Mer/itpryzen. BURGERWACHT. ON DEMANDE La maisou U.-C. SCHILLER el Cie, Men vraagt BERICHT. Te huren terstond. UIWANUS PILLEN. behuisde HOFSTEDE, Huisje eu eeu perceeltje Laud, Verkooping vau Goederen, BOSCH en welgelegen perceel LAND van de nieuwe Koopwaren Ministère de la Guerre. Uit oorzaak van vertrek. graf uitgesproken, onder andoren door zekeren Al. Üelaborde. die ronduit vcrklaerde, dal de kreetLeve de republiekniet meer voldoende was. aengezien men daeraen de exploiteerders van liet proletariael niet meer kon onderscheiden van hunne slaglofl'ers. Die citoyen helle don kreet aen Leve het socialism welke door alle aenwe- zigen werd herhaeld. De Patrie, die deze feiten vertelt, vraegt wat MM. Waddington en Grévy van die betoogingen denken. Eene lyding van de llavas meldt dat het fransch ministerie, met eenparige stemmen het voorstel verworpen heeft eener algeheele ara- nissie Spoorwegramp. Eene verschrikkelyke ramp heeft zondag plaels gehad op de spoor weglinie van Lyon naer Montbrison, op zes kilometers afstand van Lyon. Ten 10 ure 's morgends was Al Peysson met zyne familie, samengesteld uit zeven persoonen, in een ryluig naer buiten vertrokken. Aen den bareel gezegd der Demi-Lune, was het rytuig reeds tol op de spoorbaen gereden, toen eens klaps de expresslrein, die tot dan toe ten gevolge der draeiing van den weg was verborgen geble ven, met vollen stoom kwam aengesneld. De lokomoliel trof hel voorste gedeelte van het ryluig, wierp het om en sleepte het op de rails mee, ongeveer 100 meters ver. Al de toeschouwers lieten verschrikkelyke kreten hooien. Het peerd was in twee gesneden. Alad. Peysson en den koetsier waren op den slag gedood. De kindermeid, een meisje van 18 jaer, werd half dood opgenomen hare twee voelen waren afgesneden. Al. Peysson en een zyner zoontjes, een knaep van twee jaren, hebben erge wonden aen het hoofd bekomen. Een.jongen van liegen jaren en een klein meisje zyn ongedeerd gebleven. De barreelwachler der Demi-Lune verklaerl dat hy hel fluiten van den trein niet heeft ge hoord en daerom den bareel niet had gesloten. De reizigers die zich in den trein bevonden, hebben slechts een hevigen schok gevoeld. Alen meldt uit Alen^on Een plafonneer- dersgast, de genaemde Delanos, had met ver scheidene zyner kamaraden gewed dat hy een halven liter absinthe in een teug zou uitdrinken; hy deed het inderdaed, doch weldra was hy ten prooi aen hevige stuiptrekkingen en zyn dood naby. Een geneesheer w.rd geroepen, die hem allemogelyke zorgen toediende,maer tevergeefs, twee uren later doorstond de ongelukkige werk- JJjg man zulke hevige zenuwkrisis. dat zes mannen hem nauwlyks konden bedwingen, en wueraen hy weldra stierf. Deze vyf figuren hebben eene klok en een ha mer in de hand. De klok van hel kind is klein eu geeft een zachten klank die van den jonge ling is grooter en geeft een scherper geluid die van den man is vol metaelklank en diep van loon de klok van den grysaerd geelt minder sterk geluid en trilt, lerwyl de klok van den dood somber en dof klinkt. Het kind kondigt In t kwartier aen op zyn zil veren klok de jongeling slael het halve uer de man ue drykwartier, en de grysaerd waer- schouwt met een bevende slag, dat de dood het uer zal slaen. Dan heft de dood de hand op en luidt laugzaem de uren. Zoodra hel uer geslagen is, klinkt de muziek van een prachtig speelwerk. Washington stael op van zyn stoel en heft met zyn hand de ver klaring van Amerika's onafhankelykheid omhoog. De eene negerbediende opent de linkerdeur, waerdoor al de presidenten der Vereenigde-Sta- ten, met inbegrip van president Hayes, naer vo ren komen. Elke president is in de kleederdragl van zyn lyd, en de gelykenis is treffend. Zy gaen Washington voorby. groeten hem en verwyderen zich door de andere deur, welke door den tweeden neger voor hen geopend en gesloten wordt. Washington zet zich weer néér en