URBANUS PILLEN. NATIONALE MILITIE. Hooigras en Toeniaet, Meubels, Landbouiversalem, -1 Hofstede en een perceelljen Land, AN P E T E G IF E M, LAND EN MEERSCH, Bericht. Bericht. B: perceelen ZAAILAND Openbare verhooping van een HUIS, schoon en gerieflijk HUIS, Extra goed parceel Meersch Verkoopiog van BIER. Men zal zich gcmakkelyk de verslagenheid kunnen verbeelden, wacrin, door'iicl gebeurde, de toeschou wers werden gebracht. Slechts een dezer laetsteii bekwam eenigc lichte wonden, alhoewel de stukken van hel gesprongen kanon op een groolcn afstand werden geworpen. PAUSELYKE STATEN. De agencic lluvas meldt dat de calholyke dagbla den van Rome eenen brief afkondigen door den Paus aen de bisschoppen van Turyn, Genua en Verceil, ge richt, en waerin de II. Vader zync tevredenheid uit drukt over de uyze wacrop die prelaten het gceste- lyk huvvelyk verdedigd hebben. De Paus loochent vervolgens dat hel huwclyk eenc Stactsinstclling is of enkel een burgerlyk korlrakt, en voegt erby dal hel integendeel een hoofdzakelyk goddelykc inrich- ting is. i li Men moet de calholyke natiën niet lot voorbee n nemen, zegt de Paus verder, welke onder de druk king van maelschappelyke onwentcling, verplicht zyn geweest eene hervorming te aenveerden, welke ingegeven werd door kettersche leerstelsels of daer- gesltld door de overmacht van liet besluer. Behalve dal die hervorming de bitterste vruchten gedragen heeft, is zy nooit eene vreedzame overwinning ge weest zy heeft onophoudend het geweten der eer- lyke calholyken en van de Kerk tegen zich gehad De Paus verbiedt aen de Kerk, aen den Slael zyne rechten te betwisten de Kerk vrywaert enkel, hei- gene onder hel beheer van het goddelyk recht valt. De Kerk betwist aen den Slac-t het recht niet, de bur- gcrlvke Z3ken van het huwelyk volgens de recht- vecrdigheid te regelen. Z. H. betreurt vervolgens de nieuwe italiaensehe wet op het liuwelvk, welke in slryd is legen den godsdienst en de vryheid van ge weten er. zet de prelaten aen, de calholyken te ver wittigen dal buiten het geeslelyk huVvelyk, de ban den des huwelyks noch heilig noch eerlyk zyn. Wy waerborgen echter hel authentieke van den tekst van den lluvas niet. Wy lezen in eene korrespondencie uil Rome Men weet niet wacrom de dagbladen hebben aen gekondigd dal kardmael Newman lydend was aen eenc ontsteking in de longen. Heden kondigen dezelf de bladen aen, dal die uitmuntende kerkprins her steld is. Doch hy is hoegeriaenul niet hersteld, om de eenvoudige reden dat hy niet ziek geweest is. RUSLAND. Solonieff. Verleden week hebben wy acngekon- digd dal Solowicff voor de rechtbank moest verschy- nen, doch niet om bepaeld te worden geoordeeld, maer alleen voor een gerechtelyk onderzoek. Dyns- dag wordt officieel uil Sl-Pctersburg gemeld, dal de koningsmoordenaer vrydag 6 juni, voor hel hoogste gerechtshof zal verscbynen. zyne working bepaeld had lot hel inrichten der brand stichtingen. liet groot aental steden, welke in hel ooslelyk gedeelte van Rusland vernield werden, scheen dit gezegde te staven. Doch men moet denken dat het middenkomiteit der nihilisten er anders over oordeele want, zegt men, de oproermakers van Kicw werden gelaekt voor de vertraging hunner werkzacmbeid. Wacrschynlyk om de achting wéér te winnen, had den zy het ontwerp opgeval de stad, by middel van dynamiet te doen springen. Indien de inlichtingen des aengaende gegeven waer heid bevatten, zou het dynamiet, in Engeland gekocht, binnen Rusland gebracht geweest zyn de gevaerlyke slof