t MUZIEKSCHOOL. BURGERWACHT. BERICHT. Te huren terstond. behuisde HOFSTEDE, Verkooping van Goederen, BOSCH eo welgelegen perceel LAND erkooping Tan Boomen, van 'geteerd SOEP,IEST, van de nieuwe Koopwaren van II E ISME EB ELS, Ministère de la Guerre. Uit oorzaak van vertrek* werden tot zelfs door de klokskens der nederig ste dorpskerk van Frankryk, lerwyl liet volk de gcestdrilïigstfi vivats liooren deed. Dichters be zongen die gebeurtenis met den zniverslcn va- derlaiidslievendeu geestdrift, en Victor Hugo noemde in zyn onsterfelyken zang, den nieuw geboren zoon van den hertog van Berry, het roemrijk kind. Tien jaren later sloeg dit kind, de tegenwoor dige graefvan Chambord, den weg der balling schap in een oproer verbryzelde den troon van Frankryk en dreef de prinsen van Bourbon uit den lande droevige dank voor vyftien jaren voorspoed, aen Frankryk geschonken men joeg de monarken weg, die niets anders wilden zyn.dan de vaders van hel volken men stelde personen in hunne plaels, waervan de beste en kel behendige bestuerders, doch zonder hart of geweten waren. Eene revelutie had hen aen het bewind gebracht en eene revolutie wierp er hen van, want uit de retolulie ontstond nooit iets dan eene andere revolutie, even als in een onge zond lichaem, de eene ziekte de andere na zich sleept. De revolutie is de verouderde ziekte van Frankryk, en dit land vind', altyd geneesheeren, die beweeren dat zonder die kwael dit land niet leven kan, omdat zy zelveu er by leven en een baetzuchlig voordeel vinden. De Patrie van Parys zegt dat de radikalen in Frankryk overal met eene onvergelykbare on- beschaemdheid het hoofd opsteken In het zui den houden de socialisten schier dagelyks verga deringen en richten komiteilen in, ten einde zich onderling te verslaen en handelend op te treden, zoodra de gelegenheid zich aenbiedt. Te Parys zelfs volgt de eene communistische mani festatie de andere op vroeger verhaelden men hoe een geamnistieerde, met de roode vlag op geheven en zingend de Marseillaise, begeleid werd door eene huilende menigte van honderde personen, naer Belleville. De dagbladen deelen een soortgelyke betooging meé, die alweer te Parys heeft plaels gehad, ter gelegenheid der begraving van een geamnisleerde, die in het gasthuis was gestorven. Die persoon, zekere ci- toyen Delhourme, is naer zyn begraefplaets ver gezeld door eene menigte socialisten en onder het geroep van Leve de algeheele amnistie Meer dan 50,000 man, zegt de Marseillaise, was by die betooging aenwezig. Een jongeling van Serain is dezer dagen het slagtolfer geworden van zyne onvoorzichtig heid. Hy had het n*»g brandende overschot zyner cigarette geworpen in een ledig vat, dat petrool had ingehouden, en zag langs de oppning be stemd voor de kraen. Eensklaps had eene ver- schrikkelyke ontploffing plaets, en het bovenste gedeelte van het vat werd lot eene aenzicnlyke hoogte, in de lucht geworpen. De ouders van den jongeling snelden toe en vonden hun zoon op den grond, het aengezicht geheal aen stuk ken verscheurd. De ongelukkige is twee uren later, te midden der verschrikkelyksle pynen, overleden. Moed en zelfopoffering. De Echo de Pi- thiviers meldt dat de gemeente Atray onlangs bezocht werd door eene besmetlelyke ziekte, de kinderpokken; de familie welke het ergste ge troffen werd, was die van dep herbergier Bowel. De vader, de moeder en dry kinderen stierven aen de ziekte