men hoort niets dan het laugzaem likken van den grooten slinger, lot dat hel kind wêer meldt, dat de wereld wêer een kwartier ouder is. Al. Meier heelt tien jaer geduldig aen die prachtige horlogie gewerkt. ITALIË* Hond Napels wordt het steeds onveiliger. Eenige dagen geleden werden zeven-en twintig ongewapende reizigers op den weg van Isernio naer Senafro door eene bende van dertien roo- vers uitgeplunderd. Vyf dagen te voren was op een sneltrein tusschen Brindisi en Bologne een aenlsag gepleegd, die ten doel had den trein te doen ontriggelen. waerna men ongetwyfeld de reizigers zou hebben uitgeschud. Gelukkig wist de baenwachter, die door de boosdoeners ge vangen werd gehouden, te ontkomen en den trein in tyds te waei schouwe». Roeinryke eerzucht. ENGELAND. Zondag werd op het kerkhof te Sheffield, eene vrouw begraven, die naer men zegde, gestorven was ten gevolge der mishandelingen van haren man. Een troep van 3000 personen was op het kerkhof' vereemgd zy haeiden den echtgenoot uit zyn rytuig en poogden hem levend in het graf zyner vrouw Ie werpen en te begraven. De policie had groote moeite om den ongelukkige echtgenoot uit hunne handen te redden. Cetawayo. Een korrespondent van den Times, te Kaepslad, deelt de volgende byzonder- heden mêe over den gewezen koning der Zulu's, Cetawayo. Alen heeft den Zulukoning lot verblyfplaels kamers ingericht, die uitzicht hebben op de sladsvestmgen. waer hy dagelyks wandelen kan. Vandaer kan hy de gansche Kaepslad, de Table- Valley en de bapi overzien. Dezer dagen ontving hy het bezoek van sir Barlle Frère, vergezeld door Al. Littleton, diens sekretaris en eenige officiers, om hem te vragen of hy tevreden was over zyne installering. Ge durende dit bezoek sprak Cetawayo, met behulp van een taelman, aen de Engelschen over de menigvuldige gebeurtenissen van den oorlog. Uil die samenspraek is gebleken dat men de verliezen der Engelschen en de overwinningen door de Zulu's altyd veel overdreven heeft. Hy erkent dat hy ongelyk heeft gehad, zyn volk aen te zetten tot een oorlog tegen de Engel schen. Wanneer myn vader my slaen wilde, zegde Cetawayo, greep ik den stok vast en brak hem door. Ik had ongelyk, my alzoo legen hem te vereellen en daervoor ben ik gestraft. Ik ben geen koning meer maer ik zie dat de Engel schen een groot volk zyn zy dooden hunne vyanden niet. Ik ben te vreden in hunne handen te zyn gevallen. Ik hoop dat de groote koningin my vergiffenis schenken zal, dat zy my een plaets zal geven, waer ik een krael kan bouwen om er rustig te leven. lk betreur het den raed niet te hebben ge volgd, dien myn vader roy op zyn doodsbed gaf. bevool my aen, in vrede ie leven met de Engelschen en hen nooit den oorlog aen te doen. Toen Cetawayo vernam dat het engelsch goe- vernemeDt van zin was, hem met onderschei ding te behandelen en hem al het noodige gemak te verschaften, toonde hy zich zeer dankbaer en vroeg dal nog eenige zyner vrouwen, meer dan die welke hy reeds by zich had, zouden worden by hem toegelaten. Hy noemde er alzoo nog een tiental. Hy toonde zich bekommerd met haer lot, omdat zy niemand hadden om haer te hel pen. Hy vroeg daerenboven dat men by de ko ningin voor hem spreken zou. Cetawayo is een schoon specimen van zyn ras, omtrent 6 voet hoog en schoon van gestal te hy is ongeveer 50 jaer oud, en heeft een indrukkeud voorkomen. Majoor Poole spreekt met den grootsten lof over de inborst van den Zulukoning men heeft slechts in één of twee gevallen raoeilykheid met hem gehad, namelyk wanneer hy kwaed werd, omdat men hem voor zyn dagelykschen maellyd geen ganscben os gebraden opdiende. VEREENIG DE-STATEN. Merkweerdige Horlogie. The Scientific Ame rican geeft de beschryving van een merkweer dige horlogie, welke gemaekt is door MAI. Felix Meier te Detroit, in Michigan. De horlogie is 18 voet hoog, 8 breed en 5 diep en staet in een gebeeldhouwden kas