Re- dant cn noord Frauciscus Meriens en andere, groot 2 aren 38 centiaren. Tweede koop. Een perceeltjen Lochling, gele gen te Meire, nabij de voorzegde hofstede, groot 5 aren 55 centiaren, palende oost Judocus Licvens,zuid Jozef Nerinckx, west de lloefstraat, noord onder scheidene eigenaren. Enkele zitdag Vrijdag 27 Juni 1879 Om 5 uren van den avond, tor herberg gehouden door .X'. Van Cauler, le Meire, Dorp. Dij Licilalie OPENBARE VERKOOPING van twee behuisde TE ERPE. De Notaris EEM AN', te Erpe, daartoe in rechte benoemd, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar lijk verkoopen Eerste koop. Een behuisde beschuurde en bestalde HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Erpe, aan den steenweg van Aalst naar Gent, ten wijke de Halfbunders, groot in erf 15 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster wijk A, nummers 179, 180 en 181, met eene grootte van 16 aren 70 centiaren, palende oost over den Los, den Armen van Erpe, zuid en west den steenweg, noord den volgenden koop. Tweede koop. Ecn perceel LAND, 'gelegen te Erpe, op den Boschkauter, bekend bij kadaster wijk A, nummer 178 met eene grootte van 22 aren 15 centiaren, palende oost den Los, zuid den voorzegden koop en den grooten steenweg, west denzelfden steenweg, noord Jan-Baptiste Corthals, als gebruiker cn de erven Dominicus Sehockaert. Derde koop. Eene HOFSTEDE met de medegaande ge bouwen, gestaan en gelegen te Erpe, aan den Genischen steen weg, bekend bij kadaster wyk D, nummers 6, 7 en 8, met cene grootte van 9 aren 30 centiaren, palende oost de weduwe Dc Brouwer, zuid d'heer Van Grootven, west Jan-Baptiste Van Wezemael, als pachter en noord den grooten steenweg. Vierde koop. Een perceeltje LAND. gelegen te Erpe, op den Eenhoorn, niet cene oppervlakte van 6 aren 16 centi aren, bekend b(j kadaster wijk D, nummer 32, groot 7 aren 70 centiaren, palende oost den Armen van Erpe, zuid Joseph De Windt, west De Bmyne en noord het Kautergat. ZITDAGEN: INSTEL DIJNSDAG 3 JUNI 1879, bij d'heer Marcelin De Knyf, te Erpe, aan de Vijf Huizen VERBLIJF DIJNSDAG 10 JUNI 1879, bij d'heer Judocut Vermasten, te Erpe, aan de Vijf Huizen. Telkens om 4 uren van den avond. te Aalst, in de Molenstraat. De Nolaris EEMAN, te Erpe, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openhaar verkoopen Een schoon HUIS, van 3 verdiepen, hebbeDdc groote achtergebouwen en hof, gestaan en gelegen te Aalst, in de Molenstraat, gekadastreerd wijk A, nummers 487 en 488, met eene oppervlakte van t aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan hel huis bewoond door d'heer Van den Steen en aan de andere zijde aan liet huis der kinderen Van As- ache-De Coninck. Bewoond door d'heer Théodoor Keppens. Voorschreven huis is, door zijne ligging in eene der voornaamste wijken van de Stad en door de uit- gestrektheid van de gebouwen en van den grond, zeer wel geschikt tot het uitoefenen van groot bedrijf! Absoluut Verblijf: Maandag 9 Juni 1879. Ten 5 uren namiddag, in het hicrbovenbeschreveu te verkoopen huis, wezende de herberg genaamd De Schelde. op hel buitengoed der heeren Paters Jezuïeten, te Aalsl-Mijlbeek. Op Woensdag 4 Juni 1879, om 3 uren na noen. Door 't ambt van den Nolaris VERBRUG- GHEN, te Aalst. VERKOOPING VAN EEN te Aalst, op de Vischmarkt. De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, opecbaarlijk verkoopen Eenigen koop. Een schoon en gerieflijk HUIS, gestaan en gelegen le Aalst, op de Vischmarkt, groot omlreut 1 aar 50 centiaren, gekadastreerd seklieA, nummer 1280, pa lende van den eenen kant aan d'llospiciön van Aalst, van den anderen kant aan Mijnheer den brouwer Burny Aniheunis, van achter aan de heeren brouwer Van der Smissen, Van den Bossche en Louis Ver- brugghen. Onverpacht. Ingesteld fr. 3200. ZITDAGEN Instel dijnsdag 20 Mei .C7Ü Verblijf 3 Juni) Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg Het Visschershuit, bewoond bij d'heer Albien Claus, te Aalst, Vischmarkt, bij wien den sleutel van het te verkoopen huis berust. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalsl-Mijlbeek. P. J. DE WOLF, gemeente-sekrelaris te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen Een allerbeste parceel Meersch, gelegen te Aalsl-Mijlbeke, achter de hofstede van d'heer Judocus De Cock, groot 1 hectaar 66 aren 76 centiaren. Verdeeld in vijl deelen. ZITDAGEN Instel 5, verblijf 19 Juni 1879 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg in Mechelen, bij den heer Louis Foncée, te Aalst, Molendries. Om uit onverdeeldheid te geraken. De Notarissen Eloy en Delefortrie, te Brussel, zullen openbaarlijk met tijd van beta ling verkoopen in de brouwerij den Posthoorn. Fabriekstraat, 20 te Brussel2000 tonnen Jam- bik, faro, meertsbruinen en sterkbier. ZITDAGEN 11, 12, 13, 23, 26 en 27 JUNI 1879, ten 9 uren.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3