Je hoop. Miuistère de la Guerre. Slijm- en Maagpillen. MUZIEKSCHOO L erkooping: yan Boomen. twee behuisde Bolsteden Publieke Verkooping, eener partij ZAAILAND, Uit oorzaak van vertrek. Verandering van woonst. De policie werd onmiddellyk verwittigd en alle pogingen zyn in het werk gesteld om den dief of zyne medeplichtigen te ontdekken, doch tot nu toe is alles vruchteloos geweest. M. Nys belooft eene belooning van 2000 fr. aen dengene, die den dief aenhoudt en hem de gestolen diamanten terug bezorgt. Het is slechts twee jaer geleden dat M. Nys nogmaels het slachtoffer is geweest van een behendigen dief, die hem eene gouden horlogie met ketting ontstool. Apporte Dezer dagen had op den yzerenweg van Blankenberghe naer Brugge, een heer plaets genomen in een kompartiment voor rookers, 2C klas. Eene welgekleede dame, die een hondje op den arm droeg, steeg in hetzelfde kompartiment en ging tegenover den reiziger zitten, die gerust zyne sigaer rookte. Onderweg verzocht de dame, die het mis schien wat op de zenuwen had, haren reigezel het rooken te staken, daer zy den tabak niet kon verdragen. Pardon, madame, antwoordde de heer, gy moogt niet vergeten dat wy ons bevinden in een kompartiment voor rookers. Maer als ik nu niet wil dat gy rookt. De heer antwoordde niet en ging gerust voort met rookeneensklaps greep de dame de sigaer uit zyn mond en wierp die door het venster. De rooker bleef bedaerd, greep het hondje van madame by den pels van zynen nek en wierp het insgelyks door het venster, terwyl hy op aenmoedigenden toon uitriep Apporte Moorden in België. Sedert eenigeu tyd schynen de moorden zich in ons land te ver menigvuldigen te Wee, by Doornyk, werd een herbergier door zyne vrouw en kinderen ver moord. Ziehier nog twee moorden die in deze laetste dagen gepleegd werden Zondag 14 dezer was het feest te Zoutleeuw, op het gehucht Ossenmoey. Het bal in een der danszalen van het dorp, was 's avonds volop in gang, toen men eens klaps in de nabyheid noodkreten hoorde. Men snelde naer buiten en op eenige stappen van de deur vond men het bebloed lichaem van een kleermaker van Runkelen, den genaemden Alphonse. De ongelukkige leefde nog en kon met ster vende stem verhalen dat twee kerels hem had den aengerand. Alphonse werd naer zyne woning gebracht en overleed dynsdag. De twee plichtigen zyn in de handen der justicie het zyn twee slechte kerels, die reeds meer dan eens met de rechtbank hebben te doen gehad. Het parket van Leuven heeft zich ter plaetse begeven uit het onderzoek blykt dat de aenvallers zich vergist hebben en het op een ander persoon gemunt hadden. De tweede moordj heeft plaets gehad te Havré, naby Bergen. Zaterdag, omtrent 10 uren 's avonds, werd een geweerschot gehoord, en 's anderdags, omstreeks 5 uren 's morgens, vond men in een aerdappelveld, het lyk van den genaemden J. Beugnies, daglooner, oud 30 jaren. Beugnies had in het hoofd een schot beko men het schot was van naby gelost, want het haer van den ongelukkige was verzengd en de kogel had het hoofd geheel en al doorboord. Het scbynt dat Beugnies gedood werd op het oogenblik dat hy eenige aerdappelen opraeple hy zat nog op de knieën en had de handen nog vol aerde. Nevens zyn lyk was zyn stok in den grond1 gesteken. Naer men zegt zou men in de nabyheid een zak met 40 50 kilo aerdappelen