werd aen de grenzen aengegeven als zeep. Doen de policie vernam de zaek en hel dynamiet werd in beslag genomen. De dagbladen van Kicw, en eerst en vooral de Kiewlaninmelden dal een diepe" indruk van afgrv- zen werd teweeggebracht, door de debatten van de politieke processen, welke onlangs door den krygs- racd werden algedaen. De revolvers, de ponjaards en het vergift, waervan de russischc socialisten zich bedienen, boezemen minder afgryzen in, zeggen de russische bladen, dan hunne korrespondentie, welke openbaer werd ge- mackl. Volgens de dagbladen, bedienen de vrouwen zich van de zcdeloosste tael de jongelingen stellen de schandigslc middelen voor, ten einde de bewakers der gevangenissen te verleiden of om te koopon. Aengaende Solowicff lezen wy nog in eene korres- poiuleniie uit St-Peiersburg, aen een radikael paryzer blad, le Voltaire gericht Daer Solowicff geweigerd heeft zyne medeplich tigen te noemen, heeft men hem op de pynbank ge legd. lly is eerst begonnen met te zingen, te midden der pynigingcn doch toen de tormenten vvreeder en wrccdcr werden, heeft hy er eindelyk toe besloten bekeutcnissen af te leggen. Hy heeft den moordenaer genoemd van generael Mezenzoffvervolgens heeft hy nog de namen opgegeven van een groot getal mannen der sekte. Talryke aenhoudmgen werden gedaen, tengevolge der afgelegde bekentenissen. Ik weet niet of dezelfde middelen werden gebruikt tegen Vera Sassulitcli, welke, naer men meent, zich te Geneve zou bevinden, doch die, inderdaed, gevan gen is in do citadel te Sl-Pelersburg. Hel goeverne- ment heeft hel gerucht in omloop gebracht als zou zy hebben kunnen vluchten, opdat hel publiek er zich niet meer zou meê bezig houden. Czaer en Nihilisten. - Hetzelfde radikael blad, aen welk wy de veraulwoordelykhcid zyner tydingen overlaten, deelt de volgende anckdoot meé, welke tot heden onbekend was, omdat het russiscli goever- nemenl de strengste waekzacmheid heeft uitgeoefend ten einde te verhinderen dal het gebeurde werd be kend gemnelU. Hel tooneel had plaels in hel groot schouwburg te Sl-Pctersburg Dezcaer, vergezeld van den groot-hertog kroon prins, was even zyn logie binnengetreden, lerwyl door het orkest het Boze 'l'sara Krani (God beware den czaer) werd gespeeld eenige zeldzame aenvve- zigen riepen Leve de czaer toen plotseling uit hel publiek dat ten grooten deelc was blyven zitten, de herhaclde kreten opgingen van Leve de Grondwet Hel gebeurde bracht eenc groote opschudding teweeg en bad de lussch'enkomst der policie voor oumidde- lyk gevolg. Tervvyl de czaer zich verwyderde, bleef de groot-hertog voor in zyne logie staen, en werd geestdriftig door de konstitulionneelen of nihilisten toegejuicht. Eenige oogenblikken later deed de czaer aen zyn zoon hel bevel overbrengen, onmiddclyk hel theater te verlaten. Wat er dan plaets greep tusschen Alex ander II en den toekomenden keizer, weten wy niet, want de byeenkomst geschiedde zonder getuigen.Wy mogen echter zeggen dat de keizerlyke prins gedu rende vyf opeenvolgende dagen zyn paleis niet ver liet, en men weet genoeg dal die opsluiting hoege- nacmd niet vrywillig was. Hel was ook tengevolge dier belooging dal de Staet van beleg werd afgekon digd en de zcaer besloot naer Livadia te vertrekken Een paryzer blad ontvangt van zyn korrespon- denl uil Sint-Petersburg de lyding, als zouden gedu rende den avond van 31 mei, eene bende nihilisten eene slecble grap gespeeld hebben aen den gocver- neur van Kiew. Zy drongen leo getale van zes in de woning van den