van nolelaer. Boven de horlogie bevindt zich een marmeren koepel, op welke Washington in zyn armstoel zit. Aen weerszyden van Washington staet een neger in livrei, de wacht houdende voor twee deuren, lioks en rechts aengebracht tus schen de pilaren, die boven Washington's hoofd een soort van troonhemel vormen. Rond de horlogie onder deu koepel, bevinden zich vier figuren het eerste van een kind, het tweede van een jongeling, het derde van een vol wassen man. het vierde van een grysaerd. lo het midden staet een grynzend geraemte, de oude leelyke verpersoonïyking van do dood. Zeiden eens de Scliytische afgezanten tot Alexander Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunnen bevatten wy hebben nu in ons midden een' veroveraer, wiens eerzucht even grenzeloos is als die van Alexander. Wy hebben het oog op Professor Holloway, I wiens begeerte om den mensch wel te doen, onverzadigd door de tallooze genezingen, welke zyne medecynen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aen de behandeling der ziekten in dit land eene andere wending te geven. Hy stelt zich ten i doel om de verschillende, kwalen, waarmede de mensch te worstelen heeft, te overwinnen te onderdrukken Overal i kunnen de zegeteekens van zyne bekwaemheid gevonden j worden, want zyne middelen vermogen alles, en waar zy door i drongen, zyn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst vvaarschynlyk bcstaen er geen zestal nieuwsbladen, - welke niet vrywillig getuigenis afgelegd hebben van de won- derlyke heilzaemheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tot nu toe is de byna algemeene klacht, zelfs tegen de meest po pulaire geneesmiddelen geweest, dat zy niets meer zvn dan verzachtende middelen, die misschien tydelyk de pyn vcr- dryven, maer die nimmer de bestanddcele'n der ongesteldhe den in het materies morbi i) bereiken. De pillen van Hol loway dacrentegen werken in 't byzonder op de voornaemste aenleiding tot de vochten van het ligchaem waeruit zy voort komen. Dy uitwendige kwalen wordt de Zalf aen de Pillen toegevoegd, en de heilzame uitwerkselen daervan zyn zeker niet minder te bewonderen. Wy geven deze verzekeringen hoe stout zy ook schynen mogen op zeer vaste gronden. Wy hebben de waerborgen er van in de toelating der facul teit, in de berichten van de beste geneeskundige tydsehriften aen weerszyden van den Atlantischen Oceaen, in de open- baer gemackte verklaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelyk, (naer onze inzichten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aen hem, door wiens grondig onderzoek de practische be kwaemheid op het gebied der genees- of heelkundige weten schappen zulke onvergclykelyke geneesmiddeleu zyn voortge bracht, en door wiens bemoeiing, doortasting en onderneming zy in elke bewoonde streek tusschen den Evenaer en de polen zyn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zyne reizen eene soort van triomftochten te zyn en de hoogste Europische aristocratie was er trotsch op om by zyne vergaderingen tegenwoordig te zvn. Sunday Courier. HOPMERKT. Aelst, II October 1879. Heden zyn er 103 zakken hoppe, nieuw gewas 1879, ter merkt gebragl geweest en werden verkocht le kwaliteit van fr.100 tot 109 de 50 kilogr. 2' van Ir. 00 tot 00 POPEIUNG1IE 10 OCTOBER. Hoppe 1878. Stad. Fr. 132—00 140—00 Gemeenten 12000 00000 AELST. markt van heden. per 131 lit 50 centil. Tarwefr. 27 00 a 30—00 Mastelain 14—00 26 -00 Rogge22-00 24—00 Geerst. 19-00 21—00 Haver19-00 22-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 11 00 14—50 Idem, (witte). 0—00 0—00 boteide 3 kilogram s - 00 9—63 Eijers, de 15. 2—54 2 72 Vlas per 3 kilos. 4— 00 5—25 Viggens hel koppel 30—CO 40—00 Tarwe. NINOVE, 7 Ocl. per hectoliter. Rogge 21 -00 22-00 Haver. 