gevonden hebben. Hoe en door wie werd die moord gepleegd Verscheidene uitleggingen worden gegeven, doch wy zullen dit niet aenhalen. Melden wy slechts dat tengevolge van het onderzoek, door het parket van Bergen geopend, de onder zoeksrechter maendag aenhoudingsmandaten heeft uitgeleverd ten laste van L. Saipart, landbouwer, oud 23 jaren en Eugenia Dutron, weduwe van het slachtoffer, beiden wonende te Havré zy zyn beiden naer de gevangenis te Bergen gebracht. Brandstichting en moord. Eene ver- schrikkelyke raisdaed is in den nacht van don derdag 18 dezer te Xhoris (Luik) gepleegd. M. Nikolaes Jaspar, oud ongeveer 35 jaer, ongehuwd, woonde alleen in een huis gele gen in een hoek van het dorp. Men zegde dat hy gierig was en veel geld gespaerd had. Donderdag zag men hem uil het veld naer zyne wooning wederkeeren. Ten 10 1/2 ure ontstond er brand in de schuer, die aen zyn huis paelde, en het vuer deelde zich weldra aen de wooning meé. Te vergeefs riepen de geburen om Jaspar te wekkende diepste stilte heerschte in de wooning. Wanneer men, toen de brand gebluscht was» in de schuer drong, vond men er het half ver koold lyk van Jaspar, op een hoop strooi. Ne vens het hoofd lag een kapmes, dat diende om hout te klieven. Eene koei en twee varkens waren in den brand omgekomen. Het parket van Luik heeft zich zaterdag ter plaetse begeven. Uit het onderzoek blykt dat de ongelukkige Jaspar vermoord was. De mis dadiger heeft hem een slag in den hals toege bracht, waerdoor een der wervelbeenderen geraekt werd daerna heeft hy het lyk naer de schuer gesleept en den brand ontsteken om hel spoor zyner misdaed te doen verdwyneu. Behalve de wonde aen den hals van het slachtoffer, heeft men nog bloedvlekken ge vonden op de meubelen, die uit den brand gered zyn. - Het parket is twee dagen te Xhoris gebleven en heeft verscheidene getuigen gehoord. In de puinen der schuer heeft men een pot gevon den, die 1360 fr. in vyffrankstukken bevatte, en eene kleine blikken doos, die 700 fr. be vatte in goud. Men veronderstelt bygevolg, dat de moordenaer het geld niet gevonden heeft. Tot nu toe zyn alle opzoekingen naer den moordenaer vruchteloos gebleven. brek aen krachtdadigheid en stoutmoedigheid, het is hare aerzeling by het nemen van een be sluit en zich te houden aen de halve maetregels. Wy hebben eene halve amnestie acn de reaktio- nairs. Eo is dat verschrikkelyk artikel 7, dat de klerikaien tegen M. Ferry huilen doet, iels meer dan een halven maetregel, aengezien men, door aen de geestelyke genootschappen te verbieden onderwys te géven, men deze het recht toekent te beslaen zonder toelating En dan al de vyan- den die men binnen de vesting laetEn de drukpers die vry moet gemaekt worden En de magistratuer die op hervorming wacht En de geestelykheid die in het gemeen recht moet worden gebracht Wal zaken zyn er niet te doen die uiet gedaen worden Wat vooruitgang wacht er niet, om eindelyk ongeduldig te wor den Vooruit Vooruit f— Men zegt ons Gy zyt nooit te vreden de republiek is voor goed neérgezet. Wat wilt gy nog meer Wy willen dat zy opsla en vooruit ga De beoordeeling der AIX' Siècle op de woor den van Louis Blanc, kunnen dienen lot ant woord aen de Rappel. Ziehier hoe het blad zich uitdruktWv oetreuren datM. Louis Blanc. in plaets van zich by algemeene wenschen te be palen, op