goeverneur, vielen dezen onver wachts op het lyf, stopten hem eene prop in den mond, waerna zy hem ontkleeden en vyftig stoksla gen toedienden. Vervolgens zyn de plichligen ver trokken zonder door iemand te worden gezien zy zyn lot nog toe niet ontdekt. Een aenslag Wy lezen in eene korrespon dentie uit St-Pelersburg, aen de Neue Preussische Zeitung, onder dagteekening 31 mei Eergisteren had zich de groothertog kroonprins, in gezelschap van zyne vrouw en zyn gevolg, van Pe terhof, zyn zomerverblyl, naer Orauienbaum begeven ten einde aldaer den thee te nemen. 's Avonds omtrent 11 uren, een weinig voor de terugkomst van den kroonprins, vond een officier der kavalerie den weg belemmerd, op eene eenzame plaels en bemerkte eenige mannen, van verdacht voorkomen, welke zich in de schaduw bewogen. De officier, die wist dal de groot-hertog langs daer moest voorbykomen, verwittigde onmiddelvk de po licie van Pclerhof. De barikkadc werd aenstonds vernieligd en twee mannen, welke zich ter plaelse bevonden en niet konden uitleggen wat zy aldaer te vcrrichlen hadden werden aengeïiouden. Zy hebben vcrklacrd in dienst te zyn van een prins. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Graef Kosküll Aengaende de verdwyning van graef tvosküll wordt in een telegram uit Berlyn aen de Evening Standard, de volgende byzonderheden gemeld Graef Kosküll, is een der beste vrienden van den czaer, werd uitgelokt naer een dorp, in den omtrek van St Petersburg, alwaer hy vermoord werd on zyn lyk in stukken gesneden. Men beeft de verscheurde ledematen van den on gelukkige, welke reeds in een gevorderden slael van ontbinding waren, ontdekt ie midden hot veld Daer men by hol lyk do horlogio en den geldbeugel van hel slachtoffer gevonden beeft, wordt de moord acn de nihilisten toegeschreven. Volgens een ander blad meldt, zou men graef Kos küll gevonden hebben opgehangen in een eenzaem bosch. De Nihilisten te Kiew. Ril Kicw wordt acn een paryzer blad gemeld Onze stad, welke zoo langen tyd een der midden punten van de oproerige beweging was, scheen se dert eeuigen tyd kalmer gewordcu. Men zegde dat het oproerig komileit voorloopig GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydl met goeden uilslag den moeilyiten eetlust, slechte spysvertcringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de brack- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn adomhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzackt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gunelslein, enz., enz., waervan uittreksel. Hyspi'pslo M. J.-J. Noël van Thuillies (Henc- gauwen), van twintig jaren dyspipsio. Hartres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors dio verzekerde dal aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogclyk was, heeft geheel en gansch van zync darlerendoor het gebruik van de Reva- lenla genezen geweest. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenla zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 15,270. Teering.M. Roberts van eene niercn- vcrlecring, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,4 13. M Lacan, vader, v3ii 1 jaren lam heid in de boenen, de armen en de long. 4 Vicrmacl voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael Ii3rcn prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalentain doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetscn overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Baury en C°, (limited) berg vnn I Hof, SO, ttrnssel. Depots to Aclst, by Vanden Herrewcghc en Bcydlcr apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druvvé-Jelie. NINOVE, 3 Juni per hectoliter. Tarwe fr. 27-00 a 28-00 Rogge19~s0 Haver. 