19 -UÖ 21—00 Koolzaed, par 88 kil. 31- -no 31—50 Lynzaed, par 100 kil. 32- -no 33—00 Botor, por kil. 1 -40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 12- -00 13—00 ST N1COLAES, 9 October. - per 106 liters. Tarwe. fr. 28-00 Rogge 17-00 Boekweil 17-50 16-00 15—00 Lynzaed. Idem 24-50 22—50 Aerdappelen per 100 kilos 12—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—10 Boler. 2-82 Hooi, 100 bussels 40-00 Eieren, per 26, 2-13 LEUVEN, 10 Oct. 27- 50 a 28-50 21- 50 22—00 00- 00 On—€0 Brouwershavcr. 19- 00 oo— ro Voederhaver. 19- 00 00—00 Geerst. 23— ()0 00-00 Koolzacdolic. 69— 00 00-00 Lvnzaedolie. 66- 00 00-00 Hooi. 0- 00 00—00 Strooi 0- 00 00—00 Aerdappelen witte. 00- 00 0—00 Aerdappelen roode. 00- 00 12-00 Boter, den kil. 0- 00 00-00 Holloway's Pillen en Zalf. Waterzucht. Go- zwollen beenen. De verschillende soorten van waterzucht, door lucht of door water veroorzaekt, komen dikwyls voort uit eene opstopping van den vryen bloedsomloop door de bloedvaten, of hangen af van den eenen of anderen onlsleken toestand der afzonderingsorganen. Holloway's beroemde midde len, welker kracht niet le zeer kan overdreven wor den, werken onmiddclyk op bet bloed, de zuiverings- en afscheidingsorganen, met eene kracht, waertegen geene waterzucht, hoe verouderd ook het kan uithou den. Zy regelen het vloeien van het bloed in elk orgaen,en zuiveren het le gelykertyd, zy maken alles wat besmei of schadelyk is schoon, zy herstellen elke werking en toch hoe machtig zy ook zyn, om goed te doen, zyn zy geheel en al schadeloos. Zy bevallen volstrekt geen kwikzilver of eenig ander schadelyk bestanddeel. Zy werken veilig en zeker. ANTWERPEN, 11 Oct De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 1,90 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,36 a 1,40 zwaer gewicht fr. 1,60 a 1,86 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2.20 4 2.80. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 2,30 a 2,50. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 23—50 a 27-00 Wintergeerst, Zomergeersl, Haver, Boekweit, Boonen, Biltorpeën, 22 00 00-00 23-00 22-50 19-00 Otf—00 24 00 22-50 00-00 2i—00 23—00 20—00 0O—00 00-00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. ManneLYK II a.-) Vrouwkl. 11 2' HUWELYKEN. F. De Cock, twijnder, met C. Meert, dagloonster. OVERLYDENS. R. Van Nieuwenhove, dagl. 17 j., Schacrbeek. Twee kinderen onder de 7 jaren. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgalie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilykon eetlust, slechte spysverlermgen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse- ber. en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, kewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- go w en de markiezin Bréhan* MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N* 49,842. Me Marie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverteerbaerbeid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, bocst, winden,.krampen en bra kingen. N* 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesten, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,210. M. de doklor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverbitïiug van 15 tot 18 malen per dag verloonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van do jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doklor-chirurzyn Shorland, van waterzucht eu verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraaktheid in de blaes en lidmaten, ten gevolge van overtolligo uilspanning in de jeugd. t. Viormacl voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen. 