het bureel der Kamer niet een of meer wetsontwerpen heeft neergelegd. De vrymaking van den werkman, de afschaffing van het prole- tariaet, enz., zyn enkel ronkende woorden, zoo lang de redenaers die er bet volk mee in slaep wiegen niet gezegd hebben Hier is een wets ontwerp in zooveel artikels, dat de moeilykhe- den oplost, de ellende verzacht en een nieuw maetschappelyk stelsel op stevige grondvesten sticht. Wy zeggen het nogmaels dat men zulk een wetsontwerp voorbrengt, en uil de beraed- slaging zullen wy vernemen wat het weerd is. Maer niets voorstellen, zich bepalen by edelmoe dige verlangens, by dichlerljke ontboezemin gen, daerdoor worden de onterfden der fortuin, tot welke men zich richt, niet gediend of niet geholpen dat doet hen enkel scbynbeelden op vatten en eene hoop koesteren, waerdoor zy ge- vaer loopen te verdwalen. Men moet ben de ge nezing niet beloven van al de kwalen waeraen zy lyden, indien men het onfeilbaer middel daertoe niet in den zak heeft. Heeft M. Blanc dit gezegd Eilaes, het is als de steen der wys- geeren waerom zegt men dat men hem bezit, wanneer nog geen enkel alchimist hem gevonden heeft Uit de redevoering van M. Louis Blanc, even als uil de bespreking welke de dagbladen erover meededen, blykt dus nogmaels dat de republiek niemand in Frankryk bevredigt dan degenen welke er een middel in gevonden hebben, om ambt en plaets te overweldigen. De ergste vyan- den der republiek zyn dus de kouservatieven niet, maer wel de uitgehongerde communards* bende, welke reeds het hooge woord voert en grypend de hand uitsteekt naer kapitael en eigendom, onder het voorwendsel der afschaf fing van het proletariaet. NINOYE, 19 Sept —per hectoliter. fr. 28—00 a 30—00 Tarwe. Rogge. Haver. Koolzaed, par 88 kil. Lynzaed, pa.* 100 kil. Poter, per kil. Aerdappelen per 100 kil 19-00 18-00 30—00 33-00 t40 12—00 ST Ni COLA ES, IS September. Tarwe. Rogge. Boekweit Haver. Geerst. Lynzaed. Idem. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, por kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26, per 136 liters. fr. 27-00 47—00 16—50 16-00 45- 24-00 21—00 41—00 5-40 2-91 40- 00 2-43 LEUVEN, 26 Sept. Tarwe. fr. 28—00 a 29—00 Rogge. 20—50 C0-00 Boekweit. 00- 00 Gn—€0 Brouwurshaver. Oo-OO Voederhaver 18-f.o 00—00 Geerst. - 22—50 00—00 Hoolzacdolie. 69 -00 00-00 Lvozaedolie. 68 -00 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen wille. 00-00 0—00 Aerdappelen roode. 11-00 00—00 Boter, deu kil. 0-00 00-00 ANTWERPEN, 26 Sept D# kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2.90 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 4,20 zwaer gewicht fr. 4,30 - 1.50 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,18 5 2,40. De eiors betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,25. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 26—00 a 26-50 Rogge, 21 - 00 22—03 Wmlergeerst, 00—00 00-00 Zomergeorst, 23-50 24—50 Haver, 23-00 0»—0'» Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 00—00 Oo-OO Bitterpeën, 24 -00 00—00 Eurgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannklyk 10 Vrouwel. 