elkeen vluchtte het buis, als een bron van besmetting. Slechts een man stond die ongelukkigen by in hunne ziekte en begraefde hen na hunne dood het was de pastoor, de eerw. heer Vial. De lief dadige priester zorgde voor de overblyvende kinderen, hy maekte hel eten gereed, zuiverde liet huis, paste het peerd en de koeien op, in een woord hy deed al het huis- en landbouw- werk, gedurende zes weken, en intusschen zorgde hy nog voor de overige zieken der gemeente en nam al de plichten zyner prieslerlyke bediening waer. De inwoners van Atray hebben gepelilion neerd, om eene eere-belooning voor hunnen moedigen pastoor te bekomen. Als een staeltje van het leedwezen dal de geam- neslieerden toonen ovei' hunne gepleegde gruwelda den tydens de Commune, zegt de Univers, dat een der teruggekeerden uit Noumea, die thans de uyk Ourcine te Parys bewoond, er overal op roemt, een dergenen te zyn, die den acrtsbisschop van Parys hebben ge dood. Zou die brave eitoyen niet bereid zyn om te her beginnen. DUITSCHLAND. Onze liberalen, die sedert vele jaren den blik op Duitschland gevestigd hielden om alöaer voorbeelden te zoeken van poliliekcn dwang en ouverdraegzaem- heid ten opzichte van den godsdienst, hebben zater dag van den duitschen minister van ecredienslen en onderwys eene les gekregen, die hen voorzeker niet heel streelcnd zal in het oor geklonken hebben. Ge melde duitsche minister, M. Puitkammer, ontving eene deputatie van de centrale associatie der duitsche onderwyzers en heeft 't is de protestar.lschc en liberale Kölnische Zeitung die het zegt aen de depu tatie verklaert dat hy goed wist dat zyne zinswyze betreffende de schoolkwestie aen veel persoonen mishaegde, maer dat het zyn plicht was openlyk te verklareo, dat hy den invloed van dc Kerk in de school beschouwde als een noodige hefboom in dc opvoeding, en dat de Kerk het onbelwislbaer regl hee/l, mee te werken in de school. Een Jaguar. Het bosch van Windsor heeft tegenwoordig een zeer onaengenamen gast, een jaguar, die uit het kasteel van sir Beaumont Dinié ontsnapt is Een reiziger had dien jaguar ten geschenke gege ven aen lady Dinié, die het dier heeft willen temmen; zy is er echter slechts hall in gelukt. De jaguar was haer onderworpen, doch tegenover de andere persoo nen heeft by zyn bloedgierig karakter behouden; hy poogde altyd zyne ketting te verbryzclen en zich op de vreemdelingen te werpen, die een bezoek kwamen brengen aen sir Beaumont Dinié. De schrik, welke hy inboezemde, was zoo groot, dat slechts weinigen den moed haddon op hel kasteel te komen. De jaguar is thans losgebroken en zwerft in het bosch van Windsor rond; men heeft reeds ecnige klopjagtcn in het bosch ingericht, doch tot nu toe is men er niet ingelukt, het wilde dier gevangen te nemen of te dooden. Deze tyding wordt gelogen straft. Volgens op te maken is uit de verschillen de tydingen welke worden overgeseind, betref fende de verkiezingen die in Pruisen hebben plaets gehad, zal de meerderheid van den toe komenden Landdag waerschynlyk uit progres sisten bestaen. Het zal echter goed zyn te doen opmerken dat die kiezingen die plaets gehad hebben, niet de bepaelde Afgeveerdigden aen- duiden, maer enkel de gedelegueerden, welke de leden van den Landdag kiezen zullen. Daer die gedelegueerden echter hebben moeten belo ven hunne stem te geven aen dezen of genen aengeduide kandidaet, kan men uit den afloop der plaets gehad