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelscn overal, by de apothekers en de xruidemers. Du Barry en C°, (limited) berg van 't Hof, 16, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Gemeentebestuur van Aalst. Inschrijving der manschappen hebbende hunnen diensttijd in hel leger geëindigd en van de genen voor 50 jarigen ouderdom in verlof gezonden. De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis V3n de militianen der klas 1871, wier dienst in hel leger op f October aanslaande geëindigd zal zyn en van de manschappen die, vóór 50jarigcn ouderdom uit den dienst zijn ontslagen geweest dat zij zich bin nen de 14 dagen op het Gemcenle-Sekrelariaat. moe ten doen iiUfQhrjjvcn voor de Burgerwacht, overeen komstig de schikkingen der wetten van 8 Mei en 13 Juli 1853. Gedaen en afgekondigd den 30 September 1879. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, (GelVAN WAMBEXE. (Gel.) J. VERLEYSEN. (au Bureau d'Alost,) un jeune homnie désirant faire les études préparatoires b la Carrière de l'Enrégistrement. A BORDEAUX, désire, pour le placement de ses Vins fins (G. Bourgeois?) pour Alost et ses environs, un Représentant a la commission. Conditions excep- lionnellet. Ta L f»on Eencu nieuwen Camion voor een i c ADup. paerd, eenen nieuwen Tilburie met dobbel patent as en Zomerkas en eenen goeden Tilbu- rie (Rencontre). By J. Van der Biest, Ryluigmaker, Nieuwstraat, N' 50, Aelst. voor een Handelshuis dezer Stad, één bekwamen Reiziger voor de plaatsing van Brouwerijarlikel3. Men gelieve zich aan te bieden bij gefrankeerde brief onder de letters A. P. ten bureele van den Denderbodc, Molenstraat, N° 6. De beste getuigschriften zullen gëischt worden. RppipIiI ^an Vaerenbergh-Coppens, in i^ihi zonnestraal, te Aalst, heeft d'eer het publiek kenbaar to maken dat hij een depot van Guano komt le openen, voortskomende vau het beste huis le Antwerpen, gewaarborgd en zonder verval- sching. Hij hoopt de gunst van het publiek te ver werven. To L aaii Honderd ledige WYNSTUKKEN, M. Ky ïvuujy» verschafgetrokken. By J. Moyersoen-Van den llende.Slaliestraet, Aelst. Alfons DE BOLLE, Brusselsche of Pont straat, N° 8, Hoek der Stoofstraat, heeft de eer liet publiek le berichten dat hij zich komt le placeren als tapissier. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. To l i li vo n Schoon en gerieflijk Woonhuis, C li UI Clli Nieuwstraat, N° 4u, Aalst, ge schikt voor bezonderen, handelaars, enz laatst ge diend hebbende voor Huurhouderij, bekend onder den naam van Oude Posterij. Zich le bevragen bij den eigenaar M. Francois Moyersoen, Nieuwstraat, 36, Aalst. Linilpnhnilt Men vraagt droog Linden- ^lllUCIlUUUI.houl le koopeni bij M. Macs, beeldhouwer, Nieuwstraat, Aalst. Te bekomen bij Severin DE BOE, Nieuw straat, N'° 52, oud buis van E. De llaeck, engelsche Oesters, eerste kwaliteit, aan zeer geringe prijzen. Hij verhoopt de gunst van een ieder. Een schoon en gerieflijk HUIS, dienstig en zeer voordeelig gelegen voor alle bedrijven, gestaan in de Lange Zoulstraat, nabij de Groote Markt, ccn der meest bezochte straten der Stad, thans bewoond door de eigenaresse Jufv. De lu Róyürc-Callcbaut. der Wed. MIENES en ZOON, Chemisten te Haarlem, (N. Holland.) bereid volgens het aloude en echte Recept, waarop men in het bijzonder attent maakt. I Deze Pillen zijn zeer nudig in ongesteldheden der MAAG en werken heilzaam op de Spijsvertc- ring. Zij zijo uitmuntend tegen de GAL, SCHERP- TE in het BLOED, en uitslag der HUID, zijn f zacht laxerend en slijmafdrijvend. PAUS URBANUS VIII achtte deze pillen als een specifiek en algemeen geneesmiddel. Verkrijgbaar met brochure in verzegelde doo zen met 25 pillen fr. 75 cent. met 50 pillen fr. 1,50, metl 00 pillen fr. 3,00 1 Depots Aalst Gust. Beydler, ApothekerAth Jules Le brun, Apotheker Antwerpen M. De Beul, Apo- f theker, Lange Nieuwstraat, 51 er. au Mortier d'Or, Klapdorp, 49 Eecloo G. Revftrank-De Backer.Markl 18 Geel J.-C.