20—uO Koolzacd, par 88 kil. 3600 Lynzaed, par 100 kil. 33—00 Boter, per kil. 1—30 Aardappelen per 100 kil. 14—00 22—00 37—00 34-00 1-40 15-00 Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwcrshaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lynzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelcn roode. Boter, den kil. LEUVEN, 6 Juni. fr. 26 00 a 26—50 18—25 18-50 00-00 19-50 19 - 5n OO-Ou »>000 00-00 0—00 0—OP 14-00 O-00 0-00 (10— €0 00-('0 00—00 00—00 00-00 00—00 oo—oo 00—00 0—00 UO—00 00-00 der Wed. KUENEN en ZOON, Chemislen te Haarlem, (N. Holland bereid volgens het aloude en echte Recept, waarop men in het bijzonder alient maakt. Deze Pillen zijn zeer nullig >n ongesteldheden der MAAG en werken heilzaam op de Spijsverte ring. Zij zijn uitmuntend tegen de GAL, SCHERP TE in bel BLOED, en uitslag der HUID, zijn zacht laxerend en slijmafdrijvend. PAUS URBANUS VIII achtte deze pillen als eeo specifiek en algemeen geneesmiddel. Verkrijgbaar met brochure in verzegelde doo zen met 25 pillen fr. 75 cent. met 50 pillen fr. 1,50, met 100 pillen fr. 3,00 Hepols Aalst Gust. Beydler, ApothekerAth Jules Le brun, Apotheker Antwerpen R. Buegue, Klapdorp, 49 Brussel G. Barbier, Apotheker Eecloo G. Reyffrank-Do Backer, Markt 48 Gent F. De Bast, St Elisabct sgrac t 27 idem J. Puls, Apotheker; Mechelen J. Smout, Vee markt 52 Let WelTot waarborg der echtheid is in elk verzegeld doosje, op welks zegellak onze hand tcckening is afgedrukt, een billet voorzien mei onze Itandleckcning. Wed KUEÜEtl en ZOON, 'henrieten. In alle steden van België worden solicdc Depot ouders gevraagd. 24-00 a 24-50 19-50 20—00 ANTWERPEN, 6 Juni De kuipboter werd lieden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,40 a fr. 2,60. De ponden of halve kilogr. bctaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,20 zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,75 De aerdappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. 2,00 2,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,65 a 1,90. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. Rogge, Wintergeerst, 27—50 00—00 Zomergeerst, 0000 0000 Haver, 20—00 2200 Boekweit, 0000 0000 Booncn, 2250 0000 Billerpeën, 20 - 50 0000 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelvk 8 Vrouwel. 5 OVERLYDENS. J. Goemaere.vr. Gillade, kantwersler, 70j.,Schaer- beke. P. Buys, wedr. De Preter, z. b., 78 j., Nieuw- straet. J. Van Audenhovc, m. Tiron, landbouwer, 69 j., Schaerbeke J. Van der Eecken, m. Van Slacbmeulen, sloeldraeyer, 76 j., Schaerbeke. M. De Zeeuw, vr Monsieur, z b., 36 j., Ponlstraet. M. Colson, vr. Lnycx, z. b., 78 j., Leopoldstraet. C. Van Gvsegom, m. De Spiegclecr, brouwersgast, 40 j., Nieuwstrael. Zes kinderen onder de 7 jaren. SociëteitDe Jongelingen. Vogelschieting met de Bolle, in bet droog, naar Geldprijzen, bij J. B. Van Lippe- velde, In de Kroon, te Erembodegem, Leuveslraat. Op Kermis maandag 1879, om 3 uren namiddag. VOORUIT 15 FRANKEN. De inleg is bepaald op 0-60 centiemen, bolrapers- geld medebegrepen. De inschrijving zal beginnen len 3 uren, om korts daarna het spel aanvang te nemen. De Schatbewaarder, De Voorzitter, Joannes Perdaens. C. De Clippel. De Sekretaris, De Koning, Leopold Van Varonberg. Eugeen Mollacrl. Maatschappij De Kloppelingen. Groote vogelschieting met de Bol, in hel droog, naar 7 Schapen of deszelfs waarde in geld, bij Leopold De Sehryver, In St-Rochus, te Erembodegem, Dorp. VOORUIT Een Schaap. Op Dijnsdag 24 Juni 1879, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 0-60 centiemen, bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal beginnen om 3 uren, om korts daarna het spel aanvang te nemen. Verders kondiliën naar gewooute. De Sekretaris, De Voorzitter, J.