6 HUWELYKEN. Gesticht van den H. Aloïsius van Gonzagua, Gyseghem. Voor de leerlingen onder de per?te communie. Schoolgeld fr. 3üü. voor de leerlingen boven dc eerste communie. Fransche en Latyr.scbe klassen, fr. 400. De vollodige collectie vao den Den- derbodevan nummer een (September 1846) tot beden. Zich te bevragen by De Belie-Van Vossel, te St-Nico'aes. Wpn vriiat een loodgieter en blikslagers- knecht, ervaren in den stiel, te bevragen bij Alfons Van Landuyt, te Wetteren. ÜIT TER HAND TE KOOP. Ecno goede Biorkarre met koperen Hakers, by de wed. Cb. Malthys, Hofstade. TV» Irnrtn EeD6 Socdo nieuwe Tilbury-K*rre "'Zich tc bevragen by August Dc Cock, bakker tot Aelst, Molenstraetpoort, nevens het esta- minet de Ark van Noê. FESTIVAL van verscheidene Zangmaatschap- pijen, op Zondag 28 September, ten drie uren namid dag, ter herberg den Meerlaan, bij d'heer Camiel Van Goethem, Aalst-Mijlbeke, Botermolkslraat. Men v raagt voor Meepelaere. Gemeente- onder* ijzer, jaarwedde fr. 1500 Woo ning en bof. Rprirh 4 hekomen aan den prijs van bet fabriek, Scheikundige Meststoffen, (Chimiek vet) bezondergoed voor Rapen, van hel huis ACH1LLE EEMAN en C'°, te Aalst Bij Petrus Podevyn-Coppens, Bergeslraat N" 4, Aalst-Mijlbeke. Fredene Cobb out. Beekstraat, Constantin De Snedt, Moorselschebaan Petrus Schouppe, S'-job. 46. FRANKRYK. Op een feest, door de radikalen te Marseille gevierd, heeft M. Louis Blanc eene redevoering gehouden, die niet gansch m den smaek is ge vallen der republikaensche drukpers. Zoo vindt de National, onder andere, dat M. Louis Blanc met wel handelt, wanneer hy aendringt op de herziening der grondwet. De Siècle beweert dat de redenaer opportunistische politiek raaekt, terwyl de Rappel zou willen dat er daden kwa men in plaets van woorden Wy zyn voor de republiek, zegt hel blad, zoowei vandaeg als gisteren en morgen doch wat wy aen de tegen woordige republiek ten laste leggen is, haer ge- 'olloway's Zalf en Pillen. Eene genezing voor zweren, aenbeijen, fistula en zweren. De vele voldoende genezingen die hel gebruik van deze on waardeerbare Zalf voortkomen, in do govallcn, waerin de patiënten aen dezo kwalen geleden heb- r, ben, hebben vele geneeskundige pratici genoopt om Ghysbrecht, z. b. ze in de hospitalen, eo in hunne byzondere praktyk j in te voeren en velo voorbeelden zyn er dat de ly- I der als onheelbaer beschouwd werd, cd dat loch I Holloway's Zalf in vcreemging met zyne Pillen, de I meest wanhopige wonden genezen Dezo middelen zyD zonder weerga wat aengaet de genezing van scheurbuik, en huidziekten, enz. By alle huidaen- dooningen, waermede de kinderen dikwyls geplaegd worden, van de eenvoudige roode dragt der oogen tot aen de ingewikkelde scheurbuik kwaien oefent Holloway's Zalf een opmerkelyk vermindert, en min der pyn aen den ongeduldigen lyder doet ondergaen. A. Ringoir, twynd. roet M. Rimbaut, twynst. P. Matthys, werkm. met A. De Smet, braeist- A. De Moor, twynd. met J. Van de Meersche, twynst. P. Steenbaut, pastyb. te Ninove, met M. Meert, z. b. P. Bogaert, schippersg. met OVERLYDENS. P. De Rybel, twynd. 19 j. Mylbeke. A. Terlinden, wed. Schelkens, 90 j. Keizerlyke Plaets. J. Van Bever, tapissier, 20j. overleden te Sens (Frankryk.) H. Van der Straeten, vr. Verdickt, herberg. 52 j. Zoutstraef. C. Schclf- j haul, wed. De Mette, z. b. 78 j. Oude Graen- i merkt. 3 kinderen onder de 7 jaren. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABIGA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy be8lrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngon, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,deü buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voorlkomer.de uit de herse- ber. en het bloed. Zy hoeft reeds 80,000 genezingen, kewerkstelligd, waeronder die van den graef PIus- gow en de markiezin Bréhan, IUM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nunelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. Overleving, maegziekten, enz. Jumel by Charleroi, 49 mei 1863. Dank aen de Revalenta, heeft de vrouw van M L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegziekte. hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet (Henegauwen) schryft ons Had ik de Revalenta, die my de doe tors voorgeschreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N# 78,364.M. en M™* Léger, van leverziekte, afgang, zwellingen brakingen. N* 68,674. M. den Abt Pieter Caslelli, van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta heeft my weder jong gemaekt. Ik predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange leizen te voel, myn geest is beider en het geheugen frisch Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozon. 1/4 kil. fr. 2,25; 4/2 kil. 4 fr. 4 kil. 7 fr.42 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en dé ruideniers. Du Barry en C°, (limited) bene van t Hef, 2«, Brussel. 8 Depots te Aelst, by Vanden Hèrreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergeo, by D. Wiliinck apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. HOPMERKT. Aelst, 27 September 1879. Heden zyn er 460 zakken hoppe, nieuw gewas 4879, ter merkt gebragt geweest en werden verkocht 1* kwaliteit van fr. 95 tot 402 de 50 kilogr. o van fr. 90 tot 92 POPERINGHE 26 SEPTEMBER. Hoppe 4878. Stad. Fr. 415—00 425—00 Gemeenten 445—00 000—00 Tp L n An Honderd ledige WYNSTUKKEN, m c ivuup. ver8Ch afgetrokken. By J. Moyersoen-Van den Hende, Statiestraat, Aelst. Alfons DE BOLLE, Brusstlsche of Pont straat, N" 8, Hoek der Stoofstraat, heeft de eer hel publiek te berichten dat hij zich komt te placeren als tapissier. Hij beveelt zich iu de gunst van eenieder. AELST, markt van heden. Tarwe Masteluin Rogge Geerst. Haver Aerdap. (roode de 400 kil. Idem, (witte). Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggen8 het koppel per 132 lit 50 centil. fr. 26-00 a 31—00 23-00 25-00 20-00 22-00 19 -00 21-50 18-00 21 —50 10-00 12-00 0—00 0—00 8-45 9-27 2—27 2-45 4—00 5-25 30-00 40-00 11 sera procédé le 25 octobre 4879, a midi, dans les bureaux de Monsieur le Commandant de Place 5 Alost, 4 ('adjudication publique pour 1'entreprise de la lourniture de la VIANDE né cessaire, pendant l'aunée 4880, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de 1'entreprise est dé- posé chez Monsieur le Commandant de Place, Marché aux Grains N° 2, 011 les personnes qui desireraient prendre part 4 l'adjudication, peu- vent en prendre couoaissance lous les jours non fériés. Le Ministre de la Guerre, J. L1AGRE. Deze PILLEN, die sinds vele jaren met het beste gevolg legen de Slijm en als fllaagver- KterLcud gebruikt worden, door hare zachte werking de Spijsvertering zeer bevorderen, bij zonder legen de gal en zeer zacht Invoerend zijn, zijn tegen 0,65 cenlimen het doosje mot bericht van het gebruik, verkrijgbaar in de na volgende depots Aalst, G Beydler, Apotheker Eecloo, G