-W. Puls, Apotheker en Fr. De Bast,Apotheker, Sl. Elisabetbsgracht, 27 Geerardsbergen M. Wittinck Dendermon- de Bruylandt-Van Aerde, apotheker; Mechelen J. Smout, Apotheker, Veemarkt, 52 Lel Wel! Tol waarborg der echtheid is in elk i verzegeld doosje, op welks zegellak onze hand teekening is afgedrukt, een billet voorzien met onze handteekening. Wed. KlEHE.l' en ZOOill, Clioniistcn. In alle steden vau België worden solicde Depot ouders gevraagd. f OPENBARE VERKOOPING van eene Landen, Bosch en Meersch, te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Ercmbodogem, zal ten verzoeke van die het hehoort met gewin van palm slag en gelagen, openbaerlyk verkoopen Koop 1. Eene behuisde Hofstede, gestaan en ge legen te Erembodegem, aen den Brusselschen steen weg, gekend by cadaster onder de sektie A, nummers 1457b, 1458ft, 1459b, met eene grootte van 7 aren 80 centiaren, palende oost zuid, en west Petrus Paulus Pauwels, noord Domien Guns. Landprys fr. 25. Koop 2. Eene party Land, gelegen te Erembode gem op Dhollebeke, groot volgens titel 2 aren 22 centiareu, en volgens cadaster i aren 50 centiaren, gekend by kadaster onder de sektie A, nummers 578c, 579b, palende oost de Beek of Judocus De Backer, west Petrus Emmanuel De Wael, zuid de weduwe Petrus Josephus Brys, noord de vrouw van Victor Verleysen. Land- en Boomprys fr. 37. Koop 3. Eene parly Land, gelegen le Erembode gem, op het Stillebreeck, groot volgens titel 7 aren 69 centiaren, en volgens cadaster 7 aren 20 centia ren, gekend by kadaster onder de sektie A, nummer 2886ft, palende oost Bernardina Van Varenbergh, zuid de wed. Joannes Meert, west de baen, noord vrouw P. P. Pauwels. Landprys fr. 25. Koop 4. Eene parly Bosch, genaemd den Polder, gelegen te Erembodegem, op het Resschebeke, groot volgens titel 3 aren 84 centiaren, en volgens cadaster 3 aren 90 centiaren, gekend by cadaster onder de seklio A, nummer 3333a, palende oost de vrouw van Jean Eeckhoul, zuid de weduwe en kinderen van Bernard Van de Velde, west den Arme van Erembode gem,'noord de Losbaen. Hout- en Boompry3 fr. 185. Koop 5. Eene party Land en Meersch, gelegen te Erembodegem, op den Hoek, naby de Breedestraet, gekend by cadaster onder de sectie A, nummer 386, met eene grootte van 12 aren 10 centiaren, palende noord en oost den heer J. B. DeClippel, zuid denzelf den en de kinderen van I.eonardus Van de Maelc, west den voelweg. Boom- en Landprys fr. 90. De koopers zullen van voorschreven goederen in gebruik komen met de betaling hunner koopsommen. ZITDAGEN Instel Dvnsdag 14 Oktober 10_n Verblyf id. 21 id. ,87J- Telkens om 3 ure namiddag, ter herberge van J. B. Coppens-De Wael, te Erembodegem, aen de Dender- brug. By genoemden Notaris DE SMET, kan men geld sommen bekomen aen voordeelige bespreken mits voldoendo bezet. OPENBARE VERKOOPING van een onlangs gebouwd TE MEIRE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien 't be hoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaar lijk verkoopen Eerste koop. Een onlangs gebouwd Huisje, ge staan en gelegen te Meire, aan de Boschstraat, groot 1 aar 40 ceutiaren, bekend bij kadaster wijk A, deel van Ne 123, palende ten oosten en ten zuiden Huber- tus De Troyer, ten westen Judocus Coppens en ten noorden de kinderen Martmus ühondt. Bewoond door den eigenaar A. Lievens. Tweede koop. Een perceeltje Land, gelegen te Meire, aan den Molenberg, bekend bij kadaster wijk C, N' 1i 81, met eene grootte van 9 aren 80 centiaren, palende ten oosten denheer Baron Beihune.len zuiden Franciscus Lievens en andere, ten westen den heer Baelen en ten noorden de Straat. Gebruikt zonder termijn door Jh. De Vos, te Meire. ZITDAGEN Instel Donderdag 16 Oktober Verblijf id. 23 id lb7s'' Telkens om 4 ure van den avond, bij d'heer Xave- rius Van Cauter, te Moiré, Dorp op MELDERT. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal niet tus- sclienkonist \an zijnen ambtgenoot meester NEVE, Notaris te Gent, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen alle gelegen op Meldert. Ten Eersten Het Goosenbroeck. 89 aren 60 centiaren Land gelegen aan de Mutsereelstraat, sectie B, N° 217 palende aan den arme, de wed. Van de Maelen en andere eigenaars. Verdeeld in 3 koopen. In gebruik bij J.