-F. Van den Steene. J Verleyzen. De Schatbewaarder, De Koning, L. De Sehryver. Aug. Van der llaegen. IIoRoway's Pillen. Ongeregeldheden van Maeg en Darmen. Deze Pillen werken met zulk eeue beslissende kracht, en toch zoo zachtjes, dat men- schen van het meest zwakke gestelde kunnen inne men met alle vertrouwen om goed te slapen. Zy be vallen geen grein kwikzilver, of ander scliadelyk bestanddeel, daer zy geheel en uilsluitend zyn zamen- gcsleld uil zeldzame planten. Zy zyn dacrom even veilig al3 krachtig by alle ziekten, en als huismiddel kan niets van alles wat lot nu toe uitgevonden of ont dekt is, met ben vergeleken worden. Met deze on schatbare Pillen voor zich en de gedrukte verklaring, die aen elke doos bevestigd is, behoeft men geene andere geneeskundige hulp in elke gewone onge steldheid. 9 Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften vuu den 24 Mei tot den 6 Juni 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk a 5 HUWELIJKEN. B. De Vos, 22 j boomsnoeier en M. D. Schockaert, 25 j bijzondere. OVERLIJDENS. P. Straelmans, 46 j., dienstknecht, Burglslraat J. Tli. Verstraelen, 70 j schaliedekker, echtgenoot R Goubert, Gecrardsbergschestraat. J. B. Van der Kelen, 66 j z. b., Burglslraat. F. Van der Eeckt, 83 j., z. b., Bui'ghlslraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Eene wel befaamde Verzekerings-Maatschappij, vraagt werkzame agenten voorzien van goede getuig schriften. men verzoege zich per brief Bureel van den Dcnderbode, letters A. X. Z. STAD AALST. Lichting van 1879. Het Collegie van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de aflevering aan de Krijgsoverheid van de militi- anen geroepen om deel te maken van het contingent en die de vereischle storting van fr. 200 niet hebben gedaen, zal plaatshebben in de lokalen van het krygs- hospüaal te Gent namenlijk Voor het arrondissement Aalst. Den Vrijdag 13 Juni om 10 wren voormiddag, voor de kantons n° 25 (Aalst)26 (Moorsel) 27 (Lede) 28 (Oordegem)29 (Haalterl)30 (Herzele). Den Zaterdag 14 Juni op hetzelfde uur, voor d6 kam tons ii° 31 (Stecnhuijse-Wijnhuijse)32 (Sottegem) 33 (Gecrardsbergen)34 (Idcgem) 35 (Ninove/ 36 (Meerbeke) Gedaan te Aalst, den 28 Mei 1879. De Burgemeester, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. VERKOOP1NG VAN TE LEDE EN EBPE. Deurwaerdcr NOT ER IS, maekt bekend, dat hy op Donderdag 19 Juni 1879, zal overgaen tot de verkoo- ping van het llooigras en Nagras, op de meerschen van d'hccrcn De Backer, erven De Bruyckcr, en erven Coppens, alle te Lede, van d'heer D'Hondt, weduwe De Jonghe en erven Van der Eist, aen den watermo len, te Erpe. Men zal beginnen te Lede, Overimpe, om 9 uren 's morgens, en vervolgens op den Rymeersch, Ry- mecrsclistraet en Watermolen, erven Matthys. Des namiddags, om 3 uren, te Erpe, aen den mcerscli van d'heer D'Hondt. Degone die hunne koopen van verleden jaer niet I voldaen hebben, zullen niet aenvaerd en onmiddelyk tol betaling, vervolgd worden. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Strooi, Hooi, Mest, 1 Koei, 1 Rund, I Geit en Hoenders, en Vruchten te Volde, te Denderbelle, Hoogstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal door bevoegd ambt, op Dijnsdag 17 Juni 1879, om 8 uren 's morgens, te Denderbelle, aan de Hoogstraat, ten hove van Juf vrouw W* Van Langcnhovcn, openbaarlijk verkoopen, te welen A Al de huismenbelen, zoo als Kassen, Stoelen, Tafels, Bedsloelen, Sloof met toebehoorten, hangen de Horlogie. Koper, Tin, IJzer, Gleis- en Aardewerk, Quinquels, Makers, Emmers en meer andere voor werpen. B. Hel Landbouwersalem Kern, Melk, Wasch- en Aalkuipen, Egge, Kortewagens, Dorschvleugels, Wanmolen, llopboor, Vlasstreep, Schuppen, Pikken, Braken, Zeisen, Balance met gewichten, Hopstaken, enz. C. Eene onlangs gekalfde Koei, een Rund, eene Geit en Hoeders. D Do volgende vruchten te velde Gemeente Wieze. 1° Aan de Wolveslraat, daar men het noemt de Klats: Circa 10 aren 59 centiaren Vlas. - Circa li aren Masteluin. Circa 8 aren Tarwe. 2° Aan het Meulcbroek Circa 10 aren 50 centia ren Vlas. Circa 3 aren 50 centiaren Aardappelen. Circa 8 aren Haver. Circa 2 aren Ajuin. Cir ca 2 aren 50 centiaren Aardappels. En 515 kuileu Hop. Gemeente Denderbelle. 1° Aan de Dendermondsche kalseide, (Boksken) Circa 22 aren Aardappels. 2° Aan de voorzegde hofstede Circa 12 aren 50 centiaren Masteluin. Circa 6 aren 50 centiaren Ajuin. 164 kuilen Hop. 3° Op den Kauter, (Dendermondsche kalseide) Circa 9 aren Rogge. De voorschrevene vruchten zullen verdeeld worden in koopen t'elks gerief. De Beestialen zullen des voormiddags, om 11 uren verkocht worden De koopen van en beneden de drij franks moeten complant betaald worden. Verders op gewone conditiën en met tijd van beta ling mits goede borgc. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING VAN eene Extra vermindering van Prijs. bij BEHAEGEL gewezen bestuurder der Apotheek 11 Korle Zoulslraal 11 te Aalst. Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. GELD OP INTEREST. Te bekomen bij Pieler De Winter, Zaak waarnemer te Aalst, Botermarkt, n° 2. PLACE VACANTE. Une compagnie de premier ordre d'assurances. :n- ccndie et vie, demande un AGENT EXPÉRIMENTÉ, ayant de bonnes relations. S'adresscr avec references aux initiates G. L. posle restante, Anvcrs, station. TE KOOP. By I. Moyersoen-Van den Hende, Staliestraet, 20Ö0 bussels HOOI, aen veertig cenlimen den bussel. OPENBARE VERKOOPING van eene party en eene party HOPLOCHTING, TE EBEMHODEGEM. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal ten verzoeko van die liet behoort, inel gewin van palm slag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Eerste koop. Eene party LAND en MEERSCH, gelegen te Erembodegem, in den Wierookmecrsch, gekend by kadaster onder de sectie A, nummer 3384a, met eene grootte van 18 aren, palende oost de erven van Petrus-Joannes Ghyscns, zuid Rosalie Van der Gbeylen, vrouw van August Jacob, west ver- schoidcne gelanden en den Dender, noord Charles- Louis Van der Gheylen. Tweede koop. Eene party H0PL0CHT1NG, gele gen to Erembodegem, naby de Bergestraet, groot volgens titel 1» aren 37 centiaren en volgens kadas ter 9 aren, gekend by kadaster onder de seklie A. nummer 2761a, palende oost de weduwe en kinderen J -B. Jacob en J.-B Van Vaerenbergh-Van de Velde, zuid de weduwe P.-F. De Wever, west J.