Royffranck-De Backer, Markt, 48 Dendermon- de, Bruylandt Van Aerde, Apotheker Geerards- bergen, Wutinck, Apotheker ;Gem, F. De Bast en J Puls, Apothekers Mecbelen.J. Smout. Let welTol waarborg der echtheid is elk doosje gewikkeld in een biljet voorzien met de handteekening van den vervaardiger JJ SCHREEUDER, Apotheker, welke andteeke- niug zich ook bevindt op het Zegellak, waarmede elk doosje vergezeld is Men gelieve daar wel altijd attent op te zijn. ln alle Steden worden soliede Depothou ders gevraagd J J SCIIKEEI 1>ER. Institution Catholique de J. VERLEYSEN rue de Bruxelles, Alost. Retribution annuelle de 24 4 42 fr., payable par dixième lo 28 dos dix premiors mois de l'année scolaire. Rentrée 29 Septembre. Ljéducaliori aura pour base la Religion et la morale. L'enscignement comprend toutea les matières qui constituent un cours complet d'éludcs primairos. L'école est sou3 Tinspection du comité scolairo des écoles catholiquos. Amidon Royal de Riz, E. Remy en C'\ Leuven. Wij raden de verbruikers van Ameldonk aan ons fabi ibaet Amidon Royale Dauwkeung te vergelyken met andere merken. hpkomer y derven SEPS, koop- IIC in Bouwmaterialen, over de Vaort, te Aelst. Draeineorbuizen, vaD alle numeros. Zolder te huren. RppIP.ht Van Vaerenbergh-Coppens, in u de Zonnestraal, te Aalst, heeft d'eer het publiek keubaar te maken dat bij een depot van Guano kornt te openen, voortskomende van het beste huis te Antwerpen, gewaarborgd en zonder vorval- scbing. Hij hoopt de gunst van het publiek tc ver werven. To bekomen by J.-B. VAN DE JiCSil, STERNt te Aelsl-Mylbeek, Boter- melkolraet. Houillekolen en eerste klas van Guano, onvervalscht en aen voordeelige pryzen. Hy verhoopt de gunst van eenieder te verwerven. Mual»chu|i|>ij de Wereeuigde liljyeraar». Venekering tegen brandgevaar. Agent, SI. Achilles Ecmau, Molendries te Aalst. BRUSSELSCHE MAATSCHAPPIJ ST-MICffEL. voor Wnnrirorg op prcraleu legen SSrond. AgentEduard Boonk, U Molenstraat Aalst. TV* L'ATUT» BEERSTUKKEN van 5 tol IC 7 honderd liters Bij L. Van de Voorde, Molenstraatpoort, Aalst. GELD OP INTEREST. Te bekomen bij Pieter De Winter, Zaak waarnemer te Aalst, Botermarkt, n° 2. DEPOT van beste braeimachinen der maet- schappij Janus, gewaarborgd, gemak vau beta ling, kosteloos onderwys. Eenigen agent voor Aalst, A. Van Campenhout, Rosmarijnstraet, 5 Aalst. Men vraagt machienbraeislers. ISIDORE CR0MBÉ, traiteur-cbarcutier, Longue rue de Sel, a Alost, a l'bonneur d'imformerle public qu'i! vieni de s'élablir eu cetle ville, Longue rue de Sel, n° SO el que son magasin sera toujours fourni dé Trufl'es, ChampignonsTomates, plats truffés, Téte-de- Venu en tortue, Jambon, Pieds de cochon, Langues fu- mees, Poulels, LapinsLièvrcs, Gibier, llomards, Hui tres, Galantine, Fromoges etc. II se charge aussi de la préparalion de Diners, Soupers, et Banquets, choz les personnes qui en font la demande. II espère, par la bonne qualité de se6 marchandi- ses ainsi que par la uodicité de ses prix, gagner la confiancc du public. STAD AALST. OPENING .DER LEERGANGEN. De Besturcndo Kommissie der Muziekschool heeft do eer ter kennis van 't publiek te brengen, dat de leergangen van 't schooljaar 1879-80 zullen aanvan gen den Maandag 6 October 4879, om 6 uren des avonds, in 't lokaal der Brusselschestraat, (gewezen Kazcrn der