-B. De Mej en L. Meert Ten tweeden aan den Specht. 39 aren 50 centiaren. Land en Bosch, aan den Specht, sectie N° 479 en 478, palende, aan den arme van SJeldert, M. Verbrugglien en andere eigenaers. In gebruik bij S. De Wolf. Verdeeld in 2 deelen. Ten derden op den Roomhof. 1 heclaar 9 aren 90 centiaren Land, op den Boonhof, sectie B. N° 585, 585, palende over dc baan aan de erven Vertongen, de familie De Gheest en andere. In gebruik bij 11. De Meyis, de wed. Willems, en .f. B. Vermoesen, en de Maeseneer. Verdeeld in 5 koopen. ZITDAGEN Instel 20 October Verblijf 3 November Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg, de Brouwerij van de wed. Goossens, le Meldert, Dorp. 1879. OPENBARE VERKOOPING van eene partij te Moorsel in de Biesebroccken en nabij de Static van den IJzeren Weg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoo pen Eerste koop. Eene partij Bosch, gelegen te Moorsel, in de JJiesebroecken, gekadastreerd wijk D, nummer 166, met eene grootte van 1 hectaar 55 aren 90 centiaren. Verdeeld in 5 deelen van den zuiden na den noorden. Tweede koop. Een parceel Land, gelegen le Moorsel, op de Hoeve, nabi j de Sialic van'den IJzeren Weg, gckaslreerd wijk E, nummer .95, groot 75 aren CO centiaren. Verdeeld in 5 deelen. Instel Maandag 15 Oktober ,^-q Verblijf S0 xs"* Bij d'heer Charles Dc Rop, fe Moorsel, Kruis- abeel. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VEILING zich le bevinden ten huize van d'heer Firuin Jacobs, te Aalst, Hoppemarkt, N° 14 op den 16, den 17 en 18 OCTOBER 1879, telkens om 9 uren voormiddag, door het ambt van den Notaris BOONE, te Aalst, beslaande namenlijk in alle soorten van keukengerief, schoenmakers- schrijn werkers- schaliedekkers- en melsersgerief, na gels, pistolen, jacht- en andere geweren en jagersgerief, ijzeren wiegen en kinder- en mans- bedsloelen, zetels en stoelen in ijzer, 1 coffre- fort, ander kofferken, drukkersgerief, wuschina- chienen, mangel, lampen, quinquels, basculs, alle soorten van messen, ornementen voor lich ters, slotmakersgcrief en ontelbare andere voorwerpen van ijzer- staal- koper- blik- en tinwerk omstandig beschreven op de uitgehan gene plakbrieven. Studie van den Nolans COPPENS, le Geerardsbergen. De Notaris COPPENS, le Geerardsbergen zal openbaar verkoopen Eenen goeden Koorn-Windmolen en Molen huis, met stallingen en verdere balimenten, slaande op 78 aren 23 cent. grond omtrent het kasteel van M. Alfred Spitaels. EENIGE ZITDAG: Maandag 13 Oktober 1879. Om 3 uren namiddag in het te verkoopen Molenhuis. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen bij gemelden Notaris. II sera procédé le 25 octobre 1879, b midi. dans les bureaux de Monsieur le Commandant de Place a Alost, a ('adjudication publique pour l'entreprise de la fourniture de la VIANDE né cessaire, pendant l'aunce 1880, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de l'entreprise est dé- posé chez Monsieur le Commandant de Place, Marché aux Grains N° 2, ou les personnes qui desireraienl prendre part a l'adjudicalion, peu- venl en prendre connaissuncc tous les jours non fériés. Le Minislre de la Guerre, J. LIAGIIE. OVER TE NEMEN: Een sedert 24 jaren bestaande en wel gekalan- deerd MAGAZIJN en WINKEL van modes en lingeries. Huishure fr. 1400,00, doch er is voor eene som van fr. 700,00 uit voortsverhuurd. Slechts 5000 fr. zijn er noodig voor het aver- nemen der kommerschappen. Zich te wenden tot Jufv. HAUBERECHTS, Hoogstraat, N° 15, nabij de Kapellekerk, le Brussel. GELD OP INTEREST. Te bekomen bij Pieter De Winter, Zaak waarnemer te Aalst, Botermarkt, n° 2. Maatschappij dc Yerccnigdc Mjvcrairs. - Venekering tegen brandgevaar. Agent, M. £chil!cs Eoman, Molendries te Aalst. BRUSSELSCHE MAATSCHAPPIJ ST-MICHEL. voor Waarborg op premien legen Bit-and. AgentEduard Boone, 24 Molenstraat Aalst.

De Denderbode | 1879 | | pagina 3