-B. Schoon jans en noord Camiel Van der Gheylen. De koopers zu'len van voorschreven goederen in gebruik komen met i December 1879. ZITDAGEN INSTEL DYNSDAG 10 n,N, ,8-Q. VERBLYF 17 imi 1879 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van L. irleysen, in de Vier Winden, te Erembodegem, aen de Kerk. Tp ^ene 8roote hoeveelheid HOOI, 1 C RUUJJ* eerste kwaliteit, aan 60 cenlimen den bussel van 7 kilos, bij M. F. Bauwcns, te Aalst, aan de Botermarkt. F. VAN BALEN en zoons, schilders >n glazenmakers, Windmolenstraat N° 7, Aalst, laten bet geëerd publiek weten, dat zij alles aannemen wat hunne stielen betreft aan zeer geringen prijs en spoedige bediening. POPERINGHE 6 JUNI. Hoppe 1878. Stad. Fr. 3000 Gemeenten 00—00 3033 00—00 AELST, Riarkt van heden. per 132 lil 50 centil. Tarwe fr. 26-00 28-25 Masteluin 24-00 26 -00 Rogge 18-00 20-00 Geerst. 00 -00 00-0O Haver 19-00 21-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 13- 00 15-00 Idem, (witte). 0—00 Ü-00 BotC(, de 3 kilogram 7-45 8-72 Eijers, de 25. 1—72 1-90 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens het koppel 44-00 54—00 ST NICOLAES, 5 Juni. per 106 liters. Tarwe. fr 24-00 Rogge. 17-00 Boekweit. 18-50 Haver. 16-00 17—50 Lynzaed. Idem. 00—00 Erwten 18-00 Aerdappelen per 100 kilog 11—00 Vlas, per kilogr. ruw 4—20 Boter. 2-36 Hooi, 100 bussels 25- 5C Eieren, per 26. 1-86 DEPOT van beste braeimacbinen der mapt- schappij Janus, gewaarborgd, gemak van beta ling, kosteloos onderwys. Eenigen agent voor Aalst, A. Van Campenbout, Rosmarijnstraet, Aalst. Men vraagt machienbraeisters. To l/oon BEERSTUKKEN van 5 tot 1 P RUU|J» 7 honderd liters Bij L. Van de Voorde, Molenstraatpoort, Aalst. Te bekomen by J.-B VAN DE STE'-N, te Aelsl-Mylbeck, Boter- melkolraet. Ilouillekolen en eerste klas van Gu^no, onvcrvalscht en aen voordeelige pryzen. Hy verhoopt de gunst van eenieder te verwerven. i L Te bekomen bij Petrus Podevyn IlL lll* Coppens, Bergeslraat, Aalst-Mijlbe ke. Scheikundige Meststoffen, (chimiek vet) van het huis Achilles Eeman en C\ aan den prijs van het fa briek. Ropinlit Tl'- Van v'aerenbergh-Coppcns, in I»CI ILIII» dg Zonnestraal, te Aalst, heeft d'eer het publiek kenbaar te maken dat hij een depot van Guano komt te openen, voortskomende van het beste huis te Antwerpen, gewaarborgd en zonder verval- sching. Hij hoopt de gunst van het publiek te ver werven. To L oon d*5 Aderen Vercruysscn. KUU|J. Aelst-Mylbeek. Een koppel wielen vierduimers breed geloop, een yzeren as, 2 eggen, een ploeg, een broek, 2 bussen eonen bryl. Alles zoo goed als nieuw. Studie van Meester Eeman, Notaris, te Erpe. TE HUREN, Eene hofstede mei wooning,schuur en stalling, te Erpe, Edixvelde, met ongeveer 3 dagwanden allerbeste Zaailanden. Alsnu bewoond en gebruikt door Alexander De Coninck, te Erpe. Voor de voorwaarden, vervoege meu zich ten kantoore van voornoemden Notaris Eeman. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van twee TE MOOBSEL. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met dc pleegvor men der wet van 12 Juni 1816 en met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel LAND, gelegen te Moorsel, op den Ravenakker, groot volgens meting 34 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster wijk B nummer 473d, met eene grootte van 33 aren 70 centi aren, palende ten oosten d'heer Baron de Meer, ten zuiden d'erven Frans Van den Bossche, len westen de Ravenakkerstraat en noord d'erven Joannes de Gols. In gebruik lot 1 September 1879, door J.