Gendarmerie, rechtover 't Beggijnhof.) De persoenen welke de leergangen wensehen te volgen, vervoegen zich ten bovengemeld Lokaal, alwaar, te rekenen van 6 October aanslaande, allo werkdagen, van 6 lot 8 uren 's avonds, de aamie- mingskaarien door den heer Sekrelaris zullen afge leverd worden. Gedaan te Aalst, den 25 September 4879 De Sekretaris, De Voorzitter, Paul LEIRENS. V. VAN WAMBEKE. te MEIRE en ERPE. Be Zaakwaarnemer Francois-Lievin JANSSENS, te Meire, 2al door bevoegd ambt, op Dijnsdag 7 Octo ber verkoopen 40 koopen Boomen, waaronder Abeel, Wilgen, Kanada, Olm eu Linde Boomen, zoo als volgt Men zal op 7 October 1879, vergaderen om een uur namiddag, ter herberg van X. Van Cauter, te Meire Dorp, alwaar men de koopen 29, 30,31 en 32 zal oproepen deze koopen zijn drij Kanadas en een zeer schoenen dikken Abeel, te Meire in den Bave- cauter, aan de weide van d'ervea Joannes Coppens, van daar zuilen wij in den Daal gaan verkoopen, schoone Abeeten, een Kanada van 2 meters 75 en vele minderen, dan zal de Linde verkocht worden op de Vijverstraat, dewelke aan den verkooper zai blij ven indien zij niet goed valt. De koopen 4, 2, 3, 4 en 5 zullen opgeroepen wor- deD ter horberg van Augustc Schouppe, wijk Vijver- straat, en bestaan in een Kanada, 2* een opgaande en kop Wilg, 3° hot zelve, 4° een Popelier en 5' ook een Popelier, dewelke 6taan te Erpe, in den Scboone- gcm. Deze verkooping geschied ten verzoeke van d'erven Joannes Coppens, om uit de onverdeeldheid te gera ken, dus zullen do Boomen niet worden ingehouden. Gewoon ongeld, tijd V3n betalen maar goede bor gen. OPENBARE VERKOOPING van en 2 perceelen Zaailand, te Aalst-Mijlbeke. Do Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal namens de gebroeders Joannes en Victor Vinck, met gewin van palmslag en golagen in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen gestaan en gelegen te Aalst- Mijlboek, te welen Eeiiste koof. Eene behuisde Hofstede, groot iu gronde 48 aren 62 centiaren, gestaan on gelegen aan ue BrtedcaUaat, gekadastreerd wijk D, doel van de nummers 242 en 344, palende ten oosten aan don heer Carolus van Asscbc, ten zuiden aan de woduwn van Joannes De Cock, ton westen aan den volgenden koop en ten noorden aan de Breedestraat. Tweede koop. - Eene behuisde Hofsledo, groot in gronde 22 aren 70 centiaren, gekadastreerd wijk D, doel van de nummers 24-2 en 241, palendo ten oosten aan den voorgaanden koop, ten zuiden aan do weduwe van Joannes Do Cock, ter. weston aan d'er- veD van deu heer Ludovicus Meganck-Van Mol, en den heer Beaediclus Van Coctshem, ten noorden aan de Breedestraat. Derde koop. Een perceel Land, genaamd den Dierick, groot volgens titel 30 aren 75 centiaren, ge legen nabij hel Slceneokruis, gekadastreerd wijk D, nummer 368, met eene grootte"van 29 aren 70 centi aren, palende ten oosten aan Franciscus Van Langen- hove, ton zuiden aan deu DendermondscheDSlecoweg, ten westen aan Pelrus Maes en ten noorden aan bet gescheed met do gemeente Herdersem, daarover aan Franciscus Van Cauter. Vierde koop. Een perceel Land, groot volgent titel 27 aren 87 centiaren, gelegon op den Koning, gekadastreerd wijk D, Dummcr 36b, met eone grootte van 27 aren 40 centiaren, palende ten oosten aan Cornelia Van Neck, ten zuiden aan d'erven Coppens, te Zele, ten westen aan de beoren De Buysscher en Dommer en ten noorden aan dezen laatstee. ZITDAGEN INSTEL ZATERDAG 27 SEPTEMBER J0,„ VERBLIJF ID 4 OCTOBER 1879- Telkens ten 4 uren, namiddag, tor herberggonaamd HET SLOT, bij d'beer Dcsiró Podcvyn, te Aalst- Mijlbeek, Molenstraatpoort. Door t ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe 1° Eenen bouwgrond te Aalst, sectie B n* 427 en 428, groot 4 hectaar 45 centiaren aan d' houtmerkl verdeeld in 70 huisplaatsen ieder ten minste van 0 meters breedte en 18 tot 20 meiers diepte,zij ieder van 4 aar en meer grond. 2° Eenen bouwgrond aan den Tragcl dei* vaart ter lengte van 225 meters, plaats voer 45 huizen vau 5 meters facade, gelegen op het gescheed van Aalst^mel Hofstade op eenen afstand van 350 tot ó50 meters der fabrieken der heeren Hebbelynkx, Druwé, Borreman, Van Severen, en Lentz. Superabondanten Zitdag OP DONDERDAG 2 OCTOBER 1879. Om 42 uren fix des middags ter herberg Biddelo, p uitmakende den 70" koop van den eersten Bouwgrond tegen d'Houtmerkt.te Aelst. Instelsommen van de BOUWGRONDEN, aan de Houtmerkl. De loten 4 tot 6 staan slechts fr. 2950 7 en 8 J260 46 tot 37 (10 loten rechtekant of 559 per aer terwyl fr> 5590. tot 63 (7 loten van zelfde grootte linkenkant) slaan op fr. 3410 't zij 480 fraukeD. Het lot zeventig (huis Biddelo), 4 aren 8 centi aren groot, staat slechts op fr. 6000 Het lot 65,groot 1 aar 30 centiaren,staat fr. 700 De loten 66, 67, nevens yoorgaanden en grooter fr. (490 68, 69, (3 aren daarnevens), 710 «36 tot 30, 7 loten van 1 aar 40 centi aren, tot 1 aar 30 centiaren, alle aan de baan, slechts 390 franks per aar. fr. 3450 De loten 29, 28, 27, 't zamen groot 3 aren 60 centiaren. fr. 4200 De loten 26 tot 20, (7 loten ieder 400 fr fr. 2800 Het lot 49, groot 4 aren 36 centiaren, fr. 1400 48 tot 10, (9 loten ieder 400 fr.) fr. 3600 'olen samen, fr. 4350 De loten 50, 51, 52, 53 4 loten samen, fr. 1200 Den bouwgrond aan den Tragel, groot 53 aren 80 centiaren, de 45 loten, gebracht op 8 duizend franks. Voor inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris V ERBRUGGHEN, le A'alst, alwaar men plans van de gronden kan bekomen. VERKOOPING te Wichelen. De Notaris MICHIELS, le Wichelen, zal open- baarlijk verkoopen: Eene goede partij Zaailand, groot 54 aren 80 centiaren, gelegen te Wichelen, op d'HuIst. Instel 15, verblijf 29 September 1879; telkens Maandagen, om 4 ure namiddag, ter herberg van d'heer Panic, aan de Statie, le Wichelen. Studie van den Nolans COPPENS, tc Gxrardsbergen. De Notaris COPPENS, le Geerardsbergcu, zal openbaar verkoopen Eenen goeden Koorn-Windmolen en Molen huis, met stallingen eu verdere batimenten, staande op 78 aren 25 cent. grond omtrent het kasteel van M. Alfred Spitaeis. EENIGE ZITDAG: Maandag 13 Oktober 1879. Om 3 uren namiddag in het le verkoopen Molenhuis. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen bij gemelden Notaris. OVER TE NEMEN Een sedert 24 jaren bestaande en wel gekalan- deerd MAGAZIJN en WINKEL van modes en lingeries. Huishure !r. 1400,00, doch er is voor eene som vau fr. 700,00 uit voorlsverhuurd. Slechts 3000 fr. zijn er noodig vuor het over nemen der kommerschappen. Zich te wenden tot Jufv. HAUBERECHTS, Hoogstraat, N° 15, nabij de Kapeilekerk, te Brussel. TH. KEPPENS, schrijnwerker, Sloofslraat, N" 16.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3