hébbende kiezingen opmaken wat de uitslag zal zyn der definitieve kiezingen, die op 3 oktober moeten plaets hebben. Te Keulen en te Bonn, die twee centrums van het rynlundsch liberalismus, hebben de catholy- ken een scliittereude zegeprael behaeld, te Keu len werden 260 raiholyken gekozen legen 238 liberalen. De eenige zegeprael die door dc libe ralen behaeld werd, is in Hanover, waer de wel- fische party zich onthield. Te Coblenlz zyu 57 calholyken gekozen tegen 39 liberalen. De liberael bladen erkennen dat zy den uit- slrg der kiezingen, opziclilens de nationael- liberalen, met schrik te gemoet zien. De totale nitslag kan echter niet lang meer uitblyven. De iilaegdeburger Zeitung meldt dat de onderhandelingen lusschen Mgr Jacobini en M. von Bismark ais uitslag hebben gehad, dat de duitsche kanselier de voorstellen van Rome aen- genomen heeft waerover hy enkel eenige opmer kingen heeft gemaekt, die aen het Vatikaen ter goedkeuring zullen worden onderworpen. Wy zouden gedacht hebben zegt de Univers, die deze tyding eveneens overneemt, dat de bewee ringen der Maegdeburger Zeitung slechts een kiesdoel hadden, doch daer de calholyke dag bladen der Rynprovincie, het nieuws insgelyks bevallen, deelen wy liet insgelyks mede. Een welgekleede dame, met een overdre ven langen sleep, wandelde dezer dagen in de IS ieder wallslrasse, toen eensklaps haer sleep aen hel wiel van een zwaren wagen haekte en er rond gedraeid werd. Hel ongelukkig slachtoffer der mode lag byna onder de wielen toen geluk kig een voorbyganger haer greep en vasthield zoodal zy er van afkwam met den schrik en.... zonder sleep. Ziehier een oprecht merktweerdig vonnis, in hel laelsle nummer van den Niirnberger Cour- rier vermeld a L)e belichte Holleber, door den jury plichlig verklaerd aen moord, is tot de dood, 15 jaren lucblhuissUaf en altyddurend verlies van eer veroordeeld. Dit is inderdaed een hard vonnis, waerdoor iemand veroordeeld wordt, om nog 15 jaren na zyn dood in een tucht huis te moeten zitten en dan nog voor altyd zyn eer kwyt te zyn. Een Tweegevecht. In den omtrek van Berlyn moest den 23 september een tweegevecht plaels hebben tusschen een kapitein en een Ber- lynsch koopman, officier by de reserve, die eene beleedigende uitdrukking voor de vrouw van zyn tegenstrever had gebruikt. Beiden waren met getuigen en geneesheer ter plaets verschenen en namen reeds plaets, toen plotseling de dame zelve opdaegde, haestig een der geladen gistolen greep en dreigde zich zelve ontniddellyk de dood te zullen geven, zoo men niet van het tweegevecht alzag. De vechters waren njluerlyk genoodzaekt haer te gehoorzamen. ^ZWITSERLAND. Volgens de berichten uit Göschen en Airo io valt er in een gedeelte van Zwitserland zooveel sneeuw, dat het er reeds uitziet alsof men in den winter was. In den Golhardpas was de gemeenschap reeds uiterst ruoeilyk. ENGELAND. De verandering der agrarische wel.en dreigt in Engeland eene opschudding te verwekken onder de landbouwbevolking. De liberale party zaeit de onrust en de oneenigheid lusschen huer- ders en eigenaers. Verscheidene eigenaers heb ben doodsbedreigingen ontvangen, indien zy de buren hunner gronden niet verminderen. VEUEENIGDE-STATEN. Inzakking eener stad. De stad Poltsville in Penn- sylvanië begint langzamerhand in den grond te ver zinken. in dc nabyheid dezer stad is een ryke stcenkolen- myn, waervan dc ontginners steeds vertier