-L. Gols, te Moorsel, aen 65 franks 'sjaers. Tweede koop. Een perceel LAND, gelegen te Moorsel, genaamd 't llofken, groot volgens meling 21 aren 71 centiaren, bekend bij kadaster wijk E, nummer 43, met eene grootte vaD 23 aren 30 centia ren, palende ten oosten en ten zuideD de Kokslraat, len westen d'heer Eugeen Van der Noot en ten noor den d'heer Vicler Uytlersprot. In gebruik tol Kersmis 1885, bij Leo Cornelis, Mooisel, aan 30 franks'sjaars. ZITDAGEN INSTEL DONDERDAG 19 JIINI ,o79 VERBLIJF ID. 26 Telkens om 4 uren Damiddag, ter herberg De Wal, gehouden door Petrus Jozef De Gols, te Aalst- Mijlboek, Moorselschebaan. TE MEIBE, OTTEBBEEK. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wie het behoort en luidens de wet van 15 Oogst 1854, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Een Hofstedeken, gestaan en ge legen te Meire, ten wijke Olieibeek, palende oost do straal, zuid Franciscus Hoffelinck, west Rochus R6- d3nt en noord Frauciseus Merlens en andere, groot 2 aren 38 centiaren. Tweede koop. Een perceelljen Locliling, gele gen te Meire, nabij de voorzegde hofstede, groot 5 aren 55 centiaren, palende oost Judocus Lievens.zuid Jozef Nerinckx, west de Hoefslraat, noord onder scheidene eigenaren. Enkele zitdag Vrijdag 27 Juni i879 Om 5 uren van den avond, ter berberg gehouden door A'. Van Cauter, lo Meire, Dorp. te Aalst, in de Molenstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met winst vau palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Een schoon HUIS, van 3 verdiepen, hebbend® groote achtergebouwen en hof, gestaan en gelegen te Aalst, in de Molenstraat, gekadastreerd wijk A, nummers 487 en 488, met eene oppervlakte van t aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het buis bewoond door d'heer Van den Steen en aan de andere zijde aan hel huis der kinderen Van As- sche-De Coninck. Bewoond door d'heer Théodoor Keppens. Voorschreven huis is, door zijne ligging in eene der voornaamste wijken van de Stad en door de uit gestrektheid van de gebouwen en van den grond, zeer wel geschikt tot hel uitoefenen van groot bedrijf. Absoluut Verblijft Maandag 9 Juni 1879. Ten 5 uren namiddag, in hel hierbovenbesehreveii te verkoopen huis, wezende de herberg genaamd De Schei.de. VEBKOOP1NG VAN EEN te Aalst, op de Vischmarkt. De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eenigen koop. Een schoon en gerieflijk HUIS, gestaan en gelegen te Aalst, op de Vischmarkt, groot omtrent 1 aar 50 centiaren, gekadastreerd sektie A, nummer 1280, pa lende van den ecnen kant aan d'llospicicn van Aalst, van den anderen kant aan Mijnheer den brouwer Burny-Anlheums, van achter aan de heeren brouwer Van der Smissen, Van den Bossche en Louis Ver- brugghen. Onverpachl Opgebracht fr. 5000. Derden zitdag Dijnsdag 17 Juni 1879 Om 5 uren namiddag, ter herberg Hel Visschcrs- Ituis, bewoond bij d'heer Albien Cuts, ie Aalst, Vischmarkt, bij wien den sleutel van het te verkoo pen huis berust. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst-Mijlbeek. P. J. DE WOLF, gemeente-sekretaris te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen Een allerbeste parceel Meersch, gelegen te Aalsl-Mijlbeke, achter de hofstede van d'heer Judocus De Cock, groot 1 heclaar 66 aren 76 centiaren. Verdeeld in vijl deelen. ZITDAGEN Instel 5, verblijf 19 Juni 1879 Telkens om 4 uren namiddag. Ier berberg in Mechelen, bij den heer Louis Foncée, te Aalst, Moleodries. Om uit onverdeeldheid te geraken. De Notarissen Eloy en Delefortrie, te Brussel, zullen openbaarlijk met tijd van bela- I ling verkoopen in de brouwerij den Posthoorn. Fabriekstraat, 20 te Brussel2000 tonnen lam- bik, faro, meertsbruinen en slerkbier. ZITDAGEN 11, 12, 13, 23, 26 en 2" JUNI I 1879, ten 9 uren.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3