en verder in den grond doordringen. Een deel der èt:id is dacr- door ondermynd, en acngezien op deze piaetsen de steenkolen byzonder zacht en los zyn, gebeurd liet nu en dan, vooral by vochtig weer, dat plotseling een gedeelte losschiet en dat do huizen, die zich bo ven dit gedeelte bevinden, in den afgrond verzwolgen worden. Zoo gebeurde het den 13 september toen 's avonds een schok werd waergenomen, niet ongelyk aen dien eener aerdbeving, en zich juist aen de grens der be bouwde stad. eene opening van 125 voet lang. 75 breed en 50 diep zich in den grond vertoonde. Eenige huizen waggelden op hun grondvesten, en de bevol king zocht een toevlugt in een ander deel der stad, totdat zy ook van daer verjaegd wordeu. Holloway's Pillen en Zalf. Waterzucht. Ge zwollen beenen. De verschillende soorten van waterzucht, door lucht of door water veroorzaekt, komen dikwyls voort uit eene opstopping van dos vryen bloedsomloop door de bloedvaten, of hangen af van den eenen of anderen ontsteken toestand der afzonderingsorgancn. Holloway's beroemde midde len, welker kracht niet le zeer kan overdreven wor den, werken onmiddelyk op het bloed, de zuiverings- en afscheidingsorganen, met eene kracht, waertegen geene waterzucht, hoe verouderd ook het kan uithou den. Zy regelen het vloeien van het bloed in elk orgaen, en zuiveren het te gelykerlyd zy maken alles wat besmet of schadelyk is schoon, zy herstellen elke werking en toch hoe machtig zy ook zyn, om goed to doen. zyn zy geheel en al schadeloos. Zy bevallen volstrekt geen kwikzilver of eenig ander schadelyk bestanddeel. Zy werken veilig en zeker. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakclyke gezondheidsbloed van Du Barrv, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt mei goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontstekingen, de gal, de winden, dc zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchlpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse- ber. en het bloed. Zy heeft reeds 80,üO0 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den grael'Plus- gow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsio. Dartres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darlerendoor het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedacn. Van de Putte. N° 15,270. Teering. M. Roberts van eene meren- vcrtecring, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 7 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 "e Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van I Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. HOPMERKT. Aelst, 4 October 1879. Heden zyn er 80 zakken hoppe, nieuw gewas 1879, ter merkt gebragl geweest en werden verkocht le kwaliteit van fr. 103 tot 105 de 50 kilogr. 2" van Ir. 95 tot 98 POPERINGHE 3 OCTOBER. Hoppe 1878. Stad. Fr. 130—00 132—00 Gemeenten 115—00 120—00 AELST. markt van heden. per 132 lil 50 centil. Tarwefr. 27 50 a 30—00 Mastelhin 00—00 00—00 Rogge20-25 24-00 Geerst. 29-00 21—00 Haver19-00 21—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 11—75 15—00 Idem, (witte). 0—00 0—00 Botei, de 3 kilogram. 8—18 9—54 Eijers, de 25. 2—27 2—45 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens het koppel 30—00 40—00 N1N0VE, 30 Sept - per hectoliter. Tarwefr. 27-00 a 31—00 Rogge 20-00 23—00 18-00 20—00 Koolzaed, par 88 kil. 30—00 31—00 Lynzaed, par 100 kil. 33—uO 33—00 Boter, por kil. 1-40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 12—00 13-00 ST NICOLAES, 29 September. - per 106 liters. Tarwe fr. 27-00 Rogge. 17-00 Boekweit 16-50 46-00 15—00 Lynzaed. Idem 24-00 21—('0 Aerdappelen per 100 kilog 11-00 Vlas, per kilogr. ruw 5-10 Boter. 2-91 Hooi, 100 bussels 40-00 Eieren, por 26, 2-13 LEUVEN, 3 Oei. 26-50 a 27-50 Rogge 50-50 00—00 Boekweit 00-00 0«—€0 Brouworshaver. 00-00 00-(0 Voederhaver 18-50 00—00 Geerst. 23—0(1 00—00 Koolzaedolie. 69—00 00-00 Lynzaedolie. 64—50 00-00 Hooi. 0-00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 00-00 0—00 Aerdappelen roode. 10-00 12-00 Boter, den kil. 0-00 00—00 ANTWERPEN, 3 Oct De kuipboter werd heden morgend tor merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,00 a fr. 2,50. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,16 a 1,28 zwaer gewicht fr. 1,30 a (.52 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,60 2,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 25—50 a 36-50 Rogge, 21-50 22—50 Wiolergeerst, u 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—00 24—00 Haver, 23-00 00—00 Boekweit, 19—00 20—00 Boonen, Oo—00 00—00 Bitlerpeën, 24 -00 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 8 ,r Vrouwel. 8 HUWELYKEN. J. Verdoodt, magazynier le Brussel, met M. Van Mo), z. b. OVERLYDENS. C. Van den Berghe, m. Van Lierde, smid, 55 j. Mylbfike. P. Tollenaer, landb. 46 j. te Brussel over leden. H. De Moor, herberg. 36 j. overleden to Herdcrsem. P. Wauthier, wed. Arys, m. D'Hoir, winkelier, 59 j. groole Merkt. 1 kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 20 September tot den 3 Oktober 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. B. E. Gryseels, smid, met M. J. Meert, dienstm. - T. Van der Kelen, twynd. met E. Maeriens. E. Bogaert, twynd. met L. Camphyn, handschoonm. C C. Herregodt8, twynd. met M. L. Verhelst, dienstm. OVERLIJDENS. C. L. Tavorne, 49j.scbocnm. m. O F. Croisé, Lavendelslraet. P. J. Anckaerl, 54 j. herb. ra. Th. Wachtelaer, Geerardsbergschestraet. 2 kinderen onder de 7 jaren. 11 STAD AALST. OPENING DER LEERGANGEN. De Besturende Kommissie der Muziekschool heeft dc eer ter kennis van 't publiek te brengen, dat de leergangen van 't schooljaar 1879-80 zullen aanvan gen den Maandag 6 October 1879, om t3 uren des avonds, in 't lokaal der Brusselscheslraat, (gewezen Kazern der Gendarmerie, rechtover 't Beggijnhof.) De persoonen welke de leergangen wenschen le volgen, vervoegen zich ten bovengemeld Lokaal, alwaar, te rekenen van 6 October aanstaande, alle werkdagen, van 6 lot 8 uren 's avonds, de aanne- mingskaarten door den heer Sekretaris zullen afge leverd worden. Gedaan te Aalst, den 25 September 1879. Dc Sekretaris, De Voorzitter, Paul LEIRENS. V. VAN WAMBEKE. Gemeentebestuur van Aalst. Inschrijving der manschappen hebbende hunnen diensttijd in het leger geëindigd en van de genen voor 50 jarigen ouderdom in verlof gezonden. De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis van de miliiiaDcn der klas 1871, wier dienst in het leger op I October aanslaande geëindigd zal zyn en van de manschappen die, vóór 50jarigen ouderdom uit den dienst zijn ontslagen geweest dat zij zich bin nen de 14 dagen op het Gemeenle-Sekretariaat. moe ten doen inschrijven voor de Burgerwacht, overeen komstig de schikkingen der wetten van 8 Mei en 13 Juli 1853. Gedaen en afgekondigd den 30 September 1879. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris(GelVAN WAMBEKE. (Get.) J. VERLEYSEN. HV» t-rmrk Honderd ledige WYNSTllKKEN, av 14UUJG versch afgetrokken. By J. Moyersoen-Van dén lijnde,Statiestraet, Aelst. Alkons DE RULLE, Brusselsche of Pont straat, N° b, Hoek der Sioofstruat, heeft dc eer hel publiek le berichten dal hij zich komt te placeren als tapissier. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. TV hut'Dn Schoon en gerieflijk Woonhuis, at; u ui uai. Nieuwstraat, N° 4o, Aalst, ge schikt voor bezonderen, handelaars, enz laatst ge diend hebbende voor Huurhoudcrij, bekend onder den naam van Oude Posterij. Zich te bevragen bij den eigenaar M. Francois Moyersoen, Nieuwstraat, 36, Aalst. Linflpnhmif Men vraagt droog Lindon- BjiilUClIII«JUl.ll0ut ,e koopon) L,jj M Maes, beeldhouwer, Nieuwstraat, Aalst. Te bekomen bij Sever in DE BOE, Nieuw straat, N° 32, oud huis van E. De Haeck, engelsclie Oesters, eerste kwaliteit, aan zeer geringe prijzen. Hij verhoopt de gunst van een ieder. Een schoon en gerieflijk HUIS, dienstig en zeer voordeelig gelegen voor alle bedrijven, gestaan in dc Lange Zoulstraat, nabij de Groote Markt, een der meest bezochte straten der Stad, thans bewoond door de eigenaresse Jufv. Dc la Royère-Callebaut. OPENBARE VERKOOP1NG van eene Landen, Bosch en Meersch, te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Ercmbodegcm, zai ten vcrzcoke van die het behoort met gewin van palm slag en gelagen, openbaerlyk verkoopen hoop 1. Eene behuisde Hofstede, gestaan en ge legen te Erembodegera, aen den Brusselschen steen weg, gekend by cadaster onder de sektie A, nummers 1451b, 1458b, 1159/', met eone grootte van 7 aren 80 centiaren, palende oost zuid, eu west Petrus Paulus Pauwels, noord Domien Guns. Landprys fr. 25. Hoop 2. Eene party Land, gelegen te Erembode- gem op Dhollebeke, groot volgens titel 2 aren 22 centiaren, en volgens cadaster 2 aren 50 centiaren, gekend by kadaster onder de sektie A, nummers 578c, 579/», palende oost de Beek of Judoeus De Backor, west Petrus Emmanuel De Wael, zuid do weduwe Petrus Josepbu3 Brvs, noord de vrouw van Victor Verleysen. Land- en Boomprys fr. 37. Koop 3. Eeno party Land, gelegen lo Erembode gera, op bet Slillebreeck, groot volgens titel 7 aren 69 centiaren, en volgens cadaster 7 aren 20 centia ren, gekend by kadaster onder d6 sektie A, nummer 2886/», palende oost Bernardina Van Varonbergh, zuid de wed. Joannes Meert, west de baen, noord vrouw P. P. Pauwels. Landprys fr. 25. Koop 4. Eone party Bosch, genaemd deD Polder, gelegen te Erembodegem, op het Resschebeke, groot volgens titel 3 aren 84 centiaren, en volgens cadaster 3 aren 90 centiaren, gekend by cadaster onder de sektie A, nummer 3333a, palende oost de vrouw van Jean Eeckhout, zuid de weduwe en kinderen van Bernard Van dc Velde, west don Arme van Erembode gem, noord de Losbaen. Hout- en Boomprys fr. 185. Koop 5. Eene party Land en Meersch, gelegen le Erembodegem, op den Hoek, naby de Breedestraet, gekend by cadaster onder de sectie A, nummer 386^ met eene grootte van 12 aren to centiaren, palende noord en oost den heer J. B. De Clippel, zuid denzelf den en dc kinderen van Leonardus Van de Maele, west den voetweg. Boom- en Landprys fr. 90. De koopers zullen van voorschreven goederen in gebruik komen met de betaling hunner koopsommen. ZITDAGEN Instel Dynsdag 14 Oktober 10,„ Verblyf id. 21 id. 1879- Telkens om 3 ure namiddag, Ier herberge van J. B. Coppens-De Wael, le Erembodegem, aen de Dender- brug. Op ME LOERT. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met tus- schenkomst van zijnen ambtgenoot meester NEVE, Notaris te Gent, met gewin van palmslag en gelagen openbaariijk verkoopen, de volgende Goederen alle gelegen op Meldert. Ten Eersten Het Goosenbroeck. 89 aren 60 centiaren Land gelegen aan de Mulsereelsliaat, sectie B, N° 217 palende aan den arme, de wed. Van de Maelen en andere eigenaars. Verdeeld in 5 koopen. In gebruik bij J.-B. De Mey en L. Meert. Ten tweeden aan den Specht. 69 aren 50 centiaren. Land en Bosch, aan den Specht, sectie B, N° 479 en 478, palende aan den arme van Meldert, M. Verbrugghen en andere eigenaers. In gebruik bij S. De Wolf. Verdeeld in 2 deelen. Ten derden op den Boomhof'. 1 hectaar 9 aren 90 centiaren Land, op den Boonhof, sectie B. N" 080, 585, palende over de baan aan de erven Vertongen, de familie De Gheest en andere. In gebruik bij R. De Meyls, de wed. Willems, en J. B. Vermoesen, en de Maeseneer. Verdeeld in 3 koopcu. ZITDAGEN Instel 20 October Q_Q Verblijf 3 November Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg, de Brouwerij van de wed. Goossens, te Meldert, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene partij te Moorsel in de Eiesebroecken en nabij de Statie van den IJzeren Weg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaariijk verkoo pen Eerste koop. Eene partij Bosch, gelegen te Moorsel, in de Biesebroecken, gekadastreerd wijk D, nummer 166, met eene grootte van I hectaar 33 aren 90 centiaren. Verdeeld in 5 deelen van den zuiden na den noorden. Tweede koop. Een parceel Land, gelegen te Moorsel, op de Hoeve, nabij de Statie van den IJzeren Weg, gekaslreerd wijk E, nummer 95, root 75 aren 60 centiaren. Verdeeld in 3 deelen. Instel Maandag 15 Oktober io-n Verblijf 20 18iy; Bij d'heer Charles De Rop, te Moorsel, Kruis- abeel. By genoemden Notaris DE SMET, kan men geld sommen bekomen aen voordeelige bespreken mits voldoende bezet. te MEIBE en ERPE. De Zaakwaarnemer Francois-Liovin JANSSENS, te Meire, zal door bevoegd ambt, op Dijnsdag 7 Octo ber verkoopen 40 koopen Boomen, waaronder Abeel, Wilgen, Kanada, Olm en Linde Boomen, zoo als volgt Men zal op 7 October 1879, vergaderen om een uur namiddag, ter herberg van X. Van Cauler, te Meire Dorp. alwaar men de koopen 29, 30, 31 en 32 zal oproepen deze koopen zijn drij Kanadas en een zeer schoonen dikken Abeel, te Meire in den Bave- eauter, aan de weide van d'erven Joannes Coppens, van daar zullen wij in den Daal gaan verkoopen, schoone Abeelen, een Kanada van 2 meters 75 en vele minderen, dan zal de Linde verkocht worden op de Vijverstraat, dewelke aan den verkooper zal blij ven indien zij niet goed valt. De koopen t, 2, 3, 4 en 5 zullen opgeroepen wor den ter herberg van Augustc Schouppe, wijk Vijver- straal, en bestaan in een Kauada, 2° een opgaande en kop Wilg, 3° het zelve, 4° een Popelier en 5° ook een Popelier, dewelke staan te Erpo, in den Scboone- gern. Deze verkooping geschied ten verzoeke van d'ervcn Joannes Coppens, om uit de onverdeeldheid le gera ken, dus zullen de Boomen met worden ingehouden. Gewoon ongeld, lijd van betalen maar goede bor gen. Stad Aalst. VENDITIE in het beluik van hel Slachthuis TE AALST. Op Zaterdag 41 October 1879, ten 11 ure juist voormiddag. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VEILING zich tc bevinden ten huize van d'heer Firmin Jacobs, te Aalst. Hoppemarkt, N° 14 op den 16, den 17 en 18 OCTOBER 1879, telkens om 9 uren voormiddag, door het ambt van den Notaris BOONE, te Aalst, bestaande namenlijk in alle soorten van keukengerief, schoenmakers- schrijn werkers- schaliedekkers- en metsersgerief, na gels. pistolen, jacht- en andere geweren en jagersgerief, ijzeren wiegen en kinder- en mans- bedstoelen, zetels en stoelen in ijzer, 1 colFre- fort, ander kofferkeji, drukkersgerief, wuschma- chienen, mangel, lampen, quinquets, basculs, .alle soorten van messen, ornementen voor lich ters, slotmakersgerief en ontelbare andere voorwerpen van ijzer- staal- koper- blik- en tinwerk omstandig beschreven op de uitgehan gene plakbrieven. Studie van den Notaris COPPENS, le Geerardsbcrgen. De Notaris COPPENS, te Geerardsbergen, zal openbaar verkoopen Eenen goeden Koorn-Windmolen en Molen huis, met stallingen en verdere balimenlen, staande op 78 aren 25 cent. grond omtrent het kasteel van M. Alfred Spitaels. EENIGE ZITDAG: Maandag 13 Oktober 1879. Om 3 uren namiddag in het te verkoopen Molenhuis. Voor verdere inlichtingen zich le vervoegen bij gemelden Notaris. OPENBARE VERKOOPING Land en Akkerhalem, 1 Koet, 1 Rund, vet I arken, Geit en Hoenders, ingeoogste en wassende Vruchten, te Erpe, aan het Dorp. Do Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Vrijdag 10 Ok tober 1879, om 8 uren s'morgens, ter hofstede van Damianus Verhoyen, le Erpe, aar. het Dorp, openbaar lijk verkoopen A. Eene hoeveelheid Huismeubelen, zooals stoelen, tafels, kassen, bedstoelcn, stocf met tocbehoorton, hangende horlogie, kofl'ers, quinquets, narden- tin nen- koperen en ijzeren keukengerief, aarden tob- bens en melkteelen, waschkuipen, emmers, brood- mouillie enz. B Het Landboawersalcm, kociwagen, handkarre, kortcwagens, ploeg, eegdens, botor- en melkvat, aalsluk. aal- en voederkuipen, pikken, zeisens, bra ken, rieken, gaffels, spaden, houweel, eene hoeveel heid mest en brandhout. C Eene schoone en onlangs gekalfde koei, een rund, vet varken, geit en hoenders. D Eene hoeveelheid ingeoogste tarwe, masteluin, rogge, geerst en ongezwingeld vlas. Circa 3<> aren aardappels, slaande in den Schoone- gem, op hel Keizersveld en in de Kruiskens, alsmede loof le velde. Op gewone voorwaarden eu met lijd van betaling, mits goede on gekende borg. 11 sera procédé le 25 octobre 1879, a midi, dans les bureaux de Monsieur Ie Commandant de Place a Alost, a Padjudication publique pour Pent rep rise de la lourniture de la VIANDE né cessaire, pendant 1'année 18S0, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de Penlreprise est dé- posé c'nez Monsieur le Commandant de Place, Marché aux Grains N° 2, oü les personnes qui desireratent prendre part a Padjudication, peu- vent en prendre connaissance tons les jours non fériés. Le Ministre de la Guerre, J. LIAGRE. OVER TE NEMEN: Een sedert 24 jaren bestaande en wel gekalan- deerd MAGAZIJN en WINKEL van modes en lingeries. Huishure fr. 1400,00, doch er is voor eene som van fr. 700,00 uit voorlsverhuurd. Slechts 5000 fr. zijn er noodig voor het over nemen der kommerschappen. Zich te wenden lol Jufv. HAUBERECHTS, Hoogstraat, N° 15, nabij de Kapellekerk, te Brussel. GELD OP INTEREST. Te bekomen bij Pieter De Winter, Zaak waarnemer